'Hu irders worden ezet' D P vliegt Punt Uit in de haren WmW:1 Motor was nog niet klaar. Maatsehappelij ke dienstverlening in Pax Christisehool asms ■IS DAGBLAD SGHIEUAiüSCHE GOIRANT NIEUWE WATERWEG COURANT h'O Bewonersgroep Klijn woningen: Vrachtauto schietschijf Jongetje 1 aangereden lillilll Burgemeester en wethouders willen: "Wat een juweeltjes DROGIST VINDT OPTREDEN VAN POLITIE 'MINNETJES' Subsidie alternatief werk betwist Sieraden verdwenen Strobalen in de sloot RK school naar Kraanvogellaan Vlaardingers alsnog veroordeeld Hijsen tot halfzeven Vlaardingen ,De bewonersgroep van de 337 Klijnwo- ningen in jle Babberspolder tiet haar huuractie, waar mee zij eerf grote opknapbeurt voor de huizen wilde af dwingen, doorkruist door plotselinge activiteit van het gemeentelijk woningbedrijf (GWB), „Het lijkt wel of alle opzich ters van Vlaardingen hier heen zijn gestuurd om kleine reparaties te doen", zegt Marga Bron. De opzichters vragen de bewoners vervol gens een verklaring te teke nen, dat zij van hun be zwaarschrift tegen de huur verhoging afzien. „De men sen iworden onder druk ge- zet'T'" beweert Marga Bron. Maar plaatsvervangend di recteur K. Evenhuis van het GWB spreekt van een nor male gang van zaken. „Het heeft geen/zin om mensen onder druk te zetten." Vlaardingen Een schutter heeft een aan de Bellstraat ge parkeerde vrachtauto gisteren als schietschijf gebruikt. Zes koplampen, de richtingaanwij zers en de buitenspiegel wer den, vermoedelijk met een luchtbuks, aan gruzelementen geschoten. De schade aan de auto bedroeg ongeveer dui zend gulden. Schiedam Een 7-jarig jonge tje dat gistermiddag vanachter een geparkeerd staande auto plotseling de Van Swïnden- straat op rende, is in het Schie- landziekenhuis beland. Een 44- jarige Sehiedamse op de fiets kon het knulletje niet meer ontwijken. Met een gebroken onderbeen werd hij naar het ziekenhuis gebracht. De bewonersgroep van de Kiijnwoningen bracht in juni een doos met rond de 100 be zwaarschriften naar het GEWB. Zij wilde daarmee groot onderhoud, waarvoor de woningen volgens de ge meente voorlopig nog niet in aanmerking komen, afdwin gen. „Nu is het GWB met zo'n 25 opzichters del wijk in om alle kleine klachten te verhelpen. Maar daarmee zijn wij tocht, vocht en schimmel nog niet kwijt", al dus Marga Bron. De-bewo nersgroep vreest dat *,er op die manier niet veel terecht komt van haar actie. Evenhuis bevestigt, dat er op zichters uit andere wijken zijn ingezet om de klachten van de bewoners te onderzoeken en zo mogelijk te verhelpen. „De staatssecretaris heeft verhuur ders gevraagd om alsnog te proberen tot overeenstemming te komen met mensen die een bezwaarschrift tegen de huur verhoging hebben ingediend. Er ligt al zoveel druk op de huureommissie, die al die be zwaren stuk voor stuk moet bekijken." Het woningbedrijf hoopt de huureommissie wat werk uit handen te nemen. De schriftelijke verklaringen zijn volgens 'Evenbuis" pure noodzaak. „Anders trekken mensen eerst hun bezwaar schrift in en dan zeggen ze la ter weer, dat ze dat nooit ge daan hebben. Met die verkla ring zijn wij gedekt." Volgens de plaatsvervangend directeur zien veel mensen van hun be zwaarschrift af. „Er waren er zelfs, die helemaal niet wisten dat zij een bezwaarschrift had den ingediend. Die zeiden: Ja. nou u het zegt, er is weieens iemand aan de deur geweest..." Vlaardingen Het college van burgemeester en wet houders denkt er sterk aan de vier instellingen in de maatschappelijke dienstver lening, die volgens de raad uiterlijk volgend jaar moeten worden bijeengebracht in één onderkomen, te huisves ten in de Pax Christieschool aan de Reigerlaan. Dat schoolgebouw komt naar verwachting in de herfstva kantie leeg. Tot nu toe heb ben de vier instellingen, het JAC, de Burgerraadslieden, de ICMD en Pro Juventute, zich heftig verzet tegen die samenbundeling, maar het college vindt dat er toch ern stig over moet worden ge sproken. Het besluit om de instellingen in het leegkomende schoolge bouw te huisvesten ïs door het college inmiddels 'in beginsel' genomen. Op 17 september wordt een vergadering met de instellingen gehouden, waarin de mogelijkheden die het schoolgebouw biedt worden besproken. Ambtenaar Kouwenhoven van het bureau maatschappelijk vvelzijn op het stadhuis zegt over die bijeenkomst: „Tot nu toe heeft een echte inhoudelij ke discussie daarover nog niet plaatsgevonden. Het college vindt dat het daar maar eens van moet komen." Volgens Kouwenhoven zal in die discussie ook een rol moe ten spelen, dat een gezamenlij ke huisvesting zou kunnen voorkomen dat het aantal be taalde krachten zou moeten inkrimpen. Hij Is van mening dat inkrimping kan worden voorkomen als die samenbun- deling er komt. Daarmee moet het te bezuinigen bedrag van 120.000 gulden per jaar te ha len zijn. Een echte fusie zal de samen voeging waarschijnlijk niet worden. Omdat het ministerie van VWC daar niets voor voelt wordt op het stadhuis ge dacht aan een federatie, die door de instellingen gevormd zou moeten worden. Paul van Koesveld van het JAC geeft in. een eerste reactie aan, nog steeds niets voor het idee te voelen. „Ons standpunt is niet gewijzigd. Het zou een slechte zaak zijn als het jonge ren adviescentrum zou warden ondergebracht in een instel ling, waar ook de ouders van bijvoorbeeld weggelopen kin deren om hulp zouden kunnen aankloppen." Ook voorzitter Koppejans van Pro Juventute juist gisteravond in die functie benoemd denkt dat het gesprek op 17 september de diverse partijen niet op één lijn zal kunnen brengen. „Ze ker voor ons gaat er de ko mende maanden zoveel veran deren, dat het onzin is juist nu op plaatselijk niveau dat soort maatregelen door te voeren. Op departementaal niveau is een hele discussie op gang over de manier, waarop de jeugdhulpverlening in de toe komst moet gaan geschieden. De tweede kamer moet daar binnenkort nog besluiten over nemen, maar het zal zo wor den dat de diverse instellingen gesplitst worden in een sector primaire hulpverlening, zoals het JAC en dergelijke, en een sector secundaire hulpverle ning, waar wij onder gaan val len. De hele organisatiestruc tuur wordt anders, en ook in de subsidie zal het een en an der wijzigen. Ons adviesbu reau zal dan bijvoorbeeld niet meer door de gemeente, maar door de provincie worden be taald. Wij hebben tegen de ge meente Vlaardingen tot nu toe steeds gezegd, en dat is nog steeds ons standpunt: zo'n ge zamenlijke huisvesting heeft misschien inderdaad wel voor delen omdat het geld kan be sparen, maar tegen de achter grond van al die komende veranderingen is dat wat ons betreft helemaal niet oppor tuun." Eén vleugel van het vroege re weeshuis De Lindenhof aan de Lange Achterweg in Schiedam geeft al een aardig beeld van hoe de woningen er worden. De bouwmaat- schap SSN is nog volop.be zig met dè:verbouwing van het oude monument, maar alle reden was er onlangs voor leden van de commissie ruimtelijke ordening om be wonderend uit te roepen: „Wat een paleisjes! Wat een juweeltjes!" Vooral een wo ning met terras aan het eind van de zijvleugel, waar de bergingen langs komen, maakte allen jaloers. De Lin denhof begint er nog mooier uit te zien dan het Prove niershuls, Schiedam Het educatief centrum 1 DT betwist de rechtmatigheid van de subsi die aSQOO gulden, die de ge meente 3chiedanf~hêé£t uit getrokken voor het^huis- weÉkcollectief Punt Uit. Volgens DT-woordvoerder Marcel van OirschotVbad Punt Uit niet gesubsidieerde mogen worden, omdat het vervangend-werkproject zich op hetzelfde terrein beweegt als DT. „Het is dus concur rentievervalsend," zei Van Oirschot gisteravond in het stadhuis, waar onder leiding van wethouder Posthoorn de commissie onderwijs, cultuur en sociale zaken vergaderde. DT en Punt Uit zijn allebei gevestigd in de Lange Kerk straat, op ongeveer vijftig meter afstand van elkaar. Beide projecten worden ge dreven door werkloze leer krachten en hebben als doel andere mensen bij te staan in vorming en ontwikkeling, terwijl het volgens Punt Uit- woordvoerder John Verbeek van belang is dat de leraren zo hun vakkennnis op peil houden: „Het mes snijdt dus aan twee kanten," zei hij vanochtend. Punt Uit heeft vijf medewer kers. DT wordt gerund door twee Schiedammers, Jos van Alphen en Marcel van Oir schot. Volgens de laatste werd een subsidieaanvraag van DT 5000 gulden-afge wezen door de gemeente, omdat hun project commer cieel zou zijn. „Dat is onzin. Wat wij doen, is uniek. Wij hebben nu al tachtig aanmel- ,dingBn van mensen, die er gens les in willen volgen. Als wij er nog een paar bij krij gen, kunnen wij loon vor mend gaan draaien." Volgens Van Oirschot kan het van Punt Uit, mpt vijf medewerkers, nooit de be doeling zijn om loonvormend te worden. „Het LOI heeft 36 mensen in dienst," zegt hij veelbetekenend, „maar die ^"zitten dan ook in het hele lanB.'' Volgens John Ver beek van Punt Uit is het ook helemaal de bedoeling niet dat hètv huiswerkcollectief loon vormend--, gaat worden. Het gaat om werk*"met be houd van uitkering.'' Verbeek wijst op de prijzen, die beide projecten rekenen voor hun lessen. Bij Punt Uit is dat2,50, zodat ook de mi nima er terecht kunnen. DT rekent volgens hem wel twintig gulden of meer. Van Oirschot ontkent dat. „Wij rekenen 2,50," 2ei hij gis teravond in de commissie. Verbeek: „Dat is pertinent niet waar." - Samenwerking van beide projecten wordt uitgesloten. „Wij vinden hen met zo aar dig," zegt Van Oirschot. „Zij zijn hooghartig. Wij mochten er misschien bij komen, werd gezegd. Nee hoor. Een fusie? Schei eens uit!'' Verbeek heeft begrepen dat Van Oirschot de mensen van Punt Uit „persoonlijk niet zo'n prettige groep vond. Volgens hem- heeft de ge meente alleen onderscheid gemaakt, omdat DT al een winkeltje geopend had toen de subsidieaanvraag op tafel kwam. „De gemeente wilde niet iemand subsidiëren, die al begon rjen was. Wij hebfjen netjes afgewacht, tot de ge meente besliste." Wethouder Posthoorn heeft zijn commissie toegezegd alle betreffende stukken op tafel te leggen voor de volgende vergadering, over een maand. Dan wordt de subsi diëring nader bekeken. „Ik denk dat dit in de toekomst wel vaker zal gaan voorko men," zei hij. Ridderkerk Bij een inbraak in een flat aan de Mr. Kesper- weg 2ijn sieraden meegeno men met een waarde van circa 3500 gulden. Ook een elec- trisch draaibankje en een geld kistje met 1430 gulden inhoud behoorden tot de buit. iïe-RfHWtt Piet van Hoogdalsm: „De politie moet ons niet terroriseren." Schiedam Drogist Piet van Hoogdalem voelt zich 'gepest' door twee Sehiedamse politieagenten. Hij zette gisterochtend om tien voor negen alvast wat spulletjes voor zijn etalage aan de Mgr. Nolensïaan, waarop twee agenten hem aanschoten met de vraag of hij al open was. Van Hoogdalem zei ver baasd: „Komt u maar even binnen" en dacht dat het om iets ernstigs ging. Maar zo hoffelijk had hij niet mogen zijn, want hieruit concludeerden de agenten dat de winkel inderdaad reeds geopend was voor publiek dus kreeg Van Hoogda lem een waarschuwing. Pas om negen uur mocht zijn winkel open zijn, volgens ae winkelsluitingstijden. De agenten dreigden hem van ochtend terug te komen en als hij dan weer voor negen open was. zou hij „een dikke, vette prent" krijgen. „Minnetjes" vindt de drogist dat, Van Hoogdalem kan zich nu heel goed inleven in^le situa tie van papatboer Leo Kusters ■n Woudhoek: „Ook zo'n klei ne middenstander die het ont zettend moeilijk heeft met de gemeente. Het lijkt wel of wij kleine middenstanders geter roriseerd moeten worden. Dat uitgerekend de politie nu op ons komt jagen, dat kan toch niet?" Hij heeft verontwaardigd het hoofdbureau gebeld, omdat de agenten hem zeiden dat zij op dracht van hogerhand hadden gekregen om strenger op de openingstijden te letten. Een aantal winkels heeft zijn ope ningstijden in de praktijk ver vroegd en de indruk bestaat, dat enkelen hier misbruik van maken. Van de afdeling bij zondere wetten op het hoofd bureau kreeg Van Hoogdalem echter te horen, dat er van een opdracht van hogerhand hele maal geen sprake is. Dit is ei gen initiatief van de twee agenten geweest, concludeert hij hieruit, en dat maakt hem boos. „Ik heb hen gezegd: komen jullie liever tussen de middag eens terug, als al die scholie ren hier op straat rondhangen en er een zooitje van maken. Dan hebben wij jullie nodig. Nu niet." De reactie was ech ter, aldus de winkelier, dat de agenten hem waarschuwden dat hij scherp in de gaten zou worden gehouden. Daarom heeft de boze Van Hoogdalem snel een bord in elkaar geflanst met een tekst, die duidelijk maakt dat klan ten niet vóór negen uur ge wenst zim, ook al staat de deur reeds wagenwijd open omdat hij zijn waren wil uilstallen. „Ik ben benieuwd, of die agen ten daar nog wat over te zeg gen hebben,*' zei hij gisteren. Maar vanochtend heeft hij geen uniform gezien, „Ik hoop aat de agenten op hun vingers zijn getikt," zegt hij. Stilstaan De door Van Hoogdalem be doelde patatbakker in Woud- hoek staat er overigens nog steeds, nadat hij eind vorige week verklaarde dat het voor hem D-day werd. Volgens wijkbewoners heeft hij er een slimmigheidje op gevonden. Leo Kusters mag alleen ven ten, geen standplaats innemen. Hij mag met zijn frietcaravan alleen stilstaan, als er klanten zijn. Dus staat voortdurend zijn vrouw en anders hijzelf voor de kraam. Eigen patat kopend? Vlaardingen Een mis verstand bij de Vlaardingse politie zorgde er halverwe ge de ochtend voor, dat er wat opschudding ontstond onder het dienstdoend per soneel. Een van de wijka genten, wiens motorfiets in de garage in onderhoud was, kwam kijken of het ding weer gebruïkskla 'r was. Hij zag er geen mon teurs meer mee bezig en reed er vervolgens op weg. Die monteurs waren echter net even weggelopen, maar waren inderdaad nog niet klaar met hef voertuig. De moeren van het achterwiel zaten namelijk nog niet vast. Direct nadat het garage- personeel had ontdekt, dat de agent er op het ding vandoor was gegaan werd alarm geslagen om de agent te achterhalen. Om dat de collega niet per mo bilofoon bereikbaar was werden surveillancewa gens ingezet om hem op te sporen. Even later bleekr dat hij met het ding niet verder was gekomen dan de Broekweg. „Het is goed afgelopen, maar we mogen wel blij zijn dat hij niet met dat ding de rijksweg op is ge gaan. Dan hadden er ern stige ongelukken kunnen gebeuren", merkte een in specteur later opgelucht op. Schiedam Een aanhanger met driehonderd strobalen Is gisteren in de sloot langs de Groeneweg in Schiedam te recht gekomen. De 24-jarige bestuurder van de ^.tractor week uit voor overhan gende takken en daarbij'raak ten de wielen van de aanhan ger in de zachte berm. De aan hanger schoof met strobalen en al in de sloot. Er moest een takelwagen aan te pas komen om wagen en lading weer op de weg te zeuen. De Pax Christisehool, waar het gemeentebestuur de vier in stellingen voor maatschappe lijke dienstverlening wil huis vesten, wordt op dit moment nog gebruikt door de Stichting i voor katholiek onderwijs in Vlaardingen. Het bestuur van de stichting heeft aan de ge meente verzocht, de schooi in de toekomst onder te mogen brengen op een andere locatie in Holy. Gedacht wordt aan de voormalige Kraanvogelschool aan de Kraanvogellaan. De komende maanden wordt over die overplaatsing over legd tussen de afdeling onder wijs op het stadhuis en het R.K schoolbestuur. Op het stadhuis wordt verwacht dat het wel mogelijk zal zijn, daar over op korte termijn tot over eenstemming te komen. Het schoolbestuur zou de ver plaatsing van de school het liefst al in de herfstvakantie laten plaatsvinden. Den Haag De Haagse recht bank heeft drie Vlaardingers. die altc drie al 150 uur dienst verlening hadden verricht, alsnog voorwaardelijke gevan genisstraffen opgelegd. De drie hadden in oktober 1982 brand gesticht in een winkel aan het Veerpleïn en pleegden een inbraak in de huishoudschool aan de Van Hogendorplaan in Vlaardin gen. De oudste van het drietal, een 21-jarige Vlaardinger. werd veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. De twee an deren kregen twee maanden voorwaardelijk, eveneens met een proeftijd van twee jaar. Schiedam Als regelmatig 'nablijver' na voorstellingen in het Zoldertheater in de Teer- stoof vindt PvdA-raadslid Lou van der Stel het een uitstekend initiatief om een hijsinstallatie in het pand Nieuwstraat 12 te zetten. Het is een heel gedoe om al die theaterspulletjes nog naar bene den te moeten sjouwen, weet hij uit ervaring, want sommige na- blijvers helpen daarbij. Dat gaat tussen neus en lippen door, als men nablijft voor eon praatje en een glaasje. De hijskraan scheelt straks veel trappen lo pen. „Past u op, meneer Van der Stel. dat u als regelmatig nablij ver toch zelf met de trap naar beneden zal moeten?" waar schuwde wethouder Herman Posthoorn gisteravond. Tegen een niet begrijpende Joop de Jong fluisterde Van der Stel .verklarend: „Ja, het loopt wel eens uit de hand. Dan Trordt het half zeven 's ochtends."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1