Politie Schiedam rolt inbrekersbendes op Truusje Achterberg uit raad Maassluis 9Umag mij aanspreken op de C9 e club VIAARUNGS OAGBlflfl SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG G8URANT College besluit vandaag over ander onderwijsplan Grote partij autoradio's gestolen Jongeren centrum start loodgieters bedrijfje 'Eerst grond onderzoek maar eens afwachten' Alleen PPR in gecombineerde fractie Staatssecretaris De Graaf gast bij CDA- Vlaardingen Ka bel-tv kampt met storingen Overvallers gegrepen HKlERWIEi; Schiedam Bij Euro Autocar aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam hebben inbrekers ben aantal autoradio's ter waarde van 16.500 gulden frieegenomen. Zij zijn vermoe delijk met behulp van een val se sleutel binnengekomen. Hoewel de inbraak pas giste ren is ontdekt, is het volgens de politie goed mogelijk dat de spullen al dit weekend zijn ge stolen. Een 79-jarige vrouw is gister middag om twee uur beroofd van haar handtas. Het tasje, waarin enkele tientallen gul dens en persoonlijke beschei den zaten, werd haar in de Aleidastraat uit de handen ge rukt. De dader stapte direct daarop in een auto en ging er vandoor. Schiedam Enkele vaste be zoekers van clubhuis de Dijk in Schiedam-Zuid .gaan onder leiding van jongerenwerker Kees te Gussinklo een eigen bedrijf opzetten. Het wordt een loodgietersbedrijfje, dat moet worden ondergebracht bij het clubhuis. Het krijgt de naam van het jongerencen trum. Bij het" opzetten ervan krijgen de betrokken jongeren alle steun van een loodgieter, in Schiedam-Zuid. Hij heeft vol gens Kees te Gussinklc toege zegd de jongeren te zullen be geleiden. Momenteel wordt ïtog bekeken welke cursus de nieuwe loodgieters in spé moe ten gaan volgen en waar dat kan gebeuren. „Het is de be doeling dat de jongeren zich hoofdzakelijk gaan bezighou den met het repareren van ka- pote kachels en het schoonma ken van geisers", legt Te Gus sinklo uit.JIet schoonmaken van geisers gebeurt nogal eens zwart ondeskundig en dat wil len we hiermee een beetje op- Vangen." Volgens hem gaat het hier om een recyclingbe drijf en is het gevaar van on eerlijke concurrentie vrijwel nihil. Wijzigen bestemmingsplan voor Broekpolder: Vlaardingen De amb tenaren op de afdeling ruimtelijke ordening in Vlaardingen zijn na de uitspraak van de Raad van State van vorige week niet ogenblikkelijk aan een nieuw bestem mingsplan voor de Broekpolder begonnen. De Raad van State gaf Rijnmond gelijk, Vlaar dingen mag aan het om streden centrale gedeelte van de polder geen dub- belbestemming geven. Er moet een nieuw bestem mingsplan worden ge maakt, maar het zal nog wel even duren voor dat klaar is. Officieel dient de ge meente binnen een half jaar met een nieuw be stemmingsplan te komen. In dat nieuwe plan moet worden aangegeven, dat het centrale deel van de polder bestemd is voor woningbouw. Burge meester en wethouders hebben echter de moge lijkheid om verlenging van die termijn te vra gen. Vlaardingen wil eerst weten hoe het staat met de bodemgesteldheid in de Broekpolder. Op dit moment is Rijn mond bezig, de bodem van de Broekpolder te onderzoeken. In het ver leden is daar giftig ha- venslib gestort. „Het is onzin om nu een woon bestemming in te vullen, en over enige tijd te ho ren dat het door de ver vuilde bodem niet moge lijk is daar huizen te bou wen", aldus een woord voerder op het stadhuis. De papieren veldslag die al jaren wordt gevoerd is een gevolg van het ver schil in opvatting tussen Vlaardingen en Rijn mond. De laatste wil dat in de polder een woon- wijk wordt gebouwd, maar Vlaardingen wil er een bos aanleggen. g""""""""'"""""miiimiiiimiiiiiinimiininiimilium Schiedam De Schiedam- drie bekenden ondermeer de j se politie heeft de laatste Inbraak die zij vorig jaar j weken maar liefst 44 inbra- pleegden in een autompbiel- ken opgelost. Vier groepjes servicecentrum in Naaldwijk. inbrekers en een eenling Daar werd voor 170.000 gul- i hadden de kraakjes gezet. den aan voornamelijk dyna- mo's gestolen. Twee maal E,-. werd een bezoek gebracht I De grootste slag sloeg de poli- een het Sikkens servicecen- I lie.171 "e arrcstatie van een trum in Schiedam. Dat lever- Scm, ams t rio van respectie- de hen ruim een halve ton velijk 22, ..8 en 38 jaar. De op. Ook woningen en bedrij ven in Rotterdam behoorden tot hun 'werkgebied'. Een Schiedams duo van 20 en 23 jaar bekende onder meer drie inbraken in win kels. Zij verrijkten zich met circa 8.500 gulden. Een 21-jarige Schiedammer en een één jaar jongere Ba- rendrechtenaar hadden het vooral gemunt op sieraden uit woningen. Drie maal bra ken zij in in Schiedam en vier maal in Vlaardingen. Ook twee sportscholen wer den met een bezoek 'ver eerd'. De twee hebben voor in totaal 25.000 guldén gesto len. Een groep van vier Schie dammers, in leeftijd varië rend van 15 tot 19 jaar had het vooral gemunt op sport kantines en auto's. Zij gingen daar respectievelijk vijf en vier maal tijdens de nachte lijke uren op bezoek. Dat le verde hen zo'n 7.500 gulden op. Eéh 23-jarige Schiedammer tenslotte ging in vijf winkels en twee cafe's met zo'n 23.000 gulden aan de haal. Vlaardingen Vergaderin gen van de culturele raad, vindt Dick Molenaar, zijn zonde van de tijd en de moeite. Zelf zit Molenaar na mens de Vlaardingse Kunst stichting in de raad, die slechts twee keer per jaar bij elkaar komt, „Het dagelijks bestuur neemt de besluiten, de raad holt alleen maar ach ter de feiten aan", zegt Mole naar. „Een vrij overbodige club dus." „Weg met het logge, niet werkende lichaam", is het motto van Molenaar, die zijn grieven donderdagavond in de vergadering van de cultu rele raad naar voren wil ieuw spreidingsplan mét K. Onnesschool brengen. „Zoals het nu werkt, dat heeft geen enkele zin. Het dagelijks bestuur handelt alles af en wij kun nen er alleen achteraf nog iets van zeggen. Kritiek vin den ze maar vervelend." Van de leden van de culturele raad heeft Molenaar de in druk, dat ze vooral hun ui terste best doen om de verga dering kort te houden, zodat ze vroeg thuis zijn. Het ontbreekt het dagelijks bestuur ook aan openheid, vindt Molenaar. ..Ik zie aller lei dingen namens de cultu rele raad gebeuren, die door het dagelijks bestuur beslo ten zijn, maar die nooit in de raad besproken zijn." Vol gens Molenaar hebben de culturele raad en het dage lijks bestuur nieuw bloed no dig. „De meeste bestuursle den zitten er al jaren, die zouden eens plaats moeten maken voor anderen." Wethouder Arij Maarleveld. de voorzitter van de culture le raad, vindt dat de kritiek van Molenaar maar ten dele gerechtvaardigd is. „Hij schrijft dat het dagelijks be stuur vaak de besluiten neemt. Dat is waar. Maar mensen in de culturele raad die iets naar voren willen brengen krijgen daar de lengte voor. En ik wil ook het dagelijks bestuur wel in bescherming nemen: we we len redelijk wat er in Vlaar dingen speelt op het gebied van cultuur." Maarleveld is ook blij met de kritiek: „Het is prima, dat dat weer eens aangezwengeld wordt. De boel moet in beweging blij ven." Truusje Achterberg: spanningen te groot... Maassluis Na anderhalf jaar verlaat het PPR/PSP- raadslid Truusje Achter berg met onmiddellijke in gang de politieke arena in Maassluis. De spanningen van het raadswerk kon zij niet langer aan. Zij wordt opgevolgd door Elly Dod- dema, die als lid van de steunfractïe al geruime tijd achter de schermen ac tief is. Met haar vertrek wordt de tweemansfractie volledig be mand door raadsleden van PPR-signatuur. Hoewel strij dig met het samenwerkings contract dat beide partijen vlak voor de verkiezingen in '82 hebben gesloten zat er volgens Elly Doddema niets anders op. „De PSP-kandi- daten op de lijst konden niet vanwege drukke werkzaam heden of hebben de plaatse lijke politiek de laatste tijd onvoldoende gevolgd." De keuze voor Elly is blijkens een verklaring dan ook in volledige overeenstemming tussen PPR en PSP geno men. Het plotselinge afscheid bete kent dat Jaap van der Griend in ieder geval de ko mende raadsvergadering de zetel naast zich leeg weet. „Ik hoop dat de procedure met de geloofsbrieven snel is afgerond, zodat ik in april aan de slag kan", aldus Elly Doddema. Ook in de taakverdeling bin nen de gecombineerde frac tie zal er het één en ander veranderen. De commissies AZ en bezwaarschriften wor den door Elly overgenomen. Welzijn en openbare werken worden overgeheveld naar Jaap van der Griend. Hij staat ruimtelijke ordening en onderwijs af. Truusje Achterberg is wel van plan actief te blijven in de steunfractie. Die club van zes —inclusief de twee raads ledenkomt tenminste twee maal per maand bijeen om de vergaderingen van de commissies en raad voor te bereiden. J Vlaardingen Onder druk van de politieke par tijen b< t het Vlaar dingse college van B en W in zijn vergadering van vandaag een plotseling samengesteld nieuw spreidingsplan voor het basisonderwijs in Vlaar dingen. In tegenstelling tot een vorige versie van dat onderwijsplan is er nu onverwachts ruimte geschapen voor zestien basisscholen in de stad, in plaats van de aanvanke lijke vijftien. De met slui ting bedreigde Kamer- li ngh Onnesschool in de Westwijk is in dat nieuwe spreidingsplan, zij het met een aantal kantteke ningen, plotseling weer opgenomen. Het zal van de politieke keu ze, die het college en in laatste instantie, over enige tijd, de gemeenteraad zal maken, afhangen of dat nieuwe spreidingsplan het zal halen. Volgens een woordvoerder van de afde ling onderwijs is het zeker mogelijk dat burgemeester en wethouders in hun verga dering van vandaag de geko zen oplossing voor de Ka- merlingh Onnesschool alsnog van de hand wijzen. Al eer der was immers door B en W uitgesproken dat de school, de laatste in het buurtje Lage Weide, aan het einde van dit schooljaar zou moeten slui ten. Er zou volgens B en W een fusie moeten komen ;net de Maerlantschool in de Westwijk. Het is waarschijnlijk dat het nieuwe spreidingsplan een indirect gevolg is van de wethouderswisseling. De WD-fractie had al tijdens de laatste vergadering van de commissie onderwijs laten merken, genuanceerder over de noodzaak tot sluiting van de KO-school te denken dan het CDA, die meende dat de school zonder meer dicht moest, onder meer omdat er te weinig toekomstmogelijk heden zouden zijn. Toevalligerwijs heeft de ou- dercommïssie van de Kamer- lingh Onnesschool juist gis teravond een gesprek gehad met de WD-fractie. Tijdens dat gesprek, dat volgens de secretaris Van de oudercom missie 'openhartig en erg plezierig," was, zijn de vele argumenten tegen sluiting van de school nog eens op een rijtje gezet. tmm Staatssecretaris De Graaf doet zijn best om hst sociale ge-zicht van het CDA naar voren te brengen. Vlaardingen „Nou me neer De Graaf, doe je best!", zei een uitkeringstrekker, toen de staatssecretaris van sociale zaken in het kabinet Lubbers moest antwoorden op een vraag over het chris telijke van zijn politiek. Lou de Graaf was gister avond in de Bethelkerk in Vlaardingen, om te vertellen van het 'sociale gezicht' van zijn partij. De staatsecreta ris werd om de oren gesla gen met bijbelteksten en voorbeelden van armoe in Nederland. „Doe je best", zei een uitke- ringstrekker en de staatssecre taris antwoordde, dat hij dat de hele avond al deed. „Maar het lukt nog niet erg", vulde iemand vanuit het publiek aan. De bewindsman kreeg ruimschoots de tijd om uit te praten en de discussie werd Schiedam Kijkers naar naar buitenlandse televisiesta tions via de kabel zijn de afgelopen weken veelvuldig ge-, eonfronteerd met storingen. Het regent dan ook klachten bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, die verantwoor delijk zijn voor de doorgifte van de signalen. De laatste storing vond zondagavond plaats toen het pro gramma van WDR 1 gedurende twintig minuten niet was te ontvangen. Volgens de ONS viel daar in Schiedam niets aan te doen, omdat de oorzaak een zenderstoring in Duits land. was. Bij de storingen van de weken daarvoor in de Duitse pro gramma's en van BRT 1 stond de ONS ook machteloos. Die storingen hebben onder meer gelegen aan de hevige sneeuwval, het uitvallen van een zender in België en een stroomstoring in het deel van Rotterdam, waar de buiten landse signalen binnenkomen. „Wij blijven afhankelijk van de signalen, die ons aan wor den gestraald", aldus een woordvoerder van de ONS. „Wij stellen alles in het werk storingen te voorkomen, maar we blijven van het buitenland afhankelijk." T niet echt vinnig. „Ik had meer niet CDA'ers verwacht", zei een van de partijleden, terwijl de voorzitter onder de felle schijnwerpers van de video- ploeg van de vereniging Men sen zonder werk uit de Schrift las. „Het had best een chaos kunnen worden." Mensen zonder Werk deelde voor de bijeenkomst pamflet ten uit over de komende kor tingen op de uitkeringen. 'Vandaag wij, morgen gij', wa ren de plechtige woorden die erboven stonden. „De mensen met een uitkering worden vo gelvrij verklaard." Daar was de staatssecretaris het uiter aard niet mee eens. „Er zijn heel wat bijstandsvrouwen bij mij op het departement ge weest en die mensen hebben weinig geld: ik bagatelliseer dat niet. Maar oplossingen kos ten geld en dat is er niet. Wie zegt dat %vïj beleid kunnen voeren zonder pijn", zei De Graaf overtuigd, „die belazert de kluit." Ook het IKV had de gelegen heid te baat genomen, om het CDA te wijzen op het niet zo sociale gezicht van het kabinet Lubbers. „U mag mij aanspre ken op die C van het CDA", aldus De Graaf. /f.Ons beleid biedt de beste/garantie voor een stukje zekerheid voor de armsten voor nu en straks.'^- Hij kon de meeste aanwezigen niet overtuigen, blijkens woor den als: „Het kan zo niet lan ger met de minima", „daar ge loof ik geen donder van", en „ik heb nog steeds geen ant woord gehad." En die woorden kwamen niet alleen van de minima en de echte minima in de zaal, die kwamen ook van CDA'ers. Dc Graaf: „Ik had heus niet gedacht, dat iedereen met mijn overtuiging naar huis zou gaan." Schiedam/H. I. Ambacht De politie heeft drie jongens aangehouden afkomstig uit Schiedam en Breda, die in no vember vorig jaar een misluk te, overval hebben gepleegd op een benzinestation langs de rijksweg. De 17-jarige knapen mishandelden toen ook nog de pompbediende.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1