aat optreden tegen hoeren in Kethel Veerdienst verwacht 50.000e passagier r m DRIES Zondagsmarkt streeft naar peil haring- en bierfeest Rateltikkers helpen blinden door centrum VUMRDINGS DAGBLAD SGHIEMMSCRE CODRANI jjjEUWE WflfEBWEE CBUBftHI Bestuur SSSWkeurt contourennota goed Illegale afvalverbranding maakt brandweer dol Stichting op zoek naar tweede boot Wielrenner moet /tasjesrovers gezien hebben Vlaardinger mishandeld Zakkenrolsters op heterdaad "betrapt Kgfcy-r*?-':*** msm Vrouw botst tegen truck Kies Dries! Do's pas voordeel! Kester op de bres voor fiets- erossers Jongens betrapt bij poging tot fietsendiefstal T weehonderd zwemmers op vierdaagse Nachtelijke stankgohen MUGRWEG DONDERDAG 23 AUGUSTUS 1984 Schiedam De politie gaat maatregelen nemen tegen enkele boeren in Kethel, die bij voortduring illegale brandjes stichten om hun afval kwijt te ra ken. Gisteravond moesten de politie en de brandweer vijfmaal uitrukken naar de Harreweg, nadat er meldingen waren binnengekomen dat er boerde rijen in brand stonden. „We gaan er wat aan doen, want dat kan natuur lijk niet", klaagt inspecteur van politie Rob Besse- ling. „Als je zo'n melding krijgt, moet je er wel naar toe, want voor hetzelfde geld stdót er een boerderij in brand. De mensen, die ons alarmeren, kunnen dat over zo'n afstand niet goed zien, want die vuilverbranding gaat met heel wat rookont wikkeling gepaard." Maar ook om andere redenen wil de politie optre- den: de brandstichting ïs eenvoudig illegaal. Vol gens Mari Dingenouts, voorlichter van de Open bare Nutsbedrijven Schiedam (ONS), die er over leg over heeft gepleegd met de brandweer en de dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond, is er een complex samenspel van voorschriften, waaruit blijkt dat het niet mag. De hinderwet, de afvalstoffen verordening en de brandbeveiligingsverordening vullen elkaar vol doende aan om de boeren met de wet in de hand te kunnen aanpakken. Meestal worden de brand jes gesticht in de berm van de Harreweg en dat is heel nadrukkelijk verboden. En boeren, die op ei gen erf willen verbranden, moeten daar op zijn minst een vergunning voor hebben. Gebruikelijk hoort volgens Dingenouts te zijn, dat de boeren hun bedrijfsvuil tegen betaling laten ophalen door het reinigingsbedrijf van de ONS, of dat zij anders hun vuil zelf aanbieden aan het overlaadstation van de VAM aan de Parallelweg; Voor de politie en de brandweer komt er dan nog -.bij, dat, mocht onverhoopt het vuur ineens wel overslaan naar een boerderij, de brandweer dan in ernstige problemen komt. Er zijn op de landwegen in Kethel weinig voorzieningen om de brandslang op aan te sluiten. De brandweer neemt zelf altijd 800 liter mee,' maar als dat op is, wordt de situatie nijpend. Dat krijgt dan nog veel voeten in de aar de. aldus inspecteur Schiedam De politie hoopt .rin contact te komen met een wielrenner, die op de Schie- 'damseweg getuige moet zijn -geweest van een tasjesroof, ••^dinsdagavond. Een 52-jarige /'vrouw fietste daar, toen zij 'werd ingehaald door een bromfietser, wjens duopassa- gier de handtas van haar schouder rukte, ,!LDe vrouw kwam ten val, maar krabbelde meteen overeind en vroeg de passerende man op /de racefiets, of hij de achter volging wilde inzetten. Het is \de politie niet bekend, of hij dat gedaan heeft, want ook de vrouw zag hem niet meer te- rug. De politie doet een op- •Jroep, of de wielrenner zich in verbinding wil stellen met hét -^hoofdbureau van politie aan •de Lange Nieuwstraat. Het signalement van de tasjes rovers beperkt zich op dit mo- ment tot het gegeven, dat de duopassagier een witte helm op had. Vlaardingen Een 21-jarige Vlaardinger is in de nacht van - dinsdag op woensdag op het plein bij station Vlaardingen- West door twee mannen in el- kaar geslagen. Het slachtoffer moest in het Holyziekenhuis worden behandeld aan een hersenschudding en gekneus de ribben, 'De Vlaardinger liep argeloos over het stationsplein toen hij door de twee mannen, die in een abri stonden, zonder enige aanleiding te pakken genomen werd. Hij werd op de grond gegooid en geschopt en gesla- - gen. De recherche van de Vlaardingse politie verzoekt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. Vlaardingen Twee Schie- dam se vrouwen zijn gister- J /morgen op heterdaad betrapt "toen zij op de markt aan de 'Broekweg - in Vlaardingen .trachtten iemand ongemerkt k'J2ïjn portemonnee te ontfutse- len. De zakkenrolsters worden ervan verdacht al een paar js weken actief te zijn geweest op" ï.de Vlaardingse markt, De politie kreeg de afgelopen weken—een aantal aangiften van zakkenrollerij op de .^weekmarkt. De Schiedamse - vrouwen van 41 en 66 jaar oud v «.'zijn in bewaring gesteld. De politie zoekt nu naar een van ;.jJ£de slachtoffers, een oudere /vrouw van wie de verdachten ^rljeen portemonnee en een huls- jsleutel hebben gastolen. John van Buuren en echtgenote Wil achter de pindanootjes: winkel in Schiedam." „Vlaardingen trok meer dan een tweede Schiedam/Vlaardingen De zondagsmarkt, die op 30 sep tember voor de tweede maal in de Schiedamse binnenstad gehouden zal worden, moet op den duur kunnen uitgroeien tot een soort haring- en bierfeest, zoals Vlaardingen dat kent. De ervaring van de Vlaarding se organisatoren is ruim tien jaar rijker, maar als de Schie damse middenstand zich goed oriënteert, liggen er in die stad toch ook goede kansen. Dat meent John van Buuren, ex-bestuurslid van de winke liersvereniging Hoogstraat in Schiedam, die gistermiddag op de Hoogstraat in Vlaardingen zijn tweede pindazaak opende onder de naam C'estbon. Hij is daarmee één van de weinige middenstanders, die straks uit ervaring Schiedam en Vlaar dingen zal kunnen vergelij ken. Zijn eerste indruk is nu al, dat de bereikbaarheid van de Vlaardingse binnenstad iets gunstiger is dan in Schiedam, „want daar wordt het steeds slechter", zegt hij. Maar hij heeft van zijn oud-collega-be stuursleden op de Schiedamse Hoogstraat begrepen, dat over knelpunten een periodiek overleg met de gemeente ge voerd gaat worden. „Hier in Vlaardingen zijn die parkeer- kaarten. toch denk ik beter voor het publiek dan de par- keermeters in Schiedam, waar je geld in moet doen", aldus Van Buuren. Saillant detail is, dat de Vlaar dingse middenstand behoorlijk in het geweer kwam, toen de Vlaardingse gemeenteraad met krappe meerderheid het omstreden verkeerscirculatie plan (VCP) wilde vaststellen. Pindaboer Van Buuren beoor deelt de Vlaardingsesituatie nu toch als gunstiger dan Schiedam. Op de Hoogstraat in Vlaardingen zit hij overigens op een drukker punt (tegen over C A, die aan het ver nieuwen is) dan achteraan op de Hoogstraat in Schiedam, hoewel juist het gedeelte tus sen Korte Dam en Grote Markt vaak drukker is dan de rest van de 'staart'. „Ik bof: ik pik nu net het ha ring- en bierfeest op 1 septem ber mee", zegt Van Buuren, die zijn uitbreidingsplannen daar wel op afgestemd heeft. Vlaardingen sprak hem voor een tweede zaak ook meer aan dan een piek elders in Schie dam. Over bijvoorbeeld het Hof van Spaland zegt hij, dat het eigenlijk geen afgerond, op zichzelf staand winkelcentrum is. „Publiek blijft toch altijd naar de binnenstad komen, dus ik denk dat ik de mensen uit Schiedam-Noord toch wel bereik", is zijn indruk. Het werd gisteren een echt Schiedams/Vlaardings dagje voor John en Wil van Buuren, Naast de kennismaking met Vlaardingse ondernemers wa ren er ook de felicitaties van Schiedamse winkeliers, die naar Vlaardingen overkwa men. Ook meneer De Vries van het Koningin Wilhelmina- fonds voor de kankerbestrij ding kwam, geheel in zijn tra ditie, langs tijdens de opening om te vragen of er in de zaak nog plek voor een collectebus over was. Vlaardingen De stichting- Nieuwe Maas verwacht volgende maand de 50.000e passagier op het veer tussen Vlaardingen en Pernis te mogen be groeten. De stichting, die met de oude rondvaartboot De Kaag sinds een halt jaar de verbinding onderhoudt, baseert die schatting op de kaartver koop tot nu toe. Het veer heeft zo'n 750 passagiers per dag, terwijl er dui zend nodig zijn om het project hele maal zelfstandig te laten draaien. De eerste zorg van de stichting is om een tweede boot te be machtigen. „Dan hebben we I#"' Schiedam Een 72-jarige vrouw is gisteren met een her senschudding in het Schie- landziekenhuis opgenomen, nadat zij op de hoek van Nieu we Haven en Schoolstraat in aanraking was gekomen met een twintig meter lange trek ker met oplegger. De politie zoekt nog uit, of zij gewoon van de vrachtauto ge schrokken is en tegen de truck aan viel, of dat de schuld ligt bij de 31-jarige chauffeur uit Nieuwerkerk aan den IJsseL Dries spoort elke vervorming op. Deukt vak kundig uit. Spuit in de juiste kleur met de beste autolak. Regelt zo u wilt de schade met uw verzekering. Bokelweg 100, 3125 AD Schiedam, iel. 010- 154540; SfAANSEPOLDER Quasi: 'Bestuur loopt zichzelf 'voorbij'' Vlaardingen Raadslid Nel Kester heeft wethou der Floor Quast van onbe hoorlijk bestuur beschul digd. Zij deed dat op de vergadering van de com missie voor verkeer en vervoer. Het raadslid voor D'66 noemde het aan het einde van de vergadering onbe grijpelijk dat de gemeente Vlaardingen het contract met schaapherder Spuy- broek voor een jaar heeft verlengd, de dag voordat het terreintje aan de fiets- crossclub zou worden toe gewezen. Het ledental van de vereniging groeit ge staag, maar het bestuur ziet de toekomst somber in nu de club na een jaar zwoegen nog geen eigen terrein heeft. Wethouder Quast verde digde het verlengen van liet contract door te stellen dat het bestuur van de fi etser ossclub zichzelf voorbij had gelopen. Er waren naar de mening van Quast te snel conclu sies getrokken. De fiets- crossclub had volgens de wethouder eerst gekozen voor het Moermanterrein maar had vervolgens in eens haar oog laten vallen op het-terrein aan de Ja mes Wattweg. Volgens Nel Kester heeft het bestuur van de cross club gekozen voor het ter rein aan de Wattweg op aanraden van Quasts col lega, wethouder Bas Gou- driaan. „Volgens mijn in formatie heeft wethouder Goudriaan het bestuur van de fietserossclub op zijn spreekuur laten komen en hen verteld dat het Moer- manterrein geen haalbare kaart was. Daarom is ver volgens voor de James Wattweg gekozen", aldus een boze Nel Kester. „De crossclub is gebruikt als een speelbal", concludeer de zij. Volgens wethouder Floor Quast is de gemeente nu in onderhandeling met Spuy- broek. De schaapherder krijgt een under terrein aangeboden zodat de fiets erossclub toch binnen af zienbare tijd over het ter rein kan beschikken. meer zekerheid en zullen ze ker meer bedrijven van het veer gebruik gaap maken", verwacht voormalig reder H. Steinmann, nu voorzitter van de stichting Nieuwe Maas. De stichting wil bij verschillende instanties aankloppen om sub sidie. „We kunnen er zelf niet voldoende geld voor reserve ren", aldus Steinmann, „Als .we geen. extra subsidie krijgen kan het nog wel tien jaar du ren voor we die reserveboot hebben." Steinmann js meer dan tevre den over de achttien mensen die met behoud van uitkering het veer in de vaart houden. „Er is er nog geen eentje die wegloopt of zelfs maar te laat komt en ze gedragen zich voorbeeldig legen de passa giers. Daar ben ik toch wel een beetje trots op. Gewone, betaalde werknemers zouden het niet beter kunnen doen." Drie deelnemers aan het pro ject hebben inmiddels elders een vaste baan gekregen. Een vierde heett het groot vaarbe wijs gekregen, waardoor de stichting er een kapitein bij heeft. Het veer over de Nieuwe Maas trekt veel meer voetgangers en fietsers dan toen het in 1982, toen nog onder het be heer van de Spijkenisser rede rij Steinmann, in de vaart kwam. ,,'t Scheelt enorm", zegt Steinmann. .„Veel meer werknemers van bedrijven in Pernis stappen nu op De Kaag. Bovendien zijn we dit keer ge start in het drukke zomersei zoen." Sinds mei ïs het aantal passagiers meer dan verdub beld. Voor het winterseizoen wordt de dienstregeling uitgedund. Daar neemt de stichting op 19 september een besluit over. Om te bepalen welke over tochten moeten worden ge handhaafd wordt in samen werking met het openbaar li chaam Rijnmond een enquête onder de reizigers gehouden. Schiedam De politie heeft gistermiddag om één uur vier jongens aangehouden, die bij station Nieuwland fietsen wil den stelen. Zij werden op he terdaad betrapt, maar kwamen de verrassing gauw te boven en vluchtten ervandoor rich ting zwembad Groenoord. Daar konden zij alsnog door de achtervolgende politieagenten worden ingerekend. De jongens zijn 14, 15 en 16 jaar. De politie heeft hen ver hoord, ook in verband met an dere fietsendiefstallen de afge lopen tijd. Tot dusver hebben de jongens hun poging van gis teren bekend. Zij zijn inmid dels op vrije voeten gesteld. De politie is nog op zoek naar de daders van een poging tot inbraak bij de Bondsspaarbank aan de Rembrandtlaan. Daar werd gisteren een ruit van twee bij vijfeneenhalve meter ingegooid; schade drieduizend gulden, Hoek van Holland Aan de a vondz wem vierdaagse in Hoek van Holland wordt door ongeveer tweehonderd men sen deelgenomen. „Toch een beetje tegenvallend", aldus badmeester Cees Ponse. „Juist met dit bijzonder mooie weer had ik ter meer van ver wacht. We zitten kennelijk toch een beetje aan de top met het deelnemersaantal", aldus Ponse, die samen met de ande re medewerkers van het zwembad weer geheel vrijwil lig en belangeloos het Hoekse zwemgebeuren organiseert. Er blijken aan de zwemvier- daagse, die tot morgenavond duurt, vrijwel uitsluitend kin deren mee te doen. Cees Ponse opnieuw: „Terwijl dit toch juist voor volwassenen een uit stekende gelegenheid is om een paar avondjes te trim men." Schiedam/Vlaardihgen Twee stankgolven hebben vannacht de inwoners van Schiedam en Vlaardingen uit hun slaap gehouden. Bij 'de klachtendient van Rijnmond kwamen in totaal 110 klachten binnen over ernstige overlast. De eerste stankgolf deed zich voor Omstreeks twaalf uur vannacht. In heel Schiedam en Vlaardingen was drie kwartier lang een zurige, kat- tepisachtige lucht te ruiken. Ambtenaren van de dienst mi lieubeheer hebben nog ge tracht de oorzaak van de stank te achterhalen, maar hadden aan1 drie kwartier te weinig. Fris en helder is de lucht in Vlaardingen en Schiedam niet lang geweest. Om drie uur nestelde 2ich alweer een door dringende olielucht in beide steden, die veel inwoners tot half zeven uit hun slaap hield. Dit maal kon Rijnmond de klachtenbron we! lokaliseren: bij de Shell raffinaderij in Per nis was men bezig een tank te beladen met ruwe olie. Toen die werkzaamheden waren stopgezet namen de klachten af, maar men vermoedt "dat ook elders stank vandaan kwam, want eeht lekker heeft het vanmorgen nog niet gero ken. De dienst milieubeheer heeft vanochtend fase twee inge steld en dat houdt in dat stankgevaarlijke handelingen op grondniveau zoveel moge lijk moeten worden beperkt. Een woordvoerder van Rijn mond verklaarde de dubbele stankgolf uit een samenloop van opstandigheden. „Door de stabiele weersomstandigheden met weinig wind, verdunt de stank nauwelijks. Bovendien: met dat warme weer slaapt ie dereen met open raam, dus dan krijg je meer klachten dan normaal." Schiedam Het bestuur van de stichting Samenwerkende! Schiedamse Woningcorporaties (SSSW) heeft gisteravond goed keuring gehecht aan de contourennota, die waarnemend direc teur Cees Kamminga vervaardigd-heeft. Hierin wordt een voorkeur uitgesproken voor een adviesraad van bewoners, die opgericht zal worden om het SSSW-bestuur bij te staan. In hoeverre de bevoegdheden zullen liggen, staat; nader omschreven in de contourennota, die begin volgende week zal worden aangeboden aan alle betrokkenen. Dat zijn de-" bewonersorganisaties, de ondernemingsraad van de SSSW en de/ vakhonden. Vandaag nog gaat een samenvatting de deur uit- naar de media. Vanochtend zei Kamminga, dat de mogelijkheid van een fusie van de vijf Schiedamse bouwverenigingen nog wel degelijk aan- wezig is. Vlaardingen Op de over steekplaats bij de kruising van de Schiedamseweg met de Hoflaan stelt wethouder Floor Quast (verkeer) maandag zo genaamde rateltikkers in wer king. Op diezelfde dag rijdt buslijn 52 voor het eerst de nieuwe, langere route naar het Deltaplein. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens van het Vlaardingse gemeentebestuur in vervulling: openbaar ver voer tot aan de Maasboule vard. Lijn 59 wordt ingekort tot het centrum. De eindhalte komt achter hei Veerplein te liggen. Lijn 52 volgt vanaf maandag de route via de Burgemeester Ver kadesingel, de Anthony Knottenbeltsingel, Plein 1940, de Schiedamsedijk, de Hoflaan en hel Liesveld viaduct. Dan gaat lijn 52 door naar het Del taplein bij het westerhoofd via station Viaardïngen-Centrum. De rateltikkers op de Hoflaan, een akoestische hulp voor blinden en slechtzienden, zijn voor het stadscentrum van Vlaardingen vooralsnog een experiment. Ook bij de zebra's op de Blokmakersplaats wor den de tikkers aangebracht. Aan de hand van de ervarin gen bekijken burgemeester en wethouders ol .er meer krui singen in Vlaardingen met dit hulpmiddel worden uitgerust. Rateltikkers maken een tik kend-geluid als het voetgan gerslicht op groen staat en vormen zo met name voor blinden en slechtzienden eer. hoorbaar teken dat zij vei lig kunnen oversteken. Wethouder Quast verricht maandag de ene officiële han deling na de andere. Als de ra teltikkers in werking zijn ge steld en daarmee de nieuwe route van bus 52 in gebruik genomen is, spoedt hij zich naar de parkeerplaats op het Veerplein om een nieuw waarschuwingsbord te plaat sen. 'Auto op slot, buit eruit'Is de tekst van dat bord. Het moet automobilisten ertoe be wegen om ook uit een auto met gesloten portier hun waardevolle spullen mee te nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1