Vertraging in aankoop bedrijfspanden ''Moet ik dit ook op het water doen 9 I SCHRIK ZIT ER WEER IN OP 'T GYMNASIUM VLAARBINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHECOBRANÏ NIEUWE WATERWEG COURANT Nieuwbouw Stationsstraat: Fietsroute nog langer Fietsklemmen te over in Boerhaavelaan Boze zusjes bieden verzet Koper gestolen Jongen onder handen genomen Sieraden gestolen Doorgereden na botsingen Geschil met gemeente Schiedam Surflessen op de Maassluisse plassen FRANK ZAPPA Zelfde straf geëist tegen overvallers van markt koopman DINSDAG 14 AUGUSTUS 1984 Schiedam De belangrijkste Ijveraar voor fietsklemmen in Schiedam, PSP/PPR-fraetie- leider ds.Herman Noordegraaf, krijgt er een aantal zowat voor zijn deur. Jarenlang heeft hij in verband met de fietsen diefstallen gepredikt voor fietsklemmen in de stad. Zijn eerste succes kwam op de Koemarkt. De gemeente Schiedam gaat er thans toe over een serie fietsklemmen te zetten in de Boerhaavelaan en niet zeventig, zoals eerst was voorgenomen, maar ne- gentig. „Eenvoud is het ken merk van het ware," zei Boer- haave al. Als er in de toekomst nog ver zoeken binnenkomen op het stadskantoor tot plaatsing van fietsklemmen, zal de gemeente Schiedam overigens een her zien beleid voeren, dat erop neerkomt dat een deel van de kosten aan de gebruikers wor den doorberekend. Schiedam Twee Rotterdam se zusjes (32 en 26 jaar) hebben de Sehiedamse politie veel last bezorgd. Zij weigerden te bla zen, nadat bleek dat zij ge dronken hadden. De chauffeuse wilde niet in de politie-auto gaan zitten om te blazen, maar stemde daarin uiteindelijk toe. Ze zei dat ze eerst even de lichten van haar auto wilde uitdoen, voordat ze zou instappen. Ze startte ech ter haar auto en probeerde weg te rijden. Een Sehiedamse agent kon dit voorkomen door het contactsleuteltje te grijpen. De boze Rotterdamse draaide daarop vliegensvlug het por tierraam dicht, zodat de agent met zijn vingers klem kwam te zitten. Nu kwam de tweede Rotter damse haar zus te hulp en be gon met de agenten te vech ten. Die konden de dames maar moeilijk de baas en moesten om assistentie vragen. Uiteindelijk konden de twee geboeid in de politie-auto wor den geduwd. Een van de da mes koelde daarop roet een paar ferme trappen haar woe de op het versnellingspook}! van de auto. In de loop van ai ochtend mocht het duo weer naar huis vertrekken. Schiedam Wilton-Fijenoord is er gisteren achter gekomen dat van het terrein al geruime tijd rood koper wordt gestolen, In totaal wordt een partij ter waarde van dertig- tot veertig duizend gulden vermist. Hoe lang de diefstallen al aan de gang zijn weet de directie niet, maar gedacht wordt aan ten minste enkele maanden. De dieven zouden telkens slechts een zeer kleine hoeveelheid hebben kunnen meenemen. Schiedam Een 16-jarige fietser uit Schiedam is gister avond even na tien uur op de Schiedamseweg door vijf of zes leeftijdgenoteh flink onder handen genomen. Het slacht offer kwam er met een ge zwollen gezicht vanaf. De poli tie, gewaarschuwd door een voorbijganger, wist drie daders in de kraag te pakken.. De an deren ontsnapten. Er zou geen directe aanleiding zijn geweest lor de vechtpartij. Schiedam Een 70-jarige be woonster van de Van Olden- barneveltstraat in Schiedam is gisteren op klaarlichte dag be stolen van haar sieraden ter waarde van 6.500 gulden. De vrouw trapte in een smoes van een. jonge vrouw die zich met een zielig verhaal toegang tot de woning verschafte. Terwijl de beide vrouwen in. de wo ning in gesprek waren, moet een ander het huis 2ijn bin nengeglipt om de sieraden te stelen. Schiedam Een 64-jarige Schiedammer heeft twee auto's geramd en is vervolgens door gereden. Dat gebeurde in de Sint Liduinastraat. De man wil de reed met zijn auto achteruit een parkeerhaven uit. Daarbij raakte hij eon auto. Vervolgens reed de man weer vuoruit en knalde op een voor zijn. auto ge parkeerd voertuig. Daarna ging hij er vandoor. De Schiedam mer kon Iater,a aan de hand van het genoteerde kenteken, worden aangehouden. Hij bleek gedronken te hebben. Schiedam Het woord 'fu sie' is weer gevallen en even als in de jaren zeventig is het Stedelijk Gymnasium hevig opgeschrikt. Het is aanlei ding tot een geschil met de gemeente Schiedam over de bevoegdheden, die de nieuwe medezeggenschapsraad zal krijgen. Alleen het idee al is genoeg om rector drs.W.A. Visser middenin de vakantieperiode bibbers te bezorgen. In Sehiedamse onderwijskrin gen herinnert men zich, hoe halverwege de jaren zeventig paniek ontstond, toen een plan uitlekte om het Stede lijk Gymnasium en de toen malige rijks-hbs aan de Hugo de Grootstraat samen ie voe gen. Het is een rel van bete- Zo'n vaart loopt het nu nog niet en de gemeente Schiedam heeft nog geen beleid ont vouwt, dat gaat in de richting van een integratie van het Ste delijk Gymnasium en de hui dige rijksscholengemeenschap Schravenlant. Maar de voorlo pige medezeggenschapsraad van het gymnasium is er alles aan gelegen om ook maar de eerste signalen in de kiem te smoren. Elke bepaling, waar het woordje 'fusie* in voor komt, wordt met argusogen bekeken. Burgemeester en wethouders hebben besloten hel conflict voor te leggen aan de landelij ke geschillencommissie, die er sinds kort voor het openbaar onderwijs bestaat. Het is de tweede keer, dat Schiedam over zijn eerste medezeggen - schapsreglement naar Den Haag moet. Ook met de mede zeggenschapsraad van kleuter school Qlleke Boileke en de la gere school Thorbecke is er ven meningsvi.:—rhii. VNG-model In beide geschillen gaat het om de bevoegdheden van de medezeggenschapsraden. De meeste scholen kunnen zich zoals het er nu uitzietcon formeren aan het nieuwe in- spraakmodel. zoals Schiedam dat heeft overgenomen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), zo niet Ol- leke Boileke /Thorbecke en het gymnasium. Het omstreden punt in het Sehiedamse model is artikel 23. dat bepaalt dat de mede zeggenschapsraden kunnen adviseren over besluiten van B en W, die te maken hebben met de instandhouding van openbare scholen, de beëindi ging of inkrimping ervan, of overdracht cq fusie. De 'voorlopige' medezeggen schapsraden (officieel moeten zij nog worden ingesteld), die nu dwars liggen nemen geen genoegen met enkel een ad viesbevoegdheid. Zij verlan gen een instemmingsrecht, omdat anders aan de term 'medezeggenschapsraad' in houdelijk geen recht wordt ge daan. Inspraak in plaats van medezeggenschap is deze ra den onvoldoende. Het paat hierbij behalve over de toekomst van de scholen ook over de onderwijskundige 'inrichting', zoals dat heet. Dat betreft het raamleerplan en wamschoclu,srKp!3n1 dus zeg maar de omschrijving van hoe en waarin er les gegeven wordt. Kritiek Ook m de Gemeenschappelij ke Schoolraad Schiedam, die enkele maanden geleden opge heven werd met het oog op de instelling van de medezeggen schapsraden, weerklonk ai herhaaldelijk de kritiek die sommige scholen hadden op de (beperkte) adviesfunctie. Bij de afdeling onderwijs van de gemeente Schiedam wil men niet ingaan op hel pro bleem. Het hoofd van de afde ling alsmede de beide onder- wijsconsulenten en dc betrok ken wethouder zijn met zo mervakantie en plaatsvervan gend hoofd Haasbroek zegt er te weinig bemoeienis mee ge had tc hebben cm er iets over te kunnen zeggen. Het was al meteen weer lekker druk, tijdens de speelinstuif die gisteren in het Maassluisse Koningshof begon. Twee weken lang kan de jeugd er terecht voor allerlei activiteiten op deze wat kleinere uitgave van het Rotterdamse Jeugdland, ge organiseerd door de afde ling sport en recreatie van de gemeente. Allerlei crea tieve handvaardigheden, film, spelletjes en tal van andere mogelijkheden zor gen ervoor, dat de kinderen zich geen seconde hoeven te vervelen. Vlaardingen/Maassluis De instructeur: „Nee mevrouw, we varen nu de andere kant op. Dus: wat doen we nu?" De aankomend surfsler: „Eh.,.." De oefenmeester. „Met de andere hand het zeil overpakken en let daarbij op de stand van de voeten." De leerling: „Moet ik dit ook allemaal op het water doen? Ik kan nu al nau welijks op die plank blijven slaan." Een oudere vrouw wordt sur- fen geleerd. Eerst op het droge, op een plank, die op een rond- draaiend en scharnierend pla- teau is bevestigd. Ze wordt in jSv het surfen wegwijs gemaakt door een instructeur van Dewi Sport uit Vlaardingen. Een groep Vlaardingers staat :>v*. deze week ook voor hel eerst op de wankele zeilplank. Ze zijn onder leiding van instructeur ivvi Max van der Does bezig het surfen onder de knie te krijgen. Het was De Vlaardmgse Raad voor gisteren Sport en Recreatie verzorgt redelijk druk deze week voor de tweede maal op de plassen een serie surflessen op het pias bij Maassluis sengebied aan de Schenkeldijk AVONDBLADEN COMBINATIE ROTTERDAM gl JNFOMOBIEL - LICHTKRANT A.s. woensdag 15 augustus voorverkoop Standplaats Vlaardingen, Veerplein, 13.30—16.00 uur. Ook voor theatervoorstellingen en advertenties kunt u terecht in ons infomobiel bespreekbureau. iiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiJiniiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiniiitiriiiiiiiiriiiiiir Schiedam Het aantrekkelij ke fietspad, dat de gemeente Schiedam langs het Prinses Beatrixpark heeft aangelegd, wordt nog een flink stukje verlengd. Het wordt inmiddels intensief gebruikt Veel fiet sers tussen Schiedam-Noord, de Parkweg cn het industrie gebied 's-Graveland maken er al gebruik van. De fietsroute staat ook opgenomen in het fietspadenplan van Rijnmond. Het stukje, dat de gemeente Schiedam er nu aan wil plak ken. ligt tussen de Fokker straat (nabij de stadskwekerij) en de 's-Gravelandseweg. Hiervoor zal het kruispunt bij de 's-Gravelandseweg worden aangepast, waarvoor 165.000 gulden wordt uitgetrokken. Het nieuwe fietspad wordt een schakel tussen het bestaande fietspad, dat vanaf zwembad Groenoord parallel aan rijks weg 20 loopt tot aan de Park weg en vandaar naar de Fok kerstraat, en een ander deel van de fietsroute, die via de Rolbrug over de Schïe zal lei den. in Maassluis. In juli werd ook al een lessenreeks gegeven voor jongeren tussen de 13 en 17 jaar. De belangstelling was toen zo groot, dat werd besloten een nieuwe serie te geven. Daar voor konden zich zestien perso nen aanmelden. Het surfmate- riaal werd tijdens de cursus be schikbaar gesteld. De nieuwe leerlingen waren maandagmiddag al op het water van de plassen te vinden. Of ei genlijk meer in het water. Op zo'n plank blijven staan valt niet mee. Zeker met als die eenmaal nat is. Van der Does daarentegen bevond zich als volleerd surfer op het water. Hij zat rustig op de surfplank zonder zeil en dobberde tussen de m het water tuimelende leerlingen door. De kiel van de plank gebruikte hij als peddel om in de buurt van zijn leerlin gen te blijven. Op de plassen en aan de water- Kant was het gisteren redelijk druk. Zonnig was het meten de aanwezige aanbidders van de koperen ploert hokten, slechts gehuld in bikini en zwembroek, teleurgesteld wat bij elkaar. Af en toe keek er een hoopvol naar de lucht, die potdicht zat. Wind om te surfen stond er in voldoende mate. Veel liefheb bers van hel plankzeilen had den het ding op het dak van hun auto geladen en waren naar de plassen even buiten Maassluis gereden. Het is jamrr er dat er geen voor zieningen zjn, die een langer verblijf bij de plassen mogelijk maken. Toiletten en een ver kooppunt voor frisdranken zijn er niet en die zouden het ver blijf bij de plassen af kunnen maken, want ideaal is het wel, zo'n klein recreatiegebledje naast de deur. Den Haag /Maassluis Ook de procureur-gene raal bij hel Haagse ge rechtshof heeft vier en vijf jaar gevangenisstraf geëist tegen de twee mannen, die in februari van dit jaar een gewa pende overval pleegden op een Maassluisse marktkoopman. De Rotterdamse recht bank had het tweetal al tot dezelfde straffen veroordeeld. De ver dachten zeiden in hoger beroep voor hot ge rechtshof uit geldge brek tot hun daad te zijn gekomen. De marktkoopmar? werd 's avonds in zijn woning opgezocht. Toen zij er met tweeduizend gulden en een horloge vandoor wilden gaan, kwam de Maassluize- naar mei een mes op hen af. Een van de overvallers schoot hem daarop met een geweer in de rug. Volgens de procureur- generaal hebben de overvallers gehandeld in 'een zeer verwijtbare zucht naar geld, die hen volledig is aan te reke nen.' De uitspraak is op 24 augustus. Vlaardingen Het is mo gelijk dat de trage afwik keling van de aankoop van enkele bedrijfspanden in de Stationsstraat in de V ettenoordsepol der (VOP) de nieuwbouw in de straat een jaar naar achteren dringt. Hoewel nog steeds in de planning staat dat, die nieuwbouw volgend jaar zou moeten beginnen, zou het volgens diverse betrokkenen wel eens 1986 worden voor de eerste paal geslagen kan worden. De nieuwe huizen in de Sta tionsstraat moeten de huidige rij woningen gaan vervan gen. Die oudbouw is in dus danig slechte staat, dat die niet —zoals met vele andere panden in de VOP is ge beurdgerenoveerd kan worden. In de Stationsstraat zitten nog drie bedrijven, die ten behoeve van de bouwplan nen naar elders zouden moe ten verhuizen. Het gaat om de fabriek in carnavals- en rubberartikelen Tirlemont, Dc Hoop schildersgereed schappen en de snackbar van 'Fritsy' Warmenhoven. Tot nu toe heeft alleen Tirlemont zich akkoord verklaard met de verhuizing, maar wel op latere termijn dan de plan nenmakers graag hadden ge zien. De gesprekken met de beide andere ondernemers hebben nog geen concrete resultaten opgeleverd. Termijn Lode Dortland, die namens de wijk vereniging betrokken is bij het maken van de bouwplannen, heeft er een hard hoofd in dat het zal lukken in 1985 met de bouw te beginnen. „Wellicht dat het toch nog voor elkaar komt, maar ik ben bang dat die termijn niet haalbaar is.T Het zal wel '86 worden", meent hij. Ook anderen bin nen de wijk vereniging vra gen zich af of de planning nog wel haalbaar is. Wim Tcrpstra van de afde ling stadsontwikkeling op het stadhuis gaat voorlopig nog wel uit van het oor spronkelijke schema. „Fritsy zou eventueel wel kunnen blijven zitten: dat bedrijf zou in de nieuwbouw nog wel in tc passen zijn. Voor die ande re bedrijven geldt dat niet." Volgens Terpstra is het niet zo dat de onderhandelingen vastgelopen zijn. Er wordt over en weer nog steeds re gelmatig gesproken. „Maar zo'n proces kost tijd: dat is onvermijdelijk." Eisen Inmiddels heeft architect De Jong uit Rotterdam de eerste ruwe schetsen voor de nieuw bouw gereed. Op dit moment wordt vooral gesproken over de technische eisen, die aan de woningen gesteld moeten wor den. De wijk vereniging gaat er van uit <iat de plannen dusda nig moeten worden opgezet, dat de huren zo laag mogelijk uitkomen. De bedoeling is dat direct na de vakantie, tn september, een bewonersgroep zal worden ge formeerd die nauw bij de plannen betrokken wordt. Volgens opbouwwerker Sjaak Sluiters is de bedoeling dat die groep wordt samengesteld uit de toekomstige bewoners, die dus eerst uitgekozen moeten worden. Él

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1