JU 'Doorberekenen kortingen afbouw dienstverlening' Meisjes overleven val van 7 en 12 meter Nieuwe openingstij den arbeidsbureau VLAARDIK DAGBLAD SGHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT 'Benzine- fraude' bleek vergissing met pasjes PvdA wil markt bij Nieuwstraat houden Veiling in café op 't nippertje voorkomen Voorzitter overlegorgaan kraakt informatiebulletin Honderden gezinnen uren zonder stroom Ballet op kunstwerken geïnspireerd Bromfietser gewond Rat in de melk Veel animo overdekte rommelmarkt Te snel Harmonie wil experiment met filmliga DINSDAG 10 JULI 1S64 j Maassluis Een 10-jarig meis- I je uit Maassluis is gisteravond rond negen uur van het dak terras van een huis aan de Korboenstraat zeven meter gevallen- Ze moest in het Vlaardingen Er is geen ben zine verdwenen bij de genees kundige en gezondheidsdienst Nieuwe Waterweg-Noord. De benzine die men bij de GGD miste, was alleen in andere au to's opgestookt dan men had geregistreerd. Dat is vast ko men te staan uit het onderzoek dat de politie heeft ingesteld, en dat nu is afgerond. Enkele maanden geleden was gebleken dat bij de GGD grote hoeveelheden benzine op on verklaarbare wijze waren ver dwenen. Er werd ogenblikke lijk gedacht aan fraude, waar na die medewerkers van de dienst aan een intern 'verhoor' werden onderworpen. Dat in terne onderzoek werd door sommigen nogal gewraakt, omdat het bestuur van de GGD alle medewerkers ver- plichtte, een verklaring te on dertekenen waarin stond dat zij geen benzine hadden weg genomen. Omdat dat interne onderzoek niets opleverde is vervolgens de politie verzoeht, een onder zoek in te stellen. Hieruit is nu gebleken dat er van een frau de geen sprake is geweest. De vermissing van de benzine is een gevolg van de onopge merkte verwisseling van pas jes, waarmee die benzine kan worden getankt- Daardoor le ken bepaalde bedrijfswagens van de GGD buitensporig veel benzine te gebruiken. Binnen de dienst wordt'nu na gedacht over maatregelen, die dergelijke vergissingen in de toekomst kunnen voorkomen. Maassluis De PvdA-fractie in de Maassluise gemeenteraad vindt, dat de weekmarkt defi nitief moet worden verplaatst naar het parkeerterrein achter de Nieuwstraat. De markt kooplui hebben daar voor een aantal weken hun kramen neergezet in verband met werk aan de riolering op de Markt, Dat bevalt hen zo goed, dat' zij er veel voor voelen daar voortaan elke vrijdag te staan. De socialist Robert Punt wijst burgemeester en wethouders er in schriftelijke vragen op, dat de marktkooplui zowel de ruimere opzet als de grotere standplaatsen als een verbete ring ervaren. Ook de winke liers op de Markt juichen de verhuizing In meerderheid toe, Zij zien de toegankelijkheid van hun winkels op vrijdagen verbeterd. Een belangrijk nadeel van de Markt is volgens Punt ook de slechte bereikbaarheid van winkelpanden in geval van brand of andere calamiteiten. De PvdA vraagt B en W een onderzoek in te stellen naar de voor- en nadelen van een defi nitieve verhuizing van de markt. Vanwege het riool staan de kraampjes in ieder geval aan staande vrijdag nog op het parkeerterrein achter de Nieuwstraat. viaarümgse Holyziekenhuis worden opgenomen, maar de verwondingen bleken mee te vallen. Het meisje speelde met haar vriendinnetjes op het dakter ras en kwam te vallen toen ze over de muur rond het terras klom. Zondagavond overleefde de 2- jarige Elvira een val van twaalf meter. Zij viel van het balkon op de vierde etage aan de Burgemeester Lotsystraat De peuter was tijdens het spe len met haar zusje op een stoel op het balkon gekropen en viel vervolgens over de rai ling. Haar val werd gebroken door een aantal waslijnen. Zij kwam in de struiken terecht In het Holyziekenhuis consta teerden artsen tot hun verba zing dat het meisje helemaal geen verwondingen had. Schiedam Op het laatste nippertje heeft Henk van Ves- sem gisterochtend een execu tieverkoop weten te voorko men in zijn zaak, café The Pub op de Rotterdamsedijk. Ook meubilair, kleuren-tv en ande re inboedel in zijn woning aan de Galvanistraat kon uit de handen van de deurwaarder 'gered' worden. Van Vessem trof aan de Lange Nieuwstraat een welwillende belastinginspecteur aan, die genoegen nam met een schul daflossing van 2600 gulden. De totale belastingschuld komt op 6000 gulden, maar Van Ves sem is het daar niet mee eens. Hij vindt het te hoog geschat. Probleem is echter, volgens zijn zeggen, dat hij geen balan sen kan overleggen. Alle stuk ken, die betrekking hebben op de financiële kant van zijn café, liggen bij zijn vorige ac countant en de onderlinge communicatie is van dien aard geworden, dat Van Vessem deze niet aan de belasting kon overleggen. „Drie jaar geleden zijn mijn vrouw en ik hier begonnen. Met niets. Geen cent hadden wij. Om dit op te bouwen heb ben wij ons voor twee ton in de schulden gestoken. En als ik je nu vertel, dat daarvan, na drie jaar, nog geen 70.000 gul den resteert, kan je toch zien dat ik mijn verplichtingen aan mijn schuldeisers voldoe. Dit is dan ook één van de beter lo pende zaken in Schiedam", al dus Van Vessem. Die schuldeisers lagen gisteren wel aan de telefoon, nadat de deurwaarder de veiling in een advertentie had aangekondigd. „Wat krijgen we nu?", vroeg de Amro-bank. Naamgenoot Van Vessem, ambtenaar van de Openbare Nutsbedrijven" Schiedam, kwam prompt voor het maandelijkse termijnbe drag, dat via een schuldsane ring afgesproken is. De klanten van Marianne en Henk van Vessem toonden zich solidair. Terwijl Van Ves sem zijn zaken regelde in het belastingkantoor, vormden de stamgasten een blokkade om eventuele opkopers buiten de deur te houden. Een tikje agressief was de stemming op dat moment. Later was de op luchting - groot. Toen werden ook alle spullen, waarvan er enkele eigendom van de klan ten zijn, maar die desondanks geveild zouden worden, weer in hel café teruggezet... Henk en Marianne van Vessem geven hun trouwe klanten een rondje: „Wij hebben wat te vie ren", zeiden zij. «asm# 'Alsof de buitenlanders K hier met vakantie zijn* ONS sluit elektriciteit af zonder te waarschuwen Schiedam Een groot deel van Schiedam-Zuid zal aan staande donderdag zes uur lang zonder elektriciteit zit ten. Het gaat om het gebied dat wordt begrensd door de Havendijk, Poortugaalse- straat. Nieuwe Maasstraat en Geervl iets est raat. Naar schatting wonen er enkele honderden gezinnen. Tussen 's morgens half tien en 's middags half vier wordt de hoofdschakelaar bij de Iaagspanningskast aan de Voornsestraat omge draaid. De kast moet wor den vervangen, omdat die onlangs door vandalen is vernield. Voor de bewoners van het gebied is het een complete verrassing. De Openbare Nutsbedrijven Schiedam hebben dc bewoners niet op de hoogte gebracht en zijn dat ook niet alsnog van plan. Opbouwwerker Armand van Puyyelde noemt het krank zinnig dat de ONS nalaat de bewoners en winkeliers in te lichten. „Dat is toch te gek om los ie lopen. Zelfs al was het maar een uur, dan dient de ONS het fatsoen te hebben om de mensen op de hoogte te brengen." Mevrouw Poot van de ge lijknamige groente en fruit handel in de Oude Maas straat reageerde vanmorgen verbaasd toen zij door onze krant op de hoogte werd ge bracht. „Dat kan niet waar zijn. Dat moet de gemeente ons toch meedelen? Ze kun nen toch niet zomaar de stroom afsluiten? We kun nen niet zolang zonder elek triciteit. Moet u eens voor stellen wat er met dit war me weer gebeurt met de spullen die we in de diep- vrieskist hebben." Met ingang van heden zijn dit de nieuwe openings tijden van het arbeidsbureau: maandag t/m vrijdag 8.30-16.00 uur. Arbeidsbureau Schiedam Laan van Bol 'Es 3, tel. 010-705300 jCskL,-- - Eén van de vakantie-activitei ten in het Stedelijk Museum: bal let van Judith Hamer. Schiedam Het Passagethea ter en het Stedelijk Museum lijken steeds meer naar elkaar toe te groeien. In de foyer van Passage-Blo worden nu en dan tentoonstellingen gehouden; in het museum is het soms thea ter. Performances zijn er al eens geweest en als zomeraeti- viteit was er nu ook een ballet, 'Three-speed* geheten, van Ju dith Hamer. Toch was het museum daar voor de geëigende plek, meer dan het Passagetheater, want Judith Hamer had haar ballet ten geïnspireerd op beeldende kunst van Alexander Cai- der, Barbara Hepworth.- en Maedalena Abakanowitz. Vlaardingen Wat moeten buitenlanders die in Vlaardingen wonen met de wetenschap, dat de stad „gunstig gelegen is aan de Nieuwe Water weg", en dat er „een groot winkelcentrum is, aan trekkelijk gelegen in het hart van de stad"? Die vraag houdt Ed Kliite, de voorzitter van het over legorgaan migranten bezig, sinds hij een paar da gen geleden het eerste informatiebulletin voor mi granten van de gemeente onder ogen kreeg. „Daar wordt honderden gul dens aan gespendeerd", zegt Klüte boos. „Dat is eeht bela chelijk. Ze doen alsof de bui tenlanders hier met vakantie zijn." In het proefnummer van het informatiebulletin van de gemeente, dat bedoeld is voor onder anderen Turken en Ma rokkanen, staat te lezen dat de inwoners van Vlaardingen in 1657 een prachtig stadhuis hebben laten bouwen en dat de Grote Kerk ook al heel oud is. „Een fijne stad heeft ook mo gelijkheden om te recreëren. Vlaardingen heeft die volop", gaat het verder. „In het mid den van de stad ligt het oude Hof en het Oranjepark. waar men kan wandelen of trim men. Langs de Nieuwe Water weg ligt een oeverbos en ook in de Broekpolder is een bos aangelegd." Verder worden de migranten kundig gemaakt van het feit. dat er fietsroutes zijn uitgezet in Midden-Delfland en dat er talloze sportverenigingen zijn, waaronder de Turkse voetbal club Türk Güzü. „Zo worden in Vlaardingen nuttige zaken met de aangename verenigd", eindigt het bulletin. ,,Dit moet gezien worden als een introductienummer", zegt ambtenaar Ton Hoozemans. „In de volgende bulletins zal wel belangrijker informatie staan. Het is natuurlijk niet de meest wezenlijke informatie, het is gewoon een luchtig eer ste nummer. Dat heeft de heer Klüte misschien over het hoofd gezien." De voorzittter van het over legorgaan vindt, dat bet bulle tin voor buitenlanders op deze manier wel een heel slechte start maakt, „In andere steden zijn echt goede voorbeelden van hoe hel wel moet", aldus de voorzitter van het overleg orgaan. „Hier hebben de men sen helemaal niets aan. Er staat, dat een deel van de stad nog herinnert aan het visserij- verleden. Terwijl veel buiten landers nota bene in visver- werkende bedrijven werken." Klüte wil woensdagavond in de vergadering van het over legorgaan migranten met een voorste) komen om het bulle tin te herschrijven. IIIIIIIHIIIIIIillflIllimillllUlIllllIIIIIIIlUII Schiedam Een 17-jarige bromfietser uit Schiedam moest gisteren met kneuzin gen en schaafwonden naar het Schieiandziekenhuis worden gebracht, nadat hij op de 's- Gravelandseweg in botsing was gekomen met een perso nenauto. De bestuurder van die auto, een 39-jarige Rotterdammer, wilde de oprit naar rijksweg 20 nemen, maar verzuimde voor rang te geven aan de bromfiet ser. Het slachtoffer kon na be handeling in het ziekenhuis weer naar huis. Bij het ongeluk werd de die- sellank' van de auto lekgesto- ten, De brandweer spoot de weg schoon. De auto werd voorlopig van de weg gehaald. MiiwiiiimmnmiuimiimumtiiiimiM .Directeur bibliotheek in jaarverslag: Vlaardingen Het Vlaardingse gemeen tebestuur heeft tot nu toe de enorme be zuinigingen van het rijk op het biblio theekwerk niet aan de gemeentebiblio theek doorberekend.. Als dat wel zou zijn gebeurd, dan zou dat zeker afbouw van dienstverlening hebben betekend en in het ergste geval zelfs sluiting van een of meer filialen. Dat stelt directeur John La- mens van de Vlaardingse gemeentebiblio theek in zijn jaarverslag over 1983. Dit jaar moest, ais gevolg van het rijksbe leid, de gemeentebibliotheek zo'n 330.000 gulden bezuinigen. Om het wegvallen van subsidie voor een deel te compenseren' werden de tarieven en de boetes ver hoogd, al is de bibliotheek er wel van overtuigd dat dit een negatief effect zal hebben op het aantal lezers. Afgezien van enkele kleinere besparingen in de begro ting van de bibliotheek is de r*st van de rijkskorting tot nu toe nog door de ge meente zelf opgevangen. Het aantal leden zowel als het aantal uit leningen is bij de Vlaardingse bibliotheek in 1983 nog verder gedaald. Aan het eind van dat jaar was nog maar 32 procent van de Vlaardingse gezinnen lid van de ge meentebibliotheek, en de verwachting is dat dat percentage in de loop van dit jaar nog kleiner zal worden, in verband met de doorgevoerde contributieverhoging. Wel kan de bibliotheek merken dat het percentage lezers wat sb-jger ligt, omdat veel gezinsleden op één bibliotheekkaart meelezen. Het gebruik van de studiezaal van de bi bliotheek neemt wel toe. Het gebrek aan zitplaatsen in de studiezaal is daardoor steeds meer merkbaar. Ook de schoolme- diatbeekdienst kreeg het drukker. De daling van de omzet' van de fono- theek is opvallend. In 1983 moest de pla ten-afdeling van de bibliotheek een daling van het aantal uitleningen van 12 procent administreren. Dat kan enerzijds liggen aan het feil, dat het publiek minder geld kan uitgeven aan het lenen van platen, maar anderzijds heeft dat volgens direc teur Lamens ook te maken met de veel te kleine collectie van de fonotheek. Doordat er erg weinig nieuwe platen kunnen wor den aangekocht gaat ook de gemiddelde kwaliteit van het plaienbestand steeds verder achteruit. Vlaardingen Een be woonster van 'de Haven straat, die een verfrissend glas melk wilde inschen ken, ontdekte gisteren met enige afschuw dat er in het pak een jonge dode rat dreef. Zij heeft de keu ringsdienst van waren van haar bizarre ontdekking op de hoogte gebracht. Die dienst onderzoekt de zaak. Schiedam De organisatie van de grootste overdekte rommelmarkt die Schiedam kent loopt als een trein. De markt die vrijdag 24 en zater dag 25 augustus in sporthal Margriet wordt gehouden is zelfs zo in trek dat de organi serende stichting Lentefeest potentiele deelnemers erop at tendeert dat ze snel moeten re ageren om nog een standplaats te bemachtigen. Behalve win keliers, verenigingen en in stellingen kunnen ook particu lieren enkele vierkante metei's huren. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met de stichting die is gehuisvest op het Broersvest 191. Tijdens kan tooruren kan men bellen met 730831. Schiedam De Schiedamse politie heeft gisteren bij een snelheidscontrole op de Harga- laan 25 bekeuringen moeten uitdelen wegens te hard rij den. De controle duurde van half elf 's morgens tot half een. Dc grootste snelheid die geregistreerd werd op de laan, waar een maximum toegestane snelheid van viifiig kilometer geldt, was 97 kilometer. Vlaardingen Bij wijze van experiment denkt Filmhuis Harmonie er over om komend seizoen een filmliga op te zet ten. Die moet een gat in de markt vullen. Er zouden in Vlaardingen te weinig bio scoopfilms van niveau worden gedraaid. Dat staat te lezen in net jaarverslag 1983 van de Stadsgehoorzaal, waaronder de Harmonie resorteert. Een filmliga moet gezien wor den als een aanvulling op het bestaande aanbod. „De wat bredere programmabasis wordt voortgezet meldt het verslag. Getalsmatig kan de Harmonie terugzien op een goed jaar. De 91 voorstellingen trokken ge middeld 18 bezoekers. Dat is exact tweemaal zoveel dan het povere aantal dan in '82 kon worden aangetekend. Over de gehele linie had de Stadsgehoorzaal vorig jaar over publieke belangstelling trouwens niet te klagen. De 471 activiteiten trokken 68.242 bezoekers, tegen 521 activitei ten in '82 met slechts, 65.004 bezoekers.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1