van gemeente Ministerie akkoord met renovatie Fabriplein DRIES 'Zoek nieuwe directeur voor Woningbedrij f binnen gemeente' Spoedig besluit over bouw aan Platanendreef 14?s VIAARBINGS DAGBLAD t SGHIEDAMSGHE GOUBANT NIEUWE WATERWEG COURANT Gemeente bespaart veel energie in schoolgebouwen ter meulen wil heen en weer Toch winters Gemeente wellicht aansprakelijk Onverlichte machine:drie gewonden Publiek ziet weinig in rampenplan Onzichtbareauto schade? Kies Dries! Da's zekerder! Video in trek bij inbrekers Inbreker weg van Citroëns Schiedammer leurt met illegale banden Inbrekers slaan slag Slip door sneeuw Overval in Nieuwland MAANDAG 23 JANUARI 1984 iinin»»i(iiiwraiuiMiiiiuniiimnmiinHtitinnBiuHiiHiiniifHiiuiiimiinuiinmig noemde 'spectrum analyser, die voor ^die toepassing j 0j| Uebed 1'i j l it S Schiedam Het centrale-antennebedrijf in Schiedam 3 wil vooruitlopen op de toekomstige ontwikkeling, om het kabelnet in de gemeente in twee richtingen te ge- bruiken. Dat kan bijvoorbeeld nuttig zijn in verband H met bejaardenalarmering- In het kader daarvan wil het bedriif alvast overgaan op de aanschaf van een zoge- noodzakelijk is. In de tussentijd kan het goed gebruikt worden om allerlei storingen in het ka belnet op te sporen. De uitbreiding van de apparatuur gaat 40.000 gulden kosten, welk bedrag in de toekomst in de tarieven zal worden doorberekend.. ^iiii;iiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiii»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)iiuiiiiimiiiiiiniiniiiiimjiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiriiniiiiiiinimniiiiiiiiiiii'iiiiiiii»"iii>iiiiiiiiMHiiiiiiiini»i.. Vlaardingen De vereniging 2e Maasbosstraat in Vlaardingen voelt zich slachtoffer van 'een schandelijk gemeentebeleid'. Verschillende woningen in de straat staan al jaren leeg en zouden steeds verder ver krotten. Het effect is volgens de vereniging dat het woongenot van de bewoners in de straat nihil is geworden, terwijl huiseigenaren met een onverkoopbare woning in de maag zitten. Commissie personeelszaken ontevreden: Vlaardingen De gemeente moet, bij de vervulling van de vacature van directeur Woningbedrijf eerst goed in eigen huis kijken, voordat kandidaten van buiten Vlaardingen worden aange trokken. Dat standpunt zal Remi Poppe (SP) morgen avond in een besloten extra vergadering van de commis sie personeelszaken naar vo ren brengen. Hij heeft samen met Jo Schriel (CDA), Ge rard Boender (PvdA) en Hans Poldervaart (CPN), op die vergadering aangedron gen. Op de vacature, die ontstaat als de huidige directeur C. den Bakker over enkele maanden met vervroegd pensioen gaat, hebben zowel mensen van bin nen als van buiten de gemeen te gesolliciteerd. Geruchten willen echter, dat aan interne sollicitaties door burgemeester en wethouders onvoldoende aandacht is besteed. Vórige week woensdag en donderdag werd wel met kandidaten van buiten de gemeente gesproken. De politici, die om de extra vergadering hebben gevraagd, vinden dat er binnen de ge meente voldoende mensen met kwaliteit zijn om de functie op te vullen. Poppe: „Dit jaar ver dwijnen er binnen het ge meentelijk apparaat achten dertig arbeidsplaatsen in het uitvoerende vlak, maar de top structuur verandert niet. Op die manier worden de overhe- ad-kosten steeds hoger, die ontwikkeling is al in gang ge zet." Dat 'kwaad' zou de gemeente kunnen tegengaan, meent Poppe, door mensen binnen het gemeentelijk apparaat te laten opschuiven als er hoge functies vakant komen. Poppe vindt, dat B en W.in zulke belangrijke affaires als het: opvullen van een direc teursfunctie van een gemeen telijk bedrijf, eerst de commis sie personeelszaken moeten raadplegen. „Eigenlijk is het alweer te laat, want er zijn al gesprekken geweest", vindt de SP'er. Een beslissing, die door de raad moet worden goedge keurd, is echter nog niet ge vallen. Gemiddelde huur straks op 273 gulden Schiedam Het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieube heer is akkoord met de afron- i ding van de renovatie van 90 woningen aan het Fabriplein in Schiedam. De woningen zijn eigendom van woning- bouwvereniging Schiedam Vooruit. Het gaat om een hoogwaardig renovatieplan. Per woning wordt ruim 60.000 gulden uitgetrokken. Het plan is ontwikkeld in sa menwerking met de woining- bouwvereniging en de bewo ners. Het plan, dat uiteindelijk uit de bus is gerold, omvat on der meer allerlei verbeterin gen aan de daken, het aan brengen van nieuwe balkon hekken, het aanbrengen van badcellen, nieuwe keukens en toiletten, isolatie en het ver nieuwen van de technische in stallaties. De bewoners krijgen er ook een bergruimte bijj. die in groepjes in de tuinen wor den neergezet. Het gaat daarbij om zogenaamde prefab schuurtjes, die betrekkelijk weinig geld kosten. Er- zijn in 1982 al verbeterin gen aan de woningen aange bracht. Toen werden onder meer de ramen en de deuren in de voor- en achtergevels vernieuwd. Daarmee was de opknapbeurt van de woningen echter nog verre van afge rond. Het vervolg zal binnen kort van start gaan. InclusieE de werkzaamheden, die inmiddels zijn uitgevoerd, zal het totale verbeteringsplan een bedrag van ruim vijf en een half miljoen gulden ver gen. Ook de bewoners moeten aan de renovatie bijdragen: de huren, die momenteel gemid deld ruim 140 gulden per maand bedragen, zullen met gemiddeld 130 gulden worden verhoogd i en komen daarmee op een gemiddelde van 273 gulden. De bewoners hebben met die huurverhoging inge stemd. Eind deze maand zal de ge meenteraad haar fiat aan het renovatieplan moeten geven. In een brief aan de gemeen teraad zegt de vereniging er moe van te zijn steeds weer brieven te schrijven, deel 'te nemen aan inspraakprocedu res en vragen te stellen op spreekuren. „Het resultaat is altijd waardeloos: wij worden afgescheept", werd gezegd. De gemeente wordt dringend gevraagd nu eindelijk iets te doen. Al in november 1982 vroegen de verontruste bewo ners de gemeente om hun pan den op te knappen en weer te verhuren. Als dat niet zou luk ken zou sloop en daarna nieuwbouw een goed alterna tief zijn. Als derde optie werd genoemd de panden te koop aan te bieden. Met de verant woordelijke wethouder is daarover in '82 in principe een afspraak gemaakt. De ver koopvoorwaarden zouden dan wel in overleg met de vereni ging worden opgesteld. Dat was bedongen om te voorko men dat de slechte panden an ders slechts als opslagruimte of schuur 2ouden worden ge bruikt. Daarna heeft de 2e Maasbosstraat niets meer van de gemeente vernomen. Uiteindelijk toch nog onverwacht kon gisteren wor den genoten van de eerste sneeuw van dit wintersei zoen. Dit echtpaar jd is er met de twee kinderen en de slee op uitgetrok ken om in de Zwa- tuwlaan in. Vlaar dingen eenden te voeren. De dieren lieten zich het brood, ondanks de ook voor hen wal vreemde witte en tourage, goed smaken. Schiedam De politie sluit' niet uit, dat de gemeente Schiedam aansprakelijk is voor alle schade en onkos ten,' die in de nacht van za terdag op zondag zijn ont staan door een ongeluk in de Hoofdstraat. Drie mensen belandden hierbij in het Schielandzie-_. ken hu is. Twee van hen kon den na behandeling aan on der meer een gebroken sleu telbeen naar huis, maar een 19-jarig meisje moest met een op twee plaatsen gebro ken rechterbeen blijven. Hun auto werd bij het onge- luk totaal vernield en lag vanochtend nog op zijn kant in de sneeuw.. Het ongeluk gebeurde zon dagochtend rond half drie. De 21-jarige bestuurder kwam uit de Willem Brou werstraat en reed in de rich ting van de Lange Nieuw- straat, toen hij plotseling ter hoogte van het bedrijf Lau- waars een gevaarte voor zich zag opdoemen. Het was een onverlichte grondver- zetmachine, een apparaat waarmee gemeentewerken Schiedam juist afgelopen week het wegdek had losge wrikt. De kraan stond voor een diepe kuil in het weg dek. De auto ramde het werktuig in voile vaart, sloeg een kwart slag om, belandde óp. een hoop zand en vervolgens tegen een hek dat het GTB- terrein' afsluit. De brand weer moest eraan te pas ko men om het meisje uit het wrak te bevrijden. De bestuurder liep lichte verwondingen op. Een I6-ja- rige mede-inzittende van de auto bekwam een hersen schudding en een gebroken sleutelbeen. De schuldvraag beantwoord de hoofdinspecteur Jan van Hof vanochtend als volgt:- „Ik denk dat dé wegbeheer- der aansprakelijk is. De ma chine was onverlicht en dat had niet gemogen." Volgens de gemeentevoor lichting was de dienst ge meentewerken vanochtend aan het uitzoeken, hoe het kwam dat de machine on verlicht was. Het wordt ver moedelijk een zaak voor de verzekeringsmaatschappij van de gemeente. Deskundigen op het gebied van rampenbestrijding bijeen in de nauw bemeten Vlaardingse bunker Vlaardingen Hoe te hande len bij een ramp in vredestijd? Die vraag stond zaterdag tus sen half twaalf en één uur centraal tijdens een live-pro gramma dat Radio Rijnmond vanuit de noodbestuursbunker aan de Holysingel in Vlaardin gen uitzond. De tien deskundigen die zich irf het kleine vertrek hadden verzameld, konden er geen eensluidend antwoord op for muleren. Woordvoerders van politie en brandweer raakten verwikkeld in een discussie over de competentie van bei den in een dergelijke situatie. In tegenstelling tot vele luiste raars waren zij er wel allemaal van overtuigd dat een ram penplan in het Rijnmondge bied een bittere noodzaak is. Uit de telefoontjes, dïè presen tator Nico Haasbroek kreeg, bleek overduidelijk dat er vaak weinig vertrouwen is in rampenplannen. „Mensen die het moeten regelen, 2itten vei lig. Gewone -mensen kunnen het wel vergeten", was een veelzeggende opmerking van een luisteraar. ADVERTENTIE Bij schade aan uw auto spoort Dries met de modernste meet- en richtapparatuur elke - soms onzichtbare - vervorming op. Da's niet alleen mooi maar ook veilig! Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, tel. 010 -154540. arms SPAANSEPOUXR Vlaardingen Deze week hakken Ben W van. Vlaardin gen de knoop door over de be zwaarschriften van omwonen den tegen de bouw van 46 pre mie-A-woningen aan de Plata nendreef in Holy. Voor bouw bedrijf Van de Waal gloort weer hoop. Het werk is in sep tember gestaakt. Momenteel zitten er nog slechts heipalen in de grond. Een beslissing van B eri W houdt niet automatisch in dat de Vlaardingse aannemer di rect weer kan beginnen. Om wonenden hebben nog een be roepsmogelijkheid. Van de Waal zegt met een aanzienlijke financiële strop te zitten opgescheept. Een woordvoerder van het bedrijf vindt dat vooral triest, omdat de animo voor de huizen groot is gebleken. Er hebben zich al 35 gegadigden gemeld. Gerust stellend voor hen is dat de renteverliezen van Van de Waal niet zullen worden door berekend in de prijs. De bezwaren tegen de bouw zijn voornamelijk afkomstig van de bewoners van bunga lows in de buurt. Zij vinden dat de wijk in waarde vermin dert wanneer de relatief goed kope woningen daar verrijzen. Zij beroepen zich op een oud bestemmingsplan, waarin sprake is van woningbouw met een experimenteel karak ter. De Raad van State toonde zich vorig jaar-gevoelig voor die kritiek, omdat de gemeente onvoldoende inzicht zou heb ben verschaft in de aard van de nieuwe plannen. Door het bestemmingsplan aan te pas sen speelt dat probleem niet langer. Van de Waal heeft dan ook goede hoop dat de voortgang van de plannen nu niet ianger wordt opgehouden. Schiedam De gemeente Schiedam denkt de komende jaren heel wat energie te be sparen door een reeks van maatregelen in de openbare schoolgebouwen toe'te passen. In de komende jaren krijgt de gemeenteraad seriegewijze voorstellen voor dergelijke maatregelen, die niet alleen een direct effect hebben in de vorm van besparing op ener giekosten, maar ook indirect geld opleveren, omdat de bij dragen voor het bijzonder on- - derwijs lager zullen worden. Die bijdragen zijn namelijk ge baseerd op de exploitatie van de openbare scholen. De gemeenteraad moet eind deze maand haar oordeel ge ven over een eerste serie maatregelen in openbare schoolgebouwen. Het gaat om spouwmuurisolatie en optima- liseringsapparatuur ten behoe ve van schoolgebouwen aan het Bachplein, de Pieter van Anrooylaan en de Mgr. No- lenslaan, Gebleken is uit bere keningen, dat het plaatsen van dubbel glas bij deze schoolge bouwen niet rendabel is, zodat dat achterwege wordt gelaten. Met de maatregelen is een be drag van ruim 121.000 gulden gemoeid. Van het rijk wordt daarvoor ruim 11.000 gulden subsidie ontvangen. Overhst eerste volle jaar denkt de ge meente een bedrag van 895 aan energiekosten te besparen. Daar komt nog eens een be sparing van ruim 10.000 gul den bij, die minder hoeft te worden uitgekeerd aan het bij zonder onderwijs. Schiedam Videorecorders vormen het nieuwe doelwit van inbrekers, dié de •laatste tijd in woningen binnensluipen. In de Marconistraat verdween een vi deo met bandjes ter waarde van 2500 gulden; hier werd een ruit ingestagen. Ook in dé Diesel straat was een video-apparaat de buit, tezamen met een ste reo-radiocassetterecorder, ter waarde van 3000 gulden. In de Tollensstraat verdween alleen een videotoestel. Voor 'n prikkie... koopt nu al 'n leuke schou dertas, Een grote part»j tassen in verschillende modellen in de kleuren rood. zwart of grijs. Uit de prijsklasse van 2&&S en 2&&S nu slechts Vlaardingen - Het lijkt erop. dat dit weekeinde een zeer se lectieve inbreker bezig is ge weest om radio-cassetterecor ders uit auto's te slopen. Van de gebruikelijke reeks diefstal len uit wagens werden er maar liefst vijf van de zes met een valse sleutel gepleegd. Het ging Én alle gevallen om het zelfde merk: Citroen. Maassluis Een 27-jarige Schiedammer is door de politie van Maassluis opgepakt, omdat hij bij winkelcentrum Ko ningshoek illegaal vervaardig de videobanden aan de man trachtte te brengen. Er werden in totaal zo'n 190 banden in beslag genomen. De politie weet nog niet of de verkoper ook. verantwoordelijk is voor het copiëren van de banden. Vandaag komt een vertegen woordiger van de Stemra naar Maassluis om de zaak nader te onderzoeken. Maassluis Inbrekers hebben dit weekeinde in winkelcen trum Koningshoek in Maas sluis een flinke sJag geslagen. Siij gingen met shag, sigaretten en aanstekers met een geza menlijke waarde van ongeveer vijftienduizend gulden aan de haal. Zij kwamen binnen door aan de zijkant van de winkel een paneel te vernielen. De buit moet in vuilniszakken zijn vervoerd. Schiedam Op de. besneeuw de rijksweg 20 is zondagavond een 70-jarige automobiliste inv een slip geraakt, waardoor zij met haar wagen op de ver keerde weghelft terechtkwam. Ter hoogte van Novotei kwam zij op do noordelijke rijbaan tot stilstand. Een andere auto. die in de richting van' Vlaar dingen reed. kon haar niet ontwijken. De vrouw hield aan het ongeluk een gebroken rib over. Schiedam In de Loeff-; straat is een 74-jarige vrouw v overvallen door een jonge' man, die een boodschappen^ tas uit. haar hand 'rukte.én er; snel .vandoor ging. 'Er; zatpn-vv geveer 500 gulden .in.v.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1