'Commissie komt in OJC politieagent je spelen' Schapen scheren blijkt attractie Opkomst minder dan 50 procent VlAAROiNGS DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Afscheid Betty Gerritsen Amsterdams theater in voetspoor van W:ilton-harmonie Vier inbraken in Vlaardingen Politie zoekt twee meisjes Beslissing Fabriplein valt morgen Tweede marathon trekt tientallen filmgekken Gaspedaal werkte wel Bromfietser beroofd Rotterdams Nieuwsblad op uw vakantieadres? Dat kan! WATÏRWEG MAANDAG 18 JUNI 1934 Schiedam/Vlaardingen De educatieve boerderij in park Ketliel In. Schiedam mag zich verheugen in een steeds grote re bekendheid. Het afgelopen schooljaar bezochten meer dan hondervijftig schoolklassen de boerderij aan de Harreweg. „Die bekendheid werkt ken nelijk door naar de ouders", verklaarde Herman Ketel van de gemeente Schiedam. „Het scheren heeft dit jaar meer be zoekers getrokken dan vorig jaar." Schapenscheerder Jaap van der Kraan ontdeed dit week einde op de boerderij twaalf schapen van hun warme wol len vacht. Daarbij keken ver deeld over de hele morgen honderden Schiedammers toe. De blatende beesten lieten Van der Kraan gelaten z'n gang gaan. Een gedeelte van de wol werd gesponnen door Amalia Yoeis. „Het is prima weer om de beesten te scheren. De zon is er wel, maar schijnt ntet zo fel, dat de huid van de dieren ver brand", zei de inmiddels 75-ja- rige boer Lansbergen, die en passant weet te vertellen dat het'aantal dieren, dat dagelijks Jaap van der Kraan ontdoet een schaap van zijn vacht op de boerdeij le verzorgen is het afgelopen jaar met vijfhon derd procent is toegenomen. Volgens hem is het voederen van de dieren met behulp van enkele vrijwilligers net vol te houden. „We steken er nogal wat uren in, maar het gaat net. Het is jammer, dat er niet wat meer mankracht beschikbaar is, maar het geld bij de ge meente is op", zegt hij. In Vlaardingen werden even eens een aantal schapen ont daan van hun vacht. Op kin derboerderij Holywood gingen de dieren net als vorig jaar on der het mes. Ook hier werd de wol gesponnen en kregen be langstellenden de gelegenheid zich hierin te bekwamen. Vlaardingen Twee bedrijfs panden, een woonhuis en de kantine van een sportvereni ging in Vlaardingen hebben dit weekeinde bezoek gehad van inbrekers. Aan de 3e In dustrieweg kwam men door de dakbedekking te vernielen binnen in een bedrijfspand. Het' hele gebouw werd door zocht. De buil omvatte een klein geldbedrag en een elec- tronische weegschaal ter waar de 'van 4,000 gulden. Op de hoek Beethovensingel/3e In dustrieweg werd ook ingebro ken in een bedrijf. Daar werd een partij draadloze telefoons en hoofdtelefoons meegeno men. Uit de kantine van de water sportvereniging aan de Broek kade werd stereo-apparatuur ter waarde van rond 3.500 ge stolen. Van een woning aan de Ben- themstraat werd aan de ach terzijde de onderdorpel gefor ceerd. Daar ging men met een collectie munten aan de haal. De verzameling vertegen woordigt een waarde van 800 gulden. Hoek van Holland Twee j meisjes van ongeveer 12 tot 13 jaar zijn vorige week betrok ken geweest bij een fietsonge- val waarbij een 69-jarige Hoekse vrouw kwam te val len. De betreffende meisjes stopten aanvankelijk, maar nadat anderen zich over de ge wonde vrouw hadden ont fermd en haar naar de dokter hadden gebracht zijn zij door gereden. De politie wil echter graag in verband met de verdere af wikkeling van de zaak de identiteit van de meisjes ken nen. De meisjes hebben de fiets van de gewonde dame nog naar haar huis gebracht. Zij worden alsnog verzocht zich (eventueel via hun ou ders) met de politie in verbin ding te stellen. Maassluis Maassluis heeft vrijdagmiddag afscheid kun nen nemen van opbouwwerk ster Betty Gerritsen. Na drie jaar in Maassluis te hebben ge werkt als opbouwwerkster voor Turkse en Marokkaanse inwoners van de gemeente gaat zij weg, omdat het project waaraan zij heeft gewerkt is afgelopen, „De gemeente heeft het drie jaar geleden aangevraagd bij het ministerie van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur. Er is toen afgesproken dat na drie jaar zou worden geke ken of het project zou wor den voortgezet. Dat heeft niet zo mogen zijn", vertelt Lenie Wezenhage, voorzitter van de stichting Samenle vingsopbouw Maassluis (SSM). Volgens haar wordt er op dit moment nog gewerkt aan een andere oplossing. „Waar schijnlijk krijgt Maassluis er èen opbouwwerker bij voor 24 uur per week. Dat wordt een algemeen opbouwwerker die zich af en toe bezighoudt met Turkse en Marokkaanse zaken. De afscheidsreceptie, die in het pand van de SSM werd gehouden werd druk be- zocht.4 Schiedam Een wonderlijke combinatie; harmonie- muziek en cabaret. Toch bleek dat redelijk bij elkaar' aan te sluiten. Zaterdagmidag trad op het Hemaplein in' Schiedam de harmonie Wilton Fijenoord op gevolgd door Theater Amsterdam uit de gelijknamige stad. Om ongeveer twaalf uur beet de Schiedamse harmonie het spits af. Een uur lang speel den het orkest onder leiding van dirigent J.Grüter uiteen lopende muziekwerken. Het initiatief voor deze con certen en voorstellingen gaat uit van de stichting de Schie- damse gemeenschap, die al enige tijd op zaterdagmiddag de Schiedamse binnenstad op deze wijze weet te verleven digen. Na afloop van het concert startte vrijwel direct Theater Amsterdam. Het programma droeg als titel 'Laat de boe ren maar dorsen'. Zij brach ten cabaret-achtig amuse ment, dat soms niet over kwam bij het publiek. Veel bezoekers van het cen trum bleven even kijken. Zo als een voorbijganger zei: „Zo wordt het in de binnen stad nog echt gezellig." De act marionet oogstte veel applaus Vlaardingen „Dat is de laatste van een rij dreunen van de gemeente die onze kant opkomen", zegt OJC- bestuurslid Jacqueline van der Hoek over de begelei dingscommissie, die in september het Vlaardingse open jongerencentrum aan de Zomerstraat gaat controleren. Het overleg met de gemeente is opgeschort. „Die commissie komt hier politieagentje spe len. Gezellig", zegt beroeps kracht Imre Györfi schamper. Het OJC-bestuur. de bemoeie nissen van de gemeente moe, bruist allang niet meer. En het centrum zelf, dat geen geld meer krijgt om activiteiten te houden, al helemaal nmt. Het centrum aan de Zomer straat is door de bezuinigingen van de gemeente diep in de problemen geraakt. Burge meester en wethouders claim den „omdat de gemeente steeds achteraf de begrotingen verlaagde", zeggen de OJC'ers dat het centrum een schuld van 70000 gulden had. De sub sidie voor activiteiten werd af geschaft en een beroepskracht werd wegbezuinigd. „Onbe hoorlijk bestuur", oordeelde de Raad van State en dat is Györ fi en Van der Hoek uit het hart gegrepen. „We hebben geen geld meer en ze ver wachten dat wij een volledig programma blijven bieden." Volgens Jacqueline van der Hoek heeft de gemeente geen idee van wat jongeren wjlien en wat het OJC doet en zou moeten doen. „We hebben geen geld en we mogen geen verlies meer maken op het programma, we hebben geen enkele speelruimte meer", verzucht het bestuurslid. Ze vindt dat de gemeenteraadsle den maar eens in het OJC moeten komen kijken. „We hebben ze een keer uitgeno digd om hier eens achter de bar te gaan staan, maar dan zie je natuurlijk niemand." Uitgekeken „Je kunt alleen nog regionale bandjes laten optreden, maar daar is het publiek zo langza merhand wel op uitgekeken; daar komt niemand meer op af. En voor duurdere bands hebben we het geld niet, want dan moet je toegangsprijzen gaan heffen die ons publiek gewoon niet kan betalen." De lol gaat er voor de vrijwil ligers op die manier wel af, legt Imre Györfi uit, en hun aantal loopt dan ook schrikba rend terug. Was er tot voor kort nog een vaste kern van zo'n twintig, nu zijn er nog maar vijf vrijwilligers. „Ze weten niqt meer waar ze het voor doen. Er is geen lol aan, want je kunt zonder geld niks doen. En ze hebben ook geen zin om achter de bar te staan, als je vijftig procent van de winst moet inleveren bij de ge meente." De overgebleven be roepskrachten maken volgens zeggen van de OJC enorm veel overuren en nog moet het programma worden beperkt. Wantrouwen De begeleidingscommissie zien de OJC'ers als een nieuw te ken van wantrouwen van de i Jacqueline van der Hoek en Imre Györfi voor het OJC: ,,De lol gaat eraf." gemeente. „Dat maakt alles al leen nog maar erger", zegt Jaqcueline van der Hoek. „Nu worden we een verlengstuk van de gemeente en daar voe len bestuursleden en vrijwilli gers helemaal niets voor.Pra ten met de wethouder over de commissie heeft volgens haar geen enkel nut. „Dan zegt-ie: je kunt op je handen gaan lo pen, op je hoofd gaan staan, die commissie komt er. En in de wandeling wordt je er ook nog van beschuldigd dat je niet op de hoogte bent van de bevoegdheden van de gemeen teraad. Nou ja..." De vrees van de OJC'ers is, dat de begelei dingscommissie het beleid gaat bepalen, en dat het bestuur het vervolgens moet gaan uitleg gen aan de morrende bezoe kers. Volgens Van der Hoek en Gy örfi is een begeleidingscom missie helemaal niet nodig. De gemeente zou volgens hen ge woon de bezuinigingsmaatre gelen moeten terugdraaien. Imre: „Dan kunnen wij weer een goed programma bieden. Zoals het nu gaat worden vrij willigers en staf uitgerangeerd. De gemeente toont haar wan trouwen en neemt ons op een onbeschofte manier onze vrij heid af." En Jacqueline; „Wij zien geen enkel punt binnen ons centrum waar ze iets aan zouden kunnen verbeteren. Wij weten heel goed waar we mee bezig zijn. We krijgen vaak het verwijt dat we voor een te jong publiek werken. Ik vind dat helemaal niet zo be langrijk. Als je zo krampachtig vasthoudt aan een bepaalde leeftijdsgroep verspeel je je mogelijkheden voor de toe komst. Schiedam Morgen valt de beslissing over het al dan niet doorgaan van de renovatie van negentig huizen rond het Fabri- plein. B en W staken vori ge week een stokje voor de renovatie, omdat ze het niet eens waren met de manier waarop woning bouwvereniging Schiedam Vooruit extra kosten van twee miljoen gulden wilde fiancieren. Na een tumultueuze vergade ring van de raadscommissie voor stadsvernieuwing kon digde waarnemend directeur Cees Kamminga van de SSSW, de overkoepelende or ganisatie van Schiedamse cor poraties, vorige week woens dag aan dat de woningbot w- verenjging op eigen houtje de renovatie zou starten. Inm'd- dels is er echter weer overleg tussen gemeente en SSSW en wordt gezocht naar een geza menlijke oplossing. Volgens Kamminga verloopt dat over leg goed, nadat vorige week de verhoudingen tussen gemeente en SSSW danig waren ver stoord. Beide partijen speelden elkaar de zwartepiet toe voor het niet doorgaan van de reno vatie. Om tegemoet;te komen aan de kritiek van B en W op het put ten van het tekort van twee miljoen uit de bedrijfsreserve heeft de SSSW een nieuw dekkingsplan opgesteld. Mor gen nemen burgemeester en wethouders opnieuw een be- stissing over de financiering van de renovatie. Is het een positief besluit dan kan de re novatie, die in maart werd af- f;ebroken wegens kardinale outen in het bestek, woensdag worden hervat, aldus Kam minga. Schiedam Hondsmoe, maar uilerst voldaan verlieten de be stuursleden van de stichting filmclub Schiedam gistermiddag rond een uur gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat in Schie dam. iiHiiiiiiniiiiiiititiftfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiHiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiHiiiiiiiiiiHiiiJiiiiiiriiMiiiiiiiriiHiHiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiifiiiiiiiiiiiiitimiiiiimi Waterweg-Noord Min der dan de helft van het aantal stemgerechtigden in Vlaardingen en Schie dam heeft het nuttig ge vonden afgelopen woens dag naar de stembus te gaan. In Vlaardingen maakte slechts 48,07 pro cent van de kiezers hun voorkeur duidelijk tegen slechts 45,75 in Schiedam." In Maassluis was het al niet anders. Daar ging 48,1 van de inwoners naar het stemlokaal. Het lande lijke opkomstpercentage ligt net boven de helft: 52 procent. Schiedam De meeste stemmen in Schie dam gingen naar de PvdA: 11.169. Zou dat betrekking hebben op de gemeenteraad, dan kwam de PvdA in Schie dam uit op het oude niveau van l7 zetels. Het CDA zou met 5322 stemmen acht zetels naar zich toetrekken en er dus één verliezen. De VVD kreeg 3134 stemmen wat neerkomt op vijf zetels, een verlies van twee. D'66 zou haar ene raads- zetel moeten prijsgeven, reke- id met slechts 423 stemmen. De kleine rechtse partijen SGP, GPV en RPF daarentegen zouden de vroe gere Knipsch eer-stoel terug winnen. Zij ontvingen 716 stemmen. De combinatie van CPN, PPR en PSP kreeg dan twee zetels, een verlies van twee. Op hen werden 1439 stemmen uitgebracht. Opval lend is het aantal stemmen dat in Schiedam is uitgebracht op de Centrumpartij. Met 1377 stemmen kan de CP uitgaan van twee zetels in de Scnie- damse raad. Vlaardingen Ook in Vlaardingen kreeg de PvdA de meeste stemmen: 11.291. Dat is 41,7 procent van de uitgebracht stemmen. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in 1982 kregen de socialisten slechts 28,5 procent van de stemmen. Op het CDA werden 5335 stemmen uitgebracht. Dat is 19,7 procent van de stem men. Dat is een stijging van 1,6 procent ten opzichte van de raadsverkiezingen in 1982. De VVD boet in Vlaardingen sterk in aan populariteit. Van 21,8 procent van de stemmen in 1982 daalt het aandeel van de liberalen tot 15,7 procent of 4245 stemmen. Ook D'66 moet een veer laten. Van 5,7 pro cent van de stemmen in 1982 valt met met 635 stemmen nu terug naar 2,3 procent. Vrijwel gelijk blijft het percentage uit gebrachte stemmen op de klei ne rechtse partijen. Nu 7 pro cent tegen in 1982 7,6 procent. De Centrumpartij kreeg in Vlaardingen 1419 stemmen: 5,2 procent. De Vlaardinger Wim Keizer, die kandidaat was voor CPN,PPR, PSP,Groene Partij kreeg 124 voorkeur stemmen. De partij kreeg in totaal 1712 stemmen in Vlaar dingen. Maassluis Ook in Maassluis ontvingen de socialisten de meeste stemmen. Er werden er 3635 op hen uit gebracht. Dat is 33,6 procent van hel totaal. Het CDA ont ving 2834 stemmen of 26,2 pro cent. De VVD wist 2262 stem mers naar zich toe te trekken. Uitgedrukt in procenten is dat 20,9. Op D'66 werden 295 stemmen uitgebracht, wat neerkomt op 2,7 procent van het totaal. Klein rechts ver gaarde 590 stemmen. Dat is 5,4 procent van het geheel. Klein links bleef daar, met 515 stem men (4,7 procent) net onder. Opvallend in Maassluis is het grote aantal stemmers op de Centrumpartij. Met 485 stem men (4,5 procent) is zij een op merkelijke nieuwkomer. In Maasland kwam het CDA uit op 51,2 procent. Ook de PvdA scoorde verhoudingsge wijs goed. De 327 stemmen zouden bij gemeenteraadsver kiezingen goed zijn geweest voor een zelei. Hoek van Holland De uitslag van de Europese verkiezingen zijn als enige (deel)gemeente in het West- land in Hoek van Holland pas in de loop van vandaag vrijge geven. Het embargo hierop liep gisteravond om acht uur al af. Aangezien de zondag een vrije dag is wilde de deelge meente-secretarie de gegevens eerst bij het begin van de nieuwe werkweek uit de kluis halen. Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft gisteravond om negen uur op rijksweg 20 een sportwagen van de weg ge haald. Het voertuig vertoonde een groot aantal technische ge breken. Er was echter een an dere aanleiding om de 23-jari- ge bestuurder Capellenaar aan te houden. De man zoefde met een snelheid van rond 200 ki lometer richting Rotterdam over de snelweg. Zijn gaspe daal bleek dus wel goed te werken. Vermoeid, omdat ze vanaf za terdagavond acht uur tot en met zondagmorgen half elf aan een stuk hadden kunnen kijken naar films. Voldaan omdat de belangstelling voor het door hun georganiseerde evenement dit jaar weer groot was geweest: 107 filmliefheb bers. Ook in 1983 werd het sei zoen van de filmclub op deze wijze afgesloten. Toen baalden veertig van de honderddertig kijkers de eindstreep. Dit jaar waren hel er meer: zesenzes tig- Verdeeld over twee zalen kon den de filmfanalen naar films kijken die qua karakter en in houd sterk uiteenliepen. De ervaring leerde tijdens de vo rig jaar gehouden marathon dat de kijkers af en toe een uiltje moesten knappen, om weer enigszins fris naar een volgende rolprent te kunnen kijken. Daarom was er een ru struimte ingericht. Om even voor acht zondag morgen werd gezamenlijk het ontbijt genuttigd door nog vijf enzeventig filmgekken. Na het ontbijt vertrokken er negen naar huis. Daarna werd het festival afgesloten met Tootsie van Sydney Pollack. Volgens bestuurslid Arthur Verhulst wordt er volgend jaar weer een filmmarathon ge houden. „De reacties ziin te goed om het niet te doen zegt hij. De filmclub heeft hei afge lopen seizoen niet te klagen gehad over de belangstelling. Het aantal leden is gegroeid 628 vorig jaar tot bijna 8D0 nu. „Vanwege dat ledenaantal hebben we het afgelopen sei zoen een paar maal moeten uitwijken naar de donderdag avond", aldus Verhulst. „Of er het volgend seizoen weer zo veel belangstelling is weet ik niet. We zijn, denk ik, nu wel uitgegroeid." Maasland Een 16-jarige Vlaardingse bromfietser is vrijdagm id d ag beroof d van een deel van zijn gereedschap. Hij reed op de parallelweg van de rijksweg 20 tussen Maas land en de Broekpolder en werd door twee andere brom fietsers klem gereden. Na eni ge klappen te hebben gekre gen werd hem gezegd met geld tevoorschijn te komen. Dat had hij niet bij zich. De twee stelden zich toen tevreden met wat gereedschap. ning houdent lll!IIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIlllllilHimilllll^llllllllllllll!inUI!lllllUIIIIIIIIIHIIIIUIllllilHlï^ll!lillllllllUIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIMIIIIIIIIItlllllllll)lll!lillilllllllll!lllllllllllllllllllllllll!ll!^l Cut u met vakantie naar de camping of volkeiuin? Op 150 bekende vakantieadressen in da provincies Zuid-Holland, Zeeland en Brabant Is het Rotterdams Nieuwsblad actueel verkrijg baar bij de wederverkoper. Als u langer dan twee weken met vakantie gaat, en u vult de bon in dan verrekenen we na uw thuiskomst automatisch het betreffende abonnementsgeld. (Tijdens uw afwezigheid onderbreken we tijdelijk de bezorging van het Rotterdams Nieuwsblad op uw huisadres). Het aloude bonnensysteem Is met Ingang van dit seizoen vervallen. Voor 'verre' vakantiegangers Is er de mogelijkheid om per post de krant toegestuurd te krijgen. U betaalt daarvoor uitsluitend de extra kosten die de PTT daarvoor In rekening brengt. De koeten zijm buitenland binnen Europa ƒ3,- per dag bulten Europa volgens PTT-tarlaf verzending binnen Nederland en België 2,70 per week. Houdt u er rekening mee dat post in het buitenland dikwijls vertraging heeft. Stuur de ingevulde bon uiterlijk drie weken voordat u met vakantie gaat naar: Rotterdams Nieuwsblad, Vakantieadressen, Witte de Withstraat 25, 3012 BL Rotterdam. Wilt u deze bon niet aan de bezorger meegeven. Naam: Straat: [postcode; Huisnummer: vakantieadres: Naam Hotel/Camping: Straat: Postcode: tand: Plaats: ren 173 31 Thuiskomst:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1