'Nieuwbouw voor Hema en C A op vinkentouw' Koemarkt is nog niet af welkom, op onze. modeshow qlp; Rechter moet oordelen over bezettingsactie Abonneegeld cai niet omhoog door straalverbinding VLAAHDINGS DAGBIAO SCfllEDAMSCHE COURANT NIEUWE WaitBWEG COUBflNT Toekomstvisie Zijdeveld voor binnenstad; i Voorverkoop winterabonnement zwembaden Plassen hij Schenkeldijk niet vervuild Nieuwe kunstwerken Truc met stroopwafels vrijdag 17 augustus in ons modehuis 9.30 -17.00 uur. Vlaardingen tegen slibverwerking bij Shell-Pernis Posthoorns brommertje als eerste gegraveerd □WATÏRWEG DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1984 Maassluis De gemeente Maassluis hoort morgenoch tend van rechter mr.Nivard in- Rotterdam, of zij gerech tigd is de drie krakers van het pand Goudsteen 3 door de politie te laten verwijde ren. Dat pand, dat al enige tijd leegstond, werd onlangs door het drietal in gebruik genomen. De gemeente be sloot een kort geding aan te spannen, nadat ai krakers geen gehoor hadden gegeven aan het dringende verzoek het gebouw te verlaten Het pand is eigendom van de gemeente, die het wil verko pen. De vraagprijs is 169.000 gulden. Door de aanwezig heid van de krakers wordt de verkoop belemmerd, al dus de gemeente vorige week tijdens het kort geding. De krakers maken deel uit van de Multiculturele Anti- Racistische Samenievings- stichting (MARS) in oprich ting. Ze hebben het gebouw in gebruik genomen als ont moetingscentrum voor jong en oud, maar in de regel ko nten er uitsluitend jongeren. Het pand is de afgelopen da gen zowel overdag als 's avonds geopend geweest. Maast het ontbot verzorgt men er iuncher. en warme maaltijden tegen kleine be dragen. De huidige bewoners hebben het inmiddels verbouwd en willen verder nog slaap- en badkamers creëren. Volgens één van hen zullen zij zich niet uit het gebouw laten zet ten. „We komen de dag daar na gewoon weer terug," Binnenkort komen er twee nieuwe krakers bij. De me dewerkers van de stichting zijn alle werkloos en willen door hun werk in het pand hun tijd nuttig besteden en tevens iets voor anderen doen. MARS kraakte enige tijd ge leden al enkele huizen aan de Esserstraat. Deze actie duurde door voortvarend op treden van de gemeente slechts ruim een week. Maassluis Volgens een onderzoek van de inspectie voor de volksgezondheid zijn in de recreatieplassen aan de Schenkeldijk in Maassluis geen verontreinigingen te vinden. Tijdens siaboratoriumproeven met enkele monsters, die van het water zijn genomen, 2ijn geen gevaarlijke stoffen geconstateerd. Dat resultaat betekent nog niet, dat het wa ter absoluut veilig genoemd kan wórden. Dat zal nog moeten blijken uit een groot on derzoek, waar Rijnmond mee bezig is. Om van dergelijke recreatïeplassen te kun nen beoordelen of ze geschikt zijn om in te zwemmen moeten ook andere overwegin gen worden meegenomen. Niet alleen de kwaliteit van het water zelf moet worden onderzocht, maar ook de veiligheid en de hygiëne van de' onderwaterbodem en de oevers. Dat is bij het provinciale onderzoek niet gebeurd. Tot de uitslag van dat onderzoek bekend is aanvaardt het gemeentebestuur van Maas sluis daarom nog geen verantwoordelijkheid voor het gebruik van de piassen als zwem water. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiEiiiimtuiuiiiiuiiitiiiiiiiuiuiimiiiiuuiiiiiiiiiiiitiiimmiiiitiiiiiiiiii^ Laden en [ossen mag op de Koe- markt-nieuwe-stijl, maar parkeren niet. Daar gaat de politie harder te gen optreden. I Schiedam Met verbazing heeft wethouder Chris Zijdeveld ge merkt, dat zelfs gemeenteraadsleden lijken uit te gaan van een 'terugkeer' naar de binnenstadsplannen van 1974. Schiedam Het is volgens af spraak met de winkeliers, dat de politie nu weer harder gaat Optreden tegen fout gepar keerde auto's op de Koemarkt en Broersvest Dat zegt wet- hbuder Zijdeveld. De politie nam een soepele houding aan, zolang de reconstructie in dit deel van de Schiedamse bin nenstad duurde, maar nu de werkzaamheden nagenoeg af gerond zijn, zal strenger wor den opgetreden. Dat is vooraf allemaal overeengekomen mot de betrokken middenstand, al dus de wethouder. Helemaal af is het werk nog niet. Zijdeveld kondigt aan, dat er nog twee kiosken bijko men- Aannemer Slavenburg zal deze binnenkort al gaan neerzetten, vroeger dan ver wacht, maar dat komt door de enorme belangstelling ervoor. Ook bij de doorbraak yan Broersvest naar Broersveld, tussen Lentefeest en de Trech ter, wordt nog een kiosk neer gezet. „Ik ben pas op een stralende middag over de Koemarkt ge lopen", zegt Zijdeveld, „en de terrassen zaten allemaal wel vol, maar als geheel is het nog niet ingeleefd Net als met oen nieuw huis. Do stenen zijn nog zo wit. En de en© kiosk is ook- slimmer ingericht dan dc- an der. Naar mijn smaak is er,nog' niet uitgehaald wat ei m zit Het mag wat huiselijker, vindt hij. ïn zijn woorden „Wij heb ben niets liever dan een geor ganiseerde chaosMaar als zich situaties voordoen zoals bij De Am stel bron, waai on dernemer Ton Meteen het wegdek openbrak om zijn op stal te verankeren, dim gaal er een boze brief van de gemeen te uit. Het was in strijd met de vergunning om m de straat te graven, zegt de wethouder „Wij hebben niets togen een groot terras, maar er liggen leidingen in de grond on daar zat die man pal tegenaan. Hij heeft geluk gehad Vlaardingen Het aandeel van de gemeente Vlaardin gen in de kosten van de nieuwe aanvoer van tv-sig nalen vanuit Rotterdam Vlaardingen" Op advies van de Culturele Raad heeft het college van B en W be sloten tot de aankoop van enkele kunstwerken, die on langs te zien waren op de ex positie van oud-leden van VL 65, Tevens zijn enkele pplaroids van Auke Bergsma aangekocht. Het fonds ge meentelijk kunstbezit wordt met de aankoop bijna 4600 gulden lichter. Bij de aankoop van werken van oud-VL 65*ers gaat het om' een schilderij van Joop Stigter, een prent van Cor van Dorp, een foto van Hans Molenkamp en een tekening van Betty Linders. De*nieuwe kunstwerken zijn in éerste instantie beschikbaar om' opgehangen te worden bij gemeentelijke diensten of be drijven, in schoolgebouwen of andere openbare gelegenhe den. Na de vakantie wil de af deling culturele zaken inven tariseren, of in die openbare gebouwen behoefte is aan weer eens iets anders aan de muur. Ook is het mogelijk dat een deel van de aangekochte, werken in de artotheek te recht komt. wordt voorlopig niet doorbe rekend in de abonnements kosten voor de kabel. Dat heeft het college van B en W op advies van de directeur van het cat-bedrijf besloten De signalen van de Duitse tv-stations werden tot voor enige tijd aangestraald vanaf het ontvangststation in Om moord. Enige tijd geleden echter is het ontvangststation op de medische faculteit van de Erasmus Universiteit in gebruik genomen. Er moest toen ook een nieuwe straal verbinding komen, die de signalen die daar worden ontvangen transporteert naar Schiedam en Vlaardingen. Vlaardingen moet aan die in vestering 15.000 gulden mee betalen. Dat bedrag zal wor den betaald uit de reserves, die het Vlaardingse cai -be drijf heeft opgebouwd. Naast die eenmalige investe ringskosten betekent de nieuwe signaal-aanvoer ook een verhoging van de jaar lijkse exploitatiekosten. De levering van de signalen vanaf het nieuwe ontvangst station in Rotterdam kost Vlaardingen per jaar ruim 8800 gulden méér aan exploi tatiekosten. Per abonnee zou dat een bedrag zijn van buna dertig cent per jaar bovenop het abonnementsgeld. B en W hebben besloten, ook die kosten niet in de tarieven door te berekenen. Als hier door een nadelig saldo bij hét cai-bedrijf zou ontstaan, dan moet dat eveneens uit de re serves worden bijgepast. Directe aanleiding tot deze opinievorming is het omstre den raadsstuk over aankoop door de gemeente van het nu gefloten internaat De Uitkijk aan de Hoogstraat 44, dat in juni aan de orde kwam, maar vorder behandeld wordt in september. „Mij is zelfs de vraag gesteld: gaan we nu ook die Passage alsnog verlengen? Maar daar is gcun sprake van," aldus de verbouwereerde wethouder voor stadsontwikkeling. Drie weken geleden gaven de fractieleiders van de PvdA/VVD-eoalitie in Schie dam, Gé Brouwer en Gerard Ver hulsdonk, in een gezamen lijk interview te kennen dat een eventueel toekomstig wa- icnhuis aan de Hoogstraat (op de locatie-De Uitkijk) zal moe-' ten meebetalen aan de infra- stiuctuur in de binnenstad. Een warenhuis trekt verkeer aan. maakt parkeerruimte noodzakelijk en dat kost geld," zeulen zij. Ook de 'oostelijke toegang' tot de binnenstad een verworpen thema uit het bestemmingsplan van 1974, die uitgaat van een brede door braak van Broersvest naar Broersveld en Baan kwam hierbij weer om de hoek kij ken. Zijdeveld gaat daar niet van uit „Wij willen niets lie ver dan dat het bestaande winkelgebied beter kan func tioneren* de Hoogstraat, de Broersvest, de Lange Kerk straat en het Broersveld. De eerste twee zijn geleidelijk be te i geworden, sommige pro jectontwikkelaars zijn gewoon verrast als zij het zien. Een aantal jaren geleden was het inderdaad dc officiële lijn in de gemeentepolitiek om de Hoogstraac achteraan af te la ten sterven. Het tegendeel is gebeurd en daar ben ik blij rm*e Ook de verplaatsing van de weekmarkt naar de Lange Kerkstraat was destijds een bewuste keuze voor een 'grote omloop", een beladen term die ik liever vermijd, maar die neerkomt op handhaving van het bestaande winkelappa raat ..Als je nu ziet dat in het kern gebied, dat er tussenin ligt, de woningbouw heeft gepreva leerd en je logt daarnaast de parkeer not a uit 1982, dan zie je dat daarin m principe wordt uitgegaan van parkeerruimte voor bewoners. Bezoekers van dc binnenstad kunnen terecht op hel voormalige Vrom-ter- iein, hel Emmaplem en in de toekomst ook de driehoek-Vel- tevesi, parkeerruimte dus op de drie poten van het winkel gebied „Daaruit blijkt toch," aldus Zijdeveld, „dat er aan de Hoogstraat nooit sprake kan zijn van een winkelfunctie, die verkeer aantrekt. Op basis van uitspraken, die met nieuw zijn, kan je /ion dat er geen waren huis komt waarvoor voel par- kr-erruimte en een extra toe gangsweg nodig zijn." Zijde veld toont zich verbaasd dat Brouwer en Verhulsdonk dat kennelijk vergeten zijn. W'ai er dan wel komt op de olaats van De Uitkijk, staat volgens Zijdeveld niet vast, maar ut zijn bespiegeling lijkt het plaatje rond* „De Hema zit in een nood vestiging, waar voor het contract al sinds 1972 van jaar tot jaar wordt ver lengd, en ook C A zit voor een stad als Schiedam in een te klein pand. Destijds is de ruimte onderin de fiat, waar de Hema'vandaan ging, zelf door C A gezien als een noodvetfiging. Ik schat dus in: nieuwbouw voor de Hema en C A op het vinkentouw. Het grappige doet zich voor, dat geen van beide afhankelijk is van parkeerruimte stijf tegen het bedrijf aan, natuurlijk wel binnen redelijke loopafstand, maar die parkeervoorzienin gen zijn er al." „Ik schat dat de Hema niet naar de locatie-De Uitkijk toe wil. De Hema is heel correct en gaat wel uit van nieuw bouw, maar ik denk niet dat zij twaalf jaar na de grote oversteek nu weer aan de an dere kant van de binnenstad gaat zitten. Zo springt de Hema niet met zijn publiek om," meent Zijdeveld. „Het zou voor C A goed zijn, als die aan de Hoogstraat kwam. Het is een aantrekkelij ke plek. Maar er zijn meer concerns dan C A alleen- Als je de Hoogstraat goed wilt laten functioneren, moet je dode plekken voorkomen. De Uitkijk;is er zo één. Het is zo'n* aantrekkelijke locatie op de kop van de Hoogstraat, dat het de investeringskosten voor aankoop rechtvaardigt." „Ik had dan ook geschat, dat aankoop van Da Uitkijk na twaalf jaar discussie als een hamerstuk "afgedaan had kun nen worden. Maar achter de schermen zie j'e de angst, dat er weer gigantische projecten op stapel staan, waaraan ook in *74 werd gedacht. Maar dat is niet zo. De tijd van je-slaat- de-binnenstad-plat ligt ver achter ons." De afrol van de Hoogstraat naar het Broersveld: volgens wethouder Zijdeveld bij. Oppeppen is nu het motto. de tijd van Je-slaat-de-binnenstad-plat voor. Vlaardingen Precies drie weken krijgen de inwoners van Vlaardingen de gelegen heid, aan een goedkoop win- ter-zwemabonnement te ko men. Van maandag tot en met eind deze maand wordt een voorverkoop van dit abonne ment gehouden tegen flink ge reduceerde tarieven. Het win terabonnement, dat in de pe riode van 1 september tot I mei geldig is in het Kolpabad en het Holybad, kost in de voorverkoop 92 gulden. Na 1 september moet daar 113 gul den voor worden neergeteld. Ouderen betalen in de voor verkoop 82 gulden, of 90 gul den als ze het abonnement pas na 1 september kopen. Het winterabonnement is geldig op alle uren waarop in de zwem- haden Vrij zwemmen' moge lijk is. Wie een dergelijk winter abonnement wil aanschaffen kan desgewenst gebruik ma ken van de mogelijkheid van betaling ïn twee keer. Dat ge beurt door te betalen met twee girobetaalkaarten of bankche ques, waarvan er één pas in ja nuari volgend jaar zal worden afgeschreven. Bij de kassa's van de beide zwembaden zijn inschrijffor mulieren voor het abonne ment verkrijgbaar. Men dient twee recente pasfoto's in te le veren. Wje dit seizoen al een zomerabonnement heeft kan met één pasfoto volstaan. Sinds Vlaardingen enkele ja ren geleden begonnen is met hot tegen gereduceerde tarie ven voorver kopen van zwem abonnementen is het aantal abonnementhouders sterk ge stegen. Vooral het zomerabon nement. dat in het voorjaar te gen een goedkoop tarief te krijgen is, vindt telkens gretig aftrek. Vlaardingen De politie waarschuwt voor twee vrouwen die in Vlaardingen actief zijn met de verkoop van stroopwafels. Via een verkooppraatje proberen de vrouwen, die individueel opere ren, een huis binnen te komen en mee te nemen wat van hun gading is. Van de week lukte dat bij een 93-jarige bewoner van de Frank van Borselenstraat. Nadat de 'stroopwafelverkoopster' was verdwenen miste de bejaarde man een portemonnee, die op de tafel in de woonkamer had gele gen. Den buurtonderzoek wees uit dat het om twee vrouwen ging. Het was zè echter nog niet gelukt andere slachtoffers te vindenDe politie verzoekt een ieder die inlichtingen kan verstrek ken over het damesduo contact op te nemen met de recherche, tel.342355, toestel 141. (ADVERTENTIE) De betere Europese msriien Ara fin*- 3ai»Kf lucw Mondi fow.-pnlanardenï. Modehus Vlaardingen Bevreesd voor toename van luchtverontreini ging heeft de gemeente Vlaar dingen bij Rijnmond geprotes teerd tegen het plan van Shell-Pern is om een slib ver werkingsinstallatie te bouwen Volgens Vlaardingen zal via de installatie zoutzuur en flu- orwaterstof in de lucht komen. Bij de vergunningsaanvraag op grond van de wet inzake de luchtverontreiniging Iaat Shell weten dat maatregelen zullen worden genomen om luchtvel- vulling te beperken. Maar de gemeente vindt die niet duide lijk genoeg. Ook zet Vlaardin gen vraagtekens bij de wijze waarop de oliegigant hei ver brande slib wil verwerken. Het bedrijf wil daarvoor een nieuw water vvassysteem ge bruiken. In de slibverwerkingsinstalla tie zullen afvalstoffen worden verbrand, die vrijkomen bij de waterzuiveringsinstallatie van Shell op het terreir in Pernis. Schiedam De gifgroene snorfiets van wethouder Post hoorn zal als eerste vehikel in Schiedam een postcodenum mer ingegraveerd krijgen. Op 1 september gaat het werklo- zenproject Trechter over tot het graveren van fietsen en brommers, tijdens de open dag van de Blauwe Brug. Die actie wordt gehouden in samenwer king met de stichting Samen levingsophouw Schiedam- Ncord (SSSN) en Posthoorns brommertje is uitverkoren, omdat het 20'n opvallend, schrikwekkend in het oog springend vervoermiddel is. De graveeractie is bedoeld om diefstallen tegen te gaan, maar wie zou Posthoorns brommer tje nu willen stelen?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1