WAÏÏÜWEG SPORT 11 Gudde regeert met losse hand Schiedamse cursussen op een rijtje gezet Filmhuis Harmonie start successerie Excelsior eert Ingrid Keijzer Sociëteit bestaat 15 jaar ZELFS DE VETTE EN KIEBERT LEGGEN EEN KAARTJE... ~l Honki-Ponk, niet Kat ja Hijskraan voor zoldertheater Protest SG later aan bod Goede start ÜWS Kadertraining buitenlanders wordt gestopt SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad 'dinsdag RW 28 augustus 1984 leeft en swingt Vlaardingen „Zelf hadden we nooit gedacht dat we ons vijftienjarig bestaan nog in saai Obadja zouden vie ren zegt Cees Bommel van CJV-sociëteit De Stoof. „Aan het twaalfeneenhalfjarig bestaan hebben we des- .tijds veel aandacht besteed, omdat we dachten dat het wel liet laatste jubileum in Obadja zou zijn.'* Onder devlag van het Vlaar- en familie een loterij en een dingse CJV varen'al jarenlang drie jongorensoeiëteiten: de Sokkel, In The Mood en de •Stoof. Iedere soos met zïjn ei gen identiteit en zijn eigen ka rakter. Gebouw Triangel in de "Transenstraat is eigendom van de CJV en ondanks het feit Jdat de zalen regelmatig ver huurd worden is de exploitatie zmoeilijk rond te krijgen. „Het zou misschien beter zijn als de ,CJV er permanent zou zitten en alles uit Obadja zou over- plaatsen." Vooralsnog is De Stoof gehuis vest in CJV-gebouw Obadja aan de CaUenburgstraat. Vier avonden per week zijn de soos-leden daar bijeen om een door Mari Timmermans praatje te maken, een pilq'é te drinken en plaatje te draaien. Nu al vijftien jaar. Per socië teitsavond kan De Stoof reke nen op gemiddeld veertig be zoekers en soms zijn er uit schieters naar wel tachtig, ne gentig aanwezigen. „Moeilijkheden kennen we nauwelijks. In principe moet addereen lid zijn, maar je mag natuurlijk eerst wel een paar avondjes kennismaken. Bo vendien brengt ieder lid wel eens een introducé mee", zegt bestuurslid René Borsboom, „Het komt maar heel zelden voor dat er onregelmatigheden ■zijn en die kunnen we altijd „wel de baas." De omwonenden -van Obadja hebben in het ver leden misschien wat overlast gehad, maar daar is nu al een tijdje geen sprake meer van. „De ramen blijven dicht en de muziek staat niet zo krankzin nig hard. Het echte disco-pu bliek is trouwens toch niet bij De Stoof te vinden." Vanavond om acht uur wor den de festiviteiten rond het derde Stoof-lustrum ingeluid met een receptie, waarbij CJV-voorzitter Klaas van Vliet een klein toespraakje zal houden. Morgenavond is er voor leden en hun vrienden bingo, waarbij leuke prijzen te verdienen zijn. Op donderdag gaan de 'Sto vers' vissen In de Wetering en na afloop nog even napraten in hun sociëteit. Vrijdag ver zorgt een drietal CJV'ers een originele disco-show. De top tien van de oprichtingsdag wordt gemixt met die van nu. De band Papaya zorgt dat de soosleden zich ook- zaterdag avond niet hoeven te vervelen en op zondag vanaf twee uur is er een open huis voor iedere belangstellende. „Na vijftien jaar te hebben be staan hoopt De Stoof toch nog vele jongeren binnen haar mu ren te krijgen. Ze zullen dan ervaren dat de Stoof een soos is die bruist, leeft en swingt", aldus het Stoof-bestuur. Een deel van het Stoof-be stuur en wat soosleden. Van links naar rechts Cees, Rob, Saskia, Adri en René. 'Hierin kan ieder iets leuks vinden' Schiedam Voor de vijfde keer brengt de Schiedamse Gemeenschap' een zo volledig mogelijk overzicht van de in Schiedam beschikbare mogelijkheden voor volwassene- neducatie uit. Het 52 pagina's tellende blauwe boekje 'Doen' is vanaf vandaag ver krijgbaar bij de aangesloten instellingen en bij de verschillende gemeentelijke instan ties. Bovendien verschijnt er deze week een paginagroot uittreksel via een hnis-aan- huisblad. Aan het boekje werkten be halve de gemeente tien lokale onderwijsinstituten en het FNV mee. Om het boekje toe te lichten verzamelden zich gisteravond tien vertegen woordigers van de betrokken instanties in het pandje van de Schiedamse Gemeenschap aan de Buitenhavenweg. De rendementen van het De Schiedamse cursusma-; kers: van links naar rechts Joop van den Ende, Len van Berkel, Ina ten Wolde, Hans Verlfnde, Henk Tiggelhoven, Piet Penning, Llset van Ber kel en Emmy Smit. De deelnemende instellingen zijn: - stichting Vormings- en Ontwikkelingswerk - stichting Huishoudelijke Voorlichting - VOS-cursussen - Schiedams Vrouwenemancipatieoverleg - Open School - activiteitencommissie Blauwe Brug - Mercurius - stichting ABC-taalcursus - Beroepskwallficerende Educatie - stichting De Trechter - FNV-vakbondsschool Zeist Het fanatisme van Eric Gudde Iaat zich deze dagen in goede ba nen leiden. Het trai ningskamp in de Zeister bossen is niet uitslui tend ingericht ter eer en meerdere glorie van Ex celsior's ambitieuze oe- fenmeester. De zweep knalt met onderbrekin gen over bet internaat van de KNVB, waar Gudde m zijn minutieu ze draaiboek voldoende I ruimte heeft opengela ten voor andere dan slechts voetbalzaken, Eric Gudde, kortom, re- geert met losse hand. Een combinatie van de zelf discipline die Huib Ruugrok hoog in zijn vaandel had staan en 'de veel straffere aanpak, waarmee Dick Bui telaar SVV naar een hoger niveau wil stuwen. „Natuurlijk", is Gudde eerlijk, „had ik het onderdeel stappen kunnen weglaten, maar ik heb doodgewoon gemerkt, dat juist dat voor een aantal spelers het belangrijkste is van zo'n stage. Daarom heb ik ze in de avond uren vrij gegeven". Waar schijnlijk in de wetenschap, dat het merendeel van de groep na een vrij pittige eerste dag (twee trainingen van an derhalf uur en een wedstrijd) niet eens de puf heeft om de omliggende discotheken on veilig te maken. Laat staan er over zal nadenken om in Schiedam de bloemetjes buiten te zetten, zoals dat een aantal jaren geleden nog het geval was. In dat licht bezien, mag het wèl opvalleiTd heten, dat er kende stappers als Martin de Vette en Rob Kiebert gedwee .een kaartje leggen in het pa viljoen en daarbij zelfs niet eens een Spa geel, achterover kieperen. Of is dat nog maar de stilte voor de storm, omdat de dames van het Zwijn- dreehtse Groote Lindt in het zelfde slaappaviljoen zijn on dergebracht. Voetballers heb ben immers ook hun instinc ten en in sommige gevallen zijn die doelgerichter dan een trainer graag zou zien. Eric Gudde...'Vrlj in de avonduren'... Schiedamse cursusaanbod be ginnen nu, na drie jaar samen werking, meetbaar te worden en volgens Henk Tiggelhoven lopen de opleidingen als een trein. „Het is natuurlijk steeds zaak om de mensen waar het allemaal voor bestemd is te in teresseren, al heb ik de indruk dat er door mond-op-mond-re clame veel gedaan wordt." Het volgen van, een cursus hoeft in Schiedam niet duur te ,zijn en in sommige gevallen kan het zelfs gratis. „De één gaat iets leren om daarmee dn z'n werk vooruit te komen, de ander doet het om aan werk te komen en een derde begint aan een cursus om zijn maat schappelijke, positie te verbete ren." Dat laatste kan volgens Hans Verlinde, van de Trech- I ter zowel een brei-'of'een yo- gacursus als een taailesje voor I de vakantie zijn. „Ik ben er- f van,overtuigd" beweert Ver linde, zwaaiend met het blau we boekje, „dat iedere Schie dammer hierin iets van zijn gading kan vinden." De overi- I gen knikken zeer instemmend. Vlaardingen Hfet filmhuis van de Harmonie start dit theaterseizoen met het vertonen van kassuccessen op filmgebied. Waren vorig seizoen in het filmhuis vrijwel uitsluitend minder bekende werken te zien van cineas- ten, dit jaar gokt directeur Marien Püiman met bekende films.op nog meer publiek. De belangstelling voor de films in het filmhuis stijgt al gedurende twee seizoenen. Zaterdag 15 september ten De 'trekkers' worden steeds op dinsdag gedraaid. De eerste voorstelling, Ciske de Rat, wordt 18 september gegeven. Een week later draait The day after, op 9 oktober Schatjes, 16 oktober Flashdance, 23 okto- ber Reds, 13 november The meaning of Life en 27 novem- Jxjr Victor Victoria. :Het theaterseizoen 1984/1985 -start tin de Vlaardingse stads gehoorzaal 'op donderdag 13 september. John Lantings Theater van de ,Lach brengt -dan het stuk 'Hoe versier ik 'een stuk' op de planken. Die- 1 zelfde dag worden ook de nor- ^male voorstellingen in het filmhuis van de Harmonie hervat. Prenom Carmen, de .nieuwste film van Jean Luc Godard, is de opening van het üseizoen. De film is ook vrijdag 14 september en zaterdag 15 september te zien. ;*In de Harmonie wordt het weekeinde van 14 tot en met '16 september ook weer de eer- -Ste voorstelling gegeven. Vrij- --dag 14 treedt de Amerikaanse comedygroep Drop Pigeons op. ~Het is-i'een .show met veel "zichtbare grappen en weinig taalgrappen. Na afloop van de ^--.voorstelling speelt de groep It' Hives, slotte treedt Paul van Vliet op in de Stadsgehoorzaal met de one man show 'Wat gaan we doen'. Met jeugdtheater en jeugdfilms wordt pas weer in oktober gestart. De verkoop van abonnemen ten voor de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen verloopt goed. Tot en met maandag kunnen er nog abonnementen voor het komende winterseizoen wor den besteld. De algemene voorverkoop voor alle voor stellingen wordt vrijdag 31 au gustus gehouden van zeven tot negen uur *s avonds en zater dag 1 september van een tot vijf uur. De resterende kaar ten worden zes dagen voor de voorstelling verkocht. Dat was een schoolvoor beeld van een gedachten- kronkel. Van de twee oudste kinderdag-verblij ven in Schiedam, Katja en Honki-Ponk, is de laatste binnenkort' tien jaar oud, maar zeer abu sievelijk meldden wij vrijdag dat Katja de feestelijke jubilaris was. Een kanjer van een ver gissing, waarvoor van zelfsprekend onze excu ses. Voor kinderen in Schie- dara-Noord betekent het dus, dat zij hun tekenin gen voor een wedstrijd voor 3 september bij Honki-Ponk aan de Schiedamse weg 65 moe ten afgeven en dat zij ook op dit adres bekend moeten maken of zij aan een playback-wedstrijd meedoen, waarbij zij .hun eigen cassettebandje moeten meenemen. Hon ki-Ponk dus; niet Katja. Schiedam Zoldertheater Ds Teerstoof krijgt een eigen hijs kraan. Decorstukken, en ande re theaterbenodigdheden kun nen voortaan wat eenvoudiger naar de nok van het pand Nieuwstraat 12 worden gehe sen. Dat hoeft conciërge Henk Holmer nu niet meer allemaal via de smalle trappetjes te doen, waar ook veel artiesten de grootste moeite mee heb ben. B en W van Schiedam hebben maximaal 25.000 gulden voor de hijsinstallatie beschikbaar gesteld, daarmee meteen een hardnekkig gerucht ontzenu wend dat de Teerstoof in ver band met bezuinigingen zou moeten sluiten nu het met Passage weer beter draait, Schiedam De gemeenteraad zal een beslissing over het be zwaarschrift, dat de Schiedam se Gemeenschap tegen de sub- srdiebeëlndiging per 1 januari heeft ingediend, verdagen tot eind oktober. Aanvankelijk zou het beroep al begin sep tember worden behandeld; het kost echter meer tijd. Voor de SG wordt de situatie nu nog wranger, want men voorzag een tijd geleden al dat het moeilijk is voor 1985 culturele plannen te maken als niet eens Gekend is of er nog geld voor komt Anderhalve maand uit stel, en dat zo laat in het jaar, geeft in dat opzicht nog meer problemen. Saxofoon Een serene rust heerst voorals nog, na dat drukke dagje op het graswollen tapijt. De saxo foonsolo van assistent-trainer Gijs de Jong, wiens geurige pijptabak door Ed van de Roer niet erg op prijs wordt gesteld, blijft' achterwege, terwijl Gud de en Van de Roer, die zich in- Henk Kornet heeft bezigge houden, hun representatieve verplichtingen jegens een be- stuursdelegatie nakomen. Afgaande op de Oefenstof, die Gudde tot in de perfectie door neemt, kan en mag worden af geleid, dat Excelsior'20 dit sei zoen niets nieuws te bieden heeft. Bh gebrek aan vleugel spitsen. bedienen Gudde c.s. zich andermaal van vier mid denvelders en twee spitsen, in welk concept de voorlopig ge blesseerde Rob Glimmerveen (vocht in de knie) de nummer door Donald Bax tien moet worden. De speler met de ideëen, het overzicht, de pass en de individuele ak- tie. Wie door de komst van Rob Kiebert zal wijken, moet de komende dagen blijken. Het is zelfs niet uitgesloten, dat Edwin van der Hoeven het slachtoffer wordt, nu hij door studie niet meer kan trainen. Voor middenveld en mini- voorhoede kan Gudde putten uit een bijkans overweldigend aanbod: Martin de Vette, Rob Kiebert, Edwin van Wijk, Wïl- co Berenschot, Matthieu Scheffers, Rob Glimmerveen (wiens positie, evenals die van De Vette buiten kijf staat), Ed win van der Hoeven (toch de enige spits in dit groepje) en Jos Wennekes. Van Wijk ma nifesteerde zich tegen de afde- Ungselub DUNO voortreffelijk met drie fraaie kopgoals, zijn rendement zal toen groter moeten worden, wil Gudde niet meer om hem heen kun nen. Hetzelfde geldt voor Scheffers en Wennekes en wie tensief met de keepers Hans weet ook voor Kiebert, die als Verhart, Jan van der Laan en 'voordeel heeft op alle posities aan de rechter kant bruikbaar te zijn. Laatste lijn Over de laatste lijn is geen twijfel mogelijk. Aan te nemen is, dat nieuweling Hans Ver- hart (ex.De Hollandiaan) on der de lat de voorkeur krijgt boven Jan van der Laan, die buiten zijn doel niet de autori teit heeft en is, zoals Van dc Roer het zou willen zien. Daarvoor komen dan Edwin Marrevee, Rob van Vooren, Paul van Straalen en John Kloppers. Gudde: „Ik heb Rob van Vooren tijdens het toer nooi vaak z'n laatste lijn laten spelen tegen ploegen met twee spitsen, hem laten inschuiven naar het middenveld. Dat ging voortreffelijk. Het is eigenlijk jammer, dat Rob nog niet voor de helft weet wat hij allemaal kan". Het programma naar de aan loop van de competitie (vijf tien trainingen en tien wed strijden) wordt zelfs door Gud de als pittig omschreven. Slechts het duel met Baren- drecht in het kader van de Rijnmond-cup komt de trotse oefenmeester I niet goed uit. „Ik had", zegt hij, „in de laat ste week voor de competitie liever getraind. Ik heb in Zeist in ieder geval kunnen doen wat ik van plan was", neemt hij de voorbije driedaagse nog even onder de loop. „Vrijdag de samenwerking tussen aan val en middenveld, zaterdag de verdediging en de organisa tie, Met het duurwerk in het park en de technische en tak- tische training in Zeist moet de basis zo'n beetje zijn ge legd..." Jongdierendag De Vlaardingse pluimvee- I vereniging VPKV houdt zaterdag 1 september een jongdierendag in de hal van de firma Van der Kooy aan de Kethelweg. Hoenders, krielhoenders, konijnen en cavia's die nog dit jaar geboren zijn worden er gekeurd. De 1 keurmeester beginnen om half elf. De Jongdieren dag sluit om half vijf. Engels voor ouderen De Stichting Raad voor het Ouderenwerk in Vlaardingen wil in dien stencentrum Holy een cursus Engels voor begin ners starten. De lessen reeks is bestemd voor in woners van Vlaardingen die 55 jaar of ouder zijn. In de dienstencentra zijn al veel groepjes ouderen bezig zich de Engelse taal eigen te maken in ver band met hun vakanties in het buitenland. Belang stellenden kunnen zich opgeven, bij dienstencen trum Holy, telefoon 741032. Schiedam Aan de kadert raining van buitenlandse werknemers ir, Nieuwland komt een abrupt eind. De ge meente Schiedam heeft laten weten geen mogelijkheden meer te zien om dit provincia le project te continueren. Dat is bericht aan de provincie Zuid-Holland, de Jeugdhaven Nieuwland, het welzijnswer- kersoverleg van Nieuwland en I de internationale werkgroep I Nieuwland. Schiedam De regionale ver tegenwoordigers 2ijn de veld- handbalcompetitie over het al gemeen goed begonnen. Van de landelijk spelende teams za gen slechts de heren van U v G de punten aan hun neus voor bij gaan. Zij verloren in Rid derkerk met 19-15 van MERC- /Saturnus. De dames van de Schiedamse club hadden niet veel moeite met Westlandia. De formatie van trainer Ruud Bierhoff versloeg de Naald- wijksen met 13-5. Bij UVG hadden vrijwel alle speelsters een aandeel in de produktie. Het dameszevental van DWS liet de beste indruk achter, In sportpark Thurlede werd Oase met 9-1 naar de slachtbank ge leid. De doelpunten kwamen op naam van onder anderen aanvoerster Karin van der Brand (2x), Belinda Toth (2x), Lenie Zandbergen en Jolanda Marlissa, De wedstrijd van de heren tegen Rijnstreek ging niet door, omdat de scheids rechters het lieten afweten. Konden de dames van De Hol landiaan nog van een vrije dag genieten, de Vlaardingse he ren zetten de uitwedstrijd te gen Ancora om in een 20-13 overwinning. Halverwege leidde De Hollandiaan nog maar met 9-7, omdat de verde diging niet goed functioneer de. Nadat trainer Karei van Es hier tijdens de rust de aan dacht op had gevestigd, ging het een stuk beter en behaald De Hollandiaan een ruime Rupert Gomes keert volgend jaar niet terug Schiedam Voor het eerst in de geschiedenis kreeg bij Excelsior'20 een dame een eervolle onderscheiding. In een bomvol clubhuis De Toekomst ontving Ingrid Keij zer, captain van het cricketteam en international, uit handen van Cees van Lingen, voorzitter van de cricket- commissie, de All-Rotmders-bokaaL Ingrid Keijzer viel deze prijs ten deel dank zij de dertig wickets die zij in het voorbije sei zoen had genomen en de score van 94 not-out die zij in een copetitiewed- strijd op de pitch had gelegd. De Koos Oosterholt- bokaal, voor het cricketlid dat zich achter de scher men het meest ver dienstelijk had ge maakt, ging even eens naar een dame. Van Lingen overhandigde de fraaie beker aan Inge Kornet-Weer denburg, de echt genote van wicket- keeper Henk. Garfield Charles werd apart toege sproken door cap tain Koos Gouka, die memoreerde, dat Excelsior voor al door de presta ties van Charles hoofdklasser was gebleven. Van Lin gen haalde voorts de goede samen werking met As- vion aan, waar de hoofdmacht van de Schiedammers dit seizoen de thuis wedstrijden af werkte. Als blijk van waardering kreeg Asvion-voor- zitter Totne Sun- derman een cric ketbal, twee leg- gaids en een1 cric ketbat. De grote afwezige op het gala van Ex celsior'20 was Ru pert Gomes. De West-Indiër keert trouwens volgend seizoen niet terug in Schiedam. Ge ruchten als zou hij door de cricket commissie zijn weggestuurd we gens een te slechte begeleiding van de jeugd worden ont kend noch beves tigd. Een ruil met Tony Opatha van VOC behoort nog steeds tot de moge lijkheden. DINSDAG 23 AUGUSTUS WMrarnw: 19.00 Compkwt iwJslriWpn». gramma vrietofbaan Schwam (H&rga); bal: 10.00 Unicum—2w«Jir«en vi. 10.00 HVO— RFC, 10.00 MVV27Oen Hoorn, 19.00 Hollo-, voetsku»—VfC. 19 00 PFC-OVO'32. 19.00 PPSC—ScNphiWw, 19 00 UrftusCIQN, 19.00 DSS '26—Zwarte Pijl, 19.00 Voorwaarts—Mar- ilfiil. 10JW Heüevoatskiis—VFC, 19.00 WK— Domos, 19.00 DUNO—TS9. 19.00 Excelsior MHoogvUol (RJ|nmond-Cup). 19.00 Sparta (aro>—SW 2 (Rijnmond-Cup), 18.00 DHS— Harmas DVS (Rijnmond-Cup), 19.00 Excel sior" 20Excelsior 2 (Rijnmond-Cup). 19.00 Vlaardingen—Barendrecht (Rijnmond-Cup). WOENSDAG 29 AUGUSTUS Voetbal: 19.00 Olympua S-StoetnhOl. «.0® Fort una Vfl-GSV. 1900 SFC-OZB, 1900 Hi^ leg®rsberg—HBSS, 19.00 De HöMand**v-TO- 10,00 '9Gravenland»—VDL. 19 00 DONDERDAG 30 AUGUSTUS Voetbal: 10.30 RozenburgSW 2 (beker). 19.00 RKWIK—W1CO. 19.00 Schiedam—a— Gravendeel. 4^?1 -4 f - -v *a"\ï< <*rV

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 2