S De Kapitaalrente -rekening van Mees Hope. Tien mille voor muurschilderingen Brand begint in meterkast KAMMINGA: MAANDAG RENOVEREN VlftARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE GOIDUINT NIEUWE WATERWEG CODRAN Maassluis verdeelt woning- contingent Avondvierdaagse in Maassluis Kantel- doelen verdwijnen M Informatie avond over Hoogstraat Op stoom naar het stadhuis Hoogste punt op leerlingen bouwplaats UITERST INTERESSANT: Bank Mees Hope nv Slachtoffers roofmoord worden op Holy begraven Motor knalt op vangrail Brand: flat zonder stroom Drie inbraken in auto's Rolbrug week later dicht DONDERDAG HfONI '984 Schiedam De gemeente Schiedam heeft v, j duizend gulden beschikbaar gesteld voer m ur.¥ van tien_ de wijken. Enkele jaren geleden is een dérT<jHfschlldenngen in meentebegroting geschrapt. Gezien de U"de «e" kunstenaars, vooral die in de BKR-rereli,7„ n P°S"'e van sloten de post weer op te voeren hebben B en W be ken wordt hetvoor hen eêrwouSgS^i^inge,lte ^ten ma" opdrachten te komen dat noodzakelijk is omfni aaSrki^ komen voor de BKK-regeiing. Een ander argument is dat muur schilderingen de sfeer en leefbaarheid in de wijken verhoogd. Het gaat om een experiment. Bewoners of bewonersverenigingen die voorstellen willen doen voor een muurschildering in hun wijk en kunstenaars die ont werpen willen maken en uitvoeren kunnen hun suggesties op schrift stellen en zenden naar burgemeester en wethouders. Na 1 september zullen B en W een keuze maken uit de ingediende voorstellen. Maassluis De wandelsport- vereniging VTM tekent tussen 18 en 21 juni voor de organisa tie van de jaarlijkse avond vierdaagse, die in Maassluis haar 29e aflevering beleeft. Dit jaar gaat een lang gekoes terde wens van de KNBLO in vervulling. Landelijk wordt nu dezelfde medaille uitge reikt aan de deelnemers. Anders dan in voorgaande ja ren, kan iedere avond zowel vijf, tien als vijftien kilometer worden gelopen. Het inschrijf geld bij voorinschrijving is vastgesteld op vier gulden. Bij na-inschrijving moet één gul den meer worden betaald. Deelneming alleen aan de slot- avond kost anderhalve gulden. Maassluis De kanteldoelen op de trapveldjes in Maassluis worden weggehaald. Dat be sluit hebben burgemeester en wethouders dinsdag genomen. Verankeren zou geen oplos sing bieden tegen de blessures die jongelui oplopen als de doelen omvallen. B en W hebben gestudeerd op het plan om de doelen te ver ankeren, maar uit proeven zou gebleken zijn, dat dat middel niet opgewassen is tegen van dalisme. Bovendien vindt het Maassluisse college het veran keren van de doelen te duur. De kosten van de maatregel zouden vierduizend gulden be dragen. De 21 kanteldoelen op trapveldjes in Maassluis wor den nu weggehaald. Vlaardingen y Donkere ,V rookwolken kwamen v gistermiddag uit 'Y een v benedenwoning aan de Vlaardingse v Bleekstraat De met drie wagens uitgerukte brandweer had maar weinig tijd nodig om het vuur te blussen, want de brand was kleiner dan de rook ontwikkeling deed vermoeden. Na een klein half uurtje kon het geblakerde Interieur op straat wora'en gezet. De brand werd veroorzaakt door sluiting in de meterkast, die geheel uitbrandde. In het huis ontstond grote rook- en roetschade. Maassluis Het Maas- - 'sluisse contingent aan ge subsidieerde woningen tjgaat naar het Verto-terrein >en de Koningshoek-Noord. ^Burgemeester en wethouders ^iiebben ingestemd met de Tplannen voor het bouwen van >•101 woningen op het Verto- 5terrein en aan de Lange Boon- estraat. Daar komen 44 wo- - mngwetwoningen, 23 premie- huurwoningen en 34 premie koopwoningen. Daarmee is het contingent van Maassluis zo goed als op. De resterende elf 'premie-koopwoningen worden gebouwd in de Koningshoek- Noord. De bouwplannen voor de Ver- to liggen vanaf morgen ter in zage. De nieuwbouwplannen worden in september in de ge meenteraad behandeld. M a bri plein kan niet nog langer wachten' Maassluis Bewoners van de Hoogstraat en andere geïnte resseerden kunnen zich maan dag 38 juni om half acht in de burgerzaal van het stadhuis van Maassluis laten informe ren over de herbebouwings- plannen voor het even gedeel te van de straat. In een van de volgende vergaderingen van de raadscommissie voor ruim telijke ordening zal het plan aan de orde worden gesteld. In september wordt het in de ge meenteraad besproken. De informatieavond staat on der voorzitterschap van wet houder Mees Duimelaar. Schiedam De waarnemend directeur van de SSSW, Cees Kammin- ga, legde gisteravond na afloop van de vergadering van de commissie stadsvernieuwing het moede hoofd in de schoot. Hij kondigde in het bijzijn van een delegatie bewoners van het Fabriplein aan, dat maandag de renovatie van de 90 woningen aan het plein definitief van start gaat, zij het dan onder de voorwaarden die de gemeente Schiedam eraan verbindt. „Het is onverantwoord de bewoners nog langer zo te laten zitten", zei hij wat moedeloos. Hiermee kwam een einde aan een discussie die verliep in een nietes-welles-sfeer, waarbij de SSSW en de ge meente elkaar de schuld in de schoenen schoven van het oponthoud van de renovatie. Slechts over één ding waren zowel Kamminga als de raadsleden en het college het eens: de bewoners mochten er niet de dupe van worden. „Die uitspraak: maandag be ginnen, Is voor uw rekening", reageerde wethouder Cor van Tilborg op de uitlating van Kamminga. De wethouder vond dat er nu eerst gepraat moet worden, voordat er met de renovatie kan worden ge start. Dit wekte weer de erger nis op van een delegatie bewo ners van het Fabriplein, „Ik woon nu al weken in een wis selwoning en ik wil nu binnen een week weten wanneer de aannemer start. Zo niet, dan ga ik terug naar mijn oude wo ning en dan wordt er helemaal niet meer gerenoveerd", riep een boze mevrouw Duchenne uit. Woningbouwvereniging Schie dam Vooruit had de gemeente Schiedam gevraagd een be drag van 2,2 miljoen gulden uit de bedrijfsreserves te mo gen putten om het werk aan de negentig woningen aan het Fabriplein te kunnen uitvoe ren. Ben W van Schiedam be- John van Doorn en ingrid Ossenfelth zijn letterlijk in het hu welijksbootje gestapt. Het paar, dat elkaar gisteren het ja woord gaf, liet zich met de stoomsleper Hercules naar het Vlaardingse stadhuis brengen. Tenminste, tot aan de VIs- bank. Daar stapte het gezelschap aan wal om te voet naar de Markt te gaan. De keus was op de stoomboot gevallen in verband met het beroep dat John uitoefent. Hij is beambte bij de Vlaardingse havendienst. Een boze mevrouw Duchenne: aannemer begint." ,lk wil weten wanneer de stoten echter, dat de woning bouwvereniging slechts een miljoen gulden mocht gebrui ken en dat de huurverlaging van tien gulden per maand, die aan het begin van dit jaar aan de bewoners was gegeven, weer ongedaan wordt ge maakt. Ook de door de SSSW verlangde overdracht van de woningen aan de Mariastraat, waardoor de bedrijfsreserves weer wat op peil worden ge bracht, wijst het college af, daarbij gesteund door de leden van de commissie. Hans van Kleef (PvdA) vond het onzin dat de bewoners van de Maria straat de renovatie van het Fa- Schiedam Op de leer lingenbouwplaats aan de Hoofdstraat in Schiedam is gisteren bij de bouw van 16 woningen het hoogste punt bereikt. De leerling- bouwvakkers kregen aan het eind van de dag het gebruikelijke pannebier, nadat de vlag op het hoog ste punt was geplant. Het gaat om de bouw van 16 premie-huurwoningen, welk project wordt uitge voerd in opdracht van wo ningbouwvereniging Een dracht. In december van het afgelopen jaar is met de bouw begonnen. Dit jaar december, precies een jaar later, moeten de wo ningen worden opgele verd. WA Een uitzonderlijk lucratieve wijze vorm voor mensen die verwachten hun geld voor van sparen: de Kapitaalrente- langere tijd niet nodig te hebben. Toch kan te allen rekening van Bank M ces Hope. tijde over het tegoed worden beschikt. Het zeer hoge rentepercentage is Dan wordt5% aan opnamekosten berekend, gekoppeld aan de rente op de kapitaalmarkt en Op ^e2e wijze bepaalt u zelf het effectieve rendc- wordl maandelijks vastgesteld. Voor juni 1984 iCiiBMHÖ ment op uw spaargeld. De rente, die jaarlijks in is de rentevergoeding vastgesteld op 8 ïanuar* wordt bijgeschreven, is tot een maand na De Kapitaalrente-rekening is een ideale spaar- bijschrijving geheel vrij beschikbaar. Rotterdam, Cooisingel 93; (010)63 291L Beijerlandselaan204; (010) 192711. 's-Gravendijkwal 108; (010) 363600. Vlaardingen De dit weekeinde op het zweefvliegcentrum Teriet vermoorde A. Westerdijk, zijn echtgenote G. Westerdijk-Spijkhoven en D.J. Westerdijk worden zaterdag in Vlaardingen begraven. Het echtpaar, dat vijf jaar geleden uit Vlaar dingen naar naar het zweefvliegcentrum verhuisde, wordt ter aarde besteld op de begraafplaats Holy. Dan wordt ook de halfzuster van Westerdijk, de 19-jarige De- sirée, naar haar laatste rustplaats gedragen. Het echtpaar, dat jaren aan de Lissabonweg woonde, verhuisde in 1979 naar Ter- let om daar het restaurant De Thermiekbel te openen. Het 19-jarige halfzusje, dat tot voor enkele weken geleden aan de Londenweg woonde, is naar Teriet gegaan om daar in het restaurant van haar broer te werken. Alleen het elf-jarig zoontje van het echtpaar overleefde de moordpartij. briplein moeten betalen. De zienswijze van het college en de raad botst volledig met die van de Nationale Woning raad, die door een andere re kenwijze meende meer dan het dubbele nodig te hebben voor de renovatie. „Schiedam Vooruit steekt haar nek uit mei een dergelijke financie ring, maar dan bestaat wel de kans, dat Schiedam Vooruit er in 1992 weer goed voorstaat", hield Kamminga de leden van de commissie voor. Wethouder Van Tilborg wilde daar niet aan. „In de begroting zijn pos ten opgevoerd, waarbij de ge meente vraagtekens zet. Het college heeft per slot van reke ning opdracht gekregen van de raad daarop te letten." Ook de leden van de commissie verbaasden zich over de hoog te van het bedrag. Adri Reijn- hout (D*66), Hans van Kleef en Wim Oomen (PvdA) kwamen na lang rekenwerk niet boven de 1,7 en na nadere uitleg bo ven de 1,9 miljoen gulden uit. Belazerd Reijnhoui ging het verst met zijn beschuldigingen aan het adres van de NWR. „De ge meente is belazerd", merkte hij op. „De NWR is in de arm genomen om de renovatie in gang te 2etten. Dat is niet ge lukt. Er is dus sprake van wanprestatie. Het contract kan worden ontbonden en er hoeft niets worden uitbetaald. Dan kan de gemeente de woningen overnemen en de renovatie uitvoeren. Dat is het beste voor de bewoners," „De SSSW heeft steeds ge streefd naar het bouwen van een herenhuis, terwijl er slechts geld is voor een rijtjes huis", vond wethouder Van Tilborg. „Er zijn versoberin gen mogelijk. Door ruim twee miljoen gulden te vragen neemt men een voorschot op de toekomst, dat we niet ver antwoord vinden." Zie ook pagina 28 Verplegers verlenen eerste hulp aan de ge wonde.motorrijder. Vlaardingen Het ver keer op dc zuidelijke rij baan van rijksweg 20 tus sen Vlaardingen en Maas sluis is gisteren aan hot einde van de middag stil gelegd, nadat een motorrij der tegen de vangrail was geklapt. De motor vloog na de klap in brand. Een achterop ko mende auto moest plotse ling remmen en werd ge raakt door een andere auto. Bij die botsing deden zich geen persoonlijke an gelukken voor. Wel was er veel materiële schade. De 22-jarige bestuurder van de motor en de 15-ja- rige duo-passagiere wer den met ernstige verwon dingen overgebracht naar het Holyziekenhuis. De motorrijder reed in de richting van Vlaardingen," toen hij ter hoogte van het benzinestation door nog onbekende oorzaak tegen de vangrail botste. .Schiedam - Een aantal bewo ners van een flat aan de Mo- zardaan in Schiedam hebben gisteravond na een brand in een kelder een tijdje zonder stroom gezeten. Door de hitte smolt de bedrading in de kel der. De brand, waarvan de oorzaak nog niet achterhaald is, ont stond rond elf uur. De brand weer, die met twee auto's uit rukte, wist het kleine brandje snel te blussen. Alle huizen bo ven de kelder moesten hel echter een tijdje zonder elec- t.rieiteit stellen. Vlaardingen Inbrekers heb ben de afgelopen nacht hun j geslagen in drie auto's. Iri twee gevallen werd een zijruit ingeslagen; bij de derde auto bood het linnen dak een moge lijkheid om binnen le komen. Uit een auto die geparkeerd stond op de Mauritssingel werd een polstasje met rijbe wijs, kentekenbewijs en ande re waardevolle papieren gesto len. Aan de Van der Duijn varï Maasdamlaan werden uil een auto een cassetterecorder, twee boxen en vijftien bandjes ont vreemd. Van een auto aan de Prins Bernhardlaan werden het lin nen dak en het slot van het linker portier vernield. Ook daar bestond de buit uit een radio-cassetterecorder en bandjes. Schiedam De herstelwerk zaamheden aan de Rolbrug over de Schie zijn een week uitgesteld. Het werk, dat aan vankelijk van de week zou worden uitgevoerd, begint nu volgende week maandag.' De brug is dan helemaal afgeslo ten, ook voor fietsers en voet gangers. De brug kan 25 juni weer worden gebruikt, moge lijk zelfs eerder als het weer meewerkt. Voetgangers en fietsers zuilen worden omgeleid via de Hulp brug.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1