ROTTÏRÖAM 13 Ministerie misleid in SSSW-affaire MET HN ADVERTENTIE IH DE KRANT BERBKT U MEER MIHSiK ter meulen ter meulen Dodelijke ongevallen Peper slaat eerste paal kantoortoren Industriebond en ondernemingraad: Zestig inbraken opgelost Slopers in gifwijk ^rongen v. C 'ff ss* - Zeelui omgekomen bij ongelukken NATIONALE WONINGRAAD STUIT OP WANTOESTAND Dronken op politiewagen Altractiekaart zorgt voor vermaak in crocusvakantie Auto geramd: vrouw gewond Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/RY/RW 5 maart 1984 Vlaardïngen Een 65-ja rige vrouw uit Vlaardin- gen is zaterdag in de loop van de nacht in het Dijk- zigtziekenhuis overleden aan haar verwondingen als gevolg van een onge luk. Zij werd even voor acht uur 1s avonds bij het oversteken van de Hof- laan aangereden door een automobilist. Volgens de politie zou de vrouw de auto te laat hebben opgemerk Het slachtoffer werd aan vankelijk naar het Holyzie- kenhuis vervoerd. Daar ble ken haar verwondingen zo - ernstig, dat zij direct werd overgebracht naar Dijkzigt. De 72-jarige mevrouw J. van der Meijden uit Rotterdam is in het Dijkzigtziekenhuis overleden aan de verwon dingen die zij had opgelopen bij een verkeersongeluk op de Pascalweg in de Maasstad. De bejaarde vrouw werd daar aangereden door een personenauto. Rotterdam Burgemeester dr.Bram Peper slaat vrijdagmiddag 23 maart om drie uur de eerste paal voor de kantoortoren 'Beurs - World Trade Center'. Dit zilvergroene complex komt boven het huidige Beursgebouw aan de Cooismgel te staan. De 88 meter hoge toren zal de skyline van het stadscentrum flink veranderen. De bouwtijd zal ongeveer drie jaar in beslag nemen. Wilton directie Rotterdam De Rotter damse politie heeft acht inwoners van de Maar- stad, in leeftijd variërend van 21 tot 23 jaar. gear resteerd voor het plegen van zestig inbraken. Daarbij werden geld. sie raden, televisietoestellen en geluidsapparatuur ter waarde van vele hon derdduizenden guldens buitgemaakt. De op brengst van de inbraken werd gebruikt voor hel kopen van verdovende middelen. Alle acht ar restanten zijn volgens de politie verslaafd. De in braken werden gepleegd in Rotterdam, Poortu- gaal, Schiedam, Vlaar dïngen, Spijkenisse en Delft. De eerste schuur in de Dordtse gifwijk gaat tegen de vlakte. 0 De slopers namen vanoch tend in alle vroegte bezit van de gifwijk in de Dordtse Mer- wepolder. Zij begonnen met het verwijderen van brandbaar materiaal uit de 106 te slopen woningen en haalden hier en daar al een schuurtje neer. De bewoners legden de sfopers vanochtend geen strobreed in de weo. Het gevaarlijke werk, onder de vloeren van de woningen, is echter nog met begonnen. Wel: zi/n de slopers geïnstrueerd - hoe zij die klus dienen te kta-l ren. Pakken van kunststoffolie, maskers met speciale filters vetligheidslaarzen- en hand-" schoenen moeten de mannen- beschermen tegen de giftige stoffen. Voor als er toch iets mis mocht gaan. heeft men in middels een sanitaire unit met vier douches geplaatst... moet duidelijker zijn 0 Een groot deel van het Kinheim in Hoogvliet was vandaag nog voor alle verkeer afgesloten nadat zaterdagmiddag een persleiding was gesprongen. In het wegdek werd een gat geslagen van maar liefst 25 vierkante meter met een diepte van anderhalve meter. De straat stond in een mum van tijd helemaal blank en pas nadat de kranen waren dichtgedraaid en de druk op de leiding was weggehaald kon de ravage weer enigszins worden overzien. Vandaag is men begonnen met de herstelwerkzaamheden en de verwachting was dat het Kinheim in de loop van de dag weer voor het verkeer opgensteld kon worden. i- IIJIL l^l l' ''"tri' voor de kille voorjaarsavonden... Shetland look herenvest van 100% acrylic Met royale shawlkraag en 2 handige zij zakken Maten S-M-L-XL (48 tjm 54) in raftmanne, grijs/bordeaux of beige/bor deaux Lekker royaal vallend vest voor de helft van de prijs van39^0 voor shetlandlöoM Botterdam De ondernemingsraad van Wilton- Fijenoord en de Industriebond FNV zijn teleurge steld over het gebrek aan mededeelzaamheid van de directie van WF over de gesprekken, die vorige week in Genéve zijn gehouden met de bemidde laar van een nog onbekend belegger. Secretaris W. van Schellebeek van de onderne mingsraad zei over de onderhandeling evenveel te weten als de media. Rotterdam Tijdens het weekeinde zijn in de Rot terdamse haven twee zee lieden om het leven geko men door ongelukken. De 38-jarige G. R. W. Grove uil het Engelse Moullon, eerste stuurman van de Britse veerboot Nordie Ferry, overleed door een ongeval aan boord van zijn schip. Het slachtoffer was bezig met de tweede stuur man losgeraakte sjorrin gen van een aantal opleg gers vast te maken, terwijl het schip op weg was naar de Benelux-haven, 20 mijl ten zuidwesten van Hoek van Holland. Door de kracht van hel water ver schoof een oplegger. De stuurman raakte hierdoor bekneld tussen deze en een andere oplegger en overleed ter plaatse. De 29-jarige matroos C. Varkevisser uit Katwijk aan Zee verdronk zater dagnacht in de Prinses Christin a ha ven. Daar lag zijn schip Calendula 14 Schiedam Het 'dossier Schiedam' van de Nationale Woningraad, dat enkele weken strikt geheim is gehou den en zondagavond door de CPN^ openbaar werd ge maakt, blijkt een reeks beschuldigingen te bevatten over het functioneren van de stichting Samenwerken de Schiedamse Woningcorporaties (SSSW). De Nationale Woningraad spreekt onder meer van mis leiding van de rijksoverheid; valsheid in geschrifte c.q. uit lokking daartoe; transacties met zwart geld; benadeling van huurders en bevoordeling van aannemers. De Nationale Woningraad meldt in zijn rapport, dat slechts een aantal bouwprojec ten en geldhandelingen is on derzocht en alleen in de perio de 1981-1983. De NWR schrijft dan ook niet de indruk te heb ben volledig te zijn. Van het SSSW-bestuur was alleen op dracht gekregen om geduren de drie weken enkele 'geruch ten' ie onderzoeken. Die tijd was te kort om meer aan de kaak te stellen, biijkt uit het NWR-rapport. Onzorgvuldig De Nationale Woningraad heeft de kosten getoetst van de renovatie van 213 woningen in Schiedam-West, uitgevoerd door de inmiddels failliete aannemer BV Kuypers. Deze kosten liggen, aldus het rap port. „belangrijk hoger dan aanvaardbaar; vei^chil circa 2 a 2,5 miljoen te hoog." De NWR concludeert dat „de rijksoverheid, bouwvereniging Sint Jozef en niet in de laatste plaats de huurder zeer belang rijke besparingen hadden kun nen verkrijgen." De CPN sprak gisteravond van veertig gulden huur per maand per woning. Bij de aanbesteding van de re novatie van 305 woningen in Schiedam-Oost aan de Vlaar- dingse aannemer Van der door Kor Kegel Waal is 'onzorgvuldig' gehan deld, aldus de NWR. Van der Waal deed vier proefwomngen voor 11.700 gulden minder dan voor de tweede fase werd be rekend. De deskundigen van de Nationale Woningraad be grijpen niet waardoor het ver schil ontstaan is men kreeg er geen afdoende verklaring voor en snappen ook niet waarom Van der Waal auto matisch het verdere project mocht uitvoeren. De NWR meldt in dit verband de voor keur van de rayon-inspecteur volkshuisvesting voor Van der Waal. Van een bespreking hierover werd op diens ver zoek geen verslag opgemaakt. De NWR berekent bovendien, dat Van der Waal bij de aan nemersselectie voor de proef- woningen niet 27.000 gulden onder de ACB zat maar in plaats daarvan 2000 gulden. Voorts spreekt de NWR van ontoelaatbare verschuivingen binnen de stïchtingskosten bij nieuwbouw (Korte Haven, Maasdamsestraai, Raam), waardoor het SSSW-besiuur en het ministerie misleid zijn. Percelen grond werden zonaer taxatie gekocht, staat in het rapport. Prijzen van 'huisaan- nemers' zoals het schildersbe drijf C. Mahutte werden niet kritisch beoordeeld en liggen belangrijk hoger dan aan vaardbaar, meldt de NWR in die woorden. Ook spreekt de NWR van 17.000 gulden 'zwart', dat di recteur Prins zou hebben ge kregen voor de verkoop van een rioolontstopper. De NWR meent dat Prins dit geld op zak hield, totdat bij de SSSW de affaire-Hoek aan het licht kwam: het bleek dat het hoofd van de technische dienst 35.000 gulden steekpenningen had gekregen van BV Kuy pers. Het 'rioolgeld' zou door die affaire snel \vit' zijn ge maakt. Een verschrijving vond plaats met betrekking tot het 'Neitraco-potje', aldus de NWR: het ging hier om geld dat berekend werd voor reno vatie, maar besteed werd aan apparatuur voor de SSSW zelf. De Nationale Woningraad is gestuit op een onvolledig ar chief van de SSSW-admini- Gerard Prins stratie. Daarnaast signaleert het rapport, dat ,,de meest ele mentaire administratieve con trole ontbreekt." De NWR- deskundigen constateerden, dat tijdens de afwezigheid van de met vakantie gesiuurde SSSW-directeur Gerard Prins zijn plaatsvervanger C. Leetu- faar werkte met 'blanco gete kende' giro- en bankopdrach ten. In zijn verweerschrift spreekt Prins niet alle beschuldigingen tegen Hij schrijft wel, dat het zwart geld a 17.000 gulden niet in zijn zak zat, maar op het SSSW-kantoor in Schiedam- Kcthel heeft gelegen. Voor wat betreft de onderhandelin gen met aannemers wijst hij op de praktijk, die volgens hem verschilt met de theore tisch genoemde benadering door de NWR, die volgens Prins in enkele gevallen zelf ook wel eens te veel berekent, indien architecten kosten moe ten worden gemaakt. Scheuring Vorige week leidde hel rap port tot een scheuring in het SSSW-bestuur. Vier vertegen woordigers van de bouwvere nigingen Sint Jozef en Schie dam Vooruit traden uit het tien man sterke bestuur, om dat zij de beschuldigingen met met de mantel der liefde wil den bedekken. Gisteravond, na openbaarma king van het rapport door de CPN. zeiden de ex-bestuurders Arie van Loenen en Douwe Zeeman inderdaad bang ge weest te zijn dat de zaak m de doofpot gestopt zou worden. Daarvoor vonden zij de zaak te ernstig. Zij wilden geen ver antwoordelijkheid meer ne men voor de gang van zaken. Volgens Van Loenen. die in Schiedam gemeenteraadslid is voor de PvdA, heeft de Natio nale Woningraad mondeling geadviseerd om SSSW-direc- teur Gerard Prins te ontslaan Dit advies is met in het rap port opgenomen. Bovendien is er volgens hem bij de ondernemingsraad eni ge wrevel ontstaan over het feit dat kaderleden van de Industriebond eerder in con tact kwamen met directeur Sluis en Jonker na hun te rugkeer uit Zwitserland Bij die gelegenheid had ir. Sluis overigens al toegezegd dat de ondernemingsraad vandaag zou worden ingelicht. Hoewel ir. Sluis zich terug keer optimistisch toonde, staat het volgens FNV-he- stuurder Dick Nas nog aller minst vast dat de contacten met de onbekende belegge r/opdrachtgever op korte termijn zullen leiden tot red ding van de Schiedamse werf. Hij is, op grond van de summiere gegevens die iiij van directeuren Sluis er Jonker heeft gekregen, min der optimistisch dan de Wil ton-top zelf. „Ik moet nog zien of de oplossing van de problemen in Genêve ligt" aldus Nas. Van Schellebeek is evenmin erg optimistisch, maar hij vindt wel dat de komst van nieuwe gegadigden de druk wat wegneemt van de over name-gesp rekken die wor den gevoerd die worden ge voerd met de werf Damen in Gorkum. „Onze onderhanddingsposi tie is verbeterd, omdat we iets minder de underdog zijn", aldus Van Schellebeek. FNV-bestuurder Nas heeft de indruk dat hel ministerie van economische zaken deze week knopen wil doorhak ken in de affaire Wilton-Fij- enoorci. Uit een gesprek met directeur-generaal Lel i veld van het ministerie is hem ge blekendat minister Van Aardeiine de uiterste datum waarop een beslissing moet vallen met een week heeft verlengd, zoals het RN vori ge week al meldde. Die da tum was oorspronkelijk ge steld op 1 maart. Volgens or-sccret iris Van Schellebeek werkt het minis terie op het ogenblik aan een brief aan de vaste Kamer commissie, die vandaag of morgen klaar zou zijn. Van Schellebeek zei te hopen de definitieve standpuntbepa ling van de minister - die vermoedelijk in drie brief is verwoord - vanmiddag nog te kunnen bespreken met de Kamerleden Van der Hek (PvdA), Van Ierse! (CDA) en Jacobse (VVD) bij werf te kunnen bespreken. Papend recht Een 44-jange Tl 1 burger is zaterdagnacht up de A15 bij Papendrecht in vol le vaart op een .stilstaande po litiewagen gereden. De politie was bezig om in verband met een ongeval de rijbaan af te zetten met oranje kegels De Til burger zag du niet en reed in volle vaart over de ke gels. boven op de politjewagen. Een agent kon nog met een snoekduik voor de aanstor mende wagen wegspringen, De Til burger bïeek zo zwaar onder invloed, dat hu niet aan spreekbaar was Rotterdam De EET brengt in samenwerking met eeri aantal toeristische instelling gen en Rotterdamse bedrij ven tijdens de crocusvakan? tie. tol en met zondag 11 maart dus, een attractiekaart uit. De kaart geeft onder meer recht op een bezoek aan Diergaarde Blijdorp. de Euromast, een rondvaart per Spido-schip en een dag gratis vervoer over het lijnen net van de RF7T Een hamburger en een frisdrankje maken het auractiepakket, dat voor het vierde jaar wordt aange boden, compleet. Do kaarten, die voor kinde ren van vier tot en met ne gen jaar cn houders van 65+- kaarien 14,50 gulden en voor andere 19.75 gulden kosten, kunnen onder andere wor den gekocht bij de RET op het Zuidpïem en het Sta tionsplein, het VVV-kantoor, Diergaarde Blijdorp, Spido, de Euromast en de vestigin gen van MacDonalds. Rotterdam De 69-jarige mevrouw C.M. den Geu zendam uit Rotterdam heeft gisteren een heup fractuur opgelopen door een aanrijding op de Wa- lenburgerweg. Daar botste een personenauto tegen een geparkeerde perso nenwagen, die vervolgens twee meter doorschoof. Het slachtoffer bevond zich net voor deze wagen om de rijbaan over te ste ken en werd hierdoor aangereden. Vitrage voordeel... Prachtige fantasie vitrage voor wemig gefd. in twee verschil lende hoogtes verkrijgbaar. Van 100% polyester. In wit Hoogte 150 cm. Per meter 200 cm hoog voor 3,95

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2