Vrouwen demonstreren voor opvang kinderen Koninginnedag: ballonvaart van het Hollandiaan- terrein wmm VEAARDIN6S DAGBIS! SGHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT ummxi 's-Graveland krijgt eigen busverbinding Komende winter gas in Kethel-Noord Bezoeker clubhuis mishandeld Man gooit caféruit in Politie pakt beschonken autodieven Fietsers van Nieuwe Damlaan SSSW-bestuur sluit de rijen Schiedam Vooruit en Sint Jozef keren terug aan bestuurstafel SCHIEDAM: VEERTIEN OPENBARE BASISSCHOLEN Boemerang doet alsof VRIIDAG 9 MAART 19S4 Schiedam Een 22-jarige Schiedammer Is gisteravond met wonden aan hoofd en handen in het Schielandzie- kenhuis opgenomen na een vechtpartij in clubhuis Oost. De man werd met een bar kruk en een stuk ijzer op zijn hoofd geslagen. De onenigheid in het clubhuis begon rond half tien, nadat de jeugdige bezoekers een oudere metgezel van het slachtoffer hadden beledigd. De Schie dammer kon dat na een tijdje niet meer verkroppen en gooi de in zijn woede een steen naar een van de treiteraars. Die pikten dat niet en begon nen met een barkruk en een stuk ijzer op de man in te Slaan. Het slachtoffer werd ge wond aan hoofd en handen eu moet bovendien een paar tan den missen. Vlaardingen Een 33-jarige man is de afgelopen nacht aangehouden, omdat hij een ruit van een Vlaardings café had ingegooid. De man was van woede over zijn toeren ge raakt, omdat men weigerde om nog een drankje voor hem in,te schenken. Hij werd door de, politie naar het bureau ge bracht om daar weer nuchter te worden. Vlaardingen Twee Delfte naren zijn vannacht door de Vlaardingse politie na een achtervolging door de stad aangehouden. De twee hadden in Schipluiden een auto gesto len. De jongste van het stel, een 17-jarige jongen, bestuurde de auto. Bij de bloedproef die werd gedaan nadat de twee waren aangehouden bleken beiden onder invloed te zijn. Het tweetal werd overgedra gen aan de rijkspolitie. Schiedam Er wordt volgen de week woensdag een begin gemaakt met het bestraten van een- gedeelte van de Nieuwe Damlaan. In de toekomst moet het autoverkeer worden omge leid door de nieuw aangelegde zijtunnels van de tunnelbak, die onder de spoorlijn komt. Zolang aan de tunnelbak wordt gewerkt, naar schatting anderhalf jaar, is het voor fiet sers en bromfietsers niet mo gelijk gebruik te maken van de Nieuwe Damlaan tussen de Burgemeester van Harenlaan en de Scbiedamseweg. Wel kunnen zij met de brommer of de fiets aan de hand gebruik te maken van de oversteek bij Het station Schiedam-Nieuw- lapd. Het (brom)fietsverkeer van en naar Schiedam-Noord wordt vanaf woensdag omgeleid via de Piersonstraat, de Johan de WittSingel, het tunneltje on der de spoorbaan en het parkje van Bijdorp zo naar de Schie- damseweg. Deze 'tijdelijke' cmleidsingsroute wordt met witte borden met zwarte pijlen worden aangegeven. feïfsr- In Schiedam demonstreerden moeders en kinderen op de vrouwendag voor een betere kinderopvang. Schiedam/Vlaardingen Kinderopvang nood-, zaak. Dat thema hadden Sehiedamse vrouwen ge kozen voor de internationale vrouwendag, die gis teren werd gehonden. Om hun eis voor goede peuter speelzalen en kinderdagver blijven kracht bij te zetten trokken honderd moeders en kinderen gistermiddag naar het stadskantoor, waar in de kantine een petitie werd over handigd aan wethouder Her man Posthoorn. Van het vrou wenhuis ging de stoet kris kras door de binnenstad. Een enkel spandoek en vele paarse ballonnen (de kleur van de vrouwenbeweging) moesten het publiek duidelijk maken wat het doel van de demon stratie was. Het gaat de vrou wen vooral om de lange wachttijden van crèches en peuterspeelzalen. Wachttijden van zes maanden tot twee jaar zijn normaal in Schiedam. „Zonder goede kinderopvang zijn vrouwen gedwongen thuis te zitten. Dan komt er maar weinig terecht van emancipa tie," hield woordvoerster Mar- ja van Wolferen de wethouder voor. Posthoorn die uit han den van een van de kinderen een pakket met 1600 handte keningen kreeg, zei te hopen dat de wens van de vrouwen in de toekomst bewaarheid zal worden. „Misschien kan die volgend jaar omstreeks 8 maart worden gehonoreerd." „Als dat maar geen zoethou dertje is," zei een van de moe ders over het fruit dat de kin deren van de wethouder kre gen aangeboden na de bijeen komst in de kantine van het stadskantoor. Verder werden tijdens de vrouwendag in Schiedam vrouwenfilms in Passage ver toond en stond het vrouwen huis Barrika heel de dag bol van diverse activiteiten. Hetzelfde gold voor Vlaardin gen, waar solidariteit onder vrouwen het thema van de dag was. De Vlaardingse vrou wen gingen niet de straat op. Ze waren de hele dag en avond bij tientallen in het Vrouwenhuis aan de Pieter Karei Drossaartstraat om te kijken naar films en dia's over de strijd van zwarte zuidafri- kaanse vrouwen of om ge woon gezellig met elkaar te praten aan de bar. Wethouder Posthoorn neemt petitie in ontvangst. Schiedam Over èen week krijgt het Sehiedamse centrum een bus verbinding met de 's-Gravelandse- polder. De RET trekt buslijn 40, die nu van Schie dam naar Rotter- dam-Overschie rijdt, met ingang van 19 maart door naar het indus triegebied. De busverbinding is yóorlopig een proef. Pas eind augustus wordt bekeken of de lijn voortgezet zal worden. Het gemeentebe stuur van Schie dam drong al ge ruime tijd bij de RET aan op een busverbinding met 's-Graveland, Wethouder Chris Zijdeveld heeft zelfs gezegd be reid te zijn diep in de buidel te tasten om op gemeente- kosten een bus te laten rijden. Dat is nu niet meer no dig. Bus 40 zal tussen half zeven 's mor gens en zer. uur 's avonds een keer per uur doorrijden naar ,-Graveland. In de spits zal er elk half uur een bus naar de polder rijden. De bus zal vanaf het Sta tionsplein in Schiedam via Oversehieseweg, N ieu wpoor t weg, Jan van Riebeec- kweg, Geijnstraut en Brauwweg naar een keerpunt ter hoogte van de Neherstraat en de Ringerstraat rij den. Daarna gaat het via dezelfde weg terug naar het Stationsplein om vandaar de gewone route naar Overschie te vervolgen. Wach- thokjes komen er voorlopig nog niet langs de route. Vlaardingen Ballonvaarders en oude voertuigen zijn twee-in het ooglopende attracties die op koninginnedag, maandag 30 april, en op bevrijdingsdag, zaterdag 5 mei, in Vlaardingen veel belangstelling zullen trekken. Op koninginnedag stijgen van af het terrein van voetbalver eniging De Hollandiaan twee ballons op van de Haagse Bal lon Club. Vanaf twee uur 's middags worden er niet alleen stunts op luchtvaartgebied vertoond, maar ook mogen de belangstellenden op enkele punten actief deelnemen aan het programma. Er kunnen onder andere vragen worden gesteld aan de twee comman danten van de ballonnen. De origineelste vragen, die schrif telijk moeten worden inge diend, beantwoorden zij voor de microfoon. Voor de meest interessante vraag wordt een pnjs beschikbaar gesteld. Als er op koninginnedag wei nig wind staat, stijgen de bal lonnen enkele keren tot op een hoogte van vijftig meter op. Er mogen dan enkele be langstellenden mee aan boord. De ballonnen vertrekken die middag rond vier uur van het terrein voor een vrije vaart. De bestemming is onbekend. Gemeente koopt weer huis in Nieuwelaan Vlaardingen Binnenkort zal de gemeente weer een huis in de Nieuwelaan aankopen. Met de bewoner van nummer 43 is overeenstemming over de prijs bereikt. Het afgelopen jaar heeft de gemeente al enkele panden in de laan aangekocht. De gemeente is al enige jaren bezig met het aankopen van huizen in de Nieuwe Laan. Op den duur moeten alle huizen in de straat tegen de vlakte om plaats te maken voor nieuw bouw. Enkele bewoners ver zetten zich daar fel tegen. Zij zijn van mening dat hun hui zen van dusdanig goede kwali teit zijn dat ze nog jaren meek unnen en hebben aangekon digd desnoods tot de Kroon door te zullen vechten als de gemeente overgaat tot een ont eigeningsprocedure. Een ander Vlaardings gezel schap, dat zich inzet voor de nationale feestdagen, is De Ta felronde Vlaardingen 56. Zij noemen de respons op de op roep om op 5 mei mee te doen aan de optocht met de oude voertuigen, bemoedigend. Er heeft zich een groot aantal deelnemers, zowel verenigin gen als particulieren en bedrij ven, aangemeld. Het oudste voortuig is een postkoets uit de vorige eeuw van Van Gend en Loos. Tevens zijn er twee- en vierwielers te zien uit de jaren dertig en veertig. Ook ont breekt een serie militaire voertuigen uit de Tweede We reldoorlog niet. Zij zijn eigen dom van leden van de vereni ging Keep them rollin', een aantal enthousiaste restaura teurs van deze voertuigen. Verder rijdt een Ford verhuis wagen mee in de stoet en een motor met zijspan van de ANWB uit de jaren vijftig. Belangstellenden kunnen zich nog steeds aanmelden voor deelname aan de stoet. Zij moeten zich schriftelijk opge ven bij J. de Vries tn de Wil lem Beukelszoonstraat 63 in Vlaardingen. Ontslag dreigt voor Prins Schiedam De positie van SSSW-directeur Ge rard Prins is wankel. Gisteravond zou het bestuur .van de stichting Samenwerkende Sehiedamse Wo ningcorporaties (SSSW) besloten hehben om de di recteur ontslag aan te zeggen, in verband met het rapport van de Nationale Woningraad waarin ge sproken wordt over misleiding van ministerie, be stuur en huurders. Hiermee zijn enkele miljoenen guldens gemoeid. Bestuursleden zwegen, vanoch tend in alle talen over het ge nomen besluit, maar maandag zal interim-voorzitter John de Keijzer met een verklaring komen. Dan zal ook Prins zelf worden ingelicht, evenals het SSSW-personeel. Tot het ontslag zou besloten zijn met een stemverhouding van 8:2, waarbij de tegenstem mers gedacht moeten worden in de hoek van de bouwvere niging Volkshuisvesting, de grootste van de vijf corporaties die samen de SSSW hebben gesticht. Aan de bestuursvergadering namen in ieder geval ook de vertegenwoordigers van de bouwverenigingen Sint Jozef en Schiedam Vooruit weer deel; zij waren vorige week opgestapt, omdat het bestuur aarzelde over de te nemen maatregelen en de zaak liever In de doofpot leek te willen stoppen, De CPN heeft het ge heime rapport van de Nationa le Woningraad vervolgens naar buiten gebracht. Er was aanvankelijk sprake van, dat de vertegenwoordigers van Schiedam Vooruit en Sint Jo zef niet meer zouden meever- gaderen. Maar uit het feit dat dit wel gebeurd is, kan worden afgeleid dat de rijen gesloten zijn en dat over de maatrege len overeenstemming is be reikt. Gezien de houding van Sint Jozef-voorzitter Douwe Zeeman kan dat niets anders betekenen dan dal zijn aartsri vaal Prins de laan uit wordt gestuurd. Schiedam Er komen in Schiedam, als de wet op het basisonderwijs wordt inge voerd, veertien openbare ba sisscholen, Volgens de bereke ningen. gemaakt aan de hand van de overgangswet voor het basisonderwijs zou Schiedam er eigenlijk tweeendertig mo gen hebben met elk tenminste vijfenzeventig leerlingen. Maar volgens diezelfde wet mag het aantal scholen niet worden uitgebreid, als blijkt dat men minder scholen heeft, dan volgens die wet is toege staan. Schiedam zit ver onder die norm. B en W vinden het aantai openbare basissscholen voldoende. De gemeente heeft nu een ont- werp-spreidingsplan voor het openbaar onderwijs opgezet. Het plan gaat uit van de vor ming van veertien basisscho len uit de nu bestaande kop pels kleuterscholen en lagere scholen. Er worden echter twee uitzonderingen gemaakt. In Schiedam-Oost is aan het Edisonplem de Theo Thijssen- school vervallen en in Woud- hoek-Noord wordt een nieuwe school gebouwd. Hiertegen heeft het ministerie van on derwijs al in 1980 ja gezegd. Schiedam Kethel-Noord kan zich opmaken voor het no dige ongemak. Eindelijk zal de al lang gekoesterde wens in vervulling gaan om op het gasdistributienet te worden aan gesloten. Binnenkort gaat de eerste spa de grond in voor de aanleg van die nutsvoorziening in het gebied. De werk zaamheden omvatten verder het aanleggen van riolering en cai-net, vervangen van het waterleidingnet en het aan leggen en uitbreiden van het hoogspanningsnet. Telkens zullen twee ploegen op stukken weg van ongeveer 100 me ter aan het werk zijn. De Polderweg en het Windas zijn het eerst aan de beurt. Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) verwacht dat de omvangrijke klus voor de winter 8-1/85 kan zijn geklaard, In een eerste informatiekrant over het project, die het ONS heeft gemaakt met de dienst gemeentewerken en de bewonersorganisatie van Kethel-Noord, worden de bewo ners ingelicht over de ongemakken die zij kunnen ver wachten. Zo zal autoverkeer ernstig kunnen worden be moeilijkt door de werkzaamheden. Ook aan politie, brand weer en ziekenwagens zal soms geen doorgang kunnen worden verleend. Schiedam De stichting Boe merang, die de komst van een lokale omroep voorbereidt, gaat audio-visuele producties maken om de Schiedammers te laten zien wat zij van de- omroep kunnen verwachten. „Een goede manïei om erva ring op te doen met het maken van programma's", vindt Mat- thijs Rorije van Boemerang. „Het draagt bij aan het en thousiasme bij de medewer kers. die nu voornamelijk be zig zijn met het bespreken van de structuur en hel beleid. „We doen even alsof er al een Boemerangomroep in Schie dam is," Schiedammers hoeven dus dus niet raar op te kijken als ze in de nabije toekomst een repor- tageploeg tegenkomen bij jubi lea, feesten, toernooien en an dere bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van dat soort ge beurtenissen tot het einde van het jaar wil Boemerang alvast een agenda maken, dan kun nen ze zich voorbereiden op hun werk als de lokale radio Rorije hoopt nog voor het einde van 1984 van start gaat. Het gunstige neveneffect is, dat Boemerang meer be kendheid krijgt bij Sehiedamse verenigingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1