Vredesplat form houdt actieweek SPORT 19 FC Maluku wipt favoriet Teerstoof sluit theaterseizoen af 'Je kunt het beter Babbelbuurt noemen Rotterdams Excelsior '20 in Capelle pas laat langs GTB tweede helft langs VFC Als demonstratie tegen kruisraketten SKS houdt vijf landenavonden Lentefeest aan haar tax :Dol-Fijn opent buitenbad met dauwzwemmen Films van Fassbinder in Harmonie AD AF presenteert toekomst plannen 'Steeds moeilijker om redelijk wooncomfort te realiseren' WOUDHOEK IN WORDING (3) Halve finale Leen Pijpers dolt met DCV Vlaardingen Het Vredesplatform, bestaande uit de Vlaardingse organisaties IKV, Vlaardingen tegen Kernwapens (VtK), de FNV, 50-plussers tegen kern- geweld en linkse politieke partijen, heeft de week van 6 tot en met 12 mei uitgeroepen tot Vlaardingse actieweek. Hiermee sluit het platform aan bij de lan delijke actieweek, die dan door het Komité Kruisra ketten Nee (KKN) wordt gehouden. Op plaatselijk niveau worden activiteiten ontwikkeld die het ver zet tegen de plaatsing van de kruisvluchtwapens on derstrepen. De actieweek begint zondag 6 mei, wanneer in de ochtenddienst van verschillende kerken aandacht aan de kruisraketten wordt besteed. De gereformeer de predikanten hebben een gezamenlijke voorbede opgesteld, die in alle gereformeerde kerken wordt uitgesproken en later naar de tweede kamer wordt gestuurd. Van 6 tot en met 11 mei wordt in de Jo hannes de Doperkapel aan de Hoogstraat elke avond om zeven uur een wake gehouden. De Heilige Geest kerk aan,de Van Hogendorplaan houdt op 9 mei drie wakes. Voor maandag 7 mei heeft het vredesflatform een 'algemeen alarm' georganiseerd. Om 12 uur precies wordt het stadhuis op de Markt omsingeld en zullen de aanwezigen op het tijdstip dat op de eerste maandag van de maand de BB-sirenes worden getest symbolisch 'doodvallen'. Bij de weekmarkten in Holy, Centrum en Westwijk wordt volgende week dinsdag, woensdag, donderdag en zaterdag met straattheater aandacht aan de actie week besteed. Een groep acteurs van De Fakkel heeft een stuk in elkaar gezet, waarin de vredespro- blematiek centraal staat. Donderdag 10 mei laat ook de vakbond zien zich zor gen te maken over de nieuwe bewapening. In elk ge val bij HVO en Windmill zal gehoor worden gegeven aan de" oproep van de FNV, om op die dag van kwart voor twaalf tot twaalf uur een werkonderbreking te houden. Mensen van het vredesplatform zullen zich in dat kwartier voor de poorten van de bedrijven verzamelen om met de werknemers een korte geza menlijke actie te houden. Het Vlaardingse Vredesplatform houdt geen eigen slotmanifestatie. Gezien de grootte en de opzet van de manifestatie die op vrijdag 12 mei in de Rotter damse Doelen wordt gehouden heeft men besloten, daar aansluiting bij te zoeken. Die manifestatie, die om 15 uur begint en tot in de kleine uurtjes zal du ren, wordt gekenmerkt door een reeks van sprekers en artiesten. Woensdag 2 mei houdt het vredesplatform vooraf gaande aan de actieweek een schrijfavond in het pandje van Rood Vlaardingen aan het Weeshuis plein. Iedereen die mee wil doen kan brieven schrij ven aan gemeenteraadsleden, waarin zij worden op geroepen de bezorgdheid van de Vlaardingse bevol king over de kruisraketten over te brengen in Den Haag. Riet Eggermont van het Vredesplatform verwacht, dat veel mensen aan de plaatselijke activiteiten zui len meedoen. „Dat is ook van het grootste belang, ge zien de invloed die daarvan uitgaat op de vredesbe weging in andere landen in Europa," Schiedam Zoldertheater De Teerstoof sluit zaterdag het theaterseizoen 1983/1984 met optredens van Cabaret van Santen, de groep Ravage en hehclownsduo Ham en Hoppa. 'Van Santen speelt het pro gramma De pianist II. Het is het verhaal van twee pianisten en hun omgeving. In de vorm van twaalf personen wordt ge toond hoe'normale mensen re ageren op hun gektes, ambities en verwachtingen. De muziek voor deze productie is geschre- - ven door Robertjan Stips. Harry Piekema en Genio de Groot treden zaterdagavcond in de Teerstoof op als zijnde het duo Ham en Hoppa, twee zwervers, volslagen idioot, maar ondanks al hun gebre ken levenskunstenaars. Zij tracteren iedereen te pas en te onpas op hartstochelijke zang en muziek en staaltjes van jon gleer- en evenwichtskunst. Het programma dat zij spelen Schiedam De Schiedamse Kunst Stichting begint van daag met een cyclus van vijf landenavonden op even zoveel achtereenvolgende woensdag avonden. De opzet is dat in café QuiBus tijdens die sessies alles kan gebeuren, mits het maar iets met het land van die avond te maken heeft. Iedere Schiedammer die een idee voor een bijdrage voor één van de avonden heeft kan zich in verbinding stellen met de SKS, Lange Haven. 28, tel. 260566. Aan bod komen ach tereenvolgens: de Antillen, Rusland/Amerika, Nepal, Ke nya en Holland. Morgenavond worden ondermeer lichtbeel den vertoond en wordt muziek gemaakt door Paul Beekman en Akkes Friendship Produc tions. Schiedam Stichting Lente feest krijgt geen taxi vergun ning, Burgemeester en wet houders van Schiedam vinden het 'ongewenst' dat de stich ting zich behalve met vervoer van gehandicapten ook gaat bezighouden met het verdere taxiwezen. B en W wijzen erop, dat vol gens de in Schiedam geldende taxi verordening een bedrijf al leen vergunning kan krijgen, als met tenminste drie huurau to's wordt gereden. Lentefeest voldoet aan die voorwaarde niet. Onlangs stelden B en W de stichting op de Broersvest wel in staat om de komende jaren nog met twee rolstoelbusjes te blijven rijden. De doelstelling hiervan was om de gehandi capte medemens een goedko per vervoer te bezorgen. Maar •bij het afwijzen van de nu ge vraagde taxivergunning is be paald dat Lentefeest aan haar Jtax zit. Maassluis Zwembad Dol- Fijn maakt zich op om het bui tenbad volgende week woens dag weer te openen. Dat zal 's morgens al heel vroeg gebeu ren, want de eerste zwemmers kunnen al om half zeven te- 'recht voor het dauwzwemmen. Er kunnen afstanden worden gezwommen van 250 tot 500 meter. .Voor alle deelnemers ligt er een dauwsticker klaar en voor 'de eerste honderd een kuns- stof dauwdruppel. Na het zwemmen is er voor iedereen 'gratis koffie en thee. Voor de jeugd tot twaalf jaar is er 's middag^ een springkussen. Op de eerste dag gelden gere duceerde tarieven in Dol-Fijn, Vanaf zestien jaar betaalt men ƒ1,50 en van vier tot en met vijftien jaar 1. Kinderen on der de vier jaar hebben gratis toegang. duurt een uur. De samenvyer- k:ng tussen de beide clowns is in 1981 ontstaan. Het slotfeest in het Passage theater begint om negen uur. Vlaardigen Het filmhuis van de Harmonie in Vlaardin gen vertoond donderdag 3, vrijdag 4 en zaterdag 5 mei speelfilms van de vorig jaar overleden Duitse cineast Rai- ner Werner Fassbinder. Morgen wordt de omstreden film 'Satansbraten' gedraaid. Vrijdagavond wordt de nu drie jaar oude rolprent 'Lola' vertoond en zaterdag is een van de beste films van Fass binder te zien: 'Die Ehe der Maria Braun'. Alle voorstellin gen in het Filmhuis van de Harmonie beginnen om half negen. Schiedam Het Anti-discri minatie en antl-fascisme comi té (ADAF) uit Schiedam houdt vanavond een theater- en dis cussie-avond in zoldertheater De Teerstoof aan de Nieuw- straat in Schiedam. Dit comité, dat een actieweek houdt om de aandacht te vesti gen op uitingen van raseïsme en fascisme in Schiedam zet vanavond haar plannen voor de toekomst uiteen aan de aanwezigen en stelt iedereen in de gelegenheid" daarover zijn mening te geven. Daaraan voorafgaand treedt de Turks/Nederlandse toneel groep Ali Baba uit Rotterdam op. Vijf kwartier lang brengen zij sketches over de problemen van de Turken in Nederland en de problemen van de 'twee de generatie' buitenlanders. De sketsches zijn zowel in het Nederlands als in het Turks te volgen. De bijeenkomst begint van avond om kwart over acht. Schiedam De Vrouwen Ad vies Commissie voor de wo ningbouw (VAC) spreekt in haar jaarverslag over 1983 haar bezorgdheid uit over het gegeven, dat het uit kosteno verwegingen steeds moeilijker wordt sommige woonwensen te realiseren en een woning van een redelijk wooncomfort te voorzien. De vrees is vol gens de VAC niet ongegrond dat het verlagen van woonei- sen door de bezuinigingen van de regering leidt tot nieuwe woningen, die te weinig woon comfort hebben. Volgens het VAC moeten de bouwkosten omlaag worden gebracht door het gebruik van nieuwe en goedkopere materi alen, door rationalisering en standaardisering. „Dit laatste zal wel kunnen inhouden dat bij een groot aantal gelijke wo ningen in dezelfde mate te kortkomingen kunnen optre den, zodat het VAC hier in een vroeg stadium dient te worden ingeschakeld." Uit het werk van de VAC in de fifgeloen jaren is gebleken dat bewoners van nieuwe wo ningen doorgaans behoorlijk tevreden zijn, al is er op detail punten toch wel kritiek. Een veel gehoorde klacht heeft te maken met de geluidsisolatie; met name de toiletten zouden in nieuwbouwwoningen vaak gehorig zijn. Ook automatische ventilatiesystemen leveren vaak klachten op. De Botenbuurt met zijn omstreden hellingbanen: vreemde elementen in de nieuwbouw. Schiedam „Het wordt al een hele stad zo, in drie jaar tijd", constateert Dick Frankfort. Hij is één van de weinige wijkbewoners, die we tegenkomen tijdens onze verkenning door de Botenbuurt. Het is kennelijk een stil mo ment op de dag. Frankfort kijkt vanaf een loopbrug, die de galerijen van twee huizenblokken verbindt, uit over de Scheepvaartweg. Aan de overkant is een groot stuk Woudhoek in aanbouw, „Het is overal in de wijk nog een rommeltje, hè?" zegt Frankfort. Het klinkt als een ver ontschuldiging, dat zijn wijk nog niet klaar is. Tussen de twee woonblokken door zijn de heipalen te zien, waarop het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten later dit jaar winkels gaat grondvesten. Frankfort is blij, dat de winkels zo dicht bij zijn woning aan de Boei er komen. Sinds hij van het Schubertplein verhuisde naar de Botenbuurt, was het voor de boodschappen een eind sjouwen vanaf het Hof van Spaland. Maar vorige week nog zei wethouder Zijdeveld, toen hij de eerste steen metselde voor de winkels, dat Schiedam met dit soort voorzieningen toch mooi voorop loopt. Bus 58 rijdt er bijvoorbeeld al, terwijl zowat de halve wijk nog in aanbouw is. De Botenbuurt boft. Het is een rare wijk, de gekste van Schiedam, De Botenbuurt was het eerste deel van Woudhoek dat gereed kwam; en het zal altijd wel een omstreden stukje stedebouw blijven. Vooral de zogenaamde deskundigen hebben er kritiek op kritiek die de bewoners over het algemeen koud laat, want zij maakten tenslotte de keus er te gaan wonen en niet voor niets. Hun kinderen kunnen er verstop pertje spelen, zoals dat nergens anders in de stad kan: achter schuurtjes, op loopbruggen, in 208 carports en het gevaar onder het spelen aangereden te worden is kleiner dan vóór de bouw werd aangenomen. De Botenbuurt werd immers gezien als een wijk, die voor auto's was gebouwd: de loop bruggen tilden het leven van alledag als het ware een etage op. Het gaf de schijn van een soort Venetië, maar dan zonder water. En uitgerekend Botenbuurt werd de naam. De straten heten er naar scheepstypen zoals Ark, Tjalk, Botter en Westlander. Niet zonder bedenkingen wandelt wethouder Chris Zijdeveld 'de Botenbuurt binnen. „Het is mooier geworden dan het grote voorbeeld", vindt hij. Achteraf is dat een tot tevreden heid stemmende constatering, maar de felle kritiek van destijds bijt bij de wethouder nog een beetje na. Het grote voorbeeld, wat hij bedoelt, vinden we in de oude Zuiderzee-gemeente Hoorn. Hier ligt een wijk, de Grote Waal, die ooit ontworpen werd door het Soester architec tenbureau Van Wijk Gelderblom. Schie damse politici gingen er een kijkje nemen en Dick Frankfort wijst naar de ballustrade, waar enige tijd geleden een dakpan op viel: „Oei!" vonden het project voor herhaling vatbaar, hoewel er protesten waren van architecten („herhaling is broodroof"), invaliden (vanwe ge de voor rolstoelen iets te steile hellingba nen) en ook politici. Niettemin kreeg Van Wijk «Sr Gelderblom op dracht de Hoornse wijk enigszins aan te pas sen aan de Schiedamse infrastructuur en daarmee was de Botenbuurt op papier een feit. De Utrechtse aannemer Nevanco voerde het Woudhoekse deelplan 1-A uit en bouwde 282 woningwetwoningen met drie, vier en vijf kamers en 22 premie-A-koopwoningen met vier kamers. Hoewel het dus kennelijk een stille dag is, door Kor Kegel zegt Dick Frankfort: „De Botenbuurt? Je kunt het hier beter de Babbelbuurt noemen." Het sociaal contact in de wijk schijnt naar be horen te zijn. Klachten heeft Frankfort wel over het beheer door de SSSW, „Die heeft niet zo'n beste naam in de wijk; op de galerij hier ontstond een tijdje terug een regenplas, want de goot is te horizontaal. Hebben we Ie mand gewaarschuwd en die zegt*, dan steek je de voegen toch door! Wij hebben het tenslotte maar gedaan, maar zo hoort het toch niet? Nu lekt het overal." Er is ook een stuk Botenbuurt zonder loop bruggen. Dat is het iets duurdere deelplan 1- Lunchconcert Aad Zoutendijk, de organist van de Grote Kerk in Vlaar dingen. geeft moregen een lunchconcert in de Grote Kerk. Hij speelt dan werken van J.S. Bach, diens zoon Carl Bach en Max Reger. Het con cert begint om kwart voor een. Carrousel Theatercollectief Carrousel uit Vlaardingen voert op donder dag en vrijdag 'De huisbe waarder' van Harold Printer op. Beide voorstellingen wor den gegeven in zoldertheater de Teerstoof in Schiedam, en Filmclub beginnen om half negen. Krocbtlheaier morgen twee voorstellingen op de Hoogstraat en de Broersvest in Schiedam. De stukken die te zien zijn, 'De verzamelaar' en 'De Hamletmachine', wor den 's avonds tussen zeven en neger» uur opgevoerd. Twee acteurs van het Krocht theater uit Rotterdam spelen Bij de Filmclub Schiedam wordt vrijdag de Bommelfilm 'Als je begrijpt wat ik bedoel' gedraaid. De voorstelling be gint om half tien. Rotterdams Nieuwsblad woensdag 2 me: 1984 RW Schiedam Ondanks de voor zowel Excelsior '20 als VFC - I Off W- zwaarwegende competitïebelangen, bleken beide ploegen tevensj JLU%nC trek te hebben in een plaats bij de laatste vier in de stnja om ae RN-Cup, Vooral in de tweede helft leverde dat een aantreKKeiij- ke partij* op, met Excelsior '20 uiteindelijk als winnaar. Een U-l achterstand met de rust werd in een 2-1 eindstand omgebogen. j- benutte de spits zelf snoeihard; Vlaardingen De kaar ten zijn bijna geschud in district 2 van de Rotter dams Nieuwsblad Cup 1984. Dinsdag 8 mei wor den de halve finales af gewerkt. Zwaluwen Vlaardingen speelt dan thuis tegen FC Maluku, terwijl Excelsior'20 op Thuriede Capelle ont vangt. Beide duels van gen aan om 19.00 uur. Bij een gelijkspel wordt tweemaal 7 1/2 minuut verlengd, zonodig ge volgd door strafschop pen. De winaars ontmoe ten elkaar een week later voor de finale van dis trict 2 op het terrein van DCV aan het Waalplant soen te Krimpen aan den IJssel. Excelsior '20 beleeft derhalve een goed seizoen. Al bijna tweedeklasser en nu ook nog halve finalist in. de cupwed strijden, waarin Capelle aan staande dinsdag thuis de vol gende tegenstander is. VFC daarentegen is nog één van de zeven degradatiekandidaten. Een overwinning aanstaande zondag op Hekelingen heeft voor de Vlaardïngers dan ook heel wat meer waarde dan de uitschakeling van gisteravond. De op volle sterkte spelende Vlaardïngers namen m de tiende minuut onverwacht de leiding. Ad de Jong profiteer de van 2wak uitverdedigen om vervolgens ook doelman Ed van der Roer te omspelen: 0-1. Pas vlak voor de thee werd Excelsior een keer echt ge vaarlijk met een onverwachte 'poef' van Tinus de Vette. Via de onderkant lat kon Piet van der Hoeven als stand in van de juist gisteren onder de wape nen opgeroepen Jack de Her der de bal pakken alsof dat de gewoonste zaak van de wereld was. De tweede helft was van meer inhoud, vooral omdat Excel sior door het inzetten i van 'Pmo' van der Hoeven en 'Mat- hieu Scheffers vrijwel op sterkte was. Wissels die trainer Eric Gudde ongeac ht de stand tevoren al had gepland. Nadat Piet van der Hoeven eerst nog een schot van Rob Glimmer veen met de voet had gekeerd en Ton de Leede net over had geschoten, viel in de elfde mi nuut de gelijkmaker. Al weer uit een dood moment, want nadat Van der Hoeven door Pim van der Burg was gestuit. de strafschop: l-l Omdat VFC vervolgens toch' weer de bakens trachtte te- verzetten, werd het er alleen maar leuker op. Ad de Jong* schoot echter net naast, en een- halve omhaal van Van der Burg werd door Van der Roer spectaculair gepakt. Net tegen, de tijd dat er aan verlengen; gedacht kon gaan worden, viel toch nog de beslissing. Weden-^' om uit een dood moment, een. vrije trap van zo'n meter of twintig, prikte aanvoerder- Glimmerveen jn de 37e mi-, nuut langs de te traag reagë— rende Van der Hoeven: 2-1. - FC Maluku (wit tenue) illustreerde regelmatig, dat het niet de mindere was van Excelsior M, Maassluis FC Maluku ontpopt zich tot een ware sensatie in de strijd om de RN-Cup. Niet de gedoodverfde favoriet Excelsior M plaatste zich voor de finale, maar de Capelse vereniging. Net als vorige week tegen TSB ging dat wel via het nemen van strafschoppen, want na dc reguliere speeltijd was het 1-1 en ook in de toen noodzakelijk geworden verlenging werd er niet meer gescoord. Doelman Martin Latukolam stopte liefst twee strafschoppen. Eerst ging invaller Henk Groenstege in de fout en ais laatste miste ook Robin Gouka nog eens. Hei RN-cup avontuur is dus voorbij voor de ploeg van Fer Groeneweg, die zich geduren de de gehele wedstrijd mate loos liep te ergeren aan het ge stuntel van zijn ploeg. Van buitenspel had de thuisploeg nog nooit gehoord, want keer op keer liepen Cor van Hoe- schopgebied waar Ron van Straten de bal opving met zijn arm. Strafschop derhalve en Glenn Voorneman had geen moeite met het buitenkansje: 1-1. In de verlenging wisten beide ploegen niet meer te scoren, maar van elf meter loonden de gasten uit Capelle zich vee! slagvaardiger. Vlaardingen Ja, het was; "die rooie'. Dat was nou Ton Wickel. Dè Ton Wickel, van Ajax en FC Den Haag, die var- rig jaar nog in de belangstel-' lirig stond bij NAC. Die 'rooie' liet zich in het kader van de! Rotterdams Nieuwsblad Cup< verschrikkelijk dollen door' Leen Pijpers. De 33-jarige ab-; solute uitblinker bij Zwaluwen. Vlaardingen was er verant-.; woordelijk voor, dat ïondag- eerste klasse r DCV aan de. Zwaluwenlaan met 6-2 op de broek kreeg Pijpers profiteerde perfect van de ruimte, die 'bewaker' Wie-! kei hem bood, bediende zijn spitsen op maat en toonde een" inzet en kwaliteit, die de voor-; laatste stek op de competitie-! ladder in de tweede klasse B allesbehalve rechtvaardigt. Dit Zwaluwen mei Pijpers dus als animatorecht, hei liep over DCV heen, Het was bijna aandoenlijk, z<J- als DCV —-evenals Zwaluwen in competitieverband nog lang niet veiligzich liet overklas sen door de formatie van inte rim-coach Ton van der Leije. In het eerste bedrijf, toen de luttele toeschouwers aanvan kelijk werden getracteerd op een potje zomeravondvoetbal waarvan de honden geen brood lusten, was het Vlaar dingse overwicht nog mini maal. Pas toen Ernest Kegel met een zacht rollertje open lijk knaagde aan het zelfver trouwen van invalJer-doelman Peter Verstappen (1-0) en een blunder van routinier Cees Boers Maarten Keizerwaard de beslissing (2-0) op de schoen bracht werd duidelijk, dat de slappe vertoning tegen de re serves van HVO een week eerder geen incident was. In het tweede bedrijf ging Zwaluwen er met nog meer elan tegenaan. Toen de prima leidende arbiter 't Hart de dei*- de en vierde Vlaardingse tref fer had opgetekend (Ernest Kegel en Bas van der Leije) kon DCV eindelijk wat terug doen. Alex Dubbelman, vorig jaar nog in beeld bij SVV, kop te een vrije trap van Hennie van Vliet in. De weergaloos spelende Leen Pijpers vond die 4-1 blijkbaar niet genoeg. Eerst bediende hij Bas van der Leije Cp maat (5-1). terwijl op nieuw een uitstekende paks een scrimmage voor het c.oel van Peter Verstappen inleid de, waaruit Van der Leije op nieuw aan het moreel liet sleu telen (6-1). Tien minuten voor tijd mocht Jan de Boer de af gang een schijnbaar minder zielig aanzien geven, 6-2, door Chris Woerts ven en Dick van Rijn in de goed opgezette fuik van de Ca- peJlenaren. Het was weer tobben aan Maassluise zijde en dat komt Fer Groeneweg nu wel heel slecht uit met de alles beslis sende confrontatie tegen Al te- na voor de competitie voor de boeg. Excelsior M, zonder Paul Husslage, Dick van den Bergh en Rob van Leeuwen, speelde fantasieloos, zonder overleg en bovenal zonder intelligentie. FC Maluku ving de aanvals golven van de eersteklasser moeiteloos op en via spelma ker en ex-betaald voetballer Ron Roos counterde het vaak knap. Toch zou Excelsior M voor de rust op voorsprong komen, Dick van Rijn ging op links nu eens wel goed door en zijn gave trekbal belandde op hel hoofd van de inkomende Cor van Hoeven die via de onder kant van de lal raak kopte: 1- 0. Lang, heel lang bleef die stand op het scorebord staan. Ron van Straten kreeg namens Ex celsior M nog een vrije kans, Latukolam was al gepasseerd, maar zelfs toen kreeg de blon de pijl de bal er niet in. In de slotfase van de wedstrijd kreeg FC Maluku dan loon naar werken. Lerry Wolterbeek plaatste de bal in het straf- Schiedam De teleurstelling was groot bij GTB. Natuurlijk was er met een nederlaag tegen derdeklasser Capelle rekening ge houden, maar de manier waarop de Schiedammers met 1-2 de boot in gingen was uiterst schlemielig. Lange tijd zag het er im mers naar uit dat de ploeg van trainer Henk Steenbergen ver rassend de halve finale zou bereiken, maar arbiter De Ligt uit Vlaardingen gooide nadrukkelijk roet in het eten. Bij een 1-1 stand in de tweede omloop nam hij wel een heel vreemde beslissing, Capelle- spiis John van Diggele maakte zoveel amok. dat De Ligt het nodig vond hem (overigens te recht) weg te sturen. Aanvoer der Sjaak Peeters was er ech ter als de kippen bij en kreeg bij de rnan in het zwart ge daan, dat het uit het veld zen den van Van Diggele werd omgezet in een normale ver vanging. Een wissel op 'advies' van de scheidsrechter dus. Bij GTB vonden ze het maar een vreemde beslissing, maar voor er goed en wel geprotesteerd kon worden, rolde dc bal al weer. Met voor de thuisploeg èn De Lsgt nare gevolgen, want binnen een minuut lag de bal achter de verbaasde doelman Ton Nijs door uitge rekend een schot van Henny de Reuver, de invaller voor Van Diggele! Toen waren de poppen aan hel dansen. Schel dend en tierend maakte GTB de negentig minuten vol, zon der overigens nog gevaarlijk voor het vijandelijke doel te komen. Steenbergen was na afloop duidelijk in zijn commentaar: „Weg is weg, daar kan toch geen misverstand over be- u«> voetbal. Ik heb er geen moeite mee om te verliezen, maar zo hoeft het voor mij niet. Je' kan toch als scheidsrechter je eigen regels niet maken?". Het was jammer dat GTB op een dergelijke manier het toernooi werden uitgeknik kerd. Opvallend agressief én met soms vloelende aanvallen door Norbert Kfeinherenbrinté werd een te gemakzuchtig Ca pelle aanvankelijk onder druk goïet, wat na een kwartier een doelpunt van Leo de Koning opleverde. Na de rust gaf hei surplus aan techniek en condi tie bil Capelle uiteindelijk öe doorslag. Hans van de Dries miste eerst nog een strafschop, voordat Ray Irven de gelijk maker kon binnen tikken. GTB streed vervolgens voor wat het waard was en leek in derdaad minstens een verlen ging te kunnen realiseren. Niets was echter minder waar...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2