u Dit huis hebben we niet gekocht KO-schoolmag open blijven Verstuur een HAIKU: ra I GRAAG,GEDAAN. liii VLAARDINËS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Dief kan I gratis I met de ïpont mee Stuur HAIKU, nummer naar; Terras mag toch blijven Posthoorn leurt met lege scholen srssgsiï"— MS M Wismeijers gedupeerd door gemeentebeleid Agenten maken venter 'los' U CDA wil stichting Vlaardingen Vooruit Koeien weer losgebroken E. I I WOENSDAG I AUGUSTUS 1984 Maassluis Spijt als ha ren op hun hoofd hebben Han en Hanneke Wismeij- er, dat zij een huisje aan de Boeier in Maassluis heb ben gekocht. Het stond zo leuk in het be stemmingsplan toen zij het eind 1980 kochten: er 20u een winkeltje naast komen en te genover hun keukenraam een kiosk. Maar het bestemmings plan werd gewijzigd en nu worden er voor hun keuken raam en een meter van het zij raam elf appartementen ge bouwd. Van de bezwaarschrif ten bij Rijnmond en gemeente verwachten ze niet veel meer, nu de Raad van State een schorsmgsverzoek heeft afge wezen. „Dit wordt een heel ander huis dan we gekocht hebben", zegt Han Wismeijer. Vlak voor zijn deur staal het hek rond de bouwplaats, waarachter Den Hartog bv uit 's Gravendeel de funderingen al heeft gelegd. „Bij het keukenraam krijgen we inkijk vanaf de balkons van die appartementen, het uitzicht uit het zijraam zijn we kwijt, want daar komt een tien meter hoge muur, onze priva cy wordt aangetast", somt hij de bezwaren op. „Als wij dit geweten hadden zouden we dit huis nooit hebben gekocht. We hebben er een huis in Vlaar- dingen voor verkocht, daar heb ik nu spijt van." Toen de Wismeijers het huis kochten was er nog geen vuil tje aan de lucht. Maar tijdens de bouw, weet Hanneke zich te herinneren, gingen er al ge ruchten dat er naast hun huis een flat gebouwd zou worden Twee jaar konden zij onge stoord wonen. Toen vonden ze, net terug van vakantie, een brief in de bus van burgemees ter en wethouders van Maas sluis, dat het bestemmingsplan zou worden gewijzigd. De pe riode om bezwaren in te die nen was al verlopen, maar om dat ze met vakantie waren ge weest streek de gemeente met de hand over het hart. Nu het schorsingsverzoek is afgewezen hebben de Wismeij ers echter weinig hoop meer op een gunstige wending van de zaak. In augustus komen er nog hoorzittingen bij Rijn mond en de gemeente, maar de verwachtingen zijn niet hoog gestemd. „De bouw zal wel doorgaan, we rekenen nergens meer op. Maar we zet ten de procedures wel door, al lijkt het een verloren strijd." Met de gedachte van verhui zen hebben ze at vaak ge speeld. „Het is nog wel een leuk huis, maar je zit je con stant te ergeren. De argumen ten van de gemeente zijn wo ningnood en, nu de bouw be gonnen is, de financiële strop als het werk stopgezel wordt Dat begrijpen we best, maar het is niet eerlijk. Ze hebben ons hier nooit iets van ver teld Han en Hanneke Wismeijer zullen wel aan de Boeier blij ven wonen. „Anders moet je dit huis verkopen. Nou, wie koopt dit nog", zegt Han. wij zend op het keukenraam. „Maar één ding heb ik er in ieder geval van geleerd", zegt Hanneke: „Koop nooit een huis in een buurt waar nog een stuk grond braak ligt." Han en Hanneke Wismeijer op de bouwplaats, waar heel andere hutzen komen dan aanvankelijk in de plannen stond. Maassluis Uit VVV'kantoor in stadhuis Koningshoek heeft een brutale dief gisteren voor 600 gul den aan kaarten voor de veerpont naar Ro zenburg gestolen. Nadat de klant weg was, merkte een in forma tri ce ineens de verdwij ning. Volgens politie woordvoerder De Jong zijn de kaarten niet te herkennen, zodat de dief voorlopig waar- schijnüjk gratis kan overvaren. Uit een woning aan de Logger verdwenen twee splinternieuwe briefjes van duizend gulden. Een tuinspot verdween uit een huis aan de Lijnbaan. En van een bromfiets bij het NS-station Maas sluis werden allerlei on derdelen geplunderd. De eigenaar trof een 'uitgeklede' brommer VI aar dingen De Raad van State heeft het besluit van de gemeente Vlaardingen om de Kamerlïngh Onnesschool in de Westwijk per 1 augustus van dit jaar te sluiten geschorst. Een aantal ouders had het besluit ter schorsing voorgedragen. Gemeenteambtenaar Zouten dijk kon op de hoorzitting in Den Haag onvoldoende hard maken, dat de school dicht moet. De oudercommissie van de school, die ondanks de vakantie voor ijver en vlijt een dikke voldoende krijgt, zal als volgende stap het spreidingsplan voor het Vlaardingse onderwijs voor vernietiging voordragen. In dat spreidïngsplan staat geen openbare school voor de buurt Lage Weide. Vlaardingen Een 42-jarige man die gisteren op de Da- theenstraat ventte met turkse broden, tomaten, meloenen, komkommers en aubergines, is al zijn handelswaar kwijtge raakt. Het waren geen kopers, maar Vlaardingse agenten die de man 'los maakten', toen zij ontdekten dat hij geen vent vergunning had. De etenswa ren gingen mee naar het bu reau. Het was de bedoeling van de gemeente om de school per I augustus te sluiten. Fel verzet van de ouders en een reeks ac ties tegen de sluiting mochten de gemeenteraad in een van zijn woeligste vergaderingen in april niet vermurwen. Nu de schorsing van het be sluit in werking is getreden, kan de school op de genoemde datum niet dicht, met het ex pliciete gevolg dat zij voorlo pig voor een heel seizoen ge red is. Een school kan gedu rende het seizoen niet gesloten worden, omdat het leerjaar niet te zeer verstoord mag worden. Voor zowel ouders als gemeen te is het wachten nu op beslui ten van de Kroon, waar de zelfde ouders de plannen tot sluiting van de Kamerlingh Onnesschool en kleuterschool de Boterbloem en het sprei-, dingsplan ter vernietiging" hebben voorgedragen. Burge meester en wethouders hebben met de afdeling onderwijs gis teren met spoed een brief op gesteld, om de raadsleden te informeren. De verantwoorde lijke wethouder Arij Maarle- veld was daar met bij. Die is met vakantie. ADVERTENTIE :il, als trouwe abonnee van het Rotterdams Nieuwsblad, kent vast nog wel ie- mand, waarover u zich verbaast, dat hij of zij het Rotterdams Nieuwsblad nog ;niet 'in huis' heeft. Nu de geest van Japan boven Rotterdam hangt willen wij, ;die bekende van u, een originele HAIKU op briefkaart samen met -14 dagen "gratis het Rotterdams Nieuwsblad namens u thuis bezorgen. U hoeft allen een HAIKU te kiezen en de bon volledig ingevuld aan ons op Ie sturen. Deze 8 HAIKU zijn volgens de jury van de HAIKU-wedstrijd gehouden in de ru briek 'Rotterdam Centraal', de mooiste inzendingen van lezers. op iedere bloem ontmoet de vlinder even zijn eigen schaduw Nelly Pels een enkel gebaar brengt de bode van vrede binnen handbereik Cor Dooter/Lex cfe Herder geurende kleuren lokken kleurige vleugels eeuwige kringloop Altjda Wisman o, speelse vlinder strelend steel je met je tong het honingzoete A D. Steyn Nieu wenh uysen de rijpe vrucht valt zo stil op de grond aisof de nacht de maan kust Eko Yoshiya mijn liefde in bloei open springende knoppen reiken naar je uit Anke Duyvendijk wie zijn cel ontvlucht in opvallende kledij spot met de vrijheid W M de Rooy veroordeeld door wie zwenkt hij van geur naar bloesem eindigend als niets Cor Dorst Het terras van De Amstelbron staat he gemeente eerst dacht. publiek bij nader inzien niet zo in de weg als de Naam:_ Adres:- VOO'; No.: Postcode: - telefoon: Plaats: voor controle op correcte bezorging samen met het Rotterdams Nieuwsblad 14 dagen GRATIS. NAMENS: Naam: Voor!.; Adres:—No.: Postcode: Plaats:- Stuur deze bon in een AVONDBLADEN COMBINATIE ROTTERDAM open enveloppe naar: HET ROTTERDAMS NIEUWSBLAD ANTWOORDNUMMER 1579 - 3000 VB ROTTERDAM |T Vermeld in de linker bovenhoek: HAIKU (Een postzegel is niet nodig) Vlaardingen Binnen het CDA wordt gewerkt aan de oprichting van een stichting, die Vlaardingen aantrekkelijker moet ma ken voor het bedrijfsleven. De stichting is het vervolg van het enkele maanden geleden door het CDA ge presenteerde promotieplan Vlaardingen Vooruit. Een van de ideeen is om een centrum voor handel, indus trie, wetenschap en sport te re aliseren. In zo'n centrum, dat gebouwd moet worden aan de oostzijde van de Westlandse- weg, zouden allerlei activitei ten op commercieel en organi satorisch gebied kunnen plaatsvinden, terwijl het te vens als congrescentrum en sportaccomodatie zou moeten fungeren. Volgens een van de initiatief nemers, het raadslid Henk van der Linden, is er vanuit het plaatselijke bedrijfsleven posi tief gereageerd op het verzoek om zitting te nemen in het stichtingsbestuur. Ook zijn verzoeken gedaan aan de ka mer van koophandel, vakbon den en sportorganisaties. Ook daar vandaan zijn enthousiaste reacties binnengekomen, aldus Van der Linden. Hij verwacht dat de stichting volgende maand kan worden opgericht. Namen van toekomstige be stuursleden wil het raadslid nog met noemen. „De zaak is voor negentig procent doorge praat. Maar nog niet alle orga nisaties zijn benaderd. Van daar dat het me niet verstan dig hjkt om nu al namen te noemen." Er zijn ook politieke partijen benaderd. Maar volgens Van der Linden is het niet de be doeling dat de stichting een politieke aangelegenheid gaat worden „Het CDA zal ook een stap terugdoen. Doe je zoiets als politieke partij dan komt er niets van terecht. De kracht van zo'n stichting is juist dat er vertegenwoordigers van al lerlei organisaties inzitten." Schiedam Ton Melsen mag zijn terras op de gerecon strueerde Koemarkt vermoe delijk laten staan Hij moet ai- leen een formeel verzoek schrift indienen bij de ge meente Schiedam en het ge volg zal dan waarschijnlijk zijn, dat hij meer precario rechten gaat betalen, maar daarmee is van de dreigende halvering van zijn terras van de baan. De eigenaar van De Amstelbron heeft de indruk dat het scheelde, dat hij de on middellijke steun kreeg van de fractieleiders van PvdA en VVD, Brouwer en Verhuls- donk. Het tweetal had gezegd, dat het juist de bedoeling van de Koemarkt-nieuwe-stijl was om meer terrasjes te creëren. Ton Melsen kreeg echter bericht van de gemeente, dat hij de stoeltjes moest terugdringen, omdat door de opstelling het pubhek gedwongen was op de vent weg te gaan lopen. De fout ligt evenwel ook min of meer bij de gemeente zelf, die de bloembakken op zo'n ma nier geplaatst heeft, dat het publiek toch wel voor de vent- weg kiest. Vlaardingen/Schiedam Voor de tweede achtereenvol gende dag moesten Vlaarding se agenten gisteren op jacht naar koeien, die de gevaarlijke vrijheid van de Europaboule vard verkozen boven de vei ligheid van een weiland op het dijkhchaam van rijksweg 19. De eigenaar van de koeien, een Schiedamse veehouder, kreeg deze keer een proces verbaal aan zijn broek. Maan dag waren de koeien ook ai uitgebroken, omdat de omhei ning van het weiland ondeug delijk was. Gisteren bleek, dat hij daar nog nic-ts aan had ge daan De politie kon de koeien slechts met veel moeite weer achter de hekken krijgen Herman Posthoorn: vliegen in één klap. Schiedam Wethouder van onderwijs Herxnan Post hoorn doet een oproep aan verenigingen, stichtingen of andere groeperingen die behoefte hebben aan goede ac commodatie om dat te melden ra het stadskantoor, want er is ruimte te over. Het Schiedamse verenigingsle ven heeft reeds een brief van de gemeente gekregen, waarin staat dat de leegstand van scholen diverse mogelijkheden biedt. En nog steeds is aJle vrije ruimte niet verhuurd, „Ik zit er aardig mee omhoog," beaamde de wethouder gister middag. Vooralsnog ziet het ernaar uit, dat twee a drie scholen een culturele bestemming zullen krijgen En aangezien Post hoorn onder andere ook voor cultuur verantwoordelijk is, vangt hij verschillende vliegen in één klap. Eén school is al verzekerd van haar nieuwe bestemming: de voormalige Albertus Magnus aan de Parkweg komt ter be schikking voor taalonderricht en ontspanning van buitenlan ders, zo besloot de gemeente raad onlangs Posthoorn zegt dat er nu ook een school zal worden uitgekozen voor een plaatselijke educatief centrum (PECh Hierin gaan diverse or ganisaties, zoals Vormings- en Ontwikkelingswerk, samen werken En dan zal er ook nog een school vrijkomen voor pop groepen Hei Slachthuis-col lectief huist in de catacomben van het Passagetheater, maat er blijven volgens de wethou ders genoeg groepen over om samen enkele lokalen en een studio te bemannen. Hij ge looft er met m, dat de pop groepen ruzie zullen krijgen omdat zij allemaal op dezelfde avond willen repeteren, want hij ziet in Hoogvliet een voor beeld waar een bundeling van popgroepen perfect verloopt „En waarom zou het daar we! kunnen en hier niet?" aldus Posthoorn. Oplossing ADVERTENTIE ■r zijn mensen die onze krant nog niet J lezen. Uw beste vriend oj vriendin misschien. Breng daareven verandering in. ^dres: f'Wcotj, Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst en goed beloond! Want voor die kleinej moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van het Rotterdamse Stadhuis. f ^sfeode aiefoon; f Sfuu, J r ""«van hat stadhu. Door het accommodaticbeleid in samenhang met de leeg stand van scholen te zien ont stond ook een onverwachtse oplossing voor de Rijn mond- band, die m kleine opstalletjés achter het Blauwhuis repe teerde. De oplossing is vrij verrassend: de Rijn mond band kan worden ondergebracht in het Blauwhuis aan de Lange Nieuwst ra rit, dat weliswaar door de Streek muziekschool Nieuwe Waterweg-Noord go- bruikt wordt, maar waalr ruimte was vrijgekomen Er was zelfs zoveel ruimte over, dat nu ook het Nivon in de muziekschool kan worden on dergebracht. Als het aan Posthoorn ligt krijgt ook de vrijgekomen vleugel van tie Rijnmond- school aan de Warande een so ciaal-culturele bestem mi ng. maar is de haalbaarheid af hankelijk van de Rotterdamse aannemersgigant Muivt „Er ligt een oude claim van Muwi om de flat Over do Veste naai die kant door te trekken," zegi hij Probleem is alleen, dat-de gemeente met achter de scher men bn Muwi kan kijken Wat de toekomst van de Theo Thijssenschool betreft, is het wachten op een extra contin gent van renovatiewoningen, want B en W achten i et ge bouw geschikt voor een woon functie £n wat het nieuw te bouwen scholencomplex m Woud hoek betreft* hiervoor verwacht Posthoorn eind au gustus de eerste paal te kun nen slaan Dan moet het mo gelijk zijn de school binnen een jaar op ie leveren, zodat die met ingang van het school? seizoen 1985-1986 in gebruik kan worden genomen. OJC-Noord Hoewel het jongerenbeleid te genwoordig een verantwoor delijkheid is van zijn collega Luub Hafkamp, wil PosthOCQrn desgevraagd wel kwijt dat hij het oude plan voor een open jongerencentrum aan de Pol dervaart nog steeds een goed plan vindt. Hij begrijpt dan ook niet. waarom de stichting OJC-Noord van dit initiatief afstapte om te ijveren voor lege schoollokalen in Schie dam-Noord. „Datje kleinscha lige voorzieningen wilt tref fen, js prima Maar ik zie niet in waarom vier schoollokalen voor een OJC minder groot schalig Is dan het project vóór de Poldervaart zou wordep. Kruip je in een oudere school, dan zitje wel met minder goe de accommodatie," aldus Post hoorn, die de wens van het OJC dan ook afdoet als: „On zin." - -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1