WATERWEG SPORT 25 Vaartland aan de slag met vrij willigersgroep 'Naar de Passazie? Ik ben gekke Henkie nie' Gophers startklaar voor de competitie Van Elke LenteDag Genieten Puntsgewijs 'Veel te doen waar staf geen tijd voor heeft Ment de Jong's laatste Show en toneel in Vlaardingen Henk van Ulsen speelt Erasmus Gorzen vindt Jordaan-feest'hiero mi Fink, Ara, !na, Kio, Basler, ines, Betty Barclay e.v.a, SW ontslaat Leen Warnaar en Rob Kiebert Leden tal honkbalvereniging groeit gestaag Ooievaars kansloos Cricketers uitverkoren Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 22 maart 1984 Vlaardingen De Vlaar- dingse theaterliefhebber kan komend en volgend weekend kiezen uit een aanbod van drie voorstel lingen. In De Harmonie wordt vrijdagavond het stuk „De buik heeft geen oren" van Poézie Hardop gespeeld. Gerda Havertong, Mare Krone, Frits Lambrechts en Ghislaine op de Weegh zijn de spelers. Het pro gramma is ontleend aan een Hindoestaans verhaal over een dagloner, die door honger naar de stad gedreven wordt. Rond dit thema hebben de makers, Mies Bouhuys en Cox Hatabema, verhalen, mo nologen, chansons, toneel fragmenten en gedichten verzameld en bewerkt. Vrijdag 30 maart ïs imita tor/entertainer Robert Paul met zijn theatershow terug in de Stadsgehoor zaal r Om aan te tonen dat hij meer in zijn mars heeft dan het doorgaans feilloos imiteren van bekende landgenoten, is er in zijn show ook ruimte voor liedjes, sketches en korte conferences. Zaterdag 31 maart spelen Kitty Jansen en André van den Heuvel het toneelstuk „Een mo ment is maar van mij ge weest", gebaseerd op het leven van de Russische schrijver Anton Tsjeehov. Schiedam 'Wat wil ,de Rotterdammer?' is de titel van het solo-cabaretpro gramma dat Henk van Ul sen zaterdagavond in de Teerstoof brengt. Voor die Rotterdammer staat Desï- derius Erasmus, die heeft gefungeerd als inspiratie bron voor Van Ulsen en regisseur Joes Odufré, Het tweetal maakte een keuze uit het bijna niet te overziene werk van Eras mus met als doel een eaba- retteske voorstelling van gespeelde, gesproken en gelezen fragmenten uil on der andere De Lof der Zotheid, Samenspraken, Brieven, De Vrouweraad en De Klacht van de Vre de. Geestige en geestelijke gedachten, scherpzinnige en ironische bespiegelin gen, waarbij vooral een fijnzinnige humor ken merkend blijft, vormen een toneelbeeld van de man die nu internationaal erkend en befaamd, in zijn eigen tijd (1469-1536) al de vraag bij velen de vraag ontlokte: Wat wil die Rot terdammer?'. De vaarstelling begint om 21 uur. Vlaardingen Het verzorgingstehuis Vaartland aan de Holy- singel gaat proberen op korte termijn een vaste groep vrijwilli gers bij elkaar te krijgen die bij allerlei zaken kan worden inge zet. In het pas gerenoveerde verzorgingscentrum ïs veel werk. dat niet direct met de verzorging te maken heeft, waar het per voor heeft. soneel nauwelijks tijd voor heeft. Een aantal bewoners van Vaartland heeft nauwelijks meer contacten met 'buiten', omdat de familie ver weg woont, of omdat er helemaal geen familie meer is. Via vrij willigerswerk zouden die be woners weer eens met iemand van buiten het verzorgingste huis kunnen praten. Volgens directeur A. Blankesteijn van Vaartland zijn er heel wat werkzaamhe den, waar het personeel nau welijks aan toekomt, „Je hebt de handen vol aan de verzor ging. Er blijft maar zo weinig tijd over om nog eens iets leuks met de bewoners te doen. Eens met iemand bood schappen doen in de stad, of zomaar een stukje wandelen: dat zijn onmogelijke zaken. Het gevolg is dat sommige be woners nauwelijks meer bui ten komen." Er zijn echter meer werk zaamheden, waar vrijwilligers voor zouden kunnen worden ingezet. Het halen en brengen van bewoners naar de koffie „Er zitten nog andere aspecten aan, als je regelmatig vrijwilli gers over de vloer hebt. Er kunnen met de bewoners weer eens wat andere contacten ontstaan. Ik zou me kunnen bijvoorbeeld, of ze helpen bij een bezoekje aan de huiswin kel. Daarnaast zou het inscha kelen van vrijwilligers bij de bezigheidstherapie volgens Blankensteijn ook eer» heel goede zaak zijn. voorstellen dat een vrijwilliger zomaar eens een middagje in de kamer van een bewoner op de koffie gaat. Er zijn mensen die nooit bezoek krijgen. Veel mensen denken, als ze naar een verzorgingshuis gaan: nu krijg ik wel weer wat contac ten met andere mensen. Het is jammer dat je het moet consta teren, maar sommige mensen blijven net zo eenzaam als ze daarvoor al waren." De directeur van Vaartland denkt voor alle werkzaamhe den die hij in gedachten heeft heel wat vrijwilligers nodig te hebben. Daarom kan het pro ject ook niet eerder starten dan wanneer zich zo'n dertig, vijfendertig mensen hebben gemeld. „Je moet voorkomen dat die vrijwilligers te vaak door Paul Houkes Vaartland hield gistermiddag weer een fancy fair, waarop onder meer oude boeken werden verkocht. Ook daarvoor zijn vrijwilligers nodig. Schiedam „De Gorze lijk toch helemaal nie op de Jor- daan, man. Hoe kenne hun dah nou segge? Nee, ik ben me daaro, ik ga nie naar de Passa- zie. Ik ben gekke Henkie nie." Jammer, daar gaat talent ver loren. Het Passagetheater re kent zaterdagavond juist op zoveel mogelijk Schiedam mers, die zich in plat praten uitleven. Dat gebeurt na een voorstelling van Nooy's Volks theater, zodat het publiek al vast kan wennen aan het ac cent. Aansluitend op de voorstelling ïs er een Jordaan-feest met on der andere Tante Leen. Er wordt een wedstrijd gehouden, waar het genootschap Onze Taal zich een ongeluk van zou schrikken. Geaffecteerd pra ten is verboden. Wie in keurig Haags een kaartje bestelt, komt er niet in. Want het wordt volks. Passage viert de verkrachting van het Alge meen Beschaafd Nederland. „Se benne seker helemaol krankjorum gewonde?" Welke Schiedammer praat het mooist Amsterdams? Het Pas sagetheater heeft een aardige truc uitgehaald om mensen binnen te krijgen. Speciaal de inwoners van de Gorzen wor den opgeroepen, want Passage ziet deze Zuidschiedamse wijk een beetje als de Jordaan van Schiedam. En precies: de reacties zijn idem dito. Vragen ze in de Jordaan ovvie gek ben als je signaleert dat zij zo'n tvpisch Gorzenaren in de Groenelaan: ,,'t Is hier toevallig wei effe 'n nette wijk, hiero." accentje hebben, het is in de Gorzen al niet anders. „Je momme nie in de maling neme, jö," bast een dikke me neer in de Groenelaan. Een krasse dame merkt snedig op: „Ben u van Banana-Split? Waar state camera?" „Nou meneer, ik sal u is eer lijk zegge wat of tattik fin. Dasse ons met de Jordaan over één kam halen, ben ik toeval lig wel harstikke op tege, wan- tah finnik helemaal nie. En ik ben blij toe. Kom nou toch an, je ken de Gorze toch nie met een hoerebuurt vergelijke?" De Jordaan kampt niet met een prostitutieprobleem, me vrouw. „Wasseggu? Nou, dur lope dan misschien geen hoere op de stoep, maar ik finnut 'n snertwijk. En dah finnik de door Kor Kegel Gorze hie. Das 'n nette buurt. Se souwe mij nie in zo'n flat in Groen oord motte zette, hoor, ik blijf waar ik sit." Het talent loopt op straat. Kan Passage voor zijn wedstrijd niet naar Schiedam-Zuid fiet sen? In het filmhuis De Harmonie in Vlaardingen worden vandaag, vrijdag en zaterdag drie films van de Zwitserse cineast Alain Tanner gedraaid. Vanavond is dat 'Le milieu du monde' over een kortstondige verhouding tussen een geslaagd za kenman en een mooie serveerster. Vrijdag draait 'Dans la ville blanche', waarin eveneens de liefde centraal staat. Zaterdag tenslotte wordt in 'Jonas' getoond hoe het leven moet zijn in het jaar 2000. Alle films beginnen om half negen. In het Schiedamse theater De Teerstoof is vrij dagavond de cabaretier Herman Finkers te zien met het programma Diana Ros. Aanvang 21 uur. Zaterdagmiddag treedt voor de kinderen van vier tot tien jaar poppentheater de Trekwagen op met De Vos Reinaard. Aanvang 14.30 uur. De Nederlandse Vereniging De Verzamelaar houdt zaterdag 24 maart weer een vlooien- en rommelmarkt in de Vlaardingse Lijnbaanhal. De markt begint om negen uur en stopt om vijf uur. De Stichting Kinderopvang Maassluis houdt za terdag 24 maart van tien tot twaalf uur open huis in zes peuterspeelzalen en het kinderdagverblijf Pardoes aan de Stenen Dijk. In het Johan Maasbachs Evangelie Centrum in de Havenkerk aan de Lange Haven in Schiedam wordt zaterdag 24 maart de film 'Greater than gold' gedraaid. De voorstelling begint om half acht. Li het Schiedamse jongerencafé Quibus treedt zondagavond 25 maart de jazz-rockgroep First Avenue op. De vijfmansformatie speelt zoge naamde fusionmusie. aanwezig zijn. Een gemiddelde frequentie van éen dagdeel per week lijkt me ideaal. Wordt het meer, dan loop je het risico dat men na twee of drie maandent waarin men en thousiast aan ae slag is gegaan, afhaakt omdat het een te grote belasting is. Daar ïs niemand bij gebaat." De bedoeling is dat het vrijwil- ligersproject wordt gecoördi neerd door iemand uit de staf en iemand die zelf vrijwilliger is. Het personeel van Vaart land staat zeer positief tegen over het plan. Duidelijk is wel, dat het inschakelen van vrij willigers niet zal mogen bete kenen, dat betaalde krachten overbodig worden. Slechter Volgens directeur Blankesteijn van Vaartland is de perso- neelssituatie in de verzorgings tehuizen de laatste jaren slech ter geworden. Dat komt omdat nog maar een jaar of tien gele den iemand die ir een verzor gingstehuis werd opgenomen nog redelijk in staat was voor zichzelf te zorgen; anders kwam men niet in aanmer king. Tegenwoordig is het zo dat zeker in Zuid-Holland ie dereen die in een verzorgings tehuis gaat wonen ook werke lijk hulpbehoevend is. De be woners vragen dus veel meer zorg dan in het verleden het geval was, maar de personeels bezetting is bij die tendens in onvoldoende mate aangepast. „Er zit nog wel wat 'groei in, maar die groei is veel te klein. Daar komt het door dat aller lei zaken die je graag met en voor de bewoners zou willen doen, moeten blijven liggen. Voor de 134 bewoners van Vaartland- zijn er op dit mo ment ruim tachtig personeels leden, waarvan de helft partti me. Blankesteijn heeft er goede hoop op dat het inderdaad zal lukken, voldoende vrijwilli gers bij elkaar te krijgen. De bedoeling is om op 10 april een informatiemiddag te houden waarop belangstellenden te horen kunnen krijgen, wat er precies van hen wordt ver wacht. Wie vantevoren al meer wil weten of wie zich voor die middag wil melden kan dat doen via het centrale telefoonnummer van Vaart land, 74.74.44. Voel u prettig. Daarbij hoort een japon van Alja. Attraklief én flatteus. Uw goede smaak.. Fijne soepele stoffen, sympathieke kleurencombinaties, leuke details en 1 uiterst mooie belijning. 'laat het zonnetje maar schijnen! Bro«fsv0sf 109-143 Telefoon 01G-267416 Donderdag tot 2100 uur koopavond. Rukne parkeergelegenheid l.o, ons moctebufe. Schiedam Joop van Daele is door het bestuur van SW geschrapt op het lijstje van mogelijke op volgers van interim-trai ner Pim Visser. „Inder daad heeft de naam wel bij ons gespeeld", laat voorzitter Cor de Vries weten, „maar Van Daele heeft een tweejarige ver bintenis met Papendrecht Joop van Daele valt af in carrousel door Chris Woerts en Donald Bax en daar valt niet aan te tornen". „Hij heeft wel een clausule in zijn contract dat hij bij positie verbetering weg mag", ver volgt De Vries, „maar die gaat pas in na het volgende seizoen. Van Daele zou overigens wel gek zijn om weer zijn contract te verbreken. Dat zou de derde keer worden in een jaar tijd en. dat kan natuurlijk niet. Nee. van Daele is definiteif afgeval- len". Het bestuur van SVV hoopt zondag na de wedstrijd tegen SC Cambuur de nieuwe tech nische man aan de spelers te kunnen presenteren. De voor naamste kandidaten, uit wie SW waarschijnlijk de keuze bepaalt, zijn Nol ae Ruiter (SC Veendam) en Dick Buitelaar (assistent-trainer bij NAC). Overigens is het bestuur van SVV al wel begonnen met de inventarisatie voor volgend seizoen. Begin deze week gleed bij aanvoerder Leen Warnaar en vleugel verdediger Rob Kiebert (26) een kopie van de ontsiaaanvrage in de bus. Voor de 36-jange Warnaar, die in de nieuwe voetbaljaargang trai ner wordt van de Rotterdamse afdelingsclub VOB, betekent dit het definitieve einde van een indrukwekkende loop baan. Niet behouden Het aanstaande vertrek van de oer-SVV'er Warnaar houdt naar alle waarschijnlijkheid tevens in, dat hij niet behou den kan blijven voor de Schie damse eerste divisieclub. War naar, die met een tijdelijk en zeer succesvol uitstapje naar Eindhoven vrijwel z'n volledi ge carrière bij SVV onder con tract heeft gestaan, zou als elf- talleider een functionaris die de Schiedammers thans node missenvan onschatbare waarde kunnen zijn. Kiebert. de blond gelokte, aan vallend ingestelde back, heeft in totaal een kleine vijf sei zoen de kleuren van het Schiedamse keurkorps verde digd. Aan te nemen is, dat het voorlopig bij deze twee spelers blijft voor waar het de bij het gewestelijk arbeidsbureau m te dienen ontslagaanvragen be treft. Met de overige spelers, met uitzondering van de steunpilaren Henk Salan en Richard Dereks. heeft het be stuur aanzienlijk meer speling qua tijd. Maassluis Het gaat goed met de Maassluise honkbalvereniging Gop hers. Na de afscheiding van MSV '71 ïs het leden tal blijven groeien. Voor zitter Piet Bouts is dan ook een tevreden mens. Telde de vereniging vorig jaar nog zo'n zeventig spe lende leden, nu, enkele weken voor de start van de honkbalcompetitie, is het aantal gegroeid tot 110. „Er heeft zich vooral veel jeugd bij ons aangemeld en dat is natuurlijk een uitermate verheugende ontwikkeling. De jeugd is immers de basis voor de vereniging", zegt Piet Bouts. „We houden ook nog een open dag op 7 april en eentje op 20 april en dan ho pen we ook weer op een aantal nieuwe leden". De nieuwbouw, op het com plex van MSV *71, is nu ook vrijwel voltooid. Iedere dag zijn de leden van de vereni ging nog actief om de kantine en de kleedlokalen af te wer ken. „Voor de start van de competitie is vrijwel alles klaar. Hier en daar moeten nog dingen in de verf worden Het dames softbalteam van Gophers, dat vorig jaar nog on der de naam MSV '71 in de competitie uitkwam. De dames zijn vol zelfvertrouwen en rekenen dan ook op een goede klassering. Maassluis De diverse selecties van de honk- en S softbal vereniging Gophers zijn inmiddels alweer en- l§ kele weken in training. Het eerste herenteam, dat S uitkomt in de eerste klasse vna het rayon, wordt ge- vormd door R. Ascencion, I. Ascension, J. Bergwerf, 5 K. Bergwerf, M. van der Nagel, C. Reïnders, F. Rein- 5 H ders, R. Dekker, van Sicbcm, J. van Spijk, P. Val- g kenburg en C. Wigt. door Chris Woerts gezet, maar daar zijn we mo menteel druk mee bezig". Het bestuur van Gophers kijkt dan ook nu al reikhalzend uit naar de start van de competi tie. Voor het eerst sinds de af scheiding van MSV '71 gaat de vereniging onder de naam Gophers de competitie in en de verwachtingen zijn hoogge spannen. „We zijn optimistisch", aldus Piet Bouts. „We hebben ook alleen maar positieve reacties gehad. Als andere verenigin gen bij ons komen dan krijgen we niets dan lof toegezwaaid. Ook de mensen van MSV '71 zijn enthousiast. Het is nu zaak om de vereniging verder uit te bouwen. We hebben er alle vertrouwen in dat dat ook zal lukken". Het eerste team speelt zondag de eerste vriendschappelijke wedstrijd thuis tegen Bernisse (14.00 uur), waarna nog wed strijden volgen tegen Nado Vooruit, Feniks en Schiedam, Op zondag 23 april wordt op het complex van Gophers een toernooi gehouden met een sterk deelnemersveld. Als te genstanders treden aan Euros tars, Alphians en Neptunus. Tijdens de competitie werkt het standaardtean van Gop hers vereniging ook nog een nederlaagserie af. Tegenstan ders zijn Vlaardingen Holy, Schiedam, Eurostars, Feye- noord, Nado Vooruit, Celeritas en Storks. De eerste wedstiijd wordt gespeeld op 8 mei. Het compeLtieprogramma voor de heren honkballers en van het damessoftbalteam is ook bekend. De heren starten de competitie op 29 april met een thuiswedstrijd tegen Birds, waarna een week later, 6 mei, alweer een thuiswedstrijd wordt afgewerkt. Tegenstan der is dan Botlek, Beide wed strijden beginnen om 14.00 uur. De softbalslers starten de com petitie op maandag 30 april met de uitwedstrijd tegen DOS '32. De eerste thuiswedstrijd staat voor donderdag 10 mei op hei programma, als moet worden aangetreden tegen Green Sox. Deze wedstrijd start om 19.30 uur. De dames werken ter voorbereiding op de competitie een uiterst in tensief oefenprogramma af. Twee oefenwedstrijden heb ben de Maassluise dames al achter de rug en er staan nog wedstrijden op het programma tegen Bernisse (zondag 25 maart thuis om 14.30 uur), Hawks-2, Feyenoord, Schie dam, Botlek en Unicorns. Ver der houden de dames op 22 april in de Steendijkpolder in Maassluis een toernooi met als deelnemers Eurostars. Blue Birds en Westerkwartier 2. Overigens is Mirande Jansen opgenomen in de selectie van het rayonteam junioren van 2uidwest-Nederland. Deze zo mer maakt de jeugdige Maas sluise met het team een reis naar Amerika, waar geduren de veertien dagen een inten sief trainingsprogramma wordt afgewerkt. Maassluis Ment de Jong speelt zaterdag tegen Nieuw Lekkeiiand zijn laatste wed strijd in het eerste elftal van Excelsior Maassluis. Door drukke werkzaamheden op za terdag, de vleugelverdediger is werkzaam in een viswinkel, is het voor hem niet langer mo gelijk zich vrij te maken. Mar tin van Gijzen, de middenvel der van VDL verblijft nog steeds in het Hoiy-ziekenhuis in Vlaardingen, waar hij her stellende is ,van een fikse been blessure. Doelman John van der Meij hoopt op korte termijn 2ijn rentree te maken in het eerste elftal van de Maassluise derde klasser. In de wedstrijd tegen Excelsior '20 blesseerde hij zijn hand zodanig dat verder spe len onmogelijk was. Aart Trees verving hem toen. De blessure is weliswaar nog niet helemaal genezen, maar John van der Meij wil toch weer snel zijn positte onder de lat bij VDL innemen. Jan van Altena herstelt voor spoedig van zijn dubbele been breuk. VDL 's beste voetballer speelde afgelopen zondag al weer in het tweede elftal mee en het ging redelijk met Alte na. die echter twijfelt over een terugkeer in het eerst elftal deze competitie Liever maakt de flegmatieke aanvaller, die ooit bij SVV onder contract stond, zijn opwachting in de volgende voetbaljaargang. Alex Pepping van Hoekse Boys is opgenomen in het Be- thel-ziekenhuis in Delft. Tij dens de wedstrijd Hoekse Boys—Ter Leede kwam de Hoekse speler ongelukkig ten val en moest geblesseerd uit vallen. Alex Pepping liet ver volgens in het ziekenhuis fo to's van zijn gehavende knie maken en toen bleek operatief ingrijpen noodzakel.jk. Het is vrijwel uitgesloten, dat trainer Cor van Rooy nog deze compe titie over Pepping kan be schikken. Schiedam Ook de laatste thuiswedstrijd van de competi tie hebben de basketballers van in valide «sportvereniging De Ooievaars niet m winst omgezet. EGS. vierde op de ranglijst, was te sterk voor de Schiedamse ploeg 32-102. Al na tien minuten was De Ooievaars kansloos. Het keek in een mum van tijd tegen een 4-20 achterstand aan en daar mee was EGS al zeker van de overwinning. Door de 'press*, die EGS bleef spelen, kreeg De Ooievaars geen kans om tot aanvallen te komen. De Schiedammers werden volko men weggespeeld en de rust stand was al zeer fors: 12-54. Na de hervatting ging EGS over op een full-court press om de overwinning zou groot mogelijk le maken. Door deze verdeaigmgsvorm gingen de spelers van De Ooievaars nog meer fouten maken en de gas ten profiteerden dankbaar. Bij een 16-71 stand, kwam de thuisploeg nog iets terug, maar de Eindhovenaren herstelden zich knap en kwamen zelfs bo ven de 100 puntengrens uit: 32-102. Schiedam De jeugdcricke- ters Erik Holiérhoek en Eric Gouka van Excelsior'20 zijn in de C-klasse opgenomen in de voorselectie van het Neder lands team. In de A-klasse ma ken Ruud Bakker en Dennis Gouka deel uit van de voorlo pige selectie. Binnenkort gaan de twee groepen een week in trainingskamp, waarna de de finitieve selectie gevormd wordt. Voor de B-klasse heb ben Luuk van Troost en Mar cel Schewe een uitnodiging ontvangen voor de voor-voor selectie. Zij werken binnen kort in Haarlem een eendaag se training af.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2