Aa nleg crossbaan kan pas in maart beginnen BALY Sloop Gusto-hallen moet grondverkoop stimuleren 9 Weer geen burgemeester bij opening9 Stadspost verkoopt enveloppen voor 'het goede doel HUMMES DAGBLAD SCHIEDAMSGHE GOOBANT NIEUWE WATERWEG COURANT r fT Palestijnse dansers komen niet FILMS melc- m TDK^y ONS: slot op mond over verhuizingen Oud-rector overleden Hof Spaland betaalt mee Feest in de Stads kelder Poppe weer interpellatie Ouderenwerk moet meer in de avond Zinkdieven betrapt Sieraden weg m if IX3NDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 iPVïaardingen Ook al had de gemeente het contract met de herder, die zijn schapen weidt op een terreintje aan de James Watt- weg, niet verlengd, dan nog zon de Vlaar- dingse fietscrossclub er niet voor maart VOX 'S gcnd jaar terecht hebben gekund. De ge- meen te is dom geweest door het contract p met de schaapherder te verlengen, gaf wet- i houder Bas Goudriaan in de commissie voor stadsontwikkeling toe, maar voor de cross- club maakt die fout volgens hem niet veel f» Vgrschil. De gemeenteraad wees in de laatste vergade ring voor de zomervakantie het terrein aan de Wattweg aan als meest geschikte plek om een fietserossbaan aan te leggen. Precies een dag eerder was echter het contract met de schapen hoeder voor een jaar verlengd. Animator Hout man van de Vlaardingse crossclub ziet zijn le den nu weglopen, omdat hij hen voor hun con tributie niets kan bieden en er voorlopig ook geen zicht is op een baan. In korte tijd had de club in oprichting meer dan honderd leden. maar Houtman is bang dat door de vertraging zijn initiatief nu in de kiem wordt gesmoord. „De fietscrossclub is van het kastje naar de muur gestuurd", beweert Nel Kester, raadslid voor D 66. „Ze zijn een speelbal van de politiek geworden." Wethouder Floor Quast zou gezegd hebben, dat de vertraging niet zou zijn opgetre den, als voor het zogenaamde Moermanterrein was gekozen. En dat, beweert zijn collega-wet houder Goudriaan, is toch echt niet waar. „Wij hopen in september of oktober met een voorstel tot uitgifte van de grond te komen, dat dan in uecemoer m de gemeenteraad behan deld kan worden", verklaarde Goudriaan. „Daarna verstrijken er zeker nog een paar maanden voordat gedeputeerde staten hun goedkeuring aan het plan hebben verleend." De wethouder verwacht dat de gemeente voor die tijd waarschijnlijk de schaapherder wel zal kunnen bewegen om, zoals Goudriaan het zei. „zijn boeltje op te pakken en te vertrekken." Met het plan voor een fietserossbaan aan de Ja mes Wattweg is ruw geschat een half miljoen gulden gemoeid. VIaardingen De stichting Haring- en Bierfeest Vlaar- dingen heeft te horen gekre gen, dat de Palestijnse Volksdansgroep zaterdag niet komt optreden. De moe der van de zaken waarneem ster van de Palestijnse ar- bei dersvereniging is giste ren plotseling overleden. Zij wordt zaterdag begraven. De volksdansers vonden het niet gepast om die dag dan in Vlaardingen een feeste lijk evenement luister .bij te zetten. De volksdansgroep zou om twaalf uur optreden nabij zaal Concordia aan de West- havenkade. Stichtingsvoor- zitter Jan Brouwer kijkt nu uit naar een alternatief om het gat op te vullen, zei hij gisteravond. V.H.S - Betamax speel- en seksfilms HUUR NU BIJ BALY TIJDENS ONZEZOMER HUUR ACTIE t* Lage prijzen Langer huren Complete Video-speelfilms HUURPRIJZEN Geen borg - [geen inschrijfgeld, wel uitgebreide legitimatie DAM 5a SQHIEDAM Tel. 010-267126 Geopend me. t/m zat. v. 10 vm. -18 nm. Donderdagavond '.koopavond Super 8 mm Wijt u super 8 huren? Keus uil 15O0 lach-, ,§peel-, tekenfilms etc. en natuurlijk de beroemde -EALY seksfilms. 5000 pornofilm» o.'m. Hetero - Homo - Animal - Lesb. - Uro - Audio-cassettes 10 voor....ƒ31. *090 10 voorƒ39.30 SA90 10 voor.ƒ63.73 Schiedam Caland Holdings NV, houdstermaatschappij van IHC, heeft nog steeds geen bestemming kunnen vinden voor het terrein van de voormalige werf Gusto in Schiedam. De twee grote fabriekshallen en andere, kleinere opstallen, zijn de afgelopen weken gro tendeels met de grond gelijk gemaakt en aan een restant zijn de slopers nog bezig, maar dat betekent niet dat er zich een potentiële koper bij Ca land Holdings heeft gemeld. Er is wel overleg met ver scheidene projectontwikke laars, maar dat is er al jaren, aldus een woordvoerster van Caland. Concrete resultaten kunnen nog niet worden ge boekt. Ook de gemeente Schiedam heeft er vooralsnog geen oren naar om het terrein aan de Maasdijk van Caland Holdings te kopen. Daar is het te duur voor. Hoewel de locatie aan de Merwehaven, Nieuwe Maas en Voorhaven bijzonder gunstige economische voordelen biedt, betekent de grondprijs voor de meeste geïnteresseerden een onoverkomelijk obstakel. In het stadskantoor te Schie dam neemt men dan ook aan, dat Caland Holdings alleen tot sloop van de opstallen is over gegaan om het terrein aan trekkelijk te maken voor aspi rant-kopers. De sloop, die flink in de papieren loopt, komt nu tenminste voor reke ning van Caland zelf en niet voor een eventuele koper van de grond. Daarom was sloop van groot belang, aldus de Schiedam De Openbare Nutsbedrijven Schiedam (ONS) mag *een verhuisberichten, die afnemers van stroom, gas, water en iabel-tv haar verstrekken, doorspelen aan de particuliere Stads post Vlaardingen/Schiedam. Het gaat hier om adresinformatie, waarover de nutsbedrijven de vertrouwelijkheid moeten bewa ren. Zo hoort dat volgens B en W bij gegevens van personen, die in een geautomatiseerd bestand van de gemeente zitten. Als de Stadspost nu toch een kans wil maken om aan verhuisbe richten te komen zal deze PTT-concurrent, die wel voor de ge meente Schiedam de bestellingen doet, zich moeten wenden tot de afdeling die daartoe geëigend is. Dat is de afdeling algemene en burgerzaken. B en W hebben alle diensthoofden en chefs bij de gemeente hiervan op de hoogte gesteld. Vlaardingen Tijdens het ha ring- en bierfeest, dat zaterdag m het centrum van Vlaardin gen wordt gehouden, zal de Stadspost Schiedam/Vlaardin gen een gelimiteerd aantal eerste-dagenveloppen verko pen met speciale opdruk. Voor verzamelaars kunnen die en veloppen, die door de particu liere postdienst zullen worden thuisbezorgd, een aardige aan winst zijn. De opbrengst van de actie wordt afgestaan aan de Stichting haring- en bier feest, die daar later een goed doel voor zal aanwijzen. De Stadspost verkoopt de spe ciale haring- en bierfeestenve- Vlaardingen De oud-rector van scholengemeenschap Westland-Zuid, dr. J. van der Schaar, is gisteren op 71-jarige leeftijd overleden. Johannes van der Schaar werkte vanaf 1967 op de scholengemeen schap. Op 1 januari 1978 ging hij met pensioen. De heer Van der Schaar was tijdens zijn leven ook docent aan de School voor Taal en Letterkunde, voorzitter van de examencommissie Nederlands MO, curator van de Haagse leergangen en lid van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde. Hij was Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De overledene wordt zaterdag om 10.30 uur begraven op de begraafplaats in Vlaardingen- Holy. loppen in een stand op hel Liesveld, tegenover de siga renwinkel van Berco; een van de agentschappen van de Stadspost. De duizend doorlo pend genummerde enveloppen gaan voor de hand voor 2,50 gulden per stuk, waarvan twee gulden aan de stichting wordt afgedragen. Ook de eventuele meerwaarde aan postzegels, die de kopers erop plakken, voordat de envelop wordt ver zonden, komt ten goede aan het goede doel. Elk jaar wordt na afloop van het haring- en bierfeest een instelling of organisatie m Vlaardingen bedacht met een financiële injectie, zodat de eventuele opbrengst van het evenement een goede bestem ming krijgt. Die financiële bij drage kan, als de actie van de Stadspost behoorlijk zou lopen, dit jaar een aardig bedrag wor den. Schiedam De coöperatieve vereniging Hof van Spaland zal de helft bijdragen in de kosten, die de gemeente Schie dam moet maken voor een bredere toegangsweg vanaf de Zwaluwlaan naar het winkel centrum van Schiedam-Noord. De vereniging komt met 5000 gulden over de brug. Het plan geeft een betere ontsluiting van het parkeerterrein. Het zit er niet in, dat er op de hoek van Zwaluwlaan en Churchillweg een rotonde komt. Wegens te hoge recon struct! ekost en zal de verkeers situatie ter plekke als T-krui- sing blijven bestaan. chet van de gemeentelijke eco nomische afdeling, mr, Jaap Brouwer (hij vertrekt dit jaar naar Oud-Beijerland, waar hij benoemd is tot gemeentesecre taris en zal als chef opgevolgd worden door zijn rechterhand, drs. René Roep), Toen IHC-Gusto in 1978 de poorten sloot, kwamen er van diverse culturele en histori sche organisaties in Schiedam pleidooien voor behoud van het zeer fraaie hoofdkantoor en de indrukwekkende fa briekshallen van Gusto. In de gemeenteraad redeneerde ech ter een meerderhejd, dat plaatsing daarvan op de monu mentenlijst het terrein onver koopbaar zou maken, omdat een gegadigde dan de ver plichting tot restauratie op de koop toe zou moeten nemen Het hoofdkantoor van Gusto werd dan ook al gauw gesloopt en een gapend gat, dat meestal vol water stond, bleef over. Kort geleden begon ook de sloop van de hallen en de klei ne bijgebouwtjes. Slopers maken de voormalige werf Gusto met de grond gelijk. ^iitifiiiiiiiriiirfiiiifiiiJMifiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirriiiiiiiifiiiiiriiiiiiiiitiiiiiiiiiitiiiitiiiiiiiiJirijiiffiifritiitifiiiiiiiiifriiiiiiiiiifmiiiiiiiriiiiiiniiiiiiiiiiiiJiitiiiiifiiiiiiiiiiriiiiiifjifriiiiiifiiiiiiiirMiiiiJiffiiii:' Vlaardingen De da mes en heren die gis teravond, bijna alle maal gewapend met bloemstukjes, de ope ning van de Stadskel der van café bet Scheele Hoekje bij woonden konden hun bewondering maar moeilijk binnens monds houden. De 'oh's* en 'ah's' waren niet van de lucht, toen de eerste gasten het nieuwe restaurant be traden. Han Spruijt, hoofd van de afdeling voorlichting van de ge meente, viel de eer te heurt om de eetgele genheid te openen, Kees en Wil Maree vierden gisteren dat zij al vijf jaar net gezicht van het Scheele Hoekje bepalen Tegelijk ging een lang gekoesterde wens in vervulling: een apart restaurant achter het café, op de plaats waar de firma Van Toor in vroeger tijden haar alcoholhouden de dranken brouwde. „Dat wilden we vanaf het begin al", zei Kees Maree, „maar we moesten wachten tot we het financieel aankon den." Kon de opening van het café. vijf jaar geleden, niet door de burgemeester wor den verricht; ook Fred van Lier kon gisteren niet de officiële plechtigheden voor zijn rekening nemen. Niet omdat hij, zoals zijn voorganger Wim Kieboom, geheelonthouder is, maar gewoon omdat hij niet op tijd aanwezig kon zijn. Hij kwam later op de avond met zijn vrouw nog wel een kijkje nemen. Han Spruijt, hoofd van de afde ling voorlichting, die in september met pensioen gaat, nam de honneurs waar. Hij kreeg van Kees Maree de sleutel en mocht daarmee de Stadskelder openen. Spruijt was een en al be wondering voor het sfeer volle restaurant, maar vond de naam wat pro zaïsch „In 1555 stond hier een herberg die Hemelrijck heette", was hij uit de an nalen van de gemeente Vlaardingen te weten ge komen Dat vond hij toch wel een fraaiere naam. „Maar", liet hij er snel op volgen, „Hemelrijck ging al gauw failliet. Dat ver wacht ik van de Stadskel der niet." Spruijt knoopte namens de gemeente Wil Maree een sjaaltje en echt genoot Kees een stropdas om. Het Scheele Hoekje stond vol bloemen en bloemstuk jes. Honderden mensen kwamen de Maree's geluk wensen met hun uitgebrei de zaak. Zakenlui, mensen uit de horeca, kunstenaars en veel raadsleden en amb tenaren, die vaak na ver gaderingen een afzakkertje komen halen in het café, gaven acte de présence. En haast vanzelfsprekend tra den de Amazing Stroopwa fels op, zonder wie geen Vlaardings feest compleet Han Spruijt; „In 1555 stond hier een herberg die Hemelrijck heette." .ïiiiiiiiiiiium!iii»iiiiiiiiii!iinii»iuniiiiiuiiiiinniiiiiiiiiiiuiiiiiiuii!iiimiuiiiiiiiii!iiiiii>ii'iiiiniiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii!iiiiii!iniuii!iiiniiiii»iniiiiiiiitiiiiii!iiiniiiiiiiiuiiiiiiii!H in Vlaardingen - SP-raadslid Remi Poppe is van plan tijdens de raadsvergadering van 5 september een interpellatie te houden over de motie van af keuring, die de raad m juli aannam tegen uitspraken die hij over migranten had ge daan. Tijdens die vergadering be toogde Poppe dat migranten een duidelijke keus moeten maken: óf teruggaan naar hun geboorteland, óf integreren in de Nederlandse samenleving. Alle overige fracties vonden dat dit betoog racistische len denzen had. Poppe wil het daar niet bij laten 2itten. Hij wil de zaak tijdens de volgen de raadsvergadering opnieuw aan de orde stellen. Schiedam De werkgroep Flankerend Beleid voor Oude ren Schiedam doel m een nota zes belangrijke voorstellen om de bestaande hulpverlening meer efficient af te stemmen op de behoeften van het ver- frijzende deel van de bevol- itig Het gaat hierbij vooral om de oudere Schiedammers, die nog thuis wonen, maar terwille van een blijvende zelfstandig heid bijgestaan moeten wor den in allerlei praktische situ aties. Belangrijk punt voor de werkgroep is dan ook, dat de hulpverleners van de Gezins verzorging Schiedam op meer flexibele t'jden inzetbaar zijn. De hulp, die buiten de kan tooruren nodig is, moet ook gegeven kunnen worden. Acti viteiten van de Kruisvereni ging Schiedam om acute thuis zorg te kunnen bieden worden door de werkgroep onder steund Voorop staat, dat de oudere Schiedammers 24 uur per dag moeten kunnen aankloppen bij een centraal punt. De stich ting Raad voor het Bejaarden- werk wordt de meest geëigen de instantie hiertoe geacht, maar heeft dan lichte uitbrei ding van hel personeelsbe stand nodig Verbetering van de warme- maaltijdendiensi ligt ook in het streven, en van belang is dat oudere Schiedammers kunnen aanzitten aan zoge naamde open tafels in de be jaardentehuizen. Andere pro jectvoorstellen betreffen infor matie aan ouderen, dagverzor ging en nachtopvang en bij scholing. Een lichte verbou wing van dienstencentrum 4 Molens aan de Nieuwe Dam- laan wordt wenselijk geacht om een deel ervan vaker bui ten de kantooruren open te houden. De nota komt dinsdagavond in het stadhuis aan de orde in de welzijnscommissie van wet houder Hafkamp, aanvang half acht. Schiedam Drie Rotterdam mers zijn gisteravond op het Gustoterrem op heterdaad be trapt bij het stelen van een grote hoeveelheid zink De mannen van 23, 30 en 53 jaar hadden al tachtig kilo zink bij het hek aan de Maas dijk verzameld, toen de Schie- damse politie hen in de gaten kreeg. Ze wilden het zink juist op een aanhangwagen laden. De Rotterdammers werden aangehouden, naar het bureau gebracht en na verhoor weer vrijgelaten. Schiedam Een 22-jarige be woner van de Professor Aal- berselaan is voor 70,000 gulden aan sieraden kwijt. De buit zat in een vloerkluis in zijn wo ning, die dinsdag door een in breker werd leeggehaald. Van een auto die geparkeerd stond bij het NS-station aan de Horvathweg in Schiedam werd de achterruit ingeslagen. De dief ging er vandoor met geluidsapparatuur ter waarde van zevenhonderd gulden. V I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1