Nieuwe exposities EEN KUKJE IN DE SIEBELCOLLECTIE SPORT M oBALDADIBo Luc Franken wil rust met Martinit EÜMEl Betere organisatie van Schiepopfestival i F eyenoord-vedetten: trainen op I hurlede r V CDA en WD happen toe Feesttent in Hargapark Vlaardingen krijgt voor station Oost geen bijdrage Bejaarden in Zuid krijgen alarmsysteem sas* Gouden idee SIEBEL HEEFT ER MEER VAN Het is een opgeblazen zaak'' Brielse wielerronde op Hemelvaartsdag Ron Heusdens damkampioen Tennisclub doet bod op FNV- keet Schiedam Met als motivatie dat het onfatsoenlijk zou zijn de FNV uit de keet te 'schoppen', waar de vakor ganisatie al jarenlang vergadert, gaat de gemeente Schiedam voorbij aan een verzoek van tennisvereni ging TSF om de keet tussen Julianapark en Sterrebos te mogen kopen. TSF is bereid er 10.000 gul den voor te betalen, maar de gemeente vindt dat de FNV als gebruiker het eerste kooprecht heeft. De FNV zou het pand echter 'om niet" krijgen. Het enige, dat de ge meente daar wijzer van wordt, is dat de FNV voor het onderhoud gaat zorgen. Nu doet de gemeente dat nog. Bovendien gaat de FNV jaarlijks erfpacht betalen. In de economische commissie uit de gemeenteraad hebben Jaap van Katwijk (CDA) en Piet Prins (VVD) bezwaar aangetekend tegen de han delwijze van burgemeester Schee res in dezen. Vooral Van Katwijk vindt, dat de gemeente geld moet binnen halen waar het kan, Hij doelt op het bod van 10.000 gulden van The Smashing Fellows, in sportkringen beter bekend als TSF. Voor Prins is de belangrijk ste overweging om tegen het plan van Scheeres te zijn, dat nu de mogelijkheid wordt ontnomen aan de tennisclub om uit te breiden. PvdA en CPN steunen het plan van Scheeres ten behoeve van de FNV en noteerden daarmee een eerste setpoïnt. Maandag komt de 'tennisslag' met de FNV in de gemeenteraad aan de orde. Schiedam De contracten zijn afgesloten en er is geen weg terug meer. Vrijdag 27 en zaterdag 28 april wordt in de tent op het Hargapark voor de derde maal het Schiepopfestival gehouden. Voor vrijdagavond zijn de En gelse Meteors, Highway Chile en VOF de Kunst gecontrac teerd. De zaterdag staat geheel in het teken van de reggae. Het Rotterdamse Easy dient als opwarmer van de Jamai- caanse zangers Desmond Dek ker en Delroy Williams. Zij worden begeleid door Jah Ri ver. Evenals vorig jaar treden zaterdagmiddag op het festival plaatselijke bands op. Vrijdag begint het programma om zes uur, zaterdags al om twee uur. Na enkele weken van onze kerheid over de plaats waar het festival zou worden gehou den, is nu uiteindelijk gekozen voor het Hargapark. Het Bea- trixpark en het Emmaplein vielen af, evenals de spuithal op het Gusto-terrein. Jonge renwerker Frans Ekel zegt blij te zijn met de locatie in het Hargapark. De levering van elektriciteit geeft geen proble men, er zijn goede busverbin dingen met het sportpark en Van der Poel-Van Os Mevrouw Van Es-Hamoen, de echtgenote van de burge meester van Maassluis, be zocht gistermiddag aan de Burgemeester Schwartzlaan het echtpaar Van der Poel- Van Os. Het was gisteren precies vijftig jaar geleden dat de in Rotterdam geboren Lucas Engelbertus van der Poel in het huwelijk trad met Cilia Maria van Os. Me vrouw Van Es bracht de feli citaties van het gemeentebe stuur over. Vlaardingen Burge meester en wethouders van Vlaardingen krij gen bij de provincie nul op het rekest om een bijdrage in de kosten van de parkeer- en reis voorziening bij het sta tion Vlaardingen-Oost. Het college van gedepu teerde staten ziet voor die in oktober vorig jaar gevraagde aanvullende bijdrage geen grond, omdat tachtig procent van de voor subsidie in aanmerking komende kosten al door het rijk worden betaald. van geluidshinder is zo goed als geen sprake. De RET heeft vier busverbindingen met het sportpark: 52, 53, 54 en 58. De frequentie, waarmee de bussen rijden, wordt tijdens het festi val opgevoerd. Mogelijk wordt het Hargapark de vaste plaats voor het festi val. Schiepop wordt dit jaar georganiseerd door de jonge renwerkers van clubhuis De Dijk, jongerencentrum Alad din, clubhuis De Doele, club huis Oost en het OJC-Noord. De jongerenwerkers hebben de financiering van het festi val rond weten te krijgen door donaties en garantiestellingen. Er is minimaal 25.000 gulden nodig. Er wordt in de begro ting uitgegaan van minimaal achthonderd bezoekers per dag, een aantal dat volgens Frans Ekel en Nico Curfs makkelijk haalbaar is. Vorig jaar trok het festival in total drieduizend bezoekers. Het heeft lang geduurd, voor de jongerenwerkers het pro gramma gereed hadden. De reden was de moeizame onder handelingen tussen de Schie dammers en de managers. On derhandelingen met Clint Eastwood and Genera! Saint liepen op niets uit, evenals die met Paul Young en UB 40, Dit jaar is er meer geld uitge trokken voor het licht op het podium. Grote volgspots en grote lichtbruggen moeten de shows aantrekkelijker maken. Om ongeregeldheden te voor komen wordt onderhandeld met twee sportscholen, die als 'ordedienst1 fungeren. De oude kantine van UGV wordt ge bruikt als kleedruimte voor de bands. De entreeprijzen voor het fes tival zijn voor dit jaar ver hoogd. Vorig jaar moest, om in de tent binnen te komen, een rijksdaalder worden betaald. Dit jaar is dat zeven en een halve gulden. Schiedam De veertig be jaarden woningen. die ge bouwd worden op de plaats van de vroegere Bethelkerk in Schiedam-Zuid, worden alle aangesloten op een alarmeringssysteem. Volgens gemeenteambtenaar Gerard van Marsbergen is het de be doeling dat ook in de stads vernieuwingsgebieden een groter percentage bejaarden- woningen op het alarmsys teem worden aangesloten dan voorheen. Volgens Martha Wagenaar, actïevoersler in het Sehie- damse ouderenwerk, blijft er ook als alle gemeentelijke plannen worden uitgevoerd nog een tekort bestaan van 590 aansluitingen. De wacht lijsten van bejaarden, die een aansluiting willen, zijn enorm, aldus Wagenaar. 'V,-' iA'; f. Jop in zicht. Pentekening Hans Teunissen. Feminisme Inhakend op de herdenking van feministe Joke Smit opent het Stedelijk Museum Schie dam vrijdagmiddag om half vijf een tentoonstelling onder de titel 'Een vrouw sinds Alet- ta'. De expositie komt tot stand in samenwerking met de Am sterdamse stichting Amazone, Niet helemaal toevallig zijn het verder ook uitsluitend vrouwelijke kunstenaars, die vanaf vrijdag in het Schie- damse museum aan de Hoog straat 112 zullen exposeren. Tekeningen en schilderijen zijn er te zien van Adine Én- gelman, keramiek van Netty van den Heuvel en aquarellen en gemengde techniek van Angela de Vrede. De tentoon stellingen duren tot 14 mei. Landschappen De Schiedamse galerie 't Koetshuys van An van den Brand opent vrijdagavond om zeven uur een tentoonstelling waarin landschappen en bees ten centraal staan. Hetty Geurtsen maakt collages en pentekeningen van fraaie landschapjes. Van Hans Kui ters zijn oeesten in brons en keramiek te zien. De exposi ties aan de Lange Haven 78 zijn een volle maand te 2icn: lot en met 13 mei. Openingstij den: donderdagavond en vrij dag-, zaterdag- en zondagmid- Vijfiig nieuwe Kunstschilder Theo van Win- sen toont de komende week opnieuw een serie van zijn werken in de Rozenhof in Maasland. De Vlaardinger was in 1982 al eens eerder met en kele olieverfschilderijen en pentekeningen aanwezig. Dit keer gaat het om vijftig nieu we olieverfschilderijen. De expositie wordt vrijdaga vond om acht uur geopend door de Maaslandse wethouder van sport en cultuur J. Kwak- kelstein. De openingstijden zijn maandag tot en met vrij dag van twee lot vijf en van zeven tot negen en zaterdag en zondagmiddag van txvee tot vijf. De expositie duurt tot en met maandag 23 april. Maritiem Hans Teunissen exposeerde zijn tekeningen van zeesleep vaart en ook ander maritiem gebeuren voorheen reeds in het Nationaal Sleepvaartmu- seum en eveneens In Maas sluis in het gemeentemu seum. Daar kon het niet bij blijven, want Maassluis was nu eenmaal tot voor kort de thuishaven van Smit Interna tional en dat blijft lang han gen. Daarom ging ook het ont moetingscentrum Koningshof aan de Uiverlaan 20 in Maas sluis-West ertoe over om zijn aquarellen, pentekeningen en olieverfschilderijen te expose ren, Teunissen woont al vele jaren in Maassluis. Hij publi ceerde zijn werk onder andere in het vermaarde tijdschrift De Blauwe Wimpel. De expo sitie duurt tot 3i mei. ETD De dames van No Panic. Orgelconcert Organist Jan.van Wesienbrugge uit Wateringen geeft zaterdag een con cert op het Garrels-orgel van de Gro te Kerk m Maassluis Van Westen - brugge, vaste begeleider van enkele koren, brengt werken van Feike Asma. Schumann. Bach en Widor ten gehore. De concertgever speelt tot besluit een fantasie van twee van zijn koraalthema's, waarna er een samen zang volgt Het concert begint om kwart over acht Rommelmarkt De wijkveremgtng Hoevenbuurt houdt zaterdag een rommelmarkt en kledingbeurs in zaal <te* Deel aan de Baarnhoeve tn Vlaardingen Kleding kan worden aangeboden op vrijdaga vond vanaf acht uur. De verkoop be gint zaterdag om een uur en duurt tot vier uur. Othello De Schiedamse toneelvereniging Othello voert zaterdag in het Passa getheater de klucht 'Je moet er niet mee spelen' op. Het is het verhaal van een jonge advocaat, die ooit et*n lielofte heeft afgelegd en nu met de gevolgen wordt geconfronteerd De voorstelling begint om kwart over acht. Na axloop kan er gedanst wor den sn de foyer. No Panic No Panic is de naam van het gezel schap. dat zondagavond café de Qui- bus» aan de Lange Haven in Schie dam op stelten zet. Het bestaat uit Marianne van der Horst en Marines van de Heuvel, achter de piano Rui ger Laan en achter de knoppen Frans Link. Het programma met de titel 'Liedjes* omschrijven tij als grappig, serieus, verbazend en sensa tioneel Zaterdagavond houdt de Schiedamse Kunststichting weer een open podium in de Quibus, ADVERTENTIE Geel-of wit gouden riviêre-nng met 2 briljanten en naar keuze 3 saffieren, robijnen of smaragden van 450.- voor 298,- Iets kleiner van 300.- voor 198,- Deze exclusieve nng, model „Quartier Latin" is een combinatie van geel-, wit en rood goud bezet met dne bnljanlen (0 09 kar.) 1295," In goud 69,-In zilver 12.- Ingoud59t-!n zilver 12.- !ngoud95,- In zilver 29, De pnjzen van deze hangers zijn exclusief colliers Gouden colliers in lengtes van 36t/m 90cm vanaf 69,- In zilver vanaf 7.- Bolletjes of staafjes op erf doorhet oor aan eenkettinkje. Afgebeelde gouden oorhangers met één of twee bolletjes 325,- Sieradene-pnjs 99,- In zilver vanaf 25.- Rivière-oorknoppen in geel- of wit goud met 2 tot 16 bnljanten. Afgebeeld met 017 kar wsiwit 875,- Met 8 bnljanten 0-24 kar. loepzuiver 3295.- Elegante gouden nng met 9 nrkonia's 340.- In ziiver99,- Grote keuze in lange gouden colliers van 70 tot tOO cm. Afgebeeld collier 70 cm met 4x3 oiltivé parels 780,- Rotterdams Niejwsbiad donderdag RW 12 apnl 1934 Op advies van Baldadig is Jeanine van Noortwijk toch maar weer een keertje naar de kapper gegaan Nu een advies aan de korfbalfaond: of de wedstrijden van Sperwers voortaan niet op zondagochtend tien uur kunnen beginnen Ai was het al leen maar om haar vriendje Richard Dercks (en deze redactie) moreel te kun nen ondersteunen Het schrijfpapier van Joop van Re3l (Excelsïor'20) is op Voor het maken van persberichten gebruikt hij nu rekenpapier Toch leuk, die bombasti sche volzinnen Overigens heeft de Thur- lede-vereniging nog drie punten nodig om kampioen te worden HVO kan het ko mende weekeinde al kampioen worden Als de concurrentie punten laat liggen, gaat aan de Zwanensingel de vlag in top Bij een kampioenschap is er 's avonds feest in de kantine De fietscrossers uit Vlaardingen doen het bij wedstrijden lang niet slecht Een eigen baan en de presta ties zouden nog beter zijn De gemeente laat echter niets van zich horen De play back show bij Excelsior120 was een groot succes Green Eagles zoekt nog slaap plaatsen voor enkele Zweedse basketbal ster Zeer de moeite waard, kan Baldadig U verzekeren 35 leden van DRZ hebben nog steeds hun contributie niet betaald De zwarte lijst in het clubblad ten spijt Ook Olympus heeft last van wanbetalers Ach, welke vereniging eigenlijk niet in deze tijd Joop Beukers rekent nog steeds op een kampioenschap van SVDPW (za) Zaterdag in de kantine van Hermes DVS de officiële receptie ter gele genheid van het 100-jarig bestaan Het barpersoneel van HBSS gaat volgende week bowlen Rien Klink zal echter, om de banen heel te houden, alleen de scores bijhouden Jaap Klepke was na de zo veelste nederlaag van GSS bijna ontroost baar Cor Tik Graag1 Gudde was echter aanwezig om troostende woorden toe te spreken Het gaat 'goed' met het voetbal in Maassluis en Maasland MVV'27, Ex- ceslïor M en VDL net niet of net wel veilig en vrijwel zeker degradatie voor MSV'71 Nee, dan ging het vroeger wel beter Maar toch rekent heel Excelsior M op een overwinning tegen Heerjansdam Al was het alleen maar om de nare smaak van de uitwedstrijd (2-2) weg te spoelen Het veld van de eersteklasser moet natuurlijk - wel eerst goed worden gekeurd door Ge- - rard Wiegmann en Koos Willemse De - grondtechnische dienst van TNO uit Delft heeft alle medewerking toegezegd Bal- dadig zegt nooit iets toe Schiedam De naam van voetbalvereniging Martinit wordt dit seizoen herhaaldelijk door de spelers van de Thurlede- vereniging te grabbel gegooid. „Ik word er bijna bang van", aldus voorzitter Luc Franken, die het met 2ijn mede-be stuursleden erg moeilijk heeft met de dit seizoen ontstane impopulariteit. Louter negatieve berichten als een grote reeks van schorsingen en een te ophitsende trainer liggen zijn daaraan ten grondslag. Brielle De jaarlijkse wieler ronde van Brielle is vastge steld voor donderdag 31 oiei (Hemelvaartsdag) In totaal verschijnen dan vier Cdtego- rien aan de start. Het pro gramma van de traditionele wielerdag in het oude ves tingstadje ziet er als volgt uit. 12 00 uur 50 km voor lief Heb bers en veteranen, 13.15 uur 60 km voor junioren en 15.00 frur 100 km voor amateurs. Het «or ganiserende Wuelerconaile Brielle is momenteel naarstig op zoek naar begunstigers, die er voor moeten zorgen de be groting van ongeveer 5.000 gulden sluitend te maken. 91121123.tXnHMfl.LangePwenWI Roandim.Si.Milxj'iCkvr, HZi <JtrecM.&ikhcn htaiflem.(jiolcHöaix'Mi0ÏO& UtUandtBeuri Aantwcdioytn i m 24 ai Ir VOCU.K1 vrrtI Voorzitter Franken (46), die vorig jaar september het roer van Aad van der Horst over nam, beaamt de serie schorsin gen. Hij meent echter ook dat de hele zaak, vooral na de twee wedstrijden tegen 'buur' Exceisior*20 en NSW, door uitlatingen van trainers en be stuursleden, te veel is opgebla zen. Inderdaad werden er zo wel tegen Excelsior'20 als in de bekerwedstrijd tegen NSW Martinit-spelers uit het veld gestuurd. Maar de uitla tingen van NSVV-tramer Jan Viergever zijn bij Martinit in het verkeerde keelgat gescho ten. „Het zijn een beetje hetze achtige vernalen aan het wor den", aldus voorzitter Fran ken. „Het is een hele opgebla zen zaak, want het ware ver haal is anders. Er is ook geen sprake van een voortijdig ont slag van de trainer". Wel heeft Martinit het con tract met trainer Hans Ruy- tenberg aan het eind van hei seizoen niet verlengd. „Het is eon vervelend seizoen", ver volgt Franken, die al sinds 1964 bestuurslid en 12 jaar lang verzorger van de selectie is geweest. Wegens een been breuk heeft hij die functie twee jaar geleden op moeien geven. Irri talie Franken wil de bron van alle narigheid niet alleen op de trainer afschuiven. „Hij is niet alleen de oorzaak. Maar Ruy- tenberg is nu eenmaaleen enorm ambitieuze trainer, die veel van zijn spelers verlangt. En omdat er niet zo veel op volging is leidt dat tot irritatie, vooral bij de wat oudere spe lers". De straflijst van Martinil-spe- lers mag er inmiddels wezen. Te beginnen met uilsluitingen van Kees Hogerwerf en Aad Gouka tegen IPC, en tevens twee spelers met een derde boeking. Tegen ONA begon Martinit dan ook met vier nieuwe spelers, maar toen kreeg Ruud van der Horst de rode kaart en Koorengevel een derde boeking, „De schorsingen zijn daarna met opgehouden", aldus voor zitter Franken. „Het is bijna één lange opsomming". Tegen Transvalia moesten Jan Kooi man en Dick Sparreboom er uit, hoewel de uitsluiting van Kooiman later in een boeking werd omgezet. Vervolgens kwamen dan de al gememoreerde wedstrijden te gen NSW (Michel Loke eruit) en de Thurlede-derby tegen Excelsior'20 (aanvoerder Chiel Gouka eruit). Het doet het Mariinit-bestuur inmiddels ui termate deugd, dat er de laat ste drie wedstrijden niemand meer is uitgestuurd. „Ik wil weer rust met Martinit krijgen", aldus Luc Franken. „Al wordt er door een aantal mensen misbruik van de situa tie gemaakt". Waarmee de voorzitter onder meer doelt op scheidsrechters, die al vóór een wedstrijd aan trainer Ruy- tonberg laten weten van 'je blijft vandaag wel in de dug out*. „Er wordt nu een vooroordeel tegen Martinit uitgesproken", is Frankens mening. „Daar door wordt in enkele maanden een naam afgebroken, waar aan ruim 55 jaar is gebouwd, en dat is niet terecht". Martinit-voorzitter Luc Franken wil snel van het slechte imago, dat zijn vereniging momenteel met zich meedraagt, af. Schiedam De Feyenoord-vedetten Peter Houtman, Bennie Wijnstekers en Joop Hicle komen woensdag 18 april naar sportpark Thurledc in Schiedam om bij voetbalvereniging Martinit een training te verzorgen. T Vanaf 10.30 uur is de Schiedamse voetbaljeugd op het sfeervolle sportcomplex welkom om zich door de spelers van Feyenoord en Oranje te laten onderwerpen aan een pittige training. Voetballers die lid zijn van een andere vereniging dan Mariimt, moeten om mee te mogen doen wel een schriftelijke verklaring hebben van de secretaris van de eigen vereniging. De open dag is toegankelijk voor de jeugd van zes tot en met achttien jaar.. In de ochtenduren worden op het veld samen met de Feye- noord-spelers en jeugdtrainer Siem Burger diverse spelsoorten uitgeprobeerd. In de namiddag, vanaf 14.45 uur, bestaat de mó gelijkheid voor de jeugd om vragen te stellen aan de spelers." Martinit wil met deze opmerkelijk activiteit het jeugdvoetbal In Schiedam een positieve impuls geven. Schiedam Na negen ron den in het damkampioen schap van Schiedam is de eerste kampioen reeds be kend. In de hoofdklasse werd Kon Heusdens voor de concurrentie onbereikbaar door zijn winst op Tiny Mous en zijn remise tegen Wim Vrijland in een voor- uitgespeelde wedstrijd. Vorig jaar behaalde de jeugdi- fe Heusdens eveneens de titel, ijn voornemen om het pun- tenrecord van Tiny Mous (20 punten) te evenaren is echter niet geslaagd. Leo Mous en Wim Vrijland speelden beiden remise tegen respectievelijk Rob van Eijk en Dirk van Schaik. Beiden bezitten nu elf punten en. strij den nog om de tweede plaats. Aad Prins verkleinde zijn kansen op degradatie door Gert van Willigen te verslaan In de eerste klasse versterkte Swami Prem Sidhamo zijn po sitie door Jan Breman te ver slaan. Joop van der Schalk echter definitief afgevallen in de strijd om de promotieplaat sen. Ondanks een schijf voor sprong moest hij in Frans van der Veer zijn meerdere erken nen. Gerrie Tegelaar haalde de eerste winst binnen ten koste van Cees Suyker. In de tweede klasse bleef An- dré Kouwenhoven in de race door winst op Joop Bisschop, Gerard Kouwenhoven was evenwel niet opgewassen te gen Edwin de Jager, die nu nog steeds een Heine kans heeft op promotie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2