WATERWEG Louis van Sinderen verwacht veel van nieuwe boksgeneratie Katholiek onderwijs bang voor open blijven KO-school Taxatie van OGB straks openbaar Els Hellwig heeft zegj e kunnen doen Wat moet je met die officials 'Nu zeker geen leerlingen afsnoepen' Kvvakkelstein wil actieplan 30-kmgrens Milieuproject ONS van start Jongen (6) aangereden Schiedam volgt Maastricht BV Westland weer in de lift Admiraal verlaat Hermes DVS Christoffers vierde 'Zo komt onze fusie straks in de knel' Vlaardingen Met lede ogen ziet het katholieke onderwijs in de Lage Wei de, het buurtje in de Westwijk, de actie aan van de ouders van de Ka- merlingh Onnesschool. Deze openbare school wordt met sluiting be dreigd, en de oudercom missie voert al maanden een felle strijd om de plannen tegen te houden. De kans dat dat lukt wordt steeds groter. De katholieke kleuterschool Pippeloentje en de Saviosehool zijn daar hele maal niet zo gelukkig mee. „Als de KO-sehool open blijft zou dat voor ons zéér nadelige effecten kunnen hebben. Dan zouden wij met onze eigen fu sie in de knel kunnen komen", meent Corrie Hoogerwerf, hoofdleidster van Pippeloen tje. De discussies in en vooral bui ten het stadhuis hebben zich de afgelopen paar maanden toegespitst op de openbare Ka- merlingh Onnesschool. Die moet volgens de oorspronkelij ke plannen aan het eind van dit schoolseizoen samengaan met de Van Maerlantschool. Kleuterschool Boterbloem, die aan de KO-school gekoppeld is, zou een jaar later dicht moeten. De aandacht is door die discus sies wat afgeleid van de verge lijkbare problemen in het bij zondere onderwijs. Die zijn net zo groot. De protestants-chris telijke seholencombinatie in de Lage Weide is al gesloten, en met de rooms-katholieke Sa viosehool gaat dat na de va kantie ook gebeuren: die moet 'fusioneren' met de Paulus- school. De kleuterschool Pip peloentje, gekoppeld aan de Saviosehool, mag het nog een jaar langer uitzingen, maar zal daarna moeten fuseren met de kleuterschool van de Paulus- «sehool. Pinkeltje, De onderwij sproblematiek in het niet meer 20 kinderrijke buurtje in een Het team van de katholieke kleuterschool (met van links naar rechts stagiare Carmen Lassooy, leidster Anne- mieke van Bohemen en hoofdleidster Corrie Hoogerwerf) ziet de strijd van de openbare KO-school met lede ogen aan. „Straks worden wij de dupe." notedop. De reden van al die malaise is bekend: de leerlin gen-aantallen lopen gigantisch terug. Niet zo blij Het team van de katholieke scholencombinatie is niet zo blij met de actie van de Ka- merlingh Onnesschool. „Ik be grijp heel goed dat die ouders ervoor vechten, hun school open te houden. Dat zou ik waarschijnlijk zelf ook doen. Ik ben alleen zo bang, dat wij daar straks de nadelige gevol gen van zullen ondervinden", zegt Corrie Hoogerwerf. „Stel dat die openbare school open blijft. De ouders daar gaan er van uit, dat ze dan wel wat leerlingen extra zullen krijgen die anders naar onze katholie ke scholen zouden gaan. Maar dat kan voor ons in de nieuwe fusieschool weer personele consequenties hebben. Als we daar aanmerkelijk minder leerlingen krijgen dan waar we nu vanuit gaan, komen we flink In de problemen." Volgens de hoofdleidster van Pippeloentje is er al een voor zichtige lobby aan de gang. Ze hoorde van 'haar' ouders dat die op straat of in een winkel •waren aangesproken door ou ders van de KO-school, die op merkten: jij stuurt je kinderen toch straks ook wel naar onze school? „Dat zijn nare dingen: dat kan natuurlijk helemaal niet", meent Corrie. Maarleveld De hoofdleidster is ook een beetje nydig over het beleid van wethouder Arij Maarle veld (onderwijs), Ze vindt dat die te veel aan de kant van het openbaar onderwijs staat en te weinig kijkt naar de belangen van de bijzondere scholen. „Als het beleid zo is dat zo'n school dicht moet, dan is dat hartstikke zielig voor die ou ders. Maar dan moet je niet la ter zeggen dat je vanwege de druk van die ouders de zaak toch nog eens wilt bekijken." De hoofdleidster rekent erop, dat de gemeenteraad ook kijkt naar de belangen van. de ande door Paul Houkes re scholen in de Westwijk. Wat de hele onderwijsproble matiek betreft merkt Corrie Hoogerwerf op: „Het is vrese lijk triest als je daarmee ge confronteerd wordt. Ik werk hier sinds 1969, toen deze school van start ging. We heb ben een hartstikke leuke kleu terschool, het is vreselijk als je daar straks een punt achter moet zetten. Maar ja, er is in het verleden natuurlijk een fout beleid gevoerd en daar zitten we nu mee. Toen ik hier in 1969 van start ging kon je natuurlijk al lang zien dat er vrijwel geen gezinnen meer waren met tien kinderen. Toch werden er nog overal scholen gebouwd. Ze hebben heel Vlaardingen platgegooid met scholen, en nu zijn er veel te veel. Maar ja, dat komt door Oudercommissie KO-school: Vlaardingen De ou- dercommissie van de Kamerlingh Onnes school kan zich de angst van de katholie ke scholencombinatie wel voorstellen. Secre taris Aad van den Oever stelt echter uit drukkelijk, dat het niet de bedoeling is op korte termijn al leer lingen vanuit het ka tholieke onderwijs 'over te nemen'. „Als we zouden kunnen blijven doordraaien, dan zouden we dat ze ker nog niet bij het begin van het nieuwe schoolseizoen willen doen. Daar rekenen we eventueel pas op na 1985, als het katho liek onderwijs uit de Lage Weide verdwe nen is." Wat de lobby betreft, die ouders van zijn school inmiddels zou den uitvoeren: daar had de secretaris van de oudercommissie nog .niets van verno men. „Ik denk niet dat dat een goede zaak is. We zullen dat als oudercommissie zeker niet doen, maar ik weet natuurlijk niet wat al die ouders uitvoeren." dat systeem van: hij een school, dan ik ook. En dan krijg je dat soort ellende." Vlaardingen De ge meente Vlaardingen moet gebruik maken van de soepeler richtlijnen van het ministerie om tot de invoering van een maxi mumsnelheid van 30 kilo meter over te gaan. Dat vindt PvdA'er Willem Kwakkelstein, Öie gister avond in de commissie verkeer om een actieplan vroeg. Wethouder Floor Quast zou daarin aan moeten geven, waar die 30-kilometergrens moet worden Ingevoerd. Dat vond Quast geen goede benadering. „Waar die snel heidsbeperking nodig is, ,en waar je geen woonerf kunt maken, daar zou je de moge lijkheid moeten bekijken." Dat wilde de wethouder in zijn eerste vergadering als voorzitter van de commissie best toezeggen, maar hij waarschuwde voor de hoge kosten die aan de maatregel verbonden zijn. De straten moeten namelijk zo worden aangepast, dat het voor de hand ligt dat daar ook niet harder dan 30 kilometer kan worden gereden. Quast: „Als gemeentewerken een schop in de grond steekt, dan kost dat al bijna tiendui zend gulden." Directeur Ger- ritze van die dienst noemde dat 'een slechte start' van de nieuwe wethouder. „U hoeft niet gelijk gemeentewerken zwart te maken", hield hij Quast gekscherend voor. Scholieren van de Sint Jan bij de ONS Schiedam Leerlingen van de Sint dansschool hebben gis teren de rij geopend van zo'n 750 scholieren, die dit jaar gaan deelnemen aan het mi lieuproject van de openbare nutsbedrijven Schiedam (ONS). Aan de hand van een lesbrief, die in de klas behan deld zal worden, gaan de kin deren in op natuur en cultuur in vele verschijningsvorm en en daarbij past dan een be zoekje aan de ONS, want daar wordt gas, water en elektrici teit gedistribueerd: ook een vorm van hoe cultuur met na tuur omgaat. De scholieren van Sint Jan werden door milieucontroleur Theo van der Aleer en voor lichter Marl Dingenouis geïn formeerd over het opnieuw gebruiken van afvalstoffen. Vrijdag sloot de Albertus Mag- nusschool het drink\Vaterpro- jeci af met een bezoekje aan de ONS. Net project was daarvoor reeds in de klas behandeld. Schiedam Een zesjarig knaapje is met botbreuken in het Schielandztekenhuïs opge nomen, nadat hij op een over steekplaats op de Professor Kamerlingh Onneslaan tegen een auto was gelopen. De 26- jarige bestuurster van de wa gen kon niet tijdig stoppen, toen het jongetje plotseling de weg overstak. In de verkeers- nota, die bewoners van Schie dam-Oost onlangs aan wethou der Zijdeveld overhandigden, worden verkeersmaatregelen voor de PKO-laan aanbevolen. Schiedam B en W van Schiedam denken er over om de tot op heden geheime taxatierapporten, die de hoog te van de onroerend-goedbelasting (OGB) bepalen, openbaar te maken. Dat gebeurt in navolging van de gemeente Maastricht. Het ministerie van Binnen landse Zaken heeft de Lim burgse gemeente meegedeeld er geen bezwaren tegen te hebben; daarom wil het dage lijks stadsbestuur van Schie- Schiedam De CDA'er Els Hellwig heeft gister avond tijdens de vergade ring van de commissie voor welzijn en volksge zondheid verklaard het niet erg te vinden, als de commissievergadering in het vervolg ever twee avonden zou worden uitge smeerd, „De agenda's zijn vaak overvol en de vergaderin gen duren lang", vond zij. Els Hellwig zei het idee te hebben dat bij deze lange vergaderingen agendapun ten nog wel eens worden afgeraffeld omdat „over tien minuten de vergade ring van de volgende sec tor begint." Wethouder Luub Hafkamp was het daar in het geheel niet mee eens. Hij had geen trek in een extra ver gadering. „Het is juist mijn ervaring, dat er op een dergelijke avond kor ter en bondiger vergaderd wordt. Discussies, zoals die vanavond zijn gevoerd, kunnen best een half uur korter duren", hield hij haar voor. PSP'er Bart de Leede knikte instemmend. Ook hij had weinig trek in een extra avond vergaderen, „Bovendien gooit dat de vergaderschema's van an dere commissies in de war", meende hij. dam er nu ook toe besluiten. CDA'er Aad van Lingen had tijdens de behandeling van de gemeentebegroting '84 (toen nog als fractieleider) hier vra gen over gesteld. Als een Schiedammer bezwaar maakt tegen de hoogte van de OGB, dan wordt bij de uit spraak van de commissie voor bezwaarschriften altijd verwe zen naar vergelijkbare pan den. Die gegevens zijn afkom stig uit het kadaster, dat open baar is. Om deze gegevens nu officieel openbaar te maken is een raadsbesluit nodig. B en W willen aan het openbaar ma ken wel enige restricties ver binden, omdat zij anders in de toekomst te maken krijgen met een grote hoeveelheid ad ministratief werk. Daarom moet iemand, die inlichtingen wil hebben over de taxatie waarden van een p^nd, waar voor hij niet belastingschuldig is, dat schriftelijk doen. Daar bij moet hij de reden opgeven. De persoon moet echter wel belastingschuldig zijn in Schie- Voor die inlichtingen moet hij ook leges gaan beta len. Naar verwachting zijn aan het einde van het jaar alle panden in Schiedam opnieuw geta xeerd voor de OGB. Die taxa tie dient als grondslag voor de OGB-heffing van volgend jaar. De commissie voor finan ciën vergadert hierover woensdag 15 maart in het stadhuis. Gistermiddag wilde Van Lin gen wel kwijt dat hij, ondanks zijn tevredenheid over de o- penbaarmaking, zich afvraagt waarom daar nu weer voor waarden aan verbonden moe ten worden. „Dat er nu leges betaald moet worden, was te gen mijn bedoeling. Waar is dat nou goed voor? Nu moet je een heleboel zwart op wit zet ten en juist dat kost de ge meente die tijd, waarvoor de aanvragers leges moeten beta len. Ik snap dat niet." j Rotterdams Nieuwsblad woensdag KW j5 februari 1984 Ik weet niet of de mensen in de veronder stelling zijn dat je echt feest gaat vieren na zo'n overwinning van Tomas Gustafson. Nou dat is niet zo, want je bent toch alweer met de volgende afstand bezig. Hel moeilijke punt is ook bij de Olympische Spelen dat er altijd schaatsers zijn die de volgende dag weer moeten rijden en weer goed gemoti veerd aan de start moeten komen. Je kan dan wel feest gaan vieren, maar degenen die moeten rijden liggen weer vroeg op bed en daar moet je ook aan denken. De spelen 'kunnen voor ons niet meer kapot Die medaille is er en dat heeft een goede in vloed, ook bij de officials, die zich bijzonder belangrijk vindenwat ze eigenlijk helemaal niet zijn. Die mensen lopen maar een beetje interessant te doen, maar echt functioneel zijn ze in feite niet in onze ogen. Ik ben er zeker van dat als er toevallig bij de Nederlanders een goede prestatie uit de bus komt, de ploeg in het geheel ook veel beter zou gaan presterenwant'succes en falen ligt zó dicht bij elkaar. Er is maar iets voor nodig om ineens de goede kant uit te gaan. Ik ben er ook van overtuigd dat Hilbert van der Duim echt niet minder in vorm is als bij de EK, want hij blijft voor mij echt de grote fa voriet voor de WK in Gotenburg. Maar een medaille op de Olympische Spelen is het mooiste dat een sporter kan bereiken. Je kunt beter hier een plak winnen dan tve- reldkampioen worden. Dat heeft zo'n beteke- Peet van der Meyden bij de Olympischfei Spelen nis. Als ik nu de Zweedse kranten lees en ik zie dat ze 9 a 10 pagina's volschrijven over- Tomas Gustafson... dat vinden ze daar zó ontzettend belangrijk. Ik denk als Gustafson in Zweden komt dat hij zich dan niet meer normaal kan voorbereiden op de WK. Hij gaat ook waarschijnlijk naar een plaats die niemand zal weten en hij duikt ineens weer op voor de kampioenschappen in Gotenburg. Ronde de Noorse ploeg wordt fel gediscus sieerd over wat de oorzaak Is van het falert van de vedetten en er wordt ook al gespecu leerd over trainerswisselingen, waarbij ook de naam van Hans Maas wordt genoemd, de trainer van de Zweden en ook die van mij als masseurNu, ik wil wel stellen dat er geen kans op is dat ik ergens anders naar toe ga. Ik zie dit masseren puur als een hobby en dat blijft zo. Ik heb enorm succes hier. maar ik verlang weer terug naar mijn gezinnetje en naar mijn, bedrijfje, naar mijn plantjes, want ik wih weer bijzonder graag op mijn oude niveautje terugvallen. Dit blijft echt een hobby en ik. zie ook geen aanleiding bij de Zweedse ploeg weg te gaan. De boksers van BV Westland in training in sportpark 't Nieuwelant in Vlaardingen. Gerard Vollebregt (links vooraan) is aan het schijnboksen met Henk de Bruin. Op de achtergrond doen Albert van der Land, John Held en Rob van Sinderen fanatiek mee. Vlaardingen Het gaat weer goed met boksvere niging Westland. Vol trots vertelt Louis van Sinde ren, de ijverige secretaris en trainer van de vereni ging, over de nieuwe lich ting talenten die kiaar staat om weer een rol van betekenis te gaan spelen door Chris Woerts in het Nederlandse bok sen. „We hebben een min dere periode achter de rug", start Vlaardinger Van Sinderen zijn ver haal. „Die tijd ligt nu ge lukkig achter ons. Toen een aantal goede boksers moest stoppen was er een leegte die nu gelukkig weer is opgevuld". Maandag 20 februari wordt de vijfde wedstrijd van de dis trictskampioenschappen van Zuid-Holland m de Oude Lijn baanhallen in Vlaardingen af gewerkt en een groot aantal boksers van BV Westland komt dan in de ring. Van Sin deren: „De groei zit er ook weer in. In on^clubhuis is het altijd vol, iedere training weer. We hoeven gelukkig weinig moeite te doen om nieuwe le den te krijgen. Het wedstrijd- boksen zit ook weer in de lilt". Een duidelijk bewijs is het gro te aantal deelnemers van de Westlandse vereniging maan dagavond aan de wedstrijden. Heel wat jongens van Louis van Sinderen komen dan in de ring om te proberen de finale van de kampioenschappen te halen. Jacco van der Mout is al zover. De Westlander staat in de finale tegen Andradö van Boxing '82. „De jongens van ons hebben goede kansen", aldus Louis van Sinderen. „Overal waar we komen, horen we hetzelf de: de jongens van Westland staan bekend om de fraaie stijl van boksen. Het zijn geen knokkers, nee, ze beheersen allemaal het echte boksen". Zelfvertrouwen Eén van de exponenten van de nieuwe lichting is ongetwijfeld John Held. De Vlaardinger draait in de halve finale tegen Van der Woord (Boxing *82) en als hij die partij m winst omzet komt hij in de finale te gen John Smit van Crooswijk. „Ik ben er klaar voor". Iaat John Held opgewekt weten. „Ik ben optimaal gemotiveerd, ik heb tenslotte ontzettend hard getraind. Iedere morgen loop ik en 's avonds train ik nog eens op de club. Ik stap maandag vol zelfvertrouwen de ring in. Ik ben niet zenuw achtig. Dat zou niet goed zijn want dan draai je toch minder. Schiedam De beslissing van het bestuur van Hermes DVS om het contract met oefen- meester Leen Admiraal niet te verlengen, staat helemaal los van diens vergeefse 'flirt' met Xerxes. „We hadden", zegt Bert Haan, de secretaris van de in maart precies honderd jaar oude vereniging, „er daar voor al een paar maal met hem over gesproken. We wis ten, dat Admiraal bezig was met Xerxes. We hebben met enkele spelers gepraat, ook met Admiraal en daarna! de balans opgemaakt, waami Is besloten om op zoek te gaan naar een andere trainer", Nog voor het bestuur var} de eersteklasser goed en wel deze beslissing had genomen, stond in huize Haan de telefoon al roodgloeiend. „Ze bellen me bij het leven", heeft hij het over de trainers, die in deze periode nadrukkelijk op het vïnketouw zitten. „Het is de bedoeling om op korte termijn een opvolger voor Admiraal aan te trekken. Daarbij den ken we toch aan een trainer, die zijn sporen in het amateur voetbal heeft verdiend. We wachten dus gewoon af welke trainers solliciteren". Aan te nemen is, dat binnen enkele dagen in ieder geval de geloofsbrieven van Slobodan Dutina (thans DBGC), Freek van der Lee (vertrekt bij Spij- kenisse) en Hans van der Wekke (dit seizoen zonder club) bij Haan in de bus glij den. Wie zich tot nu toe heb ben gemeld, wiide,,Haan niet ibekend maken. Ik weet van mezelf wat ik kan, daarom ga ik uit van een goede partij". Louis van Sinderen is blij met John Held. „Het is zondermeer een prima bokser. Hij heeft een uitstekende mentaliteit en gaat door lot het einde. Het is" ook een fraaie bokser. Hij karj; nog erg ver komen in de toe-" komst. Ik heb vier jaar uitge trokken om hem op hel hoog ste niveau te brengen. Dat- moet lukken, want ik zie irr hem zeker een Nederlands kampioen." Vult John Held aan: „Bij het amateurboksen hoor je vaak alleen maar over de jongens van Albert Cuyp uit Amster dam. Dat zijn er echter maar een paar. In Zuid-Holland leeft net boksen veel meer én zijn er ook heel goede boksers* De concurrentie is ook veel groter, alleen blijft de waarde ring achterwege en dat Is jam mer". Albert van der Lans uit Mon ster staat voor een zware opga ve. Hij moet het in het mid dengewicht in de finale opne men tegen R Wust van RBV Huizenaar. De boksers van BV Westland die verder in actie komen zijn Leeksma (tegen Lamens van Huizenaar), Kreunen (tegen Baggerman van GBV) en Vollebregt (le gen Van Wingerden), Delfte naar Van der Wijden (BV Delft) komt in een finale-partij uit tegen Van der Heide van Hoboken. Henk de Bruin, de Vlaarding' se politieagent, zal niet in actie komen. Van Sinderen: „Henk- heeft op de training een medi- cinebal op zijn achterhoofd ger kregen en is neergegaan. Ik" vond het onverantwoord heip de ring in te sturen". •- Den Haag Martha Christof fers is bij de marathoncompe titiewedstrijd op De Uithof vierde gewonnen. De Vlaar- dingse schaatsster probeerde' in het begin van de strijd mee te komen met de gedemarreer.-" de Joke van der Voort, Esme ralda Ossendrijver en Nel Keus. Zij viel evenwel terug.* Favoriete Van der Voort won!-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3