GRAAGGEDAAN. Ministerie betaalt mee aan nieuwe Kapelpolder 'Opbouwwerkers verspelen kans' Jeugdland haalt min of meer een record Bedreigde agent trekt pistool 1MflWxm VLAARUINGG DAGBLAD SCHIEOAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COUHflWT Motorfiets verdwenen Bromfietser botst op auto Advocaat Van Heycop ten Ham gecremeerd Dronken man ramt bloembak Bomen over fietspad Horloge weg in zwembad Westduits bezoek Jeugd brandweer Bouw van OJC Poldervaart van de baan Portugese uitgezet Auto over de kop: 6 gewonden «lil Maassluis De hoofdin genieur-directeur van de Directie Volkshuisvesting in Zuid-Holland heeft zijn goedkeuring gehecht aan dèplannen voor de herin richting van de Kapelpol der in Maassluis. De wijlt krijgt eind van dit jaar een totaal ander aanzien, niet straten die anders 2ijn in gedeeld op een dusdanige ma nier, dat de snelheid van het verkeer min of meer automa tisch wordt teruggebracht. Ook moeten er nieuwe par keervoorzieningen en speelge- legenheid voor de kinderen komen. De herinrichting van de wijk is een logisch vervolg op de re- h MAANDAG 6 AUGUSTUS 1934 novatiewerkzaamheden. die in de Kapelpolder al enige tijd gaande zijn. Van de 275 wo ningen in de wijk is het me rendeel inmiddels aan een fik se opknapbeurt toegekomen. Op het stadhuis wordt mo menteel gewerkt aan de plan nen voor het renoveren van nog eens 15 tot 20 woningen in de laatste fase. De subsidie aanvraag daarvoor zal voor 1 oktober bij het ministerie wor den ingediend. De ongeveer zeventig woningen die in de wijk dan nog overblijven en die niet gerenoveerd kunnen worden krijgen over enige tijd wel een grote onderhouds beurt. Ook daarover wordt in tern al overleg gevoerd. Voor de herinrichting van de woonomgeving heeft het mi nisterie een bijdrage toegezegd van ruim 680.000 gulden. De rest van het benodigde bedrag, in totaal J,1 miljoen gulden, zal door de gemeente zelf moe ien worden betaald. Voor dat bedrag worden straatprofielen veranderd door drempels, bloembakken en parkeervoor zieningen. De meeste straten krijgen eenrichtingverkeer, terwijl sommige straten zelfs helemaal voor het verkeer worden afgesloten. De herin richtingsplannen zijn gemaakt in samenspraak met de bewo nerswerkgroep voor de Kapel polder, dae volgende maand nog een keer bij elkaar komt voor de laatste detailkwesties. Op het stadhuis wordt de sa menwerking met de bewo nerswerkgroep 'uiterst posi tief* genoemd. „Er is door die mensen uitstekend meege dacht, en we hebben gepro beerd hun suggesties zoveel mogelijk te honoreren. Zo is er voor gezorgd, dat de parkeer plaatsen ;n de wijk gewoon voor de deur gemaakt worden. Dat was een van de wensen van de werkgroep." Naar verwachting zal aan het eind van het jaar met de her inrichting van de woonomge ving kunnen worden begon nen. Vlaardingen Een Suzuki motorfiets, met een waarde van 2500 gulden, is op on wettige wijze van eigenaar veranderd. De motor werd, toen hij geparkeerd stond op de Spenverlaan, door een onbekende meegenomen. Twee fietsen en gereedschap ter waarde van 1500 gulden werden dit weekend gestolen uit een kelderbox aan de Professor Rutgersstraat. Men kwam binnen door de toe gangsdeur te forceren. Van een 53-jarige inwoner die boodschappen deed bij Bas van der Heijden aan de Gedempte Biersloot werd een portemonnee met 60 gul den gestolen. De portemon nee had aanvankelijk in het boodschappen wagentje gele gen, maar werd er in een on bewaakt ogenblik uitgehaald. Foto-apparatuur ter waarde van 4000 gulden is gestolen uit een personenauto, die ge parkeerd stond in de Ëmma- straat. Aan de rechterzijde van de wagen werd een ruit vernield. Dat kost de eige naar ook nog eens een repa ratie van honderd gulden. Schiedam Een 33-jarige Schiedammer is met een lin kerbovenbeenfractuur in het Holy-zïekenhuis opgenomen, nadat hij met zijn bromfiets frontaal op een personenwa gen was gebotst. De man reed over de Sporthalstraat. In een flauwe bocht ging hij naar het midden van de weg, omdat overhangende takken hem de doorgang versper den. De automoblïst. uit Vlaardingen, die hem tege moet kwam, kon hem niet meer ontwijken. Schiedam blijft tegen rijksweg Vlaardingen De Vlaar- dingse opbouwwerkers hebben een kans om ge dwongen ontslagen te voorkomen onbenut gela ten. Dat is de strekking van een brief die burge meester en wethouders dezer dagen aan alle be roepskrachten in het wel zijnswerk zullen sturen. Het college wil daarmee benadrukken, dat zij het onverstandig vindt, dat geen van de opbouwwer kers gesolliciteerd heeft voor de functie van min- derhedenwerker. De beroepskrachten van de buurthuizen schrijven in een brief aan de gemeente, dat zij het overleg over de toekomst van het opbouwwerk niet wil len doorkruisen door zich voor die baan kandidaat te stellen. Van de zes opbouwwerkers in Vlaardingen blijven er volgens de gemeentelijke plannen in de toekomst slechts drie over. Die worden ondergebracht bij het stedelijk instituut voor sa menlevingsopbouw, waarna ze projectsgewjjs ingezet kunnen worden waar ze nodig zijn. De gemeente vindt het argu ment van de opbouwwerkers, dat zij eerst die ontwikkeling willen afsvachten. niet steek houdend. „Het raadsbesluit is toch al genomen", stellen B en ■W. „Het aantal opbouwwer kers moet met drie verminde ren." Eén van de opbouwwerkers liet onlangs in deze krant we ten, dat er ook andere redenen zijn waarom van de zijde van de opbouwwerkers geen be langstelling was voor de func tie van migrantenwerker. „Dat is toch iets heel anders dan opbouwwerk: daar heb je bepaalde deskundigheden en interesses voor nodig, waar ik bijvoorbeeld niet over beschik. Ik veronderstel dat dat bij mijn collega's ook heeft mee gespeeld." Schiedam In besloten kring is vrijdag het stoffe lijk overschot gecremeerd van de Schiedamse advo caat mr. Felix van Heycop ten Ham. Hij overleed vo rige week maandag plotse ling. Van Heycop ten Ham werd 59 jaar. Hij leidde in Rotterdam een advocaten kantoor. Schiedam Een 53-jarige au tomobilist bracht er in de nacht van zaterdag op zondag niet veel van terecht toen hij onder de ogen van twee voor bijrijdende politiemannen met zijn auto vanuit het Herenpad de Broersvest wilde opdraaien. Eerst ramde hij een bloembak en toen hij vervolgens de Broersvest opreed deed hij dat over het trottoir. De agenten, die alcoholgebruik vermoed den, hielden de automobilist enkele honderden meters ver der aan op de Korte Singel- straat. Op het politiebureau werd het vermoeden beves tigd, nadat de man in het pijp je had geblazen. Schiedam De brandweer moest er zondagmorgen aan te pas komen om drie afge- pte jonge bomen op te nen, die op anderhalve er hoogte over het fiets pad tussen de Laan van Bol 'Es en de Willem Andries- senlaan hingen. De jonge aanplant was kennelijk 's nachts het doelwit van van dalen geweest. „Een geluk dat er in het donker nie mand tegenaan is gereden", aldus een- poKue woordvoer- Schiedam De PvdA en de kleine linkse partijen in Schiedam kunnen ge rust zijn: burgemeester en wethouders houden er nog steeds het standpunt op na, dat rijksweg 19 niet moet. worden verlengd vanaf het Kethelplein tus sen Vlaardingen en Schie dam, via het poldergebied Midden-Delfland naar Rijswijk. Wethouder Chris Zijdeveld verklaart, dat het Schiedamse standpunt van jaren geleden onver anderd is gebleven: tegen rijksweg 19. Onlangs was er bij de linkse meerderheid in de Schiedamse raad verwarring en onrust ontstaan, omdat B en W had den uitgesproken er vertrou wen op te hebben dat de critici van rijksweg 19 een zo aan vaardbaar mogelijke inpassing zouden kunnen bewerkstelli- gen. Uit deze beantwoording op schriftelijke vragen van PSP/PPR-raadslid Herman Noordegraaf begreep men, dat B en W ten gevolge van de VVD-invloed in het college nu wel voor inpassing voelden en dat het onaanvaardbaar over de rijksweg dus niet meer zo hard was. PvdA-fractieleider Gé Brouwer kondigde aan hierover wethouder Zijdeveld aan de tand te willen voelen. Dat is nog niet gebeurd, maar Zijdeveld is bereid de zienswij ze van B en W uit de doeken te doen. „Omdat wij zo dom zijn de critici van rijksweg 29 een complimentje te maken, menen sommigen nu dat wij wel voor aanleg van de weg voelen", concludeert hij niet zonder humor. Er is de situatie, aldus Zijde veld, dat Schiedam en andere gemeenten zoals Delft en Vlaardingen zich in het verle den uitspraken tegen de rijks weg, maar dat niettemin rijks waterstaat nu een nota heeft vervaardigd over inpassing van de omstreden weg door Midden-Delfland. Noordegraaf heeft zijn schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van die nota over inpassing. Daar zijn dus ook de antwoorden op geent. „Je kunt zeggen: wij zijn te gen, en verder praten wij met mee. Maar je kunt ook, vanuit de visie dat je tegen bent, kij ken hoe het zo goed mogelijk kan als de hogere overheid die weg er tóch mocht doordruk ken." In dat licht hebben B en W de tegenstanders van rijks weg 19 een steun in de rug willen geven. De wethouder voelt er weinig voor Schiedam automatisch monddood te ma ken door buiten de verdere discussie te blijven. In de nota van rijkswaterstaat komen de geluidsaspecten voor Schiedam en Vlaardin gen niet voor. „Wij hebben daarom bovendien het signaal eraan toegevoegd: rijkswater staat, ga ook eens kijken wat de gevolgen van rijksweg 19 zullen zijn voor de Z-flats in Groen oord en het verpleeg huis Driemaasstede, want dat is van invloed op de discussie over inpassing. Dat hebben wij dus nu al laten weten, zodat rijkswaterstaat straks nooit kan zeggen: wij wisten het niet, waarom heb je dat niet eerder gemeld?" Zijdeveld heeft de hoop, dat de geluidshinder voor de bebouw de kom van Schiedam en Vlaardingen van doorslagge vende betekenis zal zijn. Maassluis In zwembad Dol-fijn is een meisje besto len. Zij ontdekte na het ba- oen, dat uit haar zwemtas een dameshorloge van 400 gulden was gehaald. De Maassluisse politie kreeg dit weekeinde nog drie andere aangiften van diefstal en had het verder „erg rustig", aldus woordvoerder De Jong. Uit een damesmodezaak aan de Dr. Kuyperkade ver dween een japon van 650 gulden. Een taxichauffeur miste bij terugkomst bij zijn wagen in de Havenstraat zijn scanner en een portemonnee. En in de Rembrandtlaan werd een sier velg van een auto verwijderd. Er was zaterdagmiddag een brandweerwagen uitgerukt naar het scoutcentrum in de Broekpolder om een groep van de jeugdbrandweer uit het Westduitse plaatsje Neureut: te verwelkomen. De Duitsers verblijven op uitnodiging van de Vlaardingse jeugdbrandweer in Vlaardingen. De jongelui uit het plaatsje in de buurt bij Stuttgart zijn ondergebracht in het scoutcentrum, van waaruit ze diverse uitstapjes zullen maken. Behalve de brandweerkazerne staat onder meer een dagje Hoek van Holland op het programma. Donderdag worden de Duitsers ontvangen op het stadhuis door burgemeester Van Lier. Schiedam Definitief is nu de bouw van een open jonge rencentrum (OJC) aan de Pol dervaart van de baan. Hoewel wethouder Posthoorn, onder wie ris verantwoordelijkheid het plan destijds tot stand kwam, vorige week zei het nog steeds een goed plan te vinden, hebben B en W nu be sloten de post af te boeken en het geld vrij te maken voor andere doeleinden. De ge meenteraad had bij de bezuini gingsoperatie al een uitspraak in die richting gedaan, op grond van nieuwe inzichten dat een grootschalig OJC zon de van het geld is. Met instellingen zoals de stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) is de gemeentelijke afdeling CSJ (cultuur, sport, jeugd) thans in overleg over de wijze, waarop nieuwe voorzieningen lot stand moeten komen. Men is er nog met uit Gedacht wordt aan een jon geren ver blijf in een vrijkomende school, hoe- wet een verbouwing van de Blauwe Brug ook bij deze pro blematiek wordt betrokken. Een klacht van wijkbewoon ster Elly van der Poel, dat haar zoon uil de Blauwe Brug werd geweerd, wordt in sep tember door de gemeenteraad in behandeling genomen. Vlaardingen De Vlaarding se politie heeft zondag een Portugese aangehouden, die il legaal in Nederland verbleef. Op Schiphol is de vrouw op het vliegtuig gezet naar haar geboorteland. Ridderkerk Bij een ongeval op de rijksweg Bred a-Rotter dam zijn in de nacht van za terdag op zondag zes mensen gewond. De bestuurder raakte in een bocht de macht over het stuur kwijt. De wagen sloeg enkele malen over de kop en belandde tegen de vangrail. De gewonden wer den overgebracht naar het Dijkzigt- en het CJarazieken- huis. Vier van hen konden na behandeling naar huis. Schiedam Het vakantiefestijn Jeugdland Schiedam heeft in de afgelopen drie weken het record van 7000 kinderen niet gehaald, maar niettemin bespeurt orga nisator Joop van Broekhoven een stijgende lijn. „Het totaal is deze keer op meer dan 6000 kinderen ge komen, maar je moet niet vergeten: ons record haalden wij zeven jaar geleden. Toen had Schiedam nog bijna 80.000 inwoners. Nu zijn dat er bijna 70.000. En als je na gaat dat juist de jonge gezin nen met kinderen uit Schie dam wegtrekken, vind ik dat wij geen enkele reden heb ben tot klagen", aldus Van Broekhoven. „Verhoudingsgewijs denk ik zelfs dat wij nu meer kinde ren krijgen, die aan de acti viteiten meedoen. En daarbij zie ik dat het echt een Schie dams evenement wordt, waar veel mensen zich bij betrokken voelen. Als ik nou hoor, zoals afgelopen vrijdag, dat er mensen zijn die na het slotfeest zeggen: en nu kun nen we met vakantie, dan geloof ik dat zij in de plan ning toch met Jeugdland re kening hebben gehouden. Daarnaast zijn er ook men sen, voor wie Jeugdland goed uitkomt, want zij zeg gen: nu hoeven wij niet meer met vakantie." Op het slotfeest vrijdag kon de jeugdconsulent van de ge meente Schiedam 2o'n 800 deelnemende kinderen note ren. 's Ochtends deden er 250 mee aan een piratenspel: al lemaal vermomd als Roodb- aard of Kapitein Haak, op het stalen onderbeen na, maar wel met ooglap. Schie dam leek wel even een twee de Algiers, al kwam dat te gen het decor van het Prin ses Beatrixpark allemaal wel wat sympathieker uit dan in de kapersstad van weleer. Dat decor kende ook de kleurige inbreng van een draaimolen, een zweefmolen, hometrainers, een gigantisch voetbalspel en paarden en pony's (zelfs kinderen die er nooit op gereden hadden, mochten nu een ritje wagen). En die mini-kermis werd nog gecompleteerd door de honderd meter stoomtrein van de Rotterdamse Stoom- groep Zuiderpark. „Het was de hele dag drei gend weer en voor de mid dag hielden wij het hart vast. Op de tribune hadden wij 450 kinderen zitten en die zouden het wel droog hou den, maar om de artiesten nu door een dikke regen gade te slaan, dat was niet prettig ge weest", zei Van Broekhoven achteraf. „Maar het ging pri ma. De show liep uit tot half vijf en precies om die tijd vielen de eerste druppels." Eigenlijk zou Jeugdland iets eerder in de middag al aige- lopen moeten zijn, maar de kinderen konden goochelaar Hans Kazan, het Rotterdam se zangeresje Denise Wijn gaarden en de muzikale clown en sneltekenaar Dick de Witte opzwepen tot zo'n enthousiasme, dat zij alle maal toegiften gaven en ook nog eens honderden handte keningen moesten uitdelen. „Waanzinnig hoe populair met name die Hans Kazèn is", zei de jeugdconsulent. „Net zo leuk komt hij op het publiek live over als op tv." Zaterdag vroegen veel kin deren aan hun ouders: „Wanneer komt Jeugdland nou weer?" Van Broekho ven: „In de herfstvakantie." Schiedam Een 23-jarige agent heeft in de nacht van zaterdag op zondag zijn pistool getrokken, toen vier jongens hem vanaf de Appelmarktbrug in het water wilden gooi- De geüniformeerde agent was in een burgerwagen op weg naar de Hoogstraat om versterking te bieden aan enkele collega's die een ein de probeerden te maken aan een vechtpartij. Toen hij vanaf de Lange Haven de Appelmarktbrug op wilde rijden werd hem dat belet door vier jongelui. De poli tieman slaagde er aanvanke lijk niet in uit te slappen, omdat de jongens het auto portier dient schopten. Nadat een van de jongens met de blote vuist de voor ruit van de wagen insloeg, wist hij uit de auto te ont snappen. Daarop drongen de jongens de agent in het nauw. De agent voelde zich bedreigd toen hij met zijn rug tegen de leuning van de brug werd geduwd. Juist toen hij zijn pistool trok en een schot in de lucht wilde lossen, kwam er versterking vanaf de Hoogstraat. De jon gens probeerden te vluchten, maar de politie wist er twee aan te houden. Beiden waren 21-jarige Schiedammers. In de loop van de zaterdag werd nog een 24-jarige Schiedam mer aangehouden. Er zijn mensen die onze krant nog niet lezen. Uw beste vriend of vriendin misschien. Breng daar even f #aata; verandering in. m Adres- Maak hem of haar abonnee. Zo gefikst I P0stc j en goed beloond! Want voor die kleine" moeite krijgt u een verzilverd miniatuur van de Laurenskerk. *1AT Woo»PImi, '^ave[dl^rdeaoeile ""'«del, m A>sfcocfe. 7elefoaa: f ^öürcfaiv»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1