Bragmanstraat blij ft voorlopig staan 5% rente over het hele spaarbedrag en toch elke maand 3000gulden vrij opneembaar? Mees Duimelaar ridder geslagen VIAABD1RS0S DAGBLAD SCHIEDAD/iSGHE COURANT NÏEÜWE WATERWEG COURANT Burgemeester proeft van uitheemse hapjes UU Pijpers maakt perfect toneel verenigde spaarbank Alleen slopen als liet nodig is Opbouwwerker nog een maand in dienst Holysingel ruikt aceton 'Kunst vestigt aandacht op de problemen' Wie nu een Girospeciaal-rekening bij de Verenigde Spaarbank opent, heeft de voordelen van een hoge rente (nu b%%) èn de mogelijkheid om maandelijks over f3.000- te beschikken. Dat is handig als u plotseling om uw geld staat te springen. Meer opnemen kan natuurlijk ook, maar dan berekenen wij u 1% opnamekosten over het meerbedrag. Bij overlijden of bij aankoop van een eigen huis voor ze If bewoning kan het hele spaartegoed vrij opgenomen worden. Kom eens langs als u meer wilt weten. Onze mensen staan klaar om u snel, vriendelijk en aandachtig van dienst te zijn. Want daar zijn we voor. We zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. Te veel gedronken: meisje aangereden Theo Schoenmakers nieuw raadslid CDA Scherpe granaat als 'versiering' Gereedschap en 1200 flessen wijn gestolen MAANDAG 2 APRIL 1984 |iiiiiiiiiiiiiiii!i!ii!i!iiiiiriiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii!ii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinuiii[iiiiiiiniiiiiuiuMi!iiiiiiiiiiiiiiMi!iiiiiiiiiiiMi!iii!iiiij Maassluis Burgemees- i ter Hans van Es heeft j vrijdag wethouder Mees Duiznelaar (stadsontwik- keling) de versierselen opgespeld, behorende bij de onderscheiding van ridder in de orde van Oranje-Nassau. Deze onderscheiding is door de K» ingin verleend ter ge legenheid van het afscheid van Duimelaar van het ma nagement-team van Key Kramer in Maassluis. Duime laar heeft het bedrijf vrijdag officieel verlaten, zodat hij sinds vandaag fulltime wet houder is. Duimelaar kwam in 1946 als hoofd van de boekhouding in dienst van hei toenmalige be drijf Gebr. Kramer CV in Rotterdam. In 1978 werd hij hoofd interne controle van wat toen inmiddels Cindu Key en Kramer was; twee jaar later werd deze functie gecombineerd met die van divisiecontroller. Na het plotselinge vertrek van de toenmalige PvdA- wethouder Han Hummelen werd hij op 28 juni vorig jaar gekozen als wethouder. Van- j af dat moment heeft hij zijn taken voor het Maassluïsse bedrijf langzaam afgebouwd. Duimelaar heeft bij de aan- vang van zijn wethouder- schap aangekondigd, dat die benoeming slechts voor de resterende jaren van de hui- dige raadsperiode zal zijn, die in 198G afloopt. ^lllimillllllf!!IMIIilllll([lljII!ll|l|||||||illillEl||lll![lI[]||||!|[i(lilllf[||||||||]|[i|||!l[!l|||||||III!!||||f|||ini|||||||[||{|||j||||I|[[ll||||||||tllllllilllllll[Il]in[llll![!II!lil!!ll!ll[lllllllIllimiilll!linilimil|[||!||]9jfR Schiedam Een aantal woningen in het stadsvernieu wingsgebied Brugmanstraat en omstreken wordt voor lopig nog niet gesloopt. Wethouder Cor van Tilborg wil wachten met het platgooien van een aantal huizen, om dat er niet op korte termijn opnieuw gebouwd kan worden en het met het oog op het leefmilieu beter is te wachten. Voor het gebied Brugman straat zouden de huizen oor- sponkelijk in twee gedeelten onder de slopershamer vallen. Door Van Tilborg wordt over wogen meer huizen te slopen en de eerste fase uit te breiden met de panden Fabristraat 31 tot en met 55. Deze panden worden tegen stadsvernieu wingsvoor waard en aange kocht en gesloopt. Schiedam De Bewonersver eniging Schiedam-West heeft vrijdagavond afscheid geno men van opbouwwerker René de Jongh. Zijn arbeidsplaats is komen te vervallen door de bezuinigingen die de gemeente Schiedam, op het opbouwwerk doorvoert. In het wijkcentrum werd hem een fiets aangebo-' den als dank voor zijn werk. De Jongh is overigens van morgen weer normaal aan het werk gegaan in wijkcentrum De Bever. Hij heeft tegen zijn •ontslag als opbouwwerker pro test aangetekend en zolang zijn ontslagzaak nog in behan deling is Nijft hij aan het werk. De jrwachting is dat De Jongh aan het eind van de maand definitief de bewoners vereniging verlaat. Hierdoor blijven in het gebied twee blokken in bewoonde staat tijdelijk staan. De tweede fase bestaat uit de panden Fa bristraat 52, 54 en 56 en de Westfrankenlandsestraat 46 tot en met 54. De nieuwbouw vindt waar schijnlijk niet voor 1988 plaats. Deze woningen blijven tot ten minste 1986 bewoond. Voor het Fabriplein en de Laurens Costerstraat wordt door wethouder Van Tilborg nog aan gelijke temporiseren de maatregelen gewerkt. Vlaardingen Bewoners van de Holysingel roken in de naeht van zaterdag op zondag een sterke aceton-lucht. Uit een onderzoek van de politie bleek, dat de lucht afkomstig was van het bowling-centrum aan de Anna van Saksen weg. waar de banen werden gelakt. Om de schadelijke dampen te verdrijven was de afzuiginstal latie aangezet, zodat de omwo nenden de aceton-lucht goed konden ruiken. De brandweer constateerde in het gebouw een verhoogde concentratie van tolueen-dampen, maar omdat de schilders al bescher mende maskers op hadden hoefden er geen maatregelen te worden genomen. Maassluis In plaats van thuis aan tafel te schuiven voor bloemkool met een sausje schuifelde burgemees ter Hans van Es van Maassluis vrijdagavond langs kraampjes om te proeven van allerlei uitheemse ge rechten. De kraampjes stonden in de Prins Bernhard- school, waar met een feestelijke avond een project over voedsel werd afgesloten. „Het ging niet alleen over eten", verduidelijkt school hoofd M. Manuputty. „Het was een intercultureel project. Het is in dit land belangrijk dat we kennis maken met eikaars cul tuur. Eten heeft daarmee te maken, maar godsdienst net zo goed.'* Maar voedsel stond toch centraal bij het project. Manu putty: „De kinderen eten lie ver patat, maar we wilden ze vertellen dat gezond eten ook belangrijk is." De ouders waren donderdag en vrijdag in touw om het schoolgebouw te versieren en de kraampjes op te zetten. Be halve de burgemeester en zijn vrouw konden ook de wijkbe woners genieten van Turkse, Marokkaanse en Indische hap jes, die door de ouders van de leerlingen waren bereid. Op de bovenverdieping waren de dingen die de kinderen tijdens het proleet hadden gemaakt te bewonderen. 'mester Hans van Es geniet van de uitheemse hapjes, -. de ouders van leerlingen van de Bernhardschool. Vlaardingen „Deze ten toonstelling", zei de Vlaardingse burgemeester Fred van Lier zaterdag middag in de hal van het Hollandiagebouw, terwijl boven op de galerij het water klaterde, „kan ons met de neus op de feiten drukken." Van Lier opende een expositie met als thema Water is leven, die in samenwerking met de Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Naties, is opge zet. Het geluid van klaterend water kwam uit een fontein, dat behoort bij een beeld van Alex Garcia, een van de twee exposanten. De tentoonstelling, met beel den van Garcia en monotypes van Karin Campfens, maakt duidelijk wat bet belang is van schoon water en welke situa ties er ontstaan in landen waar dat schone water niet of nau welijks voorradig is. Karin Kampfens vertelt met haar schilderijen, als in een soort Egyptische hiërogliefen, het vernaai van water; hoe schaars het is en wat de gevol gen zijn van besmet water en van gebrek aan water. „Een goed idee van Unicef", vond Van Lier, „om met kunst onze aandacht te richten op het probleem. Wij zijn nu een maal visueel ingesteld." Hij Van Lier opent Unicef-expositie over water wees erop, dat Nederlanders maar nauwelijks op de hoogte zijn van de betekenis van schoon water. „Het is ongelijk verdeeld. Bij ons komt het ge woon uit de kraan, terwijl an dere mensen niet de beschik king hebben over bruikbaar water." De expositie, die tot en met 21 april te bezichtigen is in het Hollandiagebouw aan de Oost- havenkade vond hij ,.de moei te van het bekijken alleszins waard." De plaatselijke afde ling van Unicef heeft de scho len aangeschreven; die kun nen de komende drie weken de tentoonstelling komen be kijken, waarbij iemand van de Unicef voor toelichting zal zorgen. Burgemeester Van Lier bij* het beeld met het klaterende wa ter. De Pijpers liet zaterdag in de sporthal aan de Floris de Vijfdeiaan in Vlaardingen voor een volle tribune zien, wat er allemaal bij komt kij ken om een showkorps goed voor het voetlicht te brengen. Want behalve de goede no ten spelen moeten de korps leden ook nog de goede pas sen maken op het goede mo ment en hun blaasinstrument recht naar het publiek hou den. Dat luistert nauw, zo bleek bij de presentatie. Zo moesten de Jonge Pijpers een paar keer dezelfde show geven voor ze eindelijk in een mooie rechte lijn eindigden. Nu en dan ontstond er ook verwarring op de tribune, bij voorbeeld toen het meisje dat bij de Pijpers de schou derbas bespeelt pas tot de ontdekking kwam dat zij 'op moest', toen haar korps al lang en breed in de zaai stond. Toen bij een van de vlaggenzwaaisters tijdens de show het dundoek langs de stok naar beneden zakte was de benauwdheid op haar ge zicht haast aandoenlijk. Minder sympathiek deed de strakke discipline aan, die vereist is om de show te la ten lopen. De spreekstal- meester leek dat ook te be seffen toen de instructeur de Pijpers toeriep dat zij moes ten glimlachen en hun schou ders recht houden. „Dat lijkt perfect toneel", zei de man achter de microfoon, „maar dat hoort er nu eenmaal bij. Het ziet er gewoon netter uit." ADVERTENTIE INLICHTINGEN: DISTRICTSKANTOREN ROTTERDAM B0TERSL00T25, TEL. 010-14 99 00. KASTANJESINGEL 107 TEL 010-18 0886. PRET0RIALAAN 47JEL. 010-85 99 21. SPIJKENISSE MARREWIJKLAAN 8, TEL. 01880-17244. Schiedam Een 17-jarige Sehiedamse is zaterdag met een gebroken been opgenomen in hei Schielandziekenhuis. nadat zij door een auto was aangereden op de hoek van de Nieuwstraat en de Markt. Dat gebeurde 's avonds om on geveer elf uur. Zij reed met haar bromfiets op de Nieuw- straai in de richting van het stadhuis en verleende geen voorrang aan de auto van de 27-jarige plaatsgenoot, die op de Lange Kerkstraat reed in de richting van de Parkweg. De bestuurder van de auto had teveel gedronken en kreeg een rijverbod en een proces-ver- baal. Schiedam Het centraal stembureau voor de verkiezing van gemeenteraadsleden heeft Theo Schoenmakers benoemd tot nieuw gem een te raadslid voor het CDA m Schiedam. De 30-jarige Schoenmakers volgt de vorige week overle den Jan de Koning op. Vlaardingen Een 30-ja- rige Vlaardinger uit de Vossiusstraat kwam zater dag bij het politiebureau aangewandeld met een scherpe zestig millimeter mortiergranaat. De man had het wapen, dat hij ooit tijdens een dagje in de Drunense duinen had ge vonden, thuis op de kast liggen als versiering. Hij was echter danig ge schrokken van wat hem ter ore kwam in een uit zending van het televisie programma Brandpunt Daarin wees iemand van de explosieven oprui mingsdienst op de gevaren van oorlogsmunitie. De Vlaardinger bracht daarop het oorlogstuig onverwijld naar de politie. Schiedam Dieven hebben bij een inbraak in het pand van een transpoortbedrijf in de Sehiedamse binnenstad een grote hoeveelheid gereedschap meegenomen. Ook gingen zij er vandoor met honderd dozen met elk twaalf flessen wijn. De waarde van de ontvreemde goederen bedraagt 12.000 gul den. Volgens de Sehiedamse politie moeten de dieven met een vrachtauto de ontvreemde goederen hebben meegeno men. Zij zijn het pand binnen gedrongen door gebruik te maken van een valse sleutel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1