WATESHEG f Feminisme is geen evangelie SPORT 13 m Bilj arttoernooi bijna afgelopen VROUWEN LEREN ONDERNEMEN ■m r Weekmarkt kan niet zonder 't Maantje Rudy Verriet doet Olympisch examen in Westland-marathon Gé van der Eïshout in selectie Vrouwendag nog steeds hoognodig Stichting draagt stiltecentrum over Mounties lief voor elkaar CD A-vrouwen praten over zuinigheid Naast Jacques Valentin: Sportagenda Waterweg-Noord tino 3984 is het nog steeds .srd nodig dat een intern,v^o- nale vrouwendag v/Oi dt gehouden. Emancip,? tt e- werkster L;? Berr-in yindt het erg belangrijk, dat er op 8 maart ovo: de hele wereld aandacht is Ifoor de positie var; de vrouw. ^Ik denk dat het niet meer zo lean als in de jaren dertig, :oen er"een verbod kwam voor ge huwde ambtenaressen. Maar toch. Er gaan steeds meer stemmen op, dat werkende ge trouwde vrouwen plaats moe ten maken voor \verki02e tirannen. Als vrouwen hun stem niet laten horen, dan wordt onder druk van de eco- no'msiche recessie de klok v£eer teruggedraaid. Dat ge beurt toch al." Lia Berben. de emancipatie werkster die sinds 1 april van het, vorige jaar drie dagen per week is te vinden in het vrou wenpand Barnka aan de Lan ge Kerkstraat in Schiedam, zégt dat in Schiedam de inter- iijttionale vrouwendag niet Voor niets het motto 'Kinder opvang noodzaak' heeft mee- zich willen ont- Lia Berben: niet zo'n smalle basis... gekregen. jvA-ls vrouwen plooien, is goede kinderopvang een eerste vereiste," verklaart ze. „Wat dat aangaat, is er maar weinig veranderd. Wat scholing betreft hebben veel vrouwen nog een achterstand en de verantwoording voor de kinderen komt in de meeste gevallen nog steeds vrouw terecht." Dupe Van de slechte situatie op de arbeidsmarkt zijn vrouwen op de vaak het eerste de dupe. Door de bezuinigingen vallen vooral ontslagen in die sectoren waarin juist veel vrouwen werken: gezondheidszorg, on derwijs, maatschappelijk werk. Lia Berben: „Onder druk van de economische crisis 2ie je dat de vrouw weer naar het gezin wordt teruggedrongen. Maar gelukkig wordt daar door vrouwen uit alle richtingen te gen geprotesteerd. Het zijn echt niet alleen de felle femi nistes, die daar tegen zijn. Ook de traditionele vrouwenbon- den protesteren. Ik wil daar mee zeggen dat de vrouwenbe weging. die vindt dat vrouwen recht op arbeid hebben, flink breed is. Het is echt niet zo'r smalle basis als vaak wordt be weerd." Evangelie Om die reden wil Lia Berben ook niet op de foto met op de achtergrond enkele feministi sche affiches, die in het kan toor in het vrouwenhuis han gen. „Dan denkt iedereen dat het weer die rode feminstische vrouwen zijn", licht ze toe, „Waar het ons om gaat, is hoe je mogelijkheden voor vrou wen ereeert om zich te ont plooien. De meeste ervaringen komen uit de vrouwenbewe ging, heel duidelijk vanuit het feministische bewustzijn. Maar dat is geen evangelie van zo moet het ^gebeuren. Vrouwen kunnen daarop ingaan ja of nee. Voor de meesten geldt: hoe krijg ik een zelfstandig ii komen.' Schiedam Binnenkort gaat in het vrouwenhuis Barrika de cursus Vrou- wenbedrïjven' van start. De cursus is bedoeld voor vrouwen die plannen heb ben om een eigen bedrijf te beginnen en daarvoor kennis willen opdoen. Tijdens acht bijeenkom sten maken deelneem sters kennis met klein schalig en collectief wer ken en worden inleidin gen gehouden over mar keting, rechtsvormen. vergunningen, begroten, financieren, boekhouding en administratie. Als- be sluit zal samen met el kaar een ondernemings plan worden geschreven. De cursussen worden ge geven op donderdagavon den van acht uur tot half elf, te beginnen op 29 maart. De kosten bedra gen 20 gulden, inclusief lesmateriaal en koffie. Voor inlichtingen kan men terecht bij Lia Ber ben. tel. 734545. Nico Knoops met vrouw Cocky: „Nooit moeilijkheden." Vlaardingen De stichting Geuzen monument draagt dins dag het stiltecentrum rond de eregraven van de verzetsgroep de Geuzen op de begraafplaats Emaus over aan de gemeente Vlaardingen. De bouw van het stiltecentrum en het opknap pen van de graven konden worden betaald van het geld, dat overbleef van het geuzen- monument op de Markt. "Voorzitter G. H. B. Niestadt van de stichting zal het stïlte- dentrum om kwart voor zes of ficieel overdragen aan burge meester Fred van Lier. Een groep zeekadetten, die een erewacht vormt bij het plech tige gebeuren, plaatst bloemen bij het graf. Na de overdracht volgt een stille tocht, omlijst met treurmuziek, over Kone- dijk en Hoogstraat naar het geuzenmonument op de Markt. Daar worden door de gemeente en de stichting Geu- "zenmonument kransen gelegd. Schiedam Zo'n café kan je toch niet weg doen? Acht jaar bestaat 't Maantje nu, prima zaak, nooit één klacht gehad, En ineens leest Nico Knoops, de eigenaar, tot zijn eigen verba zing in de krant dat B en W geen vergunning willen leveren. Hoezo7 Kennelijk was er even een maansverduistering bij de ge meente. Wat kon er tenslotte aan 't Maantje mis zijn? Neem nu een willekeurige vrijdag: stampvol zit het dan. De markt brengt de nodige klan ten met zioh mee: niet alleen de kooplui zelf. maar ook veel consumenten doen voor de ge zelligheid even het huiselijke etablissement aan het Broers- vei d 151 aan. Het was jaren lang een trekpleister: als Jilles de fruitkoning een gulle bui had, kwam hij uit 't Maantje. Nee, nooit een klacht. En in eens lijkt er even wat mis, want de gemeente doet moei lijk. Nico Knoops snapt er mets van. De kastelein, on danks zijn reusachtige gestalte een vriendelijke zachtmoedige man, leest iets over 'schijnbe- heer' - en zonder dat de ge meente hem daarvan iets ver telde, zegt hij. Sehïjnbeheer? Dieven ontvreemden compleet interieur Vlaardingen Dieven hebben de afgelopen nacht uit een "bedrijfspand aan de Energieweg bijna voldoende goederen gestolen om een complete woning in te richten. Uit het pand verdwenen een klok en een antieke spiegel, zitelementen, een bar meubel, wijnkoelers, vazen, roomstellen, bestek, een "koffi eau tomaat, een telefoontoestel en een draagbare radio. De inbrekers kwamen binnen door ee ruitje naast de voor deur in te slaan. Uit een huis aan de Kethelweg werden een stereotoren, een -televisietoestel, een videorecorder en een klokradio gestolen. SDé totale waarde van de gestolen goederen is ruim zesdui- zend gulden. g Kijk, daar komt juist de heer Lander bmnen; op diens naam staan de horeca-papieren. De gemeente had een tip gekre gen van de Kamer van Koop handel, dat deze inwoner van Stnjen elders een baan heeft en dus niet op de vereiste tijd stippen in de zaak kan staan, maar Knoops weet wel beter: „Hij werkt parttime bij een uitgever, kan dus zelf zijn tij den bepalen. En hij vindt ge noeg tijd om hier m de zaak te staan, als het moet." Maar de gemeente vertrouwde het niet en om van alle sores af te zijn, is Cocky, Nico's vrouw, zelf haar horeca-studle gaan doen. Zij hoopt voor de zomer baar diploma te halen, anders zou 't Maantje door die weigering van de gemeente nog in de problemen komen. „Kunnen ze ons niet aan doen," zegt een marktkoop man, die er zijn dagen op het Broersveld graag altijd even onderbreekt. Nico en Cocky hebben daar veel nare reacties op gehad, dat de gemeente een vergun ning weigerde. Er was echt even paniek. Nico, die altijd m de bouw zat („een aflopende zaak", zegt hij daarvan), is van plan de gemeente tot andere gedachten te brengen. „Het is toch niet leuk," zegt hij, „als je je op zijn hollands gezegd de p.p. werkt en de poten onder je lijf vandaan worden ge zaagd." Vlaardingen Piet Bamber- gen en René van Vooren zijn de hoofdrolspelers in de klucht 'Lief zijn voor elkaar' van Dave Freeman. Het stuk, oorspronkelijk getiteld 'A bed full of foreigners', gaat over een boekhouder (Piet Bambergen), die op va kantie is in Frankrijk. De man komt in een klein dorp je met een slecht hotel. Hij krijgt echter een kamer, die ook al geboekt is door een vertegenwoordiger (René van Vooren) met zijn vrien dinnetje. De chaos is com pleet als de vrouw van de vertegenwoordiger arriveert en de boekhouder met het vriendinnetje wordt opgeza deld. Naast de Mounties spelen ook Joop Doderer. Bruni Heinke, Monique Smal, Maya Woolfe en Jaap Stobbe mee. De voorstelling begint vanavond in de Stadsgehoor zaal in Vlaardingen om kwart over acht. Bibliotheek In de hal van het stadhuis in Maas sluis ligt het cntwerp-bibliotheekplan ter inzage. Het plan gaat deel uit ma ken van het provinciaal- en hel lan delijk bibliotheekplan Schriftelijke reacties kunnen lot en mei 28 maart worden ingeleverd bij burgemeester en wethouders Rood Vlaardingen De stichung Rood Vlaardingen ver toont zaterdag de film 'De stilte rond Christina M van Marleen Gorns Het gaal over een schijnbaar zinloze moord op een boetiekhouder De film is een protest van vrouwen tegen de mannenwereld De voorstel ting be gint om acht uur Dojoji Dojojt, een zevenmansformatie uit Nederland, treedt zaterdag op in QT. De groep speelt, zoals ze het zelf hel liefst omschrijft, dansbare experi mentele impressionistische muziek Dojoji heeft enkele cassettes op zijn naam staan Open podium De Schiedamse Kunst Stichting houdt zaterdag 10 maart een open po dium avond m café de Quibus aan de Lange Haven m Schiedam Op deze avond treedt onder andere de band van Chns van Mansum op, de Blues Kroeg Groep De avond wordt gepre senteerd door Schiedammer Aad Sprong Vanaf half uen 's avonds treden zon dag 11 maart zeven Rotterdamse mu sici op onder de naam Dikke Pret Band Het is een gelegenheidsforma- tie, die slechts veertien dagen bij el kaar is en bekende hits uu de jaren zestig en zeventig speelt als eerbe toon aan de giganten uit de popmu ziek. VVD De VVD-aFdelmg Schiedam houdt maandag 12 maart in het Novoiel haar jaarlijkse ledenvergadering Tweede Kamerlid Pol de Beer houdt na de pauze een verhandeling over de actuele polmek. Maar eerst passe ren de jaarverslagen de revue De bijeenkomst begint om acht uur. Voetgangers 'De voetganger in het verkeer' is het onderwerp van een met dia's ver lucht verhaal, dat iemand van de Vlaardingse politie maandagavond vertelt op een contactmiddag van de protestants-christelijke ouderenbond. Die bijeenkomst wordt maandag ge houden m de Ichthuskerk aan de Van Maerlantlaan 2 en begint om twee uur Na de pauze is er gelegen heid om vragen te stellen. Iedereen van 50 jaar en ouder is welkom Trechter De informaüewinkel van de Trech ter aan de Broersvcst in Schiedam is in de periode van 12 tot en met 23 maart alleen 's middags open. Voor vragen over uitkeringen, ontslag, mi nimumloon en vrijwilligerswerk kan men er na die datum ook 's morgens weer van negen tol twaalf uur te recht. Toneelgroep Onl De Vlaardingse toneelgroep Om Speelt dinsdag 13 maart het blijspel 'Hel Dievennest* m de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Centraal staan twee oude dames die op het dievenpad gaan om de verveling uit hun leven te bannen Dat loopt uiteraard spaak. De voorstelling begint om kwart over acht en na afloop wordt er in de gan gen van de Stadsgehoorzaal gedanst. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW. Reuma De reumapauéntenveremging Nieu we Waterweg Noord houdt dinsdag 13 maan een algemene ledenverga dering in dienstencentrum De 4 Mo lens tn Schiedam. Er wordt die avond een nieuw bestuur gekozen Na de pauze wordt er bingo gespeeld. De vergadering begint om half acht. Vlaardingen De CDA- vrouwen praten woensdag morgen in het gebouw van het plaatselijk educatief cen trum over bezuinigingen in de gemeente. Het vrouwen- beraad heeft Cees Bot, die in zijn wethoudersloopbaan een rijke ervaring heeft opge daan met bezuinigen, uitge nodigd om daar een inleiding over te houden. Na de inleiding van de oud- wethouder is er gelegenheid om vragen te stellen en te discussiëren. De bijeenkomst wordt gehouden in het Vlos lokaal van het gebouw aan de Comelis HoLtmanstraat en begint om half tien. Om half twaalf is het afgelopen. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 9 maart 1984 Beeld van de kopgroep van een voorbije Westland-marathon. Links Cor Vriend, de winnaar van vorig jaar. Zaterdag 7 april staat het evenement voor dit jaar op het programma. Maassluis Behalve Jacques Valentin wil ook Rudy Verriet op zaterdag 7 april de Westland-marathon aan grijpen om een deelnamebewijs voor de Olympische Spelen uit het vuur te slepen. Wanneer één van beiden inderdaad onder de 2 uur en 13 minuten duikt, is het niet onmogelijk dat de ticket van Cor Lambreehts die als 'derde man' onlangs 2.12.48 scoordeop de tocht komt te staan. Eerder slaagden Gerard Nij- boer (2.10.53) en de eveneens Maassluis startende Cor Vriend (2.12.05) vorige maand voor hun Olympische examen. Waar Cor Lam breehts op 12 februari van dit jaar in Tokio net aan de minimum-eis van de KNAU voldeed, faalde Rudy Ver riet. De 27-jarige arts uit Nij megen strandde er op 2.15.21, ruim boven zijn toptijd van 2.13.48 uit 1982. Hoewel Verriet en Valentin elkaar vorig jaar stevig in de haren zaten m de rommelige aanloop naar het Wereld kampioenschap atletiek, Is de onderlinge verstandhouding tussen de twee atleten vol gens Westland-marathon zegsman Peter van Dijk weer goed. „De reden van Verriet's interesse is, dat het deelnemersveld in Maassluis Zatardag 10 maart: KNVB-voelbal: 14,30 uur SVV-2-FC Dan Bosch-2. 14.30 uur Nieuw Lekkerland-Excelsior 14.30 uur PPSC-Zwart Wit 'ZB, 14.30 uur Zwaluwen-Be Fair, 14.30 uur JAC-DVO '32, 14.30 uur Hoekse Boys-Sportlust '76, 14.30 uur MVV '27-MaasdijU. 14.30 uur TSB-Piershil, 14.30 uur HBSS-ROHDA '76, 14.30 uur Satelliet-Den Bommel, 14.30 uur ZBVH-HVO, 14.30 uur FC Rljnmond- Vlaardingen, RVB-voetbal: 14 00 uur SC Botlek-Cion, 15.00 uur Gouds- waardse Boys-GTB, 15.30 uur Onlt- VVK, 13.30 uur Nelson-VDL. 14.00 uur SVDPW-Energle Boys: Korfbal: 16.10 uur GKV-Oranje Nassau. 18.50 uur Ammo-ODO; Ba kei bal: Heren: 19.00 uur Green Eagles-Landslake Lions, 21.30 uur Juventus-Raelng R, Dames: 17.30 uur Green Eagles-Sea Devils, 20.00 uur Juvertus-Goba; Ta feltennis: Heren: 14.00 uur Blue Star- NOAD-1, 18.00 uur Scyl!a-2-NOAD-2; Judo: 11.00 uur Nationale kampioen schappen heren senioren In Breda; Volleybal: Herent 21.00 uur Delta- Broleco Vlaardingen, 13.30 uur Mytl- lus-VCS. 10.30 uur MVC-tntermezzo, Dames: 19.30 uur RVC/Llbanon-4- Holy: 19.00 uur RVC/Libanon-Broleco Vlaardingen (beker); Hockey: Heren: 14.30 uur Asvion-Capeiie, Zondag 11 maarl: KNVB-voelbal: 14.30 uur Oud Beljertand-Hermes DVS, 14.30 uur Neplunus-DHS, 14.30 uur Fortuna VI aard Ing en-S VW, 14.30 uur Excelsior '20-NSV '46, 14.30 uur Nieuwkoop-Marlinlt, 14.30 uur VDL- IFC, 14.30 uur VFC-SC Feyenoord, 14.00 uur Hoek van Holland-Vreden- burch, 14.30 uur FCN '66-Groen Wit ten, 14.30 uur Si. Lodewljk-De Hol landlaan. 14.30 uur SCO '63-Schie dam, RVB-voetbol: 14.30 uur RKWIK- Real Parbo, 14.00 uur Olympus Schledam-Anlmo H, 14.00 uur Bol- nes-SFC, 14.30 uur Demos-DRC, 14.30 uur MSV '71-SC de Roet, 14.30 uur ur sus-Progress. 14.30 uur SCR/Zwart Wlt-SVDPW, 14.30 uur Schiedamse Boys-Rockanje, vriend- schappelijk: 14.00 uur HOV—SW; Hockey: Heren: 14.45 uur Spiril- Push. 14.45 uur Pollux-Dordrecht, 14.45 uur E verg ree n-HDS, 14.45 uur Capeile-Asvion; Dames: 11.00 uur Asvion-Tempo '34, 13.00 uur VCL- Evergreen, 11.00 uur Pollux-Oude Maas, 13.00 uur Splrit-Breda; Hand bal: Dames: 13.00 uur DWS-EMM, 3.40 uur Schipluiden-De Hollandl aan, 13.50 uur VTres et Ceierltas- UVG, Heren: 12.45 uur Duyvesteln Hellas-2-De Hollandiaan, 14.10 uur DWS-Van der Hoven/Treffers, 13,40 uur 13.40 uur Van Eijmeren/Hermes- 2-UVG; Korfbal: 15.00 uur Harga-Ons Huls, 15.50 uur Vlaardingen-USV. hem blijkbaar aanspreekt. We gaan tenslotte uit van een tijd onder de 2 uur en 12 minuten. Een aantal atleten zal tijdens de eerste dertig kilometer het tempo moeten maken", weet Van Dijk, die inmiddels ook solliciteerde naar de deelname van Lam breehts. Aanval „Omdat de aan te 'vallen tijd van hem is, hebben wij Cor gebeld. Op onze vraag, of hij daarbij wilde zijn, heeft hij echter afwijzend gereageerd. Hij vond dat Valentin of Verriet eerst die tijd maar eens moest neerzetten. In ie der geval start Cor Lam breehts een week later ook niet in Rotterdam". Jacques Valentin brengt zijn voorjaarsvakantie momen teel door In de nabijheid van Parijs voor een korte trai ningsstage. De Wateringer kwam tijdens het weekeinde uit in een wegwedstrijd over 21,4 kilometer en legde be slag op de zevende plaats (1.11.23). Viervoudig Maassluis-win naar Cor Vriend, Klaas Lok (die evenals Jacques Valen tin bij sponsor Asics Tiger onderdak vindt) en de Belgi sche 2.15-loper Bob Mauws 2ijn de atleten die de trein op snelheid moeten brengen. Nieuwe gezichten op de deel nemerslijst zijn voorts de Zweed Tommy Persson, die drie jaar terug 2.11.02 reali seerde en 12 februari nog de marathon van Kuala Lum pur in^Maleïste op zijn naam bracht! de Brit Paul Chamb- bell (2.14,47) en de Poolse nummer 7 van de vorige Westland-marathon Ryszard Kopyasz (2.14.50). Vier weken voor het start schot is ook de eerste af schrijving al genoteerd: een knie-operatie bij de Belg Ju- lien Grimont haalde een streep door de rekening van de organisatie om zoveel mo gelijk oud-triomfators naar Maassluis te halen. Vlaardingen Het ouderen biljarttoemooi nadert weer haar einde. Op dinsdagmiddag 20 maart is de laatste speeldag en dan worden de finalepartij- en afgewerkt. Is de winaar be kend, dan volgt de huldigings ceremonie. Burgmeester Fred van Lier van Vlaaridngen of één van de wethouders zal de prijs aan het winnende team uitreiken. Namens de KNBB is in teder geval hoofdbestuurslid Stan Trimbos aanwezig en ook Jan Lageweg, voorzitter van de KNBB zal aanwezig zijn. Hij maakt dan direct van de gele genheid gebruik om aan het district Nieuwe Waterweg- Noord van de KNBB de jubile um-oorkonde uit te reiken. Het district vierde onlangs 40 jarig jubileum. In biljartcentrum 'De Griffi oen' hebben de teams, samen gesteld uit ouderen uit Maas sluis, Vlaardingen en Schie dam, in totaal 23 weken achter elkaar gespeeld. De organiserende vereniging, BV 't Oosten uit Vlaardingen, startte vijf jaar geleden met het toernooi ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Het evenement bleek zo aan te slaan dat het nu een jaarlijks terugkerend evenement is ge worden. De finale tn 'De Grif fioen' begint om 13.30 uur en de prijsuitreiking staat voor 16.15 uur op het programma. Fortuna naar Zeist Harga in spanning Vlaardingen Traditiege trouw vertrekt ook dit jaar de selectie van Fortuna Vlaardin gen naar het KNVB sportcen trum in Zeist, zich voor te be reiden op de nieuwe voetbal competitie. In het weekeind'e van 17,18 en 19 augustus neemt de trainersstaf de selec tie onder handen in en rond de Zeister bossen. Ook wordt er een oefenwedstrijd ge speeld. Tegenstander is op 19 augusstus Quick Amersfoort. De volledige oefenreeks van Fortuna Vlaardingen ziet er als volgt uit: 8 augustus Fortu na Hoek van Holland, 12 au gustus FortunaAlexandria '66, 15 augustus FortunaFey enoord, 19 augustus Fortuna Quick Amersfoort. 22 augustüs FortunaHoekse Boys, 26 au gustus De HollandiaanFor tuna en 29 augustus Fortuna GSV. Vlaardingen Gé van der Elshout van sportschool Peter La gerwaard uit Scheidam, is door bondscoach Peter Snijders opge nomen in de nationale judoploeg, die op 24 en 25 maart deel neemt aan het sterk bezette internationale toernooi van Potsdam Oost-Duitsland. Ook Rob Henneveld, dan terug van een trainingsstage in Japan, maakt de reis naar Potsdam mee. Beide judoka's komen uit in de klasse tot 78 kilogram. Aan de Open Belgische judokampioenschappen neemt een grote afvaardging van Jong Oranje deeL Bondscoach Chris de Korte selecteerde ook een drietal judoka's uit deze regio voor zijn se lectie. Nico Bolerijk (Maassluis, tot 71 kilogram), Gerry Knik- man (Schiedam, tot 71 kilogram) en Ronald van Buuren (Maas sluis, tot 78 kilogram) maken de reis naar Visé mee. Vlaardingen De korfballers van Vlaardingen kunnen zon dag streekgenoot Harga een goed dienst bewijzen door te winnen van USV. Verliest Harga van Ons Huis en wint USV van Vlaardingen, dan is de degradatie voor de Schie dammers een feit. Harga zal het thuis (15.00 uur) zeker niet eenvoudig krijgen tegen Ons Huis en rekent op een gemoti veerd Vlaardingen tegen UVS. Pors naar SVDPW Schiedam Het bestuur van SVDPW (zo) heeft Rotterdam mer Kees Pors aangetrokken als oefenmeester. Pors is mo menteel nog werkzaam bij Roga en was eerder in dienst van SCR. Kees Pors wordt bij de Schie damse afdelingsclub de opvol ger van Sander van der Hoek, die evenwel wel verbonden blijft aan de zaterdagafdeling van SVDPW. Lidia ter Beek naar Oympische Spelen Maasland Bruce Mc Neely, coach van de nationale rol stoel basket balploeg (dames) heeft de Maaslandse 'Lidia ter Beek opgenomen in de natio nale ploeg, die van 19 juni tot 4 juli in Champaign, Illinois (Amerika) deelneemt aan ae Olympische Spelen voor ge handicapten. Ook Els de Haan (Naaldwijk) maakt deel uit van de selectie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2