WATERWEG Boerhaaveplein heeft niets aan illusies I SPORT 21 Zelfwerkzaamheid moet VFC redden Belastingactie verzet tegen kernbewapening Archief schakelt over op microfilm Jan Serensen wel tegen SVV Rob Henneveld terug uit Japan Vlaardingse steungroep houdt informatieavond Het spook van de onbewoonbaar verklaring Boekenweek met Biesheuvel èn'Piet Paaltjes' FILMPROGRAMMA DE HARMONIE Gorzen viert Jordaanfeest Hans Dulfers Reflud in PeeDee Voorzitter Barendregt: 5Het is echt ernst' Schiedammers naar NK tafeltennis Duinenmars Vlaardingen Zo'n dertig Vlaardingers heb- Iben zich onlangs verzameld in de Steungroep Beweging Weigering Defensiebelasting. De be doeling van die club is om in navolging van een reeks andere acties zich te kanten tegen ae mogelijke plaatsing van kernwapens in Neder- land. Met behulp van stencils en een informa tieavond op 21 maart In clubhuis 'De Haven* wil de steungroep proberen Vlaardingen warm te maken voor die nïeviwe vorm van verzet, die sinds oktober vorig jaar al zo'n 27.000 Neder landers voor zich heefiï gewonnen. De manier van protesteren is simpel. Van de te be talen energierekening wordt 5.72 gulden ingehou den. Een symbolisch bedrag dat slaat op de NAVO- wens om in Europa in totaal 572 kernwapens te plaatsen. Een paar dagen na betaling moet het in gehouden bedrag apart worden betaald. Op beide giro's zou de omschrijving 'onder protest tegen nieuwe kernwapens' moeten worden toegevoegd. Om de actie een optimaal effect te laten hebben, moeten de deelnemers bij de eerste gescheiden be taling tevens drie voorbedrukte briefkaarten ver sturen, bestemd voor de regering, de Tweede Ka merfractie van de eigen politieke partij ert de plaatselijke steungroep. Die laatste kaart is bedoeld ter bepaling van het aantal deelnemers. Initiatiefneemster Nelleke van der Luit verklaart de opmars van deze actievorm uit het groeiend aantal mensen dat gewetensbezwaren heeft tegen het meebetalen aan de kernwapens. „Het zit op de zelfde golflengte als dienstweigeren. Wij vinden dat het als zodanig erkend moet worden." Daarom is zij warm voorstander van het idee om een soort vredespot in het leven te roepen. Op die manier kunnen belastingcenten heel gericht voor vrede- sactiviteiten worden aangewend. In linkse kringen in de Tweede Kamer zijn dergelijke suggesties al eens gedaan. Van een daadwerkelijke weigering om te betalen wil de steungroep vooralsnog niet weten. „We zijn bang dat allerlei mensen dan niet meedoen, omdat ze een deurwaarder op hun dak krijgen". licht Lucy van den Berg van het IKV toe. Wanneer de actie niet het beoogde effect sorteert, zal echt wei geren wel worden overwogen. Dat de actie het GEB voor de nodige administratie ve overlast plaatst, zegt desteungroep jammer te vinden. „Maar we kunnen niet anders", zegt Ton- neke Verward, de derde van de woordvoerders. „Het zou juister zijn het geld te korten op de in komstenbelasting. omdat uit dat geld het defensie apparaat wordt bekostigd. Een hoop mensen kun nen het echter niet op die manier doen." Na de informatieavond, die om acht uur begint, staat voor 26 maart een optocht op het programma. Om twee uur wordt die stoet bij het energiebedrijf venvacht, om excuses te maken voor de overlast. Een half uur later willen de actievoerders burge meester Van Lier een brief aanbieden waarin wordt gevraagd adhesie te betuigen aan de actie. Schiedam Het doffe bronsgroen uitgeslagen hout voor de ramen is inmiddels vervangen door zilverkleurige pla ten. Dat maakt de onbe woonbaar verklaarde woningen op het Boer haaveplein iets minder somber om te zien. Maar het zwaar verpauperde complexje op de hoek van de Boerhaavelaan is daarmee nog niet be paald het schoolvoor beeld van een prettige leefomgeving. Tot voor kort hadden de buurtbewoners er weinig hoop op. dat er iets zou verbeteren. Eind jaren zeventig was er we! een bouwplan van een particu liere projectontwikkelaar, maar dat ging zoals zo vaak achter gesloten deuren de mist ih. En van die gemeente Schie dam hoefde weinig initiatief verwacht te worden, want de stadsontwikkelaars hadden het veel te druk met de bebou wing van de binnenstad, de uitbreiding in Woudhoek- Noord en in het kader van de steunmaatregel ISR de stadsvernieuwing in de oude wijken. Ook Schiedam-Oost viel daar onder, althans een deel ervan. De Stationsstraat en een deel van het Singelkwartier vielen binnen de ISR-begrenzing en de stadsvernieuwing kreeg hier dus voorrang. Het Boer haaveplein viel er buiten, en ook enkele straten in de omge ving waar dichtgespijkerde ge vels de achteruitgang van de buurt van de daken schreeu wen. Het is al te zien aan de Rotterdamsedijk beneden- dijks) en bijvoorbeeld aan de Halleystraat. Het spook van de onbewoonbaarverklaring \yaart door de straat. Kraakhelder „•Maar een onbewoonbaarver klaring is toch niet het enige instrument, wat de gemeente heeft?" dacht vorig jaar de ex- ambtenaar van de sociale dienst Lambert Pijpers. Hij zocht naar mogelijkheden om buiten de ISR om de gemeente toch tot actie op het Boerhaa veplein te bewegen. Als je eenmaal zoiets probeert, gaat Ket snel. Pijpers kwam in con- Schiedam De boekenweek in Schiedam wordt dit jaar opgeluisterd door de schrij ver Maarten Biesheuvel, Schiedammer van origine. Qok Pieter van Tilburg is vrijdagavond 30 maart in het Stedelijk Museum. Van Til burg geldt als kenner van de Schiedamse schrijver Fran- gbis Haverschmidt, die aan het eind van de vorige eeuw naam maakte met zijn gele genheidsgedichtjes over Piet Paaltjes. Van Tilburg heeft een studie gemaakt >van het leven en werk van Haverschmidt. Hij heeft zelfs een doctoraals criptie aan de zo aan stem mingen onderhevige schrij ver gewijd. Van Tilburg zal in een drieluik aandacht be steden aan de geestelijke va der van Piet Paaltjes. Bij de plaatselijke boekhan dels liggen tijdens de boe kenweek, die 21 maart be gint, prijsvraagformulieren. Deelnemers wordt gevraagd vijf fragmenten van vijf Schiedamse auteurs te her kennen. Uit de goede oplos singen wordt een aantal boe ken verloot, De slotavond in het Stedelijk begin' om kwart over acht. tact inet hel opbouwwerk, mei vrijwilligers in de wijk, sloot zich aan en is nu voorzitter van de bewonersvereniging Schiedam-Oost. „Ad interim", voegt hij er aan toe. Lambert Pijpers (spreek uit: Lambèr, want hij komt uit Limburg) woont op hel Boer haaveplein. aan de 'nette' door Kor Kegel kant: kraakheldere glasgor dijntjes, fris plantje op de vensterbank. Dat is mooier om te zien dan een zilverkleurige plaat, zoals aan de overkant. Met andere bewoners vormde hij een comité, waarvan hij nu ook voorzitter is. Gisteravond had dit comité een nieuwe vergadering met ambtenaren van bouw- en wo ningtoezicht en wat kwam daar uit de bus? Dat de ge meente nu uiteindelijk een on derzoek zal gaan instellen naar de kwaliteit van de woningen. En daaruit moet blijken, of sloop van het Boerhaaveplein de gewezen weg is. of dat re novatie ook nog tot de moge lijkheden behoort. Ironisch De zaak komt dus in beweging en Pijpers spreekt van prettige contacten met de gemeente. Het leek even verkeerd te gaan. In september hadden de bewoners een afspraak met wethouder Zijdeveld, maar zonder hem in te lichten na men zij opbouwwerker Anton van Bijnen en bcwonersdes- kundige Jacques Freijee mee. De wethouder op zijn tenen: hij had nog nare ervaringen met Van Bijnen naar aanlei ding van een hoorzitting over de Stationsstraat, waar Zijde veld zich voor het blok gezet voelde. Die afspraak met Zijdeveld verliep niet zoals Pijpers had gehoopt. „Ik had het gevoel dat er wat broeide, maar ik kon niet omschrijven wat", zegt hij. „Later hoorde ik dal van de Stationsstraat en van dat cnnflict tussen dte twee, en begreep ik ook dal de gemeen te met hel opbouwwerk in zijn maag zat, maar ja, daar had den wij ais bewoners van het Boerhaaveplein toch niets mee te maken?" Dus schreef Pijpers een narrig briefje onder de kop 'Een illu sie armer*. Het was het ironi sche relaas van een mislukt overleg en het belandde bij de commissie ruimtelijke orde ning. „En wat wil het geval? Paar dagen daarna, half tien 's avonds, stopt de koerier van de gemeente een uitnodiging bij mij in de bus, voor een nieuwe afspraak." Zijdeveld had zijn ambtenaren daartoe opdracht gegeven. En sindsdien gaat het goed, vindt Pijpers. Hij heeft tenminste die aanvankelijk verloren" illusie weer terug, dat er wat gebeurt Op 29 maart vindt een. bewo nersavond plaats in de Sint Janssehool. Daar bepraat men de toekomst van het Boerhaa veplein en zijn omgeving. Want bij illusies moet het niet blijven, daar heeft de buurt niet veel aan. Lambert Pijpers voor de onbewoonbaar verklaarde" woningen op het Boerhaave plein: „Niet mooi." iiiiiüiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniifiijfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuiiiiniiiiiiiiniiiiiniiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Schiedam Het gemeente archief van Schiedam wil een.groot deel van haar be stand op microfilm vastleg gen. Aan een voorstel daar voor wordt momenteel op de afdeling hard gewerkt. Op korte termijn zouden' met name de registers van de burgerlijke stand <1811 - 1902) en de bevolkingsregis ters (1828 - 1918) een derge lijke behandeling moeten krijgen. Door het veelvuldig gebruik door mensen die hun stamboom willen uit pluizen, zijn die registers in kwaliteit de laatste jaren duidelijk achteruit gegaan. De PPR/PSP heeft het archief van de plaatselijke afdeling af gestaan aan het gemeente-ar chief. Noordegraaf vroeg het college via de voorlichtingspa gina van de gemeente instan ties op te roepen het archief af te staan aan de gemeente, „De geschiedschrijving is voor een groot deel afhankelijk van ar ch i evenaid us Noordeg raaf. „Afstaan aan het gemeente-ar chief wil nog niet altijd zeggen dat het ingeleverde materiaal openbaar is. Daarvoor zijn re gelingen te treffen." Burge meester Scheeres vond het niet zo'n gek idee. Hij zou de archivaris verzoeken zich hierover te buigen. iiuiiinmiiHiüHtiiiiiiiiiminiuiHiiiiiiiiiiiiiiuimiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiJiniiiiuiiiiiiiiiiitmiiiiMitiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiimituiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiii Het idee van microfilming is opgenomen in het jaarverslag 1983 van het gemeentearchief. Sommige banden zijn volgens een woordvoerder van het ar chief in zo'n slechte staat dat ze al uit elkaar vallen. Behou dens die registers wil het ar chief ook graag alie notariële akten vanaf 3604 op film zet ten, Het voorstel aan het colle ge van B en W voorziet verder in het op film zetten van het complete krantenbestand en andere veel geraadpleegde bronnen. Daarmee is volgens het archief echter minder haast. In 1983 werden 1933 bezoekjes aan hei archief gebracht. Ruim de helft daarvan 1046 was voor onderzoek naar de stamboom. Raadslid Herman Noordegraaf (PPR/PSP) vond het jammer dat het gemeente archief niet meer een keer per week 's avonds open is. Val- fens burgemeester Reinier cheeres is het idee, het ar chief in de avonduren te slui ten, afkomstig van de archiva ris zelf, omdat de belangstel ling vrijwel nihil is. Vlaardingen In het filmhuis van de Harmo nie zijn het komende weekeinde twee films te zien: Niagara en All about Eve. Niagara (1953) is een oudere film met Marylin Monroe, die is gemaakt vlak voor de rolprent Busstop. In deze film van Henry Hathaway speelt de filmster de rol van het domme blond je. Monroe laat overigens zien dat zij wel dege lijk een serieus actrice is met als tegenspeler Joseph Cotton. Vrijdag en zaterdag draait All about Eve, een van de meest populaire filns na de oorlog. De film begint met een terugblik op een feestelijk banket waarop de begenadigde actrice (Ann Baxter) wordt uigeroepen.tot een van de beste actrices van het jaar. Dan wordt de tijd terugge draaid als zij als een schuchter, zenuwachtig meisje bij de artiesteningang van Broadway staat' te wachten op de ster Margot Channing (Bette Davis). Via een vriendin wordt zij voor gesteld aan de ster en begint zij te werken aan haar doel: ook een ster worden. De cirkel weer rond als aan de uilgang van het theater een schuchter .meisje op haar wacht. De voorstellingen beginnen om half negen. Schiedam Het Passa getheater ziet enige over eenkomst tussen de Schiedamse Gorzen en de Amsterdamse Jor daan. De Jordaanse sfeer bestaat tegenwoordig meer literair dan in wer kelijkheid, want ook in Amsterdam slaat de ver vlakking hard toe. De Gorzen is niet zoals de Jordaan bevolkt door een specifieke bevol kingsgroep en staat even min bekend om zijn volkse tafereeltjes en zijn uitbundige 'gein'. Toch wil het Passagetheater bewijzen dat de Gorzen niet voor Jordaan hoeft onder te doen. Op 24 maart is er. speciaal vuor de Gorzenezeh in het Passagetheater een Jor daanfeest'; Tante Leen geeft acte de prés'ence en zij wordt daarin bijgestaan door een draaiorgel en een ha- ringkar. De feestgangers kunnen een vrijkaartje voor de show van Tineke Schouten winnen met een wedstrijd Amster dams praten. Vlaardingen Saxofonist Hans Duif er is morgen te gast in discotheek PeeDee aan de Oosthavenkade in Vlaardin gen met zijn formatie Reflud. Dulfer is in de jazzwereld be slist geen onbekende en zelfs ver buiten de landsgrenzen be kend als saxofonist dankzij zijn ritmische staccato partijen. Jarenlang speelde hij als vaste gast mee met de groep Barrel- house. Mei Reflud maakt hij echter heel andere muziek dan met tot op heden van deze saxofonist was gewend. Dulfer toont hiermee aan, dat hij zich niet schroomt om een succes formule te laten varen voor iets nieuws. Reflud is al ge doodverfd tot redder van de Nederlandse jazzmuziek. De krachtige jazz- en funkmuziek van Reflud is doorspekt met soul en blues. Het concert van Hans Dulfers Reflud begint donderdagavond om tien uur. Rotterdams Nievwiibkd woensdag RW 14 tnanti 1984 Schiedam SVV maakt zich op voor de confronatie met koploper FC Tweute. De Schiedamse eerste-divi- sionlst zal zich moeten re vancheren voor de erbarme lijk slechte uitbeurt bij Eindhoven <4-1 verlies). FC Twente, dat op voile sterk te naar Schiedam komt, inclu sief dus Jan Sorensen. die in onmin leeft met de Deense bondscoach Sepp Pioniek en dus niet is opgeroepen voor de oefeninterland tegen Neder land, die vanavond in Amster dam wordt afgewerkt. SVV zal het vanavond vrijwel zeker moeten stellen zonder verdediger Rob Kiebert, die last heeft van een onwillige knie. Zeker is wel de terug keer van Harry van Kapel op het middenveld. Het loopwon- der van SVV heeft de laatste weken getobd met een lastige blessure, maar een test in het tweede team verliep naar volle tevredenheid. Pim Visser wil tegen FC Twente met zijn team een goe de beurt maken. Net zoals te gen De Graafschap, SVV won toen verrassend met 3-1, ver wacht hij een uiterst gemoti veerd team binnen de lijnen. Hei bestuur immers beslist ook op korte termijn welke con tracten al dan niet worden verlengd. Overigens heeft het bestuur nog steeds geen opvol ger aangetrokken voor de eer der dit seizoen voortijdig ver trokken Huib Ruygrok. „We zijn er nog steeds niet uit", al dus tweede secretaris Aad van Dijk. Op korte termijn, binnen een week, wil het bestuur evenwel de nieuwe technische man presenteren. FC Twente FC Twente gaat met dezelfde ploeg van start, die in de beker FC Groningen in eigen huis in bedwang hield. Hetgeen bete kent, dat de van een meniscus operatie herstellende Manuel Sanchez Torres op de bank be gint. Ook Tony McNulty maakt z'n rentree. De opstel ling van FC twen te: Snelders, Scheve. Koopman, Ruiten. Vreijsen, Birkedal. Sorensen, Cooke, McNulty. Ashcroft en Bleuming. Vlaardingen Door als maar stijgende lasten ener zijds en teruglopende in komsten anderzijds, wordt het voor veel sportverenigin gen steeds moeilijker de fi nanciële eindjes aan elkaar te knopen. De Vlaardingse voetbalvereniging VFC is daardoor al in de rode cij fers geraakt. Bedroeg het te kort tijdens dc op 7 oktober vorig jaar gehouden jaarver gadering nog 5060 galden, de verwachting is dat dit aan het eind van het lopende sei zoen al opgelopen is tot 15.000 gulden. ,We vonden het beter dit tus sentijds aan de leden voor te leggen", verklaart voorzitter Jan Barendregt het bijeenroe pen van de buitengewone le denvergadering, afgelopen maandagavond. Het bestuur beeft uit het gevoerde beleid en de nabije toekomstver wachtingen zijn consequenties door Simon van Zuilen getrokken, door, zoals deze krant gisteren al meldde, en bloc af te treden. „Het is te voorzien dat het na delig exploitatiesaldo straks zo'n 15.000 gulden bedraagt", aldus de preases. „Dan moet je niet wachten tot het eind van het seizoen dit aan de leden mee te'delen. Het is duidelijk dat er snel iets moet gebeuren, en dan is het tijdwinst nu al naar oplossingen te zoeken". Tijdens de ledenvergadering van maandag werden die op lossingen nog niet aangedra gen. Voorzitter Barendregt noemt enk »le suggesties tot een bedrag van 5000 gulden 'leuk meegenomen* maar dan resteert er nog altijd een te kort van 10.000 gulden. Met het voeren van zo'n beleid wil het huidige bestuur, dat ter ai- wikkeling van de lopende za ken in functie blijft tot het nieuwe bestuur is gekozen, in ieder geval niet doorgaan. Bedreigd „De leden van VFC hebben Voorzitter Jan Barendregt. nu de plicht opgelegd om uit de problemen te komen", licht Barendregt het aftreden nader toe. „We zijn natuurlijk nog niet bankroet, maar de finana- ciële situatie wordt steeds moeilijker. Met doorgaan op de huidige basis kunnen we nog slechts drie jaar bestaan. Daarna wordt net voortbe staan van VFC bedreigd. Daar kan dit bestuur niet langer de verantwoording voor nemen". Volgens Barendregt is VFC met verminderde inkomsten uit toto en lotto een bijna te verwaarlozen recette van de wedstrijden, lagere kantine opbrengst en verminderde contribuliegelden door een licht verval, zeker niet uniek. „Bij de besturen van vrijwel alle clubs in onze afdeling, hoor je hetzelfde verhaal". In contributieverhoging willen de Vlaardingers het niet zoe ken, want VFC is al niet goed koop. Een senior-lid betaalt 200 gulden, waarmee VFC zich tot de duurdere clubs mag rekenen. Bezuinigen doet VFC al door het materiaal minder snel te vervangen, en de weekbrief nog maar een keer per veertien dagen uit te ge ven. De zelfwerkzaamheid zal meer opgevoerd moeten wor den", ziet Barendregt als be langrijkste oplossing voor de financi ële nood. Waarbij VFC vooral denkt aan hei in eigen beheer nomen van de kantine. „Daarmee zijn we in ieder ge val al meteen het tekort kwijt", wijst Barendregt op de 20.000 gulden die jaarlijks voor het runnon van de kantine worden betaald. VFC's totale kantine-omzet blijft overigens beneden de btw-plichtige grens van 125.000 gulden. Maar ook het vrijwilligersver- haal is genoegzaam bekend, want zoals bij zovele clubs staat men niet in de rij en worden dc werkzaamheden door betrekkelijk weinig men sen verricht. Zo ook bij VFC, dat met 30 vrijwilligers het cantinebeheer in eigen hand zou kunnen nemen. Tien lief hebbers waren er al, maar mei de slechts vijf van maandag avond zijn het er nog altijd vijftien te weinig. Schiedam Aan het zaterdag en zondag in Utrecht te houden Nederlands tafeltenniskampioenschap, wordt ook door zes Schiedamse spelers deelgenomen. Het zijn Jan Simons, Ron van der Wijk en Aad van Opstal van NOAD, alsmede ook de elders spelende Hans Lingen (Scylla), Nico van Slobbe en Hans van den Broek (beiden 'i Hoogé Huys). Ron van der Wijk en zijn Vlaardingse team-makker Aad van Opstal komen uit in de B-groep. Samen komen zij ook uit in het dubbelspel, Jan Landsbergen (NOAD), enkele jaren terug nog nationaal kampioen in de B-groep, heeft dit keer niet ingeschre ven. Simons, Lingen, Van Slobbe en Van den Broek komen uit in de A-groep In deze groep zal het kampioenschap ongetwijfeld weer worden betwist tussen de broer Van Spanje en Bob Potton. In het dubbel speelt Simons met V en L-speler Paul Bakker uit Amsterdam. Delft De 33e Duinen mars;, begint op zaterdag 7 en zondag* 8 maart van een andere start-' plaats dan voorheen gebruike lijk. Dit jaar wordt vertrokken* vanaf de Mach iel Vrijen hoek- laan in Kijkduin voor tochten* van respectievelijk 5. 10. 15, 25 en 40 kilometer. Op beiden da gen zijn de starttijden voor de 5,10 en 35 kilometer tussen 09.00 en 14.00 uur, dc 25 kilo meter tussen 09.00 en 11.00 uur en de 40 kilometer tussen 09.00 en 30.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt bij voorinschrijving tot 3 aprïK 2.50 gulden per persoon, op de dag zelf wordt vijftig cent meer betaald. Vorig jaar trok de Duinenmars 17.000 deelne mers, waardoor een aanzien lijk bedrag kon worden, over gemaakt ten bate van dé min der validen. Ook dit keer zal het geld voor dit goede doek worden bestemd. Inlichtingen worden verstrekt' door het marssecretariaat, tele-'; foon 070-605465 of 678407v Voorinschrijving is mogelijk* bij W. de Gooyer, Röntgen - dreef 59 in Maassluis. Maassluis Tevreden keerde Rob Henneveld terug uit Japan. Samen met clubgenoot Marcel van der Water verbleef hij ruim drie maanden in het land van de rijzende zon om zich te on derwerpen aan een intensieve trainingsstage. Hel was de tweede maal dat de Maasluise topju doka in Japan verbleef. „Het is me dit keer ontzettend meegevallen", aldus een vermoeide maar voldane Rob Henne veld. „Ik wist natuurlijk wat me te wachten stond en dat maakte het wel eenvoudiger voor mij. We hebben ontzettend hard getraind". Marcel van der Water, die voor het eerst in Ja pan trainde, had hei heel wat zwaarder, maar na een moeizame start ging het ook met hem steeds beter. Rob Henneveld ontbrak afgelopen weekeinde op het nationale kampioenehap in Breda. „Vrij dagavond pas keerden wij terug uit Japan. In totaal hebben we er 35 uur over gedaan om te rug te komén. Ik heb de hele, zaterdag gesla pen". Bondscoach Peter Snijders, die de judoka heeft opgenomen in de nanonale ploeg die vol gende week in Potsdam aan een. sterk interna tionaal toernooi deelneemt, maakte er geen punt van. Europese - Rob Henneveld gaat zteh nu voorbereiden op», de Europese kampioenschappen, die in mei in het Belgische Luik worden gehouden. „Ik weet natuurlijk niet of ik mij wel voor die kampi oenschappen weet te plaatsen", is Henneveld nog niet helemaal izeker van zijn zaak. „Ik moet tijdens een ander internationaal toernooi in de prijzen vallen. Lukt dat, dan is er niets'aan "de hand", aldus de judoka die ook hoopt op uitzen ding naar de Olypische Spelen in Los Angelas .Door het bestuur van de judobond4Nederland is Henneveld voorgedragen voor uitzending, maar het NOC heeft nog geen beslissing géno-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2