Vlaardingse omroep mag burger geen geld kosten Pastoor vijftig jaar in het ambt 11 I TINES DA6BIA0 SCHIEDAMSCHE CÜORANT NIEUWE WATERWEG COURANT Meerj arenbegroting voor '85 in de plus Ruzie over reparatie; dader voortvluchtig ONS zamelt 1,3 ton chemisch afval in Aanleg aardgasnet gaat volgens plan Sint Jacobsgasthuis sluit feestweek af Prijsvraag moet winkel centrum naam opleveren Melis nu officieel eerste op voordracht Gestolen motor in Boonervliet Baad Schiedam extra bijeen over Wilton Vlaardinger klaagt over slechte akoestiek VRIJDAG 25 MEI 1984 Schiedam De vorige pastoor van de Onze Lieve Vrouwe van Visitatieparo chie in Schiedam-West, J.J. Oudshoorn (76), viert zijn gouden priesterfeest. Zondag 27 mei wordt om 11 uur in de kerk aan de Dr. k Schaepmansingel een eucha ristieviering uil dankbaarheid gehouden. Pastoor Oudshoorn, die vijftien jaar in Schiedam heeft gewerkt, draagt de mis 2elf op. Daarbij zijn twee van 'zijn* vroegere kapelaans, Blauwhof en Truyens, aanwe zig. De laatste verzorgd de 'feestpreek' tijdens de viering. Twee andere kapelaans, die Onder hem hebben gewerkt in Schiedam, Schiebroek en Naastepad, komen later die dag naar Schiedam. Het koor Poly Hymnia zingt de Mis in C van Brückner. Om half een begint zondag middag een receptie in de hal van de Dominieus Savius- school aan de Schaepmansin gel. Dan wordt pastoor Ouds hoorn een cadeau aangeboden. Giften daarvoor kunnen wor den gestort op gironummer 64.23.98 van de Visisatiekerk in Schiedam onder vermelding van cadeau pastoor Ouds hoorn. Oudshoorn, die tot 1974 in Schiedam werkte, was oprich ter van de parochie. Onder zijn leiding werd in 1961 de kerk aan de dr. Schaepman singel gebouwd. In 1974 werd hij vervangen cioor de huidige pastoor Van Diepen. Voor de oprichting van de parochie was pastoor Oudshoorn als ka pelaan werkzaam in de Wesi- frankelandse kerk in Schie dam. Hij kreeg de opdracht m Nieuwland, dat toen een nieuwbouwwijk was, een paro chie op te zetten. Nadat enige tijd in de Aieidastraat en de Dominieus Saviusschool was gekerkt, verrees het huidige Pastoor Oudshoorn, zoais veel Schiedammers hem nog kennen. kerkgebouw. Pastoor Oudshoorn was van 1968 tot aan zijn vertrek naar Uithoorn ook deken van Schiedam Het dekenaat Schiedam omvat veertien pa rochies, verdeeld over de ge meenten Schiedam, Vlaardm- gen en Maassluis. Schiedam Met het uitwerken van nieuwe ombuigtngsvoor- stellen hebben B en W van Schiedam de meerjarenbegroting '84~'88 althans voor komend jaar in de plus gekregen. Tegenover de speelruimte van bijna een ton in 1985 staat dat er voor de volgende jaren nog een gat gaapt van tussen een half en een miljoen gulden Dat moet worden gedicht door alternatieve dek kingsmiddelen te vinden. Ook heeft het college een reeks nog niet uitgewerkte 'bestuurlijke aanwijzingen" achter de hand. Die zijn voorlopig als PM-posten geraamd. De nieuwe ombuigingen ko men voor '85 neer op een ex tra bezuiniging van iets meer dan een miljoen gulden. In 1988 kan Schiedam zelfs meer dan anderhalf miljoen op die posten bezuinigen. Zo zullen de analysekosten van de ac- Rij wielhandelaar doodgestoken countantsdienst met een ton moeten worden teruggebracht en levert automatisering van personeelska ntines op jaarbasis 70.000 gulden op. Belangrijke bijdrage aan de bezuinigingen levert verder het ONS. dat door vermindering van de dis- tributiekosten van het electri- citeitsbedrijf meer retributies (drie ton in '88) moet afdragen. Het effect van een forsere toe name van het woningbestand dan was geraamd moet Schie dam in "88 zelfs ruim 4.3 ton opleveren. Dat bedrag is opge bouwd uit verwachte extra be lastinginkomsten en een hoge re algemene uitkering. Ook in de personele sfeer wordt er flink beknibbeld. Het opheffen van een huisvuil- ploeg betekent een verminde ring van het aantal formatie plaatsen bij het ONS met 2,4. Door de samenwerking met de Vlaardmgse brandweer te ver beteren, wordt een halve be roepskracht ingeleverd. Ge meentewerken en het ONS le veren daarnaast nog eens elk een arbeidsplaats in. Vlaardingen De 34-jarige rijwielhandelaar A.J. •Brobbel uit Vlaardingen is de afgelopen nacht overle den aan de gevolgen van een steekpartij, die gistermid dag voor zijn zaak plaatsvond. Zijn 73-jarige vader raakte daarbij eveneens ernstig gewond. Die is na een spoedoperatie buiten levensgevaar. De steekpartij vond op de 'Maassluissedijk plaats, nadat "een onbekende man, die eer der die dag zijn fiets voor re paratie had aangeboden, ruzie begon te maken over de prijs. •Voor de deur van de rijwiel handel stak de dader de beide mannen met een mes neer, waarna hij op de vlucht sloeg. Meteen na de steekpartij ont stond er groot tumult in de Vlaardingse binnenstad. De politie startte een grote zoek actie. Vooral de omgeving van het Hof en het Oranjepark werd doorzocht, want daar heen zou de dader te voet zijn gevlucht. De ruzie over de reparatieprijs vond plaats rond kwart voor drie. De bezoeker van de rij wielhandel, die eerder die dag zijn fiets had gebracht met het verzoek die te repareren, wil de de prijs van de reparatie niet betalen. De rijwielhande laar, de 34-jarige A.J. Brobbel, werd m de discussie daarover bijgestaan door zijn vader, de 73-jarige J.S. Brobbel, die nog altijd in de zaak meewerkte. De politie kreeg aanvankelijk dé telefonische melding vanuit de zaak dat een vechtpartij was ontstaan, maar toen een van de surveillancewagens eenmaal was gearriveerd bleek dat de beide mannen voor de deur van hun zaak waren neergestoken. Het duurde enige tijd, voor de gealarmeerde ambulances ter plaatse waren, De eerste am bulance reed te ver door, ter wijl de tweede vastliep op de Maassluissedijk, die ter hoogte van de Burgemeester Pruissin gel wegens wegwerkzaamhe den is afgesloten. Daardoor duurde het enige tijd voor de beide slachtoffers naar het zie kenhuis konden worden ver voerd. Daar bleek dat de 34-ja- rige rijwielhandelaar er zeer ernstig aan toe was: hij werd. aansluitend met spoed naar het Dijkzigtziekenhuis in Rot terdam vervoerd. Het slachtof fer bezweek daar de afgelopen nacht aan zijn verwondingen. De vader moest nog gistermid dag een spoedoperatie onder gaan. Hij is buiten levensge vaar. Een vrouw, die getuige van het drama was geweest, wist een signalement van de dader te geven. Het zou gaan om een buitenlands aandoend type van ongeveer 35 jaar, met een gezet postuur en een rond bol gezicht en donker haar. De po litie hield tijdens de zoekpartij onder meer de hal van de soci ale dienst aan de Hoflaan af, waarheen de man wellicht ge vlucht was, en ook werd een bus van de ZWN doorzocht om te zien of de dader op die ma nier trachtte te ontsnappen. De politie is op zoek naar mensen, die het gebeurde op de Maassluissedijk hebben ge zien of die de vermoedelijke dader tijdens zijn vlucht heb- Bij de Openbare Nutsbedrijven Schiedam is in totaal 1,3 ton chemisch afval ingezameld tijdens de jaarlijks terugkerende inzamelingsactie, die door de Nederlandse overheid is ge start. Het binnengekomen landbouwgif en de fotochemicalien zijn m speciale verpakkingen van de AVR gestopt en worden naar de verbrandingsovens van het bedrijf gebracht om daar vernietigd te worden. ONS-voorlichter Mari Dingenouts was tevreden met de opbrengst van de actie. „Het is een initiatief van de overheid, waarop de ONS is ingesprongen. Een van de motieven, die eraan ten grondslag ligt, is het scheiden van het huisvuil bij de bron. Er mag dan misschien niet op grote schaal gebruik zijn gemaakt van de actie, de opbrengst toont aan dat we niet voor niets zijn bezig geweest." Schiedam Wethouder Zijdeveld wil via een prijsvraag, waar alle Schiedammers aan kun nen meedoen, komen tot een naam voor het win kelcentrum, dat in. Woud- hoek-Noord in aanbouw Via de weg der logica komt Zijdeveld zelf op de naam Groenoord, maar hij vindt het nadeel ervan dal de verwar ring dan alleen maar groter wordt. Tenslotte' in Groenoord is er het winkelcentrum De Ketel, en bij Kethel is cr het winkelcentrum Hof van Spa- land Het scheelt nog, dat er m Spaland geen winkelcentrum komt. dat Woudhoek gaat he ten. Het liefst krijgt de wethouder dus een betere naam op zijn bordje. Het is de bedoeling, dat in de loop van de zomer de prijsvraag gehouden wordt. Later m het jaar zal het win kelcentrum van Woudhoek geopend kunnen worden. Op pagina 39 het slot van de serie 'Woudhoek in wor ding'. De 73-jarlge vader werd met ernstige verwondingen naar het Holyzlekenhuls vervoerd. Hij is inmid dels buiten levensgevaar. ben zien lopen. De man moet via de Zomerstraat, de Dayer, de Westhavenkade, de West havenplaats en de Haflaan zijn omkomen. Schiedam Het voorzien van Schiedam-Kethel van aardgas verloopt tot op heden geheel volgens plan. In oktober moet vol gens Mari Dingenouts van de ONS het karwei gereed zijn en alle woningen zijn aangesloten op de hoge- drukleiding, die vanuit de industriepolder VGrave- land het brandbare goedje naar de afgelegen wonin gen brengt. De werkzaamheden zijn be gonnen op de Polderweg en de Windas en er wordt lang zaam naar elkaar toege werkt. Aan de Polderweg is ter hoogte van de panden 144 en 146 een directiekeet van. de ONS geplaatst waar be woners terecht kunnen met vragen en klachten. Tot op heden hebben de ONS nog geen klachten bereikt van de omwonenden. „Er blijft voor de fietsers en bromfietsers voldoende ruimte over, on danks de sleuf die wordt ge graven", aldus Dingenouts. Overigens wordt binnenkort de Polderweg enige tijd voor autoverkeer afgesloten, om dat volgens hem herstel werkzaamheden worden verricht aan de Rolbrug, aan het eind van de Polderweg. Van 21 juli tot en met 13 au gustus is doorgaand verkeer onmogelijk en wordt een om leidingsroute ingesteld, die met oranje borden is aange geven. Vlaardingen De direc teur van het Hidderkerkse gemeentelijk woningbe drijf, F.M. Melis, staat nu ook officieel als eerste op de voordracht van burge meester en wethouders om benoemd te worden als di recteur van het Vlaarding se woningbedrijf. Onlangs meldde het RN al dat Me lis de meeste kans op de benoeming maakte. Ook de commissie voor perso neelszaken heeft de voor dracht inmiddels goedge keurd. In het voorstel aan de ge meenteraad, die op 6 juni dc benoeming zal moeten doen, wordt door B en W als tweede kandidaat de directeur van een woning bouwvereniging in Win schoten, J. Hollander, ge noemd. De voorkeur van het college gaat echter uit naar Melis. Melis wordt opvolger van de huidige directeur van het woningbedrijf. Den Bakker, die met de VUT gaat. iiiiiiiititiiiiiitiiitiiiiitniiiiifiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiKiiiiim Maassluis De politie heeft gistermiddag in de Booner vliet, waar gedregd werd naar een in het water terecht gekomen brommer, ook het grote broertje van dat ver voermiddel gevonden. Be halve van de brommer, waarnaar gezocht werd, stuitte men ook op een mo torfiets die onlangs in Maas land gestolen was, Ook dat ding werd boven water ge haald. Vlaardingen Lokale omroep mag in Vlaardingen al leen een kans krijgen, als de burger er niet extra voor hoeft te betalen. Tot die conclusie kwam gisteravond de commissie voor inspraakbegeleiding en mediabeleid tijdens de behandeling van de nota Lokale Omroep. In de nota gaan de initiatiefnemers voorlopig uit van een verhoging van de cai-gelden met drie kwartjes per maand. De uit de pan rijzende woon lasten waren het belangrijkste argument om zo'n verhoging niet te accepteren. Alleen wanneer uit een nog te hou den enquête zou blijken dat Vlaardingen massaal warm loopt voor het idee van een lo kale, breed opgezette omroep, zou die verhoging aanvaard baar zijn. Eveneens eensluidend waren de fractie vertegenwoordigers over de 'hoge kwaliteit' van de nota. Josine Splinter-de Bek- ker (VVD) vroeg zich zelfs af of de plannen niet te preten tieus waren. Een minder gede gen, want goedkoper aanpak zou volgens haar oeter in het huidige tijdsbeeld passen. Voorzitter Floor Quasi waar schuwde daar nu juist tegen. Met de inmiddels tot stich tingsvoorzitter gebombardeer de Jan Barendregt vond hij dat een goedkope oplossing ogenblikkelijk een amateuris tische wordt. „En daarvoor voelen we niets", aldus Baren dregt. Om de lokale omroep finan cieel goed in de hand te hou den, werden van allerlei kan ten suggesties aangedragen. Pauline Thiele-Geurtsen (VVD) bracht sluikreclame of sponsoring als mogelijkheid te berde „Je kan ook zendtijd verkopen aan politieke partij en of aan de gemeente", vond zij. Suggesties die in de com missie geen weerklank von den. H.H. van der Linden (CDA) reikte samenwerking met Radio Rijnmond als moge lijkheid aan om dr geldstroom enigszins in ie dammen. Ge- meenlevoorlichter Jan Maney wimpelde die suggestie weg 'uit angst voor de dictatuur van Radio Rijnmond'. „Boven dien willen zij meer gaan uit zenden en kunnen we dus nooit gebruik maken van hun apparatuur." Uit de eerste reacties vanuit de Vlaardingse bevolking is de Stichting Lokale Omroep ge bleken dat de Vlaardmger wel voelt voor het initiatief. Meer dan 90 pi oeent zegt bovendien de drie kwartjes er voor over te hebben „Maar", waar schuwde Barendrecht de com missie, „als je het met profes sioneel aanpakt, heeft lokale omroep geen enkele kans om te overleven Hij zei wel bereid te znn te be kijken welke andere financie ringsbronnen eventueel kun nen worden aangeboord. Schiedam De Schiedamse gemeen teraad vergadert maandagavond over de aankoop van de terreinen en ge bouwen van Wilton-Fijenoord. Als de raad hiermee akkoord gaat en een be drag van 45 miljoen gulden beschik baar stelt voor de aankoop, is de Schie damse werf gered. Burgemeester Scheeres kondigde vorig week al tijdens een vergadering van de commissie voor economische aange legenheden aan. dat de laatste obsta kels binnenkort uit de weg zouden zijn geruimd en de werf zelfstandig zou kunnen doorgaan als de raad het geld beschikbaar zou stellen. De werf krijgt de beschikking over een kapitaal van 65 miljoen gulden, waarvan Schiedam meer dan de helft beschikbaar stelt. Het ministerie van economische zaken en het moederbe drijf RSV stellen elk twintig miljoen gulden beschikbaar. De raadsvergadering begint om acht uur. Schiedam Met een open middag, waarbij Margot Vincent een poppen voor stelling zal geven, sluit het Sint Jacobsgasthuis zondag de feestweek af, die gehouden is in ver band met het vijftigjarig bestaan van de huidige lo catie. Het instituut Sint Jacobsgast huis is zelf veel ouder* vorig jaar vierde het zijn zeven eeuwen beslaan. Het is tij denlang gevestigd geweest in het huidige Stedelijk Mu seum Schiedam. De bebou wing aan de Burgemeester Knappertlaan werd in 1934 in gebruik genomen. Het jubileum is de laatste da gen door de bewoners uitge breid gevierd. Gisteren gaf de Rijnmondband er een concert, wat eerder in de week al voorafgegaan was door concerten van het zang koor Onder Ons, de harmo nie Harpe Davids en het Vlaardmgs Vissers vrouwen koor. Morgen staat de orgel man voor de deur. En zon dag is er dus de poppenmid- dag; die poppen zijn overi gens te koop. iiiiiiiiiiifitiiiiHiiiiitiiiiiititiiiiiiiiiiiifniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiifiiiisiiiiiiüiiiimifiitiiiitiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiitir Vlaardingen De akoe stiek m de aula van de begraafplaats Holy is volgens Vlaardmger J. de Witte uit de Nachte gaallaan uiterst slecht. De Witte klaagt in een brief aan dc gemeente raad hierover. „Het viel mij op dat in de aula sprekers/spreeksters nauwelijks en één keer helemaal niet te ver staan waren. Zelfs niet de predikanten, die over voldoende volume be- -schikkeri', schrijft De Witte aan de gemeente raad. Ook de begrafenisonder nemers zouden hebben toegegeven dat de akoe stiek in de aula slecht is. „Een goede versterker zou zeker geen overbo dige luxe zijn in deze omgeving, waar zoveel droeve harten een woord van troost en be moediging zozeer behoe ven." B en W willen de brief •in de betreffende raads- commisie behandelen. iiiiiitiMMiiiiijiMiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiimiwitimmiiiiiimiuiiiiMiiiuiiiitiiiiitiiiMiiiiiiihiiniiimiiiiMiinm

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1