WATERWEG SPORT 23 'SSSW heeft te weinig affiniteit met huurders' Bij'mijn' ben je een huis rijker F ilmmarathon: voor elk wat wils Gary Langridge heeft alle reden tot lachen Ontmoetingsmiddag Mensen zonder werk SPORTAGENDA iillllülliüllllil Schiedammer voorkomt diefstal ONS-bons m neemt, afscheid Gemeentewerken haalt uit in rapport Openbare verkoping in zaal Irene Fancy-fair op schoolplein Grote speurtocht op feestdag van Baken en Boeg Zoetermeer te sterk voor Spirit Van Hattem en Bos tekenen contract Zwemvierdaagse in het Kolpabad Speler/coach wil samen met Hermes DVS naar hoofdklasse Sport en speldag bij Dovido VDV opent seizoen Van Rossom wint Triathlon in Vlaardingen Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 14 juni 1984 "Schiedam Een attente .Schiedammer heeft de afge lopen nacht voorkomen, dat twee vijftienjarige jongens .een bromfiets stalen op de Hoogstraat. Hij zag de twee 'bezig met hun poging en waarschuwde de politie. De jongelui vluchtten toen zij" de politieauto zagen, maar konden even later toch wor den aangehouden. Zij beken den dat ze de bromfiets had- 1 den willen stelen. De twee werden voor onderzoek inge- sloten. Adjunct directeur W. van Meggelen van de Openbare Nutsbedrijven Schiedam was gisteren voor het laatst op zijn werk. Op een drukbe zochte receptie nam de ONS- topman, die met de VUT gaat. afscheid van coliega'S' en relaties. De pensionaris trad in 1955 in dienst van de toenamlige GTB aan de Dwarsstraat. De laatste jaren was hij belast met de bege leiding en uitvoering van de bezuinigingsoperaties. Van Meggelen heeft een belang rijk aandeel gehad in de tot standkoming van de nieuw bouw van de ONS aan de Van Heekstraat. Schiedam Burgemeester en wethouders van Schiedam .wisten eind februari al dat de SSSW slecht functioneer de. Nog voordat het gewraakte rapport van de Nationale Woningraad over de wantoestanden bij de SSSW aan het bestuur werd overhandigd, lag bij B en W een vertrou welijk rapport van ir. H.G. de Block van Gemeentewer ken op het bureau. De directeur van de dienst Ge- meentewerken veegt daarin volledig de vloer aan met de SSSW. De Block stuurde het rapport op dinsdag 22 februari aan het college, ongeveer vijf weken nadat de directeur van de SSSW, Gerard Prins, op staande voet was ontslagen. De in het vertrouwelijke rap port getrokken conclusies zijn hard voor de SSSW. De Block verwijt de samenwerkende woningbouwverenigingen te weinig initiatief te tonen als het gaat om „de selecties van en de prijsonderhandelingen met de verschillende partijen in het bouwproces." Er wordt volgens De Block te laks gere ageerd als het gaat over af spraken over planning, „ook als er fatale data tn het geding zijn." „De SSSW heeft een (te) be perkt inzicht in de bestuurlijke randvoorwaarden bij de volks huisvesting, onder andere bij stadsvern ieu wingsprocessen De SSSW heeft een te beperk te affiniteit met de belangen en woonlasten van de huur ders", schrijft De Block aan het college. Intensief begeleiden De directeur van gemeente werken merkt op dat bij de nieuwbouwprojecten van de SSSW opvalt, dat de stichting contacten heeft of legt met projectontwikkelaars, ,.op lo caties waarmee beleggers-eige naren weinig of geen raad we ten" en dan voorstellen doet voor het plegen van sociale woningbouw. Locaties aan het Raam, de Nieuwe Maasstraat en de Bethelkerk zijn daar voorbeelden van. „Het meren deel van de projecten moest door de dienst gemeentewer ken, zoals in de praktijk bleek, ten behoeve van de in de soci ale woningbouw gewenste doelmatigheid zeer intensief worden begeleid, daar meestal door de ontwikkelaars archi tecten en aannemers zijn inge schakeld, die geen direct be lang hebben bij lage stichtings- kosten", schrijft De Block aan het college. Hij concludeert dat het volkshuisvestingsbeleid van de gemeente daardoor in belangrijke mate wordt door kruist. De Block zegt in zijn rapport dat het in de toekomst drin gend gewenst is, dat de ge meente bij de voorbereiding van woningbouw 'een zware rol vervult'. Dat zou de enige manier zijn om de bouwkosten te beheersen en invloed te houden op het totale huisves tingsbeleid. De Block vindt niet dat SSSW moet groeien. „Het door de omstandigheden discontinue karakter van het nieuwbouwvolume maakt mede uit exploitatie-overwe gingen het opbouwen van een groter apparaat bij de SSSW te riskant" schrijft De Block. De veilingmeester, rechts achter de tafel, laat de vraag prijs in rap tempo kelderen. In het midden luistert notaris mr. Sneep toe. Schiedam 'Mijn'. Het woord klinkt afgemeten, bijna snauwend. Een huis is van eigenaar veranderd. Zaal Ire ne was gistermorgen de ontmoetingsplaats voor huizen kopers. Van de rond twintig aanwezigen is vrijwel ieder een ambtshalve naar de openbare verkoping van in to taal zes Schiedamse pandjes gekomen. Voor de zekerheid legt notaris mr. C.P.Sneep vooraf nog even de spelregels uit. Potentiële kopers moeten in ieder geval het bedrag waar voor de betreffende woning wordt ingezet betalen. Daarna wordt volgens het afslag-sy steem de prijs voor de wo ning wordt met een hoog be drag opgeschroefd en daalt dan tot het moment dat ie mand 'mijn' roept bepaald wie het huis krijgt. De inzet samen met het bedrag waarop 'mijn' wordt geroepen, is het Schiedam De Thorbecke- school houdt woensdag 20 juni samen met de kleuters van de Olleke Bolleke een fancy-fair op het schoolplein aan de Thorbeckesingel. Tussen twee en acht uur kunnen op het plein spelletjes worden ge daan. Ook worden een kleur en een taartbakwedstrijd ge houden. Vlaardingen De twee ba sisscholen Het Baken en De Boeg in Holy-Noord en de aan deze scholen gekoppelde kleuterscholen vieren zater dag een soort verbroede ringsfeest, vooruitlopend op het samengaan van de beide scholen bij de aanvang van het nieuwe schoolsei2oen. Het gaat er om, dat door een gezellige gezamenlijke activi teit de kinderen elkaar en de nieuwe leerkrachten alvast een beetje leren kennen. Een groot deel van de dag zullen de leerlingen van 20- wel de kleuterscholen als de lagere scholen door de wijk op pad gaan via een speur tocht, die door de leerkrach ten wordt uitgezet. Aan de hand van geleurde linten en - bij de lagere schooljeugd - soms mysterieuze routebe schrijvingen moeten de kin deren hun weg door de wijk zien te vinden en ondertus sen de nodige opdrachten vervullen. Het is onder ande re de bedoeling, op zoek te gaan naar verklede leer krachten die zich in de win kelcentra hebben verstopt. De speurtocht start om 9 uur 's morgens bij De Boeg. Na de speurtocht wordt op Het Baken gezamenlijk gege ten en na de middag is er een filmvoorstelling. De kin deren krijgen vervolgens nog een ijsje toe. bedrag dat uiteindelijk moet worden betaald. „En 50. 45, 40, 35 en 30.000 daarboven", laat de veiling meester in rap tempo de prijs kelderen. De interesse is mini maal. Omdat de ongeschreven wetten dat nu eenmaal voor schrijven, wordt voor wonin gen in sommige gevallen aan vankelijk zelfs 125.000 gulden meer gevraagd dan de inzet- prijs is. Pas als hij in de buurt van enkele duizenden guldens is gekomen, is het opletten ge blazen. Dan is hei zaak op exact het juiste moment het 'mijn' de zaal in te slingeren. Achter de tafel, links naast de notaris, zit iemand stilzwijgend op te letten om, wanneer twee gegadigden gelijktijdig toehap pen, te bepalen wie een fractie van een seconde eerder is. Het komt die ochtend tweemaal voor dat hij zich als scheids rechter tijdens de openbare verkoping moet laten gelden. In minder dan een half uur zijn de zes huizen verkocht. De kopers blijven nog even na om hun koop met een handte kening te bekrachtigen. De paar bezoekers die uit nieuws gierigheid naar Irene zijn ge togen, tonen zich ontevreden over de kille entourage. „Het tegen elkaar opbieden is toch veel leuker. Ik had me er op voorbereid met mijn vinger geen gebaar te maken en geen een keer met mijn hoofd te knikken", verwoordt een be zoeker het imago dat de vei ling nog steeds heeft. Een on gecontroleerde beweging van een lichaamsdeel kan, zo wil het verhaal, betekenen dal men geacht wordt een prod uk t voor een bepaalde prijs over te nemen. „Da's toch veel span nender." Schiedam Met een pro gramma van In totaal elf films sluit de filmclub Schiedam in dc nacht van zaterdag op zondag het sei zoen af. Daarmee wordt op de vorig jaar ingeslagen weg voortgegaan. De filmmara thon werd toen een groot succes. Om acht Uur zaterdagavond kan het publiek zich in een van de twee zalen in De Teer- stoof onderuit laten zakken voor een lange zit. Of iedereen tot de volgende morgen onge- Vlaardingen ..Al hou je er maar een paar kennissen, aan over die in hetzelfde schuitje zitten, dan is onze opzei al geslaagd." Onder dat motto houdt de vereniging Mensen zonder werk maandag een ontmoetingsmiddag in haar pand aan het Weeshuisplein in Vlaardingen. De bedoeling gaat echter verder: „Onder het genot van een kop koffie praten over de mogelijkhe den die je als werkloze hebt." Het is nuttig, vindt Mensen zonder werk, om met gelijk gestemden te praten. „Dit soort contacten kan leiden tot allerlei initiatieven, van samen schaken of fietsen tot samen actie voeren. Je kunt met elkaar zien hoe je de voor je liggende tijd op een zinvolle manier kunt beste den", aldus Wim van der Windt. „Als je met elkaar praat kan er een wereld voor je opengaan. Er komen aller lei ideëen boven tafel waar je in je eentje nooit aan gedacht zou hebben." De ontmoe tingsmiddag van Mensen zonder werk begint maan dagmiddag om twee uur. veer half elf bij zijn positieven zal kunnen blijven, is zeer de vraag. De ervaring tijdens de vorige editie leerde de organi satoren dat de kijkers af en 10e een uiltje moesten knappen, om weer enigszins fris naar een volgende rolprent te kun nen kijken. Met de programmering is dui delijk van het 'voor elk wal wiis'-principe uitgegaan. Het aanbod werkt zowel op de lachspieren als op de traan klieren. Bovendien is niet al leen gekozen voor Amerikaan se sfeertekeningen. Ook een Franse. Duitse en twee Ita liaanse films staan geroosterd, In zaal 1 worden achtereen volgens gedraaid: Un taxi mauve (Yves Boisset), Apoca lypse now (Francis Coppola), Time bandits (Monty Python), How I won the war (Richard Lester) en PJay it again, Sam (Herbert Ross). In zaal 2 wor den geprojecteerd: Come back to the five dime Jimmy Dean, Jimmy Dean (Robert Altman). Rocco en zijn broers (Luchino Visconti). Messer im Kopf (Reinhard Hauff). Een vlucht regenwulpen (Ate de Jong) en Perrnetie? Rocco Pa palen (Ettore Scnla). Om tien voor acht zondagmor gen wordt gezamenlijk hel ontbijt genuttigd. Aansluitend, om ongeveer half negen, wordt hij wijze van toetje nog Tootsie van Sydney Pollack vertoond. Toegangskaarten voor Film- acht '84 zijn tot morgenavond voor vijftien gulden verkrijg baar i n de voorverkoop. Als er zaterdag nog kaarten over zijn kosten ze aan de zaal een rijksdaalder meer. Schiedam Het zeer sterk be zette internationale hockey- toernooi van Spirit, met deel name van teams uit Engeland en West-Duitsland, werd bij de dames een prooi voor het team van Zoetermeer. In het twee daagse evenement toonden de Zoetermeerse dames zich net iets sterker dan de organise rende vereniging. Krefeld uit Duitsland legde beslag op de derde plaats. Bij de heren ging het er onge meen spannend aan toe. Na de eerste dag van het driedaagse toernooi ging Spirit nog fier aan de leiding, maar op de laatste wedstrijddag ging het alsnog mis. Surbiton uit Enge land zorgde voor een imposan te opmars en ging alsnog met de eerste plaats naar huis. Richmond, eveneens afkom stig uit Engeland, legde ver rassend beslag op de tweede plaats en Spirit reikte uitein delijk niet verder dan een der de positie. Sebiedam Marcel van Hattem, vorig seizoen, bij de A- selectie gehaald als vervanger van voorstapper Henk Sa- lari, heeft het door SVV voorgelegde contract onderte kend. Ook tweede doelman John Bos, die ook vorig sei zoen al onder contract stond, heeft zijn contract van een handtekening voorzien. De rest van de selectie, met uitzondering van libero Leen Warnaar, is nog niet ingegaan op de aanbieding die SVV heeft gedaan. De meeste spelers willen wachten tot er meer zekerheid is omtrent de nieuwe spelersgroep. Vlaardingen Voor de negende achtereenvolgende maal te kent het Vlaardingse VZC voor de organisatie van de zwemvier daagse. Dit jaarlijks terugkerende zwemfestijn wordt van 25 tot en met 29 juni gehouden in het Kolpabad te Vlaardingen, Iedere avond staat in die periode het bad open van zes tot negen uur. De slotavond geldt tussen zes uur en half acht tevens als inhaalavond. De kosten bedragen bij voorinschrijving zes gulden per persoon. Op 25 en 26 juni moet zeven gulden worden be taald. Schiedam Gary Langrid ge, speler/coach van het cricketelftal van Hermes DVS, heeft alle reden tot la chen. Naast de vele runs, waaronder twee century's, die de Nieuw Zeelander zelf al produceerde, zijn ook de prestaties van de eersteklas ser tot nu toe bepaald op merkelijk te noemen. Vijf gespeeld, tien punten, niet mis voor een formatie, die in eerste instantie slechts handhaven in het achter hoofd had. „Nu we zover zijn gekomen, moeten we ons serieus met een kampioenschap gaan bezig houden", vertolkt Langridge (32) de algemeen heersende gedachte op Harga. „Het zou een leuke bijdrage aan het ju bileum zijn". „En waarom zouden wij niet in de hoofdklasse meekun nen?", vraagt hij zich vervol gens hardop af. „Ik ben ervan overtuigd dat we niet minder zijn, dan de zwakkere broe- ders in de hoofdklasse. We hebben in het verleden niet voor niets al wedstrijden tegen VRA en Excelsior gewonnen". De weg is echter nog lang, dat beseft Langridge zich terdege. „We moeten niet vergeten, dat het competitieverloop tot nu toe in ons voordeel is geweest. De wedstrijden tegen De Kie viten en Bioemendaal, naar mijn mening samen met ons de grootste kanshebbers, wer den wegens de regen afgelast. We stonden er weliswaar in die partijen niet slecht voor. maar eerlijk gezegd vond ik het niet erg, dat ze verregen den. Het niet overspelen van afgekeurde wedstrijden werkt een dergelijke mentaliteit nu eenmaal in de hand. Ik vind het systeem unfair, maar vorig jaar werden we erdoor bena deeld, terwijl we dit seizoen in dat opzicht nog niets te klagen hebben. Wat mij betreft mo gen de returns ook niet door gaan", grinnikt hij. „Niet dat we bang zijn, hoor", klinkt het vervolgens haastig. De prima resultaten van Her- mes DVS zijn des te opmerke lijker, wanneer het afhaken vpn de drie basispelers Jan Gary Langridge: „Wat mij betreft mogen de returns tegen De; Kieviten en Bioemendaal ook worden afgelast". f- Bart Vollebregl (naar Quick Haag), Paul ter Braak (andere besognes) en Henny van Wijk (gestopt) in ogenschouw wordt genomen. „Natuurlijk was dat even een teleurstelling, maar Jos Zuidgeest en Nadim Mah- mood tonen zich prima Ver vangers", constateert Langrid- docr Norbert Klsïnherenbrink ge (in het bezit van vier 'caps' voor Nieuw Zeeland) met ge noegen. „Henny speelde vorig jaar al weinig wedstrijden, dus die hoefde eigenlijk al niet meer echt vervangen te wor den". „Ik ben blij dat ik zelf einde lijk eens veel runs maak, In mijn eerste twee jaar was ik over mijn eigen spel niet te vreden. Ik speelde met ee£; veel te laag gemiddelde. Ener»! zijds moest ik wennen a3n hefc) spelen op een mat, lerwijl ik anderzijds gewoon weinig! 'luck' had. Ik kon me nauwe*: lijks een slechte slag veroorloÜ! ven. Echt, de mooiste vange{5[ werden vastgehouden. Nu' loopt het gelukkig allemaal! soepeler". Na 129 not out tegen Quick H.' 119 tegen VOC-2 en 77 tegeftl Sparta heeft Langridge ovej-* zijn gemiddelde vooralsnog! weinig reden tot klagen. Sa*; men met Hermes* tweede aas* Steven Brown, die zondag teil gen Hercules met 93 not out; prima af kwam, kan bij echter! nog lang niet op zijn lauwere^; gaan rusten. Daarvoor staan- nog teveel zware wedstrijden op het programma. Vlaardingen Het honderdjarige Leon Idas Dovido nodigt voor za terdag 16 juni iedereen die de oudste Vlaar- dingse gymnastiekver eniging een goed hart toedraagt uit om deel te nemen aan een grote familie sport- en spel dag. Als lo kade is ge kozen voor het terrein van de korfbalclub Oranje Nassau aan de Claudius Civillislaan, waar dan om elf uur wordt begonnen. Bij slecht weer wordt uit geweken naar de turn zalen van de Prof. Ca- simir Scholengemeen schap. De deelnemers kunnen aan twee spel- soorten meedoen. Dat zijn een wedstrijdserie, waarbij in teams van zes personen wordt ge speeld, en een spelse- rie, waarbij met grotere ploegen diverse spelen moeten worden afge werkt. Vlaardingen Do Vlaardingse damvereniging (VDV) is het! nieuwe damseizocn gestart met een sneldamtoernooi. Er wer<3! gespeeld in vier groepen en als winaars kwamen Gerrit van Ma*-' strigt, Dick Mast, Philip Dessens en Kees van Oudheusden uiï! de bus. Op de tweede plaats eindigden Dirk Tamboer, Paul MetzgenJ! Jaap Voerman en Doris Mostert. De A-selectie van de damvereniging bestaat voor het nieuwe- seizoen uit de volgende spelers: Dik va der Kerhöff, Leen TorrC Gerrit van Mastrigt, Ton Burgerhout, Coen Biel, Wim Heuvel;! man. Van Veelen, Dirk Tamboer, Wim Nïestadi, Seholsbergr Vermeulen, Bolderheij, Van Woerden en Dick Mast. De B-groep wordt gevormd door De Heide, Metzger, Harry en- Henk Autar, Broek, Weisscher, Kars, Voerman, Dessens, Van! Oudheusden, Veldhoven, Mostert, Smith, Stoker. Den Breem^; J. Wisse. P». Wisse, Van Hertum en Vuyk. Hoek van Holland De Vlaardingse atleet Walter van Rossum heeft de stratenloop over vijftien kilometer in Hoek van Holland gewonnen. Van Rossum legde de afstand af in 48 minuten en 13 secon den. Hij had meer dan een mi nuut voorsprong op Ton Tee- pe, die als tweede over de streep kwam. Bij de dames ging de overwinning naar Hennie Veldhuis (Vlaardin gen). D©nd«d*u 14 juni: Voetbal: 20.00 Voorjaarsvergadering DHS In clubge bouw; Divaraan; 19.30 Ledenverga dering Asvion aldeling cricket, 19.45 Ledenvergadering Asvion afdeling hockey, 20.00 Jaarlijkse algemene le denvergadering Schiedamse sport vereniging Asvion: 20.00 Vergadering* sectie Hl Schiedamse Sportraad in clubgebouw NOAD (Overschleseweg 147); Bridge; 19.45 instuif in boven zaal Margriethal Vrijdag 15 juni: Softbal: 19.30 Nado V—Vlaardingen Holy (h); Cricket: 18.00 Veteranen Excelaior'20—Regio naal persefftal Vlaardingen De Vlaardinga! se sportverenigingen VïJ' king'60 (zwemmen). De Cou«! reur (wielrennen) en Fortuna! (atletiek) hebben zaterdag ~7; juli de organisatie in handen! van een mini-triathlon. Dit' nieuwe fenomeen op sportge bied bestaat uit vijftienhon-! derd meter zwemmen, zeven-; tig kilometer wielrennen en- vijftien kilometer hardlopen. De Vlaardingse triathlon is in; zoverre apart, dat alle deelne-l mers tegelijk van start gaan.; Dit is mogelijk, omdat voor het* onderdeel zwemmen de Vlaar-! dingse Vaart beschikbaar is.; Zaterdag 7 juli valt om elf uur! het startschot bij watersport-; vereniging De Bommeer. De; andere onderdelen zijn gecon-! cemreerd in de Broekpolder.; nabij de voetbalvelden van! Vlaardingen. Inschrijven is mogelijk tot 10' juni bij Ruud Muuren, Kethel-! weg 68a te Vlaardingen. In-; schrijf formulieren zijn voorts verkrijgbaar bij de organise-,' rende verenigingen en bij de* Vlaardingse VVV. Verdere in-! lichtingen worden telefonisch; verstrekt onder nummer 010-* 348414.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2