18 Nieuw pasjes systeem voor haven Horloges buit bij overval Wijnhaven krijgt kantoren boven Willemsspoortunnel 'Corporaties houden zich aan afspraak' Kunst- akademie 100e cursist Vermeulen: Zilver in beslag Ir. B. Sluis: 'Gorkumse werf is niet op een koopje uit' Daar André Raadscommissie stemt in met compromis Honden uitgelaten in het bos Krakers moeten fietsen- fabriek toch verlaten KNÜP DE KAT 'NS IN HET DONKER! 'ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Rotterdams Nieuwsblad 'woensdag 15 februari JS84 RZ/RV/RY/RW Rotterdam Wethouder ir. P. Vermeulen van stads- vèmieuwing en volkshuisvesting en de Federatie van Rotterdamse Woningbouwcorporaties betreuren de op schorting van het overleg tussen het Rotterdamse Overleg Bewonersorganisaties en de woningbouwcor poraties over de woonlastenaeties. Het ROB had dat overleg voor de hele maand februari opge schort, omdat twee woning bouwcorporaties incassoproce dures waren begonnen. ITe wethouder en de federatie schrijven aan de bewonersor ganisaties, dat uit een voorlo pig onderzoek is gebleken, dat dé twee woningbouwcorpora ties op generlei wijze handelen iri strijd met de afspraken. Wethouder en federatie heb ben geconstateerd dat in de wijken, waar het overleg tus sen bewoners en corporatie h£t verst is gevorderd, gespro ken is over een opzet waarbij dè individuele in houders door de corporatie geïnformeerd worden over de omvang van de achterstand en over de wij ze waarop de corporatie het geval wil benaderen. Behalve een uiteenzetting van de mogelijkheden om uit het betalingsprobleem te komen (zoals een op het inkomen van het huishouden afgestemde be talingsregeling) zal de infor matie aan de individuele be woners ook de mededeling be vatten dat rekening zal wor den gehouden met de op de ac tierekening gestorte bedragen; voor zover althans over de ac tierekening bevredigende af spraken zijn gemaakt tussen bewonersorganisatie en corpo ratie (zoals eind september is afgesproken). Wethouder en federatie me nen dat deze opzet volledig in overeenstemming is met het belang van een goede woonlas tenactie enerzijds en het be lang van een zoveel mogelijk oplossen van betalingsproble men bij individuele bewoners anderzijds. Er wordt een beter Inzicht in de betalingsproble- matiek verkregen. Be gemeenschappelijke strate gie van bewonersorganisaties, corporaties en gemeente in de ricnting van de rijksoverheid komt binnenkort aan de orde als de gemeenteraad de rap portage over het Project Woonlasten over het inko mens- woonlastenstelsel, het directe beleid tot verlaging van de woonlasten en de beta- lingsproblematiek gaat bespre ken. Rotterdam Een spe ciale werkgroep moet voor 1 maart plannen hebben uitgewerkt voor een nieuw en waterdicht pasjessysteem voor de Rotterdamse haven, dat later dit jaar kan wor den ingevoerd. Volgens districtsbestuurder Kees Voormeulen van de Vervoersbond FNV zijn werkgevers en werkne mers in de haven het eens geworden over de invoering van een nieu we pasjesregeling. Met het nieuwe pasjessysa- teem moet worden voorko men, dat er in de haven koppelbazen gaan optre den. Volgens de Vervoers- bondsen FNV en CNV is er de laatste tijd sprake van toenemende activiteiten van koppelbazen. Zij ach ten dat, gezien de moeilijke werkgelegenheidssituatie in vooral de strukgoedsec- tor, onaanvaardbaar. Rotterdam De douanare- cherche in Rotterdam heeft bij vijf opvarenden van een Oosteuropees schip ruim 48 kilo zilveren sieraden ter waarde van ruim een ton in beslag genomen. Het zilver, dat tevoren niet bij de doua ne was opgegeven, lag in en kele hutten. Tegen de zeelui is proces-verbaal opgemaakt. Het schip heeft inmiddels weer de Rotterdamse haven verlaten. „otterdam Drie mannen hebben gisterochtend in een iu- welierszaak in het winkelcentrum Zuidplein zeven horloges ter waarde van 1500 gulden buitgemaakt. Aanvankelijk kwa men twee mannen de winkel binnen, die zelf een horloge toonden. Zij vroegen de winkelier of het kon worden gerepa reerd. Deze antwoordde, dat dit niet kon en toonde de over vallers vervolgens een aantal nieuwe horloges. Oo dat mo ment kwam er een derde man de winkel binnen, die de win kelier en verkoper met een pistool bedreigde. Vervolgens verdwenen de daders met de buit. Wilton en Damen y worden het eens i In een bomvol Luxor is gisteren de nieuwe thea- terrevue van An dré van Duin van start gegaan. 'Te- letbeater' Is de ti tel van deze nieu- v/e, afwisselend komische, kleur rijke en flitsende show, waaraan onder anderen naast de meester zelf Frans van Dusschoten, Cor- rie van Gorp, Hans Leendertse en de Barrie Ste vens Dancers staan. De teksten zijn weer van André van Duin zelf en van Eli Asser. De muzikale leiding is in handen van Harry van Hoof. Een revue dit maal in een iets moderner aan pak, met de schitter en glitter van het Holly- wood-achtige. Een nieuw typetje in de show komt., ditmaal ook van Frans van Dus- schoten, die Ko- bus de Portier speelt. Tot en met 10 maart is Telethe- ater nog in Rot terdam. Rotterdam De raadscommissie voor ruimtelijke or dening en verkeer heeft dinsdag ingestemd met de overeenkomst tussen Rotterdam en de minister van Verkeer en Waterstaat, Neelie Smit-Kroes, over de bouw van de Willemsspoortunnel. Morgenochtend spreekt de raadscommissie voor stadsver nieuwing zich uit en over twee weken komt het voorstel in de gemeenteraad. Directeur J. Doets van het grondbedrijf heeft reeds con tacten met enkele grote beleg gers over de bouw van kanto ren boven de tunnelbuis op de Rechter Maasoever. Hij hoopt met de beleggers tot zodanige afspraken te komen, dat zij de extra maatregelen voor de bouw van deze kantoren reeds bij de aanleg van de tunnel fi nancieren. Afgesproken is, dat de vierspo- rïge tunnel voorlopig slechts drie sporen zal bevatten en in Rotterdam-Zuid ongeveer 300 meter langer zal worden. Daardoor kan in Feijenoord een goede verbinding over de spoortunnel worden gemaakt met het nieuwe woningbouw gebied Binnenhaven-Spoor weghaven, De NS wil het hui dige station Zuid zoveel moge lijk richting Damstraat op schuiven. Rotterdam heeft in het com promis een. aantal eisen moe ten laten vallen. Zo komen ex tra kosten voor bouw van wo ningen en kantoren op de tun nel geheel voor rekening van Rotterdam en worden de pan den aan de Wijnhaven niet in oorspronkelijke staat her bouwd. Start Sn 1985 Als de gemeenteraad op 3 maart met het compromis tus sen Rotterdam en het rijk ak koord gaat, kan de bouw van de spoortunnel volgend jaar beginnen. Dat gebeurt op drie plaatsen tegelijk, bij de Schie- kade, bij station Blaak en op de Linker Maasoever met de aanleg van een hulpspoorbaan in Feijenoord. De totale bouw tijd bedraagt acht jaar. Tijdens de bouw blijven er twee knelpunten over. Het Pompenburg zal zeker ander half jaar voor het verkeer zijn afgesloten, hetgeen zeker ge volgen heeft voor de bereik baarheid van de binnenstad en dus voor winkels en bedrijven in het centrum. Daarnaast zal de weekmarkt verhuizen naar de Mariniersweg, waar minder ruimte beschikbaar ïs dan op de huidige piek bij de Hoog straat. Rotterdam Ir. B. Sluis, directeur van Wilton-Fije- noord heeft gisteren ge zegd dat hij niet de indruk heeft, dat zijn college Kommer Damen van de ge lijknamige werf er op uit is om Wilton-Feïjenoord voor een 'appel en ei* over te nemen. Wellicht zijn er mogelijkheden om een technisch faillissement te voorkomen, zei hij gister avond. Minister Van Aarden- ne van economische zaken wil op een dergelijk faillissement aansturen. ,,Een faillissement is niet per se noodzakelijk om te komen tot samenwerking met Damen. Mijn stellige indruk is dat de heer Damen er ook zo over denkt", aldus directeur Sluis. De WF-direeteur gaf echter aan dat, wanneer een tech nisch faillissement alsnog no dig mocht blijken, er onder ze kere voorwaarden over valt te praten. Sluis spreekt over een goede onderhandelingssfeer, ivaarin langzaam, maar zeker enige vooruitgang wordt geboekt. Wilton en Damen staan beide op het definitieve standpunt dat het de 'nieuw te vormen werf' niet onmogelijk moet warden gemaakt om te expor teren, ten gunste van de bijna- staatswerven RDM en De Schelde. Dat moet onder meer inhouden dat de nieuwe werf ook de bouw van marinesche pen mag blijven werven op de Vrije markt'. De enigszins gewijzigde opstel ling van WF betekent niet dat de onderhandelingen met Da men en het ministerie van economische zaken uit de im passe zijn gehaald. Maar dat er vandaag in Den Haag een doorbraak wordt bereikt, is ze ker niet uitgesloten, aldus en kele ingewijden. Geen bouwstop De overheid zou een algehele bouwstop van marineschepen voor WF willen laten varen, maar zal dan wel van WF ei sen dat wordt ingestemd met een technisch faillissement van de werf. De werf directie op haar beurt zal dan garanties willen dat de belangrijkste schuldeisers worden betaald. De overname gaat in dat geval via een activa/passiva-transac tie en niet louter door middel van een activa-transactie. Voor Damen houdt deze ver andering in dat men meer voor WF moet uittrekken dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Niet uitgesloten is dat om deze oplossing te bereiken de veertig miljoen gulden voor de reparatiewerf de komende da gen ter discussie komen, zo wordt in politiek-Den Haag momenteel verondersteld. Met de directie van w F me nen overigens ondernemings raad en vakbonden nog steeds dat de beste oplossing de eigen variant is. Die komt neer op het honoreren van de door de overheid toegezegde over heidssteun van veertig miljoen gulden. De twee onderzeeërs voor Taiwan zouden dan bij de Schiedamse werf moeten wor den afgebouwd met behulp van de door Taiwan toegezeg de lening van 30 miljoen. Tij dens die afbouw zou Wilton al of niet in samenwerking met het verkoopapparaat van Da men nieuwe orders moeten verwerven om de nïeuwbouw- poot van WF op langere ter mijn veilig te stellen. Rotterdam 3n de ruim twee maanden dat schilder/archi tect Wim Koelewjjn zijn kunstakademie bestiert aan de 'Zaagmolenstraat heeft hij de eerste mijlpaal kunnen note ren. Gisteravond kon de hon derdste cursist worden inge schreven: mevrouw Nel van Rooden. „Het loopt storm. Ik kan het alleen niet meer aan", aldus Koelewijn. 0 Rotterdam Als de zon zich af en toe (met veel moeiteji door de wolken boort, heb je het idee, dat de grauwheid van - de laatste tijd voorgoed is geweken. Daar vergis je je dan wel in, maar dat beetje zon geeft je toch een voorjaarsachtig ge voel. En dat geldt niet alleen voor de mensen, zoals uit deze, in het Kraiingsebos gemaakte foto van Lex de Herder blijkt. Honden gedragen zich uitgelaten met die eerste prille zonne straaltjes op hun bast. Rotterdam De krakers van de voormalige fiet- senfabriek in het Oude Noorden zullen het pand voor 31 maart moeten verlaten. Aldus de uit spraak van de vice-presi dent van de Rotterdamse rechtbank, mr. S. Oud- kerk, vanmorgen in kort geding, dat door de ge meente was aangespan nen. Mr. Oudkerk be paalde wel dat de ge meente Rotterdam op re delijke termijn in overleg moet treden met de kra kers over andere mogelij ke huisvestingsmogelijk heden. De krakers toonden zich vanmorgen redelijk te vreden over de uit spraak. Ze kunnen op ba sis van de uitspraak in leder geval een maand langer in het pand blij ven dan de gemeente oorspronkelijk had ge ëist. De gemeente had het kort geding aange spannen, omdat men vreesde dat, als zij de krakers nog geruime lijd zou laten zitten, ontrui ming in een later sta dium geheel onmogelijk zou worden. In het kader van stadsvernieuwings plannen zal de voormali ge fietsenfabriek gesloopt moeten worden. F) eze bijzonder praetische knijpkat, handig in huis of in de auto, wordt uw eigendom als u de (kleine) moeite doet een vriend of kennis te interesseren voor onze krant en hem of haar opgeeft als abonnee. Altijd licht bij de hand. Nooit batterijen nodig! Noteer m.i.v. als abonnee van het Rotterdams Nieuwsblad: adres: postcode/woonplaats: telefoon: Deze abonnee ontvangt de krant de eerste 14 j dagen gratis Stuur als dank voor de moeite een knijpkat naar: adres: postcode/woonplaats: telefoon: Stuur deze bon in open envelop, geen postzegel plakken, naar: Antwoordnummer 834,3000 VB Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 4