De Distilleerketel wordt gerestaureerd GRAAG GEDAAN ;«on MET 1EN ADVERTENTIE IN DE KRANT BEREIKT U MEER MENSEN. ITl c Méér punten, dan eerder een woning Nieuwe opleidingen uiterlijke verzorging Nog geen verder overleg met Damen ICUmBlAB I Actie tegen vervoerstarieven Deel van werk verschoven naar '85 Mülier-Thomsen moei betalen Voorne-Putten blijft regio brandweer trouw Politie redt kinderen uit brandend huis Rotterdam verfijnt urgentiesysteem op 1 september Wilton-Fijenoord; Net als Overleden na val van trap - Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 30 maart 1984 RZ/RV/RY/RW Rotterdam - De vereniging Reizigers Openbaar Vervoer RO VER deelt vandaag en morgen protestfolders uitdelen in onder meer Rotterdam. Daarin wordt gewezen op de naar het oordeel van ROVER onredelijke prijsverhogingen in het openbaar ver voer. De protestfolder heeft als motto 'De smoes van Neeiie Smit-Kroes' meegekregen. ROVER, waarvan ongeveer 1.700 gebruikers van het openbaar vervoer lid zijn, is verontwaardigd over het beleid van de muns ter. „Ondanks beweringen van het tegendeel is zij stelselmatig bezig de rol van het openbaar vervoer verder terug te dringen. Keer op keer probeert zij het openbaar vervoer in de beklaag denbank te zetten", aldus ROVER. Rotterdam Dit jaar nog wordt een begin gemaakt met de restauratie van de molen De Distilleerketel in Deïfshaven. De stichting Stadsherstel Historisch Rotterdam heeft hier voor reeds de helft van het benodigde bedrag van 1,2 miljoen gulden beschikbaar. „Voldoende om te kunnen starten", maakte stichtingsvoorzitter Dutilh gisteren tijdens een bij eenkomst bekend. Tijdens die bijeenkomst in het historisch museum De Dubbelde Palmboom, op steenworp afstand van de uit 1727 daterende molen, werd de stichting ook nog eens zestienduizend gulden rijker; hel resultaat van de vorig jaar in het Rotterdams Nieuwsblad gehouden actie 'Puzzelen voor Monumen ten'. Het bedrag werd overhan digd door Rob Gallas, voor zitter van de Haagse Junior kamer. die ook in Den Haag, Gouda en Leiden geld bijeen bracht voor het restaureren van historische gebouwen. In totaal werd op deze manier een bedrag verkregen van circa 130.000 gulden. In Rotterdam wordt het geld dus gebruikt voor het in ere herstellen van de molen De Distilleerketel aan het Mid- denhoofd in Deïfshaven. De molen, die in 1901 voor een groot deel door brand werd verwoest maar een jaar later alweer werd herbouwd, is sinds 1922 buiten gebruik Nadat in 1938 het molen- kruis was verwijderd, werd de molen tijdens de Tweede Wereldoorlog ook nog eens het doelwit van mariniers, die er de aanwezigheid van NSB'ers vermoedden. Hierna leek de sloop van het restant nog slechts een kwestie van Voorzitter Rob Gallas van de Haagse Juniorkamer overhandigt stichtingsvoor zitter Dutilh de opbrengst van de puzzelactie. Haven kan al drie maanden bagger niet kwijt tijd Dankzij de stichting Stads herstel Historisch Rotterdam blijft de historische molen toch voor Deïfshaven behou den De gemeente Rotterdam verleende reeds een bouw vergunning. Als de plannen werkelijkheid worden, wordt de molen na de restauratie weer daadwerkelijk tn ge bruik genomen. Uitspraak in kort geding Rotterdam Het stuwadoors- bedrijf Mdller-Thomsen moet tot 1 juli a s. de met ingang van du jaar ingehouden kor ting van drie procent op de uitkering van 144 ex-haven werkers alsnog betalen. De Rotterdamse rechtbankpresi dent mr F.J.M. Nivard beslis te dit vanochtend in het kort geding dat de Vervoersbond FNV en de Vervoersbond CNV tegen Muller-Thomsen hadden aangespannen. Het be drijf moet aan de twee bonden een dwargsom van 5000* gul den per overtreding betalen als men zich met aan deze af spraak houdt. Mr. Nivard wil ook dat beide partijen hun geschil voorleg gen aan een arbitragecommis sie die volgens hem voor 1 juli uitspraak moet kunnen doen of de korting van 3 procent al dan niet terecht is en hoe moet worden berekend wat de uit getreden werknemers finan cieel toekomt Rotterdam Uiteindelijk bleef het bij het dreigement om, net als Schiedam en Vlaardingen, uit de regionale Brandweergemeenschap Noor delijke Delta (BND) te stap pen. De burgemeesters van de ge meenten op Voorne-Putten be sloten gistermiddag om toch deel uit te blijven maken van het samenwerkingsverband voor de regio Rotterdam, om dat er van ae kant van het da gelijks bestuur van de BND voldoende financiële garanties waren gekomen. De resterende zeventien ge meenten dreigden jaarlijks aanzienlijk meer geld aan de brandweergemeenschap kwijt te raken. Enerzijds omdat met het vertrek van Schiedam en Vlaardingen ook een fiks deel van de inkomsten was ver dwenen; anderzijds omdat de gemeente Rotterdam vindt dat de overige gemeenten moeten gaan meebetalen aan de alarmcentrale. Aanvankelijk was dit onaanvaardbaar voor met name de gemeenten op Voorne-Putten en ook voor Poortugaal, dat deze week 'voor de zekerheid' maar al vast het besluit tot voorlopige uittreding nam. Zoals het er gisteren in het be gin van de middag naar uit zag zouden er 's avonds in de Voorne-Puttense gemeenten Rozenburg, Bermsse, Brielle, Hellevoetsluis en Westvoorne extra raadsvergaderingen wor den gehouden om over het voorstel tot uittreding te be- shssenen. In de loop van de middag werden de, onder voorbehoud uitgeschreven, vergaderingen weei geannu leerd. Burgemeester Hofman (Westvoorne) na de ledenver gadering van de BND namens de vijf gemeenten: „Er is een motie aangenomen, waarin het dagelijks bestuur is gevraagd Dp korte termijn met redelijke voorstellen te komen. Die toe zegging is gedaan en we heb ben er alle vertrouwen m dat dit ook inderdaad gebeurt. Er is van het dagelijks bestuur een heel duidelijk signaal ge komen en dan moet je niet met een boos hoofd weglo pen." Nu de gemeenten besloten hebben niet uit de brandweer gemeenschap te stappen wordt het lidmaatschap op 3 april weer voor vijf jaar verlengd. Hofman op de vraag of de ge meenten dan geen risico ne men: „Misschien wel, maar we hebben daar met volwassen mensen aan de tafel gezeten, en als je van je eigen dagelijks bestuur die toezeggingen krijgt, dan moet je daar ge woon op vertrouwen. De afgelopen week zijn de mo gelijkheden om tot andere sa menwerkingsvormen wel de gelijk onderzocht. Groot pro bleem bij het r^Ven van die plannen vm - net ontbre ken van ee' icentrale. De realisering -'an zou weer de nodige extra kosten met zich meebrengen. Schiedam en Vlaardingen kennen die pro blemen niet, omdat ze zelf wèl een dergelijke centrale heb ben. Deze gemeenten behou den echter, evenals Poortu gaal, het recht op ieder mo ment weer deel uit te kunnen gaan maken van de Brand- weergemeenschap Noordelijke Rotterdam In onder meer Rotterdam kan in augustus worden begonnen met de nieuwe studierichtingen dames- en herenkappen, dameskappen/schoonheidsverzorging en schoonheidsspecialist. Dit heeft staatssecretaris Ginjaar-Maas van onderwijs gisteren in een beleidsnotitie bekendgemaakt. De opleiding start m nog zeven andere steden. De opleiding schoonheidsspecialist duurt twee jaar, de andere twee duren drie jaar. Na twee jaar kan het einddiploma wor den behaald, dat nu nog in de opleiding uiterlijke verzorging in het kort middelbaar beroepsonderwijs (k-mbo) wordt ver strekt. Het diploma na drie jaar voldoet aan de eisen van de Vestigingswet. Daarmee kan men zich als zelfstandig onder nemer vestigen. Door onbekende oorzaak is afgelopen nacht rond half drie een zolderetage aan de Alei- disstraat uitgebrand. Twee kin deren van 8 en 4 jaar zijn door agenten tijdig uit de woning gehaald. De kinderen waren al leen thuis. Er raakte niemand gewond. De brandweer kon voorkomen, dat het vuur zich uitbreidde. De onderliggende woningen liepen veel waterschade op. Rotterdam De ge meente Rotterdam heeft de afgelopen drie maan den geen bagger meer kunnen storten. Om de haven op diepte te hon den, is de bagger in deze periode alleen maar verplaats naar plekken, waar ze minder hinder lijk was. Rotterdam wil daarom vooral snel op lossingen om het haven- slib te kunnen storten. Dit jaar kan de haven nog een deel van het opgebagger de slib kwijt op de bestaande lokaties, zoals de Oost-abt spolder en de loswal bij Kra lingen. Een deel van het bag- gerwerk moet echter al naar 1985 worden verschoven, omdat de bagger nergens heen kan. Daarom eist Rot terdam, dat de tijdelijke lo- katie voor het havenslib op de Maasvlakte begin volgend jaar kan worden gebruikt. De gemeente heeft de strijd om het slib kwijt te raken nog lang niet opgegeven. De stad gaat door met de proce dures om het slib te storten in de Put van Heen vliet en de landtong van Rozenburg. Bovendien zet de gemeente een procedure door om het licht verontreinigd slib vol gend jaar toch in zee te mo gen storten, hoewel een der gelijke stort volgend jaar voor het eerst verboden is. Alleen als de Maasvlakte als tijdelijke berging van het licht en matig verontreinigd slib bijtijds gereed is, zijn de andere lokaties waarschijn lijk niet nodig. Maar iedere vertraging leidt er toe dat de haven niet op diepte kan worden gehouden. „Hoe dan ook, Rotterdam zal niet de haven van Stavoren wor den", aldus havenwethouder drs, R, den Dunnen. Hij was teleurgesteld in Rijnmond, dat de procedures om het ha venslib op landlokaties kwijt te raken heeft stopgezet, nu de Maasvlakte als tijdelijke berging mogelijkheden biedt. Rotterdam Met de stemmen van de VVD tegen heeft de gemeenteraad donderdag de puntentelling voor bepaling van de urgentie van woningzoekenden goedgekeurd. Het puntensysteem zal op 1 september ingaan. Daarmee komen er dan gradaties van urgentie voor een woning, waarmee bij de toewijzing van wo ningen rekening wordt gehouden. Tot nog toe werkte Rotter dam met een urgentiesys teem, dat woningzoekenden indeelde in urgente, hoogst urgente en niet urgente wo ningzoekenden. Alleen voor urgente en hoogst urgente woningzoekenden bemiddel de woonruimtezaken. Woon ruimtezaken had er behoefte aan. om urgente gevallen te gen elkaar te kunnen afwe gen en wilde daarom over gaan op een puntensysteem. Iemand met het hoogste aan tal urgentiepunten komt dan als eerste voor een woning in aanmerking. Uit de gemeenteraad is nogal wat kritiek op bet punten systeem geleverd. Het is moeilijk om in punten aan te geven, hoe hard iemand een woning nodig heeft. Boven dien zijn het de toewijzings commissies, die aan de hand van wijksgewijze vastgestel de toewijzingsregels de be schikbare woningen verde len. De VVD wilde niet met het puntensysteem akkoord gaan, voor er duidelijkheid is over het effect van de ge meentelijke woonruimte ver ordening, die ook criteria voor de toewijzing van wo ningen stelt. De meerderheid van de raad wilde daar niet op wachten. Het CDA wilde de mogelijkheid om de wijks gewijze toewijzingsregels buiten werking te stellen, maar kon daarvoor in de raad ook geen meerderheid vinden. Unaniem sprak de raad wel uit, dat er binnen drie maanden een evaluatie van het puntensysteem moet komen om de puntenverde ling eventueel le wijzigen. Hoogvliet De gemeenteraad besloot in dezelfde vergadering de woonruimteregels voor Hoogvliet buiten werking te stellen. De leegstand van wo ningen in Hoogvliet is zo groot, dat er bijna constant uitzonderingen op de regels gemaakt moesten worden om de woningen te kunnen ver huren. Voor Hoogvliet zijn er 65 woningziekenden tegen over 1400 leegstaande wonin gen. Er is nu een afspraak gemaakt tussen de Stichting Volkshuisvesting Hoogvliet en de gemeente, dat er van de verordening kan worden afgeweken, maar dat de ver ordening toeh de richtsnoer blijft. Vervolg van de voorpagina Rotterdam Wiltondirecteur ir. Sluis meent dat de twee buitenlandse financiers serieus genomen moeten worden. „De aanbiedingen zijn reëel genoeg om er ver der mee te gaan", aldus de Wilton-directeur. Eerder zag de WF-directeur gesprekken met andere finan ciers, waaronder die uit Geneve, mislukken. Rond Wilton-Fijenoord is het gisteren betrekkelijk rustig ge bleven. De duectie heeft met de raad van bestuur van RSV gesproken over de weg die de komende dagen gevolgd moet worden om een oplossing te vinden. Eergisteren zei minis ter Van Aardenne dat hij bin nen anderhalve week duide lijk wenst. Vandaag, zo verwachtte ir. Sluis, zal gesproken worden met Schiedam. „Het is zaak dat we de minister duidelijk kunnen maken dat dit een op lossing voor langere tijd is en niet van korte tijd", zei hij De Gorkumse scheepsbouwer Kommer Damen heeft vanaf vorige week donderdag mets meer van zich laten horen. De beide directies namen toen af scheid van elkaar m de weten schap dat een akkoord over vijfhonderd ontslagen bereik baar was Nadien ts de Gor kumse werf aan het rekenen geslagen, aldus een woord voerder. De WF-directie ont kende gisteren pertinent dat Damen informatie is onthou den, zoals minister Van Aar denne dat eergisteren m de Tweede Kamer zei. Cijfers van de nieuwbouw-afdelmg liggen enige tijd bij Damen, terwijl de gedetailleerde cijfers ter inza ge liggen, liet de directie giste ren weten De kinderen van de Dominee de Bijtefschool in Pernis lijken zo uit de geschiedenisboekjes gestapt. Gehuld in kleding van hun grootouders werken de kinderen van de christelijke school de gehele week een feestprogramma af, net als de leerlingen van de dr Visser- school. Beide scholen maken deel uit van het Christelijk Volksonderwijs in Pernis dat deze week het honderd jarig bestaan viert. Rotterdam De 60-jarige Rotterdammer W. de Wilde is gistermiddag om het leven gekomen bij een val van een trap in zijn woning aan de Polderlaan. Het slachtoffer werd kort na zijn val door een buurman gevonden. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezenUw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even J verandering m. - Adres: Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst m pQst en goed beloond! Want voor die kleine» w °°d- moeite krijgt u een telefoonklapper. m ^°s'cocfe- Wo, Tetef00„. Pl*kk Qb' I f 'i'»woL"aör gee,„ i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 3