Ministerie spit nog door in SSSW-zaak 'SP maakt zich schuldig aan discriminatie' Wéér dat vrachtverkeer Gemeenteraad Vlaardingen: m Bij de konijnen af Voor werkproject is moeilijk goede ruimte te vinden Zwemmen in Middelvliet af te raden VLAARDINGS BAGBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Intelligent sparen bij Mees &Hope metdeMeesrente-rekening. Regels voor tuinhuisjes uitgekleed Botenbuurt loopt stuk op onwil SSSW Man bekneld tussen wagens Auto duikt in Lange Haven Hoek van Holland gaat verbouwen Snelle groei Leedvermaak op afsluitings-feest Scheeres hoeft niet zo nodig weg uit Oost Bank Mees Hope nv Clubhuis werkers voelen niets voor migranten Inbraak op klaarliche dag DONDERDAG 5 JULI 1984 Schiedam Alle betrokken partijen (gemeente, huurders, politici en bewonersvereni gingen) wachten met spanning af, wanneer het ministerie van volkshuisvesting, ruim telijke ordening en milieu de resultaten bekend zal maken van het onderzoek naar de SSSW-affalre, waarbij particuliere aannemers miljoenen guldens rijker zouden rijn geworden. Het ministerieel onderzoek is nog steeds bezig, aldus een voorlichtster van het departe ment. Sr komen telkens nieu we gegevens op tafel, die meer licht doen schijnen op enkele omstreden zaken. Maar infor- matie daarover kan nog niet naar buiten komen. Het is niet zo, dat de SSSW-zaak nu m de doofpot is beland. De gemeente Schiedam en de huurders- en bewonersorgani saties houden zich, hangende dat onderzoek, opmerkelijk rustig. Na de openbaarmaking van het rapport van de Natio nale Woningraad over de Schiedamse woningbouwvere nigingen was het vooral "de CPN, die maatregelen eiste, terwijl D'66 het rapport door stuurde naar justitie. D'66- raadslid Adri Reijnhout heeft een schriftelijke bevestiging 'gekregen, dat een justitieel vooronderzoek is gelast door de officiere, die ook in Rotter dam een onderzoek instelde naar de corporaties Patrimoni um en Onze Woning. -Concrete resultaten, buiten het .ontslag van de SSS W-direc teur Gerard Prins, waar nog "een juridisch gevecht over loopt, zijn er nog niet Op het kantoor aan de Kerklaan sig naleert men een verbazing wekkende "doorstroming1 in het bestuur. Waarnemend di recteur Kamminga is met va kantie, volgens een insider om bij te komen van de onver wachte problemen waarmee hij te maken kreeg, met name de renovatie van het Fabri- plein. „Kamminga moet vooral ge schrokken zijn van mijn op merkingen, dat het de politiek van de Nationale Woningraad is om gemeenten zo zwart mo gelijk af te schilderen. Dat heeft te maken met de compe tentiestrijd. - die er 7 landelijk aan de gang is tussen corpora ties en gemeenten. De NWR heeft er belang bij, dat bouw verenigingen gunstig uit de bus rollen/' aldus Reijnhout. Schiedam De bewonersver eniging Botenbuurt slaagt er maar niet in om kantoorruim te in haar wijk te vinden voor vergaderingen en redactie van het wijkorgaan. Volgens voor zitter Ben Stuivenberg is ook een verzoek aan de stichting Samenwerkende Schiedamse Woningcorporaties (SSSW) stukgelopen op onwil. De SSSW weigerde een leegstaan de hoekwinkel aan het Frans Rietveldpad te verhuren op basis van een kraakeontract (gebruiksregeling). Die ruimte .ligt recht tegenover de Schouw en de Boeier, maar wordt van deze straten in de Botenbuurt gescheiden door de Scheepvaartweg. Stuivenberg en zijn vereniging blijven nu zoeken. Gehoopt wordt, dat de nieuwbouw van een scholencomplex in Woud- hoek-midden iets oplevert, want dan komt naar verwach ting de nood bebouwing van de Woud boekschool aan het Faassenplein leeg. Dat zal op 1 augustus 1985 het geval moe ten zijn. Wethouder Posthoorn (onderwijs) heeft de Boten- - buurt enige moed ingesproken. Vlaardingen Een 40-jarige man uit Bodegraven is giste ren tijdens asfalteringswerk- zaamheden op de Maassluisse- dijk bekneld geraakt tussen 'een sproeiwagen en een. grind- strooiwagen. De man is met een linkeronderbeen fractuur, snijwonden en diverse kneu zingen opgenomen in het Ho- lvziekenhuis. 'Schiedam Het eigenwijze Renaultje van een Si-jarige Schiedamse liet zich alleen door de handrem niet tegen houden. Nadat de bestuurster even weggegaan was voor een boodschap, nam het wagentje een kloeke duik in de Lange Haven. Dat was rond twaalf uur gisteren, het werd zeker te warm... Later is de auto eruit getakeld. Hoek van Holland Voetbalvereniging Hoek van Holland ge bruikt de zomermaanden voor een grondige verbouwing van de kantine. Door verplaatsting van de toiletten moet er meer ruim te in de keuken komen. Voorts wordt de kleedgelegenheid uit gebreid met één kleedkamer. Voor de bouw poogt de 'club van 100' van de Hoekse vereniging eigen leden te bewegen te komen helpen, zodat bij het begin van de nieuwe competitie het karwei geklaard is. Maassluis De Maassluise honkbal vereniging V,/ Gophers maakt een j|stormachtige groei pi door. Voor het begin pi van de competitie ^had de vereniging %jk zeventig spelende gleden. Nu zijn het er al ruim honderd veertig en het bestuur hoopt X nog deze maand het 1 15(kste lid te begroeten. De Schiedamse gemeentevoorlichter Theo Reyman en 'zijn' wethouder Herman Posthoorn hurken neer bij een bak vol jonge konijntjes, ergens op een groenstrookje lussen de laag bouw aan de Schietbaanstraat in Bijdorpi en de Rïjnmond- MTS. ..Lief hè?" constateert de wethouder, die zich tussen de harde politiek door graag laat vertederen door een onschul dig schouwspel. Hij wijst op de talrijke kippen, die soms tot voorbij de Rijnmond-MTS en station Nieuwland ios scharre len. Het leven in Bijdorp is nog goed, als je Posthoorn zo ziet. Aan dieren, planten en mooie plekjes heeft het B en W niet ontbroken, tijdens hun uitstapje naar Schiedam-Noord deze week. Later vernamen we van wijkbewoners de klacht, dat B en W mooi de hoogbouw in de wijk hebben gemeden en al leen de groene kant hebben opgezocht, waar uiteraard de problemen niet liggen. Want konijntjes hebben geen proble men. Dat is gewoon èf. Maar de eenzaamheid, die er onder veel flatbewoners moet zijn, kwam aldus niet op de weg van B en W. „Wat is dat nou voor college, dat wel de geit bij boer Lansbergen opzoekt en de paarden van de Spaiand Ruiters, maar de mensen niet?" aldus de boze wijkbewoner, die ech ter de aankondiging niet had gezien dal B en W zich later op een informatiemarkt in de Blauwe Brug presenteerden. Daar bleven de wijkbewoners massaal weg. Vlaardingen Alle plannen liggen klaar, voor het pro ject Madelief/Schering en Inslag. Het college van B en W heeft er al in principe mee ingestemd, maar het wach ten is op een geschikte ruimte. En die is niet zo gemak kelijk te vinden. Madelief/Schering en Inslag is een van de werkgelegenheids projecten, die in samenspraak met de stuurgroep die daar voor is opgericht op touw zijn gezet. Het gaat om een combi- Schiedam Leedvermaak speelt een belangrijke rol bij het afsluitingsfeest dat ont moetingscentrum Sint Joris Doele in Schiedam zaterdag 14 juli houdt. Zowel de bekende groene zeep helling als kussen gevechten boven de Schie ma ken namelijk onderdeel uit van het programma. De oude ren kunnen zich verder afrea geren met het slopen van au to's of een krachtmeting aan gaan in kano wedstrijden. natie-project: de initiatiefne mers wiÜen enerzijds zelfge maakte artikelen verkopen, terwijl ze daarnaast mogelijk heden willen bieden voor inci dentele kinderopvang. Zeker vanwege dat laatste on derdeel van het project is een goede ruimte noodzakelijk. Se cretaris Snoek van de stuur groep: „Dan ga je al gauw den ken aan een leegstaand school- lokaaL Maar dat is toch niet zo goed realiseerbaar, want dan kom je met die verkoopfunctie in de knel. Dat is in een schoolgebouw erg moeilijk te doen, zeker als er in andere lo kalen in het gebouw nog les wordt gegeven. Dan krijg je toch overlast van zo'n project." De stuurgroep had onlangs wel een pandje voor het pro ject op het oog, maar ook dat bleek niet zo geschikt te zijn. Snoek zou verder niet weten, waar het werkgelegenheids project ondergebracht zou moeten worden. 'P een geschikte burgemees terswoning stroopt Reinier Scheeres de markt af, maar een keus heeft hij nog niet gemaakt. Bewo ners van de Singel, die dachten dat hij een oogje had op nummer 72, wisten niet dat hij een goede ken nis is van een bakker die daar binnenkort zijn in trek neemt. Scheeres zelf heeft dit pand niet op het oog gehad. Wat de Schiedamse burge meester vervelend vindt, is dat de indruk ontstaan is als zou de Van Leeu- wenhoeckstraat te min voor hem zijn. „Dat vind ik niet. Ik neb er jaren lang met heel veel plezier gewoond. En zeker na al lerlei verbeteringen in de straat is het er helemaal zo sjofel niet meer," meent Scheeres. „Ik hoef ook he lemaal niet zo nodig weg uit Schiedam-Oost," zegt hij. Het zijn echter factoren van morele en politieke aard, die hem ertoe bewe gen een ander huis te zoe ken. Men zou willen voor komen, dat in Schiedam kritiek ontstaat op een PvdA-burgemeester, die met een topsalaris een goedkoop huis bewoont. Vlaardingen „Gaan we daar nou weer over beginnen", zei PvdA'er Willem Kwakkelstein een beetje moedeloos, toen Ron Molenaar gisteravond zei dat hij het nog eens wilde hebben over afsluiting van de Van Linden van den Heuvellsingel voor vrachtverkeer. De kwestie zou pas volgend jaar, als de verkeer stellingen achter de rug zijn, weer aan de orde komen. „Ik vergader graag hoor... zei Kwakkelstein, „maar laten we ons nou eens aan de afspraken houden. Eerst halen we die bor den weg en dan zouden we ze nu weer terug moeten zetten," Molenaar vindt echter, dat aan de overlast door vrachtverkeer een einde moet komen. Wethouder Floor Quast zag geen beletsel voor een nieuwe bespreking. „Als D'66 weer een hoofdstuk wil toevoegen aan deze zich steeds herhalende geschiedenis, dan mogen ze dat", zei hij lankmoedig. Vlaardingen Alle par tijen in de Vlaardingse gemeenteraad hebben gisteravond in een motie de Socialistiese Partij van Remi Poppe be schuldigd van discrimi natie. Poppe bracht bij een discus sie over het minderhedenbe leid het standpunt naar vo ren, dat migranten de keuze moeten maken ofwel om te •blijven en te integreren, of wel om naar het land van herkomst terug te keren. „Een dieptepunt voor de ge meenteraad", vond fractie voorzitter Kees van der Windt van de PvdA. „Het huidige beleid", zei Pop pe, „leidt niet tot integratie maar tot isolatie van de bui tenlanders." Maar de motie waarin hij die mening ver woordde kon hij niet indienen, omdat de raadsleden die hij het had gevraagd er hun handtekening niet onder wil den zetten. „U bent niet bij mij geweest", zei CDA'er Jo Schriel, die aanbood er alsnog zijn handtekening onder te zetten om een discussie moge lijk te maken. Poppe toonde voor dat aanbod geen interesse en dat vond Schriel laf. „Je kunt niet zeggen: leer maar Nederlands en pas je maar aan", 2ei wethouder Ma- riétte Hoogendijk richting Poppe, die m zijn niet inge diende motie de nadruk legde op de noodzaak van taallessen voor buitenlanders, „Die men sen moeten zich hier thuis voelen", aldus de wethouder. Alle andere partijen namen nadrukkelijk afstand van de woorden van Poppe. ,,U bent als een blind paard aan 't ronddansen en u dreigt op hol te slaan", voegde Van der Windt hem toe. Het CDA draaide ter plekke een motie in elkaar, die door alle partijen behalve de SP werd ondertekend en ge steund. „Het door de gemeente Vlaardingen in gang gezette beleid dat gericht is op inte gratie dient met kracht te wor den voortgezet", stond er in. De uitspraken van Poppe wer den „in feite discriminerend voor de culturele minderhe den" genoemd, „Wij discrimi neren niet", zei Poppe. „Als u denkt van wel: er bestaat een anti-discrimmatiewet en niets let u daar gebruik van te ma ken." I logt- remedie maan delijks véóraf wordt vastgesteld en hekend (icnuukt Maandelijks f J 000. vri| opneembaar (in december f b 000,-) Ken te voor de maand juli 1984 Uw gehele tegoed /onder kosten beschikbaaroor de aankoopan onroerend goed Ovenne opnamen 2"o inhouding of 24 maanden op/eglcnni|n Hotterdam, Coolstngd 93; (010) 63 2911. Beijcrlandselaan 204; (010) 19 2711 's-Gravendijkwal 108; (010) 36 36 00 Vlaardingen/Maassluis De kwaliteit van het water in de Middelvliet bij Maassluis is on aanvaardbaar om in te zwem men. Dat blijkt uit bacteriolo gisch onderzoeken die het hoogheemraadschap Delfland naar de kwaliteit van het op pervlaktewater heeft gedaan. In de regio is verder de Vlaar- dmgervaart onderzocht. Den- land noemt het aanvaardbaar zwemwater. De meetplek was op de grens van Schipluiden. Ook het water van de plas Oranjepolder ten westen van Maassluis is van een aanvaard bare kwaliteit, evenals het zeewater bij Hoek van Hol land. De waterkwaliteit is meestal gemeten in open wa ter. Langs oevers met veel re creanten en bij lozingen van afvalwater kan de waterkwa liteit slechter zijn. In de omge ving zijn verder geen bacterio logische onderzoeken naar de waterkwaliteit verricht. Voor algemene informatie over buiten zwemmen en de kwaliteit van het oppervlakte water kan men zich het beste wenden tot de provinciale wa terstaat, onderafdeling water kwaliteit, tel. 070-117550. Daar beschikt men over de meest actuele gegevens over de wa terkwaliteit. Ook kan men in formatie krijgen over de kwa liteit van plassen, meren en binnenwateren bij de beheer der. Vlaardingen Bezitters van volkstuinhuisjes krij gen het een stuk makkelij ker. De vele en doorgaans strenge regels, die bij de totstandkoming van de volkstuincomplexen Zuid- buurt in 1956 en Broekpol derweg in 1963 op de volk stuinders werden losgela ten, rijn flink versoepeld. De nieuwe voorschriften, waarvoor Ben W vorige week hebben gekozen, treden on middellijk in werking. Gere geld zijn nu nog slechts: de wijze van aanvragen, het be bouwingspercentage, de hoog te en de situering van de op stallen, de gevelindeling en staat van onderhoud en de plaatsing van bergruimten en gasinstallaties. Reden voor de plotselinge soe pelere regelgeving is het sterk toegenomen aantal aanvragen voor ontheffingen. Het volk stuinwezen heeft de laatste de cennia een enorme vlucht ge nomen met als gevolg andere en vooral hogere eisen. Het bestuur van de volkstuinver eniging kreeg die aanvragen op het bord en speelde die ver volgens weer door naar het stadhuis. Een ware stroom van ontheffingsverzoeken was het gevolg. Dat was een situatie waarmee zowel de gemeente als Zuid- buurt en Broekpolderweg in de maag zaten. In nauwe sa menwerking met bouw- en woningtoezicht en de secreta rie-afdelingen sport en open bare werken zijn vervolgens de 'uitgeklede' voorschriften geformuleerd. Of deze een lang leven bescho ren zullen zijn, is afhankelijk van de ervaringen die hiermee worden opgedaan. Na verloop wordt bekeken of deze vorm van deregulering kan worden Gehandhaafd. Vlaardingen Van de huidi ge beroepskrachten in het club- en buurthuiswerk is er niet één, die er interesse in heeft om te gaan werken als ondersteunende kracht voor buitenlanders. Twee interne sollicitatierondes onder het buurthuispersoneel hebben geen enkele reactie opgele verd. Er wordt nu voor de nieuwe functie, die zo snel mogelijk na de vakantie zou moeten worden vervuld, een externe procedure gestart. De advertentie wordt binnenkort geplaatst. De gemeente had gehoopt in de nieuwe ondersteunende functie voor de migranten, die voor 20 uur per week geldt, een van de huidige opbouw werkers te kunnen interesse ren. In de periode na 1985 moeten er immers in het ka der van de bezuinigingen op bouwwerkers verdwijnen: het huidige bestand van vijf zal dan worden teruggebracht tot drie a vier. Als een van het vijftal de nieuwe baan zou ac cepteren, dan zou dat in de toekomst wellicht een ge dwongen ontslag kunnen voorkomen, zo redeneerde hel college van B en W. Volgens opbouwwerker Geor ge Sluijters uit de VOP is de toekomstige bezuiniging op het opbouwwerk niet zo'n stok achter de deur. „Er is door de gemeenteraad altijd vanuit ge gaan, dat het aantal door na tuurlijk verloop zou worden teruggebracht, dus er is geen echte ontslagdreiging. En wat dat werken met buitenlanders betreft: daar heb je toch wel een bepaalde interesse en kwaliteiten voor nodig. Ik zou daar bijvoorbeeld toch wel een bepaalde bijscholing voor no dig hebben. Ik denk dat dat voor de andere collega's ook geldt." Chef Snoek van het bureau maatschappelijk welzijn op het stadhuis vindt het jammer, dat uit de twee interne rondes geen kandidaten naar voren zijn gekomen. „Het zou tegen de achtergrond van die bezui nigingen een goede oplossing zijn geweest. Nu moeten we maar afwachten wat er uit die advertentie komt." Schiedam In de Valerius- straat in Groenoord is gisteren op klaarlichte dag een inbraak gepleegd. Een jonge bewoner had zijn raam open laten staan en daardoor is de dief naar binnen geklauterd, die uit de kamer een tuner meen'am.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1