HET WACHTEN IS JUIST OP B EN W Brandweerdagen duur, maar leuk voor jeugd Vakmanschap herken je zo. Dresser door FNV van Sportpark Harga klaagt over pad ROTTERDAMS MEUWBLAO VAKANTIEBEZORGERS Krakers vergeefs bij gemeenteraad V1AAKDINGS DA6BUD SEUIfDAMSCflE CO0RANT NjEUWE WjTERWjE CBUBAWT sjoemelen beschuldigd Hafkamp zwij gt over toestand in Noord zoekt ik wil best een paar weken de krant bezorgen, daarom wil ik zo Ij snel mogelijk weten wat ik verdien en waar ik mag beginnen. Patiënte slaat dokter met bloempot Bromfietser omver geschopt 36 Procent van afvalglas gaat in containers Vrouw loopt tegen fiets WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 Ontslagaanvraag voor 26 man Vlaardingen In een vernieti gend rapport heeft de Industrie bond FNV fel uitgehaald naar - het in Vlaardingen gevestigde Dresser Europe SA. Het bedrijf wil 26 van de 42 werknemers ontslaan. en_de produktie over hevelen naar de hoofdvestiging iri de Verenigde Staten, omdat daar goedkoper zou kunnen wordengewerkt. r Maar volgens de FNV klopt er met veel van de door Dresser verstrekte cijfers op grond waarvan een ontslag vergunning is aangevraagd bij het Gewestelijk Arbeidsbureau in Schie dam. De vakbond concludeert in te genstelling tot het bedrijf dat do pro duktie in Vlaardingen goedkoper „is dan in het Amerikaanse Springfield. Dresser, dat pneumatisch gereedschap en pijpreinigers levert aan de scheeps bouw en de petro-chemische industrie, wordt ervan beschuldigd onvolledige en foute cijfers te hebben verstrekt. Van daar ook de titel waaronder het rapport van de Industriebond FNV is versche- nenfDit toont sjoemelen aan'. „Als je de prijzen naast elkaar zet, dan is de produktie in Vlaardingen voor slechts twee produkten duurder dan in de Verenigde Saten", aldus FNV-dis- trictsbestuurder Piet Janssen. „Wij heb ben berekend dat produktie hier in 95 procent van alle gevallen goedkoper is. Met het verstand op nul willen ze de fa-^ bnek in Vlaardingen sluiten." Volgens de FNV zijn zelfs met opzet verliezen geereeerd om stopzetting van de pró- duktié in Vlaardingen te rechtvaardi ger!. Sluiting Vorig jaar deed Dresser al een poging tien werknemers te ontsflaan, maar daar is door de kantonrechter een stokje voor gestoken. „Toen dreigde Dresser al met een volledige sluiting van het bedrijf als het die tien man niet mocht ontslaan. Maar nu wórdt dat tegenover het ar beidsbureau ineens ontkend", zegt Jans sen De FNV is het verder oneens met de be wering van Dresser dat de afzetmarkten stagneren. „De petro-chemische indus trie trekt de laatste anderhalf jaar juist aan", stelt Janssen. „Dat blijkt ook uit de door Dresser zelf verstrekte omzetcij fers." Een ander punt dat de industrie bond aanvecht is, dat het bedrijf in Vlaardingen een technologische achter stand heeft ten opzichte van de hoofd vestiging in de VS. Dat is ook altijd door de werknemers bestreden, omdat het regelmatig voorkomt dat kapotte spul len die vanuit Amerika komen worden teruggestuurd naar Vlaardingen om daar te worden hersteld. Ontzenuwen 1 i Gistermiddag heeft de industriebond het rapport toegelicht op het arbeidsbu- reau. Volgens Piet Janssen liet GAB-di-f recteur Van iLent doorschemeren dat' het door Dresser geleverde cijfermateri- - aal vragen oproept, „Op basis van de cij fers willen we het verhaal van Dresser dan ook ontzenuwen. Daarbij hebben" we onze pijlen gericht op de directeur van het arbeidsbureau. Want dat is de spil waar het om draait; die moet beslis sen over een ontslagvergunning." De FN V-bestuurd er heeft al aangekon-v digd naar de kantonrechter te stappen om de ontslagen aan te vechten indien de vergunningen er toch mochten ko-, men. 1 Aanvankelijk wilde de FNV het beleid- van Dresser aanvechten via een enqüe-" teproeedure bij de ondernemingskamer in Amsterdam. Maar dat bleek onmoge lijk, omdat Dresser Europe een onder neming is naar Belgisch recht, terwijl de ondernemingskamer slechts oordeelt over bedrijven die een Nederlandse rechtsvorm hebben. i Risico t De FNV heeft Dresser verzocht om over het vakbondsrapport te praten. Dat wordt echter door de directie geblok keerd, omdat die niet wil garanderen dat geen maatregelen zullen worden ge nomen tegen werknemers die aan het rapport hebben meegewerkt. „Vandaar dat we er vanaf hebben gezien. Want wij willen geen mensen in gevaar bren gen. We willen niet het risico lopen dat werknemers op staande voet wordén ontslagen, omdat ze volgens het Dresser op onrechtmatige wijze finahciéle gege vens over hei bedrijf hebben doorge speeld om het rapport samen te stellen." Het bedrijf zelf wil geen commentaar geven. Sint Joris mikt wel degelijk op Schiedam Brandmeester Henk van Doorn kan de brandweerdagen warm aanbevelen aan het orote publiek a Schiedam ..Ach, het is niet het water, dat 20- feel geld kost. Eigenlijk valt dat nog mee, als die kinderen een hele dag komen spuiten. Maar wat die brandweerdagen zo duur maakt, is dat er personeel moet overwerken; en dat alle vrij willigers gemobiliseerd moeten worden cn volgens de verordening hoort daar een vergoe ding tegenover te staan." ~,Maar", voegt brandmeester Henk van Doorn er meteen aan toe, „het geeft allemaal niet. Het zijn fijne dagen en veel mensen krijgen daar door een uitstekende indruk van de brandweer. Dus blijven wij, als het even kan, doorgaan met de jaarlijkse brandweerdagen 'Zaterdag aanstaande is het weer zover. Van Doorn, die zeven jaar geleden met het initiatief .kwam om de kazerne één dag per jaar open te stellen, heeft er als verantwoordelijke onderof ficier voor de voorlichting en de opleidingen weer voor gezorgd dat de behiedammers nader kennis kunnen maken met de plaatselijke spuitgasten, „Nationaal zakt het een beetje af, het houden van dit soort dagen, maar in Schiedam gaan wij voorlopig door", aldus Van Doorn. Om tien uur begint het al, zaterdag. Publiek kan zich uitleg laten geven van allerhande bezigheden in de kazerne en volwassen liefhebbers kunnen eens voelen hoe het is om een persluchtmasker op te hebben Er zijn enkele informatiestands. In het leslokaal worden films gedraaid. Voor de jeugd zijn er uur spuit wedstrijden: 's ochtends op het Bachplein, 's middags in de ka zerne aan de Breedstreat. Kinderen kunnen ook rondritjes maken op de rode wagens. Allen van twaalf tot half twee wordt er even gepau zeerd. De brandweer zal haar open dag om vier uur afsluiten door het leggen van een 'schuim- tapijtje' op de binnenplaats van de kazerne. Schiedam CDA-raadslid gaan rijden", 2ei hij gister- Rein van Kaalte durft niet avond tegen wethouder te fietsen door het Harga- Luub Hafkamp, „lopen wij park. „Als u en ik daar een dikke kans ot» schaaf wonden. Je valt 3e er te barsten." Van Kaalte doelde vooral op de rondweg, die door het Har- gapark loopt, officieel Olvmpi- aweg geheten Daar zijn stuk ken bij, die volgens Van Kaal te in een „zeer erbarmelijke toestand" verkeren. Hij had klachten opgevangen van en kele sportclubs m het Harga- park. Wethouder Hafkamp zei het probleem te kennen. Hij wist dat er kuilen en galon in het wegdek hadden gezeten, maar dat die nu gedicht waren. Pro bleem was alleen dat ciat met los puin gebeurd is, waardoor de gaten m hobbels zijn veran derd. Van Kaalte" „En nu is het nog gevaarlijker." M/V tij lens de zomermaanden is een groot aantal van onze vaste bezorgers mot vakantie. Wil jij wat extra's verdienen 20lang zij met vakantie zijn9 ledereen die 2in heeft, de komende weken, en in een verloren uurtje voor het avondeten de krant wil rondbrengen is van harte welkom Naanr_ AdresL- Voorietter: No.. Postcode: Telefoon: Woonplaats: Geboortedatum: •k kan bezorgen in de periode vant'm Stuur de ingevulde ben in user: Avondbladen Combinatie Rotterdam, Antwoordnummer 1579, 3000 Pi Rotterdam Waterweg-Noord Nog dit jaar kan de psychiatrische dagkliniek aan de Stadhouderslaan in Schiedam geopend worden. Directeur Van Huijgevoort van het Delftse gasthuis Sint Joris zei vanochtend, dat de verbouwing van het voormalige Tuberova-gebouwtje slechts twee tot drie maanden hoeft te duren. Dat werk zal worden uitgevoerd door de Alphense aannemer Blanksma. Dat staat haaks op de mededeling, die wet houder Hafkamp gisteravond deed in de commissie voor welzijn en volksgezondheid. Hafkamp zorgde voor een schok bij PvdA- raadslid Trims de Nijs, die informeerde naar de stand van zaken. Haflump: „Ik heb geluiden gehoord, dat Sint Joeïs nu ineens weer de blik heeft gericht op een ander pand." Toen Truus de Nijs doorvroeg, zei Hafkamp dat dat buiten Schiedam zou zijn en dat de gemeente Schie dam geen vinger in de pap zou krijgen. Zij was niet gelukkig met die informatie en was bang dat „de zaak in de versloffing" zou raken en riep Hafkamp op snel actie te ondernemen, te meer daar hij haar zo twijfelachtig overkwam, zoals zij zei. Vergunning Van Huijgevoort vanochtend: „Daar begrijp ik mets van. Kennelijk Is die wethouder dan slecht op de hoog te. Het wachten is juist op een bouwvergunning van B en W. Van gemeentewerken t Schiedam hoorden wij enige tijd terug, dat dat twee drie weken kon duren. En wat ons betreft, als wij maandag die bouwvergun ning krijgen, beginnen wij maandag met de verbou wing. Het gaat dus juist wel door." Alleen het erfpacht beginsel zou nog aan de provincie Zuid-Holland voor gelegd moeten worden ter goedkeuring. Sint Joris ziet dat niet als beletsel. Toen Hafkamp vanmorgen geconfronteerd werd met de uitspraken van Van Huijgevoort, was zijn reactie: „Ik ben blij dat alles dan toch wordt uitgewerkt in de lijn, zoals wij die eerder hadden uitgezet. Nu maakt het Waterweggebied de meeste kans op behoud van de PAAZ-bedden." Dat zijn de voor psychiatrie bestemde bedden, nu van het Schtelandziekenhuis, straks van het multï-functioneei centrum aan de Stadhouderslaan, dat een functie krijgt voor Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Verwarring Hafkamp verklaart de verwarring uit berichten, die hij kreeg in gesprekken met de GGD en instanties voor geestelijke gezondheidszorg, zoals het RIGG en het RI AGG. „En daar hoorde ik, dat Van Huijgevoorts colle ga Van Buuren zich in een andere richting had uitgela ten. Maar ik heb mij gisteravond voorzichtig uitge drukt. Het was een heel voorzichtige informatie aan de commissie, opdat het mei als een donderslag bij helde re hemel zou komen." Truus de Nijs zei vanochtend er 'geen houtje' van te begrijpen. „Nu ik dat hoor, is dat voor mij reden toch vandaag nog eens even de wethouder aan zijn jasje te trekken. Ik hoor dat graag bevestigd," aldus het PvdA- raadshd. Schiedam Wethouder Hafkamp ziet geen aan leiding zich persoonlijk te gaan bezighouden met de situatie rond de stichting Samenlevings opbouw Schleöam-Noord (SSSN), waar coördi nator Koos Gijsman op straat is gezet. Vlaardingen Een injectie die een Vlaardingse huisarts maandag gaf aan een in gees telijke nood verkerende pa- tiénte had met het gewenste resultaat. De vrouw werd agressief en pakte een zware bloempot, waarmee zij de dok ter een stevige dreun op zijn achterhoofd gaf. De klap kwam zo hard aan, dat de dokter met een vier centimeter grote wond naar het Holyziekenhuts moest worden gebracht. Daar werd de gapende hoofdwond ge hecht. Hafkamp zei dat gister avond in de welzijnseom- missie, waar CDA-raads- lid Els Heliwig hem aan de tand voelde over de verwikkelingen in die wijk „Het dreigt nu wei een slepende zaak te wor den", vond HeJlwjg, die bijgevallen werd door Bart de Leede (PSP/PPR) en Ulferd Brustker (CPN) Toch was wethouder Haf kamp weinig concreet in zijn antwoorden. De dis cussie duurt voort, zei hij steeds, of het nu gmg over een eventuele verbou wing van de Blauwe Brug, over de situatie rond het open jongeren centrum (OJC) of over het gesloten clubhuis Playboy's Place. „Wij zijn nog doende", aldus Haf kamp. „Ik heb niks te melden dat handjes en voetjes heeft." De Leede had ondanks die zwijgzaamheid begre pen. dat de gemeente nu weer denkt aan een grootschalig OJC. „Ko men wij dan weer in een zelfde spelletje terecht als met de verlaten plannen voor de Poldervaart? Be gint dat allemaal nu weer opnieuw?", vroeg De Lee de. Maar Hafkamp bleef vastbesloten* „Meer krijgt u toch echt met van mij los." Waarop Els Heil wig sne dig opmerkte, dat de wet houder dus kennelijk veel meer wist dan de commis sieleden mochten weten: „Oh, u wilt het gewoon voor u houden?" En toen vroeg Hafkamp weer. waar zij nu op uit was. Het schoot allemaal niet op. Eerder in de vergadering had Hafkamp ook al over de warme-maaltijdenser- viee en Sint Joris weinig concreets kunnen melden. Hellwig had een nogal ondeugende bui: het viel haar op dat Hafkamps stopwoordje 'du moment* wel twintig keer door het krappe zaaltje klonk. Eenmaal van haar gie chelbui bekomen consta teerde zei dat Hafkamps dadendrang niet zo 'du moment' is. Maassluis De vier krakers van een pand aan het Goudsteen in Maassluis hebben gisteravond tevergeefs een dringend beroep gedaan op de gemeenteraad. Twee van hen vroegen tijdens het spreekuur de raadsleden mee te helpen zoeken naar een oplossing voor de krakers en de tientallen bezoekers van het pand, dat gebruikt wordt als ontmoetingsruimte. Volgens de uitspraak in kort geding dat het college van B en W enige tijd geleden legen de krakers aanspande, moeten zij het gebouw verlaten. Zij zijn lid van de Multi-cultuicle Anti-racistische Samenleving m Oprichting (MARS). Enige tijd geleden schreven zij de ge meenteraad een brief waarin zij aandactil voor hun zaak vroegen. De gemeenteraad ne? geerde de brief echter gister avond volkomen en stelde deze in handen van het'college van B en W. Tijdens de pauze van de ver gadering vertoonden de kra kers een^óideoband, die een beeld gaf van de dagelijks acti viteiten in dc Goudsteen 3. De krakers zullen, zo vertelde een van hen desgevraagd, vandaag in alle rust het pand verlaten, maar zeggen niet in te staan voor do reacties van de vaste bezoekers. Volgens de krakers zullen zij zich zeer waarschijn lijk met zonder moor bij do uitspraak van dc rechter neer leggen. De vier initiatiefne mers van MARS zijn van plan zich in Delft te vestigen. Vlaardingun Een tweetal op een bromfiets is gistermiddag op het fietspad langs de Flons de Vijfdelaan ten vai geko men, doordat een bestuurder van een brommer in het voor bijgaan sloeg en schopte naar het duo. De slachtoffers van de mis handeling waren een 19-jange en een 16-jarige Vlaai dinger. De duo-passagier bleef bij de val ongedeerd; dc bestuurder k^am roet een pijnlijke rug weer overeind. De dader reed dooi. Vlaardingen De glascon tainers die op diverse plaatsen in Vlaardingen zijn geplaatst leveren een steeds grotere opbrengst aan afvalglas op. Inmid dels staan die containers op meer dan twintig plek ken in de stad. Voor het overgrote deel worden zfe* tweemaal per week wor den geleegd. In 1983 kwam van de totale hoeveelheid afvalglas, die door de Vlaardingse bevolking naar schatting per jaar wordt weg gegooid, 36% in de containers terecht. Van de ruim 2,2 mil joen kilo van die potten en flessen die in dat jaar in Vlaar dingen moet hebben gecircu leerd werd bijna 800 000 kilo in de glascontainers geworpen. Dat blijkt uit een berekening in het jaarverslag over 1983 van de Vlaardingse reinigings dienst. Ook het experiment om een maal per week gratis "huis- houdpuin' af te halen, dat door karweitjes in huis door bewo ners is ontstaan, is een succes geworden In het jaarverslag wordt vermeld dat m 1983 per ophaaldag gemiddeld 24 adres sen moesten worden bezocht om een hoeveelheid pum af te voeren. Klandestiene stortin gen var. puin op afgelegen plekjes in de stad komen mede hierdoor vrijwel niet meer voor, meldt de reinigingsdienst tevreden. Schiedam Een 69-jarige Rotterdamse is gisteren met een schcdclbasisfractuur naar het Schielandziekenhuis ge bracht, na een botsing met een fietser op de Burgemeester Knappertlaan. De vrouw stak hel fietspad over. waarbij zij een fietser, een 20-iarige Vlaardinger, over het hoofd zag De vrouw liep pardoes tegen de fiets op Bij de botsing kwamen betden ten val De fietser liep geen verwondingen op (ADVERTENTIE) Al meer dan 300 jaar brouwt Grolsch haar bier op natuurlijke en ambachtelijke wijze. En dat proef je. Vakmanschap is Meesterschap1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1984 | | pagina 1