^llRl 'Geen problemen met coalitie' Artiestenparade aan Hogebanweg VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COÜRANT NIEUWE WATERWEG COURANT Opbouw werkers leren besparen op energie Kermis per truck WD7er George Neyssel: VUB zet 1 mei centraal in uitkerings protest Ook programma in Schiedam EXTRA OVERTOCHT ROND NEGEN UUR Inbraak in clubhuis WA Woiïdlioekib vogelvlucht VROUW OPGESLOTEN IN RESTAURANT WEER CVS GESTOLEN 3^„ '-- WOENSDAG 25 APRIL 1984 .^A4c-^;;V Vlaardmgen Het Vlaar- dings Uitkermgsgerechtigden- beraad (VUB), de FNV, de CPN, de PSP en de PPR hou den op 1 mei, de Dag van de Arbeid, een manifestatie in Vlaardingen. Het VUB heeft de eerste mei aangegrepen als centrale dag in de actie die het beraad voert tegen de plannen van het kabinet met de sociale uitkeringen. Het beraad vindt het onaanvaardbaar dat men sen die buiten het arbeidspro ces zijn geraakt 'tot de 'bedel staf worden gedegradeerd', zo- ais het beraad het zelf uit drukt. Voor het 1 mei-comité, dat de activiteiten heeft voor bereid, staat de manifestatie echter meer in het teken van de Dag van de Arbeid zelf. De 1 mei-viering barst los met een 'krisisoptocht', die om kwart voor twaalf vertrekt vanaf het Weeshuisplein. De optocht trekt door een groot deel van de binnenstad en ein digt bij De Harmonie aan de Schiedamseweg, waar een maatschappelijk forum wordt gehouden. In dat forum zitten vertegenwoordigers van het FNV, het GAK. de GSD, het CNV en het Uitkeringsberaad. Bezoekers van De Harmonie kunnen aan die forumleden vragen stellen over uitkerin gen en andere zaken. Werk theater Krijt komt met een speciale voorstelling, en ook is er muziek. 's Avonds wordt in De Harmo nie een politieke discussiebij eenkomst gehouden met een forum waarin vertegenwoordi gers van politieke partijen zit ten. Medewerking hebben toe gezegd de VVD, de CPN. de PSP, de PPR, het CDA en de PvdA. In dit forum zullen zo wel landelijke politici (zoals het VVD-tweede kamerlid Van Linschoten) als plaatselij ke mensen (2oaIs CDA's Nel van der Linden en Aad van der Wel en Mari van Opynen van de PvdA) zitting hebben. De manifestatie wordt in De Harmonie besloten met een nababbel, die wordt opge fleurd door de muziek van de Chileense groep Cono-Sur. Schiedam Solidariteit tussen mensen, die nog wèl en die geen betaald werk hebben, is het thema van de 1 mei-viering in Schiedam. De stichting de Eerste Mei heeft een dagvullend programma opgesteld dat om half elf begint. Dan verzamelen de deelnemers bij de sluis aan de Hoofdstraat en wordt met een vaartuig van de Rode Valken koers gezet naar de Ooïevaarsbrug achter het stadhuis, waar om twaalf uur de rode vlag wordt gehesen. 's Middags is er op het terrein van SVDPW een voet balwedstrijd tussen een team van de PvdA en het werklozenproject de Trechter. De dag van de arbeid wordt besloten met een bijeenkomst in wijkcen trum Nieuwland. Daar zal worden gesproken door burgemeester Reinier Scheeres en Rijnmond-voor zitter André van der Louw. De Sehïedamse groep de Translators zorgt voor nederlandstalige muziek. i Voet veer gaat dinsdag varen Vlaardingen Vanmid dag is in buurthuis de Heipaal (Holy) een cursus 'Voorlichting energiebe sparing' voor opbouwwer kers, buurtwerkers en mensen uit actiecomités van start gegaan. De curus wordt gegeven door de stichting Energie Anders uit Hoek van Holland. Energie Anders houdt gere geld tentoonstellingen over energiebesparing in buurt huizen. Het nadeel daarvan is volgens Martin Molenaar dat het maar tijdelijk is. „Als wij weg zijn is er in een buurthuis niemand meer die voorlichting kan geven. De bedoeling van de cursus is dan ook dat onze kennis per manent beschikbaar is in de -buurthuizen." -Knergie Anders richt zich met de besparingstips vooral op mensen met lage inko mens in huurhuizen. „Door achterstallig onderhoud heb je daar vaak veel last van tocht," stelt Molenaar. „Het .blijkt dat die mensen makke lijker een buurthuis binnen- "lopen dan bij het energiebe drijf voor voorlichting over .energiebesparing." Van de adviezen die Energie Anders •geeft is het de bedoeling dat ze zich na driejaar terugver dienen. Schiedam - De lange vracht wagen, die gisteren de rijks weg afreed bij de afslag SchiedamHet ai meteen zien waarvoor hij kwam'Mobiele amusementstoestelienstond erop. Dat kon niets anders betekenen dan kermis! Want flipperkasten en video-spel letjes zijn weliswaar ver plaatsbaar, dus ook mobiel, maar de meeste kermisat tracties zijn nog mobielerga maar eens op een flipperkast zitten of in de rupsbaan en voel het verschil. Kermis dus. Op het Emma- plein parkeerde de vracht- wagen, er kwamen nog vele trucks bij, en daarmee begon de opbouw van de koningin- nekermis, zoals zij heet. Toen ook nog de heer Janvier van het bureau De Kermisgids een kopje koffie kwam halen bij gemeentevoorlichter Bas van Bochove, gewoon, om te zeggen dat ie er was, leken alle voorbereidingen te zijn afgerond en kon de kermis open. Druk aan het werk om de kermist op tijd te laten draaien Vlaardingen WD-fractieleider George Neyssel constateert in het afdelingsblad van zijn partij, dat in de periode dat de VVD samen met de PvdA in het college van B en W zit tot nu toe nog niets is ge bleken van de voorspelde moei lijkheden, die de liberalen met hun coalitiepartner zouden onder vinden. Met name CDA-leider Jo Schriel had in de gemeenteraad de VVD-fractïe gewaarschuwd dat de PvdA in de praktijk zo lastig zou zijn. Schriel waarschuwde er zelfs voor aat de PvdA haar partner al onbetrouwbaar zou vinden als die partner met de PvdA van mening verschilt. Volgens Neyssel is de samenwerking tot nu toe alleen maar plezierig. „Na tuurlijk is de PvdA een harde onder handelingspartner. Zij vechten voor hun eigen standpunt, maar... dat doen wij ook!", meldt Neyssel opge wekt in het afdelingsblad. Neyssel vindt wel dat de PvdA-fractie on langs in de fout is gegaan door de de VVD, tijdens de discussies over de scholensluiting in de Westwijk, te herinneren aan haar 'oppositieverle den'. „De heer Van der Windt, fractie voorzitter van de PvdA, pleit er al tijd voor dat wij dit zo snel mogelijk zouden moeten vergeten en wijst ons er dan op, dat wij nu meeregeren. Het lijkt mij juist dat binnen de PvdA hier nog maar eens over ge sproken moet worden", vindt Neys sel. De VVD-Jeider merkt in de bijdrage in het blad op dat het voor het eerst is dat de VVD wethouders in het col lege heeft, maar dat aan de andere kant de PvdA voor het eerst een coa litiepartner heeft, waar rekening mee gehouden moet worden. Schiedam In twee achter eenvolgende nachten hebben inbrekers ongewenste bezoe ken gebracht aan clubhuis Zuid in de Dwarsstraat. De eerste maal kwamen zij bin nen door een ruit van een achterdeur in te slaan. De tweede keer sloopten, ze het hout, waarmee de deur pro visorisch was dichtgemaakt. Het clubhuis mist enkele koffiezetapparaten, enkele tientallen schaakklokken en schaakspelen. De waarde van de buit is vierduizend gulden. Schiedam Theo van Elderen (28), eigenaar van café Why Not aan de Rotterdamsedijk, vindt dat er iets moet worden gedaan aan de stille dagen tussen konin ginnedag en bevrijdingsdag. Daarom heeft hij een groot aantal lokale en nationale ar tiesten gecontracteerd voor «en optreden in een grote feesttent, die op de Hogeban weg wordt geplaatst een vrij uniek initiatief voor een café-eigenaar in dit gebied. Lee Towers, Babe, de Amazmg Stroopwafels en André van Duin zijn enkele publiekstrek kers, die in de kamende week Schiedam aandoen voor een optreden. De Brabander, die onder de grote rivieren nog tien café's met eveneens de naam Why Not exploiteert: „Omdat er zo weinig te beieven valt in Schiedam, leek het me wel leuk om te doen. Het is een gok, maar hier moeten toch mensen op afkomen. Ik schat zo'n vijfhonderd tot duizend man per avond." De tent, die hij heeft afgehuurd heeft een oppervlakte van bgna duizend vierkante meter. Van 28 april tot en met 5 mei treden dage lijks tussen twaalf uur 's mid dags en half een 's nachts ar tiesten op voor kinderen en volwassenen. Het middagpro gramma begint steeds om twaalf uur en het avondpro gramma om acht uur. Deze artiestenparade begint zaterdag om twaalf uur met een kindershow waaraan di verse clowns meedoen. Ook Grace Maddy met haar vijftien gedresseerde honden doet mee. 's Avonds treedt vanaf acht uur Mustang op. Zij bege leiden dan zanger Wally Prey 11. De 'gaten' tussen de onderdelen van het program ma worden tijdens de feest- week opgevuld door disco theek Free time. Zondagmiddag zorgt Mustang voor de begeleiding bij de Miss Why Not-verkiezingen. Hier aan kunnen dertig vrouwen meedoen. De eerste prijs hier bij is een reis naar Engeland en vijfhonderd gulden zak geld De deelnemers moeten tussen de 18 en 25 jaar oud zijn. 's Avonds treden the Sun- streams op. Maandag 30 april treedt voor de jeugd de Dancing Brothers op. Tussen acht en half een houdt de Harbour Jazzband de aanwezigen bezig. Dinsdag 1 mei zijn 's middags Sam Brown en het Deep River Quartet op. 's Avonds is de beurt aan The Amazmg Stroopwafels en Babe. Woensdag 2 mei kunnen de kinderen genieten van André van Duins Ome Joop show. *s Avonds treedt orkest The Daneing Rollers op. Zij bege leiden Saskia en Serge. De jeugd kan zich donderdag middag amuseren met het Flashback trio. 's Avonds treedt Mustang opnieuw op. De band fungeert dan ook als begeleiding van Lee Towers. Voor vrijdag 4 mei staan geen activiteiten gepland in ver band mert de dodenherden king. Zaterdag 5 mei treedt half drie Oscar Harris op, gevolgd door Los Cabanos *s Avonds is op nieuw Mustang te beluisteren. Het orkest treedt dan op als begeleider van zangeres Con- ny Porche, Zondagmiddag zijn het opnieuw The Amazing Stroopwafels, die optreden, 's avonds wordt een bierfeest ge houden in de tent waar Mus tang opnieuw voor een goede sfeer zorgt. Kinderen tot twaalf jaar kun nen tijdens de feestweek gratis naar binnen. Volwassenen be talen voor een dagkaart een tientje. Voor het optreden van Lee Towers moet meer wor den betaald; vijftien gulden. Een weekkaart, die toegang geeft tot alle avonden, kost vijftig gulden. Vlaardingen Het voet- veer tussen Vlaardingen en Pernis gaat met in gang van aanstaande dinsdag regelmatig va ren. Op 1 mei wordt ge start met de zomerdien stregeling. Op welke tijdstippen de veerdienst gaat varen is nog niet precies bekend. De aanlegplaatsen zijn het Hoofd en de Westhnvenkade in Vlaardingen en de Petro leum weg en Pernis-Vonde lingenplaat in Pernis. Bij de aanlegplaatsen en bij het be gin van het fietspad Petro- leumweg en Vondelmgen- weg komen mededelingen borden van de veerdienst te staan. Op voorstel van de ENFB, de fietsersbond, wordt in de zo mermaanden rond 9 uur 's morgens door het veer een extra overtocht gemaakt. Daarvan kunnen recreatieve fietsers gebruik maken. Gro tere gezelschappen, zoals toerfietsclubs, kunnen even tueel tegen een speciaal ta rief worden overgezet. Tij dens de landelijke fietsdag wordt het erg druk op het voetveer, omdat de overtocht is opgenomen in de fietsroute van die dag. De tarieven ko men iets boven die van het veer Maassluis-Rozenburg te liggen. Expositie De voorzitter van het open baar lichaam Rijnmond, An dré van der Louw, stelt vrij dagmiddag de veerdienst of ficieel in werking. Hij doet dat aan boord van veerboot De Kaag, waarin een exposi tie is ingericht door de Vere niging Vrienden van de voetveren Deze tentoonstel ling wordt geopend door Rij n mondgecom mi teerd e J.C. van Duin, Dat het voetveer weer gaat varen is te danken aan een initiatief van de PPR/PSP- fractie m Rijnmond. De veerdienst biedt werk aan achttien jongeren, die met behoud van hun uitkering helpen de veerdienst in de vaart te houden. Mogelijk wordt in de toekomst een kantoortje voor de veer dienst geopend. Daarvoor zijn enkele verzoeken inge diend. Er was nogal veel be langstelling voor het project, zodat is besloten enkele be langstellenden op een reser velijst te plaatsen. Op het schip werken alleenman nen. Er meldden zich geen vrouwen, die als matroos op het schip wilden werken. Nu het voetveer weer gaat varen komt een aantal recre atiegebieden weer binnen bereik van fietsers, zoals de Rhoonse Grienden, de Briel- se Maas en Bernisse. Ook en kele grote bedrijven (Shell, Chevron, UKF en Pan Oce an) liggen binnen loopaf stand van de aanlegplaats van het veer. L Eén baksteen kan een goede reden zijn om over vele andere tien duizenden bakstenen iets te gaan vertellen. Die ene baksteen wordt vrijdagmiddag aan staande vakkundig ge metseld door de Sehïe damse wethouder Zijde veld en daarmee gaat de bouw van een win kelcentrum officieel van start. Dat winkelcentrum komt in Woudhoek, de Schiedamse stadsuit breiding: een wijk die al roemrucht was voordat er een baksteen lag, zelfs al voordat de eer ste heipaal de grond in ging. De mensen, die het eerst in Woudhoek kwamen wonen, hebben lang op een winkelcen trum moeten wachten: dat was fietsen gebla zen naar het Hof van Spaland! Woudhoek is nog niet af. maar wel ver over de helft en de Botenbuurt is onderhand al aan zijn eerste lustrum toe. Nu ook de bouw van het winkelcentrum een aan vang neemt, was er een goede reden eens te kij ken hoe de talloze an dere bakstenen hebben bijgedragen tot het ui terlijk van de nieuwe wijk. Dat leverde een serie op, waarvan het eerste deel vandaag op pagina 15 staat. Bijgaande foto geeft in vogelvlucht een impres sie. Geheel links is de Ambachten buurt in aan bouw, daarnaast ligt de kaalslag waar scholen zijn gepland alsmede de winkels, waarvoor Zijde veld het startsein geeft. De Geuzen buurt vormt een aparte cluster. Rechts van de Scheep vaartweg (in het midden van de foto) de Boten buurt, met meer op de voorgrond de al oudere bebouwing van Woud- hoek-Zuid. Meer naar rechts de Harreweg met temidden van het landschapspark Kethei de boerderij van Lansbergen. Uit de ne vels op de achtergrond doemt het polderland schap van Midden-Delf land op. Vlaardingen De brand weer moest er gisteravond rond tien uur aan te pas komen om een 60-jarige Vlaardingse te bevrijden uit het Chinees restaurant Jumbo op het Liesveldvi.- aduct. De vrouw, die om negen uur het restaurant was binnenge komen om een hapje te eten, was na de maaltijd naar het toilet gegaan en had daar een minuut of twintig doorge bracht. Toen ze klaar was bleek het restaurant inmid dels gesloten te zijn: alles was donker en er was behalve de goudvissen in de grote bak in de hal geen levend wezen meer te vinden. De brandweer, die werd gea larmeerd, forceerde de toe gangsdeur om de vrouw ie kunnen bevrijden. Schiedam Voor de zoveelste maal zijn in Woudhoek-Noord centrale verwarmingsketels gestolen van een bouwwerk. Dit maal namen de dieven twee ketels met een waarde van 44Q0 gulden mee uit in aanbouw zinnde huizen aan de Heelmeester- weg.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1