Bezuinigingen op OJC blijven gehandhaafd Werkgroep SSSN wil inspraak rijksweg 19 1975 Meeste verhuurders negeren verzoek SP VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSOHE COURANT NIEUWE WATERWEI 5COURANT Maar 141 deelnemers voor fietstocht ter meulen Hollend achter bus of tram aan Concert voor Orion levert 700 gulden op Westland- Zuid in Book of Records Zeilboot gestolen Wethouder als eerste over de brug Vingers knel Geen voorrang: ribfractuur Politie op zoek naar getuigen roof en diefstal MA AN DAG 25 JUNI 1934 ll!IIIIIIIIIIIIIII(l1IIIIIIIIIIIIIIIIIflllllllIlllllllllllUlllllllMllllllllllllllilIlllllllIIIIIlllllllllllllllill3IIIIIIlIlllltl[II>IIIIIIII[IIHIlllllfllHllIHIIUIIIIIIIIIllIIIi:jIlllllllltlllllllIlllllllll3IilIl]IIIIIIIIIl!E:iIllillllllIlllllllIII!tlllllllllllllllllIllII Vlaardingse open jonge- Na vernietiging door Raad van State rencentrum aan de Zo merstraat wordt niet in zijn voortbestaan be dreigd. Ook zonder subsi die voor activiteiten en met een beroepskracht minder moet het OJC in staat zijn een verantwoord programma te verzorgen. Op 4 mei vernietigde de Raad van State het besluit van de gemeenteraad om op het OJC te bezuinigen. Nu stellen bur gemeester en wethouders de raad voor om, zij het beter met redenen omkleed, nog eens hetzelfde besluit te nemen. De stille hoop van het OJC-be- stuur, dat na de uitspraak van de Raad van State het besluit van de gemeente zou worden teruggedraaid, wordt niet be waarheid. Het OJC aan de Zomerstraat is met het beroep bij de Raad van State uiteindelijk niets op geschoten. De bezuinigingen blijven gehandhaafd, het jon gerencentrum moet zich maar aan de gewijzigde omstandig heden aanpassen, vinden B en W, De medewerkers en vrij willigers, die volgens het be stuur veel overuren maken en overbelast dreigen te raken. wordt in de nota geadviseerd wat 'zuiniger met hun krach ten om te springen. Van pro jectleider Dick Ringlever, die vijf jaar bij het OJC in dienst is, mag volgens burgemeester en wethouders verwacht wor den dat hij in staat is „belan gen af te wegen, te delegeren en prioriteiten te stellen". Alle bezwaren van het OJC- bestuur tegen de bezuinigin gen worden terzijde gescho ven. Een open jongerencen trum hoeft niet 24 uur per dag open te zijn, stellen B en W. Het bestuur moet zich aanpas sen aan de beschikbare mens kracht. Het OJC zegt door de bezuinigingen geen aandacht meer te kunnen besteden aan hulpverlening en opvang van jongeren met problemen. Dat hoeft ook helemaal niet, stelt het college, daar subsidiëren wij andere instellingen voor. Zo worden in het voorstel punt voor punt alle bezwaren van het OJC als niet ter zake doende aan de kant gescho ven. „De lol gaat er op deze manier wel af", zeiden OJC-bestuurs- lid Jacqueline van der Hoek en medewerker Imre Györfi vorige week in een interview met deze krant. „Er is geen geld om het programma draai ende te houden en dan gaan de vrijwilligers zich afvragen waar ze hel allemaal voor doen." Het aantal vrijwilligers bij het OJC loopt naar hun zeggen schrikbarend terug. Het gemeentebestuur is daar blijkens het voorstel ntet ge voelig voor. Na de bezuinigin gen, aldus de nota, is aanpas sing van het niveau van voor zieningen het aangewezen middel om hei open jongeren centrum in stand te houden. /'MlmrtèTSTOCHri Blauwe Brug mag jeugd niet zomaar boycotten Schiedam De rumoerige jeugd van Schïedam-Noord, die sinds enkele weken weer schaloos loopt, mag niet zonder aanleiding de Blauwe Brug uitgestuurd worden. Te vaak draafde de politie op om jongeren te verwijde ren, terwijl zij in feite niets op hun kerfstok hadden. Naar aanleiding daarvan heeft PSP/PPR-raadslid Bart de Leede een gesprek gehad met WD-wethouder Luub Hafkamp. Er is een situatie geweest, dat de randgroepjongeren uit Playboy's Place als vanzelf sprekend uit het naburige wijkcentrum op het Bach piein werden geweerd. Die maatregel is ingetrokken. Wel is er een klein aantal jongeren, van wie bekend is dat zij de raddraaiers achter vernielingen zijn, naar wie extra kritisch gekeken wordt als zij de Blauwe Brug bin nenkomen. Dat laatste is be vestigd door Ben Hakken- broek, chef van de gemeen telijke afdeling CSJ (cultuur, sport, jeugd). Playboy's Place, het project voor randgroepjongeren in de Bachplein-bosjes, is sinds drie weken gesloten. Jongerenwer ker Edgar Kerssenberg raakte overspannen, nadat hij door sommige bezoekers van het clubhuis was bedreigd. Hij zou zich te weinig ingespannen hebben om samen met de jon geren activiteiten te ontwikke len. Dat is een heel ander ge luid dan uit het gelijksoortige project De Dijk in Schiedam- Zuid komt. uaar is de positie van jongerenwerker Kees te Gussinklo onomstreden. Zater dag waren er talloze activitei ten aan de Westfrankelandse- dijk. De gemeente is, aldus Hak- kenbroek, met het bestuur van de stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord (SSSN) in overleg over de toekomst van Playboy's Place. Hakken- broek spreekt zelfs van een 'frequent overleg'. Maar hij vindt het niet netjes om buiten dit overleg mededelingen te doen over het standpunt van de gemeente, omdat de SSSN daar niet van op de hoogte is. Hakkenbroek spreekt van een 'gevoelige zaak'. De Leede had overwogen schriftelijke vragen te stellen over het jongerenwerk in Schiedam-Noord en de situatie rond de Blauwe Brug, maar hij heeft daar na het gesprek met wethouder Hafkamp voorlopig van afgezien. De kwestie staat op de agenda van de SSSN- werkgroep ruimtelijke orde ning, die er morgenavond over vergadert. Ook een bromfietscross, waarbij het er soms modderig toeging, hoorde bij de sport- en spelactiviteiten van De Dijk, dit weekeinde. De jongeren amuseerden zich best. luiiiitiiiiiiitiiiiiiiiijiiiiiiKiiiifiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiriiiiJfiitiiiiitiifiiiiiiiiiiiiir teruggezet op zijn oude plaats nabij het Chinees-Indisch res taurant Peking. Nieuw is dat de halte voor bussen in de an dere richting thans verplaatst is naar het punt vóór de stop lichten, dus aan de andere kant van de drukke Burge meester Van Haarenlaan. Wie op het Nieuwlandpleïn moet zijn en dat vergeet, kan een eind teruglopen, want de eerstvolgende halte is ver voorbij station Nieuwland, bij de Schiedamseweg. Ook werden de tramhalles van de lijnen. L en 8 bij de Koemarkt verplaatst vanaf de„ Broersvest (Passage) naar het nieuw geconstrueerde plein bij de kiosken. Het overstappen op diverse buslijnen is hier door gemakkelijker geworden. Buslijn 54 naar Schiedam-Zuid heeft nu eveneens een halte gekregen op het Koemarkt plein; de. halte op de Rotter- damsedijk is opgeheven. iiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiilj' Schiedam Vlak voor het weekeinde zijn in. Schiedam enkele tram- en bushaltes ver plaatst, maar RET en gemeen te hebben verzuimd dat duide lijk aan te geven. Daardoor kwam het geregeld voor, dat op de Koemarkt en op de Nieuwe Damlaan de wachten de passagiers bus of tram voor bij zagen rijden naar een nieu we halte, die dan tientallen meters verderop stond. Dat was hollen geblazen om nog mee te kunnen. Na de reconstructie van de Nieuwe Damlaan tussen het Nieuwlandpleïn en de Burge meester Honnerlage Gretelaan werd afgelopen week de bus halte voor de lijnen 52, 53 en 58 richting Schïedam-Centrum Vlaardingen Het concert, dat muziekleerlingen van de scholengemeenschap West- land-Zuid vrijdagavond heb ben gegeven, heeft aan recette het bedrag van 700 gulden op geleverd. Dat bedrag is be doeld voor de stichting Orion, die zich inzet voor orthopedie en revalidatie in ontwikke lingslanden. De scholenge meenschap voert het hele jaar actie om de stichting een fi nanciële injectie te kunnen ge ven. Het initiatief voor het concert was afkomstig van de muziek leraar van Westland-Zuid, de heer Timmer, die zijn leerlin gen eens in het openbaar wil de laten optreden, in plaats van alleen in de klas. De schoolvereniging Aeolus van Westland-Zuid kwam vervol gens met de suggestie, entree te heffen en de opbrengst daarvan voor de stichting te bestemmen. Tijdens de muzikale soiree van vrijdagavond werd eerst een film vertoond over de stich ting. Vervolgens was er een afwisselend muzikaal pro gramma, dat in genre uiteen liep van pop tot muziek uit de renaissance, en waaraan vrij wel alle muziekleerlingen van de scholengemeenschap mee werkten. De actie voor Orion heeft tot nu toe zo'n 3000 gulden opge leverd. Voor het einde van het schooljaar hoopt Westland- Zuid dat bedrag nog iets groter te krijgen. Vlaardingen De Zuid wester, de krant van de Vlaardingse scholenge meenschap Westland- Zuid, wordt opgenomen in de eerstvolgende editie van het Guinness Book of Records. Vorig jaar werd de Zuid wester, ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw aan het Geuzenplein, in een oplage van 50.000 gedrukt en ver spreid. Dat is, zo heeft de redactie van het Book of Records de schooi per brief laten weten, een uni cum. Geen enkele school krant die ooit ter wereld verscheen had zo'n hoge oplage. Schiedam Op het Bachpiein in Schiedam is zondag een zeilboot met buitenboordmotor van een trailer gestolen. De ei genaar werd voor 8.200 gulden gedupeerd. Bij een inbraak in de Thorbec- keschool aan de Thorbeckesin- gel hebben de daders ver zuimd hun buit mee te nemen, Diverse spullen stonden al klaar in een vuilniszak. Ken nelijk zijn de inbrekers tijdens hun werk gestoord. Uit de eta lage van een sportzaak aan de Hoogstraat is een trainingsjack ontvreemd. Er werd een straatklinker door de ruit ge gooid. Schiedam De werkgroep ruimtelijke ordening in Schie dam-Noord belegt dinsdag avond een vergadering over rijksweg 19. Eén van de aan leidingen is het gewijzigde standpunt van B en W van Schiedam. Voorheen waren B en W vier kant tegen doortrekking van rijksweg L9 van Schiedam naar Rijswijk, maar sinds de PvdA met de VVD een coalitie aanging houdt men rekening met verdere aanleg on danks het feit dat de PvdA en de VVD de rijksweg buiten hun samenwerkingsovereen komst hielden. PSP/PPR-raadslid Herman Noordegraaf heeft vorige week te horen gekregen, dat B en W erop vertrouwen dat de reconstructiecommissie Mid den-Delfland een aanvaardba re inpassing kan afdwingen. Dat is een opmerkelijke con cessie, vergeleken met het kei harde 'nee' van voorheen. Binnen de werkgroep ver schillen de meningen. Voorzit ter Henk Ravensbergen, die secretaris is van de stichting Samenwerkingsopbouw Schie dam-Noord (SSSN) waarbij de werkgroep is aangesloten, is tegen aanleg van rijksweg 19. „Maar dat is geen wonder, hij woont aan de Hoppersingel en dat ligt er vlak tegenaan. Hij is bang voor de herrie", aldus Joop Huijsmans, bestuurslid van de Bachplein-commissie. die toegeeft dat zelfs op het Bachpiein soms wel eens rijks weg 20 te horen is. Toch is Huijsmans voor rijks weg 19. „Het ontlast de wijk op een afdoende manier van al het verkeer. Schiedam-Noord wordt maar groter en al die tijd blijven wij zitten met één uitvalsroute." Het voordeel van rijksweg 19 lijkt Huijsmans, dat als er een afslag-Woudhoek komt. dan de gemeente Schiedam geen kosten heeft. Rijkswaterstaat betaalt tenslotte de aanleg, zegt hij. Zou er een tweede uit valsweg voor Schiedam-Noord komen via een verlenging van de Zwaluwlaan ten noorden van het Prinses Beatrixpark naar de 's-Gravelandseweg. dan moet de gemeente dat al lemaal financieren, aldus Huijsmans. Hij verklaart zich overigens tegenstander van rijksweg 24 voor wat betreft het tracé tus sen de Rotterdamse Doenkade en de Zuidbuurt tussen Vlaar dingen en Maassluis. De werkgroep RO van de SSSN vergadert dinsdag vanaf acht uur over de inpassing van rijksweg 39. Het zit erin, dat men hierbij inspraak zal wil len vragen. Deze zou kracht bijgezet moeten worden via een handtekeningenactie in Schiedam-Noord. aldus Huijs mans. Schiedam De Schiedamse wethouder voor ruimtelijke ordening Chris Zijdeveld komt morgen als eerste over de nieuwe brug, die het Schie damse industriegebied 's-Gra- veland verbindt met de Spaan se Polder en Overschie. Het was eveneens Zijdeveld, die in augustus 1983 de bouw van de De Brauwbrug startte. In tien maanden tijd is het project a 4,5 miljoen gulden gerealiseerd. Zijdeveld rekent erop dat de nieuwe brug veel verkeer zal verwerken, dat tot dusver via de Schiedamse bin nenstad en Schiedam-Oost reed. Daar verwacht hij nu een ontlasting van de ver keersdruk. Schiedam Een 14-jarige jon gen uit Vlaardingen is vrijdag middag om half vier op de Eduard van Beinumlaan Schiedam met zijn vingers knel komen te zitten tussen de deur van een autobus. De jon gen raakte daarbij bewusteloos en viel op het trottoir. In het Holyziekenhuis bleek dat hij enkele vingers had gebroken. Ook hield hij aan het ongeval een hersenschudding over. Zeven fietsers, een vijfde van het aantal Vlaardingse deelne mers, laten zich inschrijven. Waterweg Niet meer dan 141 mensen trotseerden zater dag de harde wind voor de fietstocht, die Rijnmond had uitgezet door de steden en pol ders van Midden-Delfland. „Misschien is het de mensen met al die fietstochten van de laatste tijd wel iets teveel van het goede", veronderstelde het meisje dat bij de VVV in Maassluis aan de start zat. Voor de derde keer startte de Rijn mond fietstocht vanuit Maassluis, Vlaardingen en Schiedam en opnieuw zat het weer niet mee. Al hadden de organisatoren m vergelijking mei twee jaar geleden nog he lemaal niet te klagen over de elementen. Toen kwamen in de stromende regen precies zes fietsfanaten aan de start, .a fietsvierdaagse en provin ciale fietsdag leek de fut er een beetje uit bij de fietsers. De mensen aan de startpunten moesten vaak lang wachten voor er weer een tweewieler in zicht kwam. In de molen Aeolus aan de Vlaardingse Kortedijk werd dat wachten veraangenaamd met een bord kippesoep. Vlaardingen De actie die de Hulp- en Informatiedienst van de Socialistiese Partij begin maart is gestart om te bereiken dat verhuurders van huizen rente gaan vergoeden over de waar borgsommen die huurders hebben gestort, heeft slechts mondjes maat tot resultaat geleid. Het merendeel van de verhuurders heeft niet gereageerd op het verzoek van de SP die rentevergoe ding in te voeren. De partij is de actie gestart naar aanleiding van een uit spraak van de kantonrechter. Die heeft bepaald dat de rente met terugwerkende kracht tot 1979 betaald zou moeten wor den. In Vlaardingen speelt het probleem slechts op beperkte schaal. Woningbouwvereni gingen Patrimonium en de Sa menwerking vergoeden de rente al. Particuliere verhuur ders doen dat in de regel niet, maar in de meeste gevallen betreft dat woningen, waar voor destijds nooit een waar borgsom is betaald. Uit telefonisch onderzoek is de SP gebleken dat de meeste woningbouwverenigingen zich weinig gelegen laten liggen aan de uitspraak van de kan tonrechter en nog steeds geen rente vergoeden. Om dc ver huurders onder druk te zeiten is een standaardbrief ontwor pen waarin de huurders hen dringend verzoeken de rente vergoeden. De brie! is telefo nisch te bestellen onder num mer 358231. ADVERTENTIE SJieke rokken. Rokken in div. kleuren en mo dellen. Met ceintuur en geheel' gevoerd. Nu extra voordelig geprijsd. Maten 38 tfrn 44. voor slechts diverse modéllen geheel gevoerd ■59T- W Schiedam Een bejaarde be stuurder van een driewielig motorvoertuig is zaterdag met een ribfractuur in het Schie- l and-ziekenhuis opgenomen. De Schiedammer verzuimde op de kruising met dc Beatrix- laan voorrang te verlenen aan een andere automobilist, een 56-jarige Rotterdammer. Deze wilde rechtdoor rijden. Dooi de botsing vloog de invaliden- wagen over de kop en werd de bestuurder uit de auto geslin gerd. Vlaardingen Helemaal overstuur kwam een 75-jarige vrouw zaterdagmiddag op het politiebureau in Vlaardingen. nadat op de Broekweg een fietsende jongen haar tas van haar schouder had getrokken. In de tas waarmee de jongen er vandoor ging zaten twee portemonnees. Het voorval had de vrouw zo aangegrepen, dat zij geen sig nalement van de dader kon geven. Mensen, die inlichtin gen kunnen geven over de tas jesroof, wordt verzocht contact op te nemen met de recherche. Uit de auto van een 21-jarige Engelsman, die geparkeerd stond op de Westhavenkade, werden zaterdag twee saxo foons gestolen. De instrumen ten lagen op de achterbank. De dader heeft vermoedelijk met een valse sleutel het por tier geopend. De Engelsman had de auto rond vier uur 's middags op de kade geparkeerd, maar toen hij drie uur later terugkwam waren alt- en sopraansaxofoon verdwenen. Ook over deze diefstal zou de recherche graag inlichtingen krijgen van getui gen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1