&ve**Jlp Nieuwe verdeling van bewonersdeskundigen Kabeljauwfilet, suiker pinda's kuikenbout,verse meisalade, Duitse biefstuk, roastbeef en roomkaas op één adres: Bijenkorf Defi. "O Houden. PSP/PPR wil snel educatief centrum Politie zoekt getuigen van dodelijk ongeval 'Het lijkt wel of het ze geen BllSS donder kan schelen' VLAARBBIIGS DAGBLAD SCNIEDAMSCHCBDBANT KBBWE WATERWEG COURANT VfMKENS- LRPJE6 Dubbel gedupeerd Controle van recreatie voertuigen Zuster neemt afscheid De Zwart roePl raad °P Broekpolder te bekijken OMZSMMBtB mkem zoals ze ésun m».... peererr DUS! DEZE 1 WEEK KILO J Na overeenstemming met ten Hertog: Zwitser wandelt in Beneluxtunnel Schiedammer maakte voor 60000 buit «HEG Schiedam £>e gezamenlijke fractie van de PPR en de PSP in de Schiedamse gemeente raad wil vaart zetten achter de plannen voor een plaatselijk educatief centrum. Om de dis cussie in de gemeenteraad te stimuleren is een notitie opge steld, waarin de fractie haar ideeén over zo'n educatief cen trum uiteenzet. Volgens PSP/PPR moet ei vóór het zomerreces duidelijk heid zijn met het oog op de wetgeving, die wordt voorbe reid en die subsidiestromen op het terrein van de volwassene ducatie gaat regelen. „Zoals het er nu naar uit ziet, gaat een plaatselijk educatief cen trum als subsidievoorwaarde gelden", aldus fractielid Bart de Leede. „Te lang aarzelen zou zodoende vervelende fi nanciële consequenties met zich mee kunnen brengen. Bovendien wordt erop gewe zen dat in Schiedam al heel lang wordt gedacht over een educatief centrum. Al in 1980 werd de werkgroep volwasse neducatie ingesteld om B en W over de materie te adviseren. Dat heeft inmiddels geleid tot een ambtelijk voorstel, maar de fractie van de PSP/PPR wilde de zaak versnellen door zelf al met een uitgewerkt plan te komen dat in de be rokken raadscommissies kan dienen als discussiestuk. 'Als voordelen van een educa tief centrum wordt in de noti tie genoemd dat bestaande or ganisaties die zich bewegen op het gebied van de volwassene- ducatie dan niet meer langs el kaar heen werken, Zo'n cen trum zou de bestaande activi teiten op elkaar moeten af stemmen, coördineren en waar mogelijk integreren, leemtes signaleren en proberen deze witte vlekken in te vullen. Als meest wenselijke organisatie vorm wordt gekozen voor een vereniging, waarbij de instel lingen op democratische wijze betrokken kunnen worden. Yolgens de PSP/PPR zou het educatief centrum moeten be schikken over drie personeels leden, bij voorkeur part-ti- mers. Voor een groot deel kan de benodigde formatieruimte Worden weggehaald bij de in stellingen die op het terrein yan volwassenducatie werken en over beroepskrachten be schikken, zoals Trechter, Schiedamse Gemeenschap en stichting huishoudelijke voor lichting Vlaardingen Een 31-jarige Vlaardinger die gistermiddag op rijksweg 20 zijn kapotte auto een tijdje onbeheerd ach terliet, ontdekte bij terug komst dat een brutale dief van de gelegenheid gebruik had gemaakt om zijn radio-casset terecorder te stelen. Rond half zes kreeg de man ter hoogte van Maassluis pech met de auto. Hij wandelde naar een praatpaal om de hulp van de wegenwacht in te roe pen. Toen hij na een kwartier tje terugkwam, zag hij tot zijn schrik, dat een ruit van zijn auto was ingeslagen en de ge luidsapparatuur, ter waarde van 400 gulden, was verdwe nen. Maassluis Evenals vorig biedt de gemeentepolitie Maas sluis in samenwerking met de brandweer de mogelijkheid om recreatievoertuigen zoals caravans, boottrailers, aan hangwagen^ en campers op wettelijke eisen te laten con troleren. Dat gebeurt op de za terdagen 12 en 19 mei aan het politiebureau van Maassluis- Belangstellenden kunnen zich vooraf opgeven bij de receptio niste van het bureau. De controle is er op gericht te leurstellingen tijdens de va kantie te voorkomen. Vorig jaar is de politie gebleken hoe zinvol het initiatief is. Er wer den toen 47 voertuigen beke ken, waarbij 126 gebreken aan het licht kwamen. Volgens po litie en brandweer zouden be zitters vaak niet op de hoogte zijn van de wettelijke eisen. Vlaardingen Zuster Anne .van Breen neemt vrijdag 18 mei, na dertig jaar in de medi sche sector actief te zijn ge weest, afscheid van personeel en patiënten van het Holyzie- -kenhuis. Zij doet tussen tussen vier uur en half zes in de grote commissiekamer van het zie kenhuis. WOENSDAG 2 MEI 1984 Maassluis De politie van Maassluis zoekt getuigen van een ongeluk waarbij verleden week woensdag avond om even over tien uur de 68-jarige mevrouw J.P. van Herwaarder-Jacobse uit Maassluis ernstig werd ge wond. In de loop van de avond is zij in het Holyzic- kenhnis aan haar verwon dingen overleden. Het ongeluk gebeurde op het verharde pad ter hoogte van NS station Maassluis-west. Het slachtoffer Dep daar met haar zoon in de richting van het centrum. Een achter op komende bromfietser reed tussen beide wande laars door. Hij raakte de vrouw die kwam ie vallen. De bromfietser deelde mee hulp te zullen gaan halen. Hij heeft sindsdien niets meer van zich laten horen. De korpschef van politie is nu op zoek naar getuigen van hejt ongeval of personen die inlichtingen kunnen ver- Schaffen over de identiteit van de bromfietser. Het gaat op een jongen of man tussen 14 en 25 jaar. Hij heeft ver moeden jk donker golvend haar en was gekleed in een rood/bruin gekleurd leren jack. Hij bereed een dames bromfiets, die waarschijn lijk rood van kleur was. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de politie, tel. 01899 - 13444. 'Dring aan op objectief onderzoek' Vlaardingen Cen- trumbewoner M. de Zwart heeft de gemeen teraadsleden in een brief opgeroepen aan te drin gen op een objectief on derzoek naar vervuiling van de Broekpolder door een niet aan de ge meente gekoppeld or gaan. Hij schreef on langs in een ingezonden brief in een van de plaatselijke kranten over die vervuiling. In die brief beschreef De Zwart dat honden die in de polder worden uitge laten daardoor later rare verschijnselen gaan vertonen. De Zwart denkt daarbij vooral aan een universiteit of hoge school. In de brief iaat De Zwart merken geen vertrou wen te hebben in onderzoek dat door de gemeente wordt uitgevoerd. „Van de heer Mo lenaar, ex-milieudeskundige van Rijnmond mag, denk ik, in verband met de bouwplan nen van Rijnmond niets posi tiefs verwacht worden." De Zwart geeft in zijn brief aan, dat hij na de ingezonden brief, waarin hij duidelijk had gemaakt dat zijn hond na een wandeling in de polder bijzon der vreemd begon te doen en stuiptrekkende bewegingen met de poten begon te maken, veel reacties heeft gehad van mensen met soortgelijke erva ringen. Uit telefoontjes, per soonlijke gesprekken en brie ven is hem gebleken, dat het probleem nog veel groter is dan hij aanvankelijk meende. Een aantal van de mensen die hem benaderden voelden er zelfs veel voor een actiegroep op te richten. De bij hem binnengekomen reacties vindt De Zwart v„'< doende om te kunnen conclu deren, dat niet meer bewezen hoeft te worden dat er iets goed mis is in de Broekpolder. „Wel moet boven water ko men wat het gebied precies be smet en belangrijker nog, wat er aan gedaan gaat worden." In de vergadering van de com missie voor stadsontwikkeling en milieu is onlangs afgespro ken, dat het college van B en W de dierenartsen in Vlaar dingen zal polsen of 2ij meer van dergelijke klachten heb ben vernomen. In Schiedam hees wethouder Herman Posthoorn om twaalf uur de rode vlag op de Grote Markt. ■imzv Waterweg-Noord Ook in de gemeenten langs de Nieuwe Wa terweg is gisteren de dag van de arbeid gevierd. Voor de de Schiedamse gemeenteambtenaren betekende dat een extra lang weekend, want die hebben elk jaar op I mei vrijaf. Hun collega's in Vlaardingen keken verrast op toen een groep uitkeringsge rechtigden net stadhuis binnenliep, om te demonstreren tegen de kortingen op hun uitkeringen en de ambtenaren op te roepen tot solidariteit i De crisisoptocht in Vlaardingen bij het beeld van de stadsomroeper. Gotdiii... Goedkoop! H MCDCRLDMD esiAcrnuEH DIRK VAN DEN BROEK BAS VAN DER HEYDEN .DIRKSON en DIGROS Schiedam De politie heeft gisteravond rond elf uur een 30- jarige Zwitser een lift gegeven. De man was aan de wandel in de westelijke buis van de Beneluxtunnel. De man bleek op weg naar een Zwitsers schip, dat aan de zuide lijke oever van de rivier lag afgemeerd. Omdat hij geen geld had voor openbaar vervoer had hij maar moed gevat en er stevig de pas in gezet. De agenten maakten aan de gevaarlijke wandeling een einde. Vlaardingen Nog voor de zomervakantie moet duide lijk zijn. in welke wijken en voor welke stadsvernieu wingsprojecten in de stad bewonersdeskundigen kun nen worden ingeschakeld. Het SISO gaat de komende weken met de wijken ge sprekken voeren over die nieuwe verdeling. Bij de herverkaveling, die zal het verbreken van zijn ar beidscontract is hij in beroep gegaan bij de kantonrechter. Inmiddels is overeenstemming bereikt over een schikking, die inhoudt dat hij een aantal maanden langer wordt doorbe taald. Per 1 juni vertrekt Ten Hertogh naar een nieuwe baan in Rotterdam. Volgens George Herders van plaatsvindeo, zal ook de het stedelijk Instituut voor Sa- West-wijk de htup van een jnenlevïngsopbouw, waar het bewonersdeskundige kun- instituut bewonersdeskundi- nen inroepen. gen onder valt, zal in de toe komst wat flexibeler gewerkt moeten worden. Tot nu toe Inmiddels is overeenstemming ^ad een aantal wijken een ei- bereikt met bewonersdeskun- gen functionaris, maar nu zal dige Geert ten Hertogh, die de worden getracht meer pro- afgelopen^ jaren in^de VOP jectsgewijs te werken. Daarbij Het voordeel daarvan is, dat over een breder scala deskun digen kan worden beschikt. Het Ontmoetingscentrum West zit node te wachten op die nieuwe herverdeling. In die wijk heeft men dringend on dersteuning voor de bewoners nodig. In een brief aan de ge meenteraad heeft het Ontmoe tingscentrum er vorige maand nog eens op aangedrongen, datt er snel een oplossing komt. werkte. Vorig jaar besloot de gemeente plotseling dat zijn fulltime werkverband dras tisch moest worden terugge bracht, maar daarmee ging ten Hertogh niet akkoord. Tegen zou in sommige gevallen ook het systeem kunnen worden gehanteerd dat ook in de Oost- wijk wordt toegepast: het voor bepaalde projecten inhuren van mensen van een bureau. DE JAGER Kabeljauwfilet, per 10Óg0.97 NOTEN Suikerpinda's, 250 g nu 2.25 RUIG Gemarineerde kuiKen- bout, per kg 9- ROB S70RM Meisa'ade, dage lijks ver$, 250 g nu 1.95 DEHAAS Duitse biefstuk met tuinkruiden,100 g2.50 Gegriil- d e roastbeef, 100 g 2.95 KAZEN Roomkaas, 5Ö0 g nu 5.25 Bi jenkorf Delf- Hei lekkerste plekje van Botterdam. Schiedam Een 21-jarige Schiedammer, die vrijdag in Rotterdam werd aangehouden, heeft in het weekeinde tegen over de politie bekend dat hij in de afgelopen negen maan den 47 keer in auto's heeft in gebroken en 18 fietsen en 3 bromfietsen heeft gestolen. De man is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie in Rot terdam. Van de buit is niets te ruggevonden. De Schiedammer maakte bij zijn inbraken in auto's voor 39.000 gulden aan goederen buit. Hij richtte voor 18.000 gulden schade aan aan de au to's. De 18 gestolen fietsen en 3 brommers vertegenwoordig den samen een waarde van bijna 20.000 gulden. Ook in Vlaardingen stal hij voor 3600 gulden aan goederen. Hij ver kocht de spullen meteen en kocht van het geld dat hij daarvoor kreeg drugs. „Nou je ziet, het zijn er duizen den", zei Willem Oranje var» het l-meicomilé gistermorgen, voordat vanaf het Weeshuis plein in Vlaardingen een crisisoptocht vertrok naar stadhuis en sociale dienst. Hij zei het met een wrang lachje, want niet meer dan twintig mensen liepen mee in de op tocht tegen verdere kortingen op uitkeringen. Ook bij forum- discussies, 's middags en 's avonds in de Harmonie, stroomde de zaal niet vol. „Ik had er meer verwacht", zei een verbaasde mevrouw. „Je hoort zoveel mensen klagen." Maar niet meer dan twintig mensen verzamelden zich gis termorgen in het Weeshuis, om even later in erlsiskleding gestoken en met sandwichbor- aen getooid naar het stadhuis te vertrekken. Oranje vond het bedroevend: „Het lijkt wel of het 2e geen donder kan schelen dat de uitkeringen weer omlaag gaan. De ambte naren in het Vlaardingse stad huis, die in tegenstelling tot hun Schiedamse collega's op de dag van de arbeid wel moesten werken, keken strak naar hun bureaublad als de zingende groep op hun afde ling voorbij kwam. Solidariteit In pamfletten riep het VUB (Vlaardings Uitkeringsgerech tigden Beraad) de ambtenaren op tot solidariteit. „Ik heb vo rig jaar, toen het om jullie sa larissen ging, voor jullie op de Markt staan demonstreren. Nou verwacht ik van de amb tenaren hetzelfde", daagde Oranje 's middags in,zaal Har monie de ambtenaren van GSD en GAK uit, die achter de tafel zaten. Maar een duide lijk antwoord kreeg hij niet. „Ik ga hier geen mooi lulver- haal houden over solidariteit", zei adjunct-directeur Wim Oo~ men van de GSD, en hij waar schuwde de uitkeringsgerech tigden, met een blik op de lege zaal, dat er over hen heen ge lopen wordt als ze niet oppas sen, „En de Internationale brengt alle mensen geluk," Het re frein van de Internationale galmde gisteravond toch nog door het Schiedamse wijkcen trum Nieuwland, waar ruim vijftig socialisten de viering van de dag van de arbeid be sloten. „We hadden er op gere kend dat velen de tekst niet uit hun hoofd kennen", ver klaarde zanger Ton Bosboom het tekstbord op het podium. De ruim vijftig 'beste partijge noten' die gisteravond in het Schiedamse wijkcentrum Nieuwland bijeen waren, wer den toegesproken door Rijn mond-voorzitter André van der Louw en de Schiedamse burgemeester Heinier Seheer- es. Van der Louw benadrukte dat een eerlijke verdeling van de arbeid waard is om voor te strijden. Offers „In de zestiger jaren dacht ik er anders over. Toen behoorde ik ook tot die stroming 'die vond dat het helemaal niet erg is om werkloos te zijn. Maar als je dat aanhangt, krijg je een maatschappij die bestaat uit niet-werkenden en mensen die het moeten verdienen. Dat geeft spanningen. En rechts probeert die groepen tegen el kaar uit te spelen." Burgemeester Scheeres nam de gelegenheid waar om de si tuatie rond Wiiton-Fijenoord uit de doeken te doen. Hij deed er zijn colbert voor uit en schilderde op 2ljn gemak de gebeurtenissen die tot de hui dige situatie hebben geleid. Nieuws had hij niet te melden. „Ik moet wel terughoudend zijn", verklaarde Scheeres. „Want er zijn nog een aantal problemen te nemen. Het overleg met de minister van economische zaken verloopt moeizaam. Toch ben ik niet pessimistich. Alle betrokkenen zijn er van doordrongen dat het nu moet slagen, want een alLernatief is er niet meer als het mislukt.1' In Maassluis tekende een breed comité voor de organisa tie van de 1-meiviering. Naast FNV, PvdA, Vara was dit jaar voor het eerst ook klein links op het feest dat 's avonds in de Kern werd gehouden. De naam van hw<cabaret dat de Maassluise politiek op de hak nam was toepasselijk 'In de rooie kip'. FNV-bestuurder Henk Krul sprak over het the ma solidariteit, waarna een discusssie werd gehouden. Binnenmonds De 1-meiviering in Schiedam was 's morgens begonnen met het hijsen van de rode vlag op de Grote Markt. „Jullie heb ben vrij. Maar wij moeten werken", riepen enkele werk lieden vanaf de dak van het stadhuis de enkele tientallen aanwezigen toe. Wethouder Posthoorn memoreerde dat vier jaar geleden het besluit werd genomen de Schiedamse ambtenaren op de dag van de arbeid vrijaf te geven. „De af gelopen twee jaar viel 1 mei In het weekeinde. Vandaar dat ik het heerlijk vind dat ik nu op de dag van de arbeid niet hoef te werken." Vervolgens werd met een druk op de knop een cassette recorder in werking gesteld en galmde de Internationale van uit een geluidsinstallatie over de Grote Markt. Slechts één oudere man zong binnens monds mee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1