Li sterbes dreigt door ophoging weg te rotten SKV slaat vleugels uit Pino opent zwemvierdaagse Maassluis wijst bezwaren af tegen plan voor 't Gat VIAARDINGS DAGBLAD SCHIEDAMSGHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Nieuwe bedrijfjes boven de brandweer Schiedam weer even 'n doolhof Insluiper in Frankeland Oost en Suranti slaan handen ineen Ook programma's in Schiedam en Maassluis VOPmoet Rommelpot verlaten Schiedam met provincie in de clinch over Driemaasstede Dol-Fijn start met naaktzwemmen □TOTÏRWÏG DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1984 Maassluis Vier jonge startende ondernemingen uit Maassluis hebben geza menlijk de bovenverdie ping van de brandweerka zerne aan de Johan Evert- senlaan gehuurd om daarin bedrijfs- en kantoorruim ten in te richten. Van hier uit willen wij zowel op na tionaal als op internatio naal niveau zaken gaan doen. Het betreft het planten- en bloemen exportbedrijf Danhep Ltd. van Ron en Joan Daniels, het advies bureau voor het inrichten van winkels van Ineke en Anton Godfroy, het bedrijf voor computer hard- en software dat eigendom is van Guus en Hans Meeren- donk en tenslotte de on derneming van Ank en Bern van Nispen, die pa pier voor computers levert. Op dit moment zijn de on- Schiedam Automobilisten die van puzzeitoehten hou den kunnen komende dins dag en woensdag hun hart weer ophalen in de gemeente Schiedam. Op drie plaatsen worden routes voor door gaand verkeer afgesloten. Naar verwachting zal de Nieuwe Damlaan weer een extra lange file opleveren. Als vanouds zullen fietsers sneller Sehiedam-Noord ver laten hebben dan het snel verkeer, als zij naar de bin nenstad moeten. Ook op de Churchillweg en de Burge meester Van Haarenlaan wordt meer drukte ver wacht. Dinsdag 21 augustus zal op de 's-Gravelandseweg de Prove- niersbrug worden afgesloten voor alle verkeer. De bedoe ling is dat de afsluiting alleen 's nachts geldt, want als het uitloopt tol de ochtendspits komt het verkeer in proble men dal van rijksweg 20 af komt. En dat kan wel eens meer zijn dan anders, want in ieder geval is dinsdag de brug over de Polderwetering de hele dag ontoegankelijk. Deze brug tussen de Kerklaan en de Polderweg/Broekkade zal vervangen worden. Het verkeer met bestemming Pol derweg zal dus zijn weg moe ten zoeken via industriegebied 's-Graveland of de Rolbrug over de Schie. Verkeer met bestemming Kerklaan, Joppe- Jaan, Kerkweg en Groeneweg wordt geadviseerd om via wijk Groenoord en dorp Kethel te rijden. Woensdag 22 augustus wordt het kruispunt van Parkweg en Burgemeester Honnerlage Gretelaan voor alle rijverkeer afgesloten. Dat is noodzakelijk, omdat kabels en leidingen op peil moeten worden gebracht en de bestrating afgewerkt moet worden. Die afsluiting zal bij normaal zomers weer twee weken duren. Oranje borden geven de omleidings- routes aan, zodat het Schie- damse doolhof niemand lang durig gevangen hoeft te hou den, Schiedam Een inslui per is gisteren op klaar lichte dag in een woning in Huize Frankeland bin nengedrongen. De jonge man ging met 20 gulden aan de haal. De bewoon ster werd tijdens haar middagdutje opgeschrikt door de aanwezigheid van de jongen in haar kamer. Hoewel hij on middellijk verdween, bleek hij zich al over zijn buit te hebben ontfermd. Een dag eerder zou de zelfde jongen een woning aan ae Lange Haven hebben bezocht. dernemers bezig met de verbouwing en de inrich ting van het bedrijfspand. Ze willen gezamenlijk ge bruik maken van voorzie ningen als de showroom, de telex en andere kan toormachines. Verder wil len ze echter volkomen zelfstandig naast elkaar werken. Enige tijd geleden richtten de startende zakenlieden zich tot het college van burgemeester en wethou ders met het verzoek om een bedrijfspand, Na diver se malen overleg te hebben gevoerd met het gemeente bestuur werd hen de bo venverdieping van de brandweerkazerne aange boden. Naar verwachting C zal het nieuwe gezamenlijke be drijfspand binnen korte tijd geopend worden. Ook de populieren op het Hoofd in Schiedam hebben het moeilijk door de aanleg van de Delta- dijk. Toch zal die slag niet fataal zijn. Een ern- stiger probleem voor deze bomen wordt de voorgenomen bouw van een serviceflat voor be jaarden. Het kan zijn dat de betrokken stichting eist, dat de gemeente de toekomstige flatbewoners i een vrijer uitzicht biedt. Hoek van Holland De vogel Pino uit Sesamstraat opent de negende zwemvierdaagse, die in Hoek van Holland aan de Cordesstraat van dinsdag 21 tot en met vrijdag 24 augustus wordt gehouden. De beroemde vogel geeft om zeven uur 's avonds het startschot aan de kinderen van 5 tot 12 jaar, die 25 banen zwemmen Vanaf acht uur begeleidt zanger Wim van Beijeren uit Monster de 50 ba nen voor de ouderen. De eerste Miss 2 wem bad ver kiezing wordt woensdag om half zeven gehou den. met om half negen een op treden van de zanger lan Mar tin. Donderdag om kwart over zeven is er de playbackshow, direct gevolgd door de eerste Mister Zwembad ver kiezing. Op de slotavond, vrijdagavond, wordt om kwart voor acht een modeshow van Strooks uit 's- Gravenzande gelopen met daar opvolgend de Rotterdamse 'An- dré van Duin' uit de playback- show van Henny Huisman. De jongere categorie zwemmers begint het baantjestrekken na de eerste dag steeds om half ze ven. De muziek wordt op alle avonden verzorgd door Euro poort drive-in-show. Afhanke lijk van de weersomstandighe den zullen er nog diverse ande re attracties zijn. Tot en met dinsdag 21 augustus bestaat de mogelijkheid om op te geven voor do Miss en Mister Zwem bad verkiezing en de vierde playbackshow. Gisteren waren de kinderen in buurthuis Oost druk doende een maquêtte te maken. Vlaardingen Buurthuis Oost in Vlaardingen is blij dat aan de vakantieactiviteiten in en rond het pand aan de Ooster straat door een gemêleerd ge zelschap wordt meegedaan. er getalsmatig nog het ander verbetc Hoewel er een en ander verbeterd kan worden per dag is er een opkomst van circa twintig kin deren zijn de organisatoren er wel in geslaagd ook Suri naamse en Antilliaanse kinde ren naar het buurthuis te krij gen. "Met Suranti is afgesproken dat we deze activiteit samen dragen", meldt een van de ini tiatiefnemers. „Dat is voor Su ranti belangrijk, omdat zij met het jongerenwerk nog in de kinderschoenen staan'". Het is de bedoeling dat grote activi teiten in de toekomst vaker sa men worden georganiseerd. De thematisch opgezette acti viteiten duren tot en met vol gende week vrijdag. Een dag is ingeruimd voor een bezoek aan pretpark Duïnrell. Verder meldt het 'dienstrooster*: een oud Hollandse spelenkermis, 'een schilderdag, een dag waar op allerlei druktechnieken centraal staan en het maken van een groot mozaïek op de parkeerplaats. Op de slotdag wordt een film gedraaid en is er een overzichtstentoonstel ling van de produkten die in twee weken vakantieactivitei ten zijn gemaakt. - Schiedam Door de ophoging van de wijken Nieuw- land en Groenoord krijgt een groot aantal "bomen en struiken het moeilijk. De wortels van veel platenen, zo als op de Nieuwe Damlaan, komen onder zware druk te staan, waardoor zij kneuzen „en dat is aan het blad te zien," aldus Paul van Duyvendijk van de plant soenendienst. De lijsterbes heeft het nog moeilijker, maar behalve de ophoging speelt ook het kou de, natte voorjaar mee, ter wijl tot overmaat van ramp nog de Erwinia de kop op steekt. Dat is de veroorzaker van het gevreesde bacterie- vuur, Veel lijsterbessen in Groenoord-Midden zijn daar al het slachtoffer van gewor den. Hier en daar zijn er al gekapt. Volgens de dienst ge meentewerken Schiedam is de schade nog beperkt, om dat ook als de Erwinia-bacte- rie was uitgebleven de bo men toch ten gevolge van de ophoging het loodje hadden gelegd. Op veel andere plaatsen in de stad gaat het de lijsterbes beter en zijn de grote trossen bessen aan het rijpen, totdat zij over een maand hun rode kleur ge kregen zullen hebben. „Maar ophoging verdragen sommige bomen heel slecht", aldus Van Duyvendijk. „Er komt naast die kleine boompjes soms een meter grond bij. Dat verhoogt de druk op de wortel, maar bovendien herstelt het grond waterpeil zich daarna en ko men veel wortels onder water te staan. Dan rotten zij weg." Bomen, die zich goed aan die veranderende situatie kunnen aanpassen, zijn volgens hem de wilg, de populier en toch ook de plataan, al hebben deze laatste het moeilijk op de Nieuwe Damlaan en nabij het spoorwegviaduct in aanbouw. „Platanen hebben gemiddeld twee jaar nodig om van ge kneusde wortels te herstellen", aldus de medewerker van de Schiedamse plantsoenendienst. Vlaardingen De Sectie Kunstzinnige Vorming (SKV) in Vlaardingen slaat met ingang van het nieuwe seizoen de vleugels uit. Na een -staat van dienst van tien jaar in Vlaardingen worden komend schooljaar voor het eerst ook Schie dam en Maassluis bediend. Dat gebeurt met een zoge naamd regionaal ondersteu ningsaanbod. Het steunfunctie-aanbod omvat in totaal dertien pro jecten, zowel voor de on der- als bovenbouw. Lagere scholen in de drie Water weg-gemeenten kunnen kiezen uit een fotografie-, video-, tekenfilm-, speel film- en popmuziekproject. Tevens wordt een groot aantal theaterprojecten aan- geboden. In principe kunnen tenmin ste negen klassen aan een project meedoen. Voor som mige activiteiten is zelfs plaats voor alle klassen uit het verzorgingsgebied uit een bepaald leerjaar. Het meren deel van de bezigheden wordt aan het eind van het project afgerond met een pre sentatie van wat 'de leerlin gen hebben opgestoken. Dat kan zijn in de vorm van een opvoering (theaterprojecten), een tentoonstelling of een festival (tekenfilm en pop). Naast de steunfunctie is ook het reguliere programma aanbod nu rond. In de maand oktober worden de kleuters betrokken bij een optreden van Comedie Fantasie, dat zich bezighoudt met mime, liedjes en toneel. De onder- bouw kan zich eind novem ber en begin december stor ten. op een volksmuziekpro- gramma verzorgd door de Skiffle Band. Ook hiervoor geldt dat de kinderen kun nen participeren in het mu ziek maken. Voor de boven bouw staat in februari volks muziek van De Perelaar op het programma. Toneelgroep De Kleinste Comedie is voor juni voor de bovenbouw aan getrokken. Voor het lager onderwijs is er verder nog een project wa terverf, terwijl het voortgezet onderwijs en de partieel leer plichtigen keus heeft uit een pantomime-programma van Paul Flaton en muziekgroep De Keten. Vrijwel alle activiteiten vin den plaats in de behuizing van de deelnemende scholen zelf. Maassluis Het college van B en W van Maassluis heeft het bezwaarschrift, dat de Belan gengroep Rehabilitatie Hoog straat had ingediend tegen het bouwplan voor het zogenaamde Gat van Maassluis, ongegrond verklaard. De omwonenden, waarvan er 28 het bezwaar schrift hadden ondertekend, hadden in hun brief onder meer naar voren gebracht, dat met de belanghebbenden onvol doende overleg zou zijn ge weest, Ook vrezen zij vermin dering van de waarde van de bestaande bebouwing en aan tasting van de privacy van be woners in de Veerstraat. Het gebrek aan parkeerruimte in het betreffende deel van de binnenstad is volgens hen even eens reden, om de locatie niet vol te bouwen. Voor het Gat van Maassluis, een braakliggend stuk grond (ADVERTENTIE) Autobedrijf De Klip bijt het spits afats het om betrouwbare occasions gaat. De Klip Boterstraat 4 (achter de Hema) Schiedam - Tel. 010-736106 aan de Hoogstraat, zijn plannen ontworpen voor de bouw van 27 woningen voor één- en tweepersoons huishoudens. Het gaat om 20 twee- en zeven één- kamerwoningen. Het bouwplan zal worden uitgevoerd door Leyten Bouwplanomwikkehng uit Rotterdam in opdracht van de stichting Verantwoord Wo nen. De woningen moeten wor den gebouwd m de sociale huursector. Of het inderdaad zal lukken het bouwplan op korte termijn uit te voeren is nog niet helemaal zeker. Maas sluis heeft voor het betreffende plan niet voldoende contingent meer, zodat het gemeentebe stuur bij hes ministerie gaat proberen uitbreiding van het totale aantal gesubsidieerde wo ningen te krijgen. Vlaardingen De wijkvere- niglng in de Vettenoordsepol- der moet in de eerste week van oktober het pandje De Rommelpot in de Stations straat leeg opleveren. Deze ruimte wordt door de vereni ging onder andere gebruikt voor de auto-hobbyclub, die erg populair is in de wijk. Om dat vervangende ruimte voor lopig niet is gevonden, en om dat de knuiselgroep in het buurthuis aan de Willem Pij perstraat niet in te passen is ziet het er naar uit dat de club tijdelijk, of wellicht zelfs defi nitief, zal moeten verdwijnen. Dat de wjjkvereniging haar pandje in de Stationsstraat zou moeten opgeven was al gerui me tijd bekend. Na de vakan tie start de renovatie van het betreffende deel van de Sta tionsstraat. Al ruim een half jaar is de wijkvereniging met de gemeente in gesprek over vervangende ruimte, maar voorlopig heeft dat geen resul taten opgeleverd. Sociaal-cultureel werkster Mine de Laat vindt het erg triest dat de autoclub na de va- ka nttesl ui ting voorlopig niet meer terug zal komen. „Er was grote belangstelling voor; we hadden het afgelopen jaar steevast 35 leden die regelma tig meededen. Ik denk dat het zeker voor een wijk als deze erg belangrijk is, dat er zoiets te vinden is. We hebben bij de gemeente diverse mogelijkhe den aangedragen van andere panden in de wijk, die wellicht geschikt zouden zijn, maar dal schijnt allemaal niet zo gemak kelijk te zijn." Eind deze of begin volgende maand zal de kwestie op het stadhuis weer worden aange kaart. De wijkvereniging pro beert er alles aan te doen te voorkomen, dat de autohobby club definitief van het toneel yal moeten verdwijnen. Schiedam De manier, waar op de provincie Zuid-Holland een vinger in de pap wil bij het verpleeghuis Driemaasste de, komt in de gemeente Schiedam als nogal bedillerig over. Schiedam voelt er wei nig voor om een besluit, waar bij de statutenwijziging van het verpleeghuis is beoordeeld, ter goedkeuring voor te leggen aan het provinciaal bestuur. Die nieuwe statuien hebben te maken met een meer moderne bestuursvorm, waartoe het verpleeghuis Nieuwe Water weg-Noord (ofwel Driemaas stede) is overgegaan. Was er eerst een breed samengestelde stichtingsraad, onlangs werd gekozen voor een Raad van Commissarissen-model. Na mens de gemeente Schiedam werd wethouder Hafkamp, tot die tijd bestuurslid, benoemd tot. commissaris. De gemeente Schiedam heeft die statutenwijziging goedge keurd cn ontleende het recht om hierover te oordelen aan het feit, dat de gemeente al in J970 voor een deel garant staat voor de geldleningen van het verpleeghuis. Ook Vlaardin gen, Maassluis en de provincie hebben dat recht. Op grond van een artikel uit de gemeentewei zegt de pro vincie echter ook nog het recht te hebben op het Schie damse besluit te toetsen. Dat kan namelijk, indien een ge meentelijke overheid 'deel neemt' in een stichting En Vlaardingen bijvoorbeeld zag haar functioneren binnen het verpleeghuis destijds als deel neming. Schiedam vat het niet zo zwaar op en gaal ervan uit, dat het louter benoemen van een commissaris nauwelijks als 'deelneming' gezien kan wor den. Als de provincie zo strak redeneert, is hei eind zoek, re deneren B eri W van Schie dam. Dan zou immers een pa pierlawine op het Provincie huis belanden van talloze ge subsidieerde instellingen, die hun statuten wijzigen. Want in heel veel stichtmgen zit weL een vertegenwoordiger van de betreffende gemeenten. In Schiedamse ogen zoekt de pro vincie spijkers op laag water. Maassluis Het Maassluisse zwembad Dol-Fijn laat bin nenkort ook naaktrecreanten toe. Met ingang van 9 septem ber huurt de naturistische zwemvereniging 'Puur Na tuur' het bad op gezette tijden voor haar leden af. De naturistenvereniging heeft ook zwembaden in Wassenaar, Zevenhuizen en Alphen aan de Rijn tot haar beschikking, Behalve op het naaktzwem men richt 'Puur Natuui' zich ook op andere activiteiten. Zo zijn plannen om in Vlaardin gen sauna-avonden te organi seren al in een vergevorderd stadium.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1