20 lOTTEROAi Anton Pieck op herhaling GRAAGGEDAAN iedere millimeter hee Reconstructie Stationsplein gaat nog dit jaar van start i Politie ontruimt Fietsen- fabriek II Politieke prenten van Niek Otte Personenauto's naar zijkant van CS 'Uitgeverij stadsgids misleidde' oommans directeur KRO James Last in Ahoy' Buit van 25 mille Bijzondere tentoonstelling in Oud-Beijerland Nog geen akkoord over chemische oven bii AVR WILKES LOST STARTSCHOT ONTBIJTLOOP Vrouwen bestelen bejaarden ?uZdah°^ J" 1 I F Ijfilf» I kntrrT6 834 f Rotterdams Nieuwsblad woensdag 4 apnl 1934 RZ/RV/RY/RW Rotterdam Politieke tekeningen van Niek Otte (50), die onder meer voor deze krant werkt, zijn tentoongesteld in café 't Bolwerk aan de Geldersekade (bij het Witte Huis). Otte werkte tot zijn veertigste jaar als reclame tekenaar, waarna hij zich toelegde op politieke prenten. Rotterdam^Nog dit jaar wil Rotterdam beginnen met de reconstructie van het Stationsplein. In het kader van de werkgelegenheid heeft Rotterdam van het rijk zes miljoen gulden gekregen om het werk. dat ruim tien miljoen gaat kosten, uit te voeren. Na de reconstructie kunnen personen auto's niet meer vóór het station stoppen om passagiers te laten in- of uitstappen. De reconstructie is noodzakelijk, omdat het grote autobusstation aan de zijxant van het iVb-station moet verdwijnen voor de Weenaplaiinen. Het plan komt er globaal op neer, dat alle bus sen voor het station stoppen. Bussen, die wachten worden opge steld aan de andere zijde van het station in de Conradstraat. Voor taxi's blijft er in de plannen mogelijkheden om vóór het station passagiers op te nemen of af te zetten. Particuliere personenauto's, die mensen naar de trein brengen ■of van de trein halen, worden in het nieuwe plan verwezen naar de zijkanten van het isio-station. Vanaf de westkant van de stad kunnen de auto's terecht aan de huidige zij-ingang via de Con radstraat. Aan de oostkant wordt het straks mogelijk om vanaf het Weena de nog aan te leggen verlengde Karei Doormanstraat in te rijden en 20 aan de andere zijkant van het station te ko men. Het stationsplein is vanaf dat moment taboe voor perso nenauto's. Alleen bussen, trams en taxi's mogen dan nog van het Stationsplein gebruik maken. Wilton hermetisch afgesloten Het personeel moest - lopend het terrein van dei werf op. Auto's kwamen er niet of nauwelijks in. Rotterdam Dc uitge verij Interpess uit Haar lem moet stoppen met het werven van adver tenties voor een Rotter damse stadsgids als daarbij gebruik gemaakt wordt van misleidende en concurrentieverval sende informatie. Bij elke overtreding moet een dwangsom van 25.000 gulden worden be taald. Tót deze uitspraak kwam de president van de Rotterdamse recht bank, mr.S.Oudkerk, in het kort geding dat door de uitgeverij Holland Advertising was aange spannen tegen de Haar lemse uitgeverij ïnter- press. Deze uitgeverij zou bij het werven van advertenties de indruk hebben gewekt dat zij de taak van Holland Ad vertising had overgeno men. De aquisitie was echter gericht op een nieuwe stadsgids, die naast de bestaande gids zou gaan verschijnen. De zaak kwam aan het licht toen enkele argwa nend geworden bedrij ven aanklopten bij de Kamer van Koophandel. Hierop spande Holland Advertising, die in op dracht van de gemeente Rotterdam jaarlijks de Rotterdamse stadsgids uitgeeft, het kort geding Hilversum Drs.P.H.W. Gom mans 139) uit Hendrik Ido ■Ambacht is benoemd tot direc- •teur sociale en economische zaken bij de KRO. Hij volgt -drs.H. Spaan op, die sinds sep- Jtember '83 deel is gaan uitma- ken van hel dagelijks bestuur ,van de NOS. •Drs. Gom mans studeerde eco- .nomie in Rotterdam en was vervolgens verbonden aan .Pakhoed en de Graan Eleva tormaatschappij. De functie die hij nu gaat verlaten is die van hoofd public relations en voorlichting van de Veren i- - ging van Exploitanten Electri- ci teitsbed rij ve n. Rotterdam Op maandag 9 april concerteert het orkest van James Last in Ahoy'. Ja mes Last maakt begin april een concertreis door Neder land: op 5 april speelt hij in Enschede, op 6 april in Arn hem en op 9 april in Rotter dam, aanvang 20.00 uur. Rotterdam Uit een woning op de derde etage aan de Siin- ge is voor 25 mille aan siera den buitgemaakt. De daders forceerden de toegangsdeur en ontvreemdden de buit uit de Slaapkamer, Anton Pieck anno 1973: schetsend in Oud-Beijerland. Vervolg van van de voorpagina Schiedam Op de door het personeel bezette Schiedamse werf Wil ton-Feijenoord is de controle op het in- en uitgaande verkeer ver scherpt. Aanleiding- hiervoor zijn geruchten, dat een deur waarder op verzoek van het ministerie van finan ciën op korte termijn be slag komt leggen op en kele eigendommen op de werf. Daarmee zou een forse belastingschuld van Wilton afgelost kun nen worden. Wilton-Fijenoord stond voor 30 miljoen in het krijt bij de belastingdienst, maar die schuld is inmiddels gezakt tot 11,9 miljoen. Minister Van Aardenne waarschuwde vorige week al dat de dienst het resterende bedrag moge lijk zou komen opeisen. Paniek De geruchten over de komst van de deurwaarder, die gis termiddag door de directie min of meer werden beves tigd. veroorzaakten, paniek op de werf. Onmiddellijk werden alle toegangswegen afgesloten, met uitzondering van de hoofdpoort, waar de bewaking met enkele mensen werd ver sterkt. Vanmorgen vroeg moesten alle personeelsleden, die het terrein op wilden, zich legiti meren. Postende leden van het actiecomité weerden vrijwel Oud-Beijerland Op initi atief van de algemene bi bliotheek wordt van zon dag 15 april tot en met za terdag 5 mei in Oud-Beijer land een bijzondere ten toonstelling ingericht van het werk van tekenaar, graficus, schilder en illu strator Anton Pieck. De ex positie vindt plaats in de bovenzaal van het cultu reel centrum De Linden- hoeve en wordt zaterdag middag 14 april officieel geopend door burgemees ter drs. E. J. van Tellingen. Dat gebeurt in aanwezig heid van een aantal geno digden, waaronder de kunstenaar zelf die overi gens vijf dagen later zijn 89e verjaardag hoopt te De komst van Anton Pieck naar Oud-Beijerland betekent na ruim tien jaar een onver wacht weerzien. In 1972 en 1973 was de illustrator enkele keren in het Hoekschewaardse dorp om op verzoek van zijn vriend, de in Oud-Beijerland geboren radio-verslaggever Wim Verhagen, tekeningen te maken voor diens boekje: ,Mijn God, wat een dorp'. Dit boekje, dat in 1973 verscheen en in 1980 werd herdrukt, geeft het dorpsleven in Oud- Beijerland weer vanaf de jaren dertig. De 35 originele Oudbeijerland- se illustraties van onder meer het oude raadhuis, de toren van de Ned. Hervormde Kerk en het kioskje op het Markt plein, vormen de hoofdmoot van de expositie. Bijzonder daarbij is, dat voor de eerste keer ook de voorstu dies van deze tekeningen wor den tentoongesteld. De rest van de in totaal 147 werken uit de pnvécollecties van Pieck en Verhagen bestaat uit kalenderplaten, etsen, reisie- keningen. schilderijen, voor- schetsen van internationaal befaamde aquarellen en de veel minder bekende houtsne den. Om de tentoonstelling naar Oud-Beijerland te krijgen, heeft voorzitter Pieter-Jan in 't Veld van de organiserende bibliotheek Anton Pieck al in september in zijn woonplaats Overveen benaderd. Aanvan kelijk weigerde de kunstenaar, maar mede door tussenkomst van vriend Wim Verhagen stemde hij alsnog toe. Pieter Jan in *t Veld: ,Dat is wel met een voor de laatste keer, dat hij zijn medewerking verleent. En dat maakt deze tentoonstel ling alleen al uniek'. Gedurende de drie weken dat de expositie toegankelijk is, worden in De Li n denhoeve reproducties van Pieck's olie verfschilderij: 'Kromboomsloot in Amsterdam anno 3910' ver kocht, waarvan de opbrengst is bestemd voor de Stichting Blindheidsbestrijding Ontwik kelingslanden, Bovendien zal met goedvinden van het gemeentebestuur ook een eventueel exploitatieover schot van de tentoonstelling naar deze stichting gaan. In 't Veld: JDat moet zeker lukken. De kosten zijn slechts begroot op 5.500 gulden, omdat zowel Pieck als Verhagen afstand hebben gedaan van hun au teursrechten. Bovendien heeft het Oudbeijerlandse bedrijfsle ven een bijdrage van 1.500 gulden verstrekt, zodat het restant meer dan goedgemaakt zal worden door de verkoop van drieduizend catalogussen Om de naar schatting 10.000 bezoekers uit het hele land de expositie wordt op 14 april in de televisierubriek Toeristi sche Tips aangekondigd goed op te vangen, heeft de bi bliotheek een. beroep gedaan op de plaatselijke Stichting Mensen Zonder Werk, die de suppoostdiensten gaat verzor gen. De openingstijden van de ten toonstelling, waarvan de toe gang vrij is, zijn: maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot en met 21.00 uur, zaterdag en zondag van 12.00 tot en met 17.00 uur en op Koninginne dag en Tweede Paasdag van 10.00 tot en met 17.00 uur. alle auto's van het terrein. Dat leidde in de buurt van de werf tot een verkeerschaos. Er werd alleen een uitzondering gemaakt voor de Taiwanezen, die de bouw van de onderzee boten moeten begeleiden. Directie Het gerucht verspreidde zich gistermiddag over de werf, na dat leden van de onderne mingsraad en FNV-bestuurder Dik Nas gesproken hadden met de directie van Wilton. In dat gesprek werd het gerucht bevestigd. Het personeel van Wilton heeft inmiddels verklaard de eventuele komst van de deur waarder niet te zullen tolere ren. „Hem zal zachtjes doch dringend worden verzocht rechtsomkeert te maken", al dus or-woordvoerder Albert Etman. „Pas als de rechter ons gebiedt het terrein open te stellen voor een deurwaarder valt er verder te praten." „Die deurwaarder komt de werf niet op", zei ook bestuur der Dik Nas van de Industrie- bond-FNV. Rotterdam De gesprek ken tussen de Afvalver werking Rijnmond, Rot terdam, rijksoverheid en bedrijfsleven over de bouw van een nieuwe che mische oven zijn ver traagd. De complexe problematiek is de oorzaak, zei een woordvoerder van het verwerkingbedrijf gisteren zonder óp de inhoudelijke kant van de zaak in te gaan. „Maar beren liggen er niet op onze weg. We hopen nog altijd dat de nieuwe installatie in 1986 operationeel is". De bouw van de nieuwe oven is noodzakelijk om dat de huidige technisch verouderd is. Eerst zou het ministerie van milieube heer alleen in de bouw deelnemen, maar later riep minister Winsemius de hulp in van het be drijfsleven. Het duurde enige tijd voordat er geïn teresseerde bedrijven wa ren gevonden. Daarna volgde er ellelange bespre kingen. Eind februari maakte een woordvoerder van het be drijfsleven wereldkunidg dat op 1 april alle partijen rond zouden zijn. Dat be richt kwam toen voor de AVR als een volslagen verrassing. De overheid had in 1979 gezegd dat zij de oude che mische oven tot 1986 open wil houden. Dan volgt on- middelijke sluiting en stopt de subsidiestroom van negen miljoen gulden. Dat geld is nodig om de verliezen die de AVR op de oven lijdt, te compense- Rotterdam Het startschot voor de ontbijtloop van de Stad Rotterdam Marathon wordt gelost door Faas Wiikes. Dit gebeurt op zondagochtend 8 april om acht uur voor het stadhuis aan de Coolsingel. De finish van prestatieloop is bij het Hilton hotel, waar. aan alle deelnemers die de afstand van drie kilometer hebben volbracht, een gratis ontbijt wordt aangeboden. De deelna me aan de prestatieloop is eveneens gratis. In de hal van het Rotterdams Nieuwsblad aan de Coolsingel wordt een tentoonstelling in gericht die in het teken staat van de Stad Rotterdam Mara thon. Er worden videobeelden, terwijl er stands zijn ingericht waar verschillende instellin gen informatie verstrekken over medische verzorging de sport en over sportkledir en schoeisel. nng Rotterdam De politie is vast van plan vandaag nog dé voormalige fietsenfabriek in de Jensiusstraat te ontruimen* Vanmorgen rond negen uur was een forse politiemacht op de been, voornamelijk aan d? achterzijde van het pand. Daar wil de politie ook zien binnen te komen. De omliggende stra ten ïijn afgezet. De jongeren weigeren nög steeds het pand te verlaten. Het is niet bekend hoeveëj personen zich in het pand bel vinden. t Ir De politie heeft 2ich rond half tien enige tijd moeten terug"- trekken, omdat er vanuit het pand met ammoniak werd ge gooid. Rotterdam Vier onbekende vrouwen hebben gisteren in een woning in de Puttershoek- straat een bejaard echtpaar be roofd van zeshonderd gulden. Zij belden aan en drongen meteen de woning binnen. Vervolgens staken zij een zie lig verhaal af tegen het echt-, paar. De man en vrouw werr- den gedurende vijf minuten aan de praat gehouden. Toen de vrouwen even later wég waren, merkte het echtpaars dat er geld was gestolen. -\ Er zijn mensen die onze krant nog niet S lezen. Uw Beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even Naan verandering in. g Adres- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst f PostCoF~ en goed beloond! Want voor die kleine» u, e: -~ f W°°nplaatS: O kj°rmal's^e moeite krijgt u een telefoonklapper. f atït:- Per-°aar: AHEfljHHIf Postcode; JI WoonpJaa~ de Malabo

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 4