Aan geluidseisen wordt niet getornd Willem de Bruijn (76) overleden PP n Neem de makkelijke bank mee op vakantie. VLAARDIN6S OAOB1AO SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Rijnmond houdt voet bij stuk Weinig publiek voor talenten en badkuiprace Bijenhuis ontruimd SS B en W bezoeken Schiedam-Noord Feest voor fusie Man (84) bezwijkt aan verwondingen Joegoslaven missen de boot C. M Jung nieuwe COOP-directeur Ook Vlaardingen wil bevrijdingsdag op 6 mei vieren Inbraken in Maassluis wmm •SsSÉJi Bewoonster buiten gesloten, dief niet Schiedam-Zuid stoort zich aan kruisvereniging Smeulende peuk: huis uitgebrand verenigde spaarbank Twee auto's over de kop OJC vraagt raad om reparaties Amerikaanse heeft geen oog voor verkeer MAANDAG 2 JULI 1984 ^i!iiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!niiiiiii!iiuiiiiii!iiiiii!iiiiii!iHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iii!iiiiii!ii!iiiiiiiai!!)iiiiiii!iiiiiiiiiiniiiiiiumiitiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui!siiiiiiuimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiniiiii!miiiii^ Schiedam Op 76-jarige leeftijd is de Schiedamse journalist W. J. de Bruijn overleden. Hij was, toen hij enkele maanden geleden opnieuw ziek werd, nog als medewerker verbonden aan Groot Vlaardingen en Het Nieuwe Stadsblad. Voordien leverde hij bij dragen aan het Rotterdams Nieuwsblad en Het Vrije Volk en nog 'verder terug in het verleden schreef hij voor het Katholiek Dag blad en De Schiedammer, een locale editie van Het Parool, die toen nog edities in Schiedam hadden. De begrafenis is morgenmid dag om haif drie op de alge mene begraafplaats, vooraf gegaan door een gezongen H. Mis van reguiem in de Singelkerk. Vanavond is er van acht uur tot half negen in de rouwkamer van het Schielandziekenhuis gele genheid tot bezoek en con doleance. Willem de Bruijn was op en top Schiedammer. Blijmoe dig van karakter kon hij vaak ironisch doen over zijn eigen stad, waar hij toch niet uit te branden was. Ja, hij had wel naar Kethel willen verhuizen (een boerderij met een tuintje, of anders ge woon een volkstuintje, dat waren idealen), maar aan de andere kant bood het wonen op de Rotterdamsedijk, mid denin het stadscentrum, veel voordelen, vooral toen het verenigingsleven zich nog in de binnenstad concentreer de. Dat verenigingsleven was één liefhebberij: Willem de Bruijn heeft met name bij toneelgroepen veel goede kennissen gemaakt. De an dere grote liefhebberij, waar hij graag over schreef, wa ren de volkstuinen en het Prinses Beatrixpark, waar van hij het ontstaan 25 jaar geleden op de voet had ge volgd. Hele dossiers had hij aangelegd over het Beatrix- park, als ook over de gedeel telijke opheffing van de Pol dervaart. De meeste van die door Kor Kegel knipsels moeten van zijn hand geweest zijn. Collega's interesseerden zich immers meer voor de politiek of zware beschouwingen over het Schiedamse vocht. Thuis, op zijn typemachine, als 'moeder Anna' voor de koffie zorgde, zijn er voorts heel wat stukjes over de dahlia-vereniging, gerani umtentoonstellingen en al lerhande voorstellingen doorheen gegaan. Willem de Bruijn was van een generatie journalisten, die worstelde met een over heid die nog weinig gehei men prijs gaf. Hij heeft de langzame openbaarmaking van gegevens zien ontstaan. Inherent daaraan was, dat het nieuws in de bladen vroeger anders van aard was. Het verenigingsleven, de activiteiten van de klein ste Schiedamse club tot het huwelijk of de begrafenis van bekende plaatsgenoten, waren nog onderwegen die de sfeer in het Schiedamse nieuws bepaalden. Willem de Bruijn droeg, ook bij het RN, veel tips aan die meer over de levensinvul ling van zijn mede-Schie dammers gingen dan over gemeentelijke structuren, nota's of rapporten. Tot op het laatst deed hij dat: „Je moet eens informeren hoe het staat met die rondvaart boot op de Maasboulevard" W.J, de Bruijn: ernst met humor... of zoals vorige maand, op zijn ziekbed: „Alberdingk Thijm heeft een nieuw stuk, bel Van Haasteren eens." Er zat, ondanks zijn humorvolle houding, iets waarschu wends achter: vergeet de kleine aantrekkelijkheden van het leven niet, zorg dat de krant over ménsen gaat en niet te abstract wordt. Daarin had hij tot op het laatst een functie. T.iifiiiiiiHiuiuMiiiiiiiuiiuiiiuiiiiiuuttHiuiiiiiitiiiiiuiiiiiiiumuiiiiiiiiiiiiuuiiiuiuiiiiitiiiiiiimuiuiiiuiiniiiiiiiiiiiuiitiiiiiiiitiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiuuniiiiiiiiiniiiiiiiimiiiiiiiiiitiiiiniiiiitiiiiuiiuiuiiuiiitiniiiiHitiiiiiiitHiiiiiiiiuiiiifiiii'f; Uiterst omzichtig en wat ongemakkelijk kijkend laat bijenopruimer Van der Weide, vroeger werkzaam bij de plantsoenendienst, een nest bijen in een pias tic zak verdwijnen. De bij en namen zondag hun in trek in een boom voor een huis aan de Emmastraat in Vlaardingen. De bewoners waren niet zo van de brommende beestjes ge diend en waarschuwden de politie. Die belde op haar beurt Van der Weide, die samen met een agent het bijenhuis ontruimde. Schiedam B en W van Schiedam brengen dinsdag een werkbezoek aan de wijk Schiedam-Noord, Het college bezoekt die dag verschillende instellingen in het noordelijk gedeelte van de stad en is 's avonds aanwezig bij een infor matiemarkt in wijkcentrum Blauwe Brug. Het bezoek aan Schiedam- Noord begint 's morgens om tien uur met een korte inspec tie van de werkzaamheden aan de ondertunneling aan de Nieuwe Damlaan. Daana vol gen bezoeken aan de sporthal Margriet, bejaardencentrum De Harg en het Educatief Cen trum in park Kethel. Ook steekt het college zijn licht op in de Kerkbuurt, woning bouwprojecten in Woudhoek- Noord en is te gast bij midden standers van het winkelcen trum Hof van Spaland. Voordat B en W zich naar De Blauwe Brug spoeden, vindt nog een onderhoud plaats met de staf van het verpleeghuis De Drie Maesstede. De informatiemarkt begint om half acht. Hierop zijn politie, brandweer, de ONS, de GSD, het Bureau Voorlichting en de afdeling Ruimtelijke Orde ning, Cultuur en Sportzaken v ertegen woord igd Schiedam De leerlingen van de dokter Sauer-, mgr. Bekkers- en de Bernadette- school in Schiedam vieren de hele week feest ter gelegen heid van de fusie van de scho len. Vanmiddag is met een le vend ganzenbord het startsein gegeven voor de feestelijkhe den. Morgenmiddag worden ballonnen met kaartjes opgela ten. Vrijdag is er een sport- en speldag voor alle leerlingen. Op het sportveld worden dan pannekoeken gegeten. Schiedam De 84-jarige Schiedammer, die vorig week end bij een ongeluk verschil lende ribben brak, is aan zijn verwondingen overleden. De bejaarde man, die in een drie- wielig voertuig reed, had ver zuimd voorrang te verlenen aan een andere automobilist. Als gevolg van de botsing werd de man uit zijn auto ge slingerd, Vlaardingen Twee Joego slavische bemanningsleden van het vrachtschip Banat zochten in de nacht van vrij dag op zaterdag in de Vlaar- dingse Vulcaanhaven vergeefs naar hun schip. Zij hadden tij dens een avondje stappen in Rotterdam de tijd een beetje uit het oog verloren. Hèt schip was zonder hen vertrokken met bestemming Aalberg in Denemarken. De twee schepelingen vonden voor een nachtje onderdak in het politiebureau. Zij reisden de volgende dag op kosten van de reder per trein naar Dene marken. Schiedam De heer C.M Jung is de nieuwe directeur van de COOP Nieuwe Water weg, Hij volgt de heer H. van der Lee Op, die met pensioen gaat. Op een receptie in het hoofdkantoor aan de Kethel- straat in Schiedam namen re laties, klanten en collega's za terdagmiddag afscheid van Van der Lee, die van jongsaf in dienst is geweest van de coöperatieve beweging. Vlaardingen De stichting Nationale Gedenkdagen Vlaardingen heeft in een brief aan minister-president Ruud Lubbers het dringende ver zoek gedaan, zijn 'onmisken bare invloed' in het kabinet aan te wenden om de viering van Bevrijdingsdag volgend jaar niet op zondag 5 mei, maar op maandag 6 mei te la ten plaatsvinden. Het besluit van de regering om zo'n ver schuiving niet plaats te laten vinden wordt door de Vlaar- dingse stichting 'uitermate be treurd'. In de brief aan de minister president wijst de stichting er op dat het volgend jaar voor het eerst is sinds is besloten bevrijdingsdag eenmaal per 5 jaar te vic-ren, die datum op een zondag va^t. Pas in 2030 zal dat opnieuw voorkomen. ,,De vraag rijst of de dan be staande generatie de bevrij ding nog zal vieren Tegen die achtergrond achten wij een grootscheepse viering van de 5e mei in 1985 deels uniek." Dal is voor de stichting een re den te meer om de afwijzing van het verschuiven van de viering vreemd te vinden. De stichting meent dat daardoor een belangrijk deel van de Ne derlandse bevolking en daar mee ook van de Vlaardmgse burgerij uitgesloten van deel name oaan de viering van be vrijdingsdag m 1985. „Vlaardingen is een stad waar aan de nationale feest- en ge denkdagen gelukkig nog erg veel aandacht wordt besteed en waaraan alle geledingen van de bevolking plegen deel te nemen", laat voor/uter Wim van Pelt de minister-pre sident weten. Vlaardingen De ge luidsproblemen, die stads vernieuwing aan de Van Kinsbergenplaats Vlaardingen bemoeilijken, zijn niet weggenomen met de antwoorden die het da gelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijn mond heeft gegeven op vragen van het WD- Rijnmondraadslid me vrouw H.A. Bleeker-Van Styrum. Het dagelijks bestuur van Rijnmond zegt allerlei negatie ve effecten van een mogelijke afsluiting van de Schiedamse- weg zelfs 'soepel' te hebben gewogen. Desondanks zijn er stringente eisen voor de toege stane geluidssterkte uit de bus gekomen. Bleeker had in haar vragen gewezen op problemen als een slechtere verkeersafwikkeling, sociaal isolement en economi sche belangen die geschaad kunnen worden. Die kunnen zich aandienen wanneer de Schiedamseweg als belangrijke verkeersader naar het cen trum moet worden geschrapt. Het probleem rond de Van Kinsbergenplaats is dat er ver schillende lawaaiveroorzakers in de buurt zijn. Behalve het wegverkeer zorgen de nabij gelegen industrieën en de trei nen op de lijn Rotterdam - Hoek van Holland voor de no dige decibellen. De nieuwe wet op de geluids hinder is volgens Vlaardingen de grote boosdoener. Daarin zijn de eisen ten aanzien van een aanvaardbaar geluidsni veau flink verscherpt. Zozeer zelfs dat het weren van ver keer op de Schiedamseweg noodzakelijk lijkt. De aanvan kelijke hoop dat het bouwplan nog onder de oude regels zou vallen, omdat er na sloop en het plegen vannieuwcouw van een bestaande situatie sprake zou zijn, is door Rijn mond de grond ingeboord, Het openbaar lichaam oordeelt in haar antwoorden dat de situa tie nieuw is en er dus strenge re eisen mogen worden ge steld. Uitgangspunt daarbij is dat 'het voorkomen van geluids hinder een belangrijk aspect is van de volksgezondheid en de leefbaarheid van woongebie den'. In haar afweging zegt Rijnmond alle kwalijke gevol gen op de koop toe te nemen. Maassluis Zesduizend gul den en een paar gouden siera den vormden de buit, die een inbreker in de nacht van za terdag op zondag in een wo ning aan de Maassluisse Lijn baan wist te bemachtigen. De dader klom op het dak en slaagde erin via een open staand badkamerraam het huis binnen te komen. Aan de Goudvinkstraat werd in dezelfde nacht het slot van een voordeur, waarschijnlijk met een grote schroevedraaier, geforceerd. De inbreker nam daar 2500 gulden aan contant 1 en een aantal sieraden weg. i Vlaardingen De bewoonster van een huis aan de Van der Werffstraat moest de nacht van zondag op maandag bij fa milie slapen, omdat haar handtasje, waar de huissleutel in zat, in een café was gesto len. Toen zij vanochtend thuis kwam merkte zij tot haar ver driet, dat de dief haar huis we! had weten te vinden. De vrouw was in het café haar tasje met sleutel, een beetje geld en wat persoonlijke bczit- ti ngen k w ij tgeraa k t. Terw ijl zij bij haar familie de nacht door bracht, ontvreemdde de dief uit haar huis een cassettere corder, een radio, een klok, een antiek jachtgeweer en een koperen vaas. Schiedam De financiering van een consultatiebureau van de Kruisvereniging Schiedam aan de Westerkade wordt mo gelijk vertraagd. De bewoners vereniging Schiedam-Zuid heeft zich namelijk veront waardigd gewend tot de AWBZ in. Rotterdam, dat is de instantie die zorgdraagt voor subsidies ingevolge de algeme ne wet bijzondere ziektekos ten. Schiedam-Zuid is het er niet mee eens, dat de Kruis vereniging zich zomaar aan de Westerkade vestigt in een ge kocht pand van de failliete BV Kuypers. Veel liever ziet de bewonersvereniging een con sultatiebureau komen in de nieuwbouw aan de Oude Maasstraat. Zo'n bureau hoort niet tussen bedrijven, vindt de bewonersorganisatie. Ook de badkuiprace trok weinig toeschouwers. Maassluis Of het nu door het tegenvallende weer kwam of dat het pu bliek genoeg heeft van braderie-achtige toestan den valt moeilijk te zeg gen. Maar een feit is dat de belangstelling voor de talentenjacht zaterdag in de Maassluise binnenstad tegenviel. in vergelijking met vorig jaar viel de belangstelling voor de talantenjacht tegen. In kleine groepjes stond het winkelend publiek af en toe stil bij een van de vijf muziek groepen en muzikanten die deelnamen aan het door de middenstand en Youth for Christ georganiseerde festijn. Als extra attractie werd in de Noordvliet een badkuipenrace gehouden, maar ook daarvoor was niet veel publiek op de been. Is het bij dergelijke festi viteiten in de binnenstad vaak mogelijk om over de hoofden van het publiek te lopen; za terdag moest je daar erg ver voor kunnen springen. Winkeliersvereniging de Bin nenstad moet in teder geval een nieuwe wisselbeker aan schaffen, want Jim Passey met zijn band Mule Train legde evenals vorig jaar beslag op de eerste prijs en mocht de bokaal mee naar huis nemen. Zowel hel publiek, dat was ingescha keld om de muzikanten te be oordelen, als de jury vond de bebaarde country-zanger, die op het Bloemhafje stond, het best. Jury-voomtter Jil van den Doel van de gelijknamige muziekschool in Maassluis, zo als altijd uitgedost met een vlinderstrik, reikte na afloop op de Markt de prijzen uit. Edwin van Dnel en Marco van Rooyen liepen bij de bad kuipenrace een nat pak op. In hun enthousiasme lieten zij de kujp zo schommelen dut die volliep en zonk. De duikploeg van de brandweer kwam er aan te pas om de badkuip weer boven water te halen. Na af loop overhandigde wethouder Izaak van der Knaap het win nende koppel Van Roon-Hey de eerste prijs. Schiedam Een woning aan de Zwartewaalstraat in Schie dam is zaterdagnacht bijna volledig door brand verwoest. De brand, die even na twee uur werd ontdekt, ontstond waarschijnlijk doordat in de vuilnisemmer een nog smeu lende sigaret is gegooid. De be woonster verliet de woning di rect na het roken van de siga ret. De brandweer, uitgerukt met twee blus- en een ladderwagen had het vuur na ongeveer drie kwartier onder coniröle. De naastgelegen woning liep scha de op, terwijl ook een voor het huis geparkeerde auto enigs zins werd beschadigd. Ondanks het late uur kwa men veel mensen hun bed uit om de brandweer aan het werk te zien. (ADVERTENTIE) Wie op reis gaai, wil uiteraard zo min mogelijk risico lopen en zoveel mogelijk genieten. Bij de Verenigde Spaarbank komi dat dik in orde Daar verzorgen zij desgewenst uw hele vakantie. Van de vakantieboeking tot het kluisje voor uw waardevolle spullen Van reischeques en vreemd geld tot de reisverzekering Onze medewerkers geven u alle inlich tingen. Kom eens langs Zelfs tot op de dag van vertreK kunt u nog bij ons terecht We zijn tenslotte de makkelijke bank in de buurt. INLICHTINGEN REGIO HOOFDKANTOOR ROTTERDAM BOTER" SLOOT 25. TEL 010 - 571911" Vlaardingen Vermoedelijk do or te hoge* snelheid is in de nacht van zaterdag op zondag een personenauto in de bocht van de Van Beethoven singel ter hoogte van de Wagner- straat over de kop gevlogen. De wagen ramde vervolgens een lichtmast en een verkeers bord. De inzittenden kwamen met de schrik vrij en werden behandeld door de GGD, Behalve politie en GGD werd ook de brandweer gealar meerd, omdat de lekgeslagen benzinetank brandgevaar op leverde. Personeel van de GEWB werd uit bed geheld om elektriciteitskabels van de omgevallen lichtmast in orde te brengen. De bestuurster verklaarde dat ze de macht over het stuur was kwijtge raakt na een uitwijkmanoeu vre, maar de politie zet daar vraagtekens bij. Enkele uren later vloog een personenwagen over de kop in een bocht op de Maassluise- dijk. Ook hier kwamen de in zittenden er zonder noemens waardige verwondingen van af. De 19-jarige bestuurder en zijn evonoude passagier, bei den uit Maassluis, konaen na behandeling in het Holy zie kenhuis naar huis. Vlaardingen Omdat eerdere verzoeken nog steeds mets hebben uitgehaald, heeft hel bestuur van het open jonge rencentrum Sum merst reet zich schriftelijk tot de gemeen teraad gericht met het ver zoek, enkele reparaties aan het OJC-pand uit te mogen voe ren. Volgens hw*t bestuur van het centrum is al vijftien of twintig keer om die reparaties gevraagd, maar tot nu toe is er nog niets aan gedaan. Het gaat om relatief kleine problemen. De toiletgroep tn de hal functioneert niet en kan daardoor niet meer ge bruikt worden, de nooddtur in de grote zaal kan door een constructiefout niet dienst doen als vluchtdeur en de in gemetselde brievenbus aan de buitenzijde van het gebouw is door iedereen gemakkelijk leeg te halen. De problemen zijn begin janu ari van dit jaar voor het eerst bij de gemeente, die eigenaar is van het gebouw, aangekaart. Schipluiden Een Ameri kaanse toeriste, op fietsvakan tie door Nederland, had afge lopen zaterdag meer oog voor de omgeving dan. voor het ver keer. Rijdend op het fietspad 't Woudt zag zij de op een race fiets snel naderende tegenlig- ster, een 37-jarige Vlaardingse, over het hoofd. Een botsing was hei gevolg, waarna laatst genoemde met verwondingen aan het gelaat naar het Holy- ziekenhuis moest worden overgebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1