WATERWEG na m Woningbouw heeft nu bezwaren achterhaald SPORT 15 Rotterdam Nieuwsblad Cop John Duyn 'bederft' Schiedams avondje Reserves HVC brengen DC V in verlegenheid FC Maluku beter vanaf elf meter Kees Reincke:Ik noem het een herdenkings bijeenkomst Informatie voor Marokkanen Jeugdbieb gaat in op ziek zijn Ll WOUDHOEK IN WORDING (1) Dubieuze treffer tilt Excelsior M langs SFC Carli praat vanavond met Feyenoord SPQRTK0RT Van Boehove koppelt Zwaluwen aan DCV - Vlaardingen Het was een roemruchte groep; de culturele en maatschappelijke club .VL65. Een groep, die ■regelmatig van zich deed "spreken, en die vooral zowel intern als in de stad zelf heel wat discussie ontlokte. Negen jaar lang ■bestond de organisatie, in sterk wisselende samenstelling en toen '"was het ineens voorbij. Maassluis In de burgerzaal 'van het stadhuis wordt mor gen een informatie-avond 'voor Marokkanen gehouden. Op de bijeenkomst wordt in- formatie gegeven over de ver schillende mogelijkheden van '.onderwijs in de stad. Daar naast wordt gesproken over ,-het voorbereiden van een acti viteitenprogramma voor Ma rokkanen voor volgend jaar. 'Öol de voortzetting van de in spraak over de migrantennota 'Meer over minder* komt ter sprake. Tijdens de bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, is een tolk .aanwezig. Schiedam De centrale jeugdbibliotheek aan de Korte Haven opent vandaag een ex positie onder het motto 'Kind en ziek zijn*. De tentoonstel ling omvat boeken over aller lei aspecten van de gezond heidszorg voor kinderen. Er is materiaal over de GGD, het Rode Kruis, ongelukken, tand artsen en zo meer. Boeken kunnen gratis worden gereser veerd met het oog op het edu catieve aspect van de expos:- Doelman-Van Geesl Koningin Beatrix heeft haar felicitaties gestuurd naar het 65-jarige bruidspaar Jan Doel man en Trijntje Pieternella Doelman-Van Geest uit Maas land. Namens het gemeentebe stuur van Maasland kwamen loco-burgemeester J. Kwak- kelstein en zijn echtgenote - tweede paasdag op bezoek; de dag waarop hel echtpaar des- tijd in het huwelijk was getre- den. Jan Doelman werd op 19 maart 1896 in Maasland gebo- ren en zijn bruid op 19 maart 1936. Op 23 april 1919 traden zij op het Maaslandse gemeen- tehuis in het huwelijk. Lich-Nuninga De heer en mevrouw Lich uit de Vondellaan 13a in Maas- sluis zijn donderdag 26 april 50 jaar getrouwd. De vrouw van de burgemeester, mevrouw Van Es-Hamoen, zal het gou- - den paar op die dag om 10.30 uur namens het gemeentebe- stuur gaan feliciteren. Berend Lich werd geboren op 11 juli 1912 in Wedde. Francisca Hen- derika Nuninga werd geboren op 22 juli 1909 in Winschoten. Van Klinken-Drenth Het Maassluisse echtpaar Van Klinken-Drenth is zaterdag 28 april 50 jaar getrouwd. Het gouden paar zal die dag om - 10.30 uur worden bezocht door mevrouw Van Es-Hamoen, de vrouw van de burgemeester. Johannes van Klinken werd Ëeboren op 15 januari 1908 in orger. Zijn vrouw, Jantina Christina Drenth, werd op 24 oktober 391? geboren in Nieu we Pekela. Het echtpaar woont aan de Mozartiaan 112 in Maassluis. Mokoginta Judith Mokoginta-Heinecke is Z door het dagelijks bestuur van de Culturele Raad voorgedra- 2 gen als 'opvulster' van de va- cature, die aanwezig is binnen de werkgroep stadsverfraaling vari de Raad. De benoeming «J.vindt woensdag 25 april tij- ïdens de vergadering van de Culturele Raad plaats. VL65 komt nog één keer bij een „Een beetje doodgebloed", meent Kees Reincke. VL65 verdween in 1974, maar veel ideeën van de groep zijn bewaard gebleven, en veel mensen die er een rol in gespeeld hebben zijn nog steeds actief in de stad. Vanuit VL65 zijn heel wat andere organisaties in de stad min of meer ontstaan. Wie de geschiedenis van VL65 niet kent of wie er op de een of andere manier nooit bij be trokken is geweest, zal zich moeilijk kunnen voorstellen hoe ambivalent het karakter van de club in die negen jaar van haar bestaan precies is ge weest. Het begon allemaal in 1965, toen een groepje kunste naars meende dat er een be- langenclub zou moeten komen, die ook zelf in cultureel op zicht het een en ander zou moeten betekeken. Namen als Jack Tsang, Ton Stolk en Leen Droppert zijn aan die op richtingsperiode nauw verbon den. De belangenorganisatie kreeg een eigen galerietje aan de Hoogstraat, de Kunstwin kel, waar exposities werden gehouden, maar waar ook al vrij snel culturele avonden met een orkestje, een pianist en zelfs uïtheemsere dingen ontstonden. Een culturele or ganisatie dus, die in die begin periode wel wat weghad van de Vlaardingse Kunststichting. Maatschappelijk Al snel ontstond binnen VL65 Woudhoek groeit. De Botenbuurt begint al de trekken te krijgen van een doorleefd gebied: witte uitslag in de muren, opgeschoten groen, plantjes op de galerijen... Schiedam Al zes jaar liggen er be zwaarschriften tegen het bestemmings plan Woudhoek-Noord bij de Raad van State. Het is niet zo'n heel dikke stapel, maar het adviesorgaan van de koningin heeft het zo druk, dat de behandeling er- van toch jaren vergt. In Nederland is Woudhoek niet de enige plek, waar ge bouwd wordt, Ondertussen zijn de woningen er wel als paddestoelen uit de grond gescholen. Het ene deelplan na het andere werd gereali seerd. De Botenbuurt verrees als eerste, ge volgd door de Geuzenbuurt en weer later de Ambachxenbuurt, met daarin een va riant op het Witte Dorp. .En aanstaande vrijdag metselt wethouder Zijdeveld de eer ste steen voor het winkelcentrum van Woudhoek. Al die nieuwbouw in Woudhoek reduceert onderhand het belang van de bezwaar schriften tot een louter principiële zaak. Aan de woningbouw is niets meer te doen, want de Raad van State zal heus niet advi seren alsnog enige nieuwbouw af te breken. Hooguit zal achteraf vastgesteld kunnen worden, of de bezwaarschrijvers gelijk had den, toen zij met hun strijd tegen de Schie- damse stadsuitbreiding begonnen. Kritiek Dat was reeds in 1976. In dat jaar nam de Schiedamse raad het bestemmingsplan Woudhoek-Noord aan, ondanks kritiek die voornamelijk uit de miheuhoek afkomstig was. Prompt gingen er bezwaarschriften naar gedeputeerde staten (GS) van Zuid- Holland. die zich echter in 1978 achter de Schiedamse plannen schaarde. De critici van de stadsuitbreiding, waaronder de mi lieugroepen voor het behoud van Midden- Delfland, gingen in hoger beroep: bij de Raad van State. En sindsdien is het stil aan het Haagse front. Wel sleutelde de gemeente Schiedam m de tussentijd nog aan de woningdifferentiatie. zoals deze in het bestemmingsplan was op genomen. De bouwmarkt stortte in en dat leidde tot een verschuiving naar meer wo ningwetwoningen. Het aantal van 1900 wo ningen in het bestemmingsplan werd opge schroefd tot ongeveer 2200. Dat Schiedam met de bouw hiervan mocht beginnen, werd mogelijk door een artikel uit de wei op de ruimtelijke ordening. Arti kel 19 bepaalt, dat GS toestemming kunnen geven om te bouwen, ook al is het betref fende bestemmingsplan nog niet definitief door de Kroon vastgesteld. Dankzij dit arti kel kon alles worden gebouwd wat er nu in Woudhoek staat, ondanks het feit dat de Raad van State zich nog niet door het bun deltje bezwaren kon heen werken. Gemopper Als zulke procedures in de politiek de praktijk blijken te zijn, kan dat aanleiding geven tot aanhoudend gemopper. Een praktische bijdrage tot samenlevingsop bouw is dat niet. Natuurlijk is het te over- door Kor Ki gel wegen om nog even een v-nger vermanend op te heffen, indien'mocht hlijken dat de Kroon een aantal bezwaren onderschrijft. Maar vooruitlopend daarop iz het prakti scher om eens te kijken hoe de wijk uitein delijk geworden is of beter gezegd: hoe de wijk aan het worden is. Tenslotte wonen er nu mensen, die een positieve kijk op hun nieuwe wijk zinniger zullen vinden dan een eindeloos "herhalen van de bezwaren, zoals die tegen Woudhoek bestonden. Het gaat tenslotte om een wijk, die meetelt. De komende periode besteedt deze krant speciale aandacht aan de wijk in wording. Woudhoek groeit. Het is verbluffend, hoe snel een opgespoten landschap kan veran deren in een stadsdeel, dat tot dusver alleen nog in het nieuws kwam, omdat er af en toe gereedschap van bouwterreinen gesto len werd. Straks levert die wijk net zoveel nieuws op als de rest. echter, ongemerkt en zonder dat men het daar bewust op aanstuurde, een tweede stro ming: die van het maatschap pelijk bewustzijn. Steeds meer begon VL65 zich op maat schappelijk en zelfs op politiek vlak te begeven. Dat begon min of meer met de vraag wat kunst was, en met de constate ring dat kunst meer de straat op moest, maar groeide al snel uit tot iets omvangrijkers. „Het was vooral een vreselijk inte ressante discussieclub", meent Kees Reincke. „Die twee stro mingen die naast en door el kaar heen speelden gaven VL65 een soms wat moeilijk, maar daarnaast ook enorm boeiend karakter. Het was nooit een echt homogene groep, en door die interne ont wikkelingen was er ook nogal wat verloop bij de mensen die erbij betrokken waren. Som mige van de mannen van hei eerste uur waren al snel ver trokken, maar er kwamen al tijd weer anderen voor in de plaats, Er gingen ook steeds meer lijntjes lopen naar ande re organisaties die er min of meer uit voortkwamen: het JAC, de wijkvereniging in de VOP en dergelijke. Iedereen die wegging vond ergens an ders wel weer zijn stekkie, in allerlei clubs die nu zelfstan dig functioneren. Maar die knok tussen het culturele en het maatschappelijke karakter, die bleef tot het eind toe." Erieaschool VL65 bleef niet in haar win keltje in de Hoogstraat, Jaren lang zat de club in de oude Erieaschool aan de Zomer straat, die later plaats moest maken voor het OJC. De af braak van die school, waarin ook veel andere activiteiten plaatsvonden, heeft VL65 ech ter niet meer meegemaakt. In 1974 kwam er een einde aan, omdat de interesse tanende was en er vrijwel niemand zich meer om de club' bekom merde. Met het toch wat roem loze einde van VL65 werd ook een- kenmerkende periode in de Vlaardingse na-oorlogse ge schiedenis afgesloten. En nu is er plotseling een initi atiefgroep van _oud-VL65'ers, die toch weer wil proberen de club weer eens bij elkaar te krijgen. Kees Reincke is er één van, en daarnaast zitten mensen als Ton Stolk (van het muziekmuseum aan de West- havenkade) en Jack Tsang (nog altijd actief kunstenaar), Beatrix Droppert (getrouwd met de kunstenaar Leen Drop pert) en Jos Noordhuizen (ei genaar van de galerie Kunst+) in de groep. De bedoeling is om op 26 mei in het Hollandia- gebouw aan de Oosthavenkade weer eens flink wat oud door Paul Houkes VL65'ers en andere betrokke nen bij elkaar te krijgen. Een reünie? „Ik noem het meer een soort herdenkingsbijeen komst. Weet je, "erg veel men sen hebben toch nog wel wat bij VL65 zitten: het heeft voor een aantal mensen toch erg veel betekend. We zijn erg be nieuwd of het lukt die sfeer weer eens terug te brengen. We moeten eens kijken of er mensen zijn die daar 's avonds toch weer eens wat willen doen. iets presenteren of ver tellen of zo. Als dat niet ge beurt, en als het alleen maar een onderlinge babbel met een drankje wordt, dan is dat ook prima, maar dat is toch wel het minimum. Ik denk dat er tijdens zo'n herdenkingsbij eenkomst toch wel iemand zal zijn, die spontaan of vantevo- ren aangekondigd iets wil la ten zien." Nieuw leven Is de bedoeling om die 26ste mei te zien als startpunt voor een soort VL84? Reincke geeft aan dat dat niet de bedoeling is. „Als er uit voortkomt dat sommige mensen vinden, dat de club weer wat moet gaan doen, oat er wat nieuw leven moet worden ingeblazen, dan is dat best: dan moet men dat maar organiseren. Maar het is niet het uitgangspunt van de initiatiefgroep. Wij zien ons zelf als een eenmalige groep." Aan de hand van vergeelde le denlijsten en oude agenda's heeft de initiatiefgroep een flink aantal mensen die bij VL65 betrokken is geweest aangeschreven. De eerste reac ties zijn erg bemoedigend: vooral bij de mensen die in middels buiten de stad wonen is het enthousiasme om elkaar weer eens te zien erg groot. Wie nog niet is aangeschreven maar het toch leuk vindt op 26 mei aanwezig te zijn kan con tact opnemen met een van de mensen uit de initiatiefgroep. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 25 apnl 1984 Schiedam Het was doodzon de dat alle inspanningen, die SFC's elftalleider Aad Gudde zich gisteravond had getroost, niet werden beloond met een toegangsbewijs voor de kwar- tinaie van de Nieuwsblad Cup. Een door arbiter John Duyn afgekeurde treffer van Bob Weeda en een wèl toegekend en zeer dubieus doelpunt van Excelsior's Dick van den Bergh tilden de Maassluise eersteklasser op de valreep langs SFC, dat in de slotfase via een kopbal van invaller Aad van Dillen op de lat nog dichtbij de verdiende gelijk maker was. SFC, kortom, wist zich na af loop slechts verzekerd van de waardering. Voor zowel het gebodene binnen de lijnen, waar André en Robbie Ooster- waal bewezen nog steeds ge makkelijk op een hoger ni veau mee te kunnen, als voor de organisatie rond deze wed strijd. Zo zorgde het jeugds- howkorps OBK op Thurlede voor een vlekkeloze opvoering vóór de wedstrijd en in de rust en kregen beide ploegen na af loop een maaltijd voorgescho teld. Alleen al daarom ver diende SFC meer dan die twee akelig lege handen, die trainer Henry van Leeuwen mismoe dig ten hemel hief. De grote boosdoener heette John Duyn. De Maassluise ar biter, onlangs benoemd tot voorzitter van de COVS in het district West II, kon het duel niet aan. Hij nam zijn beslisin gen van-te grote afstand en zaaide constant twijfel in beide kampen. Zoals na rust bij een indirecte vrije trap van SFC's laatste man Bob Weeda, die in eens in het doel zeilde. Duyn besliste, dat Excelsior's goalie Roel-Jan Abbas (opnieuw wei felend optredend) de bal niet had aangeraakt, hoewel die vi- door Donald Bax sie later ook door sommige spelers van Excelsior werd be streden. Ook de geldigheid van de tref fer in het andere doel maakte de nodige emoties los. Duyn constateerde, dat Jan Doejaar- en de kopbal van Dick van den Bergh achter de doellijn wegtrapte. „Omdat", zo liet de fluitist 2ijn vlaggende SFC-as- sistent weten, „die speler met zijn rechterbeen op de doellijn stond en dus de bal met zijn linkervoet achter de doellijn raakte. Het waren dissonanten in een wedstrijd, die zeker van SFC-zijde het aanzien volko men waard was. En Excelsior M? Trainer Fer Groeneweg: „Het was slecht, erg slecht zelfs..." Schiedam Ron Carli en zijn 'zaakwaarnemers' Arie Kurver (trainer PPSC) ën Arie Bel (voorzitter PPSC) hebben vanavond om zés uur een gesprek met het be stuur van Feyenoord. Het drietal heeft gisteravond ;de aanbieding van de toekom stige landskampioen nog eens doorgenomen en wil op enkele punten duidelijkheid hebben van Feyenoord. „Maar, ik neem aan", zegt Bel, „dat we daar wel uit ko men. Ik weet niet of Ron nu donderdag al tekent. Als Feyenoord accoord gaat mét de wijzigingen, is er in ieder geval geen enkele belemme ring meer". Voor ongeveer driehonderd toe schouwers sloten de honkballers van Vlaardingen Holy gisteravond de oefenreeks af tegen de Rotter damse hoofdklasser Neptunus. p© bezoekers wonnen niet 9-2. Het Runners-up-basketbal-toér- nooï, dat door Lokomotief en Ar gus werd gehouden en door BOB gewonnen, leverde het Maassluise Green Eagles niet meer op dan eèn laatste plaats. In de strijd om de vijfde en zesde plek werd de ploeg met 91-90 verslagen door de orga niserende vereniging. De Vlaardingse wielrenster Con nie Meyer heeft in het Belgische Ekeren een koers over zestig kilo meter gewonnen. Karina Griep, eveneens een Nederlandse, weïd tweede. »Het dappere HVO stelde de DCV-defensie vaak voor grote problemen. Krimpen aan den IJssel DCV mocht HVO-doel- raan Pim Bergwerf nog dankbaar zijn. Zonder zijn - zacht uitgedrukt - wat weifelende gedrag zou de formatie van Harrie Loerts nota bene door de reserves van de naar de derde klasse gepromo veerde zaterdagvereniging uit het toernooi om de Rotterdams Nieuwsblad Cup zijn gekegeld. Nu kon de Krimpense eerste klas- ser (na 3-3 na 90 minuten en 4-4 na een verlenging) na twaalf strafschoppen alsnog een entreebewijs voor de kwartfinales op halen. Natuurlijk, de competitiebe- langen moeten prevaleren bo ven een dergelijk duel. Maar de wijze, waarop DCV aan het Waalplantsoen de meest opge legde kansen wist te verprut sen verdiende geen enkele cle mentie. Het was een wanpres tatie van de Loertsbrigade. En HVO, dat was blij. Omdat het tegen een toch gerenommeer de eerste klasser zomaar een gelijkspel in de wacht sleepte. Via vier prima counters was de elf van Ger Pijl zelfs hard op weg DCV de pas af te snij den. In de eerste helft nam het dit weekeinde gepromoveerde HVO zelfs brutaal een 0-2- voorsprong. Zowel Adrie Ze venbergen als Ed Bakker pro fiteerde prima van een foutje in de DCV-defensie. In deel twee zette DCV wel alle zeilen bij om langszij te komen. Door treffers van John Bastiaanse en Ton Wiekei lukte dat ook. Na die 2-2 zakte DCV echter terug naar het erbarmelijke niveau van het eerste bedrijf. HVO profiteerde onmiddellijk, 2-3. Twee minuten voor tijd Capelle aan den IJssel Vooralsnog was het aantal verrassingen in de achtste finales van het toernooi om de Rotterdams Nieuwsblad Cup 1984 in district 2 zeer beperkt. Al leen het Krimpense DCV liet zich op eigen veld in moeilijkheden brengen door de tweede keus van het Vlaardingse HVO, dat pas na twaalf strafschop pen sneuvelde. In de re glementaire speeltijd was iet 3-3, na de verlenging 4-4. Ook TSB deed het niet best. De in ernstig degradatiegevaar verkerende formatie moest vierdeklasser FC Maluku na strafschoppen de eer laten. De overige duels werden binnen 90 minuten beslist. Zwaluwen Vlaardingen zorgde voor de enige monsterscore. Afdelings eersteklasser Demos kreeg van de formatie van Cor Nieuwen- butz&n met 6-0 klop. VFC pak te het Berkelse TOGB met 2-0. Excelsior*20 klopte Vlaardin gen (1-0) en SFC verloor onte recht mei 0-1 van zaterdageer- steklaser Excelsior Maassluis. Dick van den Bergh was hier de doelpuntenmaker. VFC-TOGB 2-0. De Vlaar dingse derdeklasser won ver diend van TOGB. De Berkelse formatie zag Ad de Jong zowel voor als na de pauze doeltref fend uithalen. Met de vierdek lasser uit Berkel verdween de laatste „Zoetermeerse" verte genwoordiger uit het toernooi om de RN-Cup. VFC trad met een compleet keurkorps aan. Zwaluwen Vlaardingen-De- mos 6-0. De nog altijd in de gradatiegevaar verkerende equipe van Cor Nieuwenhui- zen sloeg al voor de pauze haar slag. Harry Boekholz (2), Albert de Pee en Klaas Kor- naat zorgden toen voor een 4-0 voorsprong. In deel twee ver hoogden André Dijkshoorn en André van Elderen de produc tie. Bij Demos werd Smit ge noteerd. Excelsior'20-Vla.ardingen 1-0. Kampioenspretendent Excel- sior'20 had grote moeite met zaterdagvierdeklasser Vlaar dingen. Edwin van Wijk zorg de voor het winnende doel punt. Drie minuten voor het laatste fluitsignaal miste Kees Wander een strafschop. TSB-FC Maluku 4-4. Maluku w.n.s. Doordat The Shell Boys slechts twee van de vijf straf schoppen benutten en de Ca- pelse formatie er vier intrapte gaat Maluku door. De produc tie bij TSB werd verzorgd door Leo Schaap (2), Leen Boon en Barto Westerhout Bij rust was de stand nog 2-2. redde Alex Dubbeldam met een kopbal nog enigszins 'de eer, 3-3. In de verlenging leek DCV alsnog onderuit te gaan. Ëd Bakker zorgde fraai voor 3-4. Binnen twee minuten bracht A-junior Peter van Buren rrfet het enige goede schot van DCV in de gehele wedstrijd de Krimpenaren alsnog op gelijke hoogte, 4-4. Nadat zowel HV.O als DCV uit de serie van vijf strafschoppen driemaal scoor de duurde het tot de zevende nabeurt (alle spelers waren in middels eenmaal aan de beurt geweest) eer Ton Wickel Dry naar de kwartfinale loodste. De spanning vergoedde al les. 1 Schiedam De grootste ver rassing gisteravond in de acht ste finale van de Nieuwsblad Cup in het district 2 was de uitschakeling van TSB. FC Maluku reikte eerst naar een 4-4 deling en was vervolgens koelbloediger vanaf de kalk- stip. De overige uitslagen zijn: VFC—TOGB 2-0, Zwaluwen VI-Demos 6-0, SFCExcel sior M 0-1, DCV—HVO 4.-4 DCV w.n.s. en Exeelsior'20— Vlaardingen 1-0. Vanavond wordt nog gespeeld Nieuwer- kerkCapelle en morgén- avond Fortuna VIGTB. Bei de wedstrijden beginnen dm 18.45 uur. Bas van Boehove verrichtte in het clubgebouw van SFC de loting voor de.- kwart- en halve finale. De ge meente voorlichter van Schie dam, die nog steeds een ouder wets 'voetbalhart' heeft, -zorg de voor een aantal leuke" wed strijden: A) Excelsior MFC Maluku, B) Exceisior*20— VFC, C) winnaar Fortuha VI/GTB-—winnaar Nieuwer- kerk/Capelle en D) Zwaluwpn VL-DCV. Het programma voor de halve finale luidt; winnaar Dwinnaar A "en winnaar Cwinnaar B. De wedstrijden in de kwartfi nale worden dinsdag 1 mei ge speeld, die voor de halve fina le dinsdag 8 mei (beide avon den aanvang 19 uur). Een week later is de eindstrijd op hel terrein van DCV in Krim pen aan den IJsseL i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2