r c'est un pcu anders Leerlingen sluiten pop project af met optreden Spoorwegviaduct Nieuwland over jaar in gebruik Kees van der Windt: begrijpelijke reactie Jaap Brouwer wordt gemeentesecretaris in Oud-Beij erland VLAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COULANT NIEUWE WATERWEG COURANT Politiekorps weer op volle sterkte Morrend publiek bij executie Lanvasgroep BONDEN WEIGEREN MEDEWERKING AAN BEZUINIGINGSOPERATIE Olie gemorst Plensbui bij bezoek aan Noord Geen geld voor fraaiere trams Verkeerslichten buiten werking Vandalen brengen Lekstraat in gevaar MiemvEB Ambtenaren schorten over leg op Vlaardingen PvdA-fractieleider Kees van der Windt meent dat het opschorten van het overleg met het college jammer is, maar hij vindt het wel een begrijpelijke reactie. „Ik kan me goed voorstel len dat de bonden een totaal-overzicht eisen. Je kunt pas goed over die zaken praten, als je een to taal-visie hebt Daar hebben wij bij de meerjarenbe groting ook op aangedrongen. Ook als politiek moeten we dat inzicht hebben, vooral om dat er de komende jaren vrijwel alleen nog op personeel be zuinigd kan worden." Volgens Van der Windt is het opschorten van het overleg een duidelijk signaal van de zijde van de ambtenarenbon den. Hij meent dan ook in een eerste reactie, dat het college zo snel mogelijk aan de eisen van het personeel tegemoet moet komen. „Ik vind dat in de vakantiemaanden hard aan het ontwik kelen van zo'n totaal-visie moet worden gewerkt. Dan kan er in september een stuk op tafel liggen, op basis waarvan met de bonden gesproken kan worden." Het hervatten van het overleg is volgens hem op de kortst mogelijke termijn wel noodzakelijk. Fractieleider George Neyssel van de VVD was vanmorgen nog niet van de verklaring van de bonden op de hoogte. „Dat is een trieste zaak: dat overleg is juist hard nodig. Te meer omdat alle andere franje er al af is. Vlaardingen De samenwerkende bonden van over heidspersoneel (AbvaKabo, BTA, CFO en NBGA) heb ben gisteren het overleg met het college van burge meester en wethouders over de bezuinigingsmaatrege len opgeschort. De bonden willen pas weer over die maatregelen praten, als aan een aantal eisen tegemoet is gekomen. De bonden vinden dat het per soneel veel te weinig tijd wordt gegund om de bezuini gingsvoorstellen te bestuderen, terwijl veel te weinig inzicht wordt gegeven in de conse quenties van het beleid op lan gere termijn. Het zogenaamde georganiseerd overleg (GO) is het zat om steeds ad hoe-maat regelen door de strot geduwd te krijgen. In een verklaring, die de geza menlijke bonden gisteren na afloop van de vergadering van het GO hebben opgesteld, worden drie redenen genoemd die tot het opschorten van het overleg hebben geleid. De eer ste reden is dat stukken over de bezuinigingsproblematiek veel te laat naar de leden van het, „GO. werden,, toegestuurd. Denaard-van die-stukken ver eist volgens 'de bonden diep gaande studie en overleg met de achterban: daar is geen ge legenheid voor gegeven. Ten slotte geven de bonden aan dat al diverse malen is aangedron gen op een totaal-overzicht over de aard en de consequen ties van de bezuinigingen op langere termijn. Dat overzicht is door het college nog steeds niet verstrekt. Frustratie „Daar vragen we nu al drie jaar om", zegt Cor de Zwart van de AbvaKabo. „De groot ste frustratie is dat we steeds nieuwe bezuinigingen over ons heen krijgen, zonder dat we weten wat er met het bespaar de geld gebeurd en of er nu echt arbeidsplaatsen worden gered. Als we nu het overleg niet gestopt hadden zou ik door mijn achterban teruggef loten zijn. Die heeft gezegd, dat het afgelopen moet zijn met het knabbelen aan de se cundaire arbeidsvoorwaar den." Volgens De Zwart is de stap van het GO hard aange komen. .„Het is ook een zeer ongebruikelijk stap, maar we hadden het al veel eerder moeten doen. De gedachte van de medezeggenschap wordt met voeten getreden." Jan Baris, secretaris van de Nederlandse Bond van Ge meente-Ambtenaren merkt op dat de problemen niet van vandaag of gisteren zijn. „We hebben al verschillende malen ons ongenoegen laten blijken over de gang van zaken, maar nu was de maat vol. We kre gen vorige week donderdag een pakket maatregelen op ons bord, die maandag al moesten worden goedgekeurd door het GO. Dat is geen ma nier van doen. We hebben al allerlei zaken moeten inleve ren in het kader van de bezui nigingen; maatregelen die bo venop de kortingen van rijks wege kwamen. Dat gebeurde telkens onder het motto: neem het nu maar, slik het nu maar, want anders vallen er ge dwongen ontslagen." Plaatsvervangend lid Snoek van het GO: „We hebben er telkens op aangedrongen dat we er inzicht in kregen welke keuzes er konden worden ge maakt. Als je de keuze hebt: drie arbeidsplaatsen weg of alle ambtenaren het nodige in leveren via de secundaire ar beidsvoorwaarden, dan heb je concreet iets om over te pra ten. Nu krijg je steeds weer af zonderlijke maatregelen door de strot geduwd zonder dat er een totaal-overzicht is." Dat overzicht moet, vinden de ge zamenlijke bonden, nu maar eens gemaakt worden. „Eerder gaan wij niet met de gemeente om de tafel zitten", aldus De Zwart. De leerlingen amuseerden zich best tijdens de uitvoering. Vlaardingen Ze waren met geen mogelijkheid stil te krijgen. Rob de Vries van Sectie Kunstzinnige Vor ming (SKV) van de gemeente Vlaardingen was al lang aan het vertellen wat er allemaal in de Harmdhie zou gebeuren, toen hij tot de conclusie kwam dat van de 250 scholiertjes er niet één naar hem luisterde. Oud-Beijerland De meer derheid van de Oudbeijerland- se gemeenteraad heeft gister avond laat de Schiedamse top ambtenaar mr. Jaap Brouwer (34) tot gemeentesecretaris be noemd. Brouwer volgt de hui dige secretaris, A. van Duij- venbode, op die 16 juli volgend jaar met pensioen gaat. De besluitvorming over de be noeming van de nieuwe secre taris vond gisteravond in een besloten vergadering van de gemeenteraad plaats. WD en D'66 pleitten daarin tevergeefs voor de benoeming van secre taris C. H. Suttorp van de deel gemeente Rotterdam-Charlois. De meerderheid van de raad was echter meer gecharmeerd van hoofd Economische Aan gelegenheden van Schiedam, die de meeste papieren op zak had. Daarbij ging de meerder heid volgens VVD-woord voer der J. Lagendijk voorbij aan het feit dat zij met uitzon dering van de SGP in eer ste instantie voor Suttorp had gekozen, maar na overleg met Jaap Brouwer. de wethouders alsnog overstag was gegaan. Brouwer, die sinds 1913 bij de gemeente Schiedam werkt en daar chef van het bureau Eco nomische Aangelegenheden is, woont in Vlaardingen. Zijn of ficiële installatie in Öud-Beij- erland vindt pas plaats in juli volgend jaar. Vlaardingen De brandweer moest er gistermorgen om tien uur aan te pas komen om het wegdek van de mr. L.A- Kes- perweg weer vrij te maker. van olie. Over een lengte van circa tachtig meter was daar een spoor van visolie getrok ken. De politie vermoedt dat een vrachtwagen het goedje heeft gemorst. Ze waren te opgewonden voor het optreden met hun klas, dat het klapstuk vormde van een groot proiect over popmuziek. Musicus Kon Lebbink, vrijwil liger bij de SKV en gitarist bij de Vlaardinge popgroep Pant Pant, had hen in een aantal lessen verteld over de geschie denis van de popmuziek en de verschillende stijlen. Ter af sluiting van het project moch ten de deelnemende vijfde en zesde klassertjes gisteren op treden voor de overige deelne mers aan het project. Daarbij werden ze begeleid door Pant Pant. „Een prima sfeertje", vor.d Al- bert Tieken van de Stadsge hoorzaal. „De leerlingen amu seren zich best." De naar bin nen schuifelende onderwijzers met hun leerlingen staken in de Harmonie schril af bij de musici en hun 'aanhang', die zich tegen het geweld van de leerlingen hadden verschanst op de tafels bij het grote meng paneel. Bonte kleding en op vallende kapsels. De leerlingen hadden een 'ie gekke dag'. Die voelden zich heel wat meer thuis in de Har monie. De soms al kalende on derwijzers, met sandalen en gebreide spencers, maakten nog even aanstalten om de leerlingen tot de orde te roe pen, maar lieten het er vaak na het opheffen van de armen al bij zitten. Tegen zoveel kin- dergeweid konden ze niet op. De zesde klas van de Prins Hendrikschool mocht de spits afbijten. De klas werd door Séndor Góra naar het podium begeleid. „Test, test, test", riep een leerling professioneel in de microfoon. Toen iedereen tenslotte op de juiste plaats stond, kon de band na het af tellen van Ron Lebbink begin nen, 'Het grote muzieklied' op moderne popmuziek. De leer lingen zetten en masse te laag in, maar het enthousiasme van hen maakte alles goed. Ge juich en boe-geroep was na af loop hun deel. Dan volgden in een snel tem po de andere deelnemende scholen. Alle verrichtingen van de leerlingen werden op video vastgelegd. Het allerlaat ste onderdeel van het hele project komt volgende week. Dan worden de gemaakte op namen in de klassen vertoond. DINSDAG 3 JULI 1984 De nieuwe inspecteur G. Laurens legt de eed af. Vlaardingen Het Vlaarding- se politiekorps is sinds gister middag weer op volle sterkte. In de bedrijfskantine van het stadhuis werden maar liefst vijf agenten en één inspecteur beëdigd. G. Laurens uit Ede werd beëi- digd als inspecteur bij de geü niformeerde dienst. De Vlaar- dingse burgers zullen in de toekomst verder de agenten H. Fleming, M. Jung, P. Leger stee, J.C. van Westenbrugge en L-D. Kloppenburg door de stad zien surveileren. Inspecteur Laurens (30) werk te eerder in Utrecht en Ede als agent en hoofdagent en volgde aan de politieacademie in Apeldoorn zijn inspecteursop leiding. Als opvolger van in specteur Meyer gaat hij zich bezighouden met de coördina tie van de geüniformeerde dienst. Na een tijd van veel perso neelsverloop en vacatures is met de aanstelling van deze zes nieuwe politiemensen het Vlaardingse korps weer op volle sterkte. Schiedam „Ja, zeg, laat de belasting dan niets voor ons over?" „De in specteur kaapt alles voor onze neus weg." „Dat is nu de laatste keer, dat ik naar een excutieverkoop in Schiedam kom." Onder de honderd aanwezigen waren er verschillenden, die er zo over dachten. In opdracht van de deurwaar der der rijksbelastingen vond gisteren aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan de vei ling plaats van de inboedel van de Lanvasgroep BV. Het was tochtig en schemerig in het afgetakelde kantoorge bouw achter de Bols-süo in Nieuwland, en al even sche merig was het humeur van het publiek. Steeds kaapte iemand van de belasting de veiling waar voor hun neus weg. De prijs werd vaak enorm hoog opgedreven; dat ging niet bij tientjes, zoals de toeschouwers probeerden, maar bij honderd jes. De verklaring was simpel: de rijksbelastingen wilden toch een zekere minimumop brengst halen. Veel werd dus niet verkocht. Tekentafels, stellingen, appa ratuur en andere goederen van het architectenbureau zul len nu worden opgeslagen bij de Domeinen in Bleiswijk, waar men erop kan inschrij ven, Dan gaan de spullen als nog naar de hoogste bieder, al gaat hierbij alles onder cou vert. Voor de directe omgeving in Nieuwland heeft de executie De veilingmeester kon gisteren de meeste Lanvas-goederen naar de belasting verwijzen. wel gevolgen. De Lanvas groep, die samen met de Lan- vasbouwprojeeten BV, het bu reau voor architectuur en ruimtelijke vormgeving Lan- tink BV en het BBS (bureau bouwsystemen) BV een fiscale eenheid vormt, heeft in het verleden plannen ontwikkeld voor kantoorbouw aan de Noordvestsingel. Hiervoor werden bijzondere fraaie pan den langs de historische gracht gesloopt. Sindsdien staat er aan de Alphons Ariënsstraat alleen een bord, dat iets ver raadt van de kantoorplannen van Lanvas, maar het is nu zeer de vraag wat er met het gebiedje gaat gebeuren. Schiedam Er wordt in Schiedam geen geld be schikbaar gesteld voor het beschilderen van een tram- stel. B en W hebben geen 40.000 gulden over voor het op die manier opfleu ren van het stadsbeeld. De Stichting Schiedamse Ge meenschap had in maart in een brief voor fraaiere trams gepleit. Vlaardingen De verkeers lichten op de kruising Oude Havenbrug - Hoflaan - Oost- havenkade - Schiedamseweg in Vlaardingen treden morgen vanaf negen uur voor een week buiten werking- Dat ge beurt omdat het GEWB nieu we masten gaat plaatsen. ADVERTENTIE Schiedam Met een hevige plensbui is vanochtend het uit stapje van B en W naar Schie- dam-Noord begonnen. Inge nieur Jilles de Klerk gaf in de directiekeet van de Rooii Bouw bij station Nïeuwlana uitleg over de ondertunneling van de spoorbaan en vertelde dat het spoorwegviaduct in au gustus 1985 klaar kan zijn, maar al begin mei al zal het gemotoriseerd verkeer er ge bruik van kunnen maken. Daarna is het volgens woord voerder Smit van de Hoofd- dorpse aannemer een kwestie van afbouw: trappen maken en tunnels bestraten. Het ligt in de planning om liften in te bouwen waarvan pasagiers ge bruik kunnen maken als zij overstappen van tram of trein. Het is de bedoeling dat pal bo ven het viaduct het perron komt te lopen; daar onder is ruimte voor de plaatskaarten- verkoop. Na de bezichtiging van het tunnelcomplex gingen burge meester en wethouders wan delend richting wijkje Bijdorp waar op de hoek van de Schietbaanstraat een bos bloe men werd overhandigd aan Nancy MacGiUavry, toekom stig bewoonster van het histo risch paddestoelhuisje. Dit pand heeft 60 jaar scheef ge staan, maar is op initiatief van Nancy en haar echtgenoot Everard ter Haar opgetrokken en rechtgezet. Wethouder Zijdeveld bood ter Haar, om het werk te checken, een grote waterpas aan. Ver volgens ging de excursie naar sporthal Margriet Schiedam De Lekstraat in Schiedam is gisteren aan een ramp ontsnapt. Vandalen had den van de torenkraan, waar mee Strabag Bau AG uit Dor drecht werkt aan de Deltadijk, enkele vastzetklauwen aan de onderkant losgedraaid. Bij iets meer wind, zoals die later op stak, had de kraan hierdoor kunnen losraken en gaan scharen, aldus hoofdinspecteur Jan van Hof. Het vandalisme had bewoners van de Lek straat in een levensgevaarlijke situatie gebracht, constateert hij. De diefstal van de kraan onderdelen werd tijdig ont dekt Bovenin de kraan, op 25 meter hoogte, hadden de daders bo vendien enkele relaïskasten compleet vernield. De schade bedraagt 6000 gulden. Ook werd een kist met gereedschap gestolen. Op een bouwterrein van Muwi aan de Mariastraat werd voor 5000 gulden isolatiemateriaal gestolen. Bij Holland Turbo Technics aan de Fokkerstraat verdween een kluis met 8000 gulden en enkele horloges. Bij Constructa BV aan de Ples- manstraat werd 150 kilo alu- minium gestolen. Uit de kanti ne van bad Groenoord ver dween voor 200 gulden aan drank en snoep.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1