Goudriaan: Nieuwelaan desnoods onteigenen Hl Desmond Dekker publiekstrekker Zijdeveld verbiedt gebruik van gifspuit VLAARDiNGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Federatie start met GSD debat over werk MINIMALE ANIMO VOOR RG BOUW VOF de Kunst op Schiepop 'n Bergland caravan van f15.050- kost bp ons niet meer dan f208,91 per maand. itntiiiiiiiiiiiiüiiiüiüiiiiiüiiiiiüiiiniiiii! MÉS Motor botst op auto Bejaarde van tas beroofd Raymond Feteris de beste van weinigen Werkloosheid afgenomen Nieuwlandklaagt: 'stoppen slaan door' bij CDA verenigde spaarbank WOENSDAG 22 FEBRUAE! 1984 Smits als gespreksleider Schiedam Met directeur Gérard Smits van de sociale dienst als gespreksleider wor den in het Schïedamse stad huis gedurende vier avonden discussies georganiseerd over de werkgelegenheid Uitgenodigd "zijn onder meer de Kamer van Koophandel, de vakbonden, de middenstands- verenigingen, welzijnsinstel- lingèn, bewonersverenigingen, de Maatschappij voor Nijver- jeïd en Handel en de gemeen teraadsleden van de commis sies voor sociale zaken en eco nomische aangelegenheden. Het .initiatief is van Leo Her wig,' coördinator bij de Sehie- damse Federatie van instellin gen voor sociaal-cultureel werk en samenlevingsopbouw. Herwig is bovendien actief in het servicebureau AKS voor alternatief en kleinschalig werk en in de werkgroep Idé- fiks. Het was deze werkgroep, die de Federatié verzocht de discussieavonden te organise ren. De Federatie doet dat nu in samenwerking met de soci ale dienst in Schiedam. Op dinsdag 28 februari spreekt John Ranshuijsen over het be leid in de regio, waarop het garamieplan Rijnmond betrek king heeft. Ranshuijsen is bij Rijnmond coördinator van het werkgelegenheidsbeleid en overigens ook PvdA-raadslïd in de gemeente Vlaardingen. Op woensdag 21 maart wordt besproken, hoe het garantie- plan kan worden toegespitst op Schiedam en hoe werkgele genheid gezien wordt door de werkgevers. Op woensdag 11 april vertelt Sjaak Stuart van de werk groep 2000 over buurtecono- mie en de wjjze, waarop zich dat in verschillende plaatsen in Nederland ontwikkelt. Zijn verhaal wordt met een video film ondersteund. Op woensdag 16 mei vertelt Kees van Alphen van de Rot terdamse federatie Buskruit over ae organisatie van klein schalige werkprojecten. Alle gespreksbijeenkomsten in het stadhuis beginnen om acht uur. Vlaardingen De huizen aan de Nieuwelaan, waar de bewoners niet willen wijken voor de geplande nieuwbouw, zullen desnoods worden onteigend. Dat gebeurt echter pas als het over leg van wethouder Goudriaan met de bewoners geen bevredigend resultaat oplevert. SP'er Remï Poppe vroeg Goudriaan gisteren in de commissie stadsvernieuwing garanties voor een 'reële oplossing'. Cijfers over het verschil in woonlasten tussen oude en nieuwe woning zou den daarbij onontbeerlijk zijn. Ondanks her haaldelijk aandringen weigerde Goudriaan der gelijk cijfermateriaal op te stellen. De Nïeuwelaan-problematiek kwam aan de orde bij de verdeling van de nieuwbouwcontin- genten voor dit jaar. Goudriaan kondigde te vens aan dat in de premie C sector geen 7 hui zen zullen worden gebouwd, zoals aanvankelijk was voorzien, maar 149. De woningen worden in Holy gebouwd. De commissie reageerde met gemengde gevoe lens op de plannen voor een project van 28 wo ningen met forse hobbyruimten in de Land- straat. Die huizen zouden bij uitstek geschikt zijn voor mensen die thuis hun beroep willen uitoefenen. CDA-woordvoerder Cees Bot vrees de dat er vanwege de relatief lage huur een on eigenlijke concurrentie met andere bedrijfspan den in de stad kan optreden. Welke status de huizen exact zullen krijgen is vooralsnog onduidelijk. Goudriaan vond dat be woners, bijvoorbeeld kunstenaars, er hun be roep moeten kunnen uitoefenen. Van ambtelij ke zijde werd opgemerkt 'dat van een echt be drijfsmatige aanpak evenwel geen sprake kan zijn.' Minder weerstand ondervond het postzegel plannetje voor de hoek Oosthavenkade/Bleek- straat. Voor die locatie heeft een architect ze ven woningen in vier woonlagen geprojecteerd. Het project is een ronde vorm toebedacht Na advies van diverse commissies komt het plan binnenkort in stadsvernieuwing opnieuw aan de orde. PND laat vrouwen in de kou staan Ex-contactvrouw richt nieuwe vereniging op i 7-; 1 'Zm Raymond 'past' zijn hoofdprijs. De heer Van der Meijden kijkt toe. Schiedam Desmond Dekker en VOF de Kunst moe ten 'dit jaar de grote trekkers worden op het Schiepop- festival. Dat wordt op vrijdag 2? en zaterdag 28 april gehouden in de vroegere spuithal op het Gustoterrein in Schiedam-Zuid. De; jongerenwerkers van Sdü'edam, die beiast zijn met de organisatie van het festival, kannen de reggae-zanger spe- cjaal! voor het concert in Schiedam laten overkomen haari het vasteland, omdat hij een halve week later moet op treden jn Parijs. De Veronica Omrpep Organisatie is moge lijk geïnteresseerd in een re gistratie van het concert voor de televisie. De eigenaar van het Gustoter rein heeft telefonisch toestem ming gegeven de spuithal te mogen gebruiken voor het fes tival. De schriftelijke toezeg ging wordt begin deze week verwacht. De ppbouw van het program ma js voor de beide dagen van het lestival vrijwel identiek aan dat van vorig jaar. Vrij dagavond treedt om half acht de eerste professionele band op: Highway Chile. Dit is een Rotterdamse hard-rock forma tie, die muziek maakt in de stijl van Vanden berg. Om ne gen uur is het de beurt aan de disco- en funkformatie Fox the Fox. De Noord-Nederland se groep had enige maanden geleden een bescheiden hit. Uitsmijter voor deze avond is V.O.F. de Kunst. Deze groep is een korte tijd uitgegroeid tot een van de meest bekende Ne derlandstalige groepen. Zaterdag staat in het teken van de reggae. De meest be langrijke attractie van deze avond is Desmond Dekker sa men met zanger Delroy Willi ams. Dekker had, toen nog ge steund door The Aces, twee hits: 'The Israelites en 'It Mek' Zij worden door de begelei dingsband Jah River gesteund. Beide zangers komen uit de zelfde stal als zanger Jimmy Cliff, die nu in Nederland re delijk populair is. Het concert van Dekker en Williams be gint om tien uur. Als opwar mer fungeert de Rotterdamse reggaeformatie Easy. Het is volgens jongerenwerker Nico Curfs een van de oudste reg- gaebands van Nederland. Aan het middagprogramma wordt volgens Curfs nog gewerkt. Hij denkt aan een jamsession en een toaster, een dise-jockey die meepraat met de muziek. Hij vergelijkt het met 'rappen' of ritmisch meepraten met de muziek door de discjoekey. Ook wordt nog de mog heid bezien of er nog pE lijke, beginnende groepen kunnen optreden op het festi val. Schiedam Een 20-jarige Schiedammer is gistermiddag in het Schielandziekenhuis op genomen, nadat hij in de Ba terstraat met zijn motor op een kerende auto was gebotst. De bestuurder van de auto, pen 24-jarige inwoner van Ca- pelle aan den IJssel, had tij dens-de manoeuvre de motor rijder <jyer het hoofd gezien. Schiedam Een 70-jarige Schïedamse is gistermiddag om streeks half vijf op de Delüandseweg van haar handtas be roofd. De vrouw werd ingehaald door een circa zestienjarige jongen, die de tas uit haar handen rukte en ermee vandoor ging. In de tas zat ongeveer 125 gulden. De lege tas is later door de spoorwegpolitie op het Rotterdamse Centraal Station gevonden. Tijdens het winkelen op de Hoogstraat is gistermiddag de portemonnee van een 28-jarige Schiedamse uit haar bood schappentas gestolen. De vrouw, die het pas later merkte, mist ruim driehonderd gulden. Schiedam Voor de stichting Bedrijfsgezond heidsdienst voor de Bouw nijverheid (BGBouw) is de door haar uitgeschreven wedstrijd in het fouten ontdekken op een teleur stelling uitgelopen. Op ruim 450 scholen voor la gere beroepsopleiding werden begin vorig jaar duizenden affiches en wedstrijdformulieren uit gezet. De 'oogst' bedroeg, na een half jaar verlen ging van de sluitingster mijn, nog maar 500 inzen dingen. Het" was de bedoeling dat de scholieren een aantal onveilige situaties zouden signaleren op een gefin geerde bouwplaats op een affiche, „Jammer dat de werkomstandigheden nog niet die aandacht krijgen in onderwijskringen, die eigenlijk gewenst is," stelt de stichting teleurgesteld vast. Over de weinigen die het wedstrijdformulier wèl hebben opgestuurd is de stichting enthousiast. „De kwaliteit van de binnenge komen wedstrijdformulie ren was uitzonderlijk hoog." De noogste kwaliteit werd geleverd door Raymond Feteris van scholenge meenschap Nieuwelant uit Schiedam. In aanwezig heid van directie en do centen ontving Raymond gisterochtend de hoofd prijs uit handen van het hoofd externe betrekkin gen van de BGBouw, H.van der Meijden. De hoofdprijs was een super snelle racefiets, waarmee Raymond zichtbaar inge nomen was. Vlaardingen De stichting Vrouwen in postnatale depressie, die zich lande lijk inzet voor vrouwen die na een bevalling, miskraam of een abortus in een ernstige depressieve toestand terechtkomen als gevolg van een hormoon- stoornis, heeft een groep Vlaardingse vrouwen lelijk in de kou laten staan. Schiedam De werkloosheid in het gebied Nieuwe Water weg-Noord is in de maand ja nuari gedaald met 160. Nadat het werkloosheidcijfer het af gelopen jaar al was gestabili seerd zette de daling 2ieh de afgelopen maand voort van 11295 werklozen tot 11.135. De daling werd voor het grootste deel veroorzaakt door het flinke aantal {vooral vrou welijke) schoolverlaters dat aan een baan kon worden ge holpen. De jeugdwerkloosheid vormt nu 32,9 procent van het totaal. Een jaar geleden was dat nog 35 procent. Het aantal vacatures steeg in de maand januari. Begin janu ari waren er slechts vier vaca tures, terwijl er bij het afslui ten van de maand 50 vacatuers bij het arbeidsbureau bekend waren. Door een intern conflict tussen twee personen is de Vlaar dingse contactpersoon van de stichting, Annemie Constand- se, enkele dagen geleden uit de stichting gezet. Ook haar man Herman, die eveneens voor de stichting actief was, mocht niet meer meewerken. Het echtpaar zou echter naar aanleiding van de enorme hoeveelheid reacties, die on langs loskwam na enkele pu blicaties, gisteravond in Vlaar dingen een informatie-avond houden over PND in het buurthuis in de Westwijk, Gistermorgen kreeg echter Annemie de schriftelijke be vestiging van wat haar vlak voor het weekeinde telefo nisch al was medegedeeld: ze mocht die informatie-avond niet houden, althans in elk ge val niet namens de stichting. Ondersteuning in de vorm van informatiemateriaal, dat zou kunnen warden uitgedeeld, kreeg ze dan ook niet. De stichting hield daarmee op geen enkele wijze rekening met de vele vrouwen, die in de Vlaardingse regio aan de nare gevolgen van PND lijden en die van plan waren, naar die avond toe te komen. Door deze handelswijze zag het er naar uit, dat die bezoeksters de deur van het ontmoetingscentrum gisteravond gesloten zouden vinden. Navraag leert dat het uit de stichting stoten van de Vlaar dingse contactpersoon een vrij ridicule achtergrond heeft. De Rotterdamse contactpersoon, met wie Annemie Constandse in de Zuidhollandse werk groep zat, kon niet erg goed met de Vlaardingse opschie ten. Het klikte onderling blijk baar niet zo goed en daar klaagde de Rotterdamse con tactpersoon over binnen de stichting. Om die reden besloot de Zuid hollandse werkgroep vorige week, en vervolgens ook het bestuur van de landelijke stichting, dat Annemie maar moest verdwijnen, waarschijn lijk omdat de Rotterdamse vertegenwoordigster langer dan zij voor de stichting werk zaam was, Het vreemde is dat die beslissing werd genomen zonder dat met Annemie of Herman Constandse op eniger lei wijze contact werd gezocht om hun lezing van het verhaal te horen. Niemand van het stichtingsbestuur of van de Zuidhollandse werkgroep heeft haar benaderd om te in formeren, wat er nou aan de samenwerking met haar Rot terdamse collega schortte. „Ik snap ook op geen enkele manier, waarom dat conflict reden is mij uit de stichting te zetten omdat de Rotterdamse contactpersoon blijkbaar wat moeite met mij had. In princi pe hebben we ons eigen werk gebied, dus we bijten elkaar niet. Kijk, voor ons kan het me niet zoveel schelen, maar al die vrouwen die in deze re gio na die publicaties hadden gereageerd en die naar die avond zouden komen liet men gewoon barsten. En dat vind ik werkelijk te gek als je de pretentie hebt, je juist in te zetten voor vrouwen die hel toch al erg moeilijk hebben." Uiteindelijk is de ïniormauea- vond gisteren tóch doorge gaan. De familie Constandse wilde de belangstellenden niet in de kou laten staan, en mobi liseerde vlak voor het week einde enkele andere Vlaardin- gers, die bereid waren er sa men met hen tegenaan *e gaan, Het hele weekeinde, hele maandag en dinsdag is er aan gewerkt om toch nog vol doende informatiemateriaal, literatuurlijsten en flap-over-. De Informatieavond ging toch door, onder de vlag van een inderhaast opgerichte nieuwe vereniging tekeningen klaar te maken. Door al die activiteiten ont stond tussen de bedrijven door meteen een splinternieuwe vereniging, die zich speciaal voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zal gaan inzetten voor vrouwen met een post- partumdepressie (zoals de offi ciële medische term luidt) of met een pré-menstrueelsyn- droom. De vereniging zal zich binnenkort officieel presente ren. Zie ook naerina 15 Schiedam Wethouder Zijde veld heeft een onderzoek ge last naar aanleiding van ge ruchten in de wijk Nieuwland, dat de plantsoenendienst on kruid te lijf gaai met chemi sche bestrijdingsmiddelen. Zij develd was al vóór 2ijn wet- advertentie Lang met iedereen heeft het geld om zo'n Bergland Himalaya 395 in één keer te betalen. Wilt u dat bedrag lenen7 Dan moet u 'ns met de Verenigde Spaar bank over een financiering gaan praten. Voor een lening van f15.050,- betaalt u maar f208,91 per maand (Persoonlijke lening, 120 mnd. en i werkelijke rente van 11,8555. Kom eens met ons praten, We nemen daar graag de tijd voor. Wij ajn tenslotte de makkelijke bank in de buurt houderschap in 1974 verklaard tegenstander van het hanteren van de gifspuit. Ook de afgelopen maanden heeft Zijdeveld een incident op de Nieuwe Damlaan laten onderzoeken. Aanleiding was een brief van de werkgroep Wonen en Leven in Nieuw land. Naar de letter genomen maakt een gemeentelijke ver ordening chemische onkrutd- bestrijding wel mogelijk, maar naar de geest genomen is het beslist onjuist, aldus Zijdeveld, die de kwestie dan ook hoog opneemt. Momenteel is er sprake van een vervolgonderzoek, omdat er uit de flatwijk opnieuw een brief binnenkwam. Eerst na de tweede brief hebben B en W geantwoord op de eerste brief, die reeds in september verstuurd was. Voor de nieuwe fractieleider van het CDA, Piet Roosen, was dat aanleiding om Zijde veld te kapittelen. Bij Roosen waren, zoals hij zei, „de stop pen doorgeslagen" omdat Wo nen en Leven zolang op ant woord had moeten wachten. „Had er niet even een ont vangstbevestiging kunnen plaatsvinden?vroeg Roosen, die na zijn tirade lik op stuk kreeg. Zijdeveld liet weten de signa len uit Nieuwland juist zo se rieus te hebben genomen, dat hier veel tijd mee gemoeid was. Volgens de wethouder is wat er gebeurd is „op de grens" van wat toelaatbaar is bij de plantsoenendienst. Hij had van Roosen juist een com plimentje verwacht, dat hij op de spuitaffaire zo grondig was ingegaan. „Dat neem je ons toch niet kwalijk?" aldus Zij develd, die eraan toevoegde dat Roosen zich bij zijn debuut ?ls fractieleider niet best profi leerde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1