moet op asfalt wachten Laten we zaken en gescheiden houden. s Ql VLAARQINGS DAGBLAD SGHIE8AMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT CPN: 'Fraudebeleid is hopeloos rechts' Gorzen schrikt van tip over 'gasschip9 'Buren' waarschuwen kaïnp voor gifbelt Geschil Olleke Bolleke Maassluis draait rond Sky Channel Nieuwe rector Spieringshoek De Arepol moet uitbreiding weer afbreken v Weer vrouwen bij politie Wonen op school Werken bij YW: wandelen Gescheurde lip Rotterdammers: trek in koffie Problemen met alles- branders in Woudhoek - MEER HOBBY-COMPUTERS VOOR MINDER GELD. RUSTIG PRATEN OVER ZAKELIJKE AUTOMATISERING. commodore Acom BBC Trepd Hobby Computers TUUP Trend Group Nederland - J DONDERDAG 28 JUNI 1984 Schiedam „Een hopeloos slechte, rechtse nota". CPN-raadslid Ulfred Bruseker had tijdens de raadsvergadering geen positiever bewoordingen over voor de nota fraudebeleid. Het aanscherpen van de controle op mensen die toch al nauwelijks financieel het hoofd boven water kunnen houden, vond hij ongepast en getui gend van een verkeerde prioriteitstelling. Er zou juist veel meer aandacht aan ondersteuning van de minima moeten worden ge daan, vond hij. 'Ongelooflijk' en 'onaanvaardbaar' noemde hij het dat de sociale dienst blijkens de nota ook anonieme tips natrekt die er op wij zen dat mensen zouden frauderen. Bruseker zei bang te zijn dat in sommige wijken een sfeer van wantrouwen gaat groeien. In plaats van een scherpere controle de sociale dienst wil zelfs een eigen detective zag hij veel liever dat er een klachtenbu reau van de grond komt. Wethouder Herman Posthoorn waarschuwde ervoor dat niet al leen de grote fraudeurs moeten worden aangepakt. Dat mensen van een minimum inkomen moeten rondkomen is volgens hem geen reden hen niet te straffen wanneer zij frauderen. De overige fracties gingen akkoord met de fraudenota. Sbhiedam Een conflict tussen B en W van Schie dam ,1de: voorlopige medezeg genschapsraad van de Olleke Maassluis De inwoners van Maassluis moeten, het voorlo pig^ nóg zonder Sky Channel doen. (Loco-burgemeester Van der' Knaap heeft het voorstel teruggenomen om het com merciële Channel 4 in te rui len voor Sky Channel. „Gezien de discussies, die in Den Haag nog worden ge voerd, leek dat ons beter", zei hij. Dat verbaasde enkele raadsfracties. „Wij hadden ui- li tërst genuanceerd voor willen stemmen", verklaarde Pieter Hoogenraad. Robert Punt ver klaarde vorige week nog in een commissievergadering dat zijn partij naar alle waar schijnlijkheid tegen zou stem men. Voor twintig mille had Maas sluis medegebruiker kunnen worden van de schotelanten ne, die de CAI-Westland be sloten heeft te kopen. Nu moet CAI-Westland de kosten voor lopig geheel voor haar reke ning nemen. Schiedam De nieuwe rector van de rooms-katholïeke scho lengemeenschap Spierings hoek komt niet uit eigen gele deren. Als opvolger van pater dr.jJ.P.J. Uyterwaal, die aan het eind van dit jaar met pen sioen gaat, is de Utrechtenaar H.J.N. Schoenmakers be noemd. Schoenmakers studeerde bio logie en promoveerde in de wiskunde en natuurweten schappen. Nadien was hij als wetenschappelijk medewerker verbonden aan de universiteit in Utrecht. Sinds 1979 is Schoenmakers conrector aan de christelijke scholengemeen schap Amsterdam-Oost. Het is de bedoeling, dat hij 1 januari 1985 aan de slag gaat als rector aan de Schiedamse scholenge meenschap voer havo en vwo. Vlaardingen Het college van B en W voelt er niets voor de eigenaar van het café De Arepol in de Prins Hendrik straat, B. Vuyk, alsnog achter af toestemming te geven voor de uitbreiding van zijt, zaak. Het ontwerp-bestemmingsplan laat dat niet toe, maar verder wordt die uitbreiding ook niet wenselijk geacht vanwege de dichte woonbebouwing in de buurt, de geringe parkeermo- gelijkheden, de nauwe straten en de mogelijke overlast die komend en gaand publiek zou kunnen veroorzaken. De Arepol is het enige café in de Vettenoordsepolder. De ei genaar, die tegen een eerdere afwijzing in beroep was ge gaan, meent dat aan de uit breiding van het café vooral bij jongeren behoefte bestaat. Ook betekent het afwijzen van de uitbreiding volgens hem een rem op de werkgelegen heid. Het college* van B en W heeft de- gemeenteraad voorgesteld, het bezwaarschrift van Vuyk ongegrond te verklaren- De raadscommissie voor algemene zaken is daar inmiddels mee akkoord gegaan. Als de ge meenteraad conform besluit, dan moet de. uitbreiding van. het café worden afgebroken. Het werk was al uitgevoerd voor de bouwvergunning was aangevraagd. Bolleke-kleuterschool en de lagere Thorbeckeschoól zal worden voorgelegd aan de landelijke geschillencommis sie voor het openbaar onder wijs. Het geschil gaat over het medezeggenschapsregle- ment. Voor een deel blijft de invulling daarvan aan B en W voorbehouden, maar de voorlopige medezeggen schapsraad had wat meer medezeggenschap gewild. Schiedam Een anoniem telefoontje, naar de bewo- nersverenïging Schiedam- Zui.d heeft voor heel wat on rust in de wijk gezorgd. De gisteren uitgekomen wijk krant maakt daar melding van. De vereniging vreest dat de Gorzen aan explosie gevaar is blootgesteld, toen enkele weken geleden een grote tanker in de Wilhelmi- nahaven afmeerde- Achter de fa<?ade van Do nald Duck en Goofy, die op het dek prijkten, zat een an der karakter, constateert de bewonersveren iging. Vol gens de anonieme tip zou het schip door Wiltori-Fijenoord geweigerd zijn, wegens ont- ploffingsgevaar. Doordat er nog gas in de tanks aanwezig was, konden geen reparaties worden verricht. De béwonersverenigïng heeft bij havenmeester Theo Sabel geprobeerd het ge rucht te verifiëren, maar volgens het wijkbiad bleek hij 'totaal niet bereid' duide lijkheid te geven. Dat beves tigt de vereniging in haar angstig vermoeden. De werkgroep milieu vindt het onaanvaardbaar, als er een schip met explosief gas aan boord zo dicht bij de woon wijk mag afmeren. Vanoch tend was havenmeester Sa bel niet voor commentaar bereikbaar. Louise Bleljie legt de eed af. Maassluis De politic van Maassluis heeft er sinds giste ren twee vrouwelijke korpsle den bij. De 22-jarige Vlaar- dingse Louise Rlcijie eri de 20- jarigc Maassltusse PetroneJIa van Klinken werden in de kantine van het politiebureau door loco-burgemeester Van dor Knaap beëdigd. Louise is agent bij de surveil lancedienst geworden. Zij heeft onlangs haar studie op do politieoplcidingsschool in Leusden afgeiond. Het is voor het eerst sinds lange tijd dat er in Maassluis een vrouw bij de geüniformeerde dienst werkt. Petra is benoemd als admini stra i i e f mede we r ks t er De kleuters van Klavertje Vier en de leerlingen van de Van Maerlantschool in de Westwijk in Vlaardingen sluiten vanavond een project over wonen af, waarmee ze een aantal dagen bezig zijn geweest. Dat gebeurt met een expositie van de vele materialen, die in de afgelopen dagen zijn gemaakt. Van eenvoudige tekeningen over 'wonen' tot een gemetseld huis. waarvan zelfs de ste nen zelf gebakken zijn (een werkstuk van de vijfde klas); er is van alles te zien. Tussen half zeven en half acht, de openingstijden van de expositie, kunnen de bezoekers ook een tekenfilm bekijken, die door leerlingen is gemaakt en die ook al over wonen gaat. Er zijn tijdens de tentoonstelling niet alleen Nederlandse of Europese woonvormen te zien. De zes de klas bijvoorbeeld heeft zich helemaal gericht op Japan, en ook dat heeft interessante werkstuk ken opgeleverd. Vlaardingen Voor de landelijke ANWB-vvandel- dag, die op 15 september wordt gehouden, hebben Karianne de Graaff en An ton Bom van het VVV deze week twee routes uitgestip peld. Het was de bedoeling dat er een route van ach- teneenhalve kilometer kwam en voor de meer ge routineerd en een van der tien en een half. Al wande lend heb je echter nooit pre cies in de galen hoeveel ki lometers je hebt afgelegd. Karianne herinnerde zich echter precies op het juiste moment dat gemeentewer ken een zogenaamd meet- wiel in de kast had staan. Dat leende ze even, maar ondanks alle techniek moest de benenwagen het werk doen. Op il5 september hoeven Karianne en Anton niet meer mee te doen. Zonder daarvoor een medaille te krijgen liepen ze in één dag beide afstanden. In de baas zijn; tijd... Schiedam Namens de con tactcommissie Bewoners Delf- landseweg heeft de bekende PvdA'er Jan Krabbendam de gemeenteraad gevraagd om goed overleg over het nieuw te stichten woonwagenkamp aan de Schie. Krabbendam maakt de woonwagenbewoners er via de gemeente op attent, dat er Schiedam Een 30-jarige Schiedammer moest gisteren met een gescheurde lip naar het Schielandziekenhuis wor den gebracht, nadat hij door een een jaar jongere plaatsge noot was aangereden. De 29- jarige Schiedammer wilde met zijn auto het parkeerterrein aan de Geert Reindersstraat verlaten en merkte daarbij de 30-jarige bromfietser niet op, die op de Veeartsstraat red. is van een gifbelt in.de nabijheid. De Delflandseweg komt uit op het terrein, waar vroeger OBK zijn clubhuis had: bij het hoog spanningsnet tussen rijksweg 20, de 's-Gravelandseweg, de spoorlijn en de Schie. Die plaats is dichter bij de bebouw de kom van Schiedam dan het huidige, kamp, dat aan de Schiekade staat in de uiterste noordoostelijke hoek van de gemeente. Krabbendam schrijft tips te hebben over de verkeerssitua tie in het gebied en wil als spreekbuis van de contactcom missie een goed buurtoverleg op gang gebracht zien. Het is een opvallend geluid. Vorige plaatsen die bestemd waren voor woonwagenbewoners, zo als de Koekoekslaan en het Schuttersveld, stuitten op ver zet van de buurtbewoners. De Delflandseweg stelt zich be reidwilliger op. Vlaardingen De bewoners van de flats langs de Lepelaarsingel moeten nog tot 1986 wachten voor er iets aan de geluidsoverlast door het verkeer kan worden gedaan. Pas in dat jaar wordt de singel ge asfalteerd. Dat werk is om financiële redenen al en kele malen naar een later tijdstip verschoven. Ook bij de vaststelling van de laatete meerjarenbegro ting is het karwei weer een jaar doorgeschoven. Een verzoek van de belangen- commissie Aalschol ve rl aan- /Fazantlaan om op korte ter mijn iets aan die geluidover- Iast te doen werd deze week door de commissie, voor stads ontwikkeling als onmogelijk bestempeld. Een week eerder had de verkeerscpmmissie al dezelfde uitspraak gedaan. De belangencommissiehad er in een brief aan de gemeente op aangedrongen, de busbaan aan de Korhoenlaan voor het ver keer open te stellen. De belan-. gengroep is ervan overtuigd dat dat als effect zou hebben, dat het op de Lepelaarsingel minder druk wordt, en dat scheelt een stuk in de herrie. Politieke onwil Ook in de commissie voor stadsontwikkeling werd weer uitgebreid stilgestaan bij de onmogelijkheid van die oplos sing. Op de eerste plaats is er de politieke onwil om de bus baan open te stellen. VVD-lei- der George Neyssei, die in het verleden hartstochtelijk heeft betoogd dat de busbaan open moest, gaf nogmaals toe dat zijn fractie dat punt tiidens de onderhandelingen met de PvdA heeft 'ingeleverd'. Naast die politieke onwil zijn er ook tal van technische rede nen, waarom openstelling on mogelijk is. Vlaardingen zou voor die maatregel geen toe stemming krijgen van gedepu teerde. staten, vanwege de ex tra .^geluidsbelasting die dat vooti bewoners langs de bus baan zou opleveren. Ook het geldende bestemmingsplan laat .het niet toe. Volgens wethouder Goudriaan valt het met de geluidoverlast langs de Lepelaarsingel nog best mee. Momenteel is er sprake van een geluidsbelas ting van 63 dB(A). Volgens de wet op de geluidshinder hoeft er pas bij een getal van 70 op getreden te worden. Als de as faltering in 1986 eenmaal is af gerond, dan zal er nog maar sprake zijn van een belasting van 59 of 60 dB(A). „Dat is een niveau dat op veel plaatsen in Vlaardingen bij lange na niet gebaald wordt", aldus de wet houder. Maassluis De gemeentepoli tie van Maassluis heeft gister middag twee Rotterdammers aangehouden omdat zij 'prole tarisch' winkelden. De twee, 23 en 26 jaar oud. waren een supermarkt aan de Rem brand tlaan en wilden er van door gaan met vijftien pakken koffie. Het winkelpersoneel had de twee in de gaten en waarschuwde de politie. Schiedam De ge meente Schiedam heeft te kampen met proble men aan de allesbran- ders, waarmee zeven tien minimum-energie huizen in Woudhock- Noord worden ver warmd, die eind vorig jaar werden opgele verd. De schoorsteen pijpen blijken te kort en daardoor worden de rookgassen niet naar behoren afgevoerd. Een andere tegenslag is dat de schoorstenen na één stookseizoen al moeten worden geveegd, ter wijl de verwachting was dat dat nauwelijks hoefde te gebeuren. Bo vendien hebben de be woners in het gebruik de nodige problemen met de kachels. Bouw- en woningtoe zicht en dc brandweer onderzoeken wat er aan de gebreken kan wor den gedaan. De brand weer heeft fikse kritiek op de allcsbranders, die in het gebruik brandge vaar opleveren. „We houden de zaak nauw lettend in de gaten'*, al dus woordvoeder van Leeuwen van de Schie damse brandweer. Ton Verdoes van het gemeentelijk woning- beheer wijst er op dat het om een experiment gaat. „Hier en daar zijn zeker wat aanpassin gen nodig. Het pro bleem is dat het om wo ningwetwoningen gaat. Wc zaten met handen en voeten gebonden aan dc bedragen die het rijk daarvoor beschik baar stelt. De huur mocht niet hoger uit vallen dan een bepaald bedrag." Zie verder pagina 19 •*- Micros heeft voor zijn hobby computers een aparte computer shop ingericht, ook aan de Singel in Schiedam. Dat betekent dat u meer keus heeft, en dat we u beter kunnen helpen. En aan de over kant is het bestaande pand verbouwd en gehee) in de 'zakelijke' sfeer gebracht. Zodat we daar rustiger met u kunnen praten en u meer kunnen laten zien. Zo tegen de vakantie-periode vindt u bij Micros een extra grote keus in hobby- en personal computers. Met extra software pakketten én voor extra lage vakantie- prijzen. Kom eens iangs, probeer ze uit en betaal minder dan waar ook. SINCLAIR SPECTRUM. Aansluitbaar op TV, 16K of 48K. VAKANTIEPRIJS l6Knuf 485.- 48K nu f639.- COMMODORE 64 64K RAM, 16 kleuren etc f889.« PORTABLE COMMODORE 64 Kleurenmonitor, ingebouwde floppy, compatible met C64 STUNTPRIJS Van f3.995.-voor f2.995.- Aan de Singel 85 is hel kan toor en de showroom afgestemd op een rustig gesprek over uw zakelijke automatisering. Daar kunnen we u uitgebreide demonstra ties en gespecialiseerde adviezen geven. Belt u van te voren even voor eeri afspraak dan maken we alle tijd voor u vrij. Micro-drive interface) f549.- ti ÜS 6». or-ö CC 001x1000001- COMPUTES? rwvr "vm Wang Professional Computer, het systeem dat u moet leren kennen- Een p.c. die konstant met u meegroeit. Wij demonstreren hem graag. Prijs op aanvraag. 32k RAM, veel aansfuitmog., gestruktureerde Basic f 1.949. 32K (tot 256K), 9 kleuren, geluid, aansluitbaar op TV VAKANTIEPRUS T 699-' Scherpe prijzen. Goed advies. Meer keus. Singel 120, Schiedam, tel.: (010) 737077 Openingstijden: di-vr.: 9.00-18.00 uur- do.: 9.00-18.00 uur 19.00-21.00 uur-za.: 70,00-76.00 uur R O S REPARATIE Micros heeft haar eigen reparatie-afdeling 010-269 870 Tulip; kompleet systeem van nederlands fabrikaat, heeft zijn kracht bewezen bij vele overheidsinstellingen. Vanaf f 7.900.- Singe! 85, Schiedam. Tel.: 010-739601 f w t - Openingstijden: ma.- vr9.00-17.00 u Popart voor professionele hqböycomp doeuvW voordeel. j apparatuurziinexcl.BTW. m -» m

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1