ÜISÏS SPORT 'Voorwaarden scheppen voor particulier initiatief' Zwaar werk taboe voor Henk Salari Rare fietsen op Rotterdamsedij k I Striphelden in de haven NO SMOKING i 1 «li. i CDA-werkgroep in Vlaardingen: VVD kiest voor FNV en niet voor tennis i i Week tegen fascisme PTT sluit vroeg op Goede Vrijdag Vrouwenhuis praat over prostitutie Jubilerend Fortuna VI exposeert in clubhuis 'Zo lang ik niets anders heb speel ik niet voor SW' Trübbendorffer eerste in Bleiswijk Ursus beslist in Poortugaal Zeeman verlaat Schiedamse Boys Noorduin op dreef GSS huldigt jubilarissen Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 17 apni 1984 Vlaardingen De werkgroep Kommunikatie van het CDA in Vlaardingen, die gisteren aan wethouder 3as Goudriaan (stadsontwikkeling) haar promotieplan presenteerde om Vlaardingen aantrekkelijker te maken voor ondernemers, denkt dat het mogelijk is particuliere beleggers te interesse ren voor enkele onderdelen van het plan. Zo zou het centrum voor han- del, industrie, wetenschap en cultuur, dat volgens het pro motieplan zou moeten worder gebouwd op het terein van he' volkstuincomplex langs df Westlandseweg, door beleggen moeten worden opgericht. Ook voor het hotel met parkeerga rage, dat de CDA-werkgroep wil realiseren in de buurt var het Liesveldviaduct, zouden externe geldschieters moeten komen. Jan Hoogerwerf: „We hebben al wat informele con tacten gehad, en die informele contacten hebben uitgewezen dat er wel mogelijkheden in zitten. Nu het plan eenmaal officieel is gepresenteerd kan er ook gemakkelijker met be leggers gesproken worden: wij denken dat daar wel het een en ander uitkomt." Ook CDA- fraetieleider Jo Schriel meent, dat de rol van de gemeente niet mag worden overschat. „De gemeente moet de voor waarden scheppen, maar zal niet alles zelf kunnen betalen: dat is duidelijk." 'Wethouder Bas Goudriaan merkte na de overhandiging van het promotieplan. op, het promotieplan een initiatief te vinden dat het waard is om se rieus bestudeerd te worden. „De positi»» van Vlaardingen valt relatief gezien mee: de werkloosheid is hier nog iets minder groot dan in sommige andere steden. Het is gemak kelijker om iets goeds te reali seren als je als stad nog niet helemaal aan de onderkant zit." Hij zegde toe dat het rap port volgende week dinsdag in de vergadering van B en W zal worden besproken. Tijdens do overhandiging van het promotieplan benadrukte de CDA-werkgroep nog eens, dat er een nieuwe manier van denken nodig is. Jan Baris: „We moeten niet gaan zitten afwachten wat anderen doen om het voor de ondernemers aantrekkelijker te maken: Rijnmond bijvoorbeeld. Je moet als gemeente zelf ook het een en ander doen." Van veel belang is volgens de werkgroep het promotieteam, dat moet worden ingesteld om de stad te verkopen en om on dernemers die zich in Vlaar dingen willen vestigen met raad en daad bij te staan. „Dat moet een ploeg mensen zijn die er hartstikke gek van is dat Vlaardingen weer een beetje moet groeien. Die moe ten proberen een knik aan te brengen: de stad moet weer in ,de lift. Dat kan best, als er kei hard gewerkt wordt", meent Baris. De werkgroep geeft toe, Het promotieplan 'Vlaardingen Vooruit' wordt overhandigd aan wethouder Bas Goudriaan (stadsont-. wikkeling). dat diverse onderdelen van het plan misschien nog niet zo erg doorkneed zijn, en dat in de praktijk misschien zal blij ken dat hier en daar wat te hoog gegrepen is. „Maar je kunt beter hoog grijpen: dan kom je toch uit op een hoger peil dan wanneer je laag grijpt." In het promotieplan wordt, zo als gisteren ih deze krant werd gemeld, voorgesteld het voor nieuwe ondernemers aantrek kelijker te maken zich in Vlaardingen te vestigen. Dat moet onder andere gebeuren door de gronduitgifte via een lage erfpacht of via verkoop makkelijker te laten verlopen. Ook positie van de midden stand moet worden versterkt. Het centrum voor handel en industrie, dat zou moeten wor den gebouwd op het huidige volkstuincomplex zou een enorme aanzuigende werking moeten hebben voor onderne mers. Dat centrum zou naast het bieden van dlenstverle ning op allerlei terrein ook congres- en cursu". accommo datie moeten krijgen. Passiezang In de Hoeksteenkerk aan de Warande in Schiedam wordt woensdagavond een passie- en paaszangdienst gehouden. Naast koorzang staat er veel samenzang op het programma. Het begint om half acht. Kledingbeurs In buurthuis De Heipaal in Vlaardingen-Holy wordt don derdag, op de activiteitendag voor vrouwen, een beurs ge houden waar zomerkleding kan worden geruild. Om half twee begint de beurs. Mensen die kleren inleveren krijgen bonnen, op vertoon waarvan ze weer andere kleren kunnen uitzoeken. Die bonnen blijven geldig voor volgende beurzen, 's Avonds worden er in het buurthuis aan de Meerkoet straat spelletjes gedaan. De vrouwen kunnen tafeltennis sen, darten, sjoelen en biljar ten en mogen ook zelf spellen meenemen. Schiedam Hoe gek de fietsen ook zijn, op 26 mei mo gen zij allemaal meedoen aan de Gekke Fietsen- wedstrijd op de Rotterdamsedijk. „Al hebben zij achthoekige wie len", zegt Henk van Vessem, eige naar van The Pub, die het evenement wil organiseren in samenwerking met de andere winke liers op de Rotter damsedijk. Die dag zal ook de Broers- vest half afgesloten zijn in verband met een grote bra derie in de binnen stad. „Hoe gekker de fietsen, hoe beter", zegt Van Vessem. Het evenement lijkt een beetje op de tv-show, waar bij vreemdsoortige luchtobstakels pro beren zolang moge lijk boven Het wa ter te blijven met dat verschil, dat er op de Rot terdamsedijk geen water is, alleen maar harde grond, zeker sinds de nieuwe asfaltering. Van Vessem hoopt echt op idiote ont werpen, al zijn het tandems voor acht personen. In dat geval gaat echter wel de deelname prijs meewegen. Per persoon en nadrukkelijk niet per fiets kost in schrijving voor de Gekke Fietsen- wedstrijd op 26 mei vijf gulden. Wie dus op een tandem komt voor acht personen, ts veertig gulden kwijt. De rare fietscnrace begint die middag rond half drie. Libregts-Jekel Vandaag is het precies zestig jaar geleden dat het Maassluisc echtpaar Libregts-Jekel van de Geerkade 35 in het huwelijk trad. Wouter Lihrcgts is op 26 maart 1896 in Maassluis geboren. Zijn echtgenote komt eveneens uit Maassluis en is van 2 november 1899. H uizer-Hoogenhoom Tineke van Lier-te Flierhaar heeft gisteren twee echtparen, die 60 jaar getrouwd waren, bezocht om de felicitaties van het gemeentebestuur over te brengen. Aanvankelijk was de bedoeling dat haar man, bur gemeester Fred van Lier, ook mee zou gaan. maar die moest wegens ziekte thuisblijven, 's Morgens bracht mevrouw Van Lier een bezoek aan de heer en mevrouw Huizer in hun woning aan de Zwalu wenlaan 244. Aart Huizer is geboren op 20 september 1899 in Rotterdam en zijn vrouw Wilhelmina Christina Hoogen- boom op 2 juni 1901, eveneens in de Maasstad. Het huwelijk 'werd op 16 april 1924 in Rot terdam gesloten. Van Hoon-Wijnhorst Later op de dag ging mevrouw Van Lier op bezoek bij het echtpaar Van Roon-Wijrihorst in de Billitonflat. Hendrik van Roon werd geboren op 19 april 1900 in Vlaardingen en zijn echtgenote Hendrika Wijn horst op 24 februari 1901, eveneens in Vlaardingen. Het huwelijk werd zestig jaar gele den ook in deze stad voltrok ken- Donald Duck en Goofy maken reclame tegen het roken. Het is niet bekend of dat te maken heeft met de explosie, die onlangs plaatsvond in de hulpketel van de Griekse tanker Melhoni, maar het levert een aardig plaatje op in de Wilhelminahaven in Schie dam. Het is lang geleden dat daar zo'n groot schip lag. Toen Tan- kercleaning nog draaide, kwam het geregeld voor, maar sinds het faillissement was het er stil. De steigers worden nu echter door de gemeente verhuurd als aanligplaats en als eerste kreeg de Me- thoni er een plekje voor vier weken. Reparaties aan het schip worden verricht door twee Schiedamse bedrijven, Scana Coolers uit de Warande en constructlebedrijl A. Avezaat uit de De Gheyn- straat. Schiedam De FNV mag blijven waar zij zit: in de houten keet aan de Stadhouderslaan, naast tenniscentrum Van Vliet. Gisteravond besloot de gemeenteraad het gebouwtje over te dragen aan de vakfederatie, die het al geruime tijd huurde. Alleen de CDA'ers Jaap van Katwijk en Aad van Lingert bleken tegen deze regeling. Aanvankelijk waren vanuit de VVD ook bezwaren gekomen, maar die slikte de liberaal Piet Prins gisteravond snel in, tot dikke tevredenheid van de coalitiepartner, de PvdA. Het raadsbesluit betekent een strop voor mevrouw Van Vliet van het gelijknamige tenniscomplex. Zij had het ge meentebestuur aangeschreven, dat zij graag naar centrum zou uitbreiden en de FN V-keet daarom wilde kopen voor 10.000 gulden. Er was vorige week nog sprake van dat dit bod gedaan was door The Smashing Fellows (TSF), maar zowel deze vereniging als mevrouw Van Vliet liet gisteren weten hoe de vork precies in de steel zat. Van Katwijk had in een commissievergadering al laten weten, dat net bedrag van 10.000 gulden hem meer bekoor de dan het 'om niet' overdragen van de keet aan de FNV. Doorgaans herhaalt de CDA'er zijn standpunten in de ge meenteraad. Toen VVD-fraetieleïder Gerard Verhulsdonk hem vroeg, of Van Katwijk namens de hele CDA-fractie sprak, weigerde deze antwoord te geven, om de enige re den dat hij niet meer achter het spreekgestoelte stond. Een groot aantal raadsleden ervoer dte houding als zo arrogant en 'napoleontisch', dat wethouder Zijdeveld het niet kon laten luidkeels te sneren: „L'état, c'est moi!" Van Katwijk werd er niet warm of koud van. Alleen vroeg zijn fractiegenote Els Hellwjg even later aan Prins, of deze namens zijn hele fractie sprak hetgeen het geval bleek. Prins: „Nu wij de achterliggende stukken hebben gezien, blijkt het duurder te zijn als wij de FNV de keet uit sturen, dan wanneer de situatie blijft zoals zij nu is." Ook burgemeester Scheeres beargumenteerde dat. Hij liet Van Katwijk weten, dat de FNV als huurder van de keet huurbeseherming geniet krachtens de huurwet. Volgens Scheeres had mevrouw Van Vliet alleen baat gehad bij een leeg opgeleverde keet. Van Katwijk liet zich hierdoor niet overtuigen en kreeg alleen ex-CDA-Ieider Van Lingen Schiedam Gedurende de week voor bevrij dingsdag worden in Schiedam enkele activitei ten georganiseerd, die de bevolking ervan moe ten doordringen hoe verwerpelijk het is om an dere mensen een kwaad hart toe te dragen. Met een optocht door de Stad. een manifestatie op het museumplein en een optreden van een Turkse toneelgroep wil het Schiedams Anti- Disc rim i na tie- en Anti-Fascismeeomité (ADAF) de verdraagzaamheid onder de mensen stimu leren. De Schiedamse gemeenteraad heeft gisteravond besloten het comité een startsubsidie toe te ken nen. PvdA-fractieleider Gé Brouwer noemde dat positief, omdat, zoals_hij zei, „het faseisme steeds brutaler de kop opsteekt Ik hoop dat er een brede vertegenwoordiging van de bevol king in hel comité komt, zo breed, dat er voor fascisme geen plaats meer is." Uiteindelijk is de naam van het comité dus ADAF geworden: men is zowel tegen discrimi natie als tegen fascisme. Het was S op één der eerste informatieavonden vorig jaar in Passage, dat ter sprake kwam of er wel onderscheid tus sen die twee vormen van intolerantie is. Het comité heeft ervoor gekozen zich tegen beide uitingen te keren. Op 26 april vindt een optocht plaats door Nieuwland en het centrum. Muziekgroepen luisteren d< mars op. In de Teerstoof vindt op 2 mei een toneelvoorstelling plaats door Rotter damse Turken, met discussie na afloop. Op 5 mei staan er kraampjes bij het museum, van Amnesty International en andere organisaties. De Anne Frankstichting zoekt nog een ruimte voor een expositie. Vlaardingen De postkanto-( ren in Vlaardingen sluiten' vrijdag al om vijf uur. In Schiedam gaat alleen het hoofdpostkantoor aan de Lan ge Nieuwst raat vervroegd dicht in verband met Goede Vrijdag. Om het publiek toch in de ge legenheid te stellen hun post zaken af te handelen blijven de kantoren aan de Westha ven kade en bij Vroom Dreesman aan het Veerplein in Vlaardingen donderdag avond tot half negen open. In Schiedam is een dergelijke maatregel niet genomen. Vlaardingen In het Vlaar dings vrouwenhuis wordt vanavond gepraat over pros titutie, nadat twee weken ge leden een film over dat on derwerp is vertoond. Marijke Maagdelijn, mede werksters van het vrouwen huis, vertelt iets over de ge schiedenis van het beroep en vervolgens wordt de samen hang besproken tussen pros titutie en het beeld dat de maatschappij van vrouwen heeft. De bijeenkomst in het vrouwenhuis aan de Pieter Karei Drossaartstraat in Vlaardingen begint om acht' uur. Vlaardingen Voetbalvereniging Fortuna Vlaardingen viert dit jaar het tachtigjarig be staan. Hoewel het geen officieel jubileum is. wil het bestuur hieraan toch de nodige aandacht schenken. De jubileumcommissie van de voet balvereniging heeft dan ook een uitgebreid feestprogramma samengesteld. Morgen gaan de festiviteiten officieel van start. In de kantine aan de Marathonweg heeft dan een 'oudc-jaarc' bijeenkomst plaats, die om 22.00 uur begint. Deze zal duren tot ongeveer 01.00 uur, op de dag waarop Fortuna werd opgericht. Tevens wordt dan het jubileumboek uitgereikt. Het eerste jubileum voetbaltoernooi wordt op eerste paasdag afgewerkt. De meisjesteams van Vlaardingen, Vierpolders. LMO, GDA en For tuna strijden dan om de hoogste eer. Het hele voorjaar zijn er diverse toernooien op het com plex. Zo is er op zondag 13 met een internatio naal pupillentoernooi voor E- en D-spelers. Uit het buitenland nemen onder meer deel Borus- sia'02. Sporting Eller 1982 (beide Duitsland) en Signal Bemex Confignon (Zwitserland). Zondag 3 juni wordt de strijd om de Zilveren Haringlogger gehouden. Het team van Chises- ter Hospitals zorgt voor het internationale tintje aan het toernooi, waar verder de teams van - Scheveningen, het Maassluise elftal, de Vlaar- dingse selectie en Fortuna aan meedoen. Een dag eerder, 2 juni, is er een reünie voor I; oud-leden. Vanaf 11.00 uur kan de oude garde aan de Marathonweg terecht. Uniek is ook de reünie van oefenmeesters die ooit in dienst zijn geweest van de Vlaardingse vereniging. Alle trainers en verzorgers van Fortuna sinds 1945 hebben een uitnodiging voor de bijeenkomst ontvangen. De jubileumcommissie heeft in het reercatiege- bouw van het sportcomplex een tentoonstelling ingericht. Via foto's en attributen wordt een - beeld gegeven vantachtig jaar Fortuna Vlaar- dingen -* Schiedam Eén ding, zij het met de restrictie 'mits', staat op Haraa bui ten kijf. SVV wil ook vol gend seizoen weer graag gebruik maken van de diensten van Henk Salari. Mits, let wel, de Schie damse eerste divisieclub ook dan een miniscuul plaatsje krijgt toebedeeld op de standenlijst van Stu dio Sport. De voortzetting van het betaald voetbal in Schiedam, dat gezien de door voorzitter Cor de door Donald Bax Vries ontketende 'blik semactie' nu toch écht enigszins op de tocht staat, is dus dat enige voorbe houd. Volgens de nog steeds gelden de arbeidsvoorwaarden had het bestuur van SVV officieel al een ontslagaanvrage moeten indienen voor de geblokte voorstopper, indien men Salari na deze jaargang van de loon lijst had willen schrappen. Dat dit met het geval is, mag merkwaardig worden ge noemd, nu Salari al weer vijf wedstrijden op rij tandenknar send als tribuneklant de cou lissen vult. Een knieblessure, zo luidt de lezing die de ware aard moet bedekken, want er schuilt meer achter de lange periode van gedwongen non- actief. „Ik wil", benadrukt Salari, „dolgraag voetballen. Als ik achter dat hekkie sta. knijp ik het bij wijze van spreken hele maal fijn. Ik kan er gewoon niet tegen, tegen dat stomme niets doen. Maar, hel werk dat ik nu doe in de steigerbouw is de pest voor m'n knie. Die be lasting is zo zwaar, dat dokter Honig tegen me heeft gezegd, dat ik daarmee moet stoppen. Ik kan uiteraard niet werken, krijg ik last met de ziektewet, maar ik kan wèl voetballen. Ik ben naar het bestuur gestapt en heb dat ook gezegd. Ik speel niet. zolang ik geen an der werk heb". Praatjes De praatjes als zou Salari niet renaabel zijn voor SVV. wor den met deze uitspraken in één klap ontkracht. Als voet baller is hij min of meer topfit, kan hij bij wijze van spreken nog een jaar of tien doorgaan, maar in combinatie met het zware werk in de steigerbouw, is die al dan niet goed betaalde hobby nadrukkelijk taboe. In feite dateert en misschien wringt juist daar de schoen de problematiek al van vorige zomer, toen PPSC's trainer Arie Kurver Salari maat schappelijke zekerheid bood. In de hoop natuurlijk hem Henk Salari: „Ik knijp dat hekkie helemaal fijn". naar Thurlede te halen, maar Salari koos toch voor SVV, toen deze club vertelde haar stinkende best te zullen doen hem aan werk te helpen. „Dat werd dat steigerwerfc Itcht Salari toe, „maar ik kreeg* de toezegging, dat SVV verder zou blijven zoeken". Hetgeen klaarblijkelijk niet afdoer.de is gebeurd, nu het 'knietje' van Salari andermaal in opspraak is. „Van dat gezeur over die knie word ik doodziek. Van de eerste 21 competitiewedstrij den heb ik er vijf gemist, een tje door een schorsing en vier door een spierscheuring, dus niet door m'n knie. Honig heeft me nu ook duidelijk ge zegd, dat die knie dat zware werk niet aankan. Daar moet nu iets anders voor komen. Door die locstand heb ik nu wel vijf partijen gemist en om dat we er nog vijf voor de boeg hebben, kunnen dat er best eens tien worden". Invalide Henk Salari heeft er enerzijds totaal geen zin in om door dat werk hinnen afzienbare tijd als een invalide door hei leven te gaan, anderzijds wil hij voetballen Is het mei bij SVV. dan wel bij een' andere club, waarvoor zijn 'zaakwaarne mer' Chris Toering. die onder meer de belangen van de Spartaan Sylvto Dilhberto be hartigt, zich momenteel sterk maakt. Zo blijken de contacten met FC Twente destijds se rieus te zijn geweest en lonkt ook Belgie. „En dan", zegt Toering, „niet zo'n duppie als Germinal, maar eentje die te gen de hoogste klasse aan zit". Toekomstmuziek voorlopig, want zolang SVV Salan geen ander werk kan bieden, be hoort hij slechts tot de catego rie 'toekijkers', die op Harga de laat&Le weken (te) grote vormen heeft aangenomen, Huib Zandwijk, de tweede penningmeester van SVV is naarstig op zoek naar een nieuwe baan voor Salari, dre zich loyaal blijft opstellen té genover zijn vereniging. „Zei zijn nu bezig om te proberen mij af te keuren voor dat stei- gerwerk. maar dat is natuur- lijk ook niet de ideale oplos- sing. Ik hoop maar, dal ik an- der werk krijg, dan kan ik 'r eindelijk weer voetballen..." Bleiswijk Niet favoriet Wil Kouwenhoven, maar He nine Trü- bendorffer uit Maassluis ging met de 125-ec eer strijken op het Groendalcircuit van MCC Bleiswijk. Voor eigen publiek finishte Kouwenhoven, die vorige week nog een nationale cross in Am sterdam won, drie keer als tweede. Tweemaal achter Trüben- dorffer en één keer achter Zoetermeerder Harrie Brussé. Schiedam Ursus en Abbenbrock, die samen op de eerste plaats zijn geëindigd in de eerste klasse C (zon dag) van KNVB afdeling Rotterdam, spelen zondag 29 april aanvang 14.30 uurhun beslissingswedstrijd. Als decor is gekozen voor het terrein van Poortugaal, nadat beide clubs (Ursus met VFC en Fortuna VI. en Abbenbroek met Vierpolders) daarover geen overeen stemming hadden bereikt. Vorig seizoen miste Ursus de promotie naar de KNVB. Toen bleek Swift Boys, dat dit weekeinde de titel in de vierde klasse G greep, in een extra duel te sterk voor de Schiedammers, ft Schiedam Het bestuur van Schiedamse Boys moet op zoele naar een nieuwe technische man. Wim Zeeman, de bege leider van het eerste elftal van de afdelingsclub. stopt na een jarenlange verbintenis mei zijn werk bij de verer.iging. Het bestuur van de club heeft inmiddels al gesproken met een aantal kandidaat-trainen» Op korte termijn wordt de aanstelling van de opvolger van Wim Zeeman verwacht. Schiedam Willem Noorduin leerde tijdens atletiekwedstrij den voor gehandicapten in Ze venaar goede prestaties. De Schiedammer verbeterde m zijn klasse als B-junior drie Nederlandse records. Bij het kogelstoten kwam hij tot een afstand van 8.60 meter, op de 100 meter sprint tot een tijd van 16.5 seconden en op de 400 meter kwam hij uil op een tijd van 1 20 minuten. De oudo records waren ook al in ban£ den van Noorduin. De sporter van invalidensportx vereniging De Ooievaars heeft zich overigens op medisch ad-I vies teruggetrokken uit de Ne derlandse zwemploeg, die koi mende zomer in Amerika meedoet aan de Olympisehé Spelen voor gehandicapten. J Schiedam Voorafgaand aari* het laatste competitieduel te* gen -Lombardijen heeft zater-i dagclub GSS vijf spelers van het eerste elftal gehuldigd, die er 250 of 350 wedstrijden op hadden zitten. Uit handen van voorzitter Teun Mastenbroek kregen B£ rend de Reuver, Chris van Gerven, Piet van Gulik en Piet Kamper een bos bloemen en een cadeaubon overhandigd na hun 250e wedstrijd. De wel iswaar geschorste doelman Henk Schniermanni werd ook ïn de bloemen gezet, omdat Jaij dit seizoen aan z'n 350e partij kwam. w

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2