waterwee 15 m m. 395.- 5» t55S» De Hoek snoeit deel van rozen Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Vrijdag Zaterdag Voordeel Zaterdag Voordeel 27* 249.- 99- 1&P 23SQ VROOM\§>DREESMANN sociëteit eindelijk onderdak Zomeravond 'gebeurt' in museum Playback in Musketier 'Gemeente kijkt alleen naar eige n portemonnee' Beheerder Kees de Veld van Blauwe Brug: Anty Teeze neemt afscheid VALUAS Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW juli 1984 ^-Vlaardingen Sociëteit DAT, - dat in juni 1982 een bouwval- li lig pand aan de Hoogstraat moest ontruimen, kan weer aan de slag. De Vlaardingse gemeenteraad besloot gister- avond garant te willen staan "voor een krediet, waarmee een pand aan de Havenstraat kan worden opgeknapt. Het ope ningsfeest staat gepland voor - oktober. De sociëteit heeft sinds de ont ruiming een lange lijdensweg moeten gaan voor zij een ■nieuw pand had. Bewoners waren bang voor geluidsover last en in de Havenstraat wer den met grote witte letters de woorden 'Geen DAT in de binnenstad' op een muur ge schilderd. De leden van de so ciëteit lieten geen gelegenheid voorbijgaan om politiek Vlaar- dingen erop te wijzen, dat zij toch een nieuw onderkomen wilden. Na lang onderhandelen met de gemeente was het gisteravond dan eindelijk zo ver. Het laat ste obstakel op de weg naar een nieuwe sociëteit werd weggenomen. Het pand waar DAT is ondergebracht is ei gendom van CDA-raadslid Chris van Koon, die ook in het bestuur van de sociëteit zit. De leden willen na de bouwvak- 'vakantie met de verbouwing beginnen. Schiedam In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat in Vlaardingen is vrijdagavond een zogenaamd 'zomeravond- gebeuren', dat gratis toeganke lijk is. Om 19.30 uur kunnen belang stellenden op het voorplein van het museum een schilder- kundig project van de Schie- jdamse kunstenaar Jos Hach- I -mang bezichtigen. Dat project "blijft nog tot 13 augustus in het museum. Een half uur later opent museum-directeur Hans Paalman in het museum zelf de zomeropstelling, die tot 3 september geopend zal 2ijn. Om 20.30 uur worden er vrij dag balletten van Judith Ha mer uitgevoerd. Deze ballet ten, onder de titel 'Three- speed', zijn geïnsprireerd op het werk van drie beeldende kunstenaars. Tussen tien en elf uur zijn de museumzalen voor bezichtiging geopend. Ok galerie 't Koetshuys aan de Lange Haven 78, vlakbij het museum, is vrijdagavond geo pend. Vanaf tien uur kan men daar een stock-expositie in 20- meropstelling bekijken. Maassluis De jeugd van Maassluis kan zaterdag kiezen uit tenminste twee activiteiten: een kindermarkt en een play- baekshow. De kindermarkt wordt van negen tot vier uur op verschillende plaatsen in de binnenstad gehouden. De deel nemers verkopen die dag speelgoed, boeken. kleine huishoudelijke gebruiksvoor werpen en allerhande andere zaken. De playback begint om half twee op een podium naast café De Musketier in de Nieuw- straat. Onder de inmiddels al 25 deelnemers bevinden zich al dan niet getrouwe kopiën van Hennie Vrieruen, Olivia Newton John, Herman Brood, Danny de Munck, de Dolly Dots en Babe. Holiërhoek vreest 'zachte liquidatie' Vlaardingen Politiek Vlaardingen praat over uitbreiding van winkel- centrnm de Loper met tweeduizend of vijfduizend vierkante meter, pro jectontwikkelaar Amro heeft de plannen al klaar, maar de winke liers in Holy moeten van die uitbrei ding niets hebben. Voorzitter W. T. Bosboom van winkeliersvere niging de Loper bestrijdt het argument van de gemeente, dat 'zijn' winkelcentrum niet com pleet zou zijn. „Om nou te zeggen: tsjonge, jon ge, wat komen we veel winkels tekort, nee. De winkeliers zien slechts een gemeente, die erop uit is de braakliggende grond zo duur mogelijk uit te geven, zonder rekening met hen te hou den. Ambitieuze plannen om het centrale winkel centrum van Holy met tienduizend vierkante meter uit te breiden zijn als gevolg van de eco nomische recessie en de ontvolking van Vlaar dingen lang geleden als onrealistisch in de kast gelegd. Maar een grotere Loper bleef altijd het uitgangspunt van de gemeente, Uitbreiding met vijfduizend vierkante meter betekent dat het centrum bijna twee keer zo groot wordt. Terugwinnen „Twintig procent van de koopkracht verdwijnt uit Holy zomaar naar Schiedam en Rotterdam", zegt wethouder Mariëtte Hoogendijk. „Dat moeten we zien terug te winnen. Je wilt de mensen graag hier houden. Een paar aantrek kelijke winkels erbij en je hebt ze." De Holiër hoek en de Winkelhoeve dreigen daar de dupe van te werden. Volgens het Nederlands econo misch instituut (NEI) komt de uitbreiding van de Loper die winkelcentra op een omzetverlies van bijna dertig procent te staan. Maar ook de winkeliers van het veelbesproken door Aad Rietveld winkelcentrum de Loper slaat de angst om het hart als zij de besluiten van de gemeente zien, „Dit is niet echt een centrum waar je een mid dagje uit winkelen gaat en dat moet het ook niet worden", zegt Bosboom. „De winkeliers in de Vlaardingse binnenstad zullen daar al hele maal niet gelukkig mee zijn." Drie of vier win kels erbij in de Loper, dat lijkt Bosboom wel wat. „Meer uitbreiding gaat alleen maar ten koste van de andere winkelcentra en onszelf. Een grotere Loper zal maar in zeer geringe mate meer koopkracht aantrekken." Zonde Do winkeliers van Holy zien maar één reden waarom de gemeente het winkelcentrum wil uitbreiden. „Die grond ligt daar al veertien jaar braak", zegt Wim Poot van de winkeliersvere niging Holiërhoek, „dat is pas zonde." Het be leid is er volgens Poot op gericht die grond voor de gemeente zo voordelig mogelijk uit te geven en nergens anders op. „De gemeente kijkt alleen maar naar zichzelf, naar zijn eigen portemonnee", zegt Poot. „Die grond moet be bouwd worden en winkels brengen meer op dan woningen. Een be&tje doorzichtig hoor. De gemeente heeft geld nodig en hier is geld te ha len. De uitwerking zal ze een zorg zijn." Ook bij Bosboom maakt het argument dat de koopkracht binnen Vlaardingen moet blijven, niet veel indruk. „Het gemeentebestuur neemt alleen maar politieke besluiten. Er is een prach tige financier voor dat gebied en daar wil de gemeente gebruik van maken." De Holiërhoek mag van de uitgebreide Loper de grootste problemen verwachten. Daar komt de Amro zelfs met een optimistische afspiege ling van zaken niet onderuit. De projectontwik kelaar heeft in de plannen voor de Loper een soort overlevingsplan voor het winkelcentrum aan de Reigerlaan opgenomen, maar ook in dat plan blijft minstens eenderde van het aantal winkels leeg. En dan is er nog rekening mee gehouden dat de Amro zelf een bankgebouw in de Holiërhoek neerzet. „Om ons te helpen", lacht bloemist Poot. Wethouder Hoogendijk ziet voor Holiërhoek nog wel een toekomst als buurtwinkelcentrum, maar dat biedt volgens Poot weinig perspectief. „Het centrum wordt zachtjes geliquideerd. De gemeente werkt ons al jaren tegen." Als de bloemist de kans krijgt om over te gaan naar een uitgebreide Loper doet hij dat, want: „On danks de concurrentie... Waar mensen zijn wordt gekocht." Gezien de tegenstand van VVD en CDA wil de gemeente zich nog niet vastleggen op de om vang van de uitbreiding. Hoogendijk: „Noem alsjeblieft geen aantal vierkante meters, want dat kun je nog absoluut niet zeggen. Het gaat er vooral om of we in de gemeenteraad op één lijn kunnen komen." 'ZUIGEr r DOEN ZE' Schiedam Al een paar dagen heeft de Blauwe Brug geen over lopende we's meer ge had. Ook geen verstopte drinkwaterbekkens of omgekiepte bloembak ken. Het bleef er netjes. Maar wat de bezoekers van het wijkcentrum niet zagen of hoorden, waren de scherpe woor den die over het Bach- plein vlogen. „Ik word het spoegzat,'-' zegt be heerder Kees de Veld. „Ik doe mijn best," verklaart hij, „maar er blijft een klein groepje jongens, dat van treite ren geen genoeg krijgt. Zuigen doen ze; ie uit je tent lokken. De hele dag moet je achter ze aanlopen. Als je even niet op let, gaat er iets mis. En maar de heilige onschuld spelen, als wij het zat zijn en de politie bellen." De Veld noemt geen namen, maar Ella van der Poel zoekt de publiciteit. Zij is de moeder van Edgar, een 16-jarige Bach- pleiner, die maandagmiddag door de politie uit de Blauwe Brug werd gehaald, „zonder iets gedaan te hebben". Het kostte Edgar zijn vrije middag. Moeder boos: „Kan dat nou zo maar, opgepakt worden, zonder iets uitgespookt te hebben?" De Veld antwoordt ferm: „Op een gegeven moment is het uit. Soms gebeurt er in de Blauwe Brug niets, bij bepaal de groepen jongeren, en bij an dere groepjes gebeurt er wel 7 wat. Ik wil dat niet allemaal op het conto van die Van der Poel schrijven, maar hij be hoort wel tot een groepje dat wij liever niet meer binnen hebben. We werken nu pre- Edgar van der Poel mag niet ventief en geven ze de lengte veel beter zo. De mensen voe- naar bjnnen. Op de achtergrond niet meer om wat uit te spo- len zich nu thuis in de Blauwe tepen enkete yan zljn kameraden ken. Want als wtj hen de leng- Brug. Vroeger hingen die ion- der 6,auwe Brug bjnn(5n. zjj we|. te geven, gaat het mis. En dat gens verveeld over de tafels vertik ik. Ik kijk de kat niet heen, dan zei iedereen: wat valide die gepest werd; een meer uit de boom. En het is een zooitje is het daar. Een in- oude man die in de maling ge nomen werd dat kan toch niet? Tegen mij zeiden ze; wil je soms een gaatje in je buik?" Ella van der Poel: „Met die De Veld is niet te praten. Ik belde hem een keer boos 's avonds, toen riep hij: nou kom ik er aan! En toen ik met Edgar wegging uit de Blauwe Brug stopte hij met gierende rem men en schreeuwde hij over het Bachplein heen: nou wil ik met je praten, nü! Nou, dan durf ik al niet meer." De Veld: „Onzin. Ik was ziek en ik kwam toch vanuit Ro zenburg naar Schiedam, om het erover te hebben. En dan loopt zij weg. Dat jong van haar zegt nog: fijn hè, ma, dat ie voor niks uit Rozenburg komt. Zuigen is het, zuigen." Directe aanleiding voor de problemen tussen de Blauwe Brug en enkele jongeren ('en kele', benadrukt De Veld) is de sluiting van het project Playboy's Place, waar jonge renwerker Edgar Kerssenberg bedreigd werd en overspannen raakte. „De meeste laten wij nu gewoon binnen," zegt De Veld, „want ik vind dat een. wijkcentrum er voor iedereen is. Maar er is hier een stelletje, dat de boel voorgaat. Als je even niet kijkt, gaat het geld kosten. Vandalisme. Trou wens, Kerssenberg werd be dreigd, dat zegt toch al iets?" Hoofdinspecteur van politie Jan van Hof vindt dat de situ atie wel meevalt: „Wij staan niet constant bij de Blauwe Brug op de stoep. Die indruk heb ik tenminste niet." Over de jongen, die maandag mee moest naar het bureau, zegt hij dat deze verhoord moest wor den wegens lokaalvredebreuk. Vlaardingen De Vlaar dingse popgroep Anty Teeze neemt vrijdag af scheid van zanger Rob van der Waal, Van der Waal vertrekt voor onbepaalde tijd naar het buitenland en de band treedt dan 'voor het laatst op In muziekcafé Voice aan de Schiedamse- weg in Vlaardingen. De plaats van Van der Waal wordt ingenomen door een zangeres: Hanneke van der Hoven. Zij treedt vrij dag voor het eerst met Anty Teeze op. Het is al enige tijd geleden van de Vlaardingse band in de eigen gemeente op trad. Muzikaal gezien was het een van de toonzetters in de Vlaardingse popwe reld, die twee jaar geleden 'echt' opleefde. De band maakt moderne, dansbare popmuziek met veel En gelse invloeden. Hoewel de band door het publiek goed werd ontvangen heeft Anty Teeze nooit echt naar buiten kunnen treden. Dat in tegenstel ling tot enkele navolgende groepen. Voor muziekcafé Voice is het de eerste maal dat ze een popgroep in huis heeft. Mocht deze opzet slagen, dan zijn er in de toekomst meer concerten in Voice te verwachten. Anty Teeze bestaat uit gi tarist Theo Voskuilen, bas sist Ton Voskuilen, drum mer Wanfred de Winter en tot en met vrijdag zan ger Rob van der Waal, Er wordt nog gewerkt aan een 'voorprogramma1. Ge dacht wordt aan een dich ter. Het concert begint vrijdagavond om tien uur. Hoek van Holland De Rot terdamse plantsoenendienst legt Hoek van Holland een be sparing op, die de talrijke ro- zebottels de kop gaat kosten. Eén ton moet er bezuinigd worden. In het voorstel van "de plantsoenendienst komt hei neer op een daadwerkelijk snoeien in de groenvoorzie ning. Eén derde van alle ro zenstruiken staat op het spel. De Hoekse commissie voor verkeer, openbare werken en groen heeft er grote moeite mee. Hoek van Holland heeft ruim negen hectare groen te onderhouden. De rozen zou den vervangen kunnen wor den door laaggroeiende be planting, dat is makkelijker. De Rotterdamse plantsoenen dienst geeft echter nergens aan, waar in het dorp precies in de rozen moet worden ge sneden. Volgens Erik de Ridder, chef van de plantsoenendienst, zal de Hoekse deelraad dat zelf moeten uitmaken. Naar zijn mening komen de Dirk van den Burgweg en de 's-Graven- zandseweg hiervoor het meest in aanmerking, omdat de ro zen het daar erg slecht doen. Bewoners protesteren echter. Daarom wil de commissie die bewoners maar inschakelen bij het onderhoud. Sharp portable kleurerhtv CI403 Met 36 cm beeldbuis. 8 Instelbare voorkeurtoet- sen voor direkte afstemming. Teleskoop- antenneen videoaansluiting Laguna opblaasboot Zeewaterbestendig. Diverse luchtkamers. Kan klein verpakt worden. L260cnU69^149.- L 220 cm -93^85.- H 02e lock zwenksproeier Met 15 sproeinippeis en 4 instelbare sproeistanden. Voor een max. oppervlak tot totaal 155 m* Modem herenshirt FblJkatoen. Met korte mouw en side button down Diverse zonnige streep- dessins. Mt 37-44. Lycra damesbikini Keuze uit diverse zomerse modellen, kleuren en uitvoeringen. Mt. 36-44. -23? Da messlip ln bikini- of heupmodel. Prima pasvorm en kwaliteit. 100% katoen. Div. kleuren. Mt. S-M-L. Nü Md. badmooe Aid. herenmode Atd camping Aid radetw Twents lakenkatoen per mtr. 100% katoen, optisch wit gebleekt. 5 Breedtes: 90120-150-200-240 cm. B 240 cm 15.50 B 90 cm Venco pondspak zachte dierentuindrop 500Gram kwaliteitsdrop... een lékkere, orgineei 1 Hollandse specialiteit ^35 Cask) elektronische ichine mettetrol jnele uitvoering. batt. en adapter, 'ig399£ 269.- 'ig Audiosonic portable stereo-compo MG/FM radiorecorder met vele extra aansluitingen. Werkt op lichtnet en batt. 2797- pcHyaether matras SG 25. Beide zijden extra afgedekt met Dacron. 90x200 cm J35T-119.- 80x190 cm JrüST- Veren hoofdkussen 1500 gram. 60x70 cm. Zacht en veerkrachtig. Voor behaaglijk slaap- komfortJA95" Fraaie dubbele fietstas Ruim model, twéémaal 40x33x12 cm, in sterke uitvoering. Div. kleuren zvsö Md «dwrtv Afd defcentfmairass. Jf Alt! dritens/irwtress- Aid.Oov-'i-iaH LP standaard Voor ca. 40 elpees. Kan ook aan de wand. In smoke/anthradet ferstuk. Nu Aid grammofoonplaten Valuas-spedal nostalgische fiets Ned. fabrikaat. Duurzaam en kompleet! Met 5 jaar garantie op frame en vork- konstruktie. Div. kleuren. 2957- Md camp«ng Butterfly super-fchtgewichttent Katoenen 2-peroons dubbeldakker van löpkwafrteh Met veel woon- en bagage ruimte. Ind. verzekering 4S0C- Ook geldig op de plaatselijke koopavond.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2