SPORT 13 Cafébaas voelt zich bedreigd door buurt Aad van Diest was zeven dagen lang onbereikbaar Inspraak over de Lickebaert 'Hetlijkt '1 Buitelaar lonkt naar Graig Norry Rinus Bijl, de ijsboer, overleden Uitzichtspunt in Broekpolder Beiaard laat zich bekijken Verkoop van afgeschreven boeken Vollemaans feest in de Quibus Rondleidingen in Stedelijk Museum 'Het begint nu echt j S zwaar te worden7 I "De dag voor de wedstrijd een linnenkist getimmerd DE DOELMAN Junioren meeting op wielerbaan Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 11 juli 1984 Schiedam Op de alge mene begraafplaats in Schiedam vindt morgen, donderdag, om elf uur de teraardebestelling plaats van het stoffelijk over schot van Rinus Bijl. Bij duizenden Schiedammers was hij bekend; velen ken den hem beter als Rinus de ijsboer. Hij is op 67-jari- ge leeftijd overleden, na dat hij zaterdagavond thuis werd getroffen door een hartstilstand. Hij had met zijn vrouw een visite afgelegd in zijn wijk, Schiedam-Zuid, en was onderweg onwel- gewor den. Rinus Bijl werd door zijn vak bekend: als ijscoman. Hij was in dit werk te rechtgekomen na een £a- brieksongeval waarbij hij een arm kwijtraakte. Op de hoek van Lekstraat en Hoofdstraat had hij een wijd en zijd bekend win keltje, de RMI, dat later bij een naamsverandering 'van de Rotterdamse Melk Industrie de Ermi ging he ten. Toen de gemeente Schiedam tien jaar geleden de gebouwen langs Hoofd straat en Lekstraat ging slopen, week Rinus uit. Hij ging nog wel met zijn ijs- wagentje de wijk door, maar vaker stond hij op een vaste plek op de Maas boulevard. Toen hij wegens G5-jarige leeftijd stopte, deed hij zijn vergunning over aan Hans Visser, die op dat moment alleen nog het.pannekoek- huis De Vijver in het Prinses Beatrixpark had, maar plannen maakte voor een tweede restau rant op de Maasboulevard. Daar staat nu De Stuur hut, ongeveer op de plek waar Rinus de ijsboer met duizenden mensen een praatje heeft gemaakt. Vorige week nog heeft hij met andere'buurtbewoners herinneringen zitten opha len aan die ijstijd. Hij ver telde hoe soms jongetjes in zijn winkel kwamen met 25 gulden. Dat was veel in die tijd en dan dacht Rinus dat zij het gestolen had den. Soms haalde hij de moeders erbij. Vaak waren dezen hem dankbaar. Maar hij kreeg ook wel eens op zijn kop; „Wat denkt u wel? Dat geld heb ik hem meegegeven om snoep te kopen", riep zo'n Gorzens type dan boos. Toch overheersten de vro lijke herinneringen. Rinus Bijl genoot veel sympathie. Vanavond van acht uur tot half negen is er gele genheid tot condoleren in de rouwkamer aan de Nassaulaan. Vlaardingen Anonieme telefoontjes, glasscherven onder de banden van zijn auto, kapotte flessen in zijn tuintje; caféhouder Ben Vuijk zegt dat hij er behoorlijk zenuwachtig van wordt. „Dit is mijn eerste eigen zaak en ik ben er ontzet tend trots op", zegt Vuijk, sinds vier jaar pachter van café de Arepol in de Vet- tenoordsepolder. „Ik heb nog nooit rottigheid ge had, maar een paar men sen in de buurt zoeken ge woon een reden om mij weg te krijgen. Je staat hier zo langzamerhand achter de bar met het idee: Oh jee, als er maar niks gebeurt." De politie die de zaak „op de korrel houdt", zoals adjudant C.W. Melkert het noemt, heeft nog nooit strafbare fei ten geconstateerd. Maar de klachten houden aan. Bij Vuijk heeft zo langzamer hand het idee pest gevat, dat zijn café de schuld krijgt van alle problemen in de buurt. „Het lijkt '1984' van George Orwell wel, Big Brother is watching you. Ze houden je constant in de gaten om te kijken of ze je kunnen be trappen op overtredingen. Ze zoeken een stok om de hond te slaan." „Je strijdt tegen een paar men sen in de buurt, maar je weet nooit zeker met wie je te ma ken» hebt. Je gaat iedereen achterdochtig aankijken, zo van: ben jij het soms?" Volgens Vuijk heeft zijn café een goede naam en vinden de 'klagers* in de buurt dat jammer: „Er is gewoon geen reden om de tent te laten sluiten." Maar de klachtenstroom naar de gemeente houdt aan en de politie controleert regelmatig hoe de bezoekers zich, vooral rond sluitingstijd, gedragen. „Ër staan hier regelmatig au tootjes voor de deur met politie in burger en die slaan dan naar binnen te kijken", zegt Vuijk. „Nou, dan sta je ook niet rustig achter de bar." Luidruchtig Adjudant Melkert bevestigt de woorden van Vuijk, dat de po litie nooit aanleiding heeft ge- Ben Vuijk bij het bouwval waar hij een keuken van wilde maken. De gemeente is bang voor een grote stroom klachten en verhindert de verbouwing. zien om op te treden tegen be zoekers van de Arepol. „Na tuurlijk wordt er weieens ge schreeuwd en worden er soms portieren hard dichtgeslagen, maar strafbaar is dat niet", verhaalt Melkert van de be vindingen van de politie. „De bezoekers zijn soms wat luid ruchtig, maar dat heb je altijd bij een café. Als we op kunnen treden doen we dat, maar er door Aad Rietveld zijn geen strafbare feiten ge pleegd." De gemeente begrijpt dat Vuijk zelf weinig aan de klachten kan doen, maar zag er toch reden in om een uit breiding van het café niet toe te staan. De caféhouder wilde een' bouwvallige berging naast de Arepol ombouwen tot een open Keukentje, maar daar stak de gemeente een stokje voor. „Dat een café overlast oplevert is niet te voorkomen, maar dat gaan we niet nog erger maken door uitbreiding toe te staan", zegt Ad Smit-Duyzentkunst, projectambtenaar voor de Vet- tenoordsepolder. „Het is toch al dom geweest om toe te staan dat er een café midden in een woonwijk gevestigd werd." Het luidruchtige komen en gaan van' publiek zou volgens Smit regelmatig aanleiding ge ven tot klachten. De eigenaar van de Arepol, de enige kroeg in Vlaardingen met een supportersvereniging, trekt de grond van al die klachten in twijfel. „De klan ten leven zo mee met het café, dat ik bijna zeker weel dat ze nooit rotzooi maken." Volgens Vuijk hebben café's bij veel Vlaardingers sowieso een slechte naam. „Dat is een hol waar mensen'zuipen en dron ken de deur uitstappen. Onzin natuurlijk. Ik weet zeker dat dit café neel belangrijk is voor het sociale leven van de men sen die hier komen. De ge meente zou me eigenlijk een ton subsidie moeten geven voor alle gueie dingen die ik doe." Vuijk overweegt zelfs om een handtekeningenactie in de buurt té gaan houden, om zijn boterham veilig te stellen. „Ik moet toch ook iets in handen hebben om mee terug te slaan? De mensen kunnen bijna geen last hebben van de Arepol. Er zijn er een paar die klagen, maar die zie ik nooit. Ik héb altijd gezegd: Als er iets ge beurt, kom het dan even zeg gen, want ik wil helemaal geen rottigheid. Ik ben een heel rustige jongen, maar dit zit me erg hoog. Ik zou er haast agressief van worden." Vlaardingen In de herfst zal een inspraakronde wor den gehouden over de plan nen met de Lickebaert, het deel van Midden-Delfland tussen Maassluis, Vlaardin gen de Vlaardingervaart en de Noord vliet. De reconstructiecommissie Midden-Delfland is bezig met de afronding van de in richtingsplannen voor het gebied langs de Waterweg. Die plannen behelzen onder meer een surfplas ten westen van Vlaardingen, een brug over rijksweg 20 ter hoogte van het benzinestation tussen Maassluis en Vlaardingen, de aanleg van voet- en fietspa den en de verplaatsing van boerenbedrijven. De verwachting is dat de di verse betrokken overheden binnenkort hun goedkeuring zullen hechten aan de plan nen. Daarna kan de in spraakprocedure van start. Iedereen kan aan deze in spraak meedoen, als groep of individueel. Aan de grote lij nen valt echter niet meer te tornen, want die liggen vast. Het gaat vooral om de uit werking van de plannen. De reconstructiecommissie wil voor de inspraakperiode een speciale krant uitgeven, waarin de plannen uit de doeken worden gedaan en wanneer en op welke manier kan worden ingesproken. Vlaardingen Als af ronding van de inrich ting van de Broekpol der wil de reeonstruc- tiecommissie Midden- Delfland een uitzichts punt maken. Aan de westzijde van de pol der, ter hoogte van de Spuitkade, moet een verhoging komen, waar vanaf men een goed uitzicht heeft op het weidegebied, de omliggende steden, het glastuingebied en de industrie langs de Wa terweg. Verder komt aan de westkant van de Broek polder een voetpad, een fietspad en een dagkam- peerterrein met parkeer- plaats. De inrichting zal dusdanig zijn dat het au toverkeer niet verder het gebied in kan. I Maassluis Henry Groen, leerling van de Neder landse beiaardschool, ver zorgt vrijdag een concert in de Grote Kerk, in de se- rie Torenmuziek Maassluis 1984. Mensen die de bei aardier aan het werk wil len zien kunnen een rond leiding krijgen in de toren, Het concert van de leer ling-beiaard duurt van half acht tot half negen, Belangstellenden voor de rondleiding moeten zich om kwart over zeven mel den bij de toreningang. Vlaardingen Het filiaal in De Loper van de gemeentebi bliotheek houdt op 12 juli van 10 tot 12 uur weer een verko ping van afgeschreven boe ken. Iedereen is welkom om te zien of er iets van zijn of haar gading bij te vinden is. Schiedam In. de Quibus wordt vrijdag de dertien de een vollemaansfeest gehouden. De organise rende Schiedamse Kunst stichting heeft de negen mans feestformatie 'Stich ting Een Beweging' ge contracteerd. De 'stich ting' komt voort uit de No No's, een van de meest succesvolle en humoristi sche bands van het afgelo pen seizoen in de Quibus. De Rotterdamse band heeft het programma spe ciaal op het vollemaans- feest afgestemd en speelt vrijdag de dertiende uit sluitend 'limatic-music'. De toegangsprijs bedraagt een gulden. Schiedam Wie rondgeleid wil worden door het Stedelijk Museum Schiedam, kan mor gen om twee uur terecht aan de Hoogstraat 112. Dan kun nen belangstellenden een kijk je nemen op de zomeropstel- ling 1984, die nog tot eind au gustus duurt Zaterdagmorgen wordt de rondleiding nog eens herhaald, evenals op donder dag 23 augustus en zaterdag 25 augustus. De rondleidingen be ginnen dan om twee uur en om elf uur. De opzet van de zomeropstei- ling is de bezoekers een in druk te geven van de geva rieerdheid van de collectie van het Stedelijk Museum in Schiedam. Die loopt uiteen, zo als het RN vrijdag reeds be schreef, van Schiedamse schil derkunst tot aan kunststijlen zoals de Haagse en de Bergen se school en de Amsterdamse Joffers. Andere gedeelten van het museum zijn gewijd aan Cobra (met name Appel en Corneille), de Informelen, het Abstraet-expressionisme, de Koele Abstracten en het Rea lisme. De enige Schiedammer, die hierin een plaats verover de, was de kunstenaar Daan van Golden. Er is ook een speciaal hoekje ingericht, waar de schenkin gen staan van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam. Schen kingen zijn, sinds het museum zich in 1940 vestigde in het voormalige Sint Jacobsgast- huis, van wezenlijk belang ge weest bij het opzetten van een collectie van moderne kunst. De Vrienden jubileren dit jaar de vereniging bestaat dertig jaar, voorzitter is thans de be kende organist Passchier. On der de schenkingen bevindt zich werk van Eugene Brandts, Gerrit Benner en Jan van Munster (de laatste met zijn 'Oerbeest' dat eerst in het stadskantoor heeft gestaan) In de kelder staan keramische objecten. Typisch Schiedams zijn de witte jeneverkruiken van Johan van Loon, een cre atie die hij eind 1969 instuurde voor de expositie 'Klinkklare objecten'. Zijn ontwerp is nooit in de jeneverbranche gebruikt, ondanks het stijlvolle model. De witte jeneverkruiken van Johan van Loon, één der be zienswaardigheden in het Schiedamse museum. ^iiNtiitiiinininiiiTBiiiitiHiiiiiiiiiiiiiirjiiiiriKiBiiiKiiiMiiiiiiiiitiiiiiJiiiiiiiitiiiiiiiitijiijiiiftitj Blagnac „Het begint nu I echt zwaar te worden in de I Tour. Niet alleen omdat de j bergen er aan komen, maar i eigenlijk nog meer door het i zeer warme weer. Het is momenteel in Frankrijk I zo'n 35 graden. Ik ben niet gewend om in zulke hoge temperaturen te rijden en het is tijdens de wedstrijd I echt afzien voor mij. Gisteren heb ik tijdens de j hele etappe'van voor naar i achteren moeten rijden om water voor mezélf te halen. Niet alleen om te drinken, i maar ook om over mijn voe- ten en handen te gieten. Want echt, het is niet om uit te houden op de fiets.-Ik rijd expres al met mijn trut hele maal dicht, anders zou ik helemaal verbranden. Het is wel extra warm. maar ik verbrand liever niet. Voor de etappe smeer ik-mijn be- ner, armen en gezicht ove rigens met zonnebrandolie in. Een extra dikke laag te gen de felle zon. Aan demarreren kwam ik gisteren eigenlijk niet toe. We wilden Hanneke Lie- vertse in de slotfase lance ren, omdat zij nog geen etappe heeft gewonnen. Ztj durfde op het beslissende moment toch niet te gaan en daarom sprong Petra de Bruin ptaar weg. Die wist het net tot aan de finish te houden. Het zal de komende dagen erg moeilijk voor ons worden. De Alpen lonken en dan zal het pas echt af- zien worden. Ik sta zowel in het algemeen als in het pun tenklassement op de tweede plaats. Mieke Havik rijdt in de groene trui en ik wil toch wel proberen om die trui te veroveren. Ik sla nu zo'n 30 punten achter op haar, maar j dat zegt niet veel. Een rito- j verwinning levert af 30 punten op, dus het verschil is nog makkelijk te over- bruggen. Eergisteren, tijdens onze i rustdag, hebben we de he- ren aan het werk gezien in j de Pyreneeennt. Ongeloof- lijk, hoe makkelijk die Her- j reira omhoog ging- Wij moe- j ten in de Alpen ook van die j hoge bergen beklimmen en als je dan ziet dat een groot aantal heren het al bijna niet kan bolwerken, noe i moet het dan straks wel niet j met ons gaan? Laten we er het beste maar van hopen. De moraal is goed, dus daar i zal het niet aan liggen." Connie Meyer j Schiedam Dick Buitelaar ziet de start van de competitie voorlopig niet al te gerust tegemoet. SVv's fonkelnieuwe oefenmeester is nog steeds naarstig op zoek naar spelers, die daadwerke lijk een versterking zijn voor de Schiedamse eerste divisieclub. „We moeten hier een vecht- ploeg tegenover stellen", meent hij als de eerste tegenstanders ter sprake komen. „Zeker als we willen uitgaan van een punt per wedstrijd", vervolgt de trainer, die dit seizoen voor het eerst ®ls extra beloning een premie- door Donald Bax stelsel kan gebruiken om de groep naar betere prestaties te leiden. Met de start tegen SC Cam- buur uitin het vooruitzicht moei er inder daad op Harga nog het één en ander gebeuren. „Vooral voorin zitten we moelijk Aan de flan ken moet er iets bijkomen", hoopt Buitelaar maandag, als hij z'n selectie voor het eerst Iaat afzien, al veel verder te zijn. Buitelaar heeft nu zijn zinnen gezet op Graig Norry van het Belgische Thor Waterschei, die volgens zijn informatie transfervrij is. Norry speelde enkele jaren geleden bij FC Wagenin- gen en was in die fase het oogappeltje van oud- SVV-trainer Nol de Ruiter. Norry heeft Ger Lagendijk in de arm genomen om hem in Ne derland aan een club te helpen, maar de ar beidsbemiddelaar keert pas 22 juli van vakantie terug. Tevens heeft Buitelaar geïnformeerd naar de mogelijkheid Willy van de Kerkhof van PS V over te nemen en wil hij nogmaals pogingen in het werk stellen om Sylvio Dilliberto op huur- basis van Sparta los te weken. Vandaag hebben Buitelaar en het stichtingsbestuur een onder houd met centrumspits Dirk van Ruiven van eersteklasser Oud-Beijerland. „Maar", zegt Bui telaar. „ik vind het een grote gok om met twee amateurs. Peter van Velzen en Van Ruiven, de competitie in te gaan". Henk Salari heeft inmiddels zijn contract bij SW met een jaar verlengd. Via een van de nieuwe sponsors heeft de als voorstopper en in noodgevallenais spits inzetbare Salari een werkkring in de burgermaatschappij aangebo den gekregen. Dat was, evenals voor de naar het Haagse Quick terugkerende Richard Dercks, zijn voornaamste eis om in dienst van de Schiedammers te blijven. PROGRAMMA Het compalittepTogranima van SW ziat t »l» volgt uit: 18/19 augustus SC CambuurSW; 25/26 augustus SWSC VMndam; 1/2 »aplemb«r Da Graafschap SW; 8/9 Mptambar SW—PC VW; 15/16 saplambar SW—NEC; 22/23 «sptsmbaf RKC—SW; 29/30 saptam- bar SW—Vitassa; 6/7 oktobar FC Dan HaagSW; 13/14 oktobar SC Haracla»SVV; 27/28 oktobar 8W— DS79; 3/4 novtmbsr SC HaaranvaanSW; 10/11 no- vamber SWFC Waganingan; 24/25 novamber SW- Helmond Sport; 1/2 dacambar EindhovanSW; 8/9 da- c om bar SVVTelstar; 15/1B dacambar Witlam ItSW; 6 en 8 april (dub bal program ma) SWRBC an 2/3 fa- bruari return van 18/19 auguatua. e Aad van Diest onderbreekt in het Feyenoord- stadïon een aanval van Willem 11. Jan van Buytenen (op de rug gezien) en Tinus Oosterholt schermen hun keeper af. Schiedam Aad van Diest durft nu, een dikke dertig jaar later, best kleur te bekennen. Het kampioenschap, dat Her- mes DVS in 1952 in een afgeladen Kuip dank zij een beslis sende treffer van Cock van der Tuyn voor de neus van Spar ta wegkaapte, was er eentje waarvan geen mens, laat staan een Schiedammer, had durven dromen. Aad van Diest was de doelman van bet elftal, dat in 1952 kampioen werd in de eerste klasse D. Hermes DVS troefde toen in een tot de nok ge vuld Feyenoord-stadion Sparta in een beslissings wedstrijd af met 2-1. In de serie verhalen over bet honderdjarige Her- mes DVS blikt Van Diest vandaag uitgebreid terug op dat seizoen, dat voor hem min of meer begon met een beenbreuk tegen Helmondia. Volgende week komt John Beijer aan het woord, waarbij uiteraard het accent op de v deketsport wordt ge legd. .,Dat was het seizoen, dat we bijna iedere wedstrijd bij rust met 1-0 achter stonden, maar dan meestal toch met 2-1 won nen", doemen de herinnerin gen uit die jaargang in de eer ste klasse D op. „Eigenlijk hebben VVV en Sparta con stant boven ons gestaan. VVV heeft zelfs een voorsprong van zeven punten gehad, maar de beslissingswedstrijd ging tus- ?niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii]iiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiii[iiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiuniiiiimtii!imiiiiiiiiiiiiiii door Donald Bax sen Hermes DVS en Sparta". Foto's uit die periode accentu eren, dat dc tijd, zoals zo vaak, niet ongemerkt voorbij is ge gaan aan de thans 56-jarige doelman. Het nog altijd jon gensachtige gelaat, waarin een ontdeugend glimlachje regel matig terugkeert als dé glorie jaren ter sprake komen, wordt 'ontsierd' door een terugwij kende hoofdhuid. „Een tijdje terug heb ik weer even gecric ket. Heb ik eerst 57 runs ge maakt, not-out, en hebben ze mij, die ouwe, later ook nog eens tien overs laten bowlen. Toen ik thuiskwam en uit m'n auto stapte, merkte ik pas hoe stijf ik was. Voetje voor voetje ben ik naar huis gelopen", haalt Van Diest aan. Is het nu de tand des tijds, die het gestel op z'n waarde heeft Schiedam Op de wielerbaan in het Schiedamse sportpark Harga wordt zondag een inter nationale jongeren-meeting af gewerkt. Om 10.30 uur wordt met de wedstrijden gestart. Er is dan een jeugdtoernooi voor rennertjes van 11 tot 14 jaar. Oud-tourwinnaar Jan Janssen geeft het startschot voor het nieuwelingen koppelomnium. Tevens is er een dubbele inter land voor junioren tegen de nationale Belgische ploeg. De wedstrijd wordt gehouden als voorbereiding op het wereld kampioenschap, dat dit jaar in het Franse Caen wordt gehou den. De toegangsprijs bedraagt drie gulden. Kinderen beneden de 14 jaar en 65-plusser betalen één gulden vijftig. Voor de tour-liefhebbers is er een tele visie op de wielerbaan aanwe zig. getest, vroeger waren het on gelukkige botsingen, die hem tot toezien noopten. „Cor Brom heeft me een keer een gebroken arm geschopt en toen ik daarvan was hersteld en weer ging keepen, brak ik in de warming-up een paar vingers". Van Diest moest ook in het kampioensjaar de eerste acht competitiewedstrijden missen, na een tegen Helmondia opge lopen beenbreuk, „Dat had ik nog nooit meegemaakt. Ik werd zo maar omver gelopen, zonder dat er een bal in de buurt was. Heel vreemd zo iets, dat gebeurde in die dagen gewoon nooit". Het Hermes van toen is waar schijnlijk het beste team ge weest, dat de Damlaan ooit heeft gekoesterd. „Er werd ontstellend goed gevoetbald", meent Van Diest. „Alles was uitstekend op elkaar afge stemd, spelers die elkaar blin delings vonden. Er werd ook weinig geroepen. Simpele handgebaren waren voldoende om te weten hoe iemand een bal aangespeeld wilde hebben. We hadden de gebroeders Joop en Jacques Heyster, die waren erg snel. Lex Janse was de werkezel, die haalde een bal van de doellijn en was een halve minuut later voorin om een aanval af te ronden. Coen Poulus hield het achterin goed in de hand en Jan van Buyte nen, die had een unieke trap over een meter of veertig". „Cock van der Tuyn profiteer de van het vuile werk, dat Janse voor hem opknapte. Die kon dan op z'n gemak de mo menten kiezen om te scoren, omdat hij niet behoefde te werken. En dan hadden we natuurlijk Man us Stolk, die liep op z'n gemak alles te rege len. Gerard Burger is er later bijgekomen. Op de plaats van Aad Melief, die eerst achterin speelde. Dat was een vreemde vogel. Die bedankte doodge woon als hij een uitnodiging kreeg voor het Nederlands elf tal, omdat hij geen zin had. Man, wat kon die jongen goed voetballen. Hij had alleen een hekel aan trainen. Als er ie mand van buiten bij kwam, zag je Aad wel. Dan zei hij 'oh, die komt er niet aan'. En dat gebeurde dan ook". Kortom, het zijn meer dan slechts illustere namen, die Her mes DVS naar de titel leidden en later dat seizoen op een tweede plaats in de kam pioenscompetitie (tegen Ajax, Haarlem en latere kampioen Willem II) lieten eindigen, „Voor die wedstrijd tegen Sparta ben ik zeven dagen lang onbereikbaar geweest voor iedereen. Op de zaak werd constant gebeld en om kaartjes gevraagd. De zaterdag voor de wedstrijd heb ik een linnenkist getimmerd, om een deel van de uitzet in op te ber gen, want ik stond op het punt te gaan trouwen. Zondagoch tend heb ik een tijdje in het Julianapark gelopen en daar na m'n tas gecontroleerd. Dat moest in orde zijn, anders voelde ik me niet prettig". „Ik kan me nog goed herinne ren, dat ik het veld op kwam. Een bomvol stadion, dat had ik nog nooit gezien. Zeg ik te gen Coen Poulus uit een gein tje of die mensen de deur niet dicht konden doen. Het tochtte zo. Kon ik van hem een draai om m'n oren krijgen. Ik was zo geconcentreerd bezig, dat ik niet eens in de gaten had dat het was afgelopen. Ik viel zelfs uil tegen een fotograaf die naar me toekwam. 'Wil je effe snel van het veld gaan' schreeuwde ik naar hem, ter wijl de rest aan het feesten was. Het was voor mii als kee per een heerlijke wedstrijd. Ik kreeg lekker veel ballen te verwerken. Oh, wat was die Bmus Terlouw er ziek van. Het schuim stond op z'n bek". „En toen de intocht in Schie dam, We konden de Rotter- damsedijk niet meer over, zo druk was het. Zijn we uitge stapt en met de wagen van Beijersbergen verder gegaan. Stap voor stap door die men senmassa, Ontvangen op het oude stadhuis met champagne en later natuurlijk naar Beij ersbergen en Corner House. Dat we de landstitel niet pak ten, hadden we te danken aan scheidsrechter Bertus Ausum. Die keurde, ook in het Feye noord-stadion, de gelijkmaker van Willem II goed, dat daar door kampioen werd, terwijl de grensrechter vlagde voor een overtreding van Willem II. Een aantal jaren kwam ik die grensrechter ergens tegen als vertegenwoordiger. Heb ben we het er nog uitgebreid over gehad..."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2