Kinderfeest bekrachtigt schoolfusie Sehiedam-Noord bezorgt B en W ontspannen dagje POLDERVAART (CPN): Toch verlies van arbeidsplaatsen lÜSliilfiS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT A Opgaan in de Meidoorn ississii xafis Van Leijenhorst opent woningen van De Uitkijk Clubhuis in de revisie Nieuw record Dief op herhaling 'Nog deze week gesprek met ambtenaren bonden' Ruzie om auto voor de deur Nog maar 69.546 Rotterdams Nieuwsblad op uw vakantieadres? Dat, kant flME3EB3 WOENSDAG 4 RJLJ 1984 Oe Meidoornvlag In top, het feestlied op de lippen. Vlaardingen „Oh Meidoornschool, oh Paddestoel, we houden op te bestaan..." 217 kinderstemmen hieven van morgen dit refrein aan om het samengaan van hun scho len feestelijk te bekrachtigen. Het hijsen van de nieuwe schoolvlag was daarbij een onmiskenbaar hoogtepunt. De jongste en de oudste leerling hesen de schoolkleuren, blauwzwart, in top. Schiedam Staatssecreta ris drs. G van Leijenhorst van Onderwijs en Weten schappen opent donderdag 12 juli om tien uur de eer ste vier leefgroephuizen voor schipperskinderen. Die zijn gevestigd in de buurt van het centrum in Schiedam. De huizen, die worden beheerd door stichting De Uitkijk, on derscheiden zich van an dere onderkomens voor schipperskinderen door de grote vrijheid die de bewo ners hebben. Er wordt te vens een flinke wissel ge trokken op hun verant woordelijkheidsgevoel. Het leefgroephuis is de vierde vorm van huisves ting van schipperskinde ren. Het internaat, het ge mengde (school) internaat met ook met-schipperskin deren en het pleeggezin, bestaan al geruime tijd. Het gebeuren werd gadegesla gen door het nu acht leer krachten tellende onderwijs- team, door talrijke ouders, wijkbewoners en andere be langstellenden. Een drukte van belang aan de doorgaans 20 rustige Meidoornstraat. Na het ceremoniële deel trok men zich terug in de aula van het schoolgebouw voor een musi cal die de 2esdeklassers ten uitvoer brachten. Drie dagen zullen de feestelijkheden du ren, met de vrijdag als hoogte punt. Morgen is er een sportdag en een picnic in het park. Als het rogent wordt dit evenment naar 9 juni verschoven. De vrijdag begint met een optocht door de wijk. Daarna kijken de kinderen naar de film en vervolgens is er een fancy-fair met rommelmarkt en kinder- kermis. Tussen de bedrijven door is er een play-back-show. Uiteraard is iedereen daarbij welkom- De organiserende onderwijzers begonnen al vorig jaar met de voorbereiding. Een dankbaar maar voldoening gevend kar wei. „De integratie was al bij na twee jaar een feit, maar nu de hele school één naam krijgt maken we er een feest van", zegt Peter Don. Hij is met twee collega's de maker van het feestlied „O meidoorn, 0 paddestoel, de Meidoorn is het doel". Hulpverleninghekelt bijgestelde plannen Vlaardingen De samenvoeging van de vier Vlaar- dingse instellingen voor Maatschappelijke Dienstverle ning stuit bij de betrokkenen Burgerraadslieden, Pro Juventuie, JAC en Centrum voor Maatschappelij ke Dienstverlening - op nog grotere weerstand dan toen de plannen begin dit jaar werden ontvouwd. Er zullen zeker arbeidsplaatsen verloren gaan en de hulp verlening komt op een bedenkelijk laag niveau. Dat althans is de overtuiging van de vier instellingen. Met het oog op de vaststelling van het programma 1985 voor de maatschappelijke dienstverlening wijst Bur gerraadslieden op de nuanceringen, die in de loop van de laatste maanden in de stukken van de gemeente zijn geslopen. Het vierjarenplan, dat in april in de ge meenteraad is aangenomen, zag samenvoeging als het instrument 'om het aantal formatieplaatsen zoveel mo gelijk op het huidige niveau te handhaven'. Het voor ontwerp rept echter al over het 'zeer waarschijnlijk be zuinigen op personeel'. Dat zou kunnen door 2,4 tijde lijk vervulde formatieplaatsen niet meer helemaal voor onbepaalde tijd te vervullen. Nog erger wordt het volgens voorzitter A. Kool van Burgerraadslieden in een gemeentelijk stuk van 30 mei. Binnen het bedrag van de tijdelijke functies moet nu opeens geld worden vrijgemaakt voor een coördine rende en werkbegeleidersfunctie. Dat betekent volgens Kool een regelrecht verlies van hulpverleningsplaat sen. Ook de andere instellingen hekelen in hun brieven de samenvoeging en de daaraan gekoppelde bezuiniging van 120.000 gulden. Dat het werk er door wordt verbe terd wordt door geen van de organisaties onderschre ven. Met termen als 'onverantwoord* en 'een sombere toekomst' distantiëren zij zich van de gemeentelijke plannen. De economische crisis rechtvaardigt eerder een vermeerdering dan een vermindering van het hul paanbod, concludeert het Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening. Maak eind aan onderzoek Vlaardingen De gemeente moet een eind maken aan een onder zoek van bouw- en woningtoezicht naar de huizen aan de Van Len- nepplaats en omgeving van Patrimonium's Woningen (PW), omdat het de planvorming over die woningen vertraagt. Schiedam Na een dag rondneuzen in Schiedam- Noord hebben Ben W als belangrijkste klacht de parkeersituatie bij het Hof van Spaland mee naar het stadskantoor genomen. Toch nog wat om uit te werken, want veel wensen kreeg het college niet mee. Het noordelijk stadsdeel pre senteerde zich aan de vroede vaderen als een brave slaap wijk, waar het behaaglijk toe ven is: nog geen 25 wijkbewo ners kwamen gisteravond af op de informatiemarkt in de Blauwe Brug. Niettemin be leefden burgemeester Seheer- es, gemeentesecretaris Goris- sen en de vier wethouders er een als nuttig omschreven uit stapje aan. Want al fungeerde men niet als klachtenbureau, het werd toch als zinvol erva ren om op een ontspannen ma nier met wijkbewoners te pra ten. „Bovendien", zei burgemeester Seheeres, wandelend door het landschapspark Kethel, „is het eens wat anders om de dingen, waarover je beslissingen neemt, eens uit een andere in valshoek te zien dan uit papie ren, nota's en vergaderstuk ken. Ruik de mest maar eens." Voor één van de verrassingen tijdens de excursie zorgde pas toor Van der Velden van de Sint Jacobuskerk in Kethel- Noord. B en W waren in een wit busje naar de Kerkweg ge reden om te peilen hoe het er staat met de aanleg van de gasleiding en het gaf verba zing dat de oprijlaan naar de kerk ook opgebroken moest Eerder op de dag overhandigde wethouder Zijdeveld een waterpas aan EveiVtrd ter Haar, die in Bijdorp het paddestoel huisje (de Schiedamse toren van Pisa) heeft laten rechtzetten. worden: „Ja, logisch, de kerk krijgt ook gas." Pastoor Van der Velden zwaaide daarop de deuren open en gunde het ge zelschap een kijkje in het fraaie monument. Achter geraakt op het tijdsche ma kwamen B en W aan bij een ander monument, van de Spaland Ruiters, waar burge- Schiedam Clubhuis Zuid aan de Dwarsstraat wordt aan een grondige op knapbeurt onderworpen. Naast het pand wordt een nieuwe peuterspeelzaal gebouwd, terwijl er ook een ruim opge zette buitenspeelplaats moet komen. Aan de achterzijde zal een tweede grote zaal worden bijgebouwd. De nieuwbouw heeft tot gevolg dat het bestaande onderkomen een heel andere indeling krijgt. Zo zal de ontmoetings ruimte beduidend rianter worden, Met de verbouwing en nieuwbouw wordt waarschijnlijk mei volgend jaar begonnen. Een deel van de werkzaam heden start al dit jaar. In de tussentijd worden de activiteiten in het clubhuis aangepast. In de periode april tot no vember volgend jaar is het clubhuis ge sloten. De wethouders Zijdeveld en Van Tilborg laten zich, net als gemeentevoorlichter Bas van Bochove het glaasje karne melk goed smaken bij hun vi site aan het educatief cen trum aan de Harreweg. Schiedam Schiedammers gaan met het jaar bewuster om met glas. De 25 gele bakken in de stad werden vorig jaar met 702 ton glas gevuld, maar liefst 96 ton meer dan in 1982, Daar mee is een nieuw inzamelings record bereikt. Openbare Nutsbedrijven voorzien dat de tendens zich voortzet en voor spelt voor dit jaar dat de grens van 800 ton wórdt overschre den. Landelijk bestaat het aangebo den huisvuil nog steeds voor acht procent uit glas. In Schie dam betekent dat op jaarbasis ruim 1440 ton. meester Seheeres door her haalde vraagstelling blijk gaf van ongenoegen met het feit dat kinderen, die geen eigen paard hebben, er ook niet kunnen leren paardrijden. Voorzitter H. Ruigrok legde uit dat een paard geen machi ne is, die de hele dag kinderen kan dragen. De ruiterclub heeft problemen met de huur verhoging en de accommoda tie, waarvan de draagmuren dateren uit 1630. Verplichte nummers tijdens de excursie waren sporthal Mar griet en de milieuvriendelijke woningen in Woudhoek. De minimum-energiewoningen staan ten stadskantore bekend als ME-woningen. Gedineerd werd in verpleeghuis Drie- maasstede. Daarvoor nog sprak men in het Hof van Spaland met win keliers, onder andere bij de nieuwe ijzerhandel Engering, en daar kwam als klacht naar voren dat het parkeren veel problemen oplevert. „Als de tram hier komt, doe ik mijn auto weg", had 's mid dags een wijkbewoner tegen wethouder Zijdeveld gezegd. En daar was Zijdeveld mee in zijn nopjes. Dat was in De Harg, onder de lunch. Daar spraken B en W ook met de bewonerscommissie en wat hier het meest Opviel, was de waardering die de bejaarde be woners voor directeur Ouwens hebben. De groente van gemeentevoor lichter Bas van Bochove staat er goed bij, konden de wethou ders aan de Harreweg zien. Daar liggen ook schooltuintjes van de Woudhoek-school, aan gelegd op het puin dat hier na het bombardement op Rotter dam werd gestort voor de pro vinciale weg van Schiedam naar Delft. Maar die weg, een ouder plan, komt er niet en daarom kon park Kethel wor den aangelegd. B en W be zochten hier het educatief cen trum. waar scholen in toene mende mate naar op excursie gaan. Er stonden voor het vol tallige college glazen karne- melk klaar buiten de stal, maar een borreltje in de wo ning van boer Lansbergen ging er beter in. Maassluis Een 23-jarige Rot terdammer werd gistermiddag in Maassluis aangehouden, omdat hij uit een winkel r-.an de Rembrandtlaan veertien pakken koffie had gestolen. De man, die de koffie wilce verkopen om geld voor drug: te krijgen, had vorige week uit dezelfde winkel ook al een aantal pakken koffie gestolen. Dat stelt het Vlaarding- se CPN-raadslid Hans Poldervaart, die daar over schriftelijke vragen aan B en W heeft ge steld, PW en de bewo ners zijn al geruime tijd in de slag over de toe komst van die huizen en er zijn genoeg onderzoe ken gedaan, vindt de CPN'er. Begin 1983 deed de nationale woningraad (NWK) een on derzoek naar de kwaliteit van de huizen. De NWB vond dat de huizen, die kam pen met veel vocht, scheuren in de gevels en andere gebre ken, aan een grote opknap beurt toe zijn of gerenoveerd moeten worden. Daarvoor waren echter meer gegevens nodig en PW gaf een op dracht aan het bureau Van Pelt en Louter om die boven tafel te krijgen. Dat onderzoek is kort geleden afgerond. Van Pelt en Louter adviseerden een nieuw, uitge breider onderzoek. Daar heb ben bewoners en woning bouwvereniging inmiddels in toegestemd, maar het onder zoek van bouw- en woningtoe zicht naar de technische staat van de huizen en de funderin gen houdt de zaak op. „Het komt op een uiterste ongeluk kig moment", aldus Polder vaart. PW wacht het onderzoek van bouw- en woningtoezicht af. „Maar", zegt een woordvoer der, „onze onderzoeksopdracht aan Van Pelt en Louter blijft gehandhaafd." Hij ontkent dat er dubbel werk wordt gedaan. „Bouw- en woningtoezicht graaft de funderingen aan de buitenkant van de woningen op en dat zal niet in onze plan nen." Het CPN-raadslid spreekt van „onderzoekscapriolen, die de bewoners met groeiende onze kerheid over zich heen zien komen." Hij vraagt zich af of bouw- en woningtoezicht niet had kunnen volstaan met het plaatsen van kanttekeningen bij de bestaande rapporten. De bewoners worden nu de dupe van de vertraging, aldus de CPN'er. Wethouder Quast: Vlaardingen Wethouder Floor Quast (personeelszaken) van de gemeente Vlaardingen wil nog deze week proberen met de vijf ambtenarenbonden rond de tafel te gaan zitten over het conflict, dat over de bezuinigingen is ontstaan. Dé bonden deelden deze week mede het overleg met het col lege binnen het zogenaamde Georganiseerd Overleg op t.e schorten. De bonden zijn kwaad omdat ze het gevoel hebben, nieuwe tussentijdse bezuinigingen door de strot ge: duwd te krijgen, zonder dat hen voldoende tijd vor studie en overleg wr»rdt gegund. Ook eisen ze inzicht in de totaal-vi sie van het eoliege met betrek king tot het effect van bezui nigingen op langere termijn. Quast vindt de reactie van de bonden begrijpelijk. „Ze hoe ven zich niet naar de slacht bank te laten leiden: het is het enige actiemiddel dat ze heb ben. Maar we zullen toch ver der moeten praten om er uit te komen. Dat is ook in het be lang van het personeel zelf," Volgens Quast hebben de bon den in een toelichting op hun verklaring een enigszins ver keerde voorstelling van zaken gegeven. Het is volgens de wethouder niet waar, dat het GO binnen enkele dagen over bezuinigingsvoorstellen moest spreken. „Ik heb gezegd: als de tijd te krap is, dan doen we er wat langer over. En wat die totaal-visie betreft: als de amb tenaren hadden geluisterd naar mijn beloog tijdens de be handeling van de meerjaren begroting, dan zouden ze kun nen weten dat ik ook vind dat er snel zo'n totaal-overzicht moet komen. De gemeente raad moet bepalen welke ta ken in de toekomst nog wel, en welke niet meer uitgevoerd kunnen worden." Volgens de wethouder is echter het 'fysiek onmogelijk' om daar, zoals PvdA-Jeider Kees van der Windt gisteren stelde, al na de vakantie een compleet stuk over op tafel te brengen. Vlaardingen Twee mannen kregen hef gistermiddag aan de Kuipershof in Vlaardingen met elkaar aan de stok, omdat de een zijn auto had gepar keerd voor de garagedeur van het bedrijf van de ander. De bedrijfsleider, die zijn pand niet meer in kon, vond dat hij dan maar over de motorkap van de auto moest lopen. De eigenaar van de auto pikte dat niet en kwam even later terug met een breekijzer om verhaal te halen. De politie suste de gemoederen var» de beide heren. Die bera den zich er nu op of zij aangif te willen doen, de een wegens vernieling, de ander wegens bedreiging. Schiedam De leegloop van Schiedam is ook in de maand mei doorgegaan. Tegen de 208 mensen, die zich vestigden, verhuisden er 280 naar elders. Daarbij komt dat Schiedam in de regel per maand meer sterfgevallen heeft dan ge boorten. In mei kwam het ge boorteoverschot op -3 uit. In middels is het inwonertal tot 69.546 gedaald, 297 minder dan begin dit jaar. Gaat u mat vakanti* naar da camping of volkatuin? Op 150 bekende vakantieadressen in de provincies Zuid-Holland, Zeeland en Brabant Is het Rotterdams Nieuwsblad actueel verkrijg baar bij de wederverkoper. Als u langer dan twee weken met vakantie gaat, en vult de bon In dan verrekenen we na uw thulskomsï automatisch het betreffende abonnementsgeld. (Tijdens uw afwezigheid onderbreken we tijdelijk de bezorging van het Rotterdams Nieuwsblad op uw huisadres). Het aloude bonnensysteem fs met Ingang van dit seizoen vervallen. Voor 'verre' vakantiegargers is er de mogelijkheid om per post de krant toegestuurd tB krijgen. U betaalt daarvoor uitsluitend de extra kosten die de PTT daarvoor In rekening brengt. De koetan zijn: buitenland binnen Europa ƒ3,- per dag bulten Europa volgens PTT-tarlef verzending binnen Nederland en Belglö 2,70 per week. Houdt u er rekening mee dat post in het buitenland dikwijls vertraging heeft. Stuur de ingevulde bon uiterlijk drie weken voordat u met vakantie gaal naar: Rotterdams Nieuwsblad, Vakantieadressen, Witte de Wlthstraat 25, 3012 BL Rotterdam. Wilt u daze bon niet aan de bezorger mev>g*ven. Huisadres: Naam: Straat: Voor!.: Postcode: Huisnummer: Plaats: Vakantieadres: Naam Hotel/Camping: Straat: Postcode: Land. Nr.: Plaats: k'ünlfcira

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1