Ingrijpen als dat in toekomst nodig is' 'Planten veroorzaken irritatie bij honden' 5 'Vervelende affaire moet de wereld uit' Wethouder krijgt problemen Blauwe Brug op zijn bord College over GEWR-problemen: Aankoop De Uitkijk door PvdA uitgesteld Stoom spil voor Visserij museum VI S DAGBIAD SCHIEBAMSCHE COURANT NIEUWE WATEflWEB COURANT Jos van der Lugt bedankt voor PvdA Schiedam-Noord wil tweede jongerenwerker Vlaardingen: plus vijftien Westwijk hoopt op isolatie en onderhoud Both-woningen Fietseross- terrein aan James Watt weg B en W: Geen onderzoek Broekpolder Neeskens eerste versterking SVV Elke twee minuten een proces verbaal T alentenj acht in Maassluis WATERWEG Schiedam Het Schie- damse PvdA-raadslid Jos van der Lugt heeft het lidmaatschap van zijn. par tij opgezegd. Als eenmans fractie wil hij wel in de gemeenteraad blijven zit ten. Van der Lugt staat op verzoek van zijn partij al bijna een jaar op non-aetief. Hij raakte in op spraak, doordat hij op staande voet werd ontslagen als op bouwwerker in Schiedam- Noord. Vanuit het partijbe stuur is grote druk op hem uit geoefend om uit de raad te stappen. Het werd hem zelfs onmogelijk gemaakt om nor maal binnen zijn partij te blij ven functioneren. Het partij bestuur vond dat hij de poli tiek in diskrediet had ge bracht: zijn ontslag was het ge volg van een rommelige boek houding bij de stichting Sa menlevingsopbouw Sehiedam- Noord (SSSN). Jos van der Lugt was gister avond niet bereikbaar voor commentaar, maar zijn vrouw Margriet bevestigde dat hij uit de PvdA is gestapt. Hij heeft een brief aan burgemeester Scheeres geschreven, waarin hij meldt dat hij geen lid meer is van de Partij van de Arbeid, maar dat hij deel blijft uitma ken van de raad. Op grond van de kieswet is dat mogelijk. PvdA-fractievoorzitter Gé Brouwer reageerde op het be sluit van Van der Lugt met de woorden 'geen stijl'. „Als het nou om politieke redenen was geweest, dan had ik het kun nen begrijpen. Maar hij heeft om persoonlijke redenen be dankt, omdat hij niet meer kon functioneren binnen de partij." DrNSDAG 26 JUNI 1984 Schiedam „Ik hoop dat deze vervelende affaire nu voor eens en voor altijd uit de werpld is", zei SSSN- voorzitter Paul Verspeek, nadat het bestuur gister avond een minnelijke schikking in de zaak-Jos van der Lugt had aanvaard. De SSSN had tegen de ontsla gen opbouwwerker, die in op spraak kwam door financiële wanorde bij de SSSN, een vor dering ingesteld van 15.000 gulden. Na langdurig touw trekken zijn de drie partijen de advocaat van Van der Lugt, de stichting voor samenle vingsopbouw in Sehiedam- Noord en de gemeente ak koord gegaan met een regeling waarbij de ex-opbouwwerker drieduizend gulden betaalt en opdraait voor de kosten die ge maakt zijn in de procedure. „We moeten hier nu een einde aan maken, anders zijn we over anderhalf jaar zo lang zou een proces gaan duren nog behept met de ellende- Van der Lugt", zei Verspeek. „We^ hebben er al een hon derdje of zeven aan papierkos- ten in gestopt." Volgens Henk Ravensbergen zou de SSSN er, als de vordering werd doorge zet, zeker niet veel beter afko men. „Over die resterende 9000 gulden moeten we nu gaan stoeien met de gemeen te." Schiedam De SSSN zal naast Edgar Kerssenberg, die overspannen thuis 2it, een tweede jongerenwer ker aannemen. Samen moeten die twee het pro ject voor randgroepjonge ren, dat in het gebouwtje Playboy's Place op het Bachplein een desastreuze mislukking werd, na de zomervakantie nieuw le ven inblazen. Het bestuur van de SSSN is woedend op de beheerders van de Blauwe Brug, die jon geren van het project door politie de deur uit hebben la ten zetten. Dat probleem wil de stichting voor samenle vingsopbouw op het bordje van wethouder Lub Haf kamp deponeren. „De nieuwe jongerenwerker komt er hoogst waarschijn lijk en daarna gaan we met de gemeente praten over een nieuwe plaats", vertelde voorzitter Paul Verspeek het bestuur. Er komt ook een nieuwe begeleidingscommis sie en dat zit de vorige com missie, die het advies had ge geven het dienstverband met Kerssenberg te beëindigen, niet lekker. De overspannen jongerenwerker zou bij de bezoekers van Playboy's Pla ce niet goed liggen, omdat hij zich te weinig actief toont. Kerssenberg blijft echter en krijgt een tweede man naast zich. De SSSN maakte zich gister avond meer bezorgd over de beheerders van de Blauwe Brug dan over het nieuwe project voor jongeren. De Blauwe Brug heeft een paar keer jeugdige bezoekers de deur gewezen. De jongeren maakten onzedelijke opmer kingen en drongen verhuur de ruimten binnen, zo staat in een brief van de beheer-- der aan de gemeente. Andere bezoekers zouden zich daar door niet meer thuisvoelen in de Blauwe Brug. „Een gevaarlijke ontwikke ling", noemde Verspeek het buitensluiten van jongeren. „Straks kunnen wij hier niets meer organiseren, want dan worden bepaalde men sen bij de deur al gewei gerd." Volgens Henk Ra vensbergen is dat 'beleid' ten onrechte niet besproken ih de beheerscommissie van de Blauwe Brug, waarvan hij zelf de voorzitter is. De SSSN heeft overwogen uit de commissie te stappen, maar dat vond het bestuur toch te ver gaan. „We zetten alle fei ten op een rijtje en geven dat pakket aan wethouder Haf kamp", stelde Verspeek voor. „Die moet de zaak dan maar oplossen." Vlaardingen „Wij zijn van oordeel dat wij met het GEWB op de goede weg zijn en dat de leiding de pro blemen aankan. Uiteraard blijft ons college de ontwik kelingen zeer nauwgezet volgen en wij hebben laten blijken niet te zullen schromen in te grijpen, als dat in de toekomst noodzakelijk mocht blijken." Schiedam De gemeen teraad heeft gisteren nog geen besluit genomen over aankoop van het in ternaat voor schipperskin deren De Uitkijk, achter de Hoogstraat. Alvorens een beslissing te nemen willen PvdA en klein links eerst de plannen met de grond zien en het bijbehorende financiële plaatje. VVD en CDA drongen aan op een besluit, maar een orde voorstel van de PvdA voor uitstel werd door hei voltallige college en klein links ge steund. „Wij willen inzicht in de exploitatie van. de grond en de kosten voor de gemeente", aldus PvdA-fraetievoorziuer Gé Brouwer. Met die geruststellende, maar tegelijkertijd ook drei gende woorden is, wat het college van Ben W betreft, de discussie over de proble men bij de gemeentelijke energie- en waterleidingbe drijven (GEWB) afgelopen. In een brief aan de gemeen teraad concludeert het colle ge, dat er in de afgelopen maanden bij de GEWB voor al door wijzigingen in de staf veel verbeteringen zijn aan gebracht en dat de staf van de bedrijven nu goed func tioneert. Het college laat in de brief doorschemeren, dat vooral met directeur W.F. Pinkse keiharde afspraken zijn gemaakt over zijn func tioneren. De problemen bij de GEWB kwamen naar buiten door. een Onderzoek, dat studenten van de gemeenschappelijke opleiding voor personeels werk hebben -uitgevoerd. In een voorlopig rapport, dat in 1983 tot woede van het colle ge door de SP'er Remi Poppe openbaar werd gemaakt, bleek dat vooral de staf van de GEWB erg slecht functio neerde. Met name bij de ma nier van werken van direc teur Pinkse, die veel te veel tijd buiten de deur zou door brengen en die een slechte relatie zou hebben met ande re stafleden, werden in dat interim-rapport veel vraag tekens geplaatst. meenteraad nooit in het openbaar over de problemen en de oplossing daarvan ge sproken. Alle discussies von den achter gesloten deuren plaats, hoewel Poppe diverse malen probeerde, de zaak in de openbaarheid te krijgen. Maar de moeilijkheden zijn, na vele besprekingen en de nodige wijzigingen in de staf, nu opgelost, melden burge meester en wethouders. In maart van dit jaar kregen de raadsleden een vertrou welijk evaluatieverslag, waarin onder meer werd ge meld dat er van een duidelij ke verbetering van de werk situatie sprake is. Een aantal opmerkingen in dat evalua tieverslag wees er echter op, dat in bepaalde opzichten nog nauwelijks verbetering is opgetreden. In de brief aan de gemeenteraad stelt het college nu echter „dat de to tale situatie zodanig is verbe terd, dat de conclusie ge rechtvaardigd was dat er in het bedrijf voldoende draag vlak aanwezig is om met de top, zoals thans aanwezig, door te gaan." Beslotenheid De discussie rond de proble men bij de GEWB heeft zich sindsdien vooral in de beslo tenheid afgespeeld. Vooral omdat er regelmatig gespro ken is over het functioneren van personen is er in de ge- Vlaardingen In de maand mei is het aantal inwoners van Vlaardingen vermeerderd met vijftien. Op 1 juni stonden bij het bureau bevolking 76260 inwoners geregistreerd, 37448 mannen en 38812 vrouwen. Hoewel de bevolking de af gelopen maand toenam is het inwonertal sinds 1 januari van dit jaar verminderd met 206. De afgelopen maand werden 64 aangiftes van geboorten gedaan en 44 sterfgevallen. Er vertrokken 176 Vlaardin- gers naar elders en 171 men sen vestigden zich binnen de gemeente. Er werden 53 hu welijken gesloten. Het aantal echtscheidingen was 25. Wijzigingen In de top van de GEWB zijn wel de nodige wijzigingen doorgevoerd. Er is een nieu we administrateur benoemd, alsmede nieuwe hoofden van de centrale technische afde ling en de afdeling ontvangst en distributie gas en water. Volgens het college zijn de verhoudingen in de staf nu goed en zijn er voldoende ga ranties om vertrouwen te hebben in de ontwikkeling in de toekomst. Over het functioneren van directeur W.F, Pinkse wordt in de brief aan de raad ook het een en ander opgemerkt. Met hem zijn afspraken ge maakt over een betere ver deling tussen het werk bin nenshuis en zijn externe functies, terwijl ook gespro ken is over „de wijze waarop het bedrijf beter betrokken kan worden bij nieuwe ont wikkelingen., zodat deze niet door gemis aan aansluiting met het bedrijf te veel een hobby van de directeur wor den." Ook is bepaald dat Pinkse zijn bedrijf in het op treden naar het college en naar de raadscommissies niet meer alleen mag vertegen woordigen: hij dient zoveel mogelijk vergezeld te wor den van het hoofd van een van de sectoren. Ook over de tijdsbesteding van de direc teur zijn afspraken gemaakt. De gemeenteraad krijgt op 4 of 5 juli de gelegenheid om, voor het eerst in het open baar, te discussiëren over de problemen bij de GEWB en de oplossingen die daarvoor zijn gevonden. Het Visserijmuseum in Vlaardingen heeft gisteren een mo del van een stoomspil als nieuwe aanwinst gekregen. Het voorwerp, dat vroeger in de visserij een grote rol speelde, werd aangeboden door machinefabriek A. Fontijne uit Vlaar dingen, die daarmee tijdens de viering van haar 75-jarig be staan iets voor de gemeenschap wilde doen. Het verjaardags cadeau, gebouwd op de schaal van 1 op 5 door de Vlaarding- se afdeling van de Nederlandse Vereniging van Modelbou wers, werd in ontvangst genomen door voorzitter De Ruiter van het stichtingsbestuur. Vlaardingen Wanneer ze ventig procent van de bewo ners van de 333 Boch-wonin- gen in de Westwijk in Vlaar dingen akkoord gaat met een isoiatieplan voor hun huizen, kan daarmee binnenkort wor den begonnen. De gemeente verwacht dat die medewer king ruimschoots wordt ver kregen, omdat de maandelijk se woonlasten er drie tot acht gulden door worden verlaagd. De isolatiewerkzaam heden, die bestaan uit het aanbrengen van dubbel glas, borstwerings- en spouwmuurisolatie, kunnen gelijktijdig met een groot on derhoudsplan worden aange pakt, De 'twee-in-één aanpak' heeft volgens de gemeente als voordeel dat de overlast zoveel mogelijk wordt beperkt, ter wijl tevens de kosten worden gedrukt. Voor het onderhouds werk, dat vooral kozijn ver nieuwing inhoudt, wordt geen huurverhoging in rekening gebracht. De huurverhoging na isolatie, tussen ^6,50 en ƒ15,50, kan gemakkelijk wor den terugverdiend door een verlaging van de stookkosten. De helé volgende week kun nen bewoners tussen twee en vier en half zeven en half ne gen in de Mr. Verschuurstraat in een speciale informatiekeet terecht om zich over het on- derhouds- en isolatieplan te la ten voorlichten. Het complex woningen beslaat de volgende straten: Telder- straat, Mr. Verschuurstraat (gedeeltelijk). Walraven van Hallstraat, Willem Arondeus- straat, Dr. Brugsmastraat, Jo hannes Mulderstraat, Kuipers- Rietbergstraat en Jan Thijs- senstraat. Er is nog niet bekend wat gaat gebeuren met de grond na sloop van het internaat, dat de gemeente voor ruim een mil joen gulden kan kopen van de stichting Sint Imelda. Hei ge bouw komt vrij, omdat de schipperskinderen zullen wor den ondergebracht in enkele woonhuizen op de Tuinlaan. Enkele jaren geleden was er Vlaardingen Het fietscros- sterrein, dat ten behoeve van dé nieuw opgerichte fiets- crossclub wordt aangelegd, komt aan de James Wattweg. Het bestuur van de club heeft daar zelf een voorkeur voor uitgesproken, en het college van B en W is er ver volgens mee akkoord gegaan. Het zal nog wel enige tijd du ren voor het terrein in ge bruik wordt genomen. Momenteel is het betreffende terrein in gebruik als scha penweide. Het contract dat daarvoor gesloten is loopt .pas over en kele maanden af. Vorige maand sprak de com missie voor verkeer zich in meerderheid uit voor het vestigen van de crossbaan op grond achter de zogenaamde Moerman-tuinen, onderaan rijksweg 20. De meerderheid van de com missie voor stadsontwikke ling zag liever het terrein aan de James Wattweg voor dit doel bestemd. sprake van dat op de plaats van De Uitkijk een warenhuis zou worden gerealiseerd. De VVD is een groot voorstander van zo'n publiekstrekker in het centrum. Maar binnen de PvdA wordt er nog tegen aan- gehikt, want het partijpro gramma vermeldt dat de win kelvloeroppervlakte in de bin nenstad niet mag worden uit gebreid. Vlaardingen Uit een onderzoek onder de Vlaardingse dierenartsen is gebleken, dat honden die in de Broekpolder zijn uitgelaten inderdaad va ker irritaties aan de poten oplopen. Die irritatie wordt echter vermoede lijk niet veroorzaakt door de bodemverontreiniging in de polder, maar door contact met in de polder groeiende gewassen. Dat schrijft het college van B en W in een ontwerp-ant- woordbrief aan de heer M. de Zwart. Deze inwoner had de gemeente onlangs gevraagd een onafhankelijk onderzoek naar de aard van de verontrei niging te laten uitvoeren. Dat verzoek werd gedaan nadat de heer De Zwart zijn hond in de polder had uitgelaten. Het beest begon daarna vreemde verschijnselen te vertonen, en moest door de dierenarts wor den behandeld. De drie dierenartsen in de stad hebben het gemeentebestuur laten weten dat het inderdaad vaker voorkomt, dat honden die in de Broekpolder hebben gewandeld last hebben van lichte irritatieversehijnseien'. De dierenartsen zien echter geen relatie met de verontrei- nieing van de bodem van de poTder, Het college denkt nu aat de irritatie veroorzaakt wordt, indien de honden in aanraking komen met planten die in de polder groeien. Voor al het 'stoppelveld' bij de hoc keyvelden zou berucht zijn: daar staan nogal wat lage brandnetels en distels. Omdat over de grondsamen- stelling van de polder al het nodige bekend is acht het col lege van B en W een nader onderzoek niet nodig. „Wel willen wij u adviseren zoveel mogelijk te voorkomen, dat uw hond in aanraking komt met irritatie veroorzakende be planting. Het komt ons voor dat de kans op herhaling van de klachten dan reeds aan zienlijk verkleind is." Schiedam De commer ciële commissie, die de betaalde sector van SVV nieuwe impulsen moet geven, heeft als eerste versterking Hans Nees kens aangetrokken. De in Ridderkerk woonach tige Neeskens wordt don derdag tijdens een pers conferentie samen met een aantal andere, nog onbekende, aanwinsten aan het publiek gepre senteerd. De overgang van de ver dedigende middenvelder, die het afgelopen seizoen samen met oud-SVV'er Ferry Meerhof voor het Belgische Germinal uit kwam, naar Harga is teen verrassing. Nees- ens stond twee seizoe nen geleden nog onder contract bij het Bredase NAC, waar SVV's nieu we hoofdtrainer Dick Buitelaar als assistent werkzaam was. Aan te nemer, is, dat de commerciële commissie onder leiding van Martin de Jager en Theo Jansen zich de komende dagen intensief bezig zal hou den met het aantrekken van een of meer spitsen. Tot nu toe hebben uit sluitend verdedigers en middenvelders een con tract ondertekend bij de Schiedamse eerste-divi- sieclub. Schiedam Een proces-ver baal in minder dan twee mi nuten. Dat gemiddelde haal de de Schiedamse politie gis termiddag bij een snelheids controle op de Horvathweg- In een uur tijd werden 38 au tomobilisten bekeurd voor te snel rijden. De hoogste geme ten snelheid op de weg, waar maximaal zeventig kilometer per uur mag worden gere den, was 91 kilometer. Maassluis In de binnen stad van Maassluis wordt za terdag 30 juni een talenten jacht gehouden. Zangers, zan geressen en groepen krijgen die dag de gelegenheid hun talent te tonen op verschil lende plaatsen in de binnen stad. Zij moeten kunnen op treden zonder gebruik te ma ken van al te veel of al- te grote apparatuur. De optredens worden beoor deeld door een uit drie perso nen bestaande jury, die zijn rapport aanvult met menin- een uit het publiek. Xforig jaar werd de talenten jacht gewonnen door Jim Passey, die de wisselbeker mee naar huis nam. Ook dit jaar doet hij mee. De beker wordt zijn eigendom als hij opnieuw tot beste wordt uit geroepen. Inlichtingen over en inschrij ven voor de talentenjacht kan via telefoonnummer 01899-20245.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1