Intocht avondvierdaagse wordt complete puinhoop ?Vlaardingen vaag over geld voor ouderenbeleid' VIAAHDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE GGBRANT NIEUWE WATERWEG COURANT SSSW feest niet mee op Fabriplein Maassluis: iets minder deelnemers Zieke bij OJC: nu minder open Jan Schaper staat sterk Jachthaven met 60 ligplaatsen in Nieuwe Haven El SG vraagt vooral op geld te letten 'n Philips videorecorder van f2.095,-kost bij ons niet meer dan f102,02 per maand. verenigde spaarbank 'Oorzaak van fataal ongeval blijft gissen' Jongen van fiets getrapt Popgroepen naar school Schiedam laat coördinatie bij ramp over aan Rijnmond Bejaarden 'beschermd' tegen propagandisten mramrEG VRIJDAG 22 JUNI 1984 'Vlaardingen Het gemeentebestuur 'van Vlaardingen is wel erg terughou dend met het fourneren van geld voor het flankerend ouderenbeleid. Ben W verschuilen zich te krampachtig achter de tamelijk slechte financiële positie van de gemeente. In vage bewoordin- fen wordt de mogelijkheid open ge- ouden dat er eventueel geld beschik baar wordt gesteld. Die kritiek uitten de leden van de commissie voor maat schappelijke dienstverlening gister avond tijdens de bespreking van een concept-antwoordbrief aan de Raad voor net Ouderenwerk. Ben W stellen daarin dat ze'fs als de .minister met subsidies over de brug komt, het nog niet vanzelfsprekend is dat de gemeente daarop een aanvul- Eensluidend vond de commis sie dat wethouder volksge zondheid IJsbrand van der Velden met een notitie moet komen over gezondheidsvoor lichting- en opvoeding. In de brief aan de Raad voor het Ouderenwerk wordt ten aan zien daarvan volstaan met de mededeling dat de GGD bin nenkort een epidemioloog in dienst neemt. De commissie wees Hoogendijk erop dat zo'n functionaris onderzoek ver richt, maar geen voorlichting geeft .Vlaardingen Wegens ziekte van een van de personeelsle den is het Open Jongerencen trum Summerstreet aan de Zo- nierstraat de komende tijd - minder vaak open. Jongeren kunnen er de komende tijd uitsluitend op maandag-, - woensdag-, vrijdag- en zater dagavond terecht, alsmede op zaterdag- en zondagmiddag. ÏDe dinsdagavond, de woens dagmiddag en de donderdag avond: tijdstippen waarop de jeugd normaliter ook in het OJC terecht kan, is het cen trum dus gesloten. Schiedam Na jarenlange en aanhoudende pogingen om de huur van het Zakkendragers- - huisje te verhogen hebben B -"en W er nu in berust, dat hun -opzetje mislukt. „Onder het contract met Jan Schaper ko men wij niet uit", aldus deze week wethouder Luub Haf- - kamp, ^.Schaper huurt het monument akn de Oude Sluis al bijna een -kwart eeuw. In de jaren zestig, ten tijde van de Branders- vbuurt-acties, restaureerden 1 vrijwilligers onder leiding van Jan Schaper het door de ge meente verwaarloosde pand. De filmer (hij maakte een his- torisch document over het ver anderende Schiedam) kreeg als wederdienst een huurcon tract, dat het do gemeente nu onmogelijk maakt de huur drastisch op te drijven. Ben W zullen dan ook geen pogingen 'meer ondernemen. 's Avonds is het Zakkendra- gershutsje vaak geopend voor -publiek, in ieder geval in de 'weekends. Schiedam De gemeenteraad zal voor 115.000 gulden garant staan, als watersportvereni ging De Nieuwe Haven over gaat tot de aanleg van een jachthaven met zestig ligplaat- sen. De jachthaven komt, zoals de naam van de vereniging doet vermoeden, in de Nieuwe Haven, maar om precies te zijn tussen de voormalige Var kenssluis en de Oranjebrug. Maandagavond beslist de ge meenteraad over die garantie. In feite wordt de jachthaven duurder dan het bedrag, waar voor De Nieuwe Haven een garantie vraagt, maar de wa- tersportvereniging had reeds enkele investeringen gedaan In het bedrag is wel verre kend, wat de watersporters kwijt zijn aan huur van het stuk Nieuwe Haven. Het wordt de derde jachtha ven in Schiedam. De andere bevinden 2ich aan de voet van de Spuisluis en waar de Pot- derwetering uitmondt in de "Schie. Burgemeester en wethouders melden de raad, dat het nog maar gaat om een eerste fase, die nestig ligplaatsen telt Over de tweede fase zijn de raad geen mededelingen gedaan. Jing levert om een project daadwerke lijk van de grond te krijgen. Wethou der Marietta Hoogendijk werd drin gend verzocht in zo'n situatie met con creter toezeggingen te komen. Zij zeg de toe dat aan haar collega wethouders te zullen voorleggen. Het CDA vond het geen pas geven de lijvige nota over het flankerend oude renbeleid af te doen met een simpele antwoordbrief. De partij pleitte ervoor een gemeentelijke nota te maken, die aan de gemeenteraad zou moeten wor den voorgelegd. Dat voorstel leed schipbreuk, omdat begin deze maand ai is afgesproken dat B en W. na over leg met de commissie, de zaak afhan delt. m De bewoners van het te renoveren Fabriplein hebben de algelopen dagen reden genoeg gehad de stoeltjes buiten te zetten en èén groot terras te maken van hun buurt. Na een paar maanden durende onzekerheid kregen zij deze week het blijde nieuws, dat de renova tie ondanks enorme kostenverhogingen toch kan doorgaan en wel omdat de bewoners een tientje huur verhoging hebben gestikt. Maar de SSSW heeft niet meegefeest op het vrolijk geworden plein. Voor de stichting van samenwerkende Schiedamse woningcor poraties zijn de problemen nog niet voorbij. Er is nog de affaire rond de re-renovatie Sint Jozef, er zijn nog problemen in Schiedam-Oost en pas maakte wethou der Zijdeveld een vernietigend rapport van de ge meente over de SSSW bekend. Ook de ontslagzaak tegen ex-directeur Prins is nog niet p Vlaardingen De traditionele intocht van de avondvierdaagse in Vlaardin gen is gisteravond uitgelopen op een regelrechte puinhoop. Alles wat mis kon gaan ging ook mis: wandelaars die te vroeg startten, de route die wat te kort bleek, de muziek die te laat kwam opdagen en ouders langs de kant die hun bloemetjes niet kwijtkonden, omdat hun kroost allang voorbij was. Burge meester Fred van Lier stond wat verwezen op het bordes van het stadhuis toe te kijken hoe het défilé op de Markt in het water viel. Toen hij al wat eerder dan het afgesproken tijdstip arriveerde liep er nog maar een enke ling langs het stadhuis. „Het is in al die jaren de éérste keer dat ik zoiets meemaak", verzucht organisator Stegeman van de Vlaardingse Politie Sport- en Ontspanningsvereniging (VPSO). „Alles liep in de soep. Het was gewoon een domino-effect." De problemen hegonnen ai aan de start aan de Amsterdamlaan. De politievereni- ging had de deelnemers verzocht, niet eerder dan kwart over 2es te gaan wandelen, maar veel scholen en andere groepen gingen al een half uur eerder op pad. Op de Prinses Beatrixlaan, waar muziekkorpsen hadden moeten spelen, was toen de stoet daar langskwam nog weinig te doen:.de muziek was door allerlei omstandigheden ook wat later dan gebruikelijk was. Toen de korpsen eenmaal waren opgesteld, was nagenoeg elke wandelaar al voorbij. Trieste beelden op de Vlaardingse Markt. Toen de muziek eenmaal speelde keken vrijwel alleen de burgemeester en wat groepjes omstanders toe. De meeste wandelaars waren al in geen velden of wegen meer te zien. Ook Maassluis beleefde gister avond de intocht van de wandel vierdaagse. Daar verliep het eve nement, georganiseerd door wandel vereniging VTM, vlekke loos. Het défilé werd op het bor des van het politiebureau afge nomen door wethouder Elly Koe nen (sportzaken). Het evenement werd, ondanks het iels lagere aantal deelnemers dan vorig jaar (2300 mensen) getypeerd door een uitstekende sfeer. Vooral in de sporthal, waar enkele muziek korpsen speelden, was het na af loop gezellig. De organisatoren zetten enkele deelnemers in de bloemetjes, waaronder de wan delaar Jan Hurk, die vier avon den lang als begeleider optrad van de blinde deelnemer Ricardo Dorp. Te vroeg Vrijwel iedereen arriveerde door de te vroege start en de wat korte route ook veel te vroeg in het Oranjepark, waar eveneens muziek zou spelen. Ook die muziek was cr op dat moment nog niet. of was nog bezig met uitpakken. De orga nisatoren probeerden met man en macht de wandelaars ertoe te bewegen nog even in het park te wachten, maar dat lukte niet. Stegeman: „Er gin gen een of twee groepen toch lopen, en dan hou je er niks meer aan: dan gaan ze er alle maal achteraan." En zo wan delden al om even over zeven grote groepen deelnemers over de Markt, waar eveneens de muziek nog niet in gereedheid was en waar de burgemeester, die traditiegetrouw het défilé zou afnemen, nog niet was ge arriveerd. Die werd telefo nisch gevraagd als een haas naar het stadhuis te komen, hetgeen hij inderdaad deed, maar het was al te laat. Toen Van Lier zwaaiend en glimla chend op het balkon had plaatsgenomen wandelde nog slechts een enkeling langs het stadhuis. Veel ouders en ande re familieleden van deelne mers stonden door al die pro blemen vergeefs langs de rou te, met de boeketten bloemen met kleurige linten in de hand. Ook zij waren, gewend aan het tijdschema van de af gelopen jaren, niet op tijd om hun aanmoedigende kreten te laten horen. „Het is een echte domper ge weest", zegt Stegeman. „We moeten ons ook terdege bera den voor volgend jaar, want de fouten die nu gemaakt zijn mogen absoluut nooit meer voorkomen, Ik was er vooral gisteravond erg moedeloos "door. Ik zei meteen: als het zo moet. dan stoppen we ermee. Maar toen kreeg ik een reactie van een buitenstaander, die zei: als jullie het niet doen, dan is hel afgelopen, want geen enkele vereniging in Vlaar dingen kan dat evenement overnemen. En dat is ook zo. vrees ik. Dus we gaan door, maar er zal volgend jaar wel een heleboel anders moeten." De rampen-intocht stond in schril contrast met het verloop van de eerste drie avonden van de vierdaagse. Het lopen van een nieuwe route door en vanuit Holy, voor het eerst sinds 28 jaar, is ondanks wat kleine schoonheidsfoutjes de eerste dagen uitstekend verlo pen. ,.lk heb heel wat reacties gekregen van mensen die die nieuwe route zalig vonden: ze hadden plekken gezien waar ze nog nooit geweest waren." De nieuwe route zorgde er wel voor, dat enkele scholen uit Ambacht het hadden laten af weten, gewend als men was dat de avondvierdaagse in hun wijk van start ging. Het aantal deelnemers liep daardoor dit jaar met 500 terug: 4800 wan delaars liepen de avondvier daagse dit jaar mee. Schiedam De met opheffing bedreigde Schiedamse Ge meenschap verzoekt de ge meenteraad alsnog goed te let ten op de financiële conse quenties, als de gemeentelijke afdeling cultuur, sport en jeugd (CSJ) het SG-werk gaat overnemen. De stïehtingsraad heeft besloten er nog een brief aan te wijden: gisteren was di recteur Ruud Pillard daarmee 'aan hel stoeien'. Al te gemakkelijk beweert wethouder Posthoorn, aldus de SG, dat die overheveling naar CSJ 'budgettair neutraal' zal verlopen. De stichting wil dat nog wel eens aangetoond zien. „Posthoorn zegt dat er te veel geid opging aan bureaukosten, maar volgens mij worden die alleen maar hoger. De stich- tingsraad vraagt zich af, of de gemeente beseft wat zij in huis haalt. Wij zouden graag zien, dat aandacht wordt geschon ken aan de meerwaarde, die het heeft als burgers zich zelf bezighouden met de organisa tie van de Schiedamse cul tuur," aldus Pillard. „Als je mes bot is, slijp.je het of koop je een nieuw. Maar je gooit het niet weg zonder ver der iets te doen. De wethouder zegt te gemakkelijk dat hét geld, dat overblijft, wordt ver deeld over de verenigingen. Maar wat staat die verenigin gen te wachten, als er geen geld overblijft en de gemeente tekort komt, omdat er meer werk aan.cultuur blijkt vast te zitten dan zij denkt?" Pillard laat zich niet uit over de hem toebedachte functie bij een nieuwe stichting VVV, maar hij moet nog zien dat de gemeente met financiële ga ranties komt voor een afdoen de toeristisch beleid. „Of moet het een VVV zijn die alleen maar puzzeltjes verkoopt?" ADVERTENTIE Je wilt al la ng een videorecorder, maar u niet meerdan 102,02 per maand te kosten je hebt hel geid niet om 'm ineens te betalen. (Persoonlijke lening, 24 mnd. en een werke- Dan is een lening bij de Verenigde lijke rente van 16,6%). Spaarbank voor u de oplossing Kom eens met ons praten. We nemen Zo blijkt deze Philips videorecorder daar graag de tijd voor. Wij zijn tenslotte type VR 2414, adviesprijs f 2.095,- de makkelijke bark in debuurt ÏNMCHTINGEN' REGIO HOOFDKANTOOR ROTTERDAM BOTERSLOOT 25, TEL: 010 - 571911 Maassluis De hoofdtech nicus van het Maassluisse GEB. de 43-jarige L. van der Vaart, die gisteren door elektrocutie om het leven kwam toen hij werkte aan een verdeelkast in de Petrus Kochstraat nabij het Schuurkerkje, heeft waar schijnlijk bij vergissing een draad doorgeknipt die onder stroom stond. Het fatale on- geval.is bij de arbeidsinspec tie in onderzoek. De spanning op. de verdeel kast was uitgeschakeld, maar m verband met het overschakelen van dag- op nachttarief stond één draad wel onder stroom. Het ver moeden bestaat dat de tech nicus die draad op de een of andere wijze heeft geraakt. „Maar daar kunnen we al leen maar naar gissen", zegt directeur J. W. van der' Kamp van het GEB. „Dat zullen we nooit zeker we ten." Vlaardingen Met een diepe vleeswond in zijn rug is een 15-jarige Vlaardingse jongen gisteravond in allerijl naar het Holyziekenhuis gebracht. Hij werd door een grote groep jon gelui van zijn fiets geschopt, toen hij. over de toegangsweg naar het Kolpabad reed. De jongen viel met zijn rug op een van de ijzeren punten van het hek langs die weg. De diepe vleeswond werd in het zieken huis gehecht. Schiedam De dure popzol der in de Sint Joris Doeie gaat definitief aan de neus van popgroepen voorbij. Hoewel er vijf ton tegen de verbouwing is aangesmeten, blijkt de ge luidsisolatie nog zoveel extra ic gaan kosten dat het plan fi nancieel onaanvaardbaar wordt. B en W spreken van „een trieste constatering". Popgroepen krijgen nu een leegkomend schoolgebouw, aangeboden. De Sint Joris Doele zelf wordt wel verder verbouwd, anders is het mo nument maar half af. Daar voor zal de gemeenteraad maandag nog eens 2,37 ton uit trekken. Dat geld komt uit de 'watermiljoenen', een fonds dat ooit gevormd werd, toen Rotterdam een eeuwigdurend drinkwatercontract met Schie dam afkocht. Schiedam Weliswaar heeft de gemeente Schiedam een ei gen rampenplan, maar bij een catastrofe van regionale óm- vang kari Rijnmond beter zor gen voor gecoördineerde maat regelen. Anders zijn misschien situaties te vrezen, waarbij verkeersstromen uit Schie dam, Vlaardingen en Rotter dam tegen elkaar in gaan. B en W doen daarom de Schie damse gemeenteraad het voor stel terug te komen op een be sluit van vorig jaar. Toen werd een bijdrage van 34.000 gulden voor de Rijnmond-rampenbe- slrijding stopgezet wegens be zuinigingen. Rijnmond heeft echter laten weten er zo niet uit te komen, maar schroefde wel de kosten terug tot 25.000 gulden. Hier kunnen B en W mee akkoord gaan. Vlaardingen In de gemeen telijke verzorgingshuizen voor bejaarden mag geen propagan da worden gemaakt door ideële organisaties. Dat blijkt uit de antwoorden van burge meester en wethouders aan de IKV-kernen en Vijftig-plus sers tegen kerngeweld, die hun beklag hebben gedaan over het feit dat hen de toe gang was ontzegd in de bejaar denflats Biliiton en Drieën- Hu ijsen. De beide organisaties wilden de bewoners oproepen tot het schrijven van brieven, waarin de verontrusting wordt uitgesproken over de kern wa penwedloop. In een brief laten B en W de beide anti-kernwa penorganisaties nu weten dat het merendeel van de verzorg den in de Vlaardingse bejaar denhuizen hoogbejaard is en in een niet optimale lichamelijke conditie verkeert Vandaar dat collectanten, propagandisten en colporteurs worden ge weerd. aldus het college, dat eraan toevoegt dat er geen en kel bezwaar bestaat als actie groepen en dergelijke zich richten tot de bewoners van zelfstandige bejaardenwonin gen of de bezoekers, van be jaard ensoeietei ten en diensten centra.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1