WÉ Van Aard enne twijfelt aan 'Schiedam-optie' GRAAG .GEDAAN. bon MET BEN ADVERTENTIE IN DE KRANI BEREIKT U MIER MENSEN. 49?s ter meulen Oude kraan in Oude Haven Café-eigenaar verwondt klant Arrestaties bij Ahoy' na speciale actie Dode bij botsing met trein Man (21) bekent moord op opa Twee bejaarden beroofd 'Onderzoek vuilstort niet zo uitgebreid' Om uittocht te voorkomen: Sr Wilton-werknemers hij minister op vi'iiaanvhur Bloemen voor 'stads schilder' Man mishandeld na verkeersruzie I *°on*i™Z~ Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/RV/SY/RW 19 maart 1984 Botterdam De Rotterdam se politie heeft sinds januari van dit jaar bij alle grote evennementen in het Ahoy- complex extra personeel in gezet, dat speciaal lette op auto-krakers en baldadige jongelui. Daarbij zijn ook mensen in burger ingezet. Sinds de aanvang van de ac tie zijn ongeveer 30 arresta ties verricht. Een deel van hen kreeg een proces-ver baal. Het betrof voorname lijk jongeren, die het voor zien hadden op radio's en cassette-recorders en op on derdelen van auto's, zoals siervelgcn. Ook werden ver nielingen aangericht, zoals het lopen over de daken van de voertuigen. De politie is tot de actie overgegaan, omdat vorig jaar na een evennement in Ahoy, steevast veel aangif ten binnenkwamen. Dordrecht De 52-jarige T. Attema uit Dordrecht is zater dagmiddag om het leven gekomen op een met knipperlich ten beveiligde spoorwegovergang in Dordrecht, toen hij met zijn auto onder de trein Dordrecht-Geldermalsen kwam. De man werd mogelijk verblind door de zon, aldus de politie. Door het ongeval liep het treinverkeer een vertraging van anderhalf uur op; voor het reizigersvervoer werden bussen ingezet Eén van de Dordtse politiemensen werd op de plaats van het ongeval getroffen door een hartinfarct. De politieman, de 50-jarige hoofdagent W. Kraijema, dankt volgens de politie zijn leven aan de deskundigheid van een van de ziekenbroe ders, die onmiddellijk hartmassage en mond-op-mond beade ming toepasten. De hoofdagent maakte het in de loop van de middag redelijk, aldus de politie. Onenigheid over geld was motief Schiedam Een 21-jarige SChiedammer heeft dit week end bekend vorige week dins dagnacht zijn 81-jarige opa te hebben gewurgd. Het motief voor de moord was onenigheid over geld. De dader, die tij dens oe verhoren op de politie een zeer verwarde indruk maakte, had geld nodig om naar Amerika te vliegen. Hij was daar van plan zijn vader op te zoeken. Het slachtoffer beheerde de fi nanciën van zijn kleinzoon. Al diverse malen had de man ge probeerd zijn opa over te ha len geld voor een vliegticket beschikbaar te stellen. In de meeste gevallen ging dat vol gens omwonenden met fikse ruzies gepaard. De politie ver moedt dat de labiele jongeman het feit, dat hij 21 jaar was ge worden en dus volwassen was, heeft aangegrepen om aan spraak te maken op het geld dat voor hem was gereser veerd. Volgens de politie was hij in heel zijn doen en laten ge fixeerd op Amerika, het land waar hij ook is geboren. Hij is vrijdag op Schiphol, in het be zit van een vliegticket, aange houden. Hij werd daar door de marechaussee ingerekend. Aan het onderzoek naar de moord heeft een speciaal re cherche-bijstandsteam van zes tien man medewerking ver leend. De man, die sinds vier maanden op zichzelf woonde, wordt morgen voorgeleid aan de officier van justitie, Rotterdam Twee bejaarde vrouwen zijn dit weekeinde het slachtoffer geworden van tasjesdieven. Een 70-jarige Rotterdamse werd zaterdag avond op een verbindingspad tussen de Arenastraat en de Toemooistraat van achteren aangevallen door een onge veer 18-jarige jongen. Hij ontkwam met haar handtas, waarin duizend gulden en een zilveren ketting. Een 71-jarige vrouw werd zondagmiddag op de Schie- kade door een ongeveer 20- jarige man van haar tas be roofd. Hierin zaten een rijbe wijs en een spaarbankboekje. Maassluis De minister van volksgezondheid, ruimtelijke ordening en milieubeheer, Wïnsemius, heeft aangegeven dat het onderzoek naar de bo demverontreiniging aan de Dr. Albert Schweitzerdreef in Maassluis, op de plek van de voormalige vuilstortplaats, minder omvangrijk hoeft te zijn dan het bodemonderzoek In de rest van de Steen dijkpol- der. De in het voorlopige onder zoek aangetroffen concentra ties van verontreinigende stof- zoals fenolen en kwik, ivcntvaardïgen volgens de mi nister een uitgebreid onder zoek niet. Het dagelijks be stuur van Rijnmond heeft de bewoners van de Steendijkpol- der-Zuid daar vrijdag schrifte lijk van op de hoogte gebracht. Rijnmond heeft naar aanlei ding van het besluit van de minister het overleg met het ministerie heropend. 'Hogere inkomens meer wooncomfort bieden' Door onbekende oorzaak zijn zaterdagmorgen op een fabrieksterrein aan de Heysekade vijftien gasflessen in de brand geraakt. Bewoners in de omgeving moesten vanwege ontplof fingsgevaar hun ramen en deuren open zetten. De Heysekade was gedurende anderhalf uur voor alle verkeer afgesloten. Om de brandhaard af te koelen gooiden brandweerlieden de gasflessen in de haven. Met de mode mee... Prachtige »mnen stretch da mespantaloi Perfektc pos vorm en nette of wed mg van 70/50% polvester/viskose in marine, wit, rc^d. blauw, kaki beige. i aki green of grijs Ma ten 38 t/m ai van-$9r- voor Rotterdam Rotterdam moet op huisvestingsge- Med meer doen voor gezinnen met hogere inko mens. Per jaar vertrekken zo'n vijfduizend gezin nen naar omliggende gemeenten. Een kwart tot de helft van hen wil best in Rotterdam Wijven wonen, wanneer dat voor hen wat aantrekkelijker wordt gemaakt. Dit is één van de belangrijkste conclusies uit het zogenaamde Migrot-onderzoek, dat de ge meente Rotterdam heeft uitge voerd in samenwerking met de Erasmus Universiteit, de gemeenten Capeile aan den IJssel en Spijkenisse en het Openbaar Lichaam Rijnmond. De onderzoekers bevelen aan de bezettingsnormen en de er fpach is voorwaarden te ver soepelen en meer groen en speelgelegenheid in de nieuwe wijken te brengen. Een deel van deze aanbeveling wordt op dit moment al in Rotterdam uitgevoerd. De wijken Ooster flank en Zevenkamp werden juist gebouwd om beter te kunnen concurreren ntet groeikernen rond Rotterdam. Van de Rotterdammers die verhuizen gaat éénderde naar de randgemeenten. Een kwart van hen heeft eerst alleen in Rotterdam naar een woning gezocht. Eén van de belang rijkste argumenten om uit Rotterdam te vertrekken is dat men elders sneller en voor hetzelfde geld vaak een betere woning krijgt in een leukere wijk met meer groen en speel gelegenheid. De bewoners van de Rotter damse nieuwbouwwijken Be verwaard, Oosterflank en Ze venkamp komen voor negen tig procent uit de Maasstad zelf; ruim veertig procent is afkomstig uit de stadsvernieu- wingswijken. De onderzoekers vinden daarom de opvang van mensen uit de stadsvernieu wing in plaats van in de direc te omgeving van de oude woonwijk eigenlijk net zo*goed in buitenwijken kan plaatsvin den. Kritiek hebben de onderzoe kers op de grote hoeveelheid typen woningen die in de nieuwe wijken zijn gebouwd. Deze 'vormdwang leidde soms tot onnodige opschroeven van de woonlasten, terwijl de kwa liteit van de woningen er door gekunstelde, onpraktische plattegronden niet op vooruit ging. Sommige typen mogen volgens de onderzoekers zelfs nooit meer gebouwd worden, bijvoorbeeld de omgekeerde maissonette. Desondanks zegt zeventig pro cent van de ondervraagden te vreden te zijn met de woning en de woonomgeving. Zeven kamp komt ten opzichte van de Beverwaard en Oosterflank als beste uit het onderzoek. In stedebouwkundig opzicht zijn de drie wijken best geslaagd, vinden de onderzoekers, maar vanuit het oogpunt van volks huisvesting kan er nog veel verbeterd worden. Dordrecht/Schiedam Mi nister Gijs van Aardenne (economische zaken) heeft er ernstige twijfels aan, of het mogelijk is met de zoge naamde 'Schiedam-optie', de 45 miljoen waarvoor de ge meente de grond en de op stallen van de werf wil aan kopen, het bedrijf Wilton- Fijenoord te redden. De mi nister vreest dat de lasten van het bedrijf tc hoog zijn, en dat het daarom ondanks die financiële injectie niet zal lukken de werf overeind te houden. Dat vertrouwde hij gistermorgen Piet de Smit toe, kraanmachinist bij Wilton, De Smit ging, verge zeld door enkele mede-arbei ders van de werf, zondag morgen onaangekondigd bij de minister thuis op bezoek, et» werd uitgebreid te woord gestaan. De visite, op de dag dat de mi nister in zijn woning aan de Hooikade in Dordrecht zijn verjaardag vierde, was voor Van Aardenne een verrassing. Even na elf uur meldden een stuk of zes werknemers van Wilton, gewapend met borden met bekende teksten als 'Wil ton kotst van deze regering', zich bij het huis van de minis ter van economische zaken. Woordvoerder Piet de Smit werd al snel toegelaten voor een persoonlijk gesprek met de minister, dat uiteindelijk bijna een uur zou duren en dat De Smit na afloop 'toch wel constructief' noemde. „Het was in elk geval geweldig dat hij me als gewone arbeider te woord wilde staan. Hij heeft toegezegd dat hij er alles aan zal doen om Wilton te redden, en hij heeft toch wel wat hints gegeven dat het wellicht toch zal lukken. Van mijn kant heb ik hem namens de tweedui zend werknemers van Wilton duidelijk gemaakt, dat we nóóit Damen zullen gaan he ten, Ik heb hem ook gevraagd of dat misschien familie van hem was, omdat hij de overna me door Damen zo probeert door te drukken, maar hij be- zwoor dat hij absoluut geen banden met die man heeft." Tijdens het gesprek, dat hin- nen plaats vond. stonden de collega's van De Smit blauw bekkend van de kou te wach ten, hoe hel allemaal zou aflo pen, Ook zij benadrukten nog eens, dat Damen voor hen heeft afgedaan. „Die man heeft zijn naam in Schiedam te grabbel gegooid. Wal er ook gebeurt: die willen we echt de poort niet in hebben. En daar om zijn we ook hier naar toe gegaan. Als Van Aardenne die 45 miljoen die Schiedam heeft toegezegd in de prullemand wil gooien, dan is dat toch te gek! Of het zin heeft, zo'n ge sprek? Ach, ik weet het niet, maar we vinden dat het toch moet gebeuren, We staan hier met z'n vijven wé! voor al die tweeduizend mensen van Wil ton. Die Schiedam-optie: dat is voor ons echt de oplossing: daar redden we het mee. Met die steun krijgen we hei voor elkaar om voor al die mensen brood op de plank te houden." De minister vertelde wellicht op datzelfde moment binnen, dat hij heel wat somberder was over de oplossing volgens de Schiedamse variant. „Hij denkt dat Wilton het met die steun toch niet redt, maar ik heb bem verzekerd dat de werknemers van Wilton er voor staan dat dat zal lukken. We hebben er altijd voor ge vochten, en dat zullen we de komende jaren ook blijven doen", aldus Piet de Smit na afloop van het onderhoud. Concrete toezeggingen deed de minister niet: hij hield het erop dat eerst het vervolg van de gesprekken met Damen moeten worden afgewacht. Ter gelegenheid van de ko mende tentoonstelling West- land 19Nu hebben de 'West- landse gastvrouwen' het af gelopen weekeinde een aan tal mensen in de bloemetjes gezet. Zo verschenen ze ook bij de inmiddels ook via het Rotterdams Nieuwsblad be kende Rotterdamse amateur schilder Pieter van den Doel. De hulde was volgens de offi ciële omschrijving bedoeld 'als attentie voor een selfma de kunstenaar, die kans heeft gezien na zijn arbeidsperiode nog velen te boeien met zijn scheppingen'. De ex-machinebankwerker, die pas cp latere leeftijd met schilderen begon en 'oud- Rotterdam' in vele facetten heeft vastgelegd, bevond zich wat de Westlandse bloe,- menhulde betrof in goed ge zelschap. Anderen die bloe men kregen waren onder an deren: drs.P.A. de Ruyter (Havenman van het jaar); Ma- rinus Gunst (de oudste Rot terdammer), dr. W.F. Duisen- berg (president van de Ne derlandse Bank), dr. H.O.C.R. Ruding (minister van finan ciën) en premier drs, R.F.M. Lubbers. Rotterdam De politie heeft zaterdagavond drie mannen uit Rijswijk en Den Haag aan gehouden, die de 41-jarige G. van Engelenburg uit Rotter dam dusdanig mishandelden', dat hij met ernstig hoofdletsel in hel St.C la ra-ziekenhuis moest worden opgenomen. Het slachtoffer werd op de Plein weg door de daders klein gereden, nadat zij in de Maas* tunnel ruzie kregen over eèp verkeerssituatie. Van Engelen burg werd door de drie uit zijn auto getrokken. Bij de vecht partij, die daarop volgde werd hij legen zijn hoofd getrapt".-/ Rotterdam Met het in werking stellen van een uit 192Ö daterende hellingkraan is de laat ste fase afgelopen van het project herinrich ting Oude Haven. De kraan in geplaatst op het terrein Konings poort, de scheepshelling voor historische be- d rijfsvaartuigen. De oude kraan werd de! laatste maanden in de Spaanse Polder volledig gerestaureerd. Met be hulp van de stoom bok Actief zette de kraan op de helling vloer, waarna een mobile kraan de zaak overpakte en het gevaarte op de defini tieve plaats neerzette. Rotterdam De 39-jarige J.Bos uit Rotterdam is gisteravond in een café aan de Overijsetse- straat zwaar mishandeld door de café-eigenaar. Het slachtoffer werd zwaar gewond aan het hoofd. Er waren vijftig hechtingen in zijn ge laat noodzakelijk. De café-eigenaar werd boos op het slachtoffer, nadat deze per ongeluk tijdens een stoeipartijtje een lampje had gebroken. De daüer is door de politie aangehouden. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendM misschien. Breng daar even f verandering in. Adres; Maak hem ol haar abonnee. Zo geliksv f ïï^erjn en goed beloond! Want voor die kleine» moeite krijgt ti een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. 'stcode. ^"Plaals- Adres.* I P°stcod^~ Te'e/oon; m buurde h «adi,,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3