WATERWEE SPORT I3| Compact disc slaat aan in gemeente- fonotheek Belastingdienst helpt bij invullen aangifte 'Genoeg we's in Kolpabad' SP0RTK0RT Lamens: 'Hetmedium voorde toekomst7 SSV en SVDPW geven elkaar de schuld van incidenten NTO-sportzaal wordt feestelijk heropend TV-5 blijft voorlopig op de kabel Burgerraadsman op bezoek bij koffie-inn Open tijdens koopavonden Opbouwwerk 'l Zwarte Schaap Eurotax duurder WIK blijft het goed doen Wim van Bochove: 'Scheidsrechter heeft me geschopt' Snertrace voor Gallier III Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW" 14 februan 1984 Vlaardingen De com pact disc slaat aan. Een proefperiode van een half jaar, die de gemeentelijke fonotheek met die nieuwe geluidsdrager heeft ge houden, heeft uitgewezen dat onder het ienerspu- bliek zeker behoefte is aan dat nieuwe type grammofoonplaat. Verder is gebleken dat de com pact disc zeker voor een fonotheek ideaal is: na een half jaar uitlenen moest nog vrijwel geen enkel exemplaar worden vervangen 'of afgeschre ven. Hoewel de exacte levensduur nog niet is te schatten, ver wacht directeur Jan Lamens van de gemeentebibliotheek dat die veel langer is dan van een grammofoonplaat. Voor de fonotheek is de compact disc daardoor aanzienlijk goedko per in de exploitatie. Half vorig jaar is de fonotheek met haar proef gestart. Er werden honderdvijftig van die glimmende plaatjes aange schaft, die alleen met speciale apparatuur kunnen worden afgespeeld, en de uitlening er van kwam aanvankelijk wat aarzelend op gang. „In het begin liep dat nog niet zo hard; misschien vanwege de zomerperiode. Maar aan het eind van de proefperiode, in december vooral, steeg her aantal uitleningen van die discs enorm. Dat komt mis schien ook omdat die afspeel apparatuur aan het eind van Lamens is ervan overtuigd dat de compact disc met name voor de fonotheek hét medium voor de toekomst is. „Gram mofoonplaten moet je na der tig tot veertig keer uitlenen af schrijven, Dan heb je net de kosten eruit via de uitleengel- den. Het uitleentarief van die compact discs is hoger, een rijksdaalder per drie weken, en de verwachting is dat die dingen door de aanzienlek langere levensduur heel wat gunstiger zijn voor de exploi tatie. Als we er winst mee zou- door Paul Houkes Compact discs in de gemeentelijke fonotheek: de proefperiode is succesvol afgesloten. het jaar flink wat goedkoper is geworden; dat hebben we goed kunnen merken." Uitbreiden De proefneming heeft er toe geleid dat het college van B en W vorige week heeft besloten dat de fonotheek haar bestand aan compact discs mag uitbrei den. Dat moet wel binnen het normale aanschaf-budget ge beuren; extra geld komt er dus niet voor beschikbaar. „Dat betekent dat we nu niet hals over kop tientallen van die dingen gaan aanschaffen: daar is geen geld voor. Maar de be doeling is wel om het aantal in de loop van de tijd aardig uit te breiden", aldus fonothecaris Hans de Jongste. Van de honderd vijf tig aange schafte exemplaren zijn er tot nu toe maar twee afgeschre ven. Eén, omdat er totaal an dere muziek op bleek te staan dan de bedoeling was geweest: een fabrieksfout. En de twee de, die beschadigd door een le ner werd teruggebracht „Maar dan moet je er wel érg ruw mee omgaan, want nor maal krijg je ze niet zo snel kapot", vertelt De Jongste. „Al die andere, daar is nog geen spikkeltje op te horen." den maken dan zou dat echter niet betekenen, dat het aan schaf-budget groter wordt: dat vloeit dan gewoon in de alge mene middelen van de ge meente." Bibliothecaris De Jongste gaat met dat nieuwe medium bin nenkort een klein experimen tje houden. Hij wil in de fono theek aan de Hoogstraat 220 regelmatig concerten organise ren, waarbij de muziek die wordt gespeeld ten gehore wordt gebracht via compact discs. „We gaan zo'n platen- concert op 23 februari, op don derdagavond, uitproberen. Komt er anderhalve kip, dan is het jammer, maar als dat aanslaat wil ik het regelmatig gaan doen. Leuke muziek draaien, met wat gevarieerde programma's, een babbeltje er tussendoor om de zaak aan el kaar te breien. Ik ben be nieuwd hoe dat loopt." Wie zo'n platenconcert eens wil meemaken is op 23 februari in elk geval welkom. Schiedam Tot eind april blijft Schiedam het fraostalige televisieprogramma TV-5 doorgeven via de kabel. Pas dan zal de Buma auteursrech ten gaan vragen voor het uit zenden van het programma. Aanvankelijk eiste de auteurs rechtenorganisatie zo'n zesdui zend gulden per jaar van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam, die het kabelnet be heren. Per abonnee op de ka beltelevisie komt dat neer op zo'n twee dubbeltjes per jaar. Schiedam weigerde echter te betalen. De exploitant van het kabelnet in Amsterdam werd zelfs door tussenkomst van de rechter verboden door te gaan met de uitzendingen van TV-5 als geen auteursrechten werden betaald. Buma en ONS zijn nu overeengekomen dat het pro gramma enkele maanden gra tis op proef via de kabel mag worden doorgegeven, Volgens burgemeester Scheer- es hangt het van de prijs af of TV-5 na de proefperiode nog via de kabel te' zien zal zijn in Schiedam. „We willen er niet teveel voor betalen, want er zijn maar weinig mensen die er naar kijken." Scheeres wijst er op dat er nog processen lo pen over het in rekening brengen van auteursrechten over de Duitse en Belgische programma's, die via de kabel worden doorgegeven. „De kans dat daarvoor moet wor den betaald is erg groot. Dus we zijn voorlopig erg voorzich tig met het doorgeven van meer programma's via de ka bel." Vlaardingen Een van de burgerraadslieden uit Vlaar dingen zal donderdag op be zoek komen tijdens de kof fie-inn van buurthuis De Ha- Ven. Hij zal een en ander over zijn werk vertellen, waarna over zijn beleidster reinen discussie kan ont staan. De koffie-bijeenkomsten worden elke donderdag avond in het buurthuis ge houden. Om de andere week wordt een gast uitgenodigd, die de discussies kan aan zwengelen. De andere weken wordt onderling een en an der op touw gezeT. Op donderdag 23 februari staat de avond in het teken van de bijstandswet; dan ko men vertegenwoordigsters van de groep Vrouwen in de Bijstand over hun werk ver tellen. Iedereen, die mee wil dioen, is donderdags vanaf 20,00 uur welkom in buurthuis De Haven, Weeshuisplein 18. Schiedam Bij 24.000 Schie dammers valt dezer dagen het belastingformulier in de bus. Dat zijn er ongeveer duizend minder dan vorig jaar. Volgens inspecteur F. Roebroek is het invullen van de papieren voor velen een kwelling. De belasting dienst wil helpen bij het in vullen van de formulieren. „Veel inwoners denken, nog steeds, dat zij bij de duivel te biecht gaan, als zij zich door ons laten helpen bij het invul len. Er wordt nog te vaak ge dacht, dat de belasting alleen maar de aanslag wil opschroe ven." Roebroek noemt dat on zin. „Er wordt uiteraard ook nagegaan of er posten kunnen worden afgetrokken. Het in vullen moe* sportief gebeu ren." Het aantal Schiedammers, dat gebruikt maakt van de dien sten van de belasting, groeit. Vorig jaar maakten er zeven honderd een afspraak. Roe- broek verwacht dat het er dit jaar weer enkele honderden meer zijn. „Gedurende deze twee maanden staat de service aan het publiek voorop", zegt hij. In maart is het belasting kantoor op de koopavonden van zeven tot negen uur open. „Ook dan kan men bij ons te recht." Volgens de Schiedam- seinspecteur is het zinvoller een afspraak te maken met de dienst. „Dat bespaart de men sen lange wachttijden en ze weten dan zeker dat ze met een half uur weer op straat staan." Voor de belastingdienst is het eveneens makkeüjk- ...Dk1 formulieren ziingoed in gevuld. Er hoeft dan bij de verwerking minder lang aan gewerkt te worden. Dat scheelt ons tijd." De grote stroom formulieren wordt in de komende maan den verwerkt. Roebroek ver wacht dat eind juni de eerste Schiedammers al weten hoe veel zij teveel of te weinig be lasting hebben betaald. Het leeuwendeel krijgt het defini tieve bedrag in de maanden Inspecteur F. Rubroek: „Het invullen moet sportief gebeuren." daarna te horen. Naast de belasting wordt ook op tal van andere plaatsen hulp gegeven- bij het invullen belastingformulier. Het FNV helpt haar leden. Ook de soci ale raadslieden in Schiedam en de belastingwinkel zijn be reid om kosteloos te helpen. De belastingwinkel en de soci ale raadslieden zijn onderge bracht in het pand Broersveld 140. De belastingwinkel is op dinsdag van zeven tot negen uur open en de raadslieden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van negen tot twaalf uur en op donderdag ook nog van vijf tot zeven uur open. Wat gebeurt er, als iemand 'weigert een belastingformulier in te vullen? Roebroek: „Dan schat de inspectie het inkomen en dat valt nog wel eens hoog uit. Dan komt er al snel een protest. Slechts in een enkel geval komt het tot strafvervol ging" Rietzeilers kiezen 'slachtoffer' Schiedam De Rietzei- lers hebben gisteren het opbouwwerk in de oude wijken gekozen als het 'Zwarte schaap van Schiedam 1984*. Met name de opbouwwerker van Schiedam-West, Renê de Jongb, die door de gemeentelijke bezuini gingen zijn baan dreigt kwijt te raken, wordt ge zien als het grootste slachtoffer. En daar gaat het bij de verkiezing van het 'Zwarte schaap' om. De carnavalsvereniging had eerst Wilton-Fije- noord benaderd, maar de directie van de dok- en werfmaatschappij heeft voor de eer bedankt. Volgens Wim Schenke laars, woordvoerder van de Rietzeilers. had Wil ton enige vrees dat de re gering een eventuele deelname aan het carna valsfeest verkeerd zou kunnen uitleggen. De Rietzeilers hebben bij hun afweging rekening gehouden met suggesties uit de plaatselijke pers. Het opbouwwerk is uit verkoren, omdat het hier gaat om welzijnswerk waar wijkbewoners veel baat bij kunnen hebben en omdat juist hier de ge meente zwaar op bezui nigd heeft. Voor een ver dere motivatie verwijst Schenkelaars onder meer naar de lopende serie 'Afbraak en opbouw' in het Rotterdams Nieuws blad. Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben Eurotax BV toestem ming gegeven de tarieven te verhogen met 2,3? procent. Daarmee blijft het taxibedrijf binnen de door minister Van Aardenne toegestane maxima le verhoging van 3,5 procent. Hetzelfde geldt voor de trouw- auto's en de lijkwagens van de ARB, een zustermaatschappij van Eurotax. B en W hebben met de tariefs verhoging ingestemd zonder het advies van de commissie autovervoer personen af te wachten. De tarieven van de Sehiedamse tax;-onderneming worden nu 2,20 voor de eer ste 117 meter, te vermeerderen met 0,20 voor elke 79,3 meter of voor elke wachtperiode van 23 seconden. Vlaardingen Het college van B en W vindt dat er in het Kolpabad voldoende toiletten zijn. Het uitbreiden van de sa nitaire voorzieningen is niet nodig. Dat schrijft het college van B en W in een ontwerp-ant- woordbrief aan de heer W. H. Daalmeyer, die onlangs over het vermeende gebrek aan we's in het zwembad had ge klaagd. Hij had gewezen op wantoestanden; gebruikers die in het water plasten en zelfs iemand die hij het poepbroekje van de baby in het bassin had zien uitspoelen. Volgens het college van B en W zijn dergelijke gebeurtenis sen niet het gevolg van te wei nig sanitair in het zwembad. Dat is te wijten aan een veran derde mentaliteit, die onder andere ook blijkt uit de vele vormen van vandalisme, zo luidt het ontwerp-antwoord van B en W, Volgens richtlijnen van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten zou een zwembad 1 toilet per 8 a 10 bezoekers moeten hebben. Het Kolpabad heeft in totaal 24 toiletten voor dames en heren, en dat is vol doende. De raadscommissie voor sport en recreatie be spreekt volgende week de voorgestelde renovatie van het Kolpabad. Die renovatie om vat diverse werkzaamheden aan de waterzuivering, de dakbedekking, de verwarming en de luchtbehandeling en nog het en en ander, Met de reno vatie is een bedrag van 2,5 miljoen gulden gemoeid. De exploitatiekosten van het bad worden door de renovatie twee ton per jaar lager. Vlaardingen - Vier van de ze ven wedstrijden waterpolo- duels van regiovertegenwoor- digers gingen verloren, maar m ieder geval blijft WIK goed meedraaien m de competitie. Dat geldt ook voor SZC dat dit keer de conditie de doorslag zag geven tegen Flevo. ZPB Unico-WIK (d> 4-4 WIK doet het goed deze competitie. Het stond voor het begin van de wedstrijd op een gedeelde eerste plaats met 24 punten, tegen ZPB met 22 punten uit veertien wedstrijden. Ondanks een fel offensief van ZPB kwam WIK goed terug en nam een. 1-2 voorsprong. De Barendrechtse ploeg kwam op gelijke hoogte, waarna WIK een marge van twee doelpun ten bewerkstelligde. Die voor delige stand werd m de slotfa se teniet gedaan. Periodestan den: 0-1. 2-1. 4-2, 4-4. VZC-Scom (d) 2-5 De twee naaste concurrenten maakten hel elkaar moeilijk, maar al snel bleek dat Scom de betere ploeg was. Penodestanden: 0- 1. 1-2. 1-3, 2-5. ZDHC-Viking (h) 3-5 Viking begon de wedstrijd sterk, maar miste de kracht om de ont moeting naar zich toe te trek ken. Na het eerste kwart stond het met 1-3 voor, maar de vol gende twee perioden kregen het geen bal in het doel. Pas in de laatste periode vielen er weer doelpunten en konden de Vlaardmgers de wedstrijd in bun voordeel beslissen: 3-5. Hennie Zijlstra scoorde hier van drie doelpunten. Periodes tanden. 1-3, 1-3. 1-3, 3-5. PCG-2-ShelI (h) 4-17 PCG staat onderaan op de ranglijst en kon ook in deze wedstrijd mets inbrengen. Na drie perio den stond het al 3-9. SVH-Viking (d) 9-1 Viking was bij voorbaat kansloos te gen het sterke SVH. De Vlaar dmgers boden echter dapper verzet, maar zwemmend wa ren zij de mindere. Periodes tanden: 2-0, 5-0, 7-1. 9-1. WIK-Woerden <h) 3-11 De gradatiekandidaat WIK moest uitkomen tegen de nummer één in de competitie. Verloren zij de eerste wedstrijd met 18- 0, nu pasten de Viaardïngers zich beter aan en werd de schade beperkt tot 3-11. Lansingh-Shell (d) 6-2 In het smalle bad van de Lansingh kon Shell niet uit de voeten. Ging het in het begin nog re delijk, al snel werd het spel tommeltger. In de laatste pe riode werd Shell weggespeeld. Periodestanden: 2-1, 2-2, 3-2, 6-2. SZC-Flevo (h) 9^ De strijd ging lange tijd gelijk op, maar door een veel betere conditie kon SZC de wedstrijd in de slotfase naar zich toe trekken. Jeugdspeler Hennie van Deur sen speelde bij de Schiedam mers een opvallend goede pai- tij en scoorde ook nog eens twee doelpunten. Periodestan den: 1-1. 3-3. 5-5, 9-6. Simonshaven Nog altijd kan niemand —noch het bestuur van SSV, noch dat van SVDPW, noch arbiter Willem Stormécht duidelijkheid verschaffen over het tumult, waarmee zaterdag middag om een uur of vier het treffen tussen beide afdelings derdeklassers ten einde werd gebracht. Vast staat wèl, dat Storm drie spelers van gastheer SSV (Adriaan Biesheuvel, Jan Gooij en aanvoerder Wim van Bochove) en eentje van SVDPW (Jan de Reet) heeft weggezonden. Zoals de Rotterdamse fluitist tevens meldt het duel, dat in een 3-2 zege voor de Schiedammers ein digde, beslist niet te hebben gestaakt. reet na afloop in de auto van één van zijn spelers is wegge reden. „Om veilig weg te ko men", aldus Mulder. Storm beaamt dat weliswaar. ..Ik heb de normale tijd laten spelen en daarna afgefloten", ontzenuwt hij de stelling van SVDPW's secretaris J.H. Mul der, die glashard beweert, dat Storm heeft moeten staken, omdat SSV mot langer de ver eiste acht spelers telde. „De scheidsrechter heeft de wed strijd vier minuten voor tijd gestaakt, omdat SSV nog maar zeven spelers had", ontkent Mulder ten stelligste de bewe ring van de leidsman, die op het wedstrijd formulier van een dergelijk voorval trou wens ook geen melding heeft gemaakt. Resteert dus de vraag wie daadwerkelijk schuld treft in de hele affaire, die kennelijk hoog wordt opgenomen door de Sehiedamse club. Mulder, die nogal emotioneel bij de ge beurtenissen betrokken lijkt, zegt onder meer, dat Storm di- maar geeft tevens toe, dat zeker niet sprake is geweest van een vluchtpoging. „De scheids", door Donald Bax vult SSV-voorzitter Jan Schrijver aan, „heeft zelfs eerst nog z'n portemonnee in de kantine opgehaald". Opmerkelijk is ook, dat Storm (29) en Wim van Bochove, de aanvoerder van SVV die na twee boekingen werd wegge stuurd, elkaar van wederzijdse schoppartijen beschuldigen. „Oh ja. zegt hij dat", is de re actie van Van Bochove, in het dagelijks leven als politie agent een vertegenwoordiger van het gezag. „Maar. heeft hij Maasland Gymnastiekvere niging NTO uit Maasland heeft ter gelegenheid van de heropening van haar sportzaal een uitgebreid programma sa mengesteld. Het hoogtepunt daarvan is de officiële opening van het totaal gerenoveerde clubgebouw op donderdag 23 februari. Daaromheen is er een programma voor de jeugd, een open huis met korte de monstraties en wordt er een drietal uitvoeringen gepresen teerd. De eerste plannen voor de verbouwing van de NTO-zaal dateren al van vier jaar gele den. Het duurde echter nog tot september vorig jaar eer er met de verbouwing kon wor den gestart. De verbouwing hield niet alleen een grondige aanpassing van het bestaande gedeelte in, maar ook een for se uitbreid'ng van zaal en toe- stelbergmg. Tevens beschikt NTO nu over een ruime kanti ne. NTO werd in 1946 opgericht, zij het toen onder de naam NIO (Na Inspanning Ontspan ning). Omdat er in Maasland toen slechts één gymzaaltje was, kampte de gestaag groei ende vereniging steeds meer met zaalruimte. Het leidde uit eindelijk tot hel slichten van een eigen sportgebouw, welke op 13 februari 1965 kon wor den geopend. In 1973 kwam er van de rooms-katholieke zustervere niging LIOS het verzoek om als êen vereniging verder te gaan. Op 1 mei van dat jaar De Gallier 111, met als schipper F. Smits uit Schiedam, heeft de Snertrace op het Haringvliet gewonnen. Na herberekening kwam daze boot als snel ste uit de bus over de 7,5 mijl in 1.36.35 uur. Het was een zeilwedstrijd van WSV Helievoetsluis waaraan 75 zeer uiteen lopende typen boten, verdeeld in drie groepen, hebben deelgenomen. De weersomstandigheden waren ideaal {zonnig, windkracht 4). De stroming van het water was echter bijzonder sterk, een gevolg van spuien door de hoogwaterstanden in Limburg. kwam de fusie tot stand, en ging de vereniging verder als NTO (Nu Tweezaam Onder weg). NTO is inmiddels uitge groeid tot een vereniging met meer dan 500 leden. De tand des tijds knaagde on dertussen aan de momenteel precies negentien jaar oude, geheel van hout opgetrokken, sportzaal. Eén zijwand was zelfs totaal verrot en dringend aan herstel toe. Het leidde tot de thans verrichte renovatie, bij welke gelegenheid het vloeroppervlak van de sport zaal met zestig vierkante me ter is uitgebreid, NTO start het feestprogramma op 23 februari 's middags om vier uur met de onthulling van het nieuwe vignet door de ontwerpster Erna Hendricks, Meteen daarop volgt voor de jeugdleden in de lagere-sehool- leeftijd een voorstelling van hel poppentheater Martin van Zeist. 's Avonds om acht uur vindt de officiële opening plaats door een afgevaardigde van het KNCGV-bondsbestuur. Om acht uur is de trekking van de grote loterij. Tussen kwart over acht en tien uur houdt NTO open huis, met on der meer korte demonstraties, bezichtiging van het materiaal, dia-vertoningen en fotocolla ges. Vrijdag 24 en zaterdag 25 fe bruari worden er ter gelegen heid van de opening een drie tal uitvoeringen gehouden. Vrijdagavond van 19.30-22.00 uur en zaterdag van 14.30- 17.00 en van 19.30-22,00 uur. ook verteld, dat hij mij een schop heeft gegeven. Dat zal wel niet, neem ik aan". En Storm: „Ik ben me er niet van bewust, dat ik die aanvoerder heb geschopt. Misschien, dat ik, om me te beschermen, m'n been heb uitgestoken". „Die speler van SSV", gooit Mulder (SVDPW) op zijn beurt olie op de golven, „schopte de scheids en die schopte toen terug Ik stond er bij toen dat gebeur de". Een vreemde plaats is tevens ingeruimd voor de valsheid in geschrifte, die door SSV zou zijn gepleegd. Storm kreeg als naam van één van de door hem opgeschreven boosdoe ners 'Jansen' door, terwijl een dag later door de thuisclub werd toegegeven, dat Nico Beu keiman de bewuste Jansen was. Van Bochove: „Kan Lk er wat aan doen. dat Storm de naam van een toeschouwer op schrijft. Hij heeft mij en ook Beukelman niet naar z'n naam gevraagd". Storm: „Ik heb la ter van één van de bestuursle den van SSV toch nog de juis te naam gekregen", al heeft Storm wèl op het ruilformu- lier neergepend, dal SSV ene 'Jansen' als boosdoener had doorgegeven. Van Bochove herinnert zich voorts, dal Storm nog een spe ler van SVDPW heeft wegge zonden, daarvan geen nouue heeft gemaakt, zodat de be trokken Schiedammer later achter de rug van de scheids rechter in het veld terugkeer de. Van Bochove, berustend „Maar goed, als aanvoerder zal ik wel overal de schuld van krijgen. Ik ben er na twee keer spelbederf uitgestuurd en ik ben verantwoordelijk voor het doorgeven van de namen. Ik heb wel m'n stinkende best gedaan om iedereen, spelers en publiek, bij de scheidsrech ter vandaan te houden". Het blijft een ordinair welles- nïetes spelletje tussen twee ploegen, die elkaar vanaf de eerste minuut niet erg goed gezind waren. „Wij worden er voor aangezien, dat we spelers betalen, maar dal is pertinent niet waar, Onze tegenstanders stellen zich daar op m, zeker nu we bovenaan staan. Die ploegen knokken zich tegen ons echt helemaal kapot.""ie dereen wil van ons winnen", aldus Mulder, die zegt dat van zijn club Jan de Regt wegens aanmerkingen op de leiding werd weggezonden, terwijl volgens Schrijver deze speler moest verdwijnen na een gro ve charge op SSV'er Ron van Baarie. Een ingewikkeld karwei voor de tuchtcommissie van de KNVB afdeling Rotterdam, die alleen al van SSV-aan voerder Van Bochove zeven verweerschriften te bestude ren krijgt. Feit is, dat arbiter Storm het niveau niet aankon. „Normaal fluit ik in de reserve tweede en reserve eerste klas se", zegt de 29-jarige fluitist ietwat bleu. „Ik was dit week einde vrij en heb meneer Heij (hij stelt de scheidsrechters in de RVB-zaterdag aan, DB) ge beld voor een wedstrijdje. Hij stuurde me toen naar SSV SVDPW". Van Bochove tot slot: „Deze man is totaal niet capabel. Volgens mij kan hij niet eens een pupillenwed- strijdje in de hand houden. Er zijn spelers opgeschreven die niets deden, terwijl echte over tredingen niet werden be straft..." Nico Boelrijk van Mahoro- kan uit Maassluis doet op 18 februari mee aan een groot in ternationaal judo-toernooi in het Franse Reims De Maas- sluise judoka zal uitkomen in de klasse tot 71 kilogram. Turnvereniging WIK uit Vlaardingen bestaat 50 jaar en één van de vele activiteiten is een sport- en speldag op zon dag 19 februari voor de jeugd. In de Oude Lijnbaanhalïen in Vlaardingen kan de jeugd van 6 tot en met 12 jaar van 10.00 uur tot 17.00 uur voor allerlei activiteiten terecht tegen beta ling van één gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3