'Voorzieningen in Nieuwland op hoog peil' D'66-leider: Raadsbokaal moet prikkelen dringt aan op spoed 'Contacten met de buurt zijn goed' VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Veel toespraken bij afscheid van Greiner ter meulen Ruzie met zoon: ruiten ingegooid Auto mikpunt vernielzucht Brandweer voor de lol gealarmeerd Hafkamp opent verbouwd wijkcentrum A utomobilist krijgt klappen Bibliotheek dinsdag open Zes jonge vernielers opgepakt Opvallend veel inbraken in weekeinde De biggenruggen worden verwijderd Politie pakt jongeren na achtervolging Effect bouwdrift bij huisvesting niet merkbaar van €9^ «Q75 MAANDAG 13 FEBRUARI 1984 Schiedam De ramen van een huis m de Prins Bemhardlaan zijn vrijdagavond door een groep van ongeveer dertig jongeren ingegooid. De bewoners, man, vrouw en twee zoons, werden door de jeugdigen in elkaar geslagen. Een 14-jarig SchiedammertjC had bij het verla ten van zwembad Zuid ruzie gekregen met en kele bezoekers van clubhuis De D>jk aan de Westfrankelandsedijk. Zij volgden de jongen naar de ouderlijke woning en bedreigden hem met een mes De jongen kreeg een klap tnet het wapen en liep een snij wond op bij het linkeroor Toen een broer van de jongen zich er mee bemoeide ver trokken de jongeren na te hebben gezegd, dat ze zouden terugkomen. Dat dreigement maakten ze waar: dertig jonge ren kwamen naar het huis en sloegen een ruit van de voordeur aan diggelen. De vader, die kwam kijken, kreeg een trap m de onderbuik en werd met een bezemsteel ge slagen op armen en benen. De bril van de moe der, die zich tenslotte ook met de ruzie bemoei de, sneuvelde, evenals de ruit van de voorka mer De Schiedamse politie is nog op zoek naar de daders. Delft Een man uit Vlaar- dingen is in de nacht van za terdag op zondag door een on bekende op de Spoorsmgel in Delft aangevallen Hij wachtte samen met zijn vrouw in zijn auto op kennissen, toen er plotseling een auto achter hem parkeerde. De bestuurder stapte uit en sloeg met een stuk hout de voorruit van de Vlaardinger in. Deze startte geschrokken en reed verder, maar werd achtervolgd en geramd door de tweede auto. De aanvaller verdween na enige tijd. De schade aan de auto van de Vlaardinger bedraagt onge veer 3.000 gulden. Vlaardingen De Vlaarding- se brandweer rukte zaterdag avond tevergeefs uit na een melding van een brand m een huis aan de Rillandhoeve De politie wist in de omgeving twee jongens van 14 en 15 jaar aan te houden, die bekenden dat zij vanuit een telefooncel de brandweer voor de lol had den gealarmeerd De jongens belden om acht uur 's avonds vanuit een cel aan de Lissabonweg, met de melding dat er aan de Rilland- hoeve een keukenbrand zou zijn. De grappenmakers wer den, nadat proces-verbaal was opgemaakt, overgedragen aan hun ouders. Schiedam De Schiedamse wethouder Luub Haf kamp zei het zaterdagmiddag te betreuren, dat som mige bewonersgroepen niet bij de heropening van het verbouwde en uitgebreide wijkcentrum Nieuw land aanwezig wilden zijn. „Er waren alle moge lijkheden tot inspraak", zo reageerde de wethouder op klachten van de werkgroepen Wijkcentrum Nieuwland en Wonen en Leven. Wijkbewoner Van der Zanden demon streert, dat het voor invaliden met zo gemak kelijk is om het gebouw binnen te komen Vlaardmgen Een 32-ja- nge automobilist is zater dag op de ZvvalmvenldüT in Vlaardmgen op zijn ge zicht geslagen door een collega-weggebruiker die ontstemd was over het rij gedrag van de min De Vlaardinger, di^ met zijn auto over de Burge meester Heusdcnslaan reed. wekte de u oede van de andere chauffeur, om dat hij een fout zou heb ben gemaaKt bij het voor sorteren De boze man achtervolg de de ander tot op de Zwaluwenlaan. waar bei den uitstapten Een woordenwisseling le verde geen vergelijk op en daarom begon de ach tervolger de ander op zijn gezicht te meppen Daarbij brak de bril van het slachtoffer m tweeen en liep hij een wond on der zijn linkeroog op Wethouder Hafkamp(rechts), met naast hem burgemeester Scheeres en raadslid Van der Stel bewonderen het verbouwde wijkcentrum Schiedam Het bibhotheekfiliaal m het zaterdag heropende wijkcentrum Nieuw land in Schiedam gaat dinsdag open Het publiek kan er boeken lenen op maandag en donderdagavond van half zeven tot ne gen uur, op dinsdag van één tot vijf, op woensdag van twee tot vijf. op vrijdag van één tot vijf en op zaterdag van tien tot één uur De bibliotheek is telefonisch bereik baar onder nummer 715870 'oortjes': Vlaardingen Vlaardingen In een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat heeft he* college van B en W van Vlaardingen om spoed gevraagd met de beslissing over de halve"'aanslumng op rijksweg 19, nabij de Beneluxtunnel. Het ministerie moet haar goedkeuring hechten aan de gekozen 'brede variant', waar bij het in de toekomst mogelijk blijft een complete aansluiting op de rijksweg in beide rich tingen te maken Het ministerie moet met name een beslissing nemen over de noodzaak 300 000 gulden extra bij te dragen Rijnmond heeft daar onlangs het officiële ver zoek voor ingediend Onlangs heeft het Vlaardmgse college daar nog een brief achteraan gestuurd, waarin gewezen wordt op het belang dat onder meer Vlaardingen heeft by de openstelling van de oortjes „Derhalve nemen wij de vrij heid aan te dringen op een zo spoedig mogelijke afwikkeling van één en ander." Schiedam De Schiedamse politie heeft zondagmiddag rond twee uur zes jongetjes in de leeftijd van 9 tot 13 jaar meegenomen naar het bureau, omdat ze vernielingen aan richtten m een bouwkeet aan de Nieuwe Maasstraat Ze had den enkele kasten opengebro ken en lieten blikken verf leeglopen Ook was er gereed schap verdwenen De ouders moeten de aange richte schade vergoeden. Vlaardmgen Vlaardingen werd het afgelopen weekeinde opgeschrikt door een opvallen de reeks inbraken in huizen en scholen. In alle gevallen kwamen de dieven binnen met een valse sleutel. Het meest opvallend was een in braak in het Hollandiagebouw aan de Oosthaven kade, waar met grof geweld kasten wer den opengebroken. De dieven gingen er vandoor met een stereo-installatie kleu- en een renteleviste. Er werd ingebroken in wonin gen aan de Van Baerlestraat, de Madoerastraat, de Soenda- laan, de Huygensstraat, de Amalia van Solmslaan, de Chopinstraat, de Koolmees- straat, de Broekweg en de Delfseveerweg. Uit de meeste huizen werden geld en siera den ontvreemd. De inbraken werden zowel overdag als *s nachts gepleegd. De buit va rieerde van honderd gulden in een geval, tot ruim zevendui zend gulden in een ander. In de scholen werd geld ont vreemd uit drankautomaten. Vlaardingen De bewoners van de Schiedam- seweg die een auto hebben kunnen opgelucht adem halen De 'biggenruggen', verhogingen tussen de parkeeiplaatsen en het fietspad, wor den verwijderd Burgemeester en wethouders hebben dat besloten. De klachten over de biggenruggen in de Schie damse weg waren legio De éen brak er bijna zijn benen over, een ander klaagde dat hij zijn autoportier eraan beschadigde. De gemeente grijpt noleringswerkzaamheaen die aan de weg gedaan moeten worden aan, om de beruchte ruggen weg te halen. De nieuwbakken wethouder Floor Quast (WD) noemde de biggenruggen een paar da gen geleden 'een van de kleine ergernissen', die het nieuwe college kan opheffen. 3 Maassluis „Koffie' 5 Dat kan nog wel een tijdje duren, het loopt 5 een beetje uit de hand." Zo druk was het in het 3 gezinsvervangend tehuis De Luit aan de Haydn- 3 laan in Maassluis, dat za- s terdag officieel werd ge- opend De 24 bewoners S zijn er al een paar maan- den thuis Zaterdag S kwamen familieleden, S omwonenden en andere 5 belangstellenden er een 3 kijkje nemen Wethouder EHy Coenen opende het gebouw door 3 een spandoek neer te 3 zetten, waarop iedereen 3 welkom werd geheten m ff het gezinsvervangend tehuis Ballonnen gingen 3 de lucht in en een paar 5 bewoners van De Luit 3 zetten spontaan een po ll lonaise in op de klanken ff van het muziekkorps. Ëf dat de feestelijkheden 3 opluisterde Een paar 3 ballonnen bleven in een H boom hangen*, de mees- 3 ten verdwenen hoog in de lucht uit het zicht Daarna dromden hon- derden mensen met Grote drukte bij opening De Luit bloemen en cadeaus het huis in Een gelukkig hoofd Tmo Simons mocht de geschenken en gelukwensen, in ont vangst nemen en de be zoekers uitnodigen voor een kopje koffie Toen het muziekkorps was af gemarcheerd denderde de muziek uit twee boxen, die verpakt in vuilniszakken tegen de regen, in de tuin ston den Simons had alle reden om blij te zijn De con tacten van de bewoners van het gezinsvervan gend tehuis met de buurt zijn goed en de be woners Ieren steeds be ter de weg te vinden in Maassluis „Het toe komstperspectief is roos kleurig In De Luit wo nen tien vrouwen en veertien mannen, in leeftijd vanerend van 20 tot 56 jaar. Ballonnen de lucht in: gezinsvervangend tehuis De Luit gaat officieel open „Maar inspraak houdt niet m, dat iedereen zijn zin krijgt." Hij vond dat het voorzieningenniveau in de wijk op een hoog peil was ge komen. Hafkamp, die de openingshan deling verrichtte door een handtekening te zetten onder het huurcontract van het ge bouw, toonde zich bijzonder tevreden met het vernieuwde en grotere wijkcentrum Het vloeroppervlak is met vijfhon derd vierkante meters ver groot, er is een lift in het ge bouw gekomen en er is een helhngbaan voor de deur ge legd, om het gebouw beter toe gankelijk te maken voor inva liden. „Het is een prachtige gebouw en de lift is schitterend, maar het is voor rolstoelgebruikers niet gemakkelijk om binnen te komen", relativeerde de inva lide wijkbewoner Van der Zanden de lovende woorden van Hafkamp, Hij vond de toegangsdeuren, die naar bui ten toe opengaan, toch een ernstig obstakel. „Je moet zo'n openbare voorziening op eigen kracht kunnen binnenko men", aldus Van der Zanden „Maar als ik het wijkcentrum in wil ben ik nog altijd afhan kelijk van anderen Hafkamp vond echter dat de tweeenhalf miljoen gulden, die de gemeente in de verbouwing van het centrum heeft gesto ken, goed besteed was Uit breiding van personeel in de welzijnssector zit er met in, het de wethouder nog eens weten. „Er is nu een wijkcen trum, er is een specifiek jonge renproject, de Mastenbroek- school wordt verbouwd en er is een dienstencentrum We moeten niet vasthouden aan de oude verdeling van werk soorten. Alle groepen moeten samen optrekken'aldus de wethouder, die het weten dat er aan het einde van de maand een gespïek moet komen tus sen alle bewonersgroepen in de wijk Vanaf twee uur 's middags konden de wijkbewoners het vernieuwde centrum, waarin de kruisvereniging, de openba re bibliotheek en een centrale ontmoetingsruimte zitten, be wonderen. Burgemeester Van Es (rechts) brengt een toost uit op de nieuwe directrice Eüy van de Bree. Scheidende directeur Greiner en zijn vrouw proosten mee Maassluis De centrale ruim te van vormingscentrum 'De Maaskant' m Maassluis was Schiedam Drie Schiedam mers van 20, 22 en 18 jaar zijn zondagmorgen door de politie in Schiedam-Zuid na een ach tervolging aangehouden Ze hadden een personenauto ge stolen Zaterdagavond meldde een be woonster van het Bachplcin dat haar auto was gestolen De politie zag de jongeren rond twee uui in op de 's-Grave la ndse weg rijden De bestuur der reageerde niet op het stop teken, maar verhoogde zijn snelheid tot ongeveer 100 kilo meter per uur De a enter volg mg leidde naar Kethel en tenslotte terug naar Sth.edam-Zuid, waar de agen ten de auto uit het oog verlo ren Ze bleven in de omgeving rondrijden en zagen later de drie jongens op straat lopen Ze zijn meegenomen naar hel bureau De 21)-jarige Schie- dammei heeft inmiddels be kend de auto te hebben gesto len Schiedam Ondanks de bouwdrift van de gemeente Schiedam is het aantal wo ningzoekenden in januari 1984 slechts met twee verminderd Het aantal ingeschrevenen bij het bureau huisvesting staat nu op 7274 Weliswaar konden 28 mensen aan een nieuw huis worden geholpen, terwijl 243 inge schrevenen via het opschuifs- ysteem naar een andere wo ning konden verhuizen, maar het woningbureau kreeg 441 nieuwe inschrijvingen ie ver werken Het betreft hier voornamelijk alleenstaanden, daarnaast mensen die als voldoende ge huisvest worden omschreven en ook mensen van elders uit de Rijnmond Voorts vervielen enkele in schrijvingen Van alle woningzoekenden hebben er 702 een medische urgentie en 48 een sociale indi catie, waardoor zij voorrang kunnen krijgen bij huisves ting In Woudhoek-Noord staat weer een nieuwe reeks wonin gen op het punt om opgele verd te u oi den De wijk krijgt nu duidelijk vorm Ook de nieuwbouw van Sla venburg aan de Nieuwe Ha ven is inmiddels bewoond Schiedam D'66-voorzitter Marcel Houtkamp spreekt de kritiek tegen, dat de Raadsbo- kaal'84 een publiciteitsstunt van zijn partij is geweest. D'66- raadshd Adn Reijnhout lan ceerde onlangs het idee om plaatselijke journalisten het beste en het slechtste gemeen teraadslid te laten kiezen. Het doel daarachter was dte raads leden te 'prikkelen' tot meer actie en dadendrang, aldus Houtkamp. Dat is hard nodig, meent D'66. Hij noemt het un fair, als dat wordt 'afgedaan met het argument dat het D'66 louter om propaganda ging. De afdelingsvoorzitter van D'66 valt zijn raadslid bij Houtkamp noemt het idee van Reijnhout goed doordacht, ook al zou dat 'door lijders aan cre- ativiteitsblokkenng* terzijde worden geschoven. Houtkamp doelt hierbij op de PvdA, wel ke partij kntiek uitoefende op Reynhouts idee. en op publi cist Han van der Horst, voor malig lid van D'66, die Reijn hout onlangs in zijn Stadskro- niek hekelde Houtkamp schrijft hem: „De totale leefomgeving van de Schiedammers wordt door de raad gemaakt of gebroken. Onbelangrijk, volgens Van der Horst, want tn Den Haag ge beurt het pas echt Al die dui zenden Schiedammers-zonde r- werk en hun persoonlijke ach- terbannetjes hebben tegen woordig meer aan een goed functionerende raad en aan aJerte en creatieve raadsleden dan aan een parlement, dat pas sinds het RSV- en WF- drama weet waar Schiedam ligt Reijnhout heeft vorige week contact gehad met de plaatse lijke pers Men heeft de crite ria besproken, op basis waar van de raadsleden zullen wor den beoordeeld en de Raads bokaal '84 eind van dit jaar zal worden toegekend De naam Raadsbokaal voor de wisselbe ker is met definitief: gedacht wordt ook aan het Raadskelkie '84, maar suggesties zijn wel kom vele malen te klein um alle be langstellenden te bergen tij dens het afscheid van direc teur Andries Greiner Velen uit het ondeivijs had den de moeite genomen om de sympaueke directeur ter af scheid de hand te diukken Onder hen burgemeester Hans van Es en wethouder Elly Coenen En allen hadden ui terst vriendelijke woorden voor Greiner Maar liefst tien sprekers voerden het woord Aanvankelijk was ei een halt uur uitgetrokken voor het ge sproken woord, maar die li miet werd ruim overschreden Toen het officiële gedeelte dan eindelijk voorbij was gmg de sfeei volle bijeenkomst nog even door Velen maakten toen ook du eet van de moge lijkheid gC'bruik om kennis te maken mei de nieuwe direc trice Elly van de Bree ADVERTENTIE Met üe mode mee... Prachtige linnen stretch aa mespantaion Prrfeitr- oja vorm en nette afv.eri mg dun 70110% ooivest er/vis^ose Met ceintuur m marine wit rooa hiauw khaw beige khan groen grijs Maten 5C. t/m dS mn Aefp 50r "TnwT»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1