WATERWIG SPORT 19 OGB bedri ven lager, voor woningen hoger Nieuwbouw voor Schieland enig reële alternatief Maluku zet de tactici voor schut rente op die voorwaarden? v Klinkt interessant! bondsspaarbank 5 Dat wijst op water.. Dales en Woltjer op PvdA-avond Rotterdams Nieuwsblad Cup 1984 m DOOR VERANDERDE ECONOMISCHE WAARDEN: r n UJ Amerikaans koor in Immanuel- kerk Mededeling gg GS geeft Schiedam gelijk gg Leen Warnaar kiest voor SVV Bleiksloot onnavolgbaar Hennie Veldhuis snel op 800 meter Girospaar Extra Rekening kontant en giraal storten f 5.000,- vrij opneembaar per kalendermaand over bedragen boven de f 5.000,-wordt 2% berekend geen minimum of maximum inleg alleen girale opname mogelijk vraag voor meer informatie bij uw kantoor in de buurt Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand L J Rotterdams Nieuwsblad woensdag \f 16 mei 1984 Vlaardingen Bedrijven zullen er voordeel bij hebben, maar voor huurders of huiseigenaren betekent de gewij zigde verordening op de onroerend goedbelasting (OGB), die burgemeester en wethouders van Vlaardin- gen hebben vastgesteld, in veel gevallen een aanzienlijke verhoging. De economische waarde van bedrijfspanden ts volgens de berekeningen van gemeentewerken sneUer gedaald dan die van woningen. Dat betekent in de mees te gevallen lagere aanslagen voor bedrijven en hogere voor huurders en huiseigenaren. In december 1983 werd door de gemeenteraad een voorlopi ge verordening voor de OGB voor de jaren 1984 tot en met 1988 vastgesteld, omdat ge meentewerken nog bezig was met nieuwe berekeningen van de waarde van onroerend goed. Eens in de vijf >aa; wor den die berekeningen, en aan de hand daarvan de OGB-ta- rieven, bijgesteld. E<e OGB- aanslag Is de uitkomst van de oppervlakte van he onroe rend goed, vermen' jvuldigd met een aantal fakto' n en het tarief. De Uneven rijn in de nieuwe verordening verlaagd, maar de faktoren zijn ver hoogd. „Uit bestudering van de marktgegevens is gebleken", aldus burgemeester en wet houders, „dat in zijn alge meenheid de economische waarde van woningen een minder sterke daling neeft on dergaan dan die van niet-wo- ningen. Het gevolg daarvan is, dat er een verschuiving in de belastingdruk ontstaat ten na dele van de woningen." Voor- ai voor de wat oudere eenge zinswoningen zal de OGB-aan- slag, als de gewijzigde verorde ning wordt aangenomen, aan zienlijk stijgen. Aan de nieuwe OGB-verorde- ning voor de komende vijfjaar wordt op 28 mei een extra ver gadering van de commissie voor financiën en bedrijven gewijd. De bedoeling is dat de verordening daarna in de ge meenteraadsvergadering van juni wordt behandeld. Orgelconcert Aad Zoutendijk geeft donder dag een concert op het orgel van de Grote Kerk in Vlaar- dingen. Tijdens het concert, dat om kwart voor een 's mid dags begint, speelt hij werken van Johan Sebastiaan Bach en zijn zonen. Turnstones De rhytm blues formatie Ivey Turnstones speelt don derdagavond vanaf 22.00 uur in PeeDee. Het optreden is gratis. Bingo De Rutgersschool aan de Van Maanenstraat in Vlaardingen houdt op donderdag een bin go-avond. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van buitenspeelmateriaal. Aanvang 2G.0Ü uur. Milieu De vereniging tegen milieube derf in en om het Nieuwe Wa terweggebied houdt donderdag haar algemene ledenvergade ring. Behalve de verkiezing van nieuwe bestuursleden, het jaarverslag en de begroting voor dit jaar zal op de verga dering in het Hollandïage- bouw, Oosthavenkade 42, Vlaardingen ook het bestuurs beleid ter discussie staan. Aan vang 19.30 uur. Maassluis Het studenten- koor van Dordt College uit Sioux Center in de Ameri kaanse staat Icwa treedt vrij dagavond 18 mei op in de Immanuelkerk in Maassluis. Dordt College, een naam die is afgeleid van Dordrecht, is een christelijke instelling voor hoger onderwijs. De meeste studenten zijn van nederlaudse afkomst. Het op treden in Maassluis maakt onderdeel uit van een uitge breide Europese toernee. Er worden vanaf 20.15 uur wer ken uitgevoerd van Handel, Mozart, Teleman en de he dendaagse componisten Nys- tedt, Tompson en Beek. Familieberichten kun nen dagelijks tot 8.30 uur 's-morgens wor den aangeboden. Voor de zaterdag krant tot vrijdag avond 17.00 uur. Van aanlevering na genoemde tijdstippen kan plaatsing NIET worden gegaran deerd 1 De evenwichtige golfslag laat er geen misverstand over bestaan: wie deze poort doorloopt, koml bij een zwembad. Gistermiddag was de muurschildering er ineens. Een vakman had de naar geestige poort tussen het Sportfondsenbad en de BK- laan in Schiedam een fraai verfje gegeven. De kinderen gingen ineens met veel meer plezier schoolzwemmen. En de voorbijgangers hielden in eens van hun buurt. Schiedam De directie van het Schie- landziekenhuis is blij met het advies van de districtscommissie Groot-Kijn- mond om op zeer korte termijn over te gaan tot nieuwbouw aan de Anna van Burenstraat, in de tuin van het zieken huis. „Daar staan wij achter", zegt ir. Frits Son- neveld, verheugd dat op de valreep van zijn vertrek als algemeen directeur zo'n advies op tafel is gekomen. Schieland is zelf ook van mening, dat de tussentijdse verbouwing van het voormalige Noletzie- kenhuis aan de Stadhouderslaan beter achterwege kan blijven. De hiervoor be nodigde miljoenen kunnen beter direct worden besteed aan de bouw van een nieuwe vleugel achter het vroegere ge meenteziekenhuis aan de BK-laan. Sonne- veld is dat met de districtscommissie eens. Jn feite is daarmee een vroeger zieken- .huisplan weer actueel geworden. Onder de burgemeesters Lems en Te Loo werden al ideeën ontvouwd om tot bouw van een nieuwe vleugel aan de locatie-BK-laan over te gaan. Toen werd nog gedacht aan een beddenaantal van 400 voor het fusie ziekenhuis Schieland, waar ook nog 48 psychiatrische bedden bovenop zouden komen. Inmiddels is Schieland verder in gekrompen en wordt vastgehouden aan een aantal van 350 bedden (exclusief de psychiatrie, die komt nu apart). Dat bete kent dat de nieuwbouw minder ingrijpend hoeft te worden dan in de jaren zeventig nog werd gedacht. In de tussentijd had Schieland echter, om dat nieuwbouw ineens te duur zou zijn, een interimplan opgesteld. De eerste fase' ging uit van aanpassingen aan de krappe polikliniek aan de BK-laan. De tweede fase betrof een verbouwing aan de Stad houderslaan. Fase drie bestond uit verde re aanpassingen (zoals nieuwbouw). Zowel* Schieland als de districtscommissie vindt nu dat fase twee achterwege kan blijven. „Het enig reele alternatief is nu nieuw bouw", vindt Sonneveld. Somieveld hoopt dat in de planfase 1984- 1986 met de nieuwbouw begonnen mag worden. Als staatssecretaris Joop van der Reijden daarvoor toestemming geeft, kan het voormalige Noletziekenhuis aan de Stadhouderslaan in 1990 vrijkomen. Son neveld vindt het een bruikbaar pand, „bij voorbeeld voor een bankinstelling of zo, of voor een voorziening In de gezond heidszorg." Schiedam Het Schïedamse college van B en W heeft correct gehandeld door geen vervoers- vergoeding te geven aan mevrouw A. de Groot-van Leeuwen uit Schiedam. Dat hebben GS bepaald. Mevrouw de Groot vroeg een vervoers- vergoeding, omdat haar zoon Renzo da gelijks naar de Jo han de Graaffschool voor moeilijk leren de kinderen in Rot terdam moet reizen. Hij bezoekt deze protestants- christelijke school op aanraden van een Schiedamse kinderarts, die de plaatselijke scholen voor moeilijk leren de kinderen vanwe ge de sfeer niet de juiste vond. B en W weigerden twee jaar geleden de vergoe ding, omdat zij von den dat er in Schie dam wel een ge schikte school voor Renzo te vinden is. Dat is de rooms-ka- tholieke/protestant se Augustinus- school. Schiedam De PvdA'ers Eisso Woltjer en Ien Dales houden donderdag een inlei ding op de verkiezingsbijeen komst van de PvdA in Schiedam. In het kader van de Europe se verkiezingen wijdt Eisso Woltjer uit over de vraag 'Is het regeringsbeleid van het kabinet Lubbers inzet van de Europese verkiezingen?1. Woltjer wordt gezien als een van de meest succesvolle le den van het Europese Parle ment. Hij lanceerde vier jaar geleden een gedetailleerd plan om van de peperdure boterberg af te komen. Het plan werd toen zeer slecht ontvangen. Sedert april wordt er toch gewerkt met het plan-Woltjer. Aan de inleider kunnen op deze avond vragen worden gesteld. Na de pauze, waarin een vi deofilm wordt vertoond over Europa, is het woord aan Ien Dales. Zij vertelt van het zo genaamde 1-juli-pakket is, wat het beleid van de rege ring in die zaak is en welk alternatief de PvdA aan draagt. Ook aan haar kun nen vragen worden gesteld. De bijeenkomst wordt ge houden in zaal Irene aan de Nieuwe Haven en begint om acht uur. Vreugde bij Maluku, teleurstelling bij Capelle. Krimpen aan den IJssel Waar praten we eige nlijk nog over? Babbels van trainers, door de mangel gehaalde tactici, die van voetbal meer een denksport dan een schouwspel hebben ge maakt, wat moeten we er nog mee? Obligate trainerspraatjes over het concept, het foutief inge vulde plaatje, wat een nonsens. Wat kan het nog mooi, wat kan het nog geweldig zijn, zo'n simpel potje voetbal. Al die mannen, altijd maar op zoek naar excuses voor weer zo'n vertoning, die het dichttrek ken van de huisdeur op geen enkele manier rechtvaardigt, wat kunnen ze nog een hoop leren. Van FC Maluku, het nietige vierdeklassertje uit Capelle aan den IJssel. Dat bovenal laat zien, dat voetbal ook nog mooi kan zijn. Maar ook van Capelle, dat onder Henk Schouten afscheid heeft geno men van de botte bijl. Dat Ma luku, hoezeer het de derde klasser ook speet, liet voetbal len, liet zien waarom het ge- trap tegen dat vijfje ooit heeft mogen uitgroeien tot volks sport nummer één. Maluku won de finale van dis trict 2 van de Rotterdams Nieuwsblad Cup, liet Capelle er met die 10 eigenlijk nog best aardig afkomen. De ma nier waarop rechtvaardigt al les, dit was zo puur, 20 echt, 20 geweldig, zo schitterend. Die mannen, die het vader landse voetbal vergiftigen met hun zo geroemde resultaat voetbal, die mannen moeten moeder de vrouw gewoon eens vragen om een vrije zaterdag middag. En naar voetbal met een hoofdletter gaan kijken. Echt, het loont de moeite... Demonstralie Het mag inmiddels meer dan duidelijk zijn, de ruim 500 be zoekers aan het Krimpense Waalplantsoen hebben gister avond weer eens ouderwets kunnen genieten. De ouderen onder ons zullen wellicht 2elfs even hebben teruggedacht aan de tijd van de hoge kicksen en de voetbal met de leren veter. Het was een demonstratie met Maluku, maar ook Capelle, in de absolute hoofdrol. De formatie van coach Henk Latuheru speelde het clever. Met de 81 vlak voor de afge lopen competitie nog in het achterhoofd, hield Maluku zich voornamelijk bezig met het uitschakelen van de vleu gelspitsen van Capelle. Waar door John van Diggele (wat heeft Capelle offensief verder nog te bieden) er niet aan kwam. Uit de wedstrijd werd gespeeld. Hij, de flegmatieke Rozenburger, hij vond in het koningskoppel David Latuko- lan/Joop Roos eindelijk een effectieve bestrijding. En Maluku, ach, het is bekend. Ron Roos, Glen Voorneman, Larry Wollerbeek, Janus Ko- lanus, Willem Payer en Fred Tuhumury. Middenvelders en door Jan Dijkgraaf spitsen van grote, heel grote klasse. Als ze maar willen, be reid zijn ook hun defensieve taken te vervullen. Ze deden het, wilden graag uit handen van RVB-voorman Rein Heij die prachtig mooie bokaal ont vangen. Als dan ook de defen sie draait Chris Latuheru en Willem Siwalette hun man netje uitschakelen dan is Maluku niet te kloppen. Bon Boos Overigens viel de beslissing in dit 90 minuten durende ener verende treffen al in de acht tiende minuut. Toen kopte Ron Roos een corner van Glen Voorneman uitstekend achter Capelle-goalie Eric Drooge. Het was onverdiend, toen nog wel. Capelle leek een over wicht te hebben had de zaak jes best redelijk voor elkaar. Twee minuten na de treffer van Ron Roos, die zeker nog een jaar bij FC Maluku blijft, kwam Capelle bijna langszij. John van Diggele kopte per fect op het doel van Martin Latukolan, maar de kleine Molukker deed wat 'ie door gaans vergeet. Hij tikte de bal in een katachtige reactie tegen de dwarslat. Maluku werd on verslaanbaar, het was met een Martin Latukolan onder de lat in deze vorm al bijna een feit. De enige echte scoringskans na die prima kopbal van de na afloop irritant teleurgestelde John van Diggele was bij Ca pelle voor Huib Moerman. De snelle Krimpenaar, die veel te weinig in net spel werd be trokken, werd door Hans van den Dries vrij voor Latukolan gezet, maar zag zijn schuiver naast het doel verdwijnen. Dan Maluku. Het kreeg door de pure snelheid, waartegen mannen als Jacques Peelers, Bert de Waardt en Rinie Adolfs niet bleken opgewas sen, diverse uitstekende moge lijkheden. Maar Fred Tuhu mury, Willem Payer en Glen Voorneman wisten Drooge, die in niets de mindere bleek van „vaste keus" Ad de Keijzer, niet nogmaals te passeren. Het betekende, dal Maluku de overmacht alleen niet op het denkbeeldige scobebord tot uitdrukking konden brengen. Maar dat «1 de objectieve toe schouwer, die werkelijk weer eens had kunnen genieten, een zorg zijn geweest Schiedam Iedereen die SVV een warm hart toedraagt, kan opgelucht ademhalen. Na onder meer een gesprek met afdelingsclub VOB, waar de 37-jarige vrije verdediger vol gend seizoen een loopbaan als trainer zou beginnen, liet Leen Warnaar het bestuur van de zieltogende eerste divisieclub weten alsnog een jaartje door te gaan. „Ik heb een heel moeilijke be slissing moeten nemen", aldus de bijkans onverslijtbare aan voerder. „Ik heb gisteravond eerst met het bestuur van VOB gesproken en hen uitge legd hoe het in elkaar zat, dat ik één club zou moeten teleur stellen. Ik ben blij, dat zij hun medewerking hebben ver leend. Ik heb er een paar da gen goed over nagedacht en mede ondere grote druk heb ik voor SVV gekozen". Schiedam Het schaduwteam van SVV rekende gisteravond in de kwartfinale van de dis- trictsbeker af met de zaterdag eersteklasser NSW: 3-2. SVV speelt nu in de halve finale een thuiswedstrijd tegen het Rijswijkse RVC. Vermoedelijk wordt dit duel volgende week dinsdag gespeeld. De grote man bij de reserves van de Schiedamse eerste divi sieclub was de naar Martinit vertrekkende Edwin Bleiks loot. De frêle linkerspits tilde SVV via een loepzuivere hat trick naar een 3-0 voorsprong bij rust. In deel twee verzil verde Peter Knoop een strtaf- schop (3-1). Acht minuten voor tijd maakte Rini van Trigt er nog 3-2 van. Rotterdam De damesploeg van de Vlaardingse atletiek vereniging Fortuna, die in de districtscompetitie uitkomt in de vierde klasse, liet op het Nenijto-complex in Rotterdam enkele aardige resultaten note ren. Fortuna won de seizoeno pening met een totaal van 5.644 punten. Vooral de 2.34.4 minuten die Hennie Veldhuis op de 800 meter neerzette, mocht worden gezien. De overige resultaten waren: Erica Poel 400 meter in 1.12 minuten: Ellen van den Berg 100 meter in 14.2 seconden en discus 29.00 meter; Saskia Leeuwenburgh kogel 7.87 me ter (persoonlijk record) en speer 24,20 meter; Jolanda van Walsum hoog 1.55 meter en ver 5.00 meter. De Fortuna- dames wonnen de 4 x 100 me ter estafette in 54.1 seconden. (ADVERTENTIE) Schiedam spaarbank

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2