ri6 De koetjes en kalfjes van een ROTTEÜAM Meer vuile grond van GTB -terrein mm HUI Smijten met miljoenen, terwille van principe Tekenen voor Japan Woningbouw weer vertraagd Veilingen Buslijn 39 niet door Maastunnel Kotlerdams Nieuwsblad woensdag ;27 jiinb 1984 Poortugaal Gisteravond vergaderde de gemeen- teraad van Poortugaal voor het eerst sinds de Tweede Kamer besloot het dorp op te heffen en te verdelen. Hoewel de Eerste Kamer zich nog over die beslissing moet buigen, gelooft helemaal nie mand meer in het voortbestaan van Poortugaal. Op 1 januari zal de herindeling een feit zijn. Wat doet een gemeenteraad die weet dat ze geen toe komst heeft? Op een asbak is een bordje ge plaatst met het opschrift 'niet roken svp". Stille getuige van een van de roemruchte feiten uit de dorpspolitiek. Dat rook verbod leidde in de Poortu- gaalse gemeenteraad herhaal-' del ijk tot felle discussies, waarbij de plaatselijke politici alle kans zagen zich te profile ren. Maar de discussies zijn nu verleden tijd. Het rookverbod is er gekomerx en de gemeen teraad heeft 2ijn langste tijd gehad. Per 1 januari komt er een nieuwe gemeente met een andere raad. Herindeling of geen herinde- - ling, klokslag acht uur zitten de Poortugaalse raadsleden, veelal keurig in pak gestoken, i wederom op hun plaats. Aan het hoofd van de u-vormige tafelschikking het college van - burgemeester en wethouders. ;Ter rechterzijde CDA, VVD '■en de plaatselijke partij Ge- meentebelangen. Ter linkerzij- l* de PvdA, CPN/PSP en D'66. - Zoals het ook in de Tweede Kamer gebruik is. De hamer van de voorzitter tikt zachtjes tegen het witte -formica van de tafel. Het is - acht uur. Loco-burgemeester - Gé Rooymans zegt omwille van de tijd de vergadering te openen. Mededelingen: de burgemees ter en de gemeentesecretaris .zijn op vakantie, evenals het VVD-raadslid Aries. CDA- raadslid Gouw volgt een cur- sus en PvdA'er Geertsema is ziek. De afwezigen zijn mooi over de grootste partijen ver deeld. De geluidsinstallatie van de modern ingerichte raadszaal heeft vast een voorschot geno men, op het verdwijnen van het dorp Poortugaal en wei gert voorlopig alle dienst. „Het apparaat is niet op deze voor zitter ingesteld", meent loco burgemeester Rooymans. Nu pas valt op dat je elkaar in deze kleine raadszaal ook zó kunt verstaan. „Sinds de laatste raad is een en ander gebeurd", zegt de voorzitter: „De Tweede Kamer heeft beslist. Vandaag verga dert de commissie binnenland se zaken van de Eerste Kamer en volgende week de Eerste Kamer zelf. Ik wil daar verder nu niet op ingaan, maar wel een woord van dank uitspre- ken tegen al diegenen die zich hebben ingespannen om de Poortugaalse zaak naar buiten te dragen." De raadsvergaderingen verlo pen zelden in lawaaiierige sfeer, maar bij deze van emo tie doordrenkte woorden kun je helemaal een speld horen vallen. Het is net of de sombere inlei ding de raadsleden even aan het mijmeren heeft gezet, een dutje waaruit ze pas na luttele minuten wakker lijken te schrikken.. De verslagen van twee voorgaande vergaderin gen ontlokken de politici, al thans geen enkele opmerking —pagina 8, pagina 9, pagina 10, pagina 11. Niemand naar aanleiding van? Dan is het verslag goedgekeurd. CDA- raadslid Dubel merkt op dat zijn naam niet op de presentie lijst prijkt, terwijl ny wel dege lijk aanwezig was, We zullen hem de rest van de avond niet meer horen, maar ongewïjfeld zal hij wel op de presentielijst vermeld staan. Terwij! de meesten hun kopje koffie nog niet leeg hebben, volgen de ingekomen stukken. Gemeentebelangen heeft een brief geschreven waarin wordt gesproken van eer» weinig be kwaam ambtenarenapparaat. Appie Groeneboom, raadslid namens CPN/PSP, spreekt er schande van. „Het is een bele diging voor het ambtenaren korps", kettert hij. Voorzitter Rooymans valt hem bij, als een schoolmeester die een leerling terecht wijst. „Dit is inderdaad beneden alle peil." Gemeente belangen zwijgt. Het is acht over acht en we hebben drie agendapunten achter de rug. „Dat wordt een vluggertje vanavond", klinkt het vanaf de perstribune. Agendapunt 4:. toewijzing in validenparkeerplaats, lijkt op het eerste gezicht nauwelijks aanleiding te geven tot discus sie. Mis. v VD-raadsiid Kievit vraagt het woord. „Het valt keer op keer op hoe triest sommige mensen toch door het leven moeten gaan", begint de liberaal. Zijn mede lijden droogt echter snel op. „Deze parkeerplaats wordt toegewezen aan iemand die de gehele week buiten de ge meente wordt verpleegd en al leen in de weekeinden thuis is. De parkeerplaats zou dan door de vader gebruikt worden. Ik vind dat niet juist: het college moet een andere oplossing zoe ken." D'66 raadslid Hans van Helden veert op uit zijn comfortabele raadsstoel. „Ik sta volledig achter de heer Kievit." Ondanks de tegenstemmers wordt de parkeerplaats toege wezen. Agendapunt 5: intrekking van een invalidenparkeerplaats De twee volgende zaken zijn pik-int in een dorp als Poortu gaal. Aanvragen voor parkeer plaatsen aan de Dorpsstraat, dé winkelstraat van het dorp. Waar je vroeger gewoon je auto kan parkeren; maar 'on der invloed van mensen uit de nieuwbouwwijken' nu slechts in enkel vakken mag worden geparkeerd. Tot ongenoegen van de dorpelingen. De raad wijst beid e.aan vragen af. Een beslissing waarbij een glimlach pas, Want ongetwij feld zullen de aanvragen op nieuw wórden ingediend. wanneer de nieuwe gemeente een feit is. Maar de raad glim lacht niet en beslist in opperste ernst, alsof de gemeente tot in de eeuwigheid zal blijven be staan. We zijn inmiddels bij agenda punt 8 en het gaat hard. Vast stelling van een herzien be stemmingsplan. Bestemmings plannen zijn erg belangrijk in elke gemeente. De bestem ming. van een stuk grond wordt daarin vastgelegd. Nie mand vraagt het woord. Agendapunt 9: leningen voor de bouw van 16 woningwet woningen. Niemand vraagt het woord. Voorzitter Rooy mans zegt dat de huur op slechts 423 gulden per maand komt. „Kleine dingen waar mee we bewijzen dat we als gemeente iets betekenen." Agendapunt 10, agendapunt 11, agendapunt 12: het aan- De leerlingen van Dalton school De Margriet heb ben deze week hun uiterste best gedaan om schit terende kunst werken te ver vaardigen voor Japanse leeftijds genootjes. De kleintjes teken den de speel plaats en de gro teren legden de Rotterdamse ha ven vast op het witte papier. Zo dat leeftijdsge nootjes in Japan via kindertekenin gen kennis kun nen nemen van een stukje Neder land. De kinderen van De Margriet de den, met nog vier andere Rotter damse scholen op verzoek van de gemeentelijke onderwijsinspec tie en van de Ka mer van Koop handel, mee aan het tekenpro- gramma voor Ja pan. brengen van sfeerverlichting in het multifunctioneel, cen trum. Net als het rookverbod een onderwerp waarover men eikaar dankbaar in de haren vloog. Je moetje als plaatselij ke politicus toch ergens mee profileren. Agendapunt 13: Trefcentrum De Kom vraagt 631 gulden voor de organisatie van een meidenweekeende. Zelfs voor een gemeente als Poortugaal een bedrag van niks. Het CDA is tegen. „Er ga»t een prece dentwerking van uit." De VVD „wenst de meiden veel plezier." De partijen blijven zich profileren. Agendapunt 14: Garantieplan Rijnmond. Poortugaal stelt ruim zesduizend gulden be schikbaar voor de bestrijding van de jeugdwerkloosheid. Werken met behoud van uit kering, Appie Groeneboom (PSP/CPN) zegt dat mensen een betaalde baan dienen te hebben. „Anders -leert de werkloze jeugd genoegen te nemen met een uitkering en daar is mijn fractie tegen." De verantwoordelijke wethouder Vermaas vertelt in een ant woord van een kwartier dat volledige werkgelegenheid voorlopig niet haalbaar is. Het voorstel wordt aangenomen met tegenstem van Groene boom. Aan het einde is er zo waar vuurwerk. Een dorpsrel. D'66- raadslid Hans van Helden is boos over de gang van zaken bij de Europese verkiezingen. Als voorzitter van een stembu reau in zijn woonwijk Boom- gaardsboek heeft hij het op de verkiezingsdag aan de stok ge kregen met actievoerders die opriepen tot een boycot van de De raad van Poortugaal verga dert door verkiezingen. De actievoerders wilden wraak nemen op. de politiek, die Poortugaal bij de herindeling in de steek had gelaten. Ze zijn daarbij zelfs zo ver gegaan dat borden bij de stembureau's werden geplaatst mei een oproèp om niet te gaan stemmen. Van Helden verzamelt alle verontwaardiging die in hem is. „Dat is ontoelaatbaar. Als democraat vind ik dat je je moet neerleggen bij het besluit van een meerderheid. De ac tiegroep wilde een daad stel len. Welnu: ik heb ook een daad gesteld en de borden ver wijderd..." Van Helden vraagt zich bo vendien af of de boycot met subsidievan de gemeente is bekostigd. Loco-burgemeester Rooymans zegt een onderzoek toe, maar merkt fijntjes op dat een demonstratie rond de ver kiezingen een democratisch recht is en dat juist degene, die de borden verwijdert, straf baar is omdat hij zich aan an dermans eigendom vergrijpt. Om drie minuten over negen staat de voltallige raad weer buiten, 't Is nog licht, dus dé fietsers hoeven de dynamo's niet tegen de velg vanhet voorwiel te klikken. Politieke vrinden babbelen buiten nog wat na. Poortugaal wordt opgeheven en opgedeeld.De gemeente raad vergadert door. Over in validenparkeerplaatsen en sfeerverlichting. Alsof er niets gebeurd is. Loco-burgemeester Rooy mans: apparaat niet op deze voorzitter ingesteld... Zo nu en dan zit je toch "wel met de oren te klap peren tijdens de vergade ring van de raadscommis sie voor ruimtelijke orde ning. Hoe bestaat het, denk je dan, dat er met zo veel gemak wordt heenge stapt over allerlei allang achterhaalde zaken, en men plannen doorzet al leen terwille van een principe. De directeur van de Ver keersdienst, ir. Cees de Wijs, noemt dat 'consis tentie in het beleid'. Maar dat is nu net, wat aanpas singen in het stedebouw- kundige- en verkeersbe leid in Rotterdam zo*n log gebeuren maakt. Om wat concreter te zijn: de raadscommissie had te beslissen over de vraag of de herziening van het be stemmingsplan voor Itey- eroord in Groot-fJssel- monde ter visie zou kun nen worden gelegd. Dat gaat nu gebeuren. Uit de discussie bleek, dat het plan nogal wat vreemde kenmerken in zich draagt. Om maar wat te noemen. Het oorspronkelijke plan voor Reyeroord dateert uit 1961. Reyeroord werd opgezet als een wijk met veel gestapelde bouw om ruimte te scheppen voor aantrekkelijke groenvoor zieningen. Dat was zo de stedebouwkundige mode eind jaren '50, begin '60. Het In 1974 aangetreden PvdA-college herontdekte de stad. Om de uittocht van Rotterdammers naar omliggende gemeenten tot staan te brengen, werd overgeschakeld op het ste debouwkundige principe van 'de compacte stad*. Het college heeft nog eens met een bus de hele stad verkend op zoek naar ruimte voor de verdïch: ting van de bebouwing. Daarbij ontdekte het, dat er in Reyeroord ook nog wel wat dichter op elkaar kon worden gebouwd. Daartoe moest het be stemmingsplan worden gewijzigd, waarover al in 1976 inspraak werd ge pleegd. Het plan werd in gevuld op basis van de huisje-boompje-beestje filosofie: na de gestapelde bouw was het tijdperk van Tdein is schattig" aan gebroken. Waar pas gisteren lag dat bestemmingsplan - bij de raadscommissie ter tafel en Ruud van Middelkoop (PvdA) constateerde te recht, dat small allang niet beautiful meer is. Nelis Oosterwijk (PSP), die in Keijeroord woont, fulmineerde ook al tegen die 'rode-daakjes-huisjes*. Voor Reyeroord hebben we bewust voor een groe ne wijk gekozen. Dan gaat het toch niet aan om nu te zeggen, dat deze wijk zoveel méér groen heeft dan de oude wijken, dat er best nog een paar honderd woningen bij- kunnen, zei hij. Qua verkeers voorzienin gen is het plan ook al zo achterhaald. In de jaren '70 zaten we nog midden in de bijna dwangmatige PvdA-politiek brede ver keerswegen te willen ver smallen. In het bestem mingsplan voor Reye roord werd de breedte van de Grocninx van Zoelen- laan gehalveerd en voor zien van aparte busbanen. In die jaren was dat nog best te verdedigen: de laan was de verbinding tusssen vier wijkjes en door een grondreserver- ing voor een spoorlijn naar Ridderkerk erg breed uitgevallen. Wet houder Mcntink ging per soonlijk naar IJsselmon- de om die versmalling 'bij de bewoners door de strot te drukken', aldus ver- keersexpert De Wijs. Maar nu ontsluit de Groe- ninx van Zoelenlaan ook de wijk Beverwaard en loopt de weg door naar Ridderkerk. Waarom zou je nu nog de laan moeten versmallen tot tweemaal één rijstrook,.er, een knik ïn maken en voorzien van busbanen. Zo'n herprofile ring kost miljoenen. Het rijk moet dan wel de aan leg van de busbanen beta len, maar geld is geld en niemand wil die busbaan eigenlijk nog, ook de deel gemeente I Jsselmonde niet 'Je moet concistent in je beleid zijn', zegt ir. Cees de Wijs, directeur van de Verkeersdienst dan. Alsof omstandigheden niet ver anderen. 'Koop een paar bussén verf en schilder een bus baan op het wegdek. Dat is goedkoper', relativeer de Oosterwijk (PSP) de waarde van het plan. Van Middelkoop (PvdA) is ook al genezen van de versmallingswoedt van zijn partij. 'De Gerdesia- weg moest terwille van de veiligheid ook smaller en bochtiger worden. Maar de bochten zijn zo mooi, dat Zandvoort er zich niet door Koos de Gast voor hoeft te schamen. Het is een racecireuit voor snelle wagens gewor den. De kostbare maatre gelen hebben de Gerdesia- weg zeker niet veiliger ge maakt', waarschuwde hij, geheel in het straatje van Jan Kerstholt (VVD). En die hele operatie moet nu gebeuren om het aan tal inwoners in dezè wijk op peil te kunnen houden. In 1980 woonden er 6325 Rotterdammers. Als er niets aan verdichting wordt gedaan zullen dat er in 1985 5750 zijn. Zo'n daling brengt allerlei al gemene voorzieningen als scholen en buurtwinkels in gevaar. Met een paar honderd woningen erbij komt het aantal in wo oers in 1985 op 6850. Op zichzelf zou hieruit kunnen blijken, dat ach ter de herziening van het bestemmingsplan een ge zonde filosofie steekt. Het is echter een ontoereiken de remedie. De oorzaak van het verschijnsel, dat mensen steeds meer* woonruimte eisen, is het feit dat gezinnen kleiner blijven en jongeren al vroeg aanspraak kunnen maken op eigen woon ruimte. Zo'n voortgaande gezins verdunning en verzelfs tandiging kun je niet ach terna blijven lopen, door te proberen met steeds meer woningen te bouwen het aantal inwoners ge lijk te houden. Dat houdt een keer op. Het herziene plan wordt' nu, met al zijn achterhaal de uitgangspunten nu acht jaar na de inspraak ronde ter visie gelegd. Een plan uit de jaren '60; - consistent de visie van de jaren '70 volgend; - de inzichten van de jaren '80 wegmoffelend; - daar moeten de toekom stige bewoners het in ja ren '90 dan maar mee doen. Schiedam Er komt veel meer vervuilde grond van het vroegere GTB-terrein aan de Dwarsstraat inSchïe- dam dan in het verleden was voorzien. De bouw van 93 r woningwetwoningen van in totaal 230 woningen wordt 1 zodoende wederom ver- traagd. -In eerste instantie was men er bij gemeentewerken van uit gegaan, dal de afgravin gen aan het einde van deze maand gereed zouden zijn. Nu bodemmonsters hebben aangetoond dat er meer bo demlagen zijn verontreinigd, gaat de schoonmaakbeurt langer duren. Tevens denkt gemeentewerken drie tot vier weken nodig te hebben om het opslagdepot aan de Nieuwe Waterweg uit te breiden. Met de bouwactivi teiten zal waarschijnlijk pas in de tweede helft van'sep tember kunnen worden be- 'gonnen, Voor de afvoer van de grond per schip is de Nieuwe Ha ven tussen de Hagastraat en de Hoofdstraat afgesloten voor het verkeer. Bovendien is op dit moment als gevolg van het werk aan de Delta- dijk de verbinding Hoofd- straat-Groenelaan eveneens voor- het verkeer afgesloten. Om de bereikbaarheid van -het gebied rond de Hoofd straat te verbeteren is vorige week donderdag de hulpbrug over de Nieuwe Haven tijde lijk weggehaald, zodat de verbinding Nieuwe Haven- /Hoofdstraat weer door het wegverkeer kan worden ge bruikt. Over drie tot vier weken wordt de brug weer neergelegd, zodat tot septem ber geen verkeer meer mo gelijk is. In die periode is de verbinding Hoofdstraat- /Groenelaan weer wel open voor het verkeer. Als de eerste fase van het bouwplan is afgerond kan snel met de tweede wórden begonnen. De voorbereidin gen daarvoor zijn in volle gang. Dezelfde architect is aangetrokken. Woensdag 27 juni De Doelen: 14.00: Colloqium 'Inspi ratie als bron voor het schrijven van poezie'. 20.15: Poetry International; m.m.v. Tom Laiioye, België. Charles Tomlinson, Engeland, Ivan Lalic. Joegoslavië, H.C. ten Berge, Neder land en Ahmes Sheik Nabhany, Ke nia. De Lantaren: 20.30 en 21.00 Theaterwerkplaats De Lantaren met 'Cecile' en 'Hallo Huis', Poppenthea ter Belle Psss: 14.30: Poppentheater speelt 'Niet zo maar een heks'. Club huis Rotonde: (Hoogvliet) 20,00: Mu ziektheater Alibaba. De Kom: (Hoog vliet) 13.30: Little Huge, De Aftrek- kertjes en Partners. Donderdag 28 juni Dc Lantaren 1 en 2: 20.30 en 21.00: Lantaren theatervverplaats produktie 'Celia' en 'Hallo Huis". De Doelen: 20.15: Openbaar eindexamen Harmo nie-fanfare van Jos v.d. Sijde en George Wiegel m.m.v. de Mariniers- kapel v.d. Kon. Marino. Grote Kerk: Vlaardingen,. 12.45: Lunchconcert op het orgel. De Doelen: 14.00: Collo quium 'Inspiratie als bron voor het schrijven van poëzie'. 20.15: Poetry International; Met o.a. Tom Lanoye, België, Ivan Laiié, Joegoslavië, Ger- ril Kouwen hoven. Nederland, Aj- neya, India. Adolf Endier, D.D.R. e.v.a. Schouwburgplein: 18.00: Bas- ketbaltoernDOi A.M.V.J. Parkzicht: 23.00: Fela Kuti, Het Berenei: 22.00: Little Willy Liitlefield (blues). Bioscopen Alhambra 1: 'Terms of endearment" (al) dag. 2.00-6.45 en 9.30 u. Alham- bra-2: Yentl' (al) dag. 2.00-6.45 en 9,30 u. Calypso 1; 'Koyaanisquatsi' (16) dag. 2.00-7.D0 en 9.30 u. Calypso 2: 'Le Marginal' (al) dag. 2.15-7.15 en 9,45 u. Calypso 3: 'Cujo' (12) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Centraal: do. t/m zat. 'Zwoele zomernacht' (18), di. en woe. "Een gravin begeert* (18) dag. ]2.15-1.45-3.15-4.45-5.15-7.45 cn 9.15 u. Cineac (Bijenkorf): 'Rosemary's killer' (16) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. woe. 7.00 en. 9,30 u. Cinerama 3: 'Against all odds' (J2) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u. Cinerama 2: 'Soort 2oeki soort' (al) dag. 2.00-7.00 ën 9.30 u. Ci nerama 3: 'Breakdance' (al) dag. 2.00-7.ÖO en 9.30 u. Cinerama 4: 'Een vreemde affaire' (al) dag. 1.45-7.00 en 9.30 u, Cinerama 5: 'Searface* (16) dag. 1.45 en 8.00 u. Corso: M.G.M. Jubileumfestival: woensd. Dr, Zhiva- go' dag 1.45 en 8.00 u. Kriterion; "Lady Chatterley's lover' (12) dag. 7.00 en 9.30 u. Lumicrc 1: 'Ciske de ral' <al) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lu* micro 2: 'Terug naar de hel' (IC) dag. 2.00-7.00 en 9.30 u. Lumiere 3: 'Le Marginal' (al) dag. 1.45-6.45 en 9,15 u. Luraicrc 4: *My Tutor" (16) dag. 1.45- 6.45 en 9 15 u. Ösear: 'Aphrodite* (18) dag 2.00-7.00 en 9.30 u. Rex: 'Blue Extase' (18) en 'Een fantastisch bor deel' (18) dag. van 10.00 u. s' morgens lot 24.00 s' avonds. Thalia: "Don Ca- miilo slaat door' (ai) dag. 2.00-G.45 en 9.30 u. 't Venster-1: 'El Sur' (16) dag. 19.30 en 22.00 u, maandag gesloten. 'I Venster-2: 'Dans la ville blanche' dag 20.00 en 22.30 n, maandag gesloten. Venstcr-3: Ftlmzomer '84: dond. Our relations', vrij. 'Liquid sky*. zat_ 'Le dernier métro', dag. 19.30 ert 22.00 u; maand, gesloten. De Lantaren; 'Birth o! a nation' (16) dag. 19.30 en 22.00 u, maandag gesloten. Kindervoorstellingen Cineac (Bijenkorf): 'Alice in won derland' woe. 2.00 u. Passage; 'Win- netou keert terug' woe. 2.00 u. Spijkenisse Euro 1: 'Searface' (16) dag. 7.30 u Euro 2: 'Dolle pret in een Tirolet bed' (16) dag.,6.45 en. 9.15 u, zat. zond i en woe. 1.30-6.45 en'9.15 u. Euro 3: 'Revenge of the Ntnja' (16) dag. 6.4ï> cn 9.15 u. zat. zond. en woe. 1.30-6.4£» en 9.15 u. Euro-4: 'Diamonds are fot* ever' (al) dag. 6.45 en 9.15 u, woe. Ï.30-C.45 cn 9.15 u. Kindervoorstellingen Euro; 'Dik Trom weet raad' woe. 1.30 u. Helle voetsluis Tivoli-theaten 'Gorky Park' (12) vrij. en zat. 8.30 u, zond. ma, en woe. 8.00 u. Zaal-2: 'Ciske dc rat' (al) vrij. en zat. 7.00 u. zond. 3.00 en 6.30 u. woe. 3.00 u. Zaal-1 'Studenten Sex" (18) zal, 11.15 u. dinsd. 8.00 u. Zaal-2: 'Schotjes' (12) vrij. en zat. 9.30 u, ma. 8.30 u. 'Christine' (12) zond. 9.00 u. ma. di. en woe. 8.30 u. Kindervoorstellingen Tivoli-theater: Lucky Luke en de ballade van de Daltons' woe. 2.30 u. Brielle Apollo-theater: 'Ciske de rat' (al) zal. zond. en woe. 2.00 u. ma. 8.00 u. 'Christine' (12) vrij. en zat, 7.30 u, woe. 8.00 u. 'Moordspecialisten' (16) do. en di. 8.00 u, zond. 7.0Ö u. 'Kom met je waldhoorn tussen mijn alpen' (16) vrij. cn zal. 10.00 u, zona. ,9.30 u. Dordrecht Euro Cinema: Zaal-1: 'Tank' (al) dag. 6.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. ,1.45-6.45 en 9.30 u. Zaal-2: 'The big chili* (16) dag. 6.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. '1,45-6.45 en 9,30 u. Zaal-3: 'Le Marginal' (12) dag. C.45 en 9.30 u, zat. zond. en woe. 1.45-6.45 en 9,30 u. Euro Cinema-4: (Voorstraat 294): 'Een vreemde affaire* (al) dag. 6.45 en 9.30 u. woe. 1.45-6.4.5 en 9.30 u. Cinode: 'Christopher strong' do. 8.00 u, vrij. 10.IS u. 'Marichen in uni form' vrij. 8.00 u. 'El Sur* zat. 7.00 en 9.30 u, zond t/m w>e. 8.09 u. Medische Diensten Artsenboodschappendienst: Tel: 206611 (ook voor Vlaardingen en Schiedam), Integraal Kankercen trum Rotterdam: Telefoonbakfcn voor vragen over kanker' I.KJt. Tel: 010-634130. Ambulancedienst: Voor Berkel, Bergschenhoek en Bleiswijk Tel: 010-333300. Migraine Patiën tenvereniging Regio Rotterdam: Voor alle informatie en gratis krant over migraine. Mevr. E.H. de Ko ning-Pijnappel. Raaigras 77, R'darn, tel: 010-216625, BARENDRECHT Veiling Zuid-Holland, dinsdag 26 juni 198-1 Andijvie 58-70, 54-68, 52-63, 38-47. Bloemkool 121- 153, 93-116, 61-85, 42-69. Kom kommers 47-55, 47-53, 44-50, 32-44, 24-30, 24, Komk. krom 27-29. Komk. stek 31-39. Kro ten «136-180, 112-117, 100-125. Radijs 18-30,18-22. Sla 36-56, 16-37, 20-34, 18-28, 16-28, 13- 14. Tomaten 900-960, 890-930, 880-960, 720-850, 420-520. Veldsla 400-500. Appelen, Gol den Delicious 53-115, 54-125, 22-82. Lombarts Calville 140- 147, 169-182, 144-153. Gloster 15B-I6^, 199-213. Rotterdam Buslijn 39 rijdt van vrijdag 29 juni om 19.00 uur tot en met zondag 1 juli een gewijzigde route als ge volg van asfalteringswerk- zaamheden in de westelijke buis van de Maastunnel. Het gaat om de route richting re mise Waalhaven. De gewijzigde route gaat in vanaf de Zimmermanweg via de Rochussenstraat; Westblaak, Churchiilplein, Blaak, Verlengde Willems brug, Willemsbrug, Prins Hendrikkade, Koninginne- brug, Stieltjesstraat, Parallel weg, HHlelaan, Maashaven Oostzijde, Brielselaan, Maas tunnelplein en vervolgt dan oh gewone route. In de richting stadion Noord rijdt buslijn 39 gedurende deze tijd de bestaande route.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 4