ROTTERDAM 1 Proeven met intensiever van Laurenskerk I GRAAG .GEDAAN. MET EEN ADVERTENTIE IN DE KRANT BEREIKT U MEER MENSEN. Fietsen voor Greenpeace 'Dordt op 't goede spoor' '«SsS#3ös— ^wmNjumnu! ter meulen Vrouw verjaagt inbreker Afval- kunst •Sloopgebied wordt tijdelijk stadspark PORTUGAL Quarteira-Algarve lM"° 725- p.,. NECKERMANN S Vervoersbond FNV: Motorboot gestolen Flora en fauna in Deltagebied Twee doden in Schiedam Kat steekt over: auto total loss Brand in zwembad Man bij ruzie neergeschoten Bareigenaar ïj: neergestoken '4 O IdSA,: I - Rotterdams Nieuwsblad maandag RZ/KV/KY/RW 21 mei 1984 Rotterdam De Centrale hervormde Jeugdraadde "Oecumenische Studentengemeenschap en het Visser, 't Hooftcentrum willen, volgens Hervormd Rotter dam, een poging ondernemen om de Sint Laurens- kerk intensiever te gebruiken voor stad en burgerij. ■Vanaf september zou men •tiaar elke dag tussen twaalf en ;£wee uur een programma wil len verzorgen. Om de haal baarheid van een dergelijk project te testen wil men daar bij wijze van proef al deze en Volgende maand mee begin nen. De kerk 2ou dan open moeten staan op donderdagen tussen twaalf en twee. Volgens het periodiek. Her vormd Rotterdam spiegelen de initiatiefnemers zich vooral aan het gebruik van de be roemde kathedraal van Co ventry, die net als de Sint Laurens tijdens de Tweede Wereldoorlog werd verwoest en daarna weer is opgebouwd. In Coventry worden behalve liturgische vieringen ook dis cussies over samenlevingsvra- gen, zoals de ontmoeting van rassen en godsdiensten, aan de orde gesteld. Ook het vredes vraagstuk is daar een geregeld Dordrecht De regionaal in specteur voor de volksgezond heid is akkoord gegaan met de Voorwaarden, die aan de tijde lijke herinrichting en open stelling van deelgebied 1 in de Dordtse gifwijk Merwedepol- der (het gedeelte dat gesloopt Wordt) zijn verbonden. Het sloopgebied zal op korte ter mijn tijdelijk worden ingericht ais stadspark. Wel zullen zodanige maatrege len getroffen dienen te wor den, dat redelijkerwijs ver- wacht mag worden dat zowel tnens als dier niet in contact kunnen komen met de zwaar verontreinigde grond. Onduidelijk is nog wei hoe het probleem van het overtollige regenwater opgelost moet wor den. De gemeente zal daarover nog overleg plegen met Rijks waterstaat en het Zuiverings schap, Bovendien zal de drai nage nog eens goed onderzocht worden. .Direct na het beëindigen van de sloop (vermoedelijk half juni) zal hel gebied worden voorzien van een klei- en zandlaag. De afdekgrond is af komstig uit de wijk Stadspol- der. Voor alle zekerheid zal de Technische Milieudienst Rijn mond de grond onderzoeken. De bewonersvereniging VAVM is het niet eens met het openstellen van het gebied. Volgens de vereniging is de grond dusdanig verontreinigd, dat absolute veiligheid met ge garandeerd kan worden. Vertrek: 30/5 6/6 27/6 App. Guarteira Sol. 2- en 3-pers. akkommodatie. 15 dagen QQC Ö/J" p.p. Ga voor informatie en reser veringen naar het reisburo van Vroom Dreesmann of bel 020-272306 VhOOM^DREESMANN terugkerend onderwerp. Het verschil met Coventry zal voornamelijk liggen in het feit dat zich in Engeland tien be roepskrachten met de organi satie bezighouden, terwijl dat in Rotterdam vooral door vrij willigers zal moeten gebeuren. In de proefperiode zullen on der anderen leerlingen van het Rotterdams Conservatori um een muziekprogramma verzorgen en denkt men aan drie exposities, waarvan één verzorgd door de Anne Frank stichting. Het is niet de bedoeling dat de bestaande middagpauzedien sten op dinsdag en de orgelbe spelingen op vrijdag door dit nieuwe initiatief komen te vervallen. (advertaiiici 'Plaats voor l r*~. 300 jongeren in de haven' I Rotterdam De stichting Greenpeace Nederland houdt op zaterdag 2 juni een landelij ke fietstocht. De opbrengst van dit evenement is bestemd voor de acties van Greenpea ce. Voor de deelnemers uit Rotterdam en omgeving is het Kralingse Bos aangewezen als centraal punt voor de manifes taties. De organisatoren van de fiets tocht hebben enkele mogelijk heden gelanceerd om geld bij een te brengen. Een van de suggesties is het sponsoren van de deelnemers aan de tocht, door voor elke afgelegde kilo meter een bedrag in het voor uitzicht te stellen. De namen van de sponsors en het toege zegde bedrag per kilometer worden vastgelegd in een deelnemerskrant, die speciaal voor dit. doel wordt samenge steld. Een andere mogelijkheid is het afsluiten van wedden schappen, waarbij de verliezer zich verplicht tot het dona teurschap van Greenpeace. Voor de fietstocht in de omge ving van Rotterdam is net Kralingse Bos gekozen als eindpunt. Daar wordt op 2 juni ook een manifestatie gehou den, met kis centrale punt de sportvelden van de voetbal vereniging HOV aan de Bos dreef 120. Het programma wordt er gepresenteerd door Leon tien Ceulemans. Voor de deelnemers aan de fietstocht wordt een parkoers uitgezet van vijftien kilometer. Voor kinderen is er een traject van zeven kilometer. Beide tochten hebben het manifesta tie-terrein als begin- en eind punt. Een routebeschrijving is verkrijgbaar van de kantoren van de VVV en ANWB. Voor informatie over de landelijke fietsdag van Greenpeace: tele foon 020-231843. Rotterdam Vanaf een ter rein van een campingbedrijf aan de Terbregseweg is een motorboot met trailer gestolen. De buit heeft een waarde van vijftien mille. Onbekenden hadden hel toegangshek gefor ceerd Expositie in Natu urbistorisch Museum Rotterdam In het Natuur historisch Museum Rotterdam wordt tot 1 mei volgend jaar een tentoonstelling gehouden over het Deltagebied. De expo sitie gaat dieper in op de vraag of de veranderingen in het Deltagebied in de toekomst nog ingrijpender zullen wor den dan ze al waren, of dat het levend en gevarieerd houden van dit zuidwestelijke deel van Nederland een rol blijft spelen. Het Deltagebied is voor Rot terdam zowel economisch, re creatief en na tuur-weten schappelijk van groot belang. Archeologische vondsten to nen aan dat er zesduizend jaar geleden al menselijke neder zettingen waren op de hogere oeverwallen van de kreken. Van echte dijkbouw is er spra ke vanaf de tiende eeuw. Dijk doorbraken en overstromin gen in 1953 resulteerden uit eindelijk in het Deltaplan. De tentoonstelling in het na tuurhistorisch museum toont aan de hand van opgezette zoogdieren, vogels, vissen, planten en foxo's de flora <sn fauna in dit gebied. Deze bio logische rijkdom was er de oorzaak van dat het oorspron kelijke Deltaplan werd gewij zigd en dat er werd gekozen voor een 'open' Schelde, Ook wordt getoond hoe onder on der invloed van economische motieven het landschap van het Deltagebied is veranderd. Het Natuurhistorisch Museum Rotterdam is gevestigdin Diergaarde Blijdorp aan de Van Aerssenlaan 49 en is da gelijks geopend van 9-17 uur. Schiedam Zaterdagmorgen heeft de Schiedamse politie uit de KW Haven het lichaam op- gedregd van een 37-jarige Spaanse zeeman. De man werd al sinds 9 mei vermist. De politie denkt dat de man, die op die bewuste avond veel had gedronken, te water is ge raakt en is verdronken. Er zijn geen aanwijzingen voor een misdrijf. Zondagmiddag is rond half zes in een sloot langs de Harreweg het lichaam gevonden van 32- larige fietser. De man is ver- noedelijk onwel geraakt en in Je sloot gereden. (ADVERTENTIE) Handige strandsnopper... Van stevig kanvas materiaal met dik koord De bodem is verhard Binnenvak met rits In de kleuren blauw, wit, rood. turqoise van 19j95r voor Rotterdam Een circa 23- jarige inbreker is vrijdag middag verjaagd door de be woonster van een pand aan de Nieuwe Binnenweg, waar hij had ingebroken. De vrouw kwam thuis en trof de man aan. Hij bedreigde haar vervolgens met een mes. De bewoonster riep daarop de hulp in van haar hond, waarna de inbreker vluchtte. Rotterdam De auto van de 18-jarige J.F. Westendorp is zaterdagavond total loss ge raakt doordat een kat de rij baan van de Akkeroord over stak. De bestuurder raakte in een slip en botste tegen een boom. Het slachtoffer raakte niet ernstig gewond. Rotterdam In Zwembad Ommoord aan de Dawesweg heeft gisteren door onbekende oorzaak een kleine uitslaande brand gewoed. Een deel van de inboedel brandde uit. De politie sluit brandstichting niet uit. De recherche stelt een on derzoek in. De brandweer, die klein alarm maakte, had het vuur snel onder controle. Rotterdam Een 34-jarige Rotterdammer is gistermorgen door een 38-jarige bewoner van de Watergeusstraat met een vuurwapen neergeschoten. Het slachtoffer is met een schouderwond tn het Dijkzigt- ziekenhuis opgenomen. De da der is gearresteerd. Het slachtoffer zocht gister morgen de dader op, om te praten over hun wederzijdse relatie met een vrouw. Zij kre gen ruzie, waarna de bezoeker op straat het ruitje van de voordeur insloeg. De bewoner schoot hierop door de verniel de ruit zijn bezoeker neer. Het lijnenspel van de bruggen. Een geliefd onderwerp voor foto grafen, schilders, te kenaars en andere beeldend kunstenaars. Deze tekenaar heeft bovendien zijn creati viteit losgelaten op zijn fiets. In plaats van moeilijke toeren met een schildersezel on der de arm, maakt hij handig gebruik van de mogelijkheden van de ouderwtse transport fiets: de fietsezel. Rotterdam De Vervoersbond FNV heeft een plan om zeker 300 jongeren aan een volledig baan in de Rotterdamse haven te helpen. Het plan zal vandaag worden aangeboden in het overleg met de havenwerkgeversorganisatie SVZ. Volgens een woordvoerder van de Vervoersbond is het nieuwe plan een tegenhanger van een eerder door de werk gevers gelanceerde mogelijk heid om per jaar zeventig af- gestuurden van de haven- en vervoerseholen aan een tijde lijke baan te helpen. Dat dan voor drie dagen in de week te gen zestig procent van het mi nimumloon. Een plan dat de bond inmiddels als 'onzalig' van de hand heeft gewezen. De Vervoersbond baseert zich voor het eigen plan op het ge geven dat er vorig jaar zo'n driehonderd mensen in de ha ven tekort waren en op het feit dat het stukgoed in het- eerste kwartaal van dit jaar een groei heeft doorgemaakt die groter was dan in de prog noses was voorzien. Het plan van de werkgevers werd vorige week in eerste in stantie positief beoordeeld door de Vervoersbond CNV, maar het FNV wees met na druk op het feit dat een 'deel tijdbaan', zoals de SVZ die ziet, niet in de cao is opgenomen. Het jeugdbanenplan is overi gens niet het enige hete hang ijzer in het overleg tussen de SVZ en de bonden. Ook de pasjesregeling (die het zwart werkers moeilijk moet maken) en de uitkeringen van de ver vroegd uitgetreden havenwer kers staan nog steeds op de agenda. Bovendien willen de bonden een andere bestem ming voor het zogenaamde leegïoopfonds, nu gebleken is dat er geen gedwongen ontsla gen nodig zijn. Echte kunstenaars maken zelfs van de grootste rommel rets moois. Dat bewezen deze leerlin gen van de lagere school Jong Pendrecht, die aan de slag gin gen met spullen, die doorgaans een plekje in de vuilnisbak vin den. Afval, zouden de meeste Rotterdammers zeggen. Zoniet de stichting Scrap (Crea tief gebruik afvalprodukten), die het materiaal voor de school ver zamelde. Scrap meent dat met de overblijfselen heel wat crea tiefs mogelijk is en vermoedt dat veel scholen zo op een goedko pe manier aan materiaal voor de handenarbeidleS5en kunnen ko men. Scrap, een vorig jaar gestart werklozenproject, zal in het ver volg meer van dit afval verzame len. Scholen die belangstelling hebben, kunnen contact opne men met Jan de Haas, tel. 010- 361366. Rotterdam De politie heeft een 19-jarige Rotterdammer aangehouden, die zondagoch tend omstreeks vijf uur een 51-jarige bareigenaar bij zijn zaak aan de Nieuwe Binnen weg heeft neergestoken. Het slachtoffer kreeg een messteek in de buik en moest in het zie kenhuis worden geopereerd. Drie mannen wilden de bar binnengaan, maar deze was in middels gesloten. De eigenaar liet hen niet toe. De verdachte pakte daarop een més en stak hem. Festiviteiten in kader van gerestaureerd station Dordrecht Het station van Dordrecht bestaat 112 jaar. Twaalf jaar na de officiële opening in 1872 vormde de aan komst van een speciale feesttrein er het sein tot een reeks feestelijkheden. Ook op vrijdag 25 mei arriveert er op het onlangs volledig gerestaureerde Dordtse station 's middags om kwart over drie opnieuw een speciale trein en worden er onder het motto 'Dordt op 't goede spoor' wederom ver schillende festiviteiten gehouden. De speciale trein wordt mu zikaal begroet door de Dordtse politiekapel, waar na de genodigden officieel worden ontvangen door burgemeester van Dor drecht J.H. van Zuuren, die hierna de manifestatie zal openen. Hiervoor worden twintig stands neergezet on der de overkapping aan de linkerzijde van het station. Het gaat daarbij om een presentatie van bedrijven en instellingen die met de spoorwegen te maken heb ben. Ook kan een bezoek worden gebracht aan een barrijtuig en een filmwa gon. Voor filatelisten zijn er eerstedag-enveloppen met stadspostzegels verkrijg baar. In een van de stands zijn bouwplaten te koop met het station zoals dat er in 1872 heeft uitgezien. In het CJM V-gebouw aan de Burgemeester de Raadt- singel, tegenover het Dordt se station, wordt als onder deel van de festiviteiten een ruilbeurs gehouden voor de liefhebbers van modeltrei nen. Er worden demonstra ties verzorgd door de be kende modeltrein-merken' Fleischmann en M&rkJin. In hetzelfde gebouw is te-" vens een tentoonstelling in-" gericht met foto's en histori- sche documenten over de spoorwegen in Dordrecht van 1872 tot 1984. In een- andere zaal van het gebouw' wordt door de Grenswissel kantoren BV een munten- ver:ameling bijeengebracht, terwijl er doorlopende film- voorstellingen worden ge geven over onderwerpen - die betrekking hebben op' de spoorwegen, zoals de Schiphollijn, de Flevolijn, de sprinter en de film 'A'_ new age for Railways'. De manifestatie op vrijdag 25 mei duurt van twaalf tot zes Uur en op zaterdag 26' mei van tien tot vijf uur. De verrassingspakketten die de- Nederlandse Spoorwegen ter gelegenheid van de fes- tiviteiten uitreikt, zijn ook op zondag 27 mei van tien" tot vijf uur nog verkrijgbaar, in de NS-stand in het sta tion. Voor de ruilbeurs en; tentoonstelling gelden de zelfde openingstijden als voor de manifestatie in het- stationsgebouw. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even jf verandering in. a Adres; Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I P0stCo en goed beloond! Want voor die kleinea moeite krijgt u een telefoonklapper. np aat$:. Naam.- ppe'-naar: Adres.- I F°s>cod7^~~ - tolehon, ^hmrdebo Roll^dam. je. sr-cr.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2